اخبار روز بازار خودرو - چهارشنبه 11 اردیبهشت‌ماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - چهارشنبه 11 اردیبهشت‌ماه

افزایش قیمت لجام گسیخته خودرو نارضایتی شدید مردم را به دنبال دارد

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت
افزایش قیمت لجام گسیخته خودرو نارضایتی شدید مردم را به دنبال دارد
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با بیان اینکه صدها میلیارد تومان پول سرازیر جیب دلالان خودرو شده است، گفت: افزایش قیمت لجام گسیخته چهارچرخ ها که نارضایتی شدید مردم را به دنبال دارد، قابل توجیه و پذیرفتنی نیست.

محمدرضا تابش عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بازدید سه ساعته خود از گروه صنعتی ایران خودرو همراه با دانشجویان دوره دکترای مدیریت محیط زیست و اساتید درس تکنولوژی صنعتی، گفت: در این بازدید بخش‌های مختلف کارخانه ایران خودرو از جمله خط تولید و مونتاژ، اتاق رنگ، مجموعه تصفیه فاضلاب، مرکز تحقیقات و کنترل آلایندگی خودروها مورد بررسی قرار گرفت و همچنین درخصوص برنامه‌ها و روند اقدامات انجام شده با مدیران این شرکت بزرگ خودروسازی به گفت وگو نشستیم.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از تلاش‌های ارزنده و صبر و بردباری سخت کوشان عرصه تولید و اقتصاد کشور، افزود: برخی اقدامات ایران خودرو درخصوص تنوع بخشی به تولیدات و تلاش برای کیفی سازی محصولات و بهبود وضعیت زیست محیطی در کارخانه و فرآیندهای تولید در خور تقدیراست، اما تا رسیدن به نقطه مطلوب و مورد انتظار و برآورده کردن خواسته‌های مردم فاصله وجود دارد و باید در این جهت همت و برنامه ریزی بیشتری صورت گیرد.

افزایش قیمت لجام گسیخته خودرو نارضایتی شدید مردم را به دنبال دارد - 3

افزایش قیمت لجام گسیخته خودرو نارضایتی شدید مردم را به دنبال دارد

وی با بیان اینکه افزایش قیمت لجام گسیخته خودرو که نارضایتی شدید مردم را به دنبال دارد، قابل توجیه و پذیرفتنی نیست، ادامه داد: شاید در این موضوع، خودروسازان کمتر مقصر باشند و مسئولیت عمده برعهده مسئولان و تصمیم گیرانی است که به واسطه نداشتن استراتژی و برنامه عملیاتی موثر برای مقابله با چالش‌ها و اتخاذ تصمیمات در زمان مناسب این وضعیت را به وجود آوردند و اکنون شاهد هستیم صدها میلیارد تومان پول سرازیر جیب دلال‌ها شده است.

نایب رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه برخی اقدامات ایران خودرو در تنوع و کیفی سازی تولیدات و بهبود وضعیت زیست محیطی قابل تقدیر ولی تا نقطه مطلوب فاصله زیاد است، تاکید کرد: باید موضوعات مرتبط با حوزه خودرو کالبدشکافی شود، افکارعمومی در جریان امر قرار گیرند و با خاطیان احتمالی نیز برخورد شود.

یکه زارع: تامین ۸۵ درصد قطعات از سازندگان داخلی

وی افزود: مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو نیز در این جلسه خواستار تدوین راهبردی مشخص و پایدار برای صنعت خودرو کشور شد و عنوان کرد با این اقدام صنعت خودرو کشور مسیر توسعه را به درستی طی خواهد کرد.

یکه زارع درباره قرارداد با پژو  عنوان کرد که حتی با رفتن این شرکت ما قادر خواهیم بود محصول جدید را بدون حضور شریک خارجی و با عمق ساخت بالا تولید و عرضه کنیم و قطعا پژو از ترک بازار ایران زیان دیده است

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به اینکه یکه زارع در این جلسه عنوان کرده که ما تولیدکننده خودرو هستیم، ادامه داد: مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو تاکید کرد که با وجود ۸۰۰ شرکت قطعه ساز و تامین ۸۵ درصد قطعات از سازندگان داخلی نمی‌توان گفت که صنعت خودرو کشور مونتاژ کار است، اما درعین حال نیز نمی‌توان عنوان خودروساز به آن اطلاق کرد.

پژو از ترک بازار ایران زیان دیده است

وی با بیان اینکه یکه زارع در این نشست تاکید کرد که دارا بودن پلتفرم اختصاصی و توان طراحی خودرو ما را خودروساز خواهد کرد، تصریح کرد: مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو عنوان کرد در این زمینه تلاش‌های مستمر و جدی در ایران خودرو درحال انجام است که شاهد نتایج آن در آینده خواهیم بود.

تابش افزود: یکه زارع درباره قرارداد با پژو عنوان کرد که حتی با رفتن این شرکت ما قادر خواهیم بود محصول جدید را بدون حضور شریک خارجی و با عمق ساخت بالا تولید و عرضه کنیم و قطعا پژو از ترک بازار ایران زیان دیده است.

افزایش چندبرابری قیمت نهاده‌های تولید محصولات را با چالش‌های متعددی مواجه کرد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، گفت: مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در این دیدار تاکید کرد که افزایش چندبرابری قیمت نهاده‌های تولید و ممانعت از اصلاح قیمت فروش، محصولات تولیدی را با چالش‌های متعددی مواجه کرد.

گفتنی است که در این دیدار و بازدید، دانشجویان دکترا و اساتید مدیریت محیط زیست و تکنولوژی صنعتی به طرح سوالات تخصصی و ابهامات و نقدهای خود پرداختند و متخصصان و مدیران ایران خودرو نیز توضیحات لازم را ارائه دادند. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

خودروهای ما ایمن نیست/افزایش ۳ درصدی توان عملیاتی در نوروز امسال

مهرخبرگزاری مهر
خودروهای ما ایمن نیست/افزایش ۳ درصدی توان عملیاتی در نوروز امسال
معاون عملیات امداد و نجات هلال احمر گفت: مصدومین حوادث تصادف به راحتی در بین دیواره‌های خودرو گیر می‌کنند و نمی‌توان آنها را از خودرو بیرون کشید و این نشان از ناایمن بودن خودروها دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، شاهین فتحی معاون عملیات امداد و نجات هلال احمر صبح امروز در کمیته هماهنگی اجرای طرح‌های ترافیکی که در شهرک آزمایش برگزار شد، اظهار کرد: از ۲۵ اسفندماه که طرح نوروزی را شروع کردیم همزمان هم در حال فعالیت در استان‌های مختلف که درگیر حوادث جمعی هستند، هم هستیم.

وی افزود: ما همچنان در حال خدمت رسانی در استان‌های گلستان خوزستان لرستان و دیگر استان‌ها هستیم.

فتحی ادامه داد: سعی کردیم ۳ درصد توان عملیاتی خود را نسبت به سال گذشته افزایش دهیم و پنج هزار و ۸۳۶ مأموریت امدادی را در طرح نوروزی داشته‌ایم.

وی گفت: از این تعداد مأموریت بیش از ۳۶ درصد آن مأموریت‌ها هوایی بوده است.

فتحی گفت: در حوادث ترافیکی ۱۰ درصد کاهش داشته‌ایم و در حوادث کوهستان ۴ درصد کاهش را شاهد بودیم.

معاون عملیات امداد و نجات سازمان هلال احمر خاطرنشان کرد: مصدومین حوادث تصادف به راحتی در بین دیواره‌های خودرو گیر می‌کنند و نمی‌توان آنها را از خودرو بیرون کشید چرا که خودروهای ما به راحتی مچاله می‌شوند و این نشان از ناایمن بودن خودروها دارد.

وی گفت: بیش از یک هزار و ۲۵۳ سقوط پرواز انجام دادیم که بیشتر این پروازها برای انتقال مصدومین ناشی از حوادث بوده است.

همچنین مجتبی سیف قائم‌مقام اورژانس کشور در این مراسم گفت: در بازدید میدانی که خودم در ایام نوروز داشتم دقیقا مشاهده کردم در ۳۰ کیلومتری شهرها هیچ نوری برای روشنایی جاده‌ها نیست.

وی افزود: در این مناطق نه تنها روشنایی لازم نیست بلکه نقاط حادثه‌خیز هم بسیار است که هنوز رفع نشده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

فیلم | درخواست سخنگوی تعزیرات از مردم: فعلا خودرو نخرید!

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
سخنگوی تعزیرات در گفت‌وگو با شبکه خبر از مردم درخواست کرد تا فعلا خودرو خریداری نکنند.

قیمت خودروهای داخلی ۱۱ اردیبهشت ۹۸/ قیمت پراید اعلام شد

موجخبرگزاری موج
قیمت خودروهای داخلی ۱۱ اردیبهشت ۹۸/ قیمت پراید اعلام شد
قیمت تعدادی از خودروهای داخلی در بازار امروز چهارشنبه 11 اردیبهشت ماه 98 اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری موج، قیمت خودرو در بازار امروز (چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه ۹۸) اعلام شد که براین اساس قیمت تعدادی از خودروهای داخلی به شرح زیر است:

محصولات ایران خودرو

نام خودروقیمت بازار (تومان)قیمت نمایندگی (تومان) وانت آریسان۵۵,۹۶۰,۰۰۰۵۱,۵۰۰,۰۰۰ سمند LX۸۸,۳۶۰,۰۰۰۴۳,۵۹۷,۰۰۰ سمند EF۷۹۲,۷۴۰,۰۰۰۴۴,۶۴۰,۰۰۰ سمند EF۷. دوگانه سوز – کد ۱۰۹۵,۴۴۰,۰۰۰۴۶,۹۰۸,۰۰۰ سمند EF۷. دوگانه سوز – کد ۱۶۹۷,۷۶۰,۰۰۰۴۷,۶۰۳,۰۰۰ سمند سورن۱۰۷,۸۰۰,۰۰۰ سمند سورن توربو۱۲۳,۹۶۰,۰۰۰ دنا (تیپ ۱)۱۲۱,۶۷۰,۰۰۰ دنا (تیپ ۲)۱۲۵,۶۵۰,۰۰۰۶۶,۰۰۰,۰۰۰ دنا پلاس (۲ ایربگ)۱۵۸,۵۲۰,۰۰۰۷۶,۰۰۰,۰۰۰ دنا پلاس توربو (۲ ایربگ)۱۷۲,۷۹۰,۰۰۰۸۹,۹۰۰,۰۰۰ پژو GLX ۴۰۵۸۱,۹۷۰,۰۰۰۶۳,۱۵۸,۰۰۰ پژو GLX ۴۰۵ دوگانه سوز۸۴,۰۰۰,۰۰۰۶۵,۵۷۸,۰۰۰ پژو SLX ۴۰۵۸۹,۷۳۰,۰۰۰۶۷,۸۸۸,۰۰۰ پژو پارس. کد ۲۹۱۰۱,۷۵۰,۰۰۰۷۸,۳۳۸,۰۰۰ پژو پارس. کد ۳۲۱۰۰,۶۹۰,۰۰۰۵۲,۷۵۷,۰۰۰ پژو پارس. دوگانه سوز۱۰۵,۹۳۰,۰۰۰۵۴,۹۱۴,۰۰۰ پژو پارس LX. کد ۱۳۱۲۲,۸۸۰,۰۰۰ پژو پارس LX. کد ۱۵۱۲۶,۷۳۰,۰۰۰ پژو پارس LX. کد ۱۶۱۱۵,۷۵۰,۰۰۰۵۴,۱۸۰,۰۰۰ پژو پارس LX. کد ۱۷۱۱۷,۷۸۰,۰۰۰۵۴,۴۰۰,۰۰۰ پژو پارس LX. کد ۱۸۱۱۶,۷۸۰,۰۰۰ پژو پارس LX. کد ۱۹۱۱۹,۰۰۰,۰۰۰ پژو پارس اتوماتیک۱۵۶,۸۱۰,۰۰۰۷۶,۷۰۰,۰۰۰ پژو ۲۰۷. دنده‌ای (تیپ ۱)۱۲۹,۷۶۰,۰۰۰۷۰,۰۰۰,۰۰۰ پژو ۲۰۷. اتوماتیک۱۷۱,۴۸۰,۰۰۰۸۵,۰۰۰,۰۰۰ پژو ۲۰۷ صندوقدار۱۷۹,۴۶۰,۰۰۰۱۰۴,۰۰۰,۰۰۰ پژو ۲۰۶. تیپ ۲۹۴,۸۲۰,۰۰۰۶۷,۲۸۳,۰۰۰ پژو ۲۰۶. تیپ ۵۱۱۱,۷۹۰,۰۰۰۷۹,۴۱۸,۰۰۰ پژو ۲۰۶. صندوقدار۱۱۳,۶۵۰,۰۰۰۸۰,۷۵۴,۰۰۰ پژو ۳۰۱۲۴۹,۵۵۰,۰۰۰ پژو ۲۰۰۸۳۷۹,۸۸۰,۰۰۰۱۱۴,۹۹۴,۰۰۰ پژو ۵۰۸۶۵۸,۴۱۰,۰۰۰ رانا LX۹۵,۹۷۰,۰۰۰۵۱,۳۶۰,۰۰۰ دانگ فنگ H۳۰ Cross (تیپ ۱)۱۳۹,۵۸۰,۰۰۰۷۵,۰۰۰,۰۰۰ دانگ فنگ H۳۰ Cross (تیپ ۲)۱۴۵,۹۵۰,۰۰۰۷۶,۵۰۰,۰۰۰ دانگ فنگ S۳۰۱۵۹,۶۱۰,۰۰۰۱۳۵,۵۰۰,۰۰۰ رنو تندر پیکاپ۱۱۵,۶۸۰,۰۰۰۷۹,۹۰۰,۰۰۰ رنو تندر E۲۱۳۱,۶۸۰,۰۰۰ رنو تندر پلاس دنده‌ای۱۴۳,۶۵۰,۰۰۰ رنو تندر پلاس اتوماتیک۱۷۱,۸۹۰,۰۰۰ هایما اس ۵ توربو (S۵)۲۹۹,۷۳۰,۰۰۰۱۳۸,۰۰۰,۰۰۰ هایما اس ۷ توربو (S۷)۳۲۵,۰۰۰,۰۰۰۱۵۶,۰۰۰,۰۰۰ پیکاپ دوکابین فوتون۳۳۹,۱۸۰,۰۰۰۲۸۰,۰۰۰,۰۰۰ رنو کپچر۴۰۹,۸۷۰,۰۰۰ سوزوکی ویتارا۵۰۸,۹۲۰,۰۰۰

محصولات سایپا

نام خودروقیمت بازار (تومان)قیمت نمایندگی (تومان) سایپا ۱۱۱ (سفید)۵۳,۴۸۰,۰۰۰۳۶,۱۰۰,۰۰۰ سایپا ۱۱۱ (تنوع رنگ)۵۴,۰۰۰,۰۰۰ سایپا ۱۳۱ (سفید)۴۷,۸۲۰,۰۰۰۳۷,۳۸۱,۰۰۰ سایپا ۱۳۱ (تنوع رنگ)۴۷,۹۵۰,۰۰۰۳۷,۶۴۱,۰۰۰ سایپا ۱۳۲ (سفید)۵۰,۴۹۰,۰۰۰ سایپا ۱۳۲ (تنوع رنگ)۵۰,۹۲۰,۰۰۰ سایپا ۱۵۱۴۷,۴۲۰,۰۰۰۴۰,۲۱۳,۰۰۰ تیبا (رنگ سفید)۵۳,۸۳۰,۰۰۰۴۲,۰۴۳,۰۰۰ تیبا (تنوع رنگ)۵۴,۲۳۰,۰۰۰۴۲,۰۴۳,۰۰۰ تیبا دوگانه‌سوز (سفید)۵۸,۲۳۰,۰۰۰۴۵,۵۴۳,۰۰۰ تیبا دوگانه‌سوز (تنوع رنگ)۵۸,۴۴۰,۰۰۰۴۵,۵۴۳,۰۰۰ تیبا ۲ – رینگ فولادی (سفید)۶۰,۰۹۰,۰۰۰ تیبا ۲ – رینگ فولادی (تنوع رنگ)۶۰,۲۷۰,۰۰۰ تیبا ۲ – رینگ آلومینیومی (سفید)۶۰,۹۲۰,۰۰۰ تیبا ۲ – رینگ آلومینیومی (تنوع رنگ)۶۰,۹۴۰,۰۰۰ ساینا (رینگ فولادی)۶۱,۹۲۰,۰۰۰۵۳,۲۴۳,۰۰۰ ساینا (رینگ آلومینومی)۶۲,۹۴۰,۰۰۰ ساینا اتوماتیک۸۳,۹۴۰,۰۰۰۶۳,۱۵۵,۰۰۰ کوییک دنده‌ای۷۲,۰۰۰,۰۰۰۵۹,۰۰۰,۰۰۰ کوییک اتوماتیک۹۶,۹۱۰,۰۰۰۶۹,۰۰۰,۰۰۰ وانت زامیاد۸۰,۸۷۰,۰۰۰۶۷,۵۳۵,۰۰۰ وانت زامیاد گازسوز (ساده)۸۳,۷۷۰,۰۰۰۶۹,۵۳۵,۰۰۰ وانت زامیاد گازسوز (آپشنال)۸۷,۹۴۰,۰۰۰۷۳,۰۰۰,۰۰۰ آریو (دنده‌ای)۱۱۶,۸۲۰,۰۰۰ آریو (اتوماتیک)۱۴۳,۰۰۰,۰۰۰ چانگان CS۳۵۱۹۹,۴۰۰,۰۰۰۱۲۷,۰۰۰,۰۰۰ کیا سراتو ۱۶۰۰ – دنده‌ای (آپشنال)۲۴۹,۲۵۰,۰۰۰ کیا سراتو ۲۰۰۰ – اتوماتیک (آپشنال)۳۲۴,۵۱۰,۰۰۰۲۲۰,۰۰۰,۰۰۰ سیتروئن C۳۴۰۰,۰۰۰,۰۰۰۲۳۸,۴۵۰,۰۰۰ سیتروئن C۳ (گرمکن صندلی)۴۰۹,۷۵۰,۰۰۰۲۴۱,۹۵۰,۰۰۰

خواندن خبر در سایت منبع

ناتوانی وزارت صنعت در برابر دلالان خودرو

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
ناتوانی وزارت صنعت در برابر دلالان خودرو
بازار خودرو برای چندمین ماه متوالی به دلایلی نامعلوم جهش را تجربه می‌کند و وزارت صنعت به عنوان متولی تولید و بازار، موضع منفعلانه ای را در پیش گرفته است.

به گزارش مشرق، بازار خودرو دوباره با تلاطم عجیب و غریبی مواجه شده است. این اولین باری نیست که از زمان روی کار آمدن رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت، بازار خودرو آشفتگی را تجربه می‌کند و در نهایت، بالاترین واکنشی که وزارتخانه تحت مدیریت او داشته حمایت‌های مالی از خودروسازان و اعلام محافظه کارانه برنامه‌ای سختگیرانه برای افزایش تولید بوده است.

تمام این موارد در شرایطی است که هیچگونه نظارتی بر شیوه فروش خودروسازان، بازار و دلالان خودرو، سایت‌های اینترنتی فروش خودرو و حتی نمایشگاه‌های اتومبیل در سطح شهر نیست؛ در حالی که نظارت بر بازار خودرو وظیفه مسلم دستگاه‌های نظارتی از جمله سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان است که متأسفانه فقط یک اسم و چند پست مدیریتی بدون اثرگذاری از آن بیشتر باقی نمانده است.

بر این اساس و در اثر این حرکتهای منفعلانه است که بازار خودرو یله و رها نه مدل بازار آزاد را یدک می‌کشد و نه انحصار بی حد و حصر خودروسازان در آن به پایان رسیده است؛ به این معنا که واردات ممنوع، کیفیت خودروها همچنان پایین، قیمت بی ضابطه و انحصار تولید بی حد و حصر است و هر زمان هم که صحبت از پایان وضعیت کنونی و به کارگیری روش‌های ضابطه مند که در نهایت منجر به شکل گیری یک بازار رقابتی می‌شود، به میان می‌آید، اشتغال موجود در صنعت خودرو و بهانه‌های مختلف برای حمایت‌های بی اثر گلخانه‌ای به میان می‌آید که البته طرح این موضوعات یک تفاوت دیگر هم با دوره‌های قبلی وزرای صنعت از خودروسازی در ایران دارد و آن، وجود کوچک‌ترین برنامه مدیریتی منسجم، کارا و اثرگذار در بازار از سوی وزارت صنعت است؛ در حالیکه مدیران این وزارتخانه قائل به این هستند که برای بازار و تولید خودرو برنامه دارند.

ترفند تازه دلالان در فضای مجازی

در انفعال وزارت صمت و سازمان حمایت مصرف کنندگان، عرصه برای جولان دلالان حسابی مهیا شده و گویا اکنون تمام توان دلالان بازار ارز به خدمت بازار خودرو درآمده است. این روزها دلال‌ها قیمت خودرو را با ایجاد جو هیجانی دروغین در سایت‌های اینترنتی و کانال‌های تلگرامی بصورت حساب شده و بدون هیچ ضابطه‌ای بالا می‌برند.

ترفند این روزهای دلال‌ها به این صورت است که با درج آگهی‌های دروغین فروش خودرو، قیمت‌های نجومی، دور از ذهن و غیرواقعی برای خودروی آگهی شده اعلام می‌کنند و با درج متونی هیجانی سعی می‌کنند به مخاطبان سایت و کانال القا کنند که بازار خودرو آبستن یک جهش شدید قیمت است و اگر خودروی آگهی شده با قیمت نجومی را نخرند، بعدا احساس پشیمانی خواهند کرد.

یکی از دست اندرکاران بازار خودرو گفت: در تلگرام گروه‌های مختلفی جهت دستکاری قیمت خودرو وجود دارد که هراز گاهی به صورت متمرکز روی یک خودرو کار می‌کنند. به این صورت که اعضای این تیم ابتدا با انجام یک نظرسنجی، فضای روانی و قیمت قابل پذیرش برای خودروی مذکور را مورد سنجش قرار می‌دهند و سپس آن قیمت را در سایت‌های خرید و فروش کالا، شروع به عادی سازی می‌کنند. برای عادی سازی این نرخ‌ها، گاهی در نقش فروشنده، و گاهی در نقش خریدار ظاهر می‌شوند و اگر قرار بر این بوده که قیمت جدید یک خودرو ۳۰۰ میلیون تومان باشد، آگهی‌های تقاضای خرید را در محدود ۲۸۰ میلیون تومان تنظیم می‌کنند.

وی ادامه داد: وقتی تعداد چنین آگهی‌هایی در سایت‌های مختلفی همچون شیپور و بازار و باما زیاد می‌شود، مخاطب و خریدار واقعی از همه جا بی خبر، تصور می‌کند واقعا خبری در راه است و قیمت‌ها قرار است دچار جهش شود. پس ترغیب می‌شود که با همین قیمت‌های غیرواقعی خرید کند.

واکنش‌های منفعلانه وزارت صنعت

این آشفتگی بازار خودرو و قیمت‌های ساعتی آن در حالی است که وزارت صنعت مدتها پس از تشدید آشفتگی و جهش دوباره قیمت، بالاخره دیروز، دهم اردیبهشت ٩٨ اعلام کرد که به خودروسازان الزام کرده تا ده درصد اضافه‌تر از برنامه قبلی نسبت به فروش فوری خودروهای تولید روزانه خود اقدام کنند؛ البته ثبت نام برای این فروش فوری به صورت اینترنتی انجام می‌شود و بسیاری از مردم و مصرف کنندگان واقعی از ثبت نام و خرید از طریق آنجا می‌مانند.

به نظر می‌رسد لازم است رئیس جمهور و نمایندگان مجلس، سازمان بازرسی کل کشور و نهادهای نظارتی در این موضوع ورود کنند برای ساماندهی بازار خودرو، فکری اساسی بیاندیشند. همانطور که تجربه بازار ارز نشان داد مدیریت قوی و تصمیمات دقیق و حساب شده می‌تواند هر آشفته بازاری را مدیریت کند.

جدیدترین قیمت انواع خودرو

بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد قیمت هر دستگاه پراید١١١ در کارخانه ٣٦میلیون و ١٠٠ هزار تومان و در بازار ٥٣ میلیون و ٥٠٠ هزار تومان، پراید ١٣١در کارخانه ٣٣ میلیون و ٧٢٥ هزار تومان و در بازار ٤٨ میلیون تومان، پراید ١٥١ در کارخانه ٣٤ میلیون و ٢٠٠ و در بازار ٤٧ میلیون و ٥٠٠ هزار تومان است.

در عین حال قیمت سابق چانگان در کارخانه ۱۲۷ میلیون تومان و در بازار ۲۰۰ میلیون تومان، قیمت تیبای صندوق دار در کارخانه ۴۲ میلیون تومان و در بازار ۵۴ میلیون تومان است.

سمند EF۷ در کارخانه ۴۴ میلیون و ۶۴۰ هزار تومان و در بازار ۹۳ میلیون تومان، دنا تیپ دو در کارخانه ۶۶ میلیون تومان و در بازار ۱۲۳ میلیون تومان، دنا پلاس در کارخانه ۷۶ میلیون تومان، در بازار ۱۵۶ میلیون تومان، پژو پارس LX در کارخانه ۷۸ میلیون تومان و در بازار ۱۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

همچنین هر دستگاه پژو ۲۰۶ تیپ ۵ در کارخانه ۷۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و در بازار ۱۱۰ میلیون تومان، رانا LX در کارخانه ۵۱ میلیون تومان و در بازار ۹۴ میلیون تومان، پژو ۴۰۵SLX در کارخانه ۶۸ میلیون تومان در بازار ۸۹ میلیون تومان، پژو ۲۰۷ اتومات در کارخانه ۸۵ میلیون تومان در بازار ۱۷۰ میلیون تومان، رنو ساندرو دنده‌ای در بازار ۱۴۵ میلیون تومان و رنو ساندرو اتومات در بازار ۱۷۰ میلیون تومان است.

همچنین رنو ساندرو استپ وی دنده‌ای و اتومات به ترتیب ۱۵۴ و ۱۹۰ میلیون تومان است.منبع: مهر

خواندن خبر در سایت منبع

اطلاعات را از منابع رسمی دریافت کنید؛ خودرو را از خودروسازان

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
اطلاعات را از منابع رسمی دریافت کنید؛ خودرو را از خودروسازان
به‌ اطلاع هموطنان گرانقدر می‌رساند در چند روز گذشته، قیمت خودرو در بازار آزاد به‌ صورت کاذب تغییر یافته و قیمت‌هایی غیر واقعی و بدون خرید و فروش حقیقی در پوشش سایت‌های فروش آنلاین خودرو اعلام می‌شود که هیچ مبنا یا توجیه منطقی و اقتصادی ندارد.

به گزارش اقتصادآنلاین، این در حالی است که قیمت خودروهای در حال عرضه توسط کارخانه، هیچ‌گونه افزایشی نداشته و روند تولید، عرضه به بازار و تحویل به مشتریان توسط گروه خودروسازی سایپا به‌ طور طبیعی و مطابق با برنامه‌ها ادامه داشته و با برنامه‌ریزی‌های صورت‌ گرفته و با تصویب کمیته خودرو وزارت صمت در حال افزایش نیز هست.

بر همین اساس از هموطنان عزیز مجددا درخواست می‌شود ضمن توجه به هشدارهای قبلی این گروه در خصوص امتناع از خرید گران خودرو از واسطه‌ها، نیاز خود را فقط از طریق مبادی رسمی گروه سایپا شامل سایت اینترنتی فروش و شبکه رسمی نمایندگی‌های مجاز در سراسر کشور تامین کنند.

همچنین از متقاضیان خرید محصولات سایپا درخواست می‌شود به شایعات و جوسازی‌های واسطه‌ها در خصوص بازار خودرو به‌ هیچ‌ عنوان توجه نکرده و اخبار و اطلاعات مورد نیاز خود را تنها از طریق منابع رسمی دریافت کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

اولین ویدئو از زلزله‌زدگان ترکیه

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل

لزوم راه اندازی مرکز ملی مطالعات آب‌های مشترک مرزی

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
آقای رضا اردکانیان افزود: امروز با همکاری دانشگاه تربیت مدرس دو تفاهم نامه رسما امضا شد و قرارداد‌های اجرایی آن نیز برای شروع کار تدوین خواهد شد. اردکانیان منابع آب مشترک در حوضه‌های آبریز مشترک را از اولویت‌های وزارت نیرو دانست و افزود: با توجه به نیاز‌ها باید بتوانیم از ظرفیت‌های تخصصی که در دانشگاه وجود دارد بهره‌مند شویم و مقدمات تاسیس مرکز ملی مطالعات آب‌های مشترک مرزی را فراهم کنیم. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوزیر نیرو با اشاره به اینکه تفاهم نامه دوم درخصوص بخش اجتماعی دو موضوع آب و انرژی است گفت: تاکید در این تفاهم نامه بر موضوع مدیریت مصرف و شیوه‌های بررسی طرح‌ها و پررنگ‌تر دیدن وجه اجتماعی موضوع آب و انرژی است. راه‌اندازی هسته متناسب با موضوع تفاهم نامه در دانشگاه، ظرفیت سازی انسانی برای تربیت نیرو‌های تخصصی در کشور با استفاده از ظرفیت‌های طرفین، ارزیابی و پایش فعالیت‌های موسسات ملی، منطقه‌ای و بین المللی پیرامون موضوع تفاهم نامه، تسهیل تبادل داده، اطلاعات و گزارشات مورد نیاز موضوع تفاهم نامه با لحاظ حقوق معنوی و طبقه بندی آن‌ها. بخشی از زمینه‌های همکاری مشترک وزارت نیرو و دانشگاه تربیت مدرس است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، قیمت هرگرم طلا‌ی ۱۸ عیار نسبت به روز پنجشنبه ۷ هزار تومان افزایش یافت و به ۵۰۱ هزار تومان رسید. قیمت هر قطعه سکه طرح قدیم با افزایش ۱۰ هزار تومانی در بازار با قیمت ۴ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان معامله شد. هر قطعه سکه امامی امروز با افزایش ۴۰ هزار تومانی نسبت به روز پنجشنبه به ۴ میلیون و ۹۱۷ هزار تومان رسید و هر قطعه نیم سکه با افزایش ۷ هزار تومانی، ۲ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان به فروش رسید. ربع سکه امروز با افزایش ۳۵ هزار تومانی، یک میلیون و ۴۷۵ هزار تومان در بازار عرضه شد همچنین سکه گرمی با کاهش ۸ هزار تومانی به قیمت ۹۲۲ هزار تومان رسید. بیشتر بخوانید: قیمت جهانی فلز زرد امروز (۹۸٫۱۱٫۵) انتهای پیام/
عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل
مردان گرد آمده دور استاندار آذربایجان غربی با لهجه و گویش خودشان همه با هم سخن می‌گفتند. پاسخ خانم مروستی این بود: اینجا محلی است که بیشتر آنان را رانندگان خودروهای مسافرکش از شهرستان‌های آذربایجان غربی تشکیل می‌دهند. یکی از این ماشین خواب‌ها به خبرنگار ایرنا می‌گوید: هشت سال است که اینجا هستم. یکی دیگر از همین ماشین خواب‌ها که لیسانس حسابداری دارد و ۲۴ ساله است، می‌گوید: اگر هر کدام از ما روزی در حد ۹۰ تا ۱۰۰ هزار تومان درآمد در شهر خودمان داشته باشیم، قول می‌دهم ۸۰ درصد این ماشین خواب‌ها به خانه خودشان بر می‌گردند. مروستی: بر اساس بررسی‌ها، تعداد ماشین خواب‌ها ۵۰۰ نفرند که به طور میانگین ۲۰ تا ۴۰ سال سن دارند و همه متاهل و صاحب یک تا چهار فرزند هستند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، خداداد غریب پور صبح امروز در صبحانه کاری با مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران در محل آن شرکت، اظهار داشت: ‌ در حال حاضر زیرساخت‌های مورد نیاز برای اجرای هر چه سریعتر طرح‌های تولید محصولات پتروشیمی فراهم است. غریب پور تصریح کرد: فاز نخست اسکله منطقه پارسیان رو به اتمام است و سرمایه گذاران از امکانات لازم برای اجرای طرح‌های این بخش برخوردارند. بهزاد محمدی مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی نیز اظهار داشت: ‌ منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان از پتانسیل لازم برای تبدیل شدن به منطقه جدید تولید محصولات پتروشیمی برخوردار است. معاون وزیر نفت با بیان اینکه آینده صنعت پتروشیمی کشور می‌تواند در «پارسیان» رقم خورد، از اقدامات ایمیدرو در ساخت بندر این منطقه تشکر کرد. وی ابراز امیدواری کرد که سرمایه گذاران صنعت پتروشیمی به منطقه پارسیان سوق داده شوند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، مهدی میراشرفی در نشست خبری این سازمان به مناسبت روز جهانی گمرک افزود: طی ۱۰ ماه گذشته کشور بیش از ۷۲ میلیارد دلار تجارت خارجی داشته که از این عدد ۳۵ و نیم میلیارد دلار آن به وزن ۱۱۵ میلیون تن صادرات و ۳۶ ممیز ۸۱ میلیارد دلار به وزن ۲۸ میلیون تن واردات است.

اخبار بیشتر