1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

اول می، روز جهانی کارگر؛ کارگران دغدغه معیشتی دارند

تغییر لوگوی گوگل به مناسبت روز جهانی کارگر

ایسناخبرگزاری ایسنا
تغییر لوگوی گوگل به مناسبت روز جهانی کارگر
امروز گوگل به مناسبت " روز جهانی کارگر" لوگوی خود را تغییر داد.

به گزارش ایسنا، امروز اول ماه مه مصادف با ۱۱ اردیبهشت، روز جهانی کارگر است.

روز جهانی کارگر یک جشن و مراسمی کارگری و از سوی طبقات کارگر است که هر ساله در روز اول ماه مه برگزار می‌شود.

در این روز بسیاری از حزب‌های گوناگون تظاهرات و راهپیمائی‌های خیابانی برگزار می‌کنند.

ده‌ها سال است که در این روز، در کشورهای مختلف به استثنای آمریکا، کانادا و چند کشور کوچک مراسم ویژه برگزار می‌شود.

مناسبت اول ماه مه به عنوان روز کارگر به این لحاظ بوده‌است که در چهارم ماه مه سال ۱۸۸۶ و در چهارمین روز اعتصاب و تجمع کارگران آمریکایی در شهر شیکاگو، پلیس به روی آنان آتش گشود که شماری کشته و عده‌ای مجروح بر جای گذاشت.

در پی آن هم چهار تن اعدام شدند. کارگران اعتصابی خواستار تعدیل شرایط کار و کاهش ساعات روزانه کار از ده ساعت به ۸ ساعت بودند.

گوگل نیز به مناسبت این روز ارزشمند لوگوی خود را تغییر داد.

تغییر لوگوی گوگل به مناسبت روز جهانی کارگر - 9تغییر لوگوی گوگل به مناسبت روز جهانی کارگر - 10

خواندن خبر در سایت منبع

روز جهانی کارگر فرصتی برای شنیدن دغدغه‌های کارگران

ایرناخبرگزاری ایرنا
روز جهانی کارگر فرصتی برای شنیدن دغدغه‌های کارگران
اهواز - ایرنا - روز جهانی کارگر فرصتی برای شنیدن دغدغه های کارگران است، دغدغه هایی که برای کارگران به حداقل حقوق یک فرد شاغل همچون تامین امنیت شغلی و پرداخت به موقع حقوق و مزایا خلاصه می شود.

۱۱ اردیبهشت روز جهانی کار و کارگر نامگذاری شده که این مهم نشان بر اهمیت وجود و فعالیت قشر کارگر در هر جامعه است؛ جامعه کارگری هرکشور به عنوان سنگ بنای تولید و از محورهای توسعه و پیشرفت اقتصادی آن کشور است از این رو برطرف کردن دغدغه‌ها و مشکلات این قشر می‌تواند زمینه تحولات اقتصادی و اجتماعی جامعه را هموار سازد.

خوزستان به دلیل دارا بودن تعداد بالای واحدهای صنعتی و سابقه طولانی فعالیت صنایع بزرگ در آن، به عنوان یک استان با وجهه کارگری شناخته می‌شود که همواره نقش مهمی در تحولات اقتصادی و پیشرفت کشور داشته است.

مبرهن است که هر نوع فعالیت تولیدی در جامعه منوط به حضور فعال کارگران است و از آنجا که جامعه کارگری، جامعه گسترده‌ای است به طور قطع، اگر امنیت شغلی، معیشت و زمینه حضور موثر و فعال آنها در سایر بخش‌های جامعه فراهم شود، می‌توان بیش از گذشته از ظرفیت‌های جامعه کارگری برای توسعه و حل مشکلات اقتصادی بهره برد.

** نبود امنیت شغلی از دغدغه‌های کارگران

فائزه بهدادفر از تولیدگران و کارآفرینان فعال در زمینه تولید تابلوهای برق فشار متوسط و ضعیف که برای ۱۷ نفر اشتغالزایی ایجاد کرده گفت: اگرچه این مجموعه عملکرد موفقی در تولید تابلوهای برق خوزستان داشته اما به دلیل شرایط اقتصادی فعلی در پرداخت حقوق کارگران دچار مشکل هستیم.

وی ادامه داد: انتظار می‌رود نهادهایی همچون خانه کارگر خوزستان در بحث ایجاد رفاهیات برای کارگران فعالیت بیشتری داشته باشند.

عبدالحمید مهدوی از کارگران یکی از واحدهای شهرک صنعتی شماره چهار اهواز نیز گفت: از مهم‌ترین دغدغه‌های ما پرداخت نشدن به موقع حقوق است اگرچه بخشی از این مشکل به کارفرمایان مرتبط نیست و به مشکلات اقتصادی باز می‌گردد.

وی ادامه داد: از سویی دیگر هیچ امکانات خدماتی و رفاهی به این قشر ارایه نمی‌شود که این امر سبب شده تا شاهد نوعی رخوت در جامعه کارگری باشیم.

مهدوی گفت: کارگران ستون و پایه اصلی تولید در صنعت هستند اگر نیروی انسانی یک مجموعه دارای مهارت لازم، روحیه مناسب و فکری آزاد باشد به طور قطع شاهد تاثیر مثبت بر روند تولید در جامعه خواهیم بود.

این فرد نبود امنیت شغلی را از دیگر دغدغه‌های جامعه کارگری دانست و افزود: کارگران خوزستانی دارای مهارت و توانایی زیادی هستند اما این توانایی‌ها کمتر دیده می‌شود و شاهد حضور زیاد نیروهای کار از خارج استان در بخش‌های مختلف هستیم که کاهش اعتماد بنفس نیروهای بومی را موجب شده است.

** کار در شرایط سخت خوزستان

یک کارگر فعال در حوزه تعمیر ترانس شبکه برق از شرایط سختی کار در خوزستان گفت و افزود: مشکلاتی همچون گرمای بالای ۵۰ درجه سانتیگراد، آلودگی هوا و گرد و غبار شرایط کار را برای کارگران سخت کرده است.

حمید کشکولی افزود: با وجود فعالیت هایی که کارگران خوزستانی انجام می‌دهند اما نبود امنیت شغلی و پرداخت نشدن به موقع حقوق‌ها سبب می‌شود تا نوعی دلزدگی در آنها ایجاد شود.

** التهاب جامعه کارگری در پارسال

سرپرست خانه کارگر خوزستان گفت: پارسال جامعه کارگری خوزستان ملتهب بود و در مقاطع مختلف شاهد اعتراضاتی از سوی کارگران سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف برای پرداخت حقوق بودیم.

قربان درویشی ادامه داد: نمی‌توان ریشه تمام مشکلات جامعه کارگری را به نرخ ارز مرتبط دانست و بخشی از این معضلات به سو مدیریت موجود باز می‌گردد.

** مشکلات خصوصی سازی گریبانگیر جامعه کارگری

وی ادامه داد: مسایلی در سیستم وجود دارد که ناخودآگاه بر مشکلات جامعه کارگری می‌افزاید، معتقد هستم پافشاری بر بحث خصوصی سازی یکی از مواردی بود که اکنون تبعات این مشکل گریبانگیر جامعه کارگری شده است.

درویشی افزود: خصوصی سازی در این سال‌ها دستاوردی برای صنعت و تولید نداشته است؛ تا زمانی که یک طرف صنعت دولت باشد شاهد بروز مسایلی نظیر مشکلات گروه ملی، فولاد و نیشکر هفت تپه خواهیم بود.

وی با بیان اینکه برای اجرایی کردن هر ایده‌ای باید نخست زیرساخت‌های آن فراهم شود، ادامه داد: در صنعت تنها پول عامل به حرکت درآوردن چرخ تولید نیست و موارد دیگر همچون نیروی انسانی اهمیت بسیاری دارد.

وی ادامه داد: از سویی دیگر در خصوصی سازی باید شرکت‌ها به دست افراد ماهر و متخصص در همان زمینه‌ها واگذار شود؛ دولت تاحدودی تمرکز خود را در این بخش از دست داده است.

درویشی گفت: از یکسو دولت نظارت خود بر شرکت‌های بزرگ واگذار شده به بخش خصوصی را کاهش داده و از سویی دیگر سهامی برای خود در این شرکت‌ها در نظر نگرفته است، نتیجه چنین تصمیماتی نچرخیدن صحیح چرخ تولید و صنعت است.

وی ادامه داد: در زمانی که شرکت‌های بزرگی همچون گروه ملی فولاد و نیشکر هفت تپه دولتی بودند برای حفظ و تامین منافع دولت شاهد نظارت بیشتری بودیم اما پس از واگذاری به بخش خصوصی شاهد بروز مشکلات بسیاری از جمله پرداخت نشدن حقوق کارگران هستیم که در نهایت نیز رفع مشکل بر گردن دولت خواهد افتاد.

** نبود امنیت شغلی کارگران در منطقه آزاد

درویشی ادامه داد: در مناطق آزاد مساله‌ای به نام امنیت شغلی معنایی ندارد؛ در این مناطق به جای قانون کار مقررات ۵۱ ماده‌ای جایگزین شده که به کارفرما اجازه اخراج آسان کارگران را می‌دهد.

وی افزود: در واقع در این مناطق قانون برداشته شده و مقررات جایگزین شده است، این درحالیست که برای تحقق هدف افزایش اشتغال، نخستین گام حفظ اشتغال موجود است.

درویشی بیان کرد: خانه کارگر خوزستان مشکلات جامعه کارگری و مطالبات آنها را دنبال می‌کند و انتقال دهنده دغدغه این قشر است اما باید دید دولت در حوزه صنعت چه برنامه‌ای برای کاهش این مشکلات دارد.

سرپرست خانه کارگر خوزستان با اشاره به اینکه وظیفه ما انتقال مشکلات جامعه کارگری است گفت: خانه کارگر با آسیب شناسی مشکلات جامعه کارگری، ارایه راهکار و برخی اعمال فشارها به دنبال حل مشکلات کارگران است؛ پارسال مساله مطالبات کارگران گروه ملی فولاد و شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه را تا کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی پیگیری کردیم.

درویشی ادامه داد: همچنین با وزارتخانه‌های تعاون کار و رفاه اجتماعی، و صنعت، معدن و تجارت برای حل این مشکل رایزنی شد.

وی همچنین گفت: بنابر قانون، کارگران در روز کارگر تعطیل هستند و اگر کارگران در محل کار حاضر شوند اضافه کار خود را به عنوان یک روز تعطیل دریافت می‌کنند.

در سال‌های گذشته به دلیل تاثیر گرفتن از شرایط اقتصادی نامناسب منطقه، تحریم‌های ظالمانه و البته برخی سیاست‌های اشتباه، برخی واحدهای صنعتی بزرگ خوزستان با رکود در فعالیت و تولید رو به رو شده و در نتیجه عرصه بر کارگران واحدهای صنعتی و تولیدی تنگ آمده و هر از گاهی آنان را به برگزاری تجمع اعتراضی با هدف جلب توجه مدیران و طرح مطالبه عمومی برای حل مشکلاتشان وا داشت.

به گفته کارشناسان، خوزستان بیش از استان‌های دیگر از شرایط اقتصادی جهانی و تحریم‌ها تاثیر می‌پذیرد که دلیل آن دولتی بودن صنایع مستقر در خوزستان است؛ این امر سبب می‌شود تا با تحولات صورت گرفته در حوزه اقتصاد جامعه کارگری این استان نیز دستخوش حوادثی شود.

گزارش: ندا رضاپور

۹۸۸۷/ ۶۰۳۷

خواندن خبر در سایت منبع

دولت برای سهیم کردن کارگران در سهام کارخانه‌ها به مجلس لایحه بدهد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
دولت برای سهیم کردن کارگران در سهام کارخانه‌ها به مجلس لایحه بدهد
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: دولت برای سهیم کردن کارگران در سهام کارخانه‌ها به مجلس لایحه بدهد.

- اخبار سیاسی -

محمد وحدتی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، ضمن تبریک به کارگران به مناسبت فرا رسیدن روز کارگر، گفت: کارگران سربازان خط مقدم رونق اقتصادی کشور هستند.

وی با بیان اینکه رضایت‌مندی کارگران، آموزش و رسیدگی به آنها باید سر لوحه برنامه کاری کشور باشد، افزود: رضایت‌مندی و آموزش کارگران باعث افزایش کیفیت کالا‌های تولیدی می‌شود که همین امر سبب رقابت با کالا‌های خارجی در بازار داخلی می‌شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: همچنین افزایش کیفیت کالا‌ها باعث افزایش صادرات و یافتن بازار جهانی برای کالا‌های ایرانی می‌شود.

وحدتی با اشاره پیشنهاد وزیر کار برای سهیم کردن کارگران در سهام کارخانه‌ها، گفت: پیشنهاد مذکور بسیار خوب است چرا که این اقدام باعث افزایش انگیزه در کارگران شده که اثر مثبتی در بالا رفتن بهره وری کارخانه‌ها دارد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اضافه کرد: لازم است تا وزیر کار این پیشنهاد را درقالب لایحه به مجلس ارائه دهد تا در کمیسیون اجتماعی چکش کاری شود و نقاط ضعف رفع و قوت آن تقویت شود.

وحدتی با تاکید بر اینکه افزایش قیمت‌ها و تورم زندگی کارگران را با مشکل مواجه کرده است، اضافه کرد: وکلای‌ملت در مجلس تلاش کردند تا در بودجه سال جاری با افزایش حقوق اندکی از مشکلات این قشر را کاهش دهند که امیدواریم با کاهش تورم و ثبات اقتصادی این افزایش فوق بتواند مشکلات معیشتی انها را کاهش دهد.

انتهای‌پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

افزایش حقوق کارگران متناسب با تورم نیست

تسنیمخبرگزاری تسنیم
افزایش حقوق کارگران متناسب با تورم نیست
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، افزایش حقوق کارگران در سال ۹۸ را متناسب با نرخ تورم نمی‌داند و معتقد است که این میزان باید افزایش یابد.

- اخبار سیاسی -

عباس گودرزی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به مصوبه مجلس برای افزایش ۴۰ درصدی حقوق کارگران در سال ۹۸، گفت: با توجه به افزایش فزاینده قیمت کالاهای اساسی، تورم در سال جاری به بیش از ۴۰ درصد رسیده که افزایش حقوق کارگران در سالجاری متناسب با تورم نیست.

وی با تأکید بر اینکه دولت باید توجه بیشتری به وضع معیشت کارگران داشته باشد، اظهار داشت: همه هزینه‌ها اعم از اجاره‌بهای مسکن، قیمت کالاهای اساسی و دیگر موارد افزایش قابل توجهی داشته که نمی‌توان انتظار داشت که کارگران با حقوق حداکثر یک میلیون و پانصد هزار تومان تا ۲ میلیون تومان زندگی و مخارج خود را تأمین کنند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: یکی از مواردی که باید در تأمین معیشت کارگران مدنظر قرار گیرد، این است که اغلب آنها خانواده عیالواری هستند که در تأمین معیشت‌شان با مشکلات جدی مواجه هستند.

گودرزی در پایان خاطرنشان کرد: کارگران باید در زمره اقشار آسیب‌پذیر جامعه قرار گیرند و می‌بایست بسته‌های حمایتی که برای نیازمندان در نظر گرفته می‌شود، برای آنها نیز مدنظر قرار گیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

پیگیری مطالبات کارگران باید در اولویت کاری مسوولان باشد

ایرناخبرگزاری ایرنا
پیگیری مطالبات کارگران باید در اولویت کاری مسوولان باشد
مهاباد - ایرنا - فرماندار تکاب با گرامیداشت روز جهانی کارگر گفت: ادارات و دستگاه های اجرایی و واحدهای این شهرستان پیگیری مطالبات کارگران را باید در اولویت کاری خود قرار دهند.

به گزارش ایرنا، علی مکرمی روز چهارشنبه در آیین گرامیداشت روز جهانی کارگر در تکاب اظهار داشت: توسعه پایدار کشور مرهون تلاش‌های جامعه کارگری است و از این رو باید حمایت‌های شغلی از این قشر افزایش یابد.

وی با بیان اینکه برای پیشرفت و آبادانی تکاب باید توجه بیشتری به جامعه کارگری شود، اظهار داشت: کارگران از مهمترین ارکان تحقق شعار سال و تولید ملی به شمار می‌آیند و ضروری است از آن‌ها حمایت لازم صورت گیرد.

وی اضافه کرد: برای احداث درمانگاه تامین اجتماعی و راه اندازی تشکل‌های صنفی کارگری از جمله خانه کارگر که از مهمترین مطالبات جامعه کارگری تکاب به شمار می‌رود، تلاش می‌کنیم.

امام جمعه تکاب نیز در این مراسم گفت: کارگران شمع‌های تولید و اقتصاد را روشن نگاه داشته‌اند و دلسوزانه برای توسعه کشور تلاش می‌کنند.

حجت الاسلام عیسی برادری با بیان اینکه باید به مشکلات کارگران شهرداری تکاب به طور جدی رسیدگی شود، افزود: اعضای شورای شهر در تصمیم گیری‌های خود منافع شهر، مردم و کارگران را در نظر بگیرند.

وی با اشاره به تغییرات پی در پی سرپرست شهرداری تکاب اظهار داشت: متاسفانه برخی مسایل اخیر مربوط به شهرداری و شورای شهر برای شهروندان آزار دهنده شده است.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی تکاب نیز در این مراسم با بیان اینکه هم اینک پنج هزار کارگر در این شهرستان مشغول به کار هستند، گفت: از این تعداد، سه هزار نفر در واحدهای معدنی و کارخانه‌های تولید و استحصال طلا کار می‌کنند.

فرشید محمدنیا افزود: به طور جدی و مستمر مشکلات جامعه کارگری تکاب را پیگیری کرده و برای تحقق مطالبات کارگران تمام تلاش خود را به کار گرفته‌ایم.

به گزارش ایرنا، در این مراسم از ۲۰ نفر از کارگران نمونه واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی و کارگران شاغل در ادارات تکاب تجلیل شد.

یازدهم اردیبهشت ماه مصادف با اول ماه 'می' میلادی به عنوان روز جهانی کارگر نامگذاری شده و در کشورمان نیز هر ساله از پنج تا یازدهم اردیبهشت هفته کار و کارگر نامگذاری شده است.

۷۵۱۴/۶۱۸۵/۲۰۹۳

خواندن خبر در سایت منبع

معیشت و امنیت شغلی مهمترین دغدغه کارگران است

ایسناخبرگزاری ایسنا
معیشت و امنیت شغلی مهمترین دغدغه کارگران است
استاندار آذربایجان شرقی با بیان این‌که مسأله معیشت و امنیت شغلی مهم‌ترین دغدغه کارگران است، گفت: همکاری کارفرمایان و مدیران دستگاه‌های مسئول برای رفع دغدغه‌های کارگران ضروری است.

‌‌‌‌‌‌‌به گزارش ایسنا، محمدرضا پورمحمدی در نشست هم‌اندیشی با مدیران دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نمایندگان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی استان، با تبریک روز جهانی کارگر، گفت: روز کارگر بهانه‌ای برای قدردانی از تلاش‌های کارگران و یادآوری اهمیت موضوع کار و کارگر است.

وی افزود: در سایه فضای صمیمی در بین متولیان اقتصادی استان، خوشبختانه آذربایجان شرقی شاهد کمترین مسائل کارگری است و مشکلات موجود نیز با اهتمام جدی از سوی مسئولان استان پیگیری می‌شود.

پورمحمدی همچنین بر نقش تشکل‌های کارگری در پیگیری مسائل کارگران تأکید کرد و گفت: البته این تشکل‌ها نباید تلاش کنند که به جای پیگیری مسائل صنفی در جایگاه نهادهای تصمیم‌گیر قرار گیرند.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه به موضوع واگذاری واحدهای صنعتی و تولیدی اشاره کرد و گفت: در برخی از موارد به دلیل رعایت نکردن اهلیت در بحث واگذاری، مشکلات جدیدی به وجود می‌آید که نشان می‌دهد واگذاری‌ها بر اساس برنامه‌ریزی نبوده است.

وی با بیان این‌که تدابیر جدی برای حل مشکلات این حوزه اندیشیده شده است، افزود: هدف‌گذاری خاصی در این زمینه تعریف شده و معتقدیم که در مقابل بی‌تدبیری‌ها و ناتوانی‌ها در اداره واحدهای واگذار شده نباید مسامحه و کوتاهی شود.

پورمحمدی با بیان این‌که صنعت و اشتغال، موتور محرکه اقتصاد کشور است، گفت: تحریم‌های اقتصادی اگرچه مشکلات و سختی‌هایی را به وجود آورده، اما در بسیاری از بخش‌های تولیدی و صنعتی نیز موجب پیشرفت و خودکفایی شده است.

در این نشست، مدیران دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گزارشی از مهم‌ترین اقدامات انجام شده برای پیگیری مسائل حوزه کارگری و برنامه‌های آتی در این حوزه ارائه کردند.

نمایندگان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی استان نیز به بیان دیدگاه‌ها و دغدغه‌های خود در خصوص مسائل مختلف این حوزه پرداختند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

کشتیم که کشتیم دیه‌شو میدیم! / نظر شما درباره‌ی این فیلم چیست؟!

الفالف12 ساعت قبل
آنطور که در فضای مجازی گفته شده در ادامه پورشه متوقف نمیشود و چند متر جلوتر به پراید دیگری که گوشه‌ی خیابان پارک بوده می‌خورد و آسیب شدیدی نیز به آن پراید وارده شده و بر اثر این برخورد یک دستگاه ۲۰۶ دیگر نیز ضربه می‌بیند. اما نکته تاسف‌بار و قابل‌تامل این حادثه کجاست؟! پلیس: داد نکش آدم کشتیندختر: کشتیم که کشتیم دیه‌شو میدیم! این فرهنگ منحط از کجا سر ریز می‌شود و سر منشا این نگاه را در کجا می‌توان پیدا کرد؟! شما می‌توانید نظرات خود را با الف درمیان گذاشته و واکنش خود را به این فیلم و رفتار نشان دهید.

شیطنت سمیرا و ۲ پسر جوان دیوار تهران را به هم ریخت + عکس و فیلم گفتگو

رکنارکنا12 ساعت قبل
با انجام اقدامات پلیسی کارآگاهان موفق به شناسایی ۲۰ مالباخته شدند که بدین شیوه از آنان کلاهبرداری شده است. این شیوه کلاهبرداری و سرقت را از چه کسی یاد گرفتی؟ یکی از دوستانم این کار را کرد و من یاد گرفتم و به خاطر یک کار بچه‌گانه سرقت کردم. گفتگو با رییس باندنوید ۳۳ که یکی از مجرمان سابقه دار این شیوه کلاهبرداری و سرقت را از یکی از دوستانش که در خارج از کشور است یاد گرفته است. این شیوه کلاهبرداری و سرقت را چطور یاد گرفتی؟ یکی از دوستانم که در خارج از کشور است به صورت اینترنتی به من یاد داد و من نیز انجام دادم. بنا بر این گزارش، متهمان برای تحقیقات بیشتر به دستور بازپرس پرونده در اختیار ماموران پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران قرار دارند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

مجری صدا و سیما به دنبال پدر زن پولدار!

برترین‌هابرترین‌ها14 ساعت قبل
عصرایران: مجری برنامه «سلام صبح بخیر» در شبکه سه دارد مثلا گزارش ماجرای دو پسر و دختر پورشه سوار اصفهانی که یک بی نوای پراید سوار را کشتند تعریف می‌کند، به پورشه و دختر جوان که می‌رسد انگار که آب از لب و لوچه‌اش آویزان شده باشد می‌گوید از این دخترهای پورشه سوار اگر غلامی چیزی می‌خواهند من در خدمتم. در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
سخنگوی سازمان آتش نشانی: ساعت ۱۳ و ۲۱ دقیقه ظهر امروز حادثه آتش سوزی در خیابان اشرفی اصفهانی نرسیده به جلال آل احمد اطلاع رسانی شد که متاسفانه در این حادثه یک نفر جان خود را از دست دادجلال ملکی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: با اطلاع به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی بلافاصله سه ایستگاه به محل حادثه اعزام شدند. وی گفت: محل حادثه یک مجتمع مسکونی چهارطبقه بود که در حیاط جنوبی آن یک مغازه حدود ۲۵ متری وجود داشت که کاربری آن تعمیرات خودرو و تعویض روغن است. ملکی افزود: همچنین در بخشی از حیاط لوازم یدکی نیز نگهداری می‌شد که با رسیدن ماموران سازمان آتش نشانی محل کاملا شعله ور و تخریب شده بود و در محل حادثه یک دستگاه سمند و یک دستگاه پراید وجود داشت. وی گفت: با ایمن سازی محل سریعا آتش نشانان کار را آغاز کردند و بعد از دقایقی آتش خاموش شد. ملکی گفت: کار آواربرداری همچنان ادامه دارد.
انتخابانتخاب9 ساعت قبل
دلار ظرف ٢٤ ساعت اخیر، ٥٠٠ تومان کاهش یافت و در مرز ورود به کانال ١٣ هزار تومان قرار گرفت. به گزارش «انتخاب»، دلار که روز گذشته ۱۴۶۵۰ تومان معامله می‌شد، در معاملات صبح امروز بازار ارز تا ۱۴۱۵۰ تومان نیز کاهش یافت و در آستانه بازگشت به کانال ۱۳ هزار تومانی قرار گرفت. قیمت دلار که تحت تاثیر مسائل سیاسی به کانال ۱۵ هزار تومان نیز وارد شده بود، از هفته گذشته به صورت تدریجی کاهش یافت، اما بیشترین کاهش تاکنون مربوط به روز جاری بوده که ۵۰۰ تومان از قیمت دلار کم شد. گفتنی است قیمت خرید دلار در بازار امروز ارز ۴۰۵۰ تومان است.

اخبار بیشتر