احتمال آماده شدن مدارس مناطق سیل‌زده تا مهر
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. حوادث
پوشش خبری

احتمال آماده شدن مدارس مناطق سیل‌زده تا مهر

مردم کرمان ۱۵ میلیارد تومان به سیل‌زدگان خوزستان کمک کردند

تسنیمخبرگزاری تسنیم
مردم کرمان ۱۵ میلیارد تومان به سیل‌زدگان خوزستان کمک کردند
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کرمان با اشاره به اینکه مردم کرمان ۱۵ میلیارد تومان به سیل‌زدگان خوزستان کمک کردند گفت: تمام اقدامات جمعیت هلال‌احمر بر اساس اصول بی‌طرفی است و ما سیاسی‌کاری در جمعیت هلال‌احمر نداریم.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، رضا فلاح امروز ظهر در سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه در مصلی بزرگ امام علی‌ (ع) شهر کرمان به‌مناسبت هفته جمعیت هلال‌احمر اظهار داشت: جمعیت هلال‌احمر یک سازمان از جنس مردم و برای مردم و در کنار مردم است.

وی با بیان اینکه جمعیت هلال‌احمر در ۱۸۹ کشور به مردم خدمت‌رسانی می‌کند و در تمام بحران‌ها در کنار مردم است گفت: وظیفه اصلی ما تسکین آلام بشری و امدادرسانی است که جوانان به‌صورت داوطلبانه خدمت می‌کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کرمان با اشاره به اینکه تمام زحمات در جمعیت هلال‌احمر داوطلبانه است و آنچه که باعث شده جمعیت هلال‌احمر استوار بماند مردم محور بودن آن است افزود: جوان محوری ویژگی دوم جمعیت هلال‌احمر است و جوانان در جمعیت شبانه‌روز و در دورترین نقاط استان آماده خدمت هستند.

وی با بیان اینکه داوطلب محوری از دیگر ویژگی‌های جمعیت است و برای کارها هیچ حقوقی نمی‌گیرند و در بحران‌ها برای امدادرسانی شتاب می‌کنند خاطر‌نشان کرد: ۲۷ اقدام فرهنگی در کشور توسط جمعیت هلال‌احمر انجام می‌شود و فرهنگ محور بودن جمعیت، ویژگی چهارم آن است.

فلاح با اشاره به اینکه اعتماد مردم به جمعیت هلال‌احمر مهمترین ویژگی جمعیت است و در سال‌های اخیر در تمام بحران‌ها مردم به جمعیت برای امدارسانی کمک کردند گفت: در زلزله سال گذشته در کرمانشاه مردم کرمان ۸ میلیارد تومان برای امدادرسانی به جمعیت هلال‌احمر کمک کردند.

وی با اشاره به اینکه خدمات جمعیت هلال‌احمر تنها به استان کرمان معطوف نمی‌شود و در سایر کشورها نیز آماده خدمت‌رسانی هستیم تصریح کرد: تمام اقدامات جمعیت هلال‌احمر بر اساس اصول بی‌طرفی است و ما سیاسی‌کاری در جمعیت هلال‌احمر نداریم.

مدیر‌عامل جمعیت هلال‌احمر استان کرمان با بیان اینکه جمعیت هلال‌احمر در جنگ تحمیلی نیز حضور داشت و رابط کشور و اسرا بود خاطر‌نشان کرد: در مراسم اربعین نیز وظیفه ما خدمت‌رسانی درمانی و بهداشتی به زائران اربعین است.

وی با اشاره به اینکه جمعیت هلال‌احمر هنوز در خوزستان مستقر هست و هر چه که در توان داشته باشیم برای مردم آسیب‌دیده انجام می‌دهیم اظهار داشت: در استان کرمان بیش از ۱۰۰ پایگاه برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی به سیل‌زدگان ایجاد شد و مردم با نگاه انسان دوستانه خود کمک‌های بسیار خوبی کردند.

فلاح با بیان اینکه مردم کرمان در سیل اخیر تاکنون حدود ۱۵ میلیارد تومان به سیلزدگان کشور کمک کردند گفت: ۵۳۰ تن انواع کالا از استان کرمان به سیل‌زدگان استان خوزستان کمک شد و هیچ کدام از این کالاها دست دوم نبود چرا که کرامت انسانی برای ما بسیار مهم است.

وی با اشاره به اینکه کرمان استان حادثه‌خیزی است و ما باید امکانات و تجهیزات خود را روزبه‌روز ارتقا بدهیم و خوشبختانه در استان کرمان آمادگی کامل وجود دارد افزود: جمعیت هلال‌احمر در بحث آسیبهای اجتماعی نیز وارد شده و با کارآفرینی و اشتغال‌های خرد و آموزش‌های لازم در راستای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی تلاش می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

مشکلی در زمینه تامین داروی بیماران تالاسمی در مناطق سیل‌زده گزارش نشده است

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت
مشکلی در زمینه تامین داروی بیماران تالاسمی در مناطق سیل‌زده گزارش نشده است

حسینعلی شهریاری در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، در مورد انتشار خبری از سوی مدیرعامل انجمن تالاسمی ایران مبنی بر اینکه این بیماران در مناطق سیل‌زده در مراکز اسکان موقت در معرض خطر هستند، چرا که دستگاه خنک‌کننده برای نگهداری از داروهای خود در اختیار ندارند، گفت: این خبر را از طریق معاون درمان وزیر بهداشت پیگیری کردم که در پی آن به بررسی این موضوع پرداخت و در نهایت این گزارش را ارائه داد که تمام بیماران خاص در مناطق سیل‌زده ساماندهی شده‌اند و مرکزی برای نگهداری از آنها ایجاد شده است.

مدیر عامل انجمن تالاسمی وجود مشکل برای بیماران تالاسمی در مناطق سیل‌زده را رد کرد

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بر اساس این گزارش تاکنون هیچ شکایتی مبنی بر وجود مشکل در تامین دارو یا ارائه خدمات درمانی به بیماران خاص در مناطق سیل‌زده وجود نداشته است، همچنین معاون درمان وزارت بهداشت به دنبال پیگیری‌های کمیسیون بهداشت در رابطه با صحت این خبر موضوع را از طریق یونس عرب مدیر عامل انجمن تالاسمی ایران پیگیری کرده است و وی نیز تایید کرده که هیچ مشکلی در رابطه با تامین داروهای بیماران تالاسمی و ارائه خدمات درمانی به آنها در این مناطق وجود ندارد.

مراکز نگهداری ویژه برای ارائه خدمات به بیماران خاص در مناطق سیل‌زده ایجاد شده است

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: البته در این گزارش اشاره شده که این امکان وجود دارد که تعداد محدودی از مبتلایان به تالاسمی تمایل نداشته‌اند به مراکزی که برای نگهداری از آنها در مناطق سیل‌زده در نظر گرفته شده، مراجعه کرده و در آنجا اسکان داده شوند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: این مراکز از این نظر ایجاد شده که مسئولان وزارت بهداشت و درمان مستقر در مناطق سیل‌زده بتوانند وضعیت این بیماران را بررسی کرده و بر مبنای برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته با ارائه به موقع خدمات درمانی و توزیع دارو مانع از بروز مشکل برای آنها شوند. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

بطحایی: مدارس مناطق سیل‌زده تا مهر آماده می‌شوند

ایسناخبرگزاری ایسنا
بطحایی: مدارس مناطق سیل‌زده تا مهر آماده می‌شوند
وزیر آموزش و پرورش گفت: بازسازی مدارس شهرهای سیل‌زده آغاز شده است و انشاءالله این مدارس تا مهر ماه آماده برگزاری کلاس درسی می‌شوند.

به گزارش ایسنا، سید محمد بطحایی امروز در پیش‌خطبه‌های نمازجمعه تهران اظهار کرد: آموزش و پرورش با بیش از ۹۵۰ هزار فرهنگی و ۱۰۶ هزار مدرسه در ۷۵۲ منطقه و شهرستان، گسترده‌ترین دستگاه اجرایی کشور است.

وی گفت: در دستگاه آموزش و پرورش مهمترین نقش را معلمان در انتقال فرهنگ، هویت‌یابی و جامعه پذیری به بیش از ۱۴ میلیون دانش آموز بر عهده دارند، معلمان متدین و سخت کوشی که با وجود امکانات کم و مشکلات اقتصادی همچنان با دلسوزی در خدمت فرزندان کشور هستند و با تمام توان در تلاشند تا نسلی مؤمن، دانا و ماهر تقدیم جامعه کنند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه همکاران ما در آموزش و پرورش برای دستیابی به این هدف، سند تحول را که برآیند علمی و فرهنگی علما، صاحبنظران و کارشناسان آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت هست را نقشه راه خود قرار داده‌اند، گفت: همچنین اولویت اصلی ما در وزارت آموزش و پرورش اجرای سند تحول نظام آموزشی است.

بطحایی با اشاره به اینکه بر اساس سند تحول باید چرخش‌های اساسی در نظام آموزش و پرورش صورت گیرد، تصریح کرد: بر اساس این تغییرات باید نظام آموزشی کشور را تبدیل به یک نهاد فرهنگی کنیم تا به دنبال آن زمینه تربیت پذیری کودکان و نوجوانان را بر اساس فرهنگ غنی اسلامی ایرانی و نیازهای امروز و فردا فراهم کنیم.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه گفت: برای رسیدن به این هدف نیازمند مشارکت و همراهی تمامی افراد جامعه هستیم. یکی از مهمترین برنامه‌هایی که در سند تحول دنبال می‌شود اصلاح و توسعه مدیریت آموزشگاهی است که در این زمینه باید حرکت جدی به سمت مدرسه محوری با تاکید بر اینکه مدرسه رکن اصلی تعلیم و تربیت است صورت گیرد.

بطحایی با بیان اینکه مدرسه، خانه دوم دانش آموزان است، اظهار کرد: مدرسه باید با تعامل مؤثر با محیط پیرامون نقش خود را مبتنی بر سند تحول، به عنوان محیط تصمیم گیری ارتقا دهد.

وی با اشاره به اینکه محور دوم سند تحول، تحول در برنامه‌های درسی و محتوای آموزشی است، تصریح کرد: برنامه‌های درسی باید با نیازهای امروز جامعه بر اساس الگوی ایرانی اسلامی و در شرایطی که کشور ما مورد هجمه‌های فرهنگی غرب است انطباق پیدا کند.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: آموزش و پرورش برای تربیت نسلی در تراز جمهوری اسلامی ایران مصمم است که دانش آموزان آگاه، دیندار، امیدوار، متفکر، خلاق و مصمم در حفظ هویت ملی دینی تربیت کند. در این راستا از سال گذشته در دوره دوم ابتدایی و متوسطه اول برنامه ویژه اجرایی شد که به معلمان و مدیران اجازه می‌دهد تا متناسب با نیازهایی که تشخیص می‌دهند، دو ساعت در هفته را صرف فعالیت‌های تربیتی و پرورشی کنند.

به گفته بطحایی برای تربیت این نسل در کنار توجه ویژه همه دستگاه‌ها و مردم، نیازمند معلمانی شایسته هستیم که به دور از دغدغه‌های منزلتی و معیشتی با تکیه به فرهنگ غنی کشور و با تلاش، آینده‌ای روشن برای جامعه بسازند.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه داشتن روحیه انقلابی و اقدام شجاعانه یکی از مهمترین مولفه‌ها در اجرای سند تحول است، گفت: همچنین نهراسیدن از مشکلات شرط اصلی در اجرای سند تحول است. شکستن قالب‌هایی که به آنها عادت کردیم و عبور از مشکلاتی که در آغاز ممکن است بزرگ به نظر برسند روحیه انقلابی می‌خواهد که این یکی از موانع اصلی برای اجرای سند تحول است.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه با اشاره به سیل‌های اخیر استان‌های خوزستان، گلستان و لرستان تصریح کرد: بر اساس حادثه سیل ۱۵۰۰ مدرسه آسیب دیده‌اند. آموزش و پرورش نیز همگام با سایر نهادهای کشور به کمک هم وطنان شتافته است و امدادرسانی در سه حوزه برای فضاهای آموزشی با کمک خیرین صورت گرفته است.

به گفته وزیر آموزش و پرورش مدارسی که نیاز به بازسازی دارند در حال حاضر اقدامات بازسازی برای آن‌ها آغاز شده و انشاءالله تا مهر ماه آماده می‌شوند. همچنین کلاس‌های رفع اشکال برای دانش آموزان مناطق سیل زده و حمایت از معلمان این استان‌ها صورت گرفته است.

بطحایی با بیان اینکه در سال ۹۷ دوره آموزشی مهارت‌های کوتاه مدت برای تعدادی از دانش آموزان با دست ساخته‌های ساده و برای انس بیشتر با فرهنگ کار صورت گرفت، اظهار کرد: برای تابستان و سال تحصیلی آینده نیز برنامه‌های مکملی در کنار اینها اجرایی می‌شود تا دانش آموزان با مهارت‌های تولیدی منتج به عرضه و فروش آشنا شوند.

وی در پایان گفت: در آینده‌ای نه چندان دور آموزش و پرورشی خواهیم داشت که در شأن ملت ایران است همچنین به یاری خداوند و همت مردم مدارسی را در اختیار فرزندان قرار می‌دهیم که با محیطی امن و مؤثر در تربیت آینده سازان نظام تلاش کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

فعالیت ۱۰ اکیپ تعمیرات استان‌های مختلف در مناطق سیل‌زده لرستان

ایسناخبرگزاری ایسنا
فعالیت ۱۰ اکیپ تعمیرات استان‌های مختلف در مناطق سیل‌زده لرستان
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای لرستان از فعالیت 10 اکیپ تعمیراتی رایگان استان‌های مختلف در مناطق سیل‌زده استان خبر داد.

محمدرضا آذرخش در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به فعالیت‌ اکیپ‌های تعمیراتی در مناطق سیل‌زده اظهار کرد: ۱۱۰۰ مورد به این اکیپ‌ها مراجعه شده است.

وی ادامه داد: ۷۰ درصد وسایل تعمیر شده و ۳۰ درصد شستشو و به صورت سالم تحویل داده شده است.

آذرخش یادآور شد: ۱۰ تیم از استان‌های مختلف در مناطق سیل‌زده هر کدام به مدت ۴ و ۵ روز خدمات ارائه کرده‌اند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای لرستان ضمن تشکر از این تیم‌ها و استان‌های کمک‌کننده، افزود: در حال حاضر نیز دو تیم در آنجا مستقر هستند.

وی خاطرنشان کرد: بیشتر وسایل تعمیراتی جارو برقی، بخاری و برخی وسایل برقی دیگر بوده است.

آذرخش با بیان اینکه فعالیت مطلوب اکیپ‌های تعمیراتی در مناطق سیل‌زده یک اقدام جهادی بوده، اضافه کرد: تا هر زمانی که نیاز باشد در مناطق سیل‌زده به فعالیت ادامه خواهیم داد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

مرگ لحظه‌ای قربانیان ویروس کرونا

تابناکتابناک1 روز قبل
«کروناویروس‌ها / Coronaviruses» خانواده بزرگی از ویروس‌ها هستند که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می‌شود. از علایم اصلی این بیماری می‌توان به تب، سرفه، تنگی نفس و مشکلات حاد تنفسی اشاره کرد. در موارد حاد مشکلات گوارشی نظیر اسهال، نارسایی حاد تنفسی، اختلالات انعقادی خون و نارسایی کلیه نیز گزارش شده‌است که این مورد می‌تواند بیمار را به همودیالیز نیازمند کند. نسخه جهش یافته این بیماری اکنون در چین قربانی می‌‌گیرد و در حال سرایت به دیگر کشورها است. نحوه وقوع مرگ آنی در مبتلایان را می‌بینید.

تیرباران کردن مرد اهوازی به شیوه قتل توپاک شکور / جنگ ادامه دارد؟ + فیلم

رکنارکنا19 ساعت قبل
به گزارش گروه حوادث رکنا، روز دوشنبه ۳۰ دی امسال تیراندازی هولناکی در منطقه کمپولو اهواز به گوش رسید و اهالی محل از خانه هایشان بیرون آمدند و با صحنه تلخی روبرو شدند. مرد جوان که سوار بر خودروی پرایدش بود هدف گلوله‌های مرگبار قرار گرفته بود که خیلی زود ماجرای تیراندازی مرگبار به پلیس و تیم‌های امدادی مخابره شد و در ابتدا امدادگران اورژانس با حضور در محل مرگ این مرد را تایید کردند. همین اتفاق باعث شده بود تا اختلافات بالا بگیرد خانواده پسر جوان بارها اقدام به تهدید خانواده پسر قربانی جنایت کرده بودند تا اینکه ظهر دوشنبه پدر خانواده در حالیکه سوار بر خودرویش بود هدف ۲۱ گلوله تفنگ کلاشینکف قرار می‌گیرد. خانواده مقتول نیز در ادامه اظهار داشتند که ساعت ۳ صبح پنج شنبه نیز افراد مسلح اقدام به تیراندازی به سمت رستوران مان در منطقه کمپولو کردند. بنا به این گزارش، تحقیقات پلیسی برای دستگیری عامل این تیراندازی مرگبار و افشای راز این جنایت هولناک ادامه دارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

۱۵ سال زندان برای خائن شدن المیرا / اعدام علیرضا در قتل سریال ستایش+ فیلم گفتگو

رکنارکنا1 روز قبل
او که با یک خانم دکتر ازدواج کرده، می‌گفت همسرم فرهاد را می‌شناسد و از او بدگویی می‌کرد و می‌گفت فرهاد هرزه است. حرف‌های او من را نسبت به همسرم بدبین کرد و تصمیم گرفتم با کمک علیرضا، فرهاد را به قتل برسانم. بعد از اعترافات المیرا، علیرضا دستگیر شد و در اعتراف به قتل گفت: روز حادثه المیرا به بهانه پنچر شدن ماشینش، همسرش را به اتوبان کشاند و من به او شلیک کردم. حتی یک بار علیرضا یک پودر کشنده به من داد که به فرهاد بخورانم و او را بکشم، اما قبول نکردم. قضات دادگاه بعد از مشورت، المیرا را به تحمل ۱۵ سال حبس و علیرضا را به قصاص نفس محکوم کردند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

بن سلمان از افشا کننده قتل خاشقچی انتقام گرفت + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، شاهزاده سعودی با هک موبایل افشاکننده قتل خاشقچی از او انتقام گرفت و گران‌ترین طلاق تاریخ را این‌گونه رقم زد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

فیلم لحظه تصادف شاخ به شاخ در جاده برفی / روسیه

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش گروه ترجمه رکنا، اخیرا ویدیویی در رسانه‌های روسیه به انتشار گذاشته شد که تصادف شاخ به شاخ دو خودرو را در جاده به تصویر کشیده است. در ویدیو منتشر شده مشاهده می‌شود دو خودرو به سرعت با یکدیگر برخورد کرده و مقصر این اتفاق هولناک راننده ۷۳ ساله بوده که با ورود ناگهانی به لاین مخالف این تصادف را رقم زد. گفتنی است که در پی این حادثه دو نفر از سرنشینان خودرو‌ها در جا کشته و راننده‌ها به بیمارستان منتقل شدند و تحت درمان قرار گرفتند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خسارت‌ها و تلفات آتش‌سوزی‌های جنگلی در استرالیا

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
خبرگزاری میزان- مقامات کشور استرالیا می‌گویند آلودگی هوا ناشی از آتش‌سوزی در جنگل‌های جنوب شرقی این کشور دست کم سه میلیارد یورو به صنعت گردشگری این کشور ضرر می‌زند. گروه چندرسانه‌‌ای خبرگزاری میزان، مقامات کشور استرالیا می‌گویند آلودگی هوا ناشی از آتش‌سوزی در جنگل‌های جنوب شرقی این کشور دست کم سه میلیارد یورو به صنعت گردشگری این کشور ضرر می‌زند. از ماه سپتامبر (شهریور) تا کنون ۳۲ نفر بر اثر گسترش آتش سوزی‌ها در این کشور جان باختند. این آتش سوزی منجر به مرگ یک میلیارد جانور از گونه‌های مختلف و تخریب دوهزار و پانصد خانه شده است. گستره این آتش سوزی جنگلی به اندازه یک سوم کشور آلمان است.

اخبار بیشتر