اختلاف شورای سه قوه با مجلس بر سر افزایش نرخ سوخت و سرگردانی مردم
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اختلاف شورای سه قوه با مجلس بر سر افزایش نرخ سوخت و سرگردانی مردم

دولت باید درباره سهمیه‌بندی بنزین به مردم توضیح دهد

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت
دولت باید درباره سهمیه‌بندی بنزین به مردم توضیح دهد
عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اینکه سران سه قوه درباره سهمیه بندی بنزین رد شورای عالی اقتصاد تصمیم گرفتند، گفت: دولت باید درباره این تصمیم به مردم توضیح دهد.

جلال میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سهمیه بندی بنزین، گفت: عدم اعلام جزئیات سهمیه‌بندی بنزین از سوی دولتی‌ها مسبوق به سابقه است، شورای عالی اقتصاد درباره این موضوع تصمیم‌گیری کرده است.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: یکی از اعضای حاضر در جلسه ستاد شورای عالی اقتصاد که با حضور سران سه قوه تشکیل و درباره سهمیه بندی بنزین تصمیم‌گیری شده است، جزئیات را به طور رسمی اعلام می‌کرد.

وی افزود: این تصمیم جمعی سران سه قوه است، این موضوع از معدود مواردی است که سران سه قوه در مورد آن، مسئولیت پذیرفتند و تصمیم نهایی را اتخاذ کردند.

میرزایی یادآور شد: دبیرخانه شورای عالی اقتصاد هم می‌توانست به طور رسمی این تصمیم را اعلام و موضوع را برای مردم شفاف کند، به ویژه با توجه به شرایط معیشتی و اقتصادی مردم این موضوع باید به طور رسمی اعلام می‌شد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: دولت به عنوان مجری تصمیم شورای عالی اقتصاد و در رأس آن آقای رئیس‌جمهور باید تصمیم را برای مردم اعلام و تشریح می‌کردند. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

کسانی که کارت سوخت ندارند با آغاز سهمیه‌بندی بنزین چه کنند؟

دنیای خودروخبرگزاری دنیای خودرو
کسانی که کارت سوخت ندارند با آغاز سهمیه‌بندی بنزین چه کنند؟
تمامی کسانی که درخواست صدور کارت سوخت المثنی را ثبت کرده‌اند و یا از این‌به‌بعد ثبت می‌کنند، از کارت بانکی برای سوخت‌گیری بنزین سهمیه‌ای استفاده خواهند کرد.

به گزارش «اخبار خودرو» به نقل از تسنیم، بنزین از فرداشب (ساعت ۲۴) به‌صورت سهمیه‌ای عرضه می‌شود، یکی از مهمترین سؤالات در این بخش این است که افرادی که فاقد کارت سوخت هستند، چه کنند.

کسانی که کارت سوخت خودروی خود را گم کرده‌اند یا به هر دلیل، کارت سوخت ندارند و طبق آنچه تاکنون در چندین اطلاعیه از سوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اعلام شده، برای ثبت‌نام کارت سوخت المثنی اقدام نکرده‌اند؛ همچنان می‌توانند با مراجعه به سامانه www. mob. gov. ir و همچنین اپلیکیشن دولت همراه و یا کددستوری #۴* به‌منظور دریافت کارت سوخت، تقاضای خود را ثبت کنند.

تمامی کسانی که درخواست صدور کارت سوخت المثنی را ثبت کرده‌اند و یا ازاین‌به‌بعد ثبت می‌کنند، از کارت بانکی برای سوخت‌گیری بنزین سهمیه‌ای استفاده خواهند کرد.

زیبا اسماعیلی، سخنگوی شرکت ملی پالایش ‌و پخش فرآورده‌های نفتی ایران در این خصوص گفت: اشخاصی که از نخستین فراخوان ثبت‌نام کارت سوخت تاکنون در سامانه دولت همراه ثبت‌نام و کارت بانکی به سامانه معرفی کرده‌اند، نیازی به دریافت کارت سوخت ندارند زیرا کارت بانکی جایگزین کارت سوخت خواهد شد.

وی افزود: سازوکاری طراحی شده که می‌توان از کارت بانکی برای سوخت‌گیری استفاده کرد و نحوه به‌کارگیری آن در روزهای آینده به اطلاع عموم می‌رسد.

سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با تأکید بر اینکه «کارت‌های هوشمند سوخت قدیمی همچنان قابل استفاده خواهد بود»، تصریح کرد: جایگزینی کارت بانکی برای مالکان خودرو و موتورسیکلت‌هایی است که در سامانه دولت همراه ثبت‌نام کرده‌اند و کارت سوخت ندارند.

خواندن خبر در سایت منبع

دولت نمی‌تواند خودسرانه برای بنزین تصمیم‌گیری کند

ایسناخبرگزاری ایسنا
دولت نمی‌تواند خودسرانه برای بنزین تصمیم‌گیری کند
عضو ناظر مجلس در شورای عالی انرژی با تاکید بر اینکه مجلس مخالف هرگونه افزایش قیمت بنزین است، گفت: اگر دولت بدون نظر مجلس و خودسرانه نسبت به افزایش قیمت بنزین اقدام کند حتماً مجلس برخورد لازم را انجام خواهد داد چراکه این کار کاملاً غیر قانونی است.

علی بختیار در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اخبار منتشر شده مبنی بر افزایش قیمت بنزین و سهمیه بندی آن بیان کرد: مجلس هیچ تصمیمی در خصوص افزایش قیمت بنزین نداشت و اگر دولت بدون نظر مجلس و خودسرانه نسبت به افزایش قیمت بنزین اقدام کند حتما مجلس برخورد لازم را انجام خواهد داد چراکه این کار کاملا غیر قانونی است.

وی در ادامه اظهار کرد: اگر دولت به استناد تصمیم سران سه قوه این کار را انجام دهد نیز توجیهی ندارد. چراکه مصوبه سران سه قوه صرفا باید در جهت راهکارهای مقابله با تحریم باشد. در خصوص بحث بنزین ما امروز کمبودی در داخل نداریم و دولت برای هر اقدامی در این زمینه نیاز به اجازه مجلس دارد.

نماینده مردم گلپایگان در مجلس تصریح کرد: هفته گذشته بنده با آقای لاریجانی صحبت کردم و ایشان نیز گفتند بنده نیز مخالف افزایش قیمت بنزین در شرایط کنونی هستم. لذا این کار یک کار غیر قانونی است و مجلس حتما به این موضوع واکنش نشان خواهد داد. دولت اگر تصمیمی دارد باید تحت عنوان لایحه به مجلس بیاورد.

بختیار در ادامه تاکید کرد: باتوجه به شرایط معیشتی مردم دست زدن به قیمت بنزین و حامل‌های انرژی اشتباه است و باعث بروز تنش می‌شود. به لحاظ تخصصی و فنی ما معتقدیم در خصوص قیمت بنزین باید به طور تدریجی تصمیم گیری شود. مجلس موافق افزایش قیمت بنزین به دلیل تأثیراتی که بر روی نرخ تورم دارد، نیست.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس در پایان تاکید کرد: مأموریت سران سه قوه صرفا تصمیم گیری در خصوص راهکارهای مقابله با تحریم است و این تصمیم به مسئله تحریم بازنمی گردد چراکه ما مشکلی در زمینه تأمین بنزین نداریم. اگر نشستی در شورای سران سه قوه در خصوص بنزین برگزار شود یا قرار باشد تصمیمی در این زمینه گرفته شود باید کمیسیون تخصصی مجلس حضور داشته باشند.

خواندن خبر در سایت منبع

نعمتی: آقای روحانی، از افزایش قیمت بنزین منصرف شوید

الفخبرگزاری الف
نعمتی: 			آقای روحانی، از افزایش قیمت بنزین منصرف شوید
بهروز نعمتی، نماینده مردم تهران در مجلس از رییس جمهوری خواست تا از افزایش قیمت بنزین منصرف شود و طی توییتی نوشت: با هرکسی درمورد افزایش قیمت بنزین صحبت کردم گفت تصمیم سران نظامه، آقای روحانی اگر شما هم به سران نظام ارجاع نمی دهید، جلوی این تصمیم را بگیرید. با توجه به اینکه کمیسیون تخصصی مجلس را هم در جریان نگذاشتید، از این تصمیم اشتباه برگردید، مردم طاقت افزایش قیمت‌ها را ندارند.

سهمیه‌بندی بنزین؛ تصمیم شورای اقتصادی سران سه قوه

همشهریخبرگزاری همشهری
سهمیه‌بندی بنزین؛ تصمیم شورای اقتصادی سران سه قوه
همشهری آنلاین: یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس تصمیمی در خصوص سهمیه‌بندی یا افزایش قیمت بنزین اتخاذ نکرده است.

جلال میرزایی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اخبار منتشر شده مبنی بر سهمیه بندی و دونرخی شدن بنزین بیان کرد: تصمیم به سهمیه بندی بنزین در جلسه سران سه قوه و شورای هماهنگی اقتصادی اتخاذ شده است و مجلس در آن نقشی نداشته است.

وی با بیان اینکه در زمان بررسی بودجه در کمیسیون تلفیق پیشنهادات نمایندگان در خصوص مدیریت مصرف سوخت بررسی شد ولی هیچکدام رأی نیاورد چراکه اکثر پیشنهادات بر مبنای کمیته امدادی کردن جامعه بود، اظهار کرد: نه دولت حاضر بود به تنهایی این مسئولیت را قبول کند و نه مجلس آمادگی داشت مسئولیت این تصمیم را بپذیرد چراکه وارد سال انتخابات شده است.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به مطالب مطرح شده در خصوص افزایش قیمت بنزین و سهمیه بندی آن از فردا اظهار کرد: بنده از جزئیات دقیقش خبر ندارم اما آنچه که در این زمینه شنیده‌ام بناست تا سقف ۶۰ لیتر قیمت همان ۱۰۰۰ تومان باشد و بیش از آن بر اساس نرخ آزاد ۲۵۰۰ تومان باشد. بنده از زمان اجرای دقیق این طرح اطلاعی ندارم. کد خبر ۴۳۸۹۴۹

خواندن خبر در سایت منبع

با وجود اعلام سهمیه‌بندی بنزین، فعلا کرایه تاکسی‌ها افزایش نمی‌یابد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
با وجود اعلام سهمیه‌بندی بنزین، فعلا کرایه تاکسی‌ها افزایش نمی‌یابد
مدیر عامل سازمان تاکسیرانی مشهد گفت: با وجود اعلام سهمیه‌بندی بنزین، فعلا کرایه تاکسی‌ها افزایش نمی‌یابد.

به گزارش مشهد فوری، سید مهدی علوی مقدم، مدیر عامل سازمان تاکسیرانی مشهداظهارداشت: لایحه نرخ کرایه تاکسی در جلسه علنی هفته آینده شورای اسلامی شهر مشهد بررسی می‌شود، با این حال طی مذاکراتی که در تهران انجام شده قرار شده سهمیه سوخت بنزین هم برای خودورهای بنزین‌سوز و هم دوگانه‌سوز درنظرگرفته شود.

وی افزود: از طرفی سازمان تاکسیرانی، ناوگان حمل و نقلی است که بیشتر خودروهای آن گازسوز است و بحث سهمیه‌بندی بنزین چندان تاثیری بر روی آنها ندارد و هیچگونه افزایش قیمتی نداریم؛ مگر اینکه بر اساس لایحه‌ای که به شورا ارائه شده، نرخ سوختی که سهمیه داده شود، تغییر پیدا کند اما چون بر اساس نرخی که اعلام کردند، نرخ همان هزارتومان است، ما هم تابع آن هستیم. با این حال اگر لایحه به تصویب برسد، مبنای ما هم همان لایحه شوراست.

علوی مقدم تصریح کرد: از آنجایی که مرجع نظارت بر کار این تاکسی‌ها ما نیستیم، لذا در خصوص سهمیه‌بندی این تاکسی‌ها نیز بی‌اطلاعیم و در نهایت آنچه از سوی دولت به عنوان دستورالعمل اعلام شود، ما تابع آن هستیم.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

واکنش به تهدید ترور سردار قاآنی

آخرین خبرآخرین خبر1 روز قبل

اولین ویدئو از زلزله‌زدگان ترکیه

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل

تسلط کامل دختر سردار سلیمانی به زبان عربی با لهجه لبنانی

آخرین خبرآخرین خبر1 روز قبل

افزایش قیمت دوباره به جان بازار خودرو افتاد

آخرین خبرآخرین خبر1 روز قبل

فیلم | تشویق ممتد سردار شهید قاسم سلیمانی در ونزوئلا

همشهریهمشهری2 روز قبل
مراسم بزرگداشت شهید قاسم سلیمانی در ونزوئلا برگزار شد. در این مراسم مهمانان حاضر به احترام شهید قاسم سلیمانی قیام کردند و او را مورد تشویق ممتد قرار دادند. دریافت ۴ MB کد خبر ۴۸۰۱۷۱

ذره‌بین ۸ | دست قدرت خدا

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
۲۷ دی ماه ۹۸؛ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پس از ۸ سال برای خطبه‌های نماز جمعه راهی مصلای تهران می‌شوند. اوضاع پیچیده منطقه و جهان در این دو هفته پر افت و خیز باعث شد تا رسانه‌های جهان به گمانه زنی درباره سخنان رهبر معظم انقلاب بپردازند. چندین شبکه تلویزیونی داخلی و خارجی نیز به صورت زنده این رویداد را پوشش دادند. اما آنچه خطبه‌های ۲۷ دی ماه را از دیگر رویدادها متفاوت می‌کرد چه بود؟ پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR در هشتمین شماره از گزارش‌های خبری-تحلیلی ذره‌بین به این موضوع می‌پردازد. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری2 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری2 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری2 هفته قبل

سرمایه گذاری صباایده در استارتاپ فلایتیو؛ ‌مالک آپارات وارد بازار گردشگری آنلاین می‌شود

تکراتوچند ثانیه قبل

معاون وزیر کشور: مسوولان برای افزایش رضایتمندی و رفاه مردم تلاش کنند

ایرنا5 دقیقه قبل

یک دفترخانه‌ در تهران امسال ۱۹۰۰ طلاق ثبت کرده است

اعتمادآنلاین5 دقیقه قبل

این آدم‌ها نفرین‌شده نیستند

رکنا6 دقیقه قبل

شهرداری ارومیه از پس پیکان تهران برنیامد

تسنیم7 دقیقه قبل

حاشیه شهرآورد نفتی‌های خوزستان| لیدر نفت مسجدسلیمان در ورزشگاه شهید بهنام محمدی‌راد سوپرایز شد+عکس‌

تسنیم7 دقیقه قبل

تصادف زنجیره‌ای مرگبار در محور سنندج دیواندره ۴ کشته و ۳ زخمی برجای گذاشت

تسنیم8 دقیقه قبل