1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

سخنان حسن روحانی در مراسم بزرگداشت مقام معلم

حالا دیگه تقصیر «جامعه» است؛ ورژن جدید بهانه تراشی روحانی!

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
حالا دیگه تقصیر «جامعه» است؛ ورژن جدید بهانه تراشی روحانی!
آقای روحانی امروز در جمع معلمان گفت : "همان سال 92 می خواستیم قیمت ارز را بالا ببریم جامعه نمی گذاشت، ما می گفتیم قیمت 3 هزار تومن است اما بازار مقاومت می کرد می گفت 2800 تومان است".

به گزارش مشرق، محمد ایمانی تحلیلگر مسائل سیاسی در کانال تلگرامی خود نوشت:

آقای روحانی امروز در جمع معلمان گفت: «همان سال ۹۲ می‌خواستیم قیمت ارز را بالا ببریم جامعه نمی‌گذاشت، ما می‌گفتیم قیمت ۳ هزار تومن است اما بازار مقاومت می‌کرد می‌گفت ۲۸۰۰ تومان است».

این سخنان، اذعان به غلبه پوپولیسم محض در دولت است. رئیس جمهور و برخی اطرافیان وی از سال ۹۲ تا ۹۶، صرفا نگاهی انتخابات زده داشتند؛ انتخابات مجلس در سال ۹۴ و ریاست جمهوری در سال ۹۶.

به همین دلیل، با ظاهر سازی و حراج انبوه یارانه هایی که اغلب در جیب زراندوزان و رانت خواران می‌رفت، کوشیدند همه چیز را مرتب نشان دهند و حال آن که کوتاهی‌های مدیریتی دولت در کنار برجام، در نقش تحلیل برنده قدرت اقتصاد ملی عمل می‌کرد.

دولت با همین نگاه عوام زده و عوام فریبانه، کارت سوخت را حذف کرد اما قیمت بنزین را با وجود افزایش سالانه تورم، ثابت نگه داشت. و همین دو اتفاق، موجب انفجار در مصرف بنزین و قاچاق آن به خارج شد که خسارت روزانه ۱۰۰ میلیارد تومان (۱۴۴ هزار میلیارد تومان در طول چهار سال) را در پی داشته است!

دولت در سال ۹۷ و درباره نرخ ارز نیز به همان سیاق ۹۲ عمل کرد و در حالی که قیمت دلار در بازار به ۶ تا ۷ هزار تومان رسیده بود، نرخ ۴۲۰۰ تومان را تعیین کرد. اما تدبیر بدتر و پر خسارت‌تر، واگذاری ۱۸ میلیارد دلار به همین قیمت ظرف کمتر از دو ماه به متقاضیان ارز بود.

این اقدام اولا رانت ۱۳۰ هزار میلیارد تومانی را ارزانی رانت طلبان مفت خور کرد و ثانیا با به حرکت درآوردن سیلاب بی مهار نقدینگی در بازار، موجب تحمیل تورمی تازه به معیشت مردم شد که همچنان با عوارض آن دست به گریبان هستیم.

سوء تدبیرهای پر خسارت دولت، که گاه بوی حیف و میل و بده بستان هم می‌دهد -نظیر اتفاقات بانک مرکزی و بازداشت برخی معاونان و مدیر حراست آن- کمترین تردیدی در بی کفایتی رئیس دولت باقی نمی‌گذارد. کاش آقای روحانی به خاطر سیاست زدگی، ناتوانی و کارنابلدی اش، لااقل از مردم و نظام عذرخواهی می‌کرد.

اما متاسفانه مردم، به رئیس دولتی دچار شده‌اند که پس از متهم کردن «دولت قبل» و دیگران، حالا تقصیرهای خود را گردن «جامعه» می اندازد و از خود سلب مسئولیت می‌کند! لابد می‌گوید خودتان به من رای دادید و به قول وزیر بهداشت مستعفی «همین است که هست».

خواندن خبر در سایت منبع

روحانی: دانشگاه رفتن به تنهایی مشکل گشا نیست

مهرخبرگزاری مهر
رئیس جمهور کشورمان در همایش گرامیداشت روز معلم گفت: دانش آموز باید در پایان مقطع متوسطه دست پرتوان و ذهنی خلاق در یک مهارت و شغل داشته باشد.

فیلم/ انتقاد روحانی از مدرک گرایی در جامعه

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
روحانی در مراسم گرامیداشت روز معلم: در دانشگاه‌های اروپایی تعداد دانشجویان دکتری بسیار کم است.

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم تقلید صدا مجید ترکمان در فینال عصر جدید ۲۹ اردیبهشت

فردا نیوزفردا نیوز22 ساعت قبل

کشتیم که کشتیم دیه‌شو میدیم! / نظر شما درباره‌ی این فیلم چیست؟!

الفالف13 ساعت قبل
آنطور که در فضای مجازی گفته شده در ادامه پورشه متوقف نمیشود و چند متر جلوتر به پراید دیگری که گوشه‌ی خیابان پارک بوده می‌خورد و آسیب شدیدی نیز به آن پراید وارده شده و بر اثر این برخورد یک دستگاه ۲۰۶ دیگر نیز ضربه می‌بیند. اما نکته تاسف‌بار و قابل‌تامل این حادثه کجاست؟! پلیس: داد نکش آدم کشتیندختر: کشتیم که کشتیم دیه‌شو میدیم! این فرهنگ منحط از کجا سر ریز می‌شود و سر منشا این نگاه را در کجا می‌توان پیدا کرد؟! شما می‌توانید نظرات خود را با الف درمیان گذاشته و واکنش خود را به این فیلم و رفتار نشان دهید.

ویدیو/ اولین تصاویر انفجار‌های منطقه سبز بغداد

انتخابانتخاب22 ساعت قبل

شیطنت سمیرا و ۲ پسر جوان دیوار تهران را به هم ریخت + عکس و فیلم گفتگو

رکنارکنا12 ساعت قبل
با انجام اقدامات پلیسی کارآگاهان موفق به شناسایی ۲۰ مالباخته شدند که بدین شیوه از آنان کلاهبرداری شده است. این شیوه کلاهبرداری و سرقت را از چه کسی یاد گرفتی؟ یکی از دوستانم این کار را کرد و من یاد گرفتم و به خاطر یک کار بچه‌گانه سرقت کردم. گفتگو با رییس باندنوید ۳۳ که یکی از مجرمان سابقه دار این شیوه کلاهبرداری و سرقت را از یکی از دوستانش که در خارج از کشور است یاد گرفته است. این شیوه کلاهبرداری و سرقت را چطور یاد گرفتی؟ یکی از دوستانم که در خارج از کشور است به صورت اینترنتی به من یاد داد و من نیز انجام دادم. بنا بر این گزارش، متهمان برای تحقیقات بیشتر به دستور بازپرس پرونده در اختیار ماموران پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران قرار دارند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز13 ساعت قبل
دونالد ترامپ در ادامه لفاظی‌های خود علیه ایران در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: "اگر ایران جنگ می‌خواهد، این رسما پایان کارش خواهد بود. به گزارش؛ تهدید ترامپ علیه ایران بعد از این بود که وزارت کشور عراق از شلیک چند موشک کاتیوشا در نزدیکی سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد خبر داده بود. در روزهای اخیر رسانه‌های آمریکایی به نقل از مقام‌های ارشد دولتی گزارش داده‌اند که ترامپ تاکید کرده که خواهان جنگ با ایران نیست. 'ترامپ به شدت بر خطر جنگ افزوده'از سوی دیگر انتقاد دمکرات‌ها از دولت آقای ترامپ به خاطر افزایش تنش با ایران ادامه دارد. هفته پیش با افزایش شدید تنش‌ها هم آمریکا هم ایران گفتند به دنبال جنگ نیستند.

اخبار بیشتر