1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - شنبه 14 اردیبهشت‌ماه

۱۵ هزار خودرو در گمرکات خاک می‌خورد

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
۱۵ هزار خودرو در گمرکات خاک می‌خورد
دبیر انجمن واردکنندگان خودرو با بیان این‌که ١۵هزار خودرو در گمرکات خاک می‌خورد، گفت: با محاسبه نرخ ارز روز حدود ٨هزار میلیارد تومان خودرو در گمرک وجود دارد که همه متعلق به مردم است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مهدی دادفر در یک نشست خبری با اشاره به افزایش حداقل ۵۰ درصدی قیمت خودرو در هفته گذشته، اظهار داشت: با توجه به متوقف شدن واردات خودرو، در فضای خودرویی در یک‌سال و نیم گذشته با تنش مواجه هستیم و این موضوع به این برمی‌گردد که همکاران ما معلول یک تصمیم ناصحیح در سال‌های ۹۵ و ۹۶ شده‌اند.

وی با اشاره به این‌که در حوزه فعالیت واردات خودرو، واردکنندگان به دنبال کسب رضایت مردم هستند و هیچ کس قصد قانون‌شکنی ندارد، تصریح کرد: از سال ۹۷ بالغ بر ۱۵ هزار خودرو در گمرکات باقی مانده و هنوز هم هست. به نظر می‌رسید مصوبه ۱۶ دی‌ماه ۹۷ گره‌گشایی باشد تا خودروها ترخیص شود، اما امروز کمتر از هزار دستگاه آزاد شده است.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو عنوان کرد: به دلیل ناهماهنگی در بین دستگاه‌ها، تقاضای ما از رییس‌جمهور این است که چرا این مصوبه دولت اجرا نشده و چرا نمی‌خواهند و نمی‌گذارند که مردم آنچه که مطلوبشان است، انجام شود.

دادفر با بیان این‌که ۱۵ هزار مشتری منتظر گرفتن خودروهای خود هستند، متذکر شد: یک سال و نیم است که عدم انجام تعهد، بازار خودرو را تهدید کرده است. اگر در شرایط جنگی باشیم، باید تصمیمات در شرایط جنگی باشد.

وی با بیان این‌که کسب‌وکار واردکنندگان خودرو تعطیل شده است، گفت: سرمایه‌ها در موضوع تجارت و بازرگانی خودرو دارد از بین می‌رود. ما در شرایط اقتصاد جنگی تاکید بر این نداریم که واردات خودرو باید آزاد شود، اما تاکید بر این داریم که سرمایه‌هایشان حفظ شود.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو ضمن گلایه از روند رسیدگی به ترخیص خودروهای دپو شده در گمرک، افزود: در تاریخ ۱۶ دی ۹۷ صدای ما به هیات وزیران رسید و قرار شد به موضوع خودروهای دپو شده در گمرک رسیدگی کنند، اما این مصوبه چهار ماه اعتبار دارد، یعنی ۱۶ اردیبهشت ۹۸ مهلت رسیدگی به این مصوبه به اتمام می‌رسد.

۱۵ هزار خودرو در گمرکات خاک می‌خورد - 8

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر این‌که تکلیف ۵هزار خودرویی که از نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت مشکلی برای ترخیص ندارند، بعد از اتمام مهلت مصوبه هیات وزیران چه خواهد شد؟ عنوان کرد: در این مهلت چهار ماهه، وزارت صنعت، معدن و تجارت تنها ١٠ روز است که پای کار آمده و تا کنون کمتر از هزار خودرو ترخیص شده است.

دادفر با بیان این‌که مصوبه هیات وزیران خروجی نداشته است، تصریح کرد: صرف دادن آمار برای مبرا کردن خودمان کافی نیست و این که وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار می‌کند که حدود ۵هزار خودرو مشکلی برای ترخیص ندارد، تاییدیه بانک مرکزی و سایر نهادها را نادیده گرفته و تنها آمار تاییدیه خود را اعلام می‌کند.

وی گفت: مصوبه هیات وزیران ٢روز دیگر به اتمام می‌رسد و ما از دولت درخواست می‌کنیم که این مهلت را تمدید کند، وگرنه ما مجددا به سر خط برمی گردیم.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو متذکر شد: اگر مصوبه‌ای برای گره‌گشایی در کشور صادر می‌شود، باید حداقل مهلت یک‌ساله داشته باشد؛ چراکه سرعت رسیدگی به کارها در کشور به شدت کند است.

دادفر با بیان این‌که ١۵هزار خودرو در گمرکات خاک می‌خورد، عنوان کرد: با محاسبه نرخ ارز روز حدود ٨هزار میلیارد تومان خودرو در گمرک وجود دارد که همه متعلق به مردم است.

وی متذکر شد: از ١۵هزار خودروی موجود، ٢۵٠٠ خودرو بر اساس دستگاه قضایی دچار تخلف شده‌اند که این تعداد نیز باید مورد بررسی قرار بگیرند.

خواندن خبر در سایت منبع

مصوبه ورود خودروهای در گمرک مانده تمدید شود

ایرناخبرگزاری ایرنا
مصوبه ورود خودروهای در گمرک مانده تمدید شود
تهران- ایرنا- دبیر انجمن واردکنندگان خودروی ایران با بیان رو به اتمام بودن فرصت چهار ماهه اجرایی شدن مصوبه هیات دولت در ترخیص 15 هزار خودروی در گمرک مانده، خواستار تمدید بلا انقضای این مصوبه شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «مهدی دادفر» امروز (شنبه) در نشست خبری در محل هتل پارسیان انقلاب افزود: از سال ۹۷ نزدیک به ۱۵ هزار دستگاه خودرو در گمرکات باقی مانده و ورودشان به کشور مسدود شده است.

به گفته وی، شانزدهم دی ماه پارسال دولت با نگاه گره گشایی از مشکلات، مصوبه‌ای صادر کرد تا امکان رفع انسداد این خودروها میسر شود، اما تا امروز کمتر از هزار دستگاه خودرو از گمرکات ترخیص شده است.

به گزارش ایرنا، براساس این مصوبه، ثبت سفارش برای واردات خودروهای سواری (بدون رعایت سال ساخت) که تا تاریخ ابلاغ تصویب‌نامه (۱۶ دی ماه) دارای قبض انبار اماکن گمرکی، مناطق آزاد تجاری- صنعتی یا مناطق ویژه اقتصادی باشند، به صورت بدون انتقال ارز و از محل ارز متقاضی با اظهار منشا ارز به بانک مرکزی بلامانع است و همه ثبت سفارشات قبلی خودرو (اعم از بانکی و غیربانکی) لغو می‌‌شود.

دادفر ادامه داد: اعتبار این مصوبه که چهار ماه بوده، تا ۲ روز دیگر (دوشنبه- ۱۶ اردیبهشت) به پایان رسیده و ملغی می‌شود، اما دلیل اجرا نشدن کامل آن ناهماهنگی بین دستگاه‌های دولتی از جمله گمرکات و بانک مرکزی و نبود چابکی لازم در آنهاست.

وی با بیان اینکه کسب و کار واردکنندگان خودرو به نابودی کشیده شده، یادآور شد: اکنون اشتغال در این بخش از ۱۵ هزار نفر به کمتر از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر رسیده، همچنین ۱۵ هزار نفر مشتری به مدت بیش از یک سال و نیم است که معطل دریافت خودروهایشان هستند؛ این در حالی است که خودروهای یاد شده زیر باد، آفتاب و باران در گمرکات در حال از بین رفتن هستند.

این مقام صنفی تاکید کرد: در شرایط کنونی جنگ اقتصادی و سخت بودن نقل و انتقالات ارزی، نمی‌گوییم که واردات خودرو را آزاد کنید، اما دولت باید ضامن حفظ و بقای فعالیت فعالان این بخش نیز باشد.

وی یادآور شد: در موضوع خودروهای باقی مانده در گمرکات، دستگاه‌های مختلفی از جمله وزارت صنعت، بانک مرکزی، سازمان استاندارد و پلیس راهور باید هماهنگ با هم اقدام می‌کردند.

دادفر ادامه داد: نخستین گلوگاه در وزارت صنعت بود، به طوری که این وزارتخانه تا ۱۸ فروردین ماه امسال اصلا موضوع تخصیص ثبت سفارش این خودروها را عملیاتی نکرده بود و از ۱۰ روز پیش تاکنون پای کار آمده و شناسایی مشکلات را آغاز کرده است.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو تاکید کرد: این انجمن با ارائه گزارش به مراجع نظارتی و همکاری با آنها در شناسایی متخلفان از مردادماه ۹۶، حدود ۲۰ هزار «کد شناسایی خودرو» (Vin Number) شناسایی کرد که اکنون حدود ۱۵ هزار دستگاه از آن خودروها در گمرک مانده و بیشترین آنها مربوط به شرکت میتسوبیشی است.

وی اظهار داشت: بازپرس پرونده ۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه خودرو را مشمول مشکل قطعی ترخیص اعلام کرده است.

دادفر تاکید کرد: درخواست این انجمن، رفع مشکلات واردکنندگانی است که هیچ تخلفی نداشته‌اند و کارهایشان را قانونی به پیش برده‌اند؛ زیرا مشتریان آنها که یک سال و نیم است معطل مانده‌اند خواهان جریمه و سود مشارکت هستند و علاوه بر آن واردکنندگان باید ما به التفاوت نرخ ارز با سامانه سنا را نیز پرداخت کنند.

وی در پاسخ به ایرنا، مجموع ارزش خودروهای در گمرک مانده را بیش از هشت هزار میلیارد تومان عنوان کرد که چهار هزار و ۷۰۰ دستگاه آنها را خودروهای با قیمت کمتر از ۱۵ هزار دلار تشکیل می‌دهد.

این مقام صنفی خاطرنشان کرد: مطابق مصوبه بانک مرکزی، نرخ ارز این خودروها طبق حواله سامانه سنا محاسبه می‌شود و بنابراین انتظار داریم قیمت خودروها به قیمت‌های فعلی بازار نزدیک شود.

وی بیان داشت: واردکنندگان خودرو در سال‌های گذشته مردم را با فناوری هایی نظیر گیربکس‌های اتوماتیک، خودروهای برقی و هیبریدی، خودروهای ایمن و استاندارد یورو ۶ آشنا کردند و در بدبینانه‌ترین حالت ۱٫۵ درصد از کل ارزش واردات به واردات خودرو اختصاص داشت، بنابراین امروز نباید مورد اتهام قرار بگیرند.

دادفر یادآور شد: برخی نمایندگان مجلس ۲ سال پیش با مطرح کردن موضوعاتی نظیر اشتغالزایی و حمایت از تولید داخلی، از خودروسازان داخلی حمایت می‌کردند، اما امروز که قیمت خودروها از کنترل خارج شده، دم از واردات می‌زنند.

** سایت واردات خودرو هک نشده بود

وی در ادامه در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران، هک شدن سایت ثبت سفارش خودروهای وارداتی را رد کرد، اما گفت: اجازه بدهید مرجع قضایی در این زمینه پاسخگو باشد.

به گزارش ایرنا، ۲۸ خرداد ماه پارسال وزارت صنعت، معدن و تجارت «هک شدن سایت ثبت سفارش» را تکذیب کرد و با تایید تخلف در ورود ۶ هزار و ۴۸۱ دستگاه خودرو به گمرکات کشور، از پیگیری برای برخورد قانونی با متخلفان خبر داد.

** تقاضا از دستگاه قضا

رئیس انجمن واردکنندگان خودرو در خاتمه، تسریع در رسیدگی به پرونده‌های واردکنندگان خودرو را خواستار شد و گفت: واردکنندگان به علت یک تصمیم نادرست و یک شبه دچار مشکل شدند، بنابراین خواهان آن هستیم که دستگاه قضا مسائل را با دید علت و معلولی ببیند.

اقتصام*۳۰۶۵**۲۰۲۲

خواندن خبر در سایت منبع

پیش‌بینی سهام خودرویی‌ها در بورس

افتصادنیوزخبرگزاری افتصادنیوز
پیش‌بینی سهام خودرویی‌ها در بورس
اقتصادنیوز: یک کارشناس بازار سرمایه وضعیت صنعت خودرو در بورس را تشریح کرد و گفت: رشد قیمت سهام خودرویی‌ها به دلیل جو بازار و دارایی‌های این شرکت‌هاست و دلایل بنیادی ندارد؛ هر چند که با فرض پایداری شرایط و همچنین دارایی زیاد خودروسازها، قیمت سهام آن‌ها رشد می‌کند اما در میان مدت و بلند مدت این شرایط نمی‌تواند پایدارد باشد و با یک توافق، ورق برمی‌گردد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ فردین آقابزرگی با اشاره به وضعیت صنعت خودرو در بورس، گفت: بعد از اینکه صندوق بین‌المللی پول و مرکز آمار ایران آمار رشد اقتصادی را در سال ۱۳۹۷ کاهشی اعلام کرد، انتظار تورمی بر فضای فعلی بیشتر شد و این موضوع انتظار افزایش قیمت دلار را تشدید کرد و سبب شد دولت برای جبران کسری بودجه به طرح یکسان‌سازی قیمت حامل‌های انرژی از جمله بنزین رو آورد که این موضوع به تنهایی انتظارات تورمی را افزایش داد.

وی افزود: در چنین فضایی سرمایه‌گذاری در بورس یکی از گزینه‌های مناسب است، چراکه این بازار آثار سود و زیان و تورم را در خود می‌بیند و بازاری نقد شونده است. این فضا صنعت خودرو را هم متأثر کرده است.

سهام خودرویی‌ها در بلندمدت ریسک دارد

این کارشناس بازار سرمایه افزود: درست است که کیفیت تولید صنعت خودرو ما پایین است و در مقایسه با خودروسازهای دنیا کیفیت لازم را به نسبت قیمت حال حاضر ندارد، اما صنایعی از جمله صنعت خودرو که با استفاده از منابع و تکنولوژی داخلی بتوانند تولید کنند و تقاضای بازار را جواب دهند می‌توانند با رشد قیمت در بورس مواجه شوند. در عین حال می‌دانیم که قطعات استراتژیکی هم وجود دارد که از دیگر کشورها وارد می‌شود حتی برخی قطعات خودروهایی که می‌گویند خودروی داخلی‌ساز یا ملی است.

وی تاکید کرد: باید دقت کنیم که جدا از تعرفه و عوارض واردات که روی صنعت خودرو وضع شده است، در حال حاضر امکان واردات CKD و SKD خودرو که در گذشته به راحتی وارد می‌شد وجود ندارد و این موضوع خود انحصاری که دولت قبلا با وضع تعرفه ایجاد کرده بود را تشدید می‌کند و لزوما به این معنی خواهد بود که هر نوع محصولی را با هر درجه کیفیت و هر قیمتی می‌توانند بفروشند که این موضوع یکی از دلایل مهم رشد فزاینده قیمت خودروهای داخلی است.

ممکن است ورق برگردد!

آقا بزرگی افزود: از طرفی این خودروها پیش خرید هم شده و شرکت‌های خودرویی هیچ دغدغه‌ای از این نظر ندارند. البته این نکاتی که بیان شد نکات بنیادی و بلند مدت نیست، چراکه به همان سرعتی که مراودات بین‌الملل ما با وضع یک قطعنامه و توافق در سطح بین‌الملل مثبت می‌شود، می‌تواند با یک توافق، منفی هم شود. از این نظر شرکت‌های خودروساز ایرانی در مقایسه با شرکت‌های خارجی فقط با یک تصمیم می‌توانند صدمه ببینند و بنا بر این برای سرمایه‌گذاران بورسی می‌توانند ریسک زیادی هم به همراه داشته باشند. اما با فرض ثابت ماندن شرایط حال حاضر و اینکه ما هیچ مراوده بین‌المللی نداشته باشیم این صنعت در بورس جای رشد دارد. در عین حال این صنعت در بورس ریسک دارد و با یک توافق می‌تواند ورق برگردد.

«دارایی» عامل رشد سهام خودرویی‌هاست

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به ترازنامه خودروسازها که نشان‌دهنده دارایی ثابت از جمله زمین‌های زیاد است، گفت: از طرفی این شرکت‌های خودروساز دارایی‌هایی زیادی دارند که علت اصلی، اقبال بازار سهام به صنایع خودروسازی به دلیل همین دارایی‌هایشان است اما این شرکت‌ها در میان‌مدت و بلندمدت نمی‌توانند مزیت نسبی رقابتی داشته باشند.

وی تاکید کرد: با توجه به جریان ورود و خروج نقدینگی در بازار سرمایه، هر از گاهی احتمال می‌رود که با توجه به رشد صنایع مختلف، صنعتی جا مانده است و باید رشد کند که در مقطعی این جو برای خودرویی‌ها رخ داد. در نتیجه این رشد دلیل بنیادی و پیش‌بینی آثار سود و زیانی ندارد. این مطلب برایم مفید است ۰

خواندن خبر در سایت منبع

نظر مساعد رئیس‎جمهور درخصوص ترخیص خودروهای فاقد ثبت سفارش

دنیای خودروخبرگزاری دنیای خودرو
نظر مساعد رئیس‎جمهور درخصوص ترخیص خودروهای فاقد ثبت سفارش
ترخیص خودروهای مانده در گمرک، هم برای دولت درآمدزاست و هم از فشار مالکان آن‎ها بر دولت می‎کاهد

به گزارش «اخبار خودرو»، مهلت مصوبه اجرایی هیات دولت درخصوص واردات خودروهای در گمرک مانده تا دو روز دیگر به پایان می‌رسد. این درحالی است که هیات دولت تمام تلاش خود را برای رفع این مشکل طی این مدت به کار گرفته اما به گفته دبیر انجمن واردکنندگان خودرو کارشکنی برخی سطوح موازی و لایه‎های میانی، مانع به نتیجه رسیدن این تلاش‎ها بوده است.

مهدی دادفر، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو ایران با بی‎مورد خواندن نگرانی بانک مرکزی از واردات خودروهای بدون ثبت سفارش به دلیل احتمال بدهکار بودن شرکت‌های نمایندگی به شرکت‌های خودروساز خارجی به «دنیای خودرو» گفت: «واردکنندگان خودرو طبق روال یک‎سال‌ونیم گذشته و فعالیت مستمر تجاری خود اقدام به خرید این خودروها کرده و تمامی پول سفارشات خود را به شرکت‌های تولیدکننده خارجی پرداخت کرده‌اند. پس این نگرانی در خصوص خروج ارز از بابت واردات این خودروها موضوعیت ندارد.»

وی از احتمال موافقت رئیس‎جمهور با واردات خودروهای رسوب‎کرده در گمرک‌های کشور که فاقد ثبت سفارش هستند خبر داد و اظهار داشت: «هیات دولت با توجه به آن‌که تمایل دارد از پیچیدگی موضوع و مشکل صاحبان خودروهای رسوب‎کرده در گمرکات کاسته شود، در حال امکان‎سنجی برای موافقت با واردات خودروهای بدون ثبت سفارش است.»

ترخیص دپوشده‎ها؛ حرکت برد-برد برای دولت

به گفته دادفر، در هفته‌های گذشته نظر رئیس‎جمهور درخصوص واردات خودروهای بدون ثبت سفارش با توجه به درک حساسیت موضوع در این برهه زمانی در کشور قطعا مثبت بوده است. چراکه واردات خودروهای مانده در گمرک نه‎تنها برای دولت سود دارد، بلکه از دغدغه‌های فکری مدیران درخصوص فشارهای مالکان این خودروها می‌کاهد.

وی در ادامه تصریح کرد: «تلطیف قوانین و مقررات از سوی دولت نباید به‌زعم برخی به تمامی محدودیت‌ها ازجمله خودروهای بالای ۴۰هزار دلار و بالای ۲۵۰۰ سی‌سی تعمیم داده شود. این مقرارت سلسله‌وار طی سال ۹۶ و ۹۷ تنظیم شده است و این انتظار تنها موجب منحرف شدن موضوع خودروهای مانده در گمرک می‌شود.»

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو درخصوص دلایل عدم موافقت بانک مرکزی با واردات خودروهای بدون سفارش گفت: «بانک مرکزی احتمالا بدهی شرکت‌های واردکننده خودرو به شرکت‌های تولیدکننده خارجی را مد نظر قرار داده و این موضوع از نظر این نهاد سیاست‌گذار پولی کشور به خروج ارز از کشور دامن خواهد زد. درحالی‎که هزینه خرید این خودروها بیش از یک‌سال‌ونیم پیش به طرف‌های خارجی پرداخت شده است. پس این نگرانی بلامحل نباید موجب به تعویق بیشتر افتادن واردات خودروهای رسوب‎کرده در گمرک‌های کشور شود.»

ترخیص خودروها با این روند حاشیه‎ساز است

وی درخصوص تعداد خودروهای ترخیص‎شده طی مصوبه اجرایی هیات دولت گفت: «تنها تعداد کمی که حتی به یک‎هزار دستگاه هم نمی‌رسد از آمار ۱۴هزار دستگاهی این خودروها ترخیص شده است که به تعادل‎بخشی به بازار کمکی نمی‌کند.»

دادفر افزود: «خریدارانی که بیش از یک‌سال‌ونیم تمامی هزینه‌های خرید خودرویی را پرداخت کرده‌اند، با انتشار این اخبار خود را محق می‌دانند که خودرو ترخیصی در اختیار آنان قرار بگیرد که این موضوع اختلافات میان شرکت‌های نمایندگی و مردم را افزایش خواهد داد.»

دبیر انجمن واردکنندگان ایران در ادامه اذعان داشت: «تعیین و تکلیف اخذ مابه‌التفاوت نرخ ارز در سامانه سنا از مشتریان با توجه به شرایط پرداختی و زمان واریز پیش‎پرداخت نزد شرکت‌های نمایندگی یکی از مباحث پیچیده و حاشیه‎ساز خواهد بود که شرایط را برای مشتریان و شرکت‌های نمایندگی سخت‌تر می‌کند.»

وی در ادامه گفت: «ادارات مالیاتی مستقر در مراکز شماره گذاری اقدام به اخذ ارزش افزوده از شرکت‌های نمایندگی می‌کنند. این هزینه برای مشتریان مبلغی نزدیک ۵میلیون تومان تعهد پرداختی ایجاد می‌کند. البته انجمن واردکنندگان با آقای قناتی، مدیر کل خودرویی وزارت صمت درخصوص تفسیر جدید از قانون و تحمیل هزینه تخصیص پلاک این خودروها مکاتبه کرده است. چراکه شرکت‌های نمایندگی پیش از این برای خودروهای نوشماره این هزینه را نداشته‌اند.»

ضرورت تمدید مهلت اجرای مصوبه هیات دولت

دادفر درخصوص موضوع خودروهای دارای تخلف در ثبت سفارش قانونی ادامه داد: «دستگاه قضایی کشور تاکنون نظر مساعدی درخصوص رسیدگی به موضوع خودروهای دارای تخلف داشته است، اما تفسیرهای مختلفی از نظر مراجع قضایی در خصوص خودروهای معطل‎مانده در ماه‌های گذشته صورت گرفت که خوشبختانه با صدور دستورالعمل جدید از سوی مقامات قضایی از تسری موضوع برخورد با خودروهای تخلفی به تمامی خودروهای رسوب‎کرده در گمرکات جلوگیری به عمل آمد.»

وی در پایان با اشاره به فرصت دو روزه تا پایان مهلت مقرر در اجرای مصوبه هیات دولت گفت: «هیات دولت با تمدید این زمان برای مدت مشابه می‌تواند مشکل خودروهای رسوب‎کرده در گمرک‌های کشور را حل کرده و موجبات ترخیص تمامی این خودروها را فراهم کند.»

خواندن خبر در سایت منبع

طرح فروش فوری محصولات ایران خودرو ویژه ۱۵ اردیبهشت ۹۸

دنیای خودروخبرگزاری دنیای خودرو
طرح فروش فوری محصولات ایران خودرو ویژه ۱۵ اردیبهشت ۹۸
شرایط فروش فوری تنظیم بازار مطابق جدول ذیل و از ساعت 10 صبح روز یکشنبه مورخ 98/02/15 آغاز خواهد شد.

به گزارش «اخبار خودرو»، در راستای تنظیم قیمت خودروهای شرکت ایران خودرو در بازار، بدینوسیله به اطلاع کلیه متقاضیان و نمایندگان محترم می‌رساند، شرایط فروش فوری تنظیم بازار مطابق جدول ذیل و از ساعت ۱۰ صبح روز یکشنبه مورخ ۹۸/۰۲/۱۵ آغاز خواهد شد.

بدیهی است امکان ثبت نام تا تکمیل ظرفیت فعال خواهد بود.

لازم به ذکر است، عرضه محصوالت جدول ذیل بر اساس قیمت حاشیه بازار تنظیم شده است.

طرح فروش فوری محصولات ایران خودرو ویژه ۱۵ اردیبهشت ۹۸ - 4

خواندن خبر در سایت منبع

خودروهای کره‌ای در بازار تهران چند؟ + جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
خودروهای کره‌ای در بازار تهران چند؟ + جدول
اقتصاد آنلاین - محمد نقدی: آنچه در زیر می‌آید قیمت روز انواع خودروهای کره‌ای در سطح بازار پایتخت طی اردیبهشت ماه ۹۸ است که ممکن است تا ۵ درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد.

نظرها

در ادامه بخوانید

کاهش سرمایه گذاری‌ها در صنعت برق

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
پیام باقری در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به اینکه تناسبی بین قیمت تمام شده و قیمت دریافتی برق از مردم وجود ندارد، افزود: این موضوع سبب بروز مشکل در ترازمنفی مالی صنعت برق شده که این رویه علت اصلی بدهی‌های سنگین وزارت نیرو به بخش خصوصی است. وی بابیان اینکه پول دریافتی از مردم به درستی به صنعت برق بازگشت داده نمی‌شود، گفت: بخشی از این پول به بصورت یارانه به مردم پرداخت می‌شود که البته به دلیل نظام نامناسب تعرفه‌ها هرمشترکی که مصرف بیشتری دارد یارانه بیشتر و هر مشترکی مصرف کمتری داشته باشد یارانه کمتری دریافت می‌کند. نائب رئیس هیئت مدیره سندیکای برق با اشاره به اینکه طبق برنامه ریزی انجام شده باید تا پایان برنامه ششم توسعه ظرفیت نصب شده در نیروگاه‌های کشور به ۱۰۰ هزار مگاوات برسد، ادامه داد: برای دستیابی به این ظرفیت باید سالانه ۵ هزارمگاوات نیروگاه با سرمایه ۵ میلیارد دلاری نصب شود که این موضوع ممکن نیست، و این رویه خاموشی‌ها را در پی دارد. باقری افزود: برق نیز مانند هر کالایی دارای قیمت تمام شده دارد که پیشنهاد ما به دولت پرداخت نرخ واقعی برق از طرف مشترکین پر مصرف است.
عصر ایرانعصر ایران16 ساعت قبل
در شبکه‌های اجتماعی تصویری دست به دست می‌چرخید که نشان می‌داد مالک خودرو، پسری متولد سال ۱۳۷۱ است. تا آنجا که من خبر دارم، پدر راننده خبر نداشته که پسرش پورشه او را بیرون برده. آنگونه که ما شنیدیم وقتی که او خواب بوده، پسرش به طور مخفیانه پورشه او را بیرون می‌برد و تصادف می‌کند. یک خودروی پورشه متعلق به پدر دختر بوده و یک خودروی پورشه متعلق به پدر پسر. مادرش به «هفت‌صبح» می‌گوید از چهارشنبه شب که پسرش به خانه برنگشته تا روز جمعه از هیچ چیز خبر نداشته‌اند.

پیشنهاد تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بودبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بود.
فردا نیوزفردا نیوز22 ساعت قبل
سرویس اقتصادی فردا: امروز ۲۹ اردیبهشت ۹۸ در بازار آزاد قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۸۹۳ هزار تومان است. هم چنین مظنه تهران نیز با قیمت ۱ میلیون و ۹۲۵ هزار تومان معامله می‌شود. آخرین قیمت هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۶۹۸ هزار تومان، قیمت ربع‌سکه ۱ میلیون و ۶۹۸ هزار تومان است. قیمت سکه طرح قدیم نیز ۴ میلیون و ۶۹۵ هزار تومان است. قیمت سکه گرمی نیز ۹۹۵ هزار تومان است.
صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «جواد غفاری» با بیان این مطلب افزود: با تلاش اکیپ گشت و بازرسی و دریافت حکم قضایی، بیش از ۵۰ هزار مترمربع از اراضی بستر و حریم رودخانه جاجرود در منطقه آهار و باغگل رفع تصرف شد. وی با بیان اینکه این اقدام در جهت قانون توزیع عادلانه آب و برخورد با ساخت و ساز‌های غیرمجاز انجام شد، ادامه داد: در این عملیات سه باب پل ماشین‌رو و ۳۱ باب پل غیرمجاز نیز تخریب شد. غفاری با اشاره به اینکه در این عملیات در جهت آزادسازی قبل از پاسخ به استعلام‌ها، یک مورد اتاقک و ۱۵ متر مربع دیوار با هزینه مالک تخریب شد، تصریح کرد: بر این اساس بیش از ۱۲۰ متر مربع از اراضی بستر رودخانه جاجرود رفع تصرف شد. مدیر امور آب شمیرانات افزود: این امور از ابتدای سال ۹۸ تا به حال اقدام به ۵۷ مورد تخریب پل، دیواره و اعیانی غیرمجاز کرده که از این تعداد ۳۱ مورد پل تخریب و ۵۲ هزار متر مربع از اراضی بستر رودخانه آزادسازی شده است. غفاری در پایان خاطرنشان کرد: این امور به‌عنوان نماینده شرکت آب منطقه‌ای تهران همه ظرفیت خود را جهت ایمن سازی جریان آب رودخانه به‌کار گرفته است و در این راستا با هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز برخورد قانونی می‌کند.
صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران با معاون وزیر صنعت جمهوری چک که به منظور حضور در کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و چک به تهران آمده است، دیدار و گفتگو کرد و شرایط کنونی را فرصتی طلایی برای سرمایه گذاری در ایران دانست. محمدرضا مودودی در دیدار با ادوارد موریچکی با اشاره به مشکلات مالی و بانکی به وجود آمده به دلیل تحریم، گفت: با وجود خروج یک جانبه آمریکا از برجام، ایران از تعهدات خود در برجام عدول نکرد، اما بیشترین صدمه به شرکای تجاری ما وارد شد. وی با ابراز امیدواری از اثربخشی کانال مالی اروپا موسوم به اینستکس افزود: با توجه به وجود پروژه‌هایی با توجیه اقتصادی بالا در حوزه‌های مختلف مانند پروژه‌های کشاورزی، غذایی، نفت و پتروشیمی و دیگر زمینه‌ها، امروز فرصتی طلایی برای سرمایه گذاری در ایران است. مسئول اجرای پروژه اقتصاد مقاومتی در صادرات، با اشاره به اینکه برای ادامه تجارت در شرایط امروز نیازمند راهکار‌های جدید و متفاوتی هستیم، گفت: بخشی از واردات ایران، با توجه به مدیریت منابع ارزی کشور، از شرکت‌های کشور چک انجام می‌گرفت، اکنون با وجود مسایل پیش روی روابط بانکی، می‌توان در خصوص تهاتر با مشارکت اروپا به نتایج خوبی رسید تا روند مبادله کالا در جریان باشد. مودودی استفاده از ظرفیت بخش خصوصی دو کشور را به جهت آنکه محدودیت دولت‌ها را ندارند، مفید توصیف کرد و افزود: ما آماده همکاری در قالب گروه‌های کارشناسی یا در سطوح کلان‌تر برای بررسی زمینه‌های تهاتر و طراحی مکانیزم مناسب آن هستیم. در ادامه این نشست، موریچکی «معاون وزیر صنعت جمهوری چک» از سفر خود به کشورمان ابراز خرسندی کرد و گفت: با حضور در ایران مذاکرات خوبی انجام شد و با وجود رویکرد مثبت شما به یافتن راهکاری برای ادامه تجارت خوشبین هستم چرا که ایران دارای اقتصادی بزرگ و برخوردار از ظرفیت‌ها و امکانات متعددی است که با این وجود صادرات برخی از کالا‌های ایرانی به چک، از جمله در حوزه کشاورزی از اهمیت بالایی برخوردار است.

اخبار بیشتر