احتمال آماده شدن مدارس مناطق سیل‌زده تا مهر
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. حوادث
پوشش خبری

احتمال آماده شدن مدارس مناطق سیل‌زده تا مهر

مردم کرمان ۱۵ میلیارد تومان به سیل‌زدگان خوزستان کمک کردند

تسنیمخبرگزاری تسنیم
مردم کرمان ۱۵ میلیارد تومان به سیل‌زدگان خوزستان کمک کردند
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کرمان با اشاره به اینکه مردم کرمان ۱۵ میلیارد تومان به سیل‌زدگان خوزستان کمک کردند گفت: تمام اقدامات جمعیت هلال‌احمر بر اساس اصول بی‌طرفی است و ما سیاسی‌کاری در جمعیت هلال‌احمر نداریم.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، رضا فلاح امروز ظهر در سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه در مصلی بزرگ امام علی‌ (ع) شهر کرمان به‌مناسبت هفته جمعیت هلال‌احمر اظهار داشت: جمعیت هلال‌احمر یک سازمان از جنس مردم و برای مردم و در کنار مردم است.

وی با بیان اینکه جمعیت هلال‌احمر در ۱۸۹ کشور به مردم خدمت‌رسانی می‌کند و در تمام بحران‌ها در کنار مردم است گفت: وظیفه اصلی ما تسکین آلام بشری و امدادرسانی است که جوانان به‌صورت داوطلبانه خدمت می‌کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کرمان با اشاره به اینکه تمام زحمات در جمعیت هلال‌احمر داوطلبانه است و آنچه که باعث شده جمعیت هلال‌احمر استوار بماند مردم محور بودن آن است افزود: جوان محوری ویژگی دوم جمعیت هلال‌احمر است و جوانان در جمعیت شبانه‌روز و در دورترین نقاط استان آماده خدمت هستند.

وی با بیان اینکه داوطلب محوری از دیگر ویژگی‌های جمعیت است و برای کارها هیچ حقوقی نمی‌گیرند و در بحران‌ها برای امدادرسانی شتاب می‌کنند خاطر‌نشان کرد: ۲۷ اقدام فرهنگی در کشور توسط جمعیت هلال‌احمر انجام می‌شود و فرهنگ محور بودن جمعیت، ویژگی چهارم آن است.

فلاح با اشاره به اینکه اعتماد مردم به جمعیت هلال‌احمر مهمترین ویژگی جمعیت است و در سال‌های اخیر در تمام بحران‌ها مردم به جمعیت برای امدارسانی کمک کردند گفت: در زلزله سال گذشته در کرمانشاه مردم کرمان ۸ میلیارد تومان برای امدادرسانی به جمعیت هلال‌احمر کمک کردند.

وی با اشاره به اینکه خدمات جمعیت هلال‌احمر تنها به استان کرمان معطوف نمی‌شود و در سایر کشورها نیز آماده خدمت‌رسانی هستیم تصریح کرد: تمام اقدامات جمعیت هلال‌احمر بر اساس اصول بی‌طرفی است و ما سیاسی‌کاری در جمعیت هلال‌احمر نداریم.

مدیر‌عامل جمعیت هلال‌احمر استان کرمان با بیان اینکه جمعیت هلال‌احمر در جنگ تحمیلی نیز حضور داشت و رابط کشور و اسرا بود خاطر‌نشان کرد: در مراسم اربعین نیز وظیفه ما خدمت‌رسانی درمانی و بهداشتی به زائران اربعین است.

وی با اشاره به اینکه جمعیت هلال‌احمر هنوز در خوزستان مستقر هست و هر چه که در توان داشته باشیم برای مردم آسیب‌دیده انجام می‌دهیم اظهار داشت: در استان کرمان بیش از ۱۰۰ پایگاه برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی به سیل‌زدگان ایجاد شد و مردم با نگاه انسان دوستانه خود کمک‌های بسیار خوبی کردند.

فلاح با بیان اینکه مردم کرمان در سیل اخیر تاکنون حدود ۱۵ میلیارد تومان به سیلزدگان کشور کمک کردند گفت: ۵۳۰ تن انواع کالا از استان کرمان به سیل‌زدگان استان خوزستان کمک شد و هیچ کدام از این کالاها دست دوم نبود چرا که کرامت انسانی برای ما بسیار مهم است.

وی با اشاره به اینکه کرمان استان حادثه‌خیزی است و ما باید امکانات و تجهیزات خود را روزبه‌روز ارتقا بدهیم و خوشبختانه در استان کرمان آمادگی کامل وجود دارد افزود: جمعیت هلال‌احمر در بحث آسیبهای اجتماعی نیز وارد شده و با کارآفرینی و اشتغال‌های خرد و آموزش‌های لازم در راستای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی تلاش می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

مشکلی در زمینه تامین داروی بیماران تالاسمی در مناطق سیل‌زده گزارش نشده است

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت
مشکلی در زمینه تامین داروی بیماران تالاسمی در مناطق سیل‌زده گزارش نشده است

حسینعلی شهریاری در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، در مورد انتشار خبری از سوی مدیرعامل انجمن تالاسمی ایران مبنی بر اینکه این بیماران در مناطق سیل‌زده در مراکز اسکان موقت در معرض خطر هستند، چرا که دستگاه خنک‌کننده برای نگهداری از داروهای خود در اختیار ندارند، گفت: این خبر را از طریق معاون درمان وزیر بهداشت پیگیری کردم که در پی آن به بررسی این موضوع پرداخت و در نهایت این گزارش را ارائه داد که تمام بیماران خاص در مناطق سیل‌زده ساماندهی شده‌اند و مرکزی برای نگهداری از آنها ایجاد شده است.

مدیر عامل انجمن تالاسمی وجود مشکل برای بیماران تالاسمی در مناطق سیل‌زده را رد کرد

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بر اساس این گزارش تاکنون هیچ شکایتی مبنی بر وجود مشکل در تامین دارو یا ارائه خدمات درمانی به بیماران خاص در مناطق سیل‌زده وجود نداشته است، همچنین معاون درمان وزارت بهداشت به دنبال پیگیری‌های کمیسیون بهداشت در رابطه با صحت این خبر موضوع را از طریق یونس عرب مدیر عامل انجمن تالاسمی ایران پیگیری کرده است و وی نیز تایید کرده که هیچ مشکلی در رابطه با تامین داروهای بیماران تالاسمی و ارائه خدمات درمانی به آنها در این مناطق وجود ندارد.

مراکز نگهداری ویژه برای ارائه خدمات به بیماران خاص در مناطق سیل‌زده ایجاد شده است

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: البته در این گزارش اشاره شده که این امکان وجود دارد که تعداد محدودی از مبتلایان به تالاسمی تمایل نداشته‌اند به مراکزی که برای نگهداری از آنها در مناطق سیل‌زده در نظر گرفته شده، مراجعه کرده و در آنجا اسکان داده شوند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: این مراکز از این نظر ایجاد شده که مسئولان وزارت بهداشت و درمان مستقر در مناطق سیل‌زده بتوانند وضعیت این بیماران را بررسی کرده و بر مبنای برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته با ارائه به موقع خدمات درمانی و توزیع دارو مانع از بروز مشکل برای آنها شوند. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

بطحایی: مدارس مناطق سیل‌زده تا مهر آماده می‌شوند

ایسناخبرگزاری ایسنا
بطحایی: مدارس مناطق سیل‌زده تا مهر آماده می‌شوند
وزیر آموزش و پرورش گفت: بازسازی مدارس شهرهای سیل‌زده آغاز شده است و انشاءالله این مدارس تا مهر ماه آماده برگزاری کلاس درسی می‌شوند.

به گزارش ایسنا، سید محمد بطحایی امروز در پیش‌خطبه‌های نمازجمعه تهران اظهار کرد: آموزش و پرورش با بیش از ۹۵۰ هزار فرهنگی و ۱۰۶ هزار مدرسه در ۷۵۲ منطقه و شهرستان، گسترده‌ترین دستگاه اجرایی کشور است.

وی گفت: در دستگاه آموزش و پرورش مهمترین نقش را معلمان در انتقال فرهنگ، هویت‌یابی و جامعه پذیری به بیش از ۱۴ میلیون دانش آموز بر عهده دارند، معلمان متدین و سخت کوشی که با وجود امکانات کم و مشکلات اقتصادی همچنان با دلسوزی در خدمت فرزندان کشور هستند و با تمام توان در تلاشند تا نسلی مؤمن، دانا و ماهر تقدیم جامعه کنند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه همکاران ما در آموزش و پرورش برای دستیابی به این هدف، سند تحول را که برآیند علمی و فرهنگی علما، صاحبنظران و کارشناسان آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت هست را نقشه راه خود قرار داده‌اند، گفت: همچنین اولویت اصلی ما در وزارت آموزش و پرورش اجرای سند تحول نظام آموزشی است.

بطحایی با اشاره به اینکه بر اساس سند تحول باید چرخش‌های اساسی در نظام آموزش و پرورش صورت گیرد، تصریح کرد: بر اساس این تغییرات باید نظام آموزشی کشور را تبدیل به یک نهاد فرهنگی کنیم تا به دنبال آن زمینه تربیت پذیری کودکان و نوجوانان را بر اساس فرهنگ غنی اسلامی ایرانی و نیازهای امروز و فردا فراهم کنیم.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه گفت: برای رسیدن به این هدف نیازمند مشارکت و همراهی تمامی افراد جامعه هستیم. یکی از مهمترین برنامه‌هایی که در سند تحول دنبال می‌شود اصلاح و توسعه مدیریت آموزشگاهی است که در این زمینه باید حرکت جدی به سمت مدرسه محوری با تاکید بر اینکه مدرسه رکن اصلی تعلیم و تربیت است صورت گیرد.

بطحایی با بیان اینکه مدرسه، خانه دوم دانش آموزان است، اظهار کرد: مدرسه باید با تعامل مؤثر با محیط پیرامون نقش خود را مبتنی بر سند تحول، به عنوان محیط تصمیم گیری ارتقا دهد.

وی با اشاره به اینکه محور دوم سند تحول، تحول در برنامه‌های درسی و محتوای آموزشی است، تصریح کرد: برنامه‌های درسی باید با نیازهای امروز جامعه بر اساس الگوی ایرانی اسلامی و در شرایطی که کشور ما مورد هجمه‌های فرهنگی غرب است انطباق پیدا کند.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: آموزش و پرورش برای تربیت نسلی در تراز جمهوری اسلامی ایران مصمم است که دانش آموزان آگاه، دیندار، امیدوار، متفکر، خلاق و مصمم در حفظ هویت ملی دینی تربیت کند. در این راستا از سال گذشته در دوره دوم ابتدایی و متوسطه اول برنامه ویژه اجرایی شد که به معلمان و مدیران اجازه می‌دهد تا متناسب با نیازهایی که تشخیص می‌دهند، دو ساعت در هفته را صرف فعالیت‌های تربیتی و پرورشی کنند.

به گفته بطحایی برای تربیت این نسل در کنار توجه ویژه همه دستگاه‌ها و مردم، نیازمند معلمانی شایسته هستیم که به دور از دغدغه‌های منزلتی و معیشتی با تکیه به فرهنگ غنی کشور و با تلاش، آینده‌ای روشن برای جامعه بسازند.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه داشتن روحیه انقلابی و اقدام شجاعانه یکی از مهمترین مولفه‌ها در اجرای سند تحول است، گفت: همچنین نهراسیدن از مشکلات شرط اصلی در اجرای سند تحول است. شکستن قالب‌هایی که به آنها عادت کردیم و عبور از مشکلاتی که در آغاز ممکن است بزرگ به نظر برسند روحیه انقلابی می‌خواهد که این یکی از موانع اصلی برای اجرای سند تحول است.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه با اشاره به سیل‌های اخیر استان‌های خوزستان، گلستان و لرستان تصریح کرد: بر اساس حادثه سیل ۱۵۰۰ مدرسه آسیب دیده‌اند. آموزش و پرورش نیز همگام با سایر نهادهای کشور به کمک هم وطنان شتافته است و امدادرسانی در سه حوزه برای فضاهای آموزشی با کمک خیرین صورت گرفته است.

به گفته وزیر آموزش و پرورش مدارسی که نیاز به بازسازی دارند در حال حاضر اقدامات بازسازی برای آن‌ها آغاز شده و انشاءالله تا مهر ماه آماده می‌شوند. همچنین کلاس‌های رفع اشکال برای دانش آموزان مناطق سیل زده و حمایت از معلمان این استان‌ها صورت گرفته است.

بطحایی با بیان اینکه در سال ۹۷ دوره آموزشی مهارت‌های کوتاه مدت برای تعدادی از دانش آموزان با دست ساخته‌های ساده و برای انس بیشتر با فرهنگ کار صورت گرفت، اظهار کرد: برای تابستان و سال تحصیلی آینده نیز برنامه‌های مکملی در کنار اینها اجرایی می‌شود تا دانش آموزان با مهارت‌های تولیدی منتج به عرضه و فروش آشنا شوند.

وی در پایان گفت: در آینده‌ای نه چندان دور آموزش و پرورشی خواهیم داشت که در شأن ملت ایران است همچنین به یاری خداوند و همت مردم مدارسی را در اختیار فرزندان قرار می‌دهیم که با محیطی امن و مؤثر در تربیت آینده سازان نظام تلاش کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

فعالیت ۱۰ اکیپ تعمیرات استان‌های مختلف در مناطق سیل‌زده لرستان

ایسناخبرگزاری ایسنا
فعالیت ۱۰ اکیپ تعمیرات استان‌های مختلف در مناطق سیل‌زده لرستان
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای لرستان از فعالیت 10 اکیپ تعمیراتی رایگان استان‌های مختلف در مناطق سیل‌زده استان خبر داد.

محمدرضا آذرخش در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به فعالیت‌ اکیپ‌های تعمیراتی در مناطق سیل‌زده اظهار کرد: ۱۱۰۰ مورد به این اکیپ‌ها مراجعه شده است.

وی ادامه داد: ۷۰ درصد وسایل تعمیر شده و ۳۰ درصد شستشو و به صورت سالم تحویل داده شده است.

آذرخش یادآور شد: ۱۰ تیم از استان‌های مختلف در مناطق سیل‌زده هر کدام به مدت ۴ و ۵ روز خدمات ارائه کرده‌اند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای لرستان ضمن تشکر از این تیم‌ها و استان‌های کمک‌کننده، افزود: در حال حاضر نیز دو تیم در آنجا مستقر هستند.

وی خاطرنشان کرد: بیشتر وسایل تعمیراتی جارو برقی، بخاری و برخی وسایل برقی دیگر بوده است.

آذرخش با بیان اینکه فعالیت مطلوب اکیپ‌های تعمیراتی در مناطق سیل‌زده یک اقدام جهادی بوده، اضافه کرد: تا هر زمانی که نیاز باشد در مناطق سیل‌زده به فعالیت ادامه خواهیم داد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

بی توجهی راننده فاجعه آفرید

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین13 ساعت قبل
به گزارش گروه گروه چند رسانه‌ای خبرگزاری میزان، راننده خودرویی که منتظر عبور قطار بود با بی توجهی به لاین مقابل اقدام به حرکت کرد که ناگهان حادثه دردناکی را رقم زد. گفتنی است حال راننده مساعد و یکی از سرنشینان به اورژانس منتقل شده است.
الفالف9 ساعت قبل
به گزارش تسنیم؛ مجتبی خالدی اظهار کرد: از تاریخ ۱۸ لغایت ۳۱ اردیبهشت ماه ۹۸ به علت سوانح جوی سیل، صاعقه و توفان در استان‌های اردبیل‌، آذربایجان شرقی و غربی، زنجان، خراسان رضوی و جنوبی، چهارمحال بختیاری، اصفهان، کرمانشاه، کردستان، فارس، خوزستان، کرمان، لرستان، مرکزی، کهگیلویه و بویر احمد و گیلان ۲۲ نفر کشته و ۵۳ نفر مصدوم شدند. وی افزود: سیل ۲ نفر فوتی و ۸ نفر مصدوم، صاعقه ۲۰ نفر فوتی و ۳۲ نفر مصدوم و توفان نیز ۱۳ مصدوم در استان‌های مختلف برجای گذاشت.
فارسفارس23 ساعت قبل
آخرین محموله کمک‌های انسان دوستانه چین به سیل زدگان صبح فردا (چهارشنبه) وارد تهران می‌شود. آخرین محموله کمک‌های انسان دوستانه چین به سیل زدگان چهارشنبه وارد تهران می‌شودبه گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، آخرین محموله کمک‌های انسان دوستانه چین به سیل زدگان کشورمان صبح فردا (چهارشنبه) وارد تهران می‌شود. آخرین هواپیمای حامل کمکهای انساندوستانه چین به مناطق سیل زده کشورمان شامل میزان قابل توجهی از اقلام مورد نیاز سیل‌زدگان، فردا چهارشنبه ساعت ۶:۳۰ صبح وارد فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) خواهد شد. انتهای پیام/
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین23 ساعت قبل
گل محمدی دادستان عمومی و انقلاب نیک شهر در گفتگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان اظهار کرد: در پی وقوع یک فقره سرقت مسلحانه منتهی به قتل یک فرد مالباخته که ظهر امروز و در سطح شهرستان نیکشهر اتفاق افتاد، با دستور قاطع قضایی و اعزام یگان‌های انتظامی شهرستان، قاتل که به یکی از روستا‌های دور افتاده شهرستان متواری گردیده بود توسط کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی شهرستان شناسایی شد. وی ادامه داد: قاتل در کمتر از دوساعت با اقدامات فنی و پلیسی و اشراف اطلاعاتی دستگیر و با قرار بازداشت موقت جهت بازسازی صحنه قتل در اختیار پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت. گل محمدی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان نیکشهر بیان کرد: این دادستانی با کلیه مخلان نظم و امنیت عمومی و بر هم زنندگان آسایش مردم برخورد جدی و قاطع قضایی می‌کند، خط قرمز دستگاه قضا مبارزه با جرائم خشنی است که امنیت روانی مردم و جامعه را بر هم می‌زند. انتهای پیام /
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، نمایشگاه عکس و محتوای چند رسانه‌ای با عنوان «همه جا برای همه»، با حمایت و همکاری بنیاد سینمایی فارابی، سازمان دواطلبان جمعیت هلال احمر ایران و رایزنی فرهنگی کشورمان در پاریس با رویکرد ارائه بخشی از مشکلات به وجود آمده سیل اخیر در استان‌‌های گلستان، لرستان و خوزستان و نبود امکان وصول کمک‌های انسان دوستانه جهانیان به واسطه تحریم‌های ناعادلانه، به زبان تصویر در حاشیه جشنواره بین المللی فیلم کن در محل چتر سینمای ایران در بازار فیلم کن برپا شد. این نمایشگاه سپس با همین مضمون در محل رایزنی فرهنگی ایران در پاریس به مدت یک هفته برگزار خواهد شد. احمد بلباسی، رضا احمدوند، امیرعلی رزاقی، امیرهاشم دهقانی، بابک برزویه، بهاره حسین نژاد ندایی، حدیثه پاسندی، زینب مهدوی، مجید خواهی، محسن اسماعیل‌زاده، محسن رضایی، ملیکا فرش‌ فروش، محمد جواد زاده، مهدی حسنی، راحله حصاری، محمد زارع، علی حامد حق دوست، فائزه کابلی، فرشته اصلاحی، محمد بقال اصغری، سیامک نامور، محمد علی نجیب، امین یاری، آی تای شکیبافر، عابدین مهدوی، حسن غفاری، مریم آل‌مومن دهکردی و علی قنبرلو ۲۸ عکاسی هستند که آثارشان در نمایشگاه‌ پاریس به نمایش در می‌آید. امور اجرایی و هماهنگی این نمایشگاه برعهده «بابک برزویه» است، ویدئو و تولید محتوای چند رسانه‌ای به عهده «سعید شمس» و انتخاب آثار نیز توسط «حیدر رضایی» و «بابک برزویه» انجام شده است. این نمایشگاه پس از جشنواره فیلم کن، از ۲ تا ۹ خرداد (۲۳ تا ۳۰ می) در محل رایزنی ایران در پاریس برپا خواهد شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین10 ساعت قبل
به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی کشور، در نوروز سال جاری ۶۹٫۴ درصد کشته‌های حوادث رانندگی مربوط به جاده‌های برون شهری (۶۳۵ نفر)، ۱۹٫۲ درصد در راه‌های درون شهری (۱۷۶ نفر)، ۵٫۴ درصد در جاده‌های روستایی (۴۹ نفر)، ۱٫۲ درصد در راه‌های اختصاصی و محل تصادف ۴٫۸ درصد سایر مسیر‌ها بوده است که بدین ترتیب تعداد متوفیان تصادف در جاده‌های برون شهری ۱۳٫۳ درصد، راه‌های درون شهری ۱۹٫۶ درصد و در جاده‌های روستایی ۴۰٫۲ درصد کاهش یافته است. بر اساس این گزارش بیشترین فوتی‌های حوادث رانندگی در روز‌های ۲۶ اسفند (۶۴ نفر)، سوم فروردین (۶۳ نفر) و ۲۹ اسفند (۶۲ نفر) و کمترین فوتی‌ها در روز‌های ششم فروردین (۲۲ نفر) و نهم فروردین (۲۹ نفر) رخ داده است. همچنین تلفات حوادث رانندگی در نیمه اول ایام نوروز (۲۵ اسفند تا ۵ فروردین) ۵۲۹ نفر بوده که در نیمه دوم این ایام (۶ فروردین تا ۱۵ فروردین) با کاهش ۲۷ درصدی مواجه شده و به ۳۸۶ نفر رسیده است. در ایام نوروز امسال استان‌های خراسان رضوی با ۷۲ و سیستان و بلوچستان وکرمان هر کدام با ۷۱ فوتی بیشترین و استان‌های ایلام با ۳ و چهارمحال و بختیاری با ۹ فوتی کمترین تعداد کشته‌­های ناشی از حوادث رانندگی را داشته‌­اند. بیشترین افزایش فراوانی در مرگ‌های ناشی از تصادفات مربوط به ایام نوروزامسال نسبت به سال گذشته مربوط به استان‌های سیستان و بلوچستان (۱۶ نفر) و بوشهر (۱۱ نفر) و بیشترین کاهش مربوط به استان‌های فارس (۵۰- نفر) و تهران (۲۲ نفر) بوده است. این بررسی نشان می­دهد در نوروز سال ۱۳۹۸، ۶۹٫۹ درصد از کشته­‌های ناشی ازحوادث رانندگی مرد و ۳۰٫۱ درصد زن بوده‌­اند. از لحاظ تحصیلی ۲۷٫۱ درصد بیسواد، ۴۷ درصد دارای تحصیلات کمتر از دیپلم، ۱۵ درصد دیپلمه، ۹٫۱ درصد بالاتر از دیپلم و ۱٫۸ درصد نامعلوم بوده است. از لحاظ سنی ۱۲٫۶ درصد افراد ۱۰ سال و کمتر، ۶٫۷ درصد ۱۷-۱۱ سال، ۵۴٫۴ درصد ۴۹-۱۸ سال و ۲۶٫۲ درصد کشته‌های تصادفات ۵۰ سال به بالا داشته‌­اند؛ سن یک دهم درصد افراد نامعلوم بوده است. نحوه وقوع تصادف ۴۴٫۲ درصد از افراد متوفی ناشی از برخورد دو وسیله نقلیه، ۲۷٫۷ درصد واژگونی وسیله نقلیه و ۱۸٫۷ درصد ناشی از برخورد وسیله نقلیه به عابر و ۷٫۸ درصد ناشی از برخورد وسیله نقلیه متوفی به شیء ثابت بوده است. علت اصلی مرگ در ۴۴٫۴ درصد از موارد ضربه به سر و پس از آن شکستگی‌های متعدد با ۲۸٫۴ درصد بوده است. همچنین محل فوت ۵۵٫۵ درصد از افراد در محل حادثه، ۷٫۲ درصد حین انتقال به بیمارستان و محل فوت ۳۵٫۶ درصد از افراد در بیمارستان بوده است. انتهای پیام /

اخبار بیشتر