سهمیه‌بندی بنزین تا اطلاع ثانوی منتفی است!
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

سهمیه‌بندی بنزین تا اطلاع ثانوی منتفی است!

راهکارهای دولت برای مدیریت بنزین به مجلس ارائه شود

مهرخبرگزاری مهر
راهکارهای دولت برای مدیریت بنزین به مجلس ارائه شود
نماینده مردم شاهین شهر خواستار ارائه راهکارهای دولت برای مدیریت مصرف بنزین به مجلس شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در دفاع از تحقیق و تفحص از عملکرد بانک مرکزی در پنج سال گذشته گفت: مردم نگران افزایش قیمت بنزین هستند، مرکز پژوهش‌های مجلس راهکارهای خوبی برای سهمیه بندی بنزین و جلوگیری از قاچاق سوخت دارد.

وی خواستار برگزاری نشست مشترک دولت و مجلس شد و گفت: دولت راهکارهای خود برای مدیریت مصرف بنزین را به مجلس ارائه کند و از نظرات مرکز پژوهش‌ها نیز استفاده نماید.

خواندن خبر در سایت منبع

سهمیه بندی یا افزایش قیمت بنزین فعلا متوقف شد

ایرناخبرگزاری ایرنا
سهمیه بندی یا افزایش قیمت بنزین فعلا متوقف شد
تهران-ایرنا-سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی از برگزاری جلسه غیرعلنی امروز در خانه ملت با موضوع بنزین خبر داد و گفت: سهمیه بندی یا افزایش قیمت بنزین فعلا متوقف و قرار شد که برای یافتن راهکار با دولت رایزنی شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، «بهروز نعمتی» در حاشیه جلسه علنی امروز - یکشنبه - مجلس در جمع خبرنگاران در تشریح جلسه غیر علنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی که ۳۰ دقیقه برگزار شد، اظهارداشت: موضوعات مختلفی در حوزه منطقه، بین المللی و داخلی در جلسه غیر علنی امروز مجلس شورای اسلامی مطرح شد.

وی افزود: در این جلسه میهمانی از دولت نداشتیم و جلسه داخلی مجلس شورای اسلامی بود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: در بحث اصلاح ساختار بودجه قرار شد که محمد باقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه سناریوهای مختلفی را که دولت آماده کرده به مجلس ارایه کند.

سخنگوی هیات رییسه مجلس اظهار داشت: در خصوص بحث بنزین فعلا موضوع متوقف است و قرار بر این شد که در این زمینه رایزنی هایی را مجلس برای یافتن راهکار با دولت انجام دهد.

وی تاکید کرد: در مورد بنزین قرار شد که بین مجلس و دولت مشترکا جلساتی برگزار کنند ولی در کل موضوع متوقف است.

نعمتی افزود: این هفته قرار شد کمیسیون برنامه و بودجه با محمد باقر نوبخت جلساتی بگذارند، به احتمال زیاد این جلسه در این ماه برگزار می‌شود، البته نوبخت امروز در جلسه فراکسیون مستقلین مطرح کرد که سناریوهای مختلفی را در نظر گرفته‌اند و همین امروز هم در جلسات دولت این موضوع را بررسی می‌کنند.

سیام**۱۰۵۸**۹۱۲۱** ۱۳۳۶

خواندن خبر در سایت منبع

توضیحات نعمتی درباره آینده سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت
توضیحات نعمتی درباره آینده سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین

به گزارش خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، بهروز نعمتیدر حاشیه نشست علنی امروز (یکشنبه، ۱۵ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران در خصوص زمان اصلاح ساختار بودجه در مجلس گفت: مقرر شد کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در هفته جاری جلساتی با حضور آقای نوبخت به منظور رسیدگی به این موضوع برگزار کند. به نظر می‌رسد اصلاح ساختار بودجه در ماه جاری به مجلس بیاید.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: در جلسه غیر علنی صبح امروز موضوعات مختلف در خصوص مسائل منطقه و حوزه بین‌الملل و داخلی مطرح شد. آقای لاریجانی همچنین درباره‌ اصلاح ساختار بودجه توضیحاتی را داد و گفت که قرار است آقای نوبخت سناریوهای مختلف دولت را در این زمینه ارائه کند.

نعمتی درباره افزایش قیمت بنزین خاطر نشان کرد: مقرر شد مجلس و دولت برای بررسی این موضوع جلسات مشترکی داشته باشند اما فعلا موضوع افزایش قیمت بنزین و سهمیه‌بندی آن مطرح نیست.

وی ادامه داد: در جلسه امروز فراکسیون مستقلین مجلس آقای نوبخت مطرح کرد سناریوهای مختلفی برای اصلاح ساختار بودجه در نظر گرفته شده و دولت موضوعات متعددی را در این زمینه بررسی می‌کند؛ در جلسات امروز دولت نیز این موضوع مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی درباره ساعت شروع به کار صحن علنی مجلس شورای اسلامی در ماه مبارک رمضان گفت: جلسات علنی مجلس با شروع ماه رمضان از ساعت ۹ صبح آغاز می‌شود. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

نشست مشترک مجلس و دولت درباره قیمت بنزین

تسنیمخبرگزاری تسنیم
نشست مشترک مجلس و دولت درباره قیمت بنزین
عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی از برگزاری نشست ویژه مجلس و دولت برای قیمت بنزین در آینده نزدیک خبر داد.

- اخبار سیاسی -

اکبر رنجبرزاده عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به جلسه غیرعلنی امروز (یکشنبه، ۱۵ اردیبهشت) که پیش از جلسه علنی برگزار شد، گفت: در این جلسه آقای لاریجانی رئیس مجلس توضیحاتی درباره وضعیت قیمت بنزین به نمایندگان مجلس ارائه کرد.

وی افزود: در این جلسه مقرر شد که جلسه ویژه‌ای بین دولت و مجلس برای بررسی موضوع بنزین در آینده نزدیک برگزار شود، اما هنوز زمان و مکان آن مشخص نیست.

عضو هیئت‌‌رئیسه مجلس در پایان خاطرنشان کرد: در جلسه غیرعلنی امروز مجلس همچنین مقرر شد که ساعت آغاز جلسات علنی پارلمانی در ماه مبارک رمضان تغییر کرده و از ساعت ۹ صبح آغاز شود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
محمد سولکی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با بیان اینکه انجمن خیرین مسکن ساز در مراکز استان‌ها و ۱۲۰ شهرستان فعالیت می‌کند گفت: انجمن خیرین مسکن ساز در طی ۸ سال اقدام به ساخت ۴۰ هزار واحد مسکونی کرده است و ۳۰ هزار واحد مسکونی دیگر در حال تکمیل است. وی ادامه داد: محور فعالیت خیرین مسکن ساز تامین مسکن و خانه دار کردن خانواده‌های محروم و دارای معلول است. مدیرعامل انجمن خیرین مسکن ساز تصریح کرد: واحد‌های مسکونی که خیرین می‌سازند در مکان‌های مناسب و دارای خدمات شهری و امکانات رفاهی است. سولکی تصریح کرد: افرادی که توانایی پیش پرداخت اولیه مسکن را داشته باشند می‌توانند با ۳۰ میلیون تومان صاحب خانه شوند و اگر توانایی پرداخت نداشته باشند به ان‌ها براساس شرایط کمک خواهیم کرد. وی ادامه داد: این واحد‌ها دارای تسهیلات ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومانی است و اگر فردی توان پرداخت اقساط را نداشته باشد برای پرداخت اقساط نیز کمک خواهیم کرد. وی ادامه داد: دولت با تسریع در واگذاری زمین به خیرین و ارائه تسهیلات ارزان قیمت خیرین را برای ساخت واحد‌های بیشتر یاری کند.
مهرمهر1 روز قبل
وی درباره افزایش سقف وام مسکن گفت: ما باید کاری کنیم که جامعه هدف ما در خرید مسکن توانمند شوند و کارهایی که تورم زاست انجام نمی‌دهیم. وی با تاکید بر اینکه ثبت نام طرح ملی مسکن تا آخر امسال ادامه دارد یادآور شد: شهر تهران نیز ظرفیت ثبت نام دارد و برنامه اقدام ملی را ابتدا از تهران و با حضور رئیس جمهور آغاز کردیم. وی خاطرنشان کرد: آنچه بانک مسکن به بانک مرکزی درخواست داده وام قابل انتقال از سازنده به خریدار است. بنابراین جامعه هدف ما مهم است. اگر جامعه هدف نتواند قسط بدهد از دور خارج می‌شود.
تسنیمتسنیم19 ساعت قبل
افزایش قیمت بنزین در روزهای اخیر و انتشار اخباری مبنی بر بازتوزیع درآمدهای حاصل از افزایش قیمت این حامل انرژی از چند منظر قابل بحث و بررسی است. از منظر اقتصاددانان ایرانی که به‌طور نظری طرفدار لیبرالیسم اقتصادی هستند؛ اگرچه از منظر عملی و سیاسی از روش‌های شفافیت‌گریز و رانتی حمایت می‌کنند، هرگونه پرداخت نقدی به مردم، گداپروری و در حکم کفرگویی است. در این رویکرد؛ پرداخت یارانه به مصرف که بدترین نوع پرداخت یارانه و در حکم نابود کردن منابع باارزش ملی است خطرناک نیست، اما پرداخت یارانه مساوی به همه افراد باعث از بین رفتن کارآمدی و تنبل شدن مردم است. مالیات پیشرفته، از طریق تقویت تقاضای موثر، موجب رشد بیشتر هم می‌شود. نتیجه اینکه، برای برون رفت از رکود بی‌سابقه کنونی که در سال جاری میلادی اقتصاد ایران را ۹٫۵ درصد کوچکتر خواهد کرد، افزایش پرداخت نقدی به مردم می‌تواند به افزایش تقاضای موثر کمک کند و ضمن کاستن از موجودی انبار شرکت‌ها؛ از اضافه ظرفیت تولید معطل مانده تولیدکنندگان بکاهد.

مصوبات جلسه علنی مجلس

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
اصلاح لایحه تجارت جهت تأمین نظر شورای نگهبان و اعلام وصول لایحه ایجاد مناطق آزاد تجاری و صنعتی از مهمترین مصوبات جلسه علنی مجلسی‌ها بود. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما نمایندگان مجلس شورای اسلامی مواد اعاده شده لایحه تجارت را از سوی شورای نگهبان که در ارتباط با شرایط قرارداد بانک‌ها و ضمانت‌نامه‌های صادرکنندگان است، اصلاح کردند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین21 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- سالانه حداقل ۲۰ تن زعفران ایران به افغانستان قاچاق می‌شود و اسپانیا مشتری دائمی ایران، این محصول را از افغانستان خریداری می‌کند. به گفته طهماسبی کشت زعفران به ۱۱۵ هزار هکتار رسیده که نزدیک به ۲۰ برابر بزرگ‌تر از کشت زعفران در کل دنیا است. برخی مقامات می‌گویند: دو سوم تولید سالانه زعفران ایران در حدود ۳۰۰ تن به صورت فله‌ای به فروش می‌رود و برخی می‌گویند حدود ۲۰ تن از این محصول ایرانی به خارج از کشور و عمدتا به کشور همسایه، افغانستان قاچاق می‌شود. برخی منابع صنعتی هم می‌گویند؛ قاچاق به کشور افغانستان بیشتر به دلیل مشتریان سنتی زعفران ایران نظیر شرکت‌های اسپانیایی که سعی می‌کنند تا واردات مستقیم از ایران را به دلیل تحریم‌های آمریکا نداشته باشند، صورت می‌گیرد. بر اساس آمارهای وزارت کشاورزی، ایران ۲۸۰ تن زعفران را در سال ۲۰۱۹ منتهی به ماه مارس انجام داده که ۳۵۱ میلیون دلار درآمد داشته است.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای الیاس حضرتی پس از جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس در جمع خبرنگاران، افزود: در جلسه امروز (سه شنبه) ۹ نفر از نمایندگان مجلس سوالاتی را در بخش‌های مختلف بانک‌ها، بیمه‌ها، گمرک و سایر موارد از وزیر اقتصاد پرسیدند و آقای فرهاد دژپسند هم با دقت و به صورت کارشناسی به این سوالات پاسخ گفت. رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین گفت: تعدادی از نمایندگان مجلس از توضیحات وزیر امور اقتصاد و دارایی قانع شدند و تعدادی هم نیاز به اطلاعات تکمیلی دارند و قرار شد که بررسی‌های بیشتری انجام دهند و برخی از نمایندگان هم قانع نشدند. آقای حضرتی در ادامه با اشاره به اینکه (سه شنبه) هر هفته وزرای مختلف به این کمیسیون دعوت می‌شوند، افزود: علاوه بر وزیر امور اقتصادی و دارایی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم در جلسه امروز به سوال دو نفر از نمایندگان پاسخ گفت. وی افزود: معمولا ما سه شنبه هر هفته فعالیت بخش نظارت کمیسیون اقتصادی مجلس را شاهد هستیم.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

بیمه بیکاری به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟ / شرایط بیمه بیکاری در یک اینفوگرافیک

تجارت‌نیوز3 دقیقه قبل

راهپیمایی حمایت از امنیت و اقتدار کشور در ارومیه برگزار می‌شود

مهر3 دقیقه قبل

ابوبکر البغدادی با کمک یک روبات کشته شد؟

همشهری5 دقیقه قبل

نخست‌وزیر جدید کویت سوگند یاد کرد

اقتصاد آنلاین7 دقیقه قبل

آلمان مخالفت خود را با مواضع آمریکا درباره فلسطین اعلام کرد

مهر7 دقیقه قبل

استعفای غیرمنتظره رئیس سری A ایتالیا بعد از متهم شدن به تبانی

تسنیم8 دقیقه قبل