کودتای گوایدو با هدف جانشینی مادورو شکست خورد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

کودتای گوایدو با هدف جانشینی مادورو شکست خورد

اشاره فرستاده آمریکا به مذاکره با مقامات ارشد ونزوئلا برای کمک به اجرای قانون اساسی

ایسناخبرگزاری ایسنا
اشاره فرستاده آمریکا به مذاکره با مقامات ارشد ونزوئلا برای کمک به اجرای قانون اساسی
فرستاده آمریکا در ونزوئلا گفت که اعتراضات تحت رهبری اپوزیسیون ونزوئلا در کاراکاس بخشی از اقدامی گسترده مذاکره شده با سه مقام ارشد در دولت کاراکاس به منظور اجرای قانون اساسی است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، الیوت آبرامز، فرستاده ویژه آمریکا در ونزوئلا در جریان گفت‌وگو با خبرنگاران در وزارت خارجه این کشور گفت که مذاکرات با حضور ولادیمیر پادرینو وزیر دفاع، مایکل مورنو وزیر دادگستری و ایوان رافائل ارناندز دلا، فرمانده گارد ریاست جمهوری ونزوئلا درباره برقراری دموکراسی در کشور صورت گرفته است.

وی ادامه داد: مذاکرات و گفت‌وگوهایی جالب در میان اعضای دولت کاراکاس و خارج از آن درباره بازگشت به قانون اساسی وجود داشته است. آنها برای مدت‌ها به منظور برقراری دموکراسی گفت‌وگو داشتند اما به نظر می‌رسد که آنها نتوانستند کاری از پیش ببرند.

خواندن خبر در سایت منبع

عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا
رئیس‌جمهور ونزوئلا تأکید کرد فرماندهان نیروهای مسلح این کشور وفاداری خود را به دولت قانونی کشورشان اعلام کرده‌اند.

به گزارش مشرق، «خوان گوایدو» رئیس‌ سابق مجمع ملی ونزوئلا که حدود سه ماه قبل به تحریک مقامات واشنگتن خود را رئیس‌جمهور ونزوئلا اعلام کرد، امروز سه‌شنبه طی یک پیام ویدیویی هواداران خود را به آشوب علیه دولت قانونی این کشور فرا خواند و حتی از نیروهای مسلح ونزوئلا خواست که علیه رئیس‌جمهور نیکلاس مادورو دست به شورش مسلحانه بزنند.

با این حال مقامات ارتش و وزارت دفاع ونزوئلا تأکید کرده‌اند که حامی قانون اساسی و دولت قانونی این کشور خواهند بود و از وظایفشان در این زمینه کوتاهی نخواهند کرد.

عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 2عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 4عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 5عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 6عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 7عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 8عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 9عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 10عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 11عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 12عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 13عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 14عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 15عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 16عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 17عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 18عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 19عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 20عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 21عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 23عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 24عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 25عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 26عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 27عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 28عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 29عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 30عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 31عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 32عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 33عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 34عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 35عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 36عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 37عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 38عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 39عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 40عکس/ شکست کودتاچیان در ونزوئلا - 41

خواندن خبر در سایت منبع

شام آخر گوایدو در ونزوئلا؛ بردن یا باختن

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
شام آخر گوایدو در ونزوئلا؛ بردن یا باختن
اقدام نظامی علیه دولت، آخرین صفحات سناریویی است که 'خوان گوایدو' در آن ایفای نقش خواهد کرد و تداوم حضور او در این صحنه، تا حد بسیاری به نتیجه اقدام امروز وابسته است.

به گزارش مشرق، امیر تفرشی کارشناس آمریکای لاتین در کانال تلگرامی خود منتشر کرد:

اقدام نظامی علیه دولت، آخرین صفحات سناریویی است که 'خوان گوایدو' در آن ایفای نقش خواهد کرد و تداوم حضور او در این صحنه، تا حد بسیاری به نتیجه اقدام امروز وابسته است.

گوایدو به خوبی بر این موضوع واقف و بیش از هر کس دیگری نگران سرنوشت خویش است. پنهان کردن این نگرانی کار ساده‌ای نیست. شرایط میدانی (تا این لحظه) حاکی از آنست که تیغ کودتای نظامی نیز نبریده و پناهنده شدن 'لئوپولدو لوپز' به سفارت شیلی در میانه کارزار، خبری نگران‌کننده برای اپوزیسیون ونزوئلاست.

احتمالا پلن B این خواهد بود که گوایدو در ساعات آینده درخواست مداخله خارجی کند. او در حال بازی با آخرین کارت‌های بازی‌اش در دنیای سیاست است: Suerte o Muerte

خواندن خبر در سایت منبع

«گوترش» خواستار نهایت خویشتنداری در ونزوئلا شد

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز
«گوترش» خواستار نهایت خویشتنداری در ونزوئلا شد
دبیرکل سازمان ملل در واکنش به تحولات امروز در کاراکاس خواستار نهایت خویشتنداری در ونزوئلا شد.

به گزارش افکارنیوز،

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد در واکنش به تحولات امروز در کاراکاس خواستار نهایت خویشتن‌داری در ونزوئلا شد.

دبیر کل سازمان ملل در این خصوص اعلام کرد: از همه طرف‌های مرتبط در این کشور می‌خواهیم تا از هرگونه خشونت پرهیز و اقداماتی فوری برای بازگرداندن آرامش را اتخاذ کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

بولتون: آمریکا به دنبال انتقال مسالمت‌آمیز قدرت در ونزوئلاست

تسنیمخبرگزاری تسنیم
بولتون: آمریکا به دنبال انتقال مسالمت‌آمیز قدرت در ونزوئلاست
مشاور امنیت ملی آمریکا در جمع خبرنگاران در کاخ سفید مدعی شد که واشنگتن به دنبال انتقال مسالمت‌آمیز قدرت در ونزوئلا است.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «جان بولتون» مشاور امنیت ملی آمریکا روز سه شنبه در جمع خبرنگاران کاخ سفید افزود: برای آمریکا مهم است که ونزوئلا به یک انتقال مسالمت آمیز قدرت دست یابد.

وی در پاسخ به اینکه اگر مردم ونزوئلا برای دولت ترامپ اهمیت دارند چرا دفتر حافظ منافع موقت در آمریکا وجود ندارد، گفت این مساله در حال بررسی است.

مشاور امنیت ملی ترامپ مدعی شد ترامپ به دنبال انتقال مسالمت آمیز قدرت از رژیم مادورو به خوان گوایدو رهبر مخالفان است.

بولتون که از ابتدا بحث حمله نظامی و استفاده از نیروی نظامی کشورهای همسایه را برای تصرف کاراکاس منتفی ندانسته و امروز هم از کودتا علیه دولت قانونی این کشور حمایت کرده است، ادامه داد: به کارگیری نیروی نظامی علیه شهروندان بی گناه، اشتباه بزرگ مادورو است.

وی کوبا را به خاطر حمایت از رژیم مادورو سرزنش کرد، در حالی که به صراحت در امور این کشور دخالت دارد و درباره روسیه هم اظهار کرد: آمریکا برای روسیه هم روشن کرده است که انتظار داریم در امور داخلی ونزوئلا دخالت نکند.

مشاور امنیت ملی ترامپ آشکارا اعلام کرد: آمریکا برای روزهای پس از مادورو در حال برنامه ریزی است.

«خوان گوایدو» رئیس‌ سابق مجمع ملی ونزوئلا که حدود سه ماه قبل به‌تحریک مقامات واشنگتن خود را رئیس‌جمهور ونزوئلا اعلام کرد، روز سه‌شنبه طی یک پیام ویدیویی هواداران خود را به آشوب علیه دولت قانونی این کشور فرا خواند و حتی از نیروهای مسلح ونزوئلا خواست که علیه رئیس‌جمهور نیکلاس مادورو دست به شورش مسلحانه بزنند.

با این حال مقامات ارتش و وزارت دفاع ونزوئلا تأکید کرده‌اند حمایت از قانون اساسی و دولت قانونی این کشور را وظیفه خود می‌دانند و برای عمل به این وظیفه کاملا مصمم هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش ترکیه به کودتا در ونزوئلا

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
واکنش ترکیه به کودتا در ونزوئلا
مولود چاووش‌اوغلو، رئیس دستگاه دیپلماسی ترکیه در صفحه توئیتر خود نوشت: ما نسبت به برخی گزارش‌ها مبنی بر اینکه تلاش‌های مشخصی علیه نظم قانونی در ونزوئلا صورت می‌گیرد، نگران هستیم.

به گزارش مشرق، انتقاد ترکیه از تلاش اپوزیسیون ونزوئلا برای برکناری دولت مشروع وزیر امور خارجه ترکیه از جناح مخالف ونزوئلا که خواهان برکناری رئیس‌جمهوری مشروع این کشور شده است، انتقاد کرد.

مولود چاووش‌اوغلو، رئیس دستگاه دیپلماسی ترکیه در صفحه توئیتر خود نوشت: ما نسبت به برخی گزارش‌ها مبنی بر اینکه تلاش‌های مشخصی علیه نظم قانونی در ونزوئلا صورت می‌گیرد، نگران هستیم.

چاووش‌اوغلو در ادامه تأکید کرد: ما مخالف روش‌های غیردموکراتیک برای تغییر دولت‌های مشروع هستیم.

وزیر امور خارجه ترکیه همچنین اعلام کرده است که این کشور همواره از مردم ونزوئلا حمایت می‌کند.

رئیس دستگاه دیپلماسی ترکیه ابراز امیدواری کرده که مشکلات ونزوئلا از طریق گفت‌وگو حل و فصل شود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

واکنش به تهدید ترور سردار قاآنی

آخرین خبرآخرین خبر23 ساعت قبل

تسلط کامل دختر سردار سلیمانی به زبان عربی با لهجه لبنانی

آخرین خبرآخرین خبر1 روز قبل

فیلم | تشویق ممتد سردار شهید قاسم سلیمانی در ونزوئلا

همشهریهمشهری2 روز قبل
مراسم بزرگداشت شهید قاسم سلیمانی در ونزوئلا برگزار شد. در این مراسم مهمانان حاضر به احترام شهید قاسم سلیمانی قیام کردند و او را مورد تشویق ممتد قرار دادند. دریافت ۴ MB کد خبر ۴۸۰۱۷۱

ذره‌بین ۸ | دست قدرت خدا

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
۲۷ دی ماه ۹۸؛ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پس از ۸ سال برای خطبه‌های نماز جمعه راهی مصلای تهران می‌شوند. اوضاع پیچیده منطقه و جهان در این دو هفته پر افت و خیز باعث شد تا رسانه‌های جهان به گمانه زنی درباره سخنان رهبر معظم انقلاب بپردازند. چندین شبکه تلویزیونی داخلی و خارجی نیز به صورت زنده این رویداد را پوشش دادند. اما آنچه خطبه‌های ۲۷ دی ماه را از دیگر رویدادها متفاوت می‌کرد چه بود؟ پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR در هشتمین شماره از گزارش‌های خبری-تحلیلی ذره‌بین به این موضوع می‌پردازد. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

فیلم | برخورد جالب پوتین با سرباز فلسطینی گارد تشریفات که کلاهش افتاد

همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، روزنامه «ایزوستیا»، چاپ مسکو، امروز نوشت: مردم فلسطین برخورد ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در برخورد با افسر گارد احترام فلسطین که کلاه او را برداشته و سرش گذاشت، را تحسین کردند. رئیس جمهوری روسیه در تاریخ ۲۳ ژانویه (سوم بهمن ماه) برای مذاکره با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین وارد بیت لحم شد. پوتین در محل اقامت محمود عباس منتظر استقبال رسمی با حضور نیروهای نظامی فلسطینی بود. این خبرنگار یادآور شد که رئیس جمهوری روسیه با این حرکت، احترام خود برای گارد نظامی فلسطین را نشان داده است. در زیر این ویدئو جملاتی مانند: «با احترام و قدردانی از برخورد شما، خوش آمدید، مهمان عزیز رئیس جمهوری پوتین، احترام به شما» و مطالبی از این قبیل نوشته است.

فیلم | بن سلمان باعث گران‌ترین طلاق تاریخ شد

همشهریهمشهری1 روز قبل

اخبار بیشتر