کره شمالی باز هم رزمایش موشکی انجام داد.
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

کره شمالی باز هم رزمایش موشکی انجام داد.

(تصاویر) کیم جونگ اون نظاره‌گر آزمایش موشکی کره‌شمالی

فراروخبرگزاری فرارو
(تصاویر) کیم جونگ اون نظاره‌گر آزمایش موشکی کره‌شمالی
ارتش کره شمالی در رزمایشی تهاجمی با نظارت کیم جونگ اون پرتاب کننده چندگانه موشکی و تسلیحات هدایت شونده تاکتیکی را آزمایش کرده است.

فرارو-کره شمالی اعلام کرد که در رزمایش تهاجمی پرتاب کننده چندگانه موشکی و تسلیحات هدایت شونده تاکتیکی را برای ارزیابی عملکرد آن‌ها آزمایش کرده است.

به گزارش فرارو، رسانه دولتی کره شمالی تایید کرد که این کشور روز گذشته در رزمایشی تهاجمی پرتاب کننده چندگانه موشکی و تسلیحات هدایت شونده تاکتیکی را آزمایش کرده است.

این رزمایش تهاجم با نظارت کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در دریای شرقی کره انجام شده است و خبرگزاری رسمی این کشور هدف این رزمایش را ارزیابی عملکرد و دقت آتش پرتابگرهای چندگانه کالیبر بالا اعلام کرد.

رهبر کره شمالی نیز از ارتش این کشور خواست با هدف آمادگی برای دفاع از حاکمیت سیاسی و خودکفایی اقتصادی، توانایی‌های دفاعی خود را افزایش دهد.

کیم جونگ اون در رزمایش تهاجمی پرتاب کننده چندگانه موشکی و تسلیحات هدایت شونده تاکتیکی که روز گذشته برگزار شد افزوده است: ارتش باید توان خود را برای مقابله با هرگونه شرایط ارتقا ببرد.

او ارتش خلق را برای عملکرد عالی خود در پرتابگرهای موشک بالستیک مدرن و بزرگ و سلاح‌های هدایت شده تاکتیکی مورد ستایش قرار داد و از برگزاری رزمایش موفقیت آمیز تهاجمی که بدون هماهنگی قبلی انجام شده بود قدردانی کرد.

رئیس جمهوری آمریکا هم که پس از دو نشست ناموفق با رهبر کره شمالی با ازسرگیری آزمایش‌های موشکی از سوی پیونگ یانگ مواجه شده، گفته بود کیم وعده‌ای را که برای خلع سلاح هسته‌ای به او داده، نمی‌شکند.

(تصاویر) کیم جونگ اون نظاره‌گر آزمایش موشکی کره‌شمالی - 9(تصاویر) کیم جونگ اون نظاره‌گر آزمایش موشکی کره‌شمالی - 10(تصاویر) کیم جونگ اون نظاره‌گر آزمایش موشکی کره‌شمالی - 11(تصاویر) کیم جونگ اون نظاره‌گر آزمایش موشکی کره‌شمالی - 12(تصاویر) کیم جونگ اون نظاره‌گر آزمایش موشکی کره‌شمالی - 13(تصاویر) کیم جونگ اون نظاره‌گر آزمایش موشکی کره‌شمالی - 14(تصاویر) کیم جونگ اون نظاره‌گر آزمایش موشکی کره‌شمالی - 15(تصاویر) کیم جونگ اون نظاره‌گر آزمایش موشکی کره‌شمالی - 16(تصاویر) کیم جونگ اون نظاره‌گر آزمایش موشکی کره‌شمالی - 17(تصاویر) کیم جونگ اون نظاره‌گر آزمایش موشکی کره‌شمالی - 18

خواندن خبر در سایت منبع

عکس/ آزمایش موشک جدید در کره شمالی

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
عکس/ آزمایش موشک جدید در کره شمالی
کره شمالی تصاویری از آزمایش موشکی جدید خود منتشر کرده است که در آن یک موشک سوخت جامد کوتاه برد شبیه به مدل اسکندر ساخت روسیه هم شلیک شده است.

رهبر کره شمالی بر مانور موشکی ارتش کره شمالی نظارت داشته است

موجخبرگزاری موج
رهبر کره شمالی بر مانور موشکی ارتش کره شمالی نظارت داشته است
رسانه های کره شمالی گزارش داده اند کیم جونگ اون بر مانور موشکی ارتش کره شمالی که شنبه گذشته برگزار شد و در جریان آن چند موشک به سوی دریای شرقی کره شمالی شلیک شده، نظارت داشته است.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از رویترز، روز یکشنبه (۱۵ اردیبهشت ماه)، رسانه‌های کره شمالی گزارش کرده‌اند: کیم جونگ اونرهبر کره شمالی بر مانور موشکی روز شنبه ارتش کره شمالی که در جریان آن چند موشک به سوی دریای شرقی کره شمالی شلیک شد، نظارت داشته است.

خبرگزاری مرکزی کره شمالی اعلام کرده: هدف اصلی مانور موشکی این کشور، آزمایش برخی سکوهای پرتاب و همچنین تسلیحات هدایت شونده، توسط واحدهای دفاعی بوده است. تسلیحات هدایت شونده آزمایش شده در مانور موشکی کره شمالی از نوع کوتاه برد و موشک‌های بالیستیک زمین به زمین بوده است.

ناظران انجام این مانور موشکی توسط کره شمالی را در راستای افزایش تنش کره شمالی با ایالات متحده آمریکا ارزیابی می‌کنند. کره شمالی و آمریکا در سال گذشته درگیر مذاکرات برای دستیابی به توافقی بودند که بر اساس آن آمریکا تحریم ها بر علیه کره شمالی را لغو می‌کند و کره شمالی نیز در راستای خلع سلاح هسته ای گام برمی دارد. با این حال، آخرین نشست رهبران آمریکا و کره شمالی در ویتنام، بدون دستیابی به توافقی خاتمه یافت. برخی کارشناسان، نشست ویتنام را شکستی بزرگ در روند گفتگوهای آمریکا-کره شمالی توصیف می‌کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

کره شمالی انجام آزمایش موشکی را تائید کرد

ایرناخبرگزاری ایرنا
کره شمالی انجام آزمایش موشکی را تائید کرد
تهران- ایرنا- کره شمالی اعلام کرد که در «رزمایش تهاجمی» پرتاب کننده چندگانه موشکی و تسلیحات هدایت شونده تاکتیکی را برای ارزیابی عملکرد آن ها آزمایش کرده است.

به گزارش بامداد یکشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری یونهاپ، رسانه دولتی کره شمالی تایید کرد که این کشور روز گذشته در رزمایشی تهاجمی پرتاب کننده چندگانه موشکی و تسلیحات هدایت شونده تاکتیکی را آزمایش کرده است.

این رزمایش تهاجم با نظارت کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در دریای شرقی کره انجام شده است و خبرگزاری رسمی این کشور هدف این رزمایش را «ارزیابی عملکرد و دقت آتش پرتابگرهای چندگانه کالیبر بالا» اعلام کرد.

این خبر در حالی است که کره‌جنوبی روز گذشته از شلیک چندین موشک کوتاه از پایگاه هودو واقع در شرق کره شمالی خبر داد که مسافتی حدود ۷۰ تا ۲۰۰ کیلومتر را پیموده‌اند.

وزارت دفاع آمریکا با اعلام اینکه نمی‌‌تواند صحت و سقم گزارش ‌های منتشر شده در این باره را تایید کند، تاکید کرد که موضوع را بررسی خواهد کرد.

سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید نیز گفت که واشنگتن از اقدامات کره شمالی آگاه است و وقایع را از نزدیک دنبال می‌کند و به نظارت بر اوضاع برحسب ضرورت ادامه می‌دهد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به اخبار اولیه مربوط به این آزمایش، در پیامی توئیتری نوشت: در این دنیای خیلی جذاب هرچیزی ممکن است، اما باور من این است که کیم جونگ اون ظرفیت بسیار بالای اقتصادی کره شمالی را کاملا درک می‌کند و هیچ اقدامی برای اخلال یا پایان دادن به آن نمی‌کند.

رئیس جمهوری آمریکا افزود: او همچنین می‌داند که من طرف او هستم و نمی‌خواهد وعده‌ای را که به من داده زیر پا بگذارد. توافق انجام خواهد شد.

ترامپ و کیم تاکنون دو نشست در سنگاپور و ویتنام برگزار کرده‌اند که نشست اول به توافقی یک صفحه‌ای و مبهم ختم و اجلاس دوم نیمه کاره رها شد.

شبد**۹۴۱۶**۱۰۱۰

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
زمان اتصال اینترنت نامعلوم استخبرگزاری ایلنا نیز به نقل از یک منبع آگاه نوشته است: تصمیم برای قطع اینترنت توسط دستگاه‌های امنیتی گرفته شده است. ناامنی‌های اخیر موجب شده شورای امنیت تصمیم به قطع اینترنت بگیرد. وی قطع خطوط اینترنت تلفن همراه را در تمام اپراتورها همراه اول، ایرانسل و رایتل عنوان کرد و زمان اتصال اینترنت را نامعلوم دانست. البته در حالی گفته شده که رسانه‌ها محدودیت دسترسی به اینترنت ندارند که اینترنت دفتر رسانه‌هایی همچون «آفتاب‌نیوز» نیز همزمان با قطع اینترنت در سراسر کشور، قطع شده است. قطع دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی انتقادهایی را در پی داشته است.

تحریم‌ها علیه ایران، تروریسم اقتصادی است

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
این کار درباره جلوگیری از دستیابی ایران به مواد غذایی هم مصداق دارد اما از خوش شانسی ماست که ایران کشوری بزرگ و قوی است. تحمیل تحریم‌ها علیه ایران بهترین مثال درباره تروریسم اقتصادی است. وی درباره اتهام ایران به صدور احکام اعدام گفت: ما در ایران مجازات اعدام داریم و این امر بر کسی پوشیده نیست. ۹۰ درصد احکام اعدام در ایران درباره جرائم مرتبط به مواد مخدر است در نتیجه مواد مخدر یکی از عوامل اساسی صدور حکم اعدام است. گفتم که ۹۰ درصد اعدام‌ها در ایران به دلیل مواد مخدر است.
الفالف1 روز قبل
مردم حق دارند خشمگین باشند چرا که در اجرای تصمیم بنزینی شبانه مثل دزدها عمل کرده. حتی ائمه جمعه می‌توانند تریبون را به میان معترضان ببرند و مسئولان شهر را دعوت کنند به حرف مردم گوش دهند. آنچه مسلم است، معترضان تریبون می‌خواهند. جلوی مسئولان، اعتراض کنند، حتما بهتر از این است که با سنگ و چوب جلوی عابر بانکها اعتراض کنند. به معترضان تریبون بدهید تا صف معترضان از اوباش جداشود.

پمپئو به فکر گرسنگان آمریکایی باشد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ضمن تقبیح و محکومیت اظهارات مداخله جویانه اخیر وزیر خارجه آمریکا، اظهار داشت: تنها چیزی که به آقای پمپئو نمی‌چسبد، اعلام حمایت از ملت ایران است. پمپئو به فکر گرسنگان آمریکایی باشدسخنگوی وزارت امورخارجه، تاکید کرد: ملت ایران، ملت بالغ و رشیدی است و از موانع مختلف عبور کرده و ناملایمات بسیاری را پشت سرگذاشته است و این ملت از این مرحله نیز عبور خواهد کرد و مسایل داخلی خودش را حل و فصل خواهد کرد. امنیت مرزها، محور گفتگوی فرمانده ارتش پاکستان در تهرانسخنگوی وزارت امور خارجه، سفر فرمانده ارتش پاکستان به تهران را بی نظیر توصیف کرد و گفت: مسایل دوجانبه و امنیت مرز‌ها محور گفتگو‌های فرمانده ارتش پاکستان در تهران است. آقای سید عباس موسوی اظهارداشت: آقای قمر جاوید باجوا، فرمانده ارتش پاکستان در صدر هیاتی بلند پایه نظامی امنیتی امروز (دوشنبه) وارد ایران شد و قرار است وی با برخی از مقامات جمهوری اسلامی ایران دیدار و رایزنی کند. فرمانده ارتش پاکستان در صدر هیاتی بلند پایه نظامی امنیتی امروز وارد ایران شدآقای موسوی، افزود: فرمانده ارتش پاکستان فردا (سه شنبه) با آقای ظریف وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو خواهد کرد.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
معاون اول رئیس جمهور در پیام‌های جداگانه‌ای فرارسیدن روز ملی سلطنت عمان را به معاونین نخست وزیر در امور کابینه و امور همکاری‌های بین‌المللی این کشور، تبریک گفت. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رئیس جمهور، اسحاق جهانگیری در پیام‌های جداگانه‌ای فرارسیدن روز ملی سلطنت عمان را به فهد بن محمود آل سعید معاون نخست وزیر در امور کابینه و اسعد بن طارق بن تیمور آل سعید معاون نخست وزیر در امور همکاری‌های بین‌المللی سلطنت عمان تبریک گفت و از روند رو به رشد همکاری‌های دو کشور در عرصه‌های مختلف که موجب تامین بیش از پیش منافع مشترک دو طرف می‌شود، ابراز خرسندی کرد.
الفالف19 ساعت قبل
حتما جناب وزیر می‌دانند رسانه‌های داخلی که در خط مقدم اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به ویژه در مواقع بحران هستند، طی چند روز گذشته عملا تعطیل یا نیمه تعطیل بوده‌اند؟ اگر هم فعالیتی داشته‌اند عملا مخاطبان آنها کمترین دسترسی را به آنها داشته‌اند. آنوقت میگوییم چرا رسانه‌های بیگانه مرجعیت پیدا می‌کنند. حتما جناب وزیر می‌دانند که در غیبت اینترنت ملی آنچنان وابستگی به سایت‌های خارجی ایجاد شده است که وقتی تصمیم به قطع اینترنت می‌گیرید عملا دریچه‌های اطلاع رسانی را به روی مردم می‌بندید. بماند که حتی یکی دو موتور جستجوی داخلی نیز طی دو روز گشته ناکارآمدی خود را عیان ساختند. متاسفانه یک از موانع تکمیل شبکه ملی اطلاعاتی برداشت وزارت ارتباطات از وظایف خود در این طرح ملی است، این وزارتخانه خود را متولی زیرساخت‌ها می‌دانند نه محتوا، حتی اگر این را بپذیریم. باید پرسید آیا همه زیرساختها آماده است؟ معتقدیم برخورداری از یک موتور جستجوی داخلی قوی نیازمند زیرساختی است که باز بر عهده این وزارتخانه است.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

جزئیات نشست نمایندگان با رئیس قوه قضائیه/ آیت‌الله رئیسی: سیاست‌گذار در نحوه افزایش قیمت بنزین دولت بود

فارس5 دقیقه قبل

بونوچی تا ۲۰۲۴ با یوونتوس تمدید کرد

فارس6 دقیقه قبل

بیمه بیکاری به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟ / شرایط بیمه بیکاری در یک اینفوگرافیک

تجارت‌نیوز7 دقیقه قبل

راهپیمایی حمایت از امنیت و اقتدار کشور در ارومیه برگزار می‌شود

مهر8 دقیقه قبل

بازار ارز چگونه مستعد ریزش شد؟

خبرآنلاین8 دقیقه قبل

به ترامپ گفتم از «اس-۴۰۰» دست نمی‌کشیم

اعتمادآنلاین9 دقیقه قبل