کودتای گوایدو با هدف جانشینی مادورو شکست خورد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

کودتای گوایدو با هدف جانشینی مادورو شکست خورد

اشاره فرستاده آمریکا به مذاکره با مقامات ارشد ونزوئلا برای کمک به اجرای قانون اساسی

ایسناخبرگزاری ایسنا
اشاره فرستاده آمریکا به مذاکره با مقامات ارشد ونزوئلا برای کمک به اجرای قانون اساسی
فرستاده آمریکا در ونزوئلا گفت که اعتراضات تحت رهبری اپوزیسیون ونزوئلا در کاراکاس بخشی از اقدامی گسترده مذاکره شده با سه مقام ارشد در دولت کاراکاس به منظور اجرای قانون اساسی است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، الیوت آبرامز، فرستاده ویژه آمریکا در ونزوئلا در جریان گفت‌وگو با خبرنگاران در وزارت خارجه این کشور گفت که مذاکرات با حضور ولادیمیر پادرینو وزیر دفاع، مایکل مورنو وزیر دادگستری و ایوان رافائل ارناندز دلا، فرمانده گارد ریاست جمهوری ونزوئلا درباره برقراری دموکراسی در کشور صورت گرفته است.

وی ادامه داد: مذاکرات و گفت‌وگوهایی جالب در میان اعضای دولت کاراکاس و خارج از آن درباره بازگشت به قانون اساسی وجود داشته است. آنها برای مدت‌ها به منظور برقراری دموکراسی گفت‌وگو داشتند اما به نظر می‌رسد که آنها نتوانستند کاری از پیش ببرند.

خواندن خبر در سایت منبع

عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا
رئیس‌جمهور ونزوئلا تأکید کرد فرماندهان نیروهای مسلح این کشور وفاداری خود را به دولت قانونی کشورشان اعلام کرده‌اند.

به گزارش مشرق، «خوان گوایدو» رئیس‌ سابق مجمع ملی ونزوئلا که حدود سه ماه قبل به تحریک مقامات واشنگتن خود را رئیس‌جمهور ونزوئلا اعلام کرد، امروز سه‌شنبه طی یک پیام ویدیویی هواداران خود را به آشوب علیه دولت قانونی این کشور فرا خواند و حتی از نیروهای مسلح ونزوئلا خواست که علیه رئیس‌جمهور نیکلاس مادورو دست به شورش مسلحانه بزنند.

با این حال مقامات ارتش و وزارت دفاع ونزوئلا تأکید کرده‌اند که حامی قانون اساسی و دولت قانونی این کشور خواهند بود و از وظایفشان در این زمینه کوتاهی نخواهند کرد.

عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 2عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 4عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 5عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 6عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 7عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 8عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 9عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 10عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 11عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 12عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 13عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 14عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 15عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 16عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 17عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 18عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 19عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 20عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 21عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 23عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 24عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 25عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 26عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 27عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 28عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 29عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 30عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 31عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 32عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 33عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 34عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 35عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 36عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 37عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 38عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 39عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 40عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 41

خواندن خبر در سایت منبع

شام آخر گوایدو در ونزوئلا؛ بردن یا باختن

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
شام آخر گوایدو در ونزوئلا؛ بردن یا باختن
اقدام نظامی علیه دولت، آخرین صفحات سناریویی است که 'خوان گوایدو' در آن ایفای نقش خواهد کرد و تداوم حضور او در این صحنه، تا حد بسیاری به نتیجه اقدام امروز وابسته است.

به گزارش مشرق، امیر تفرشی کارشناس آمریکای لاتین در کانال تلگرامی خود منتشر کرد:

اقدام نظامی علیه دولت، آخرین صفحات سناریویی است که 'خوان گوایدو' در آن ایفای نقش خواهد کرد و تداوم حضور او در این صحنه، تا حد بسیاری به نتیجه اقدام امروز وابسته است.

گوایدو به خوبی بر این موضوع واقف و بیش از هر کس دیگری نگران سرنوشت خویش است. پنهان کردن این نگرانی کار ساده‌ای نیست. شرایط میدانی (تا این لحظه) حاکی از آنست که تیغ کودتای نظامی نیز نبریده و پناهنده شدن 'لئوپولدو لوپز' به سفارت شیلی در میانه کارزار، خبری نگران‌کننده برای اپوزیسیون ونزوئلاست.

احتمالا پلن B این خواهد بود که گوایدو در ساعات آینده درخواست مداخله خارجی کند. او در حال بازی با آخرین کارت‌های بازی‌اش در دنیای سیاست است: Suerte o Muerte

خواندن خبر در سایت منبع

«گوترش» خواستار نهایت خویشتنداری در ونزوئلا شد

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز
«گوترش» خواستار نهایت خویشتنداری در ونزوئلا شد
دبیرکل سازمان ملل در واکنش به تحولات امروز در کاراکاس خواستار نهایت خویشتنداری در ونزوئلا شد.

به گزارش افکارنیوز،

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد در واکنش به تحولات امروز در کاراکاس خواستار نهایت خویشتن‌داری در ونزوئلا شد.

دبیر کل سازمان ملل در این خصوص اعلام کرد: از همه طرف‌های مرتبط در این کشور می‌خواهیم تا از هرگونه خشونت پرهیز و اقداماتی فوری برای بازگرداندن آرامش را اتخاذ کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

بولتون: آمریکا به دنبال انتقال مسالمت‌آمیز قدرت در ونزوئلاست

تسنیمخبرگزاری تسنیم
بولتون: آمریکا به دنبال انتقال مسالمت‌آمیز قدرت در ونزوئلاست
مشاور امنیت ملی آمریکا در جمع خبرنگاران در کاخ سفید مدعی شد که واشنگتن به دنبال انتقال مسالمت‌آمیز قدرت در ونزوئلا است.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «جان بولتون» مشاور امنیت ملی آمریکا روز سه شنبه در جمع خبرنگاران کاخ سفید افزود: برای آمریکا مهم است که ونزوئلا به یک انتقال مسالمت آمیز قدرت دست یابد.

وی در پاسخ به اینکه اگر مردم ونزوئلا برای دولت ترامپ اهمیت دارند چرا دفتر حافظ منافع موقت در آمریکا وجود ندارد، گفت این مساله در حال بررسی است.

مشاور امنیت ملی ترامپ مدعی شد ترامپ به دنبال انتقال مسالمت آمیز قدرت از رژیم مادورو به خوان گوایدو رهبر مخالفان است.

بولتون که از ابتدا بحث حمله نظامی و استفاده از نیروی نظامی کشورهای همسایه را برای تصرف کاراکاس منتفی ندانسته و امروز هم از کودتا علیه دولت قانونی این کشور حمایت کرده است، ادامه داد: به کارگیری نیروی نظامی علیه شهروندان بی گناه، اشتباه بزرگ مادورو است.

وی کوبا را به خاطر حمایت از رژیم مادورو سرزنش کرد، در حالی که به صراحت در امور این کشور دخالت دارد و درباره روسیه هم اظهار کرد: آمریکا برای روسیه هم روشن کرده است که انتظار داریم در امور داخلی ونزوئلا دخالت نکند.

مشاور امنیت ملی ترامپ آشکارا اعلام کرد: آمریکا برای روزهای پس از مادورو در حال برنامه ریزی است.

«خوان گوایدو» رئیس‌ سابق مجمع ملی ونزوئلا که حدود سه ماه قبل به‌تحریک مقامات واشنگتن خود را رئیس‌جمهور ونزوئلا اعلام کرد، روز سه‌شنبه طی یک پیام ویدیویی هواداران خود را به آشوب علیه دولت قانونی این کشور فرا خواند و حتی از نیروهای مسلح ونزوئلا خواست که علیه رئیس‌جمهور نیکلاس مادورو دست به شورش مسلحانه بزنند.

با این حال مقامات ارتش و وزارت دفاع ونزوئلا تأکید کرده‌اند حمایت از قانون اساسی و دولت قانونی این کشور را وظیفه خود می‌دانند و برای عمل به این وظیفه کاملا مصمم هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش ترکیه به کودتا در ونزوئلا

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
واکنش ترکیه به کودتا در ونزوئلا
مولود چاووش‌اوغلو، رئیس دستگاه دیپلماسی ترکیه در صفحه توئیتر خود نوشت: ما نسبت به برخی گزارش‌ها مبنی بر اینکه تلاش‌های مشخصی علیه نظم قانونی در ونزوئلا صورت می‌گیرد، نگران هستیم.

به گزارش مشرق، انتقاد ترکیه از تلاش اپوزیسیون ونزوئلا برای برکناری دولت مشروع وزیر امور خارجه ترکیه از جناح مخالف ونزوئلا که خواهان برکناری رئیس‌جمهوری مشروع این کشور شده است، انتقاد کرد.

مولود چاووش‌اوغلو، رئیس دستگاه دیپلماسی ترکیه در صفحه توئیتر خود نوشت: ما نسبت به برخی گزارش‌ها مبنی بر اینکه تلاش‌های مشخصی علیه نظم قانونی در ونزوئلا صورت می‌گیرد، نگران هستیم.

چاووش‌اوغلو در ادامه تأکید کرد: ما مخالف روش‌های غیردموکراتیک برای تغییر دولت‌های مشروع هستیم.

وزیر امور خارجه ترکیه همچنین اعلام کرده است که این کشور همواره از مردم ونزوئلا حمایت می‌کند.

رئیس دستگاه دیپلماسی ترکیه ابراز امیدواری کرده که مشکلات ونزوئلا از طریق گفت‌وگو حل و فصل شود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | بازهم برخورد شرم‌آور مجری بی‌تجربه روی آنتن زنده

خبرآنلاینخبرآنلاین10 ساعت قبل

فیلم | سوتی همسر کیمیا علیزاده روی آنتن زنده تلویزیون!!

خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل
الفالف13 ساعت قبل
گروه سیاسی الف، ۱ خرداد ۱۳۹۸، ۰۷:۲۵ ۳۹۸۰۲۳۱۰۱۹عبداله سامری نماینده خرمشهر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار الف با اشاره به انتشاره عکسی از وی در فضای مجازی مبنی بر نشستن بر سره سفره افطار با غذاهای خاص گفت: در عکس مشخص است که افطار معمولی بود. وی گفت: عصر پنچ شنبه گذشته اینجانب برای بررسی مشکلات فاضلاب روستای سوره خرمشهر – شلمچه به این روستا رفتم. عضو کمیسیون انرژی مجلس افزود: بعد از بازدید میدانی و جلسه با اهالی محل، اینجانب را به افطار دعوت کردند و من هم در کنار آنها بر سر سفره نشستم. سامری گفت: برای اینجانب گوشت آوردند که بنا به توصیه پزشکان گوشت قرمز اصلا نمی‌خورم. نماینده خرمشهر در مجلس افزود: ضمن اینکه سفره افطار را مردم حوزه انتخابیه پهن کردند که در کنار سادگی برایم بسیار ارزشمند بود.
مهرمهر20 ساعت قبل
خبرگزاری مهر-گروه بین الملل: دولت دونالد ترامپ قصد دارد با همکاری بحرین یک کنفرانس اقتصادی برگزار کند که هدف آن جذب سرمایه‌گذاری در مناطق فلسطینی‌نشین است. رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند اسرائیل دعوت نامه رسمی برای مشارکت در کنفرانس اقتصادی بحرین را دریافت کرده است. در ادامه این بیانیه آمده است که کنفرانس اقتصادی بحرین مقدمه‌ای برای صلح است و صلح حقیقی با اشغالگری اسرائیل بر سرزمین‌های فلسطینیان و جولان و مزارع شبعا نشدنی است. جبهه مردمی برای آزادی فلسطین، فرماندهی کل تاکید کرد کنفرانس اقتصادی بحرین یکی از حلقه‌های توطئه علیه مساله فلسطین است. واشنگتن و متحدانش که تاکنون از راههای دیگر نتوانستند فلسطین و آرمان آنرا نابود کنند این بار از راه صلح اقتصادی وارد شده‌اند.
الفالف9 ساعت قبل
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در عرصه مقابله با جنگ اقتصادی دشمن و مشکلات ناشی از آن که مردم و کشور عزیزمان امروز با آن مواجه هستند، باید از تعالیم دینی و قرآنی مدد جوییم و الگوی صبر و مقاومت قرآنی را برای عبور از سختی‌ها در دستور کار خود قرار دهیم. وی افزود: در واقع قرآن «حبل‌المتین» و ریسمان محکم الهی است که تمسک به آن، هدایت انسان‌ها و دوری گزیدن آن‌ها از گمراهی و ضلالت را تضمین می‌کند. باقری تمسک به قرآن و عترت را ضامن سعادتمندی انسان قلمداد و خاطرنشان کرد: بر اساس روایات محکم موجود، «ثقل اکبر» یعنی همان قرآن کریم و «ثقل اصغر» یعنی عترت و اهل بیت پیامبر (علیهم‌السلام) از هم جداناپذیر هستند تا در حوض کوثر بر پیامبر عظیم‌الشأن اسلام وارد شوند. رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: فهم این قرآن شریف که نور هدایت و صراط مستقیم الهی و جداکننده بین حق و باطل است، بدون اهل بیت (علیهم‌السلام) ممکن نمی‌شود و بر اساس آنچه از روایات و احادیث فهمیده می‌شود، قرآن در هنگام سختی‌ها یاری‌بخش انسان و راه خلاصی و نجات او از فتنه‌های زمانه است. وی تصریح کرد: در عرصه مقابله با جنگ اقتصادی دشمن و مشکلات ناشی از آن که مردم و کشور عزیزمان امروز با آن مواجه هستند، باید از تعالیم دینی و قرآنی مدد جوییم و الگوی صبر و مقاومت قرآنی را برای عبور از سختی‌ها در دستور کار خود قرار دهیم.

اخبار بیشتر