1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

کره شمالی باز هم رزمایش موشکی انجام داد.

(تصاویر) کیم جونگ اون نظاره‌گر آزمایش موشکی کره‌شمالی

فراروخبرگزاری فرارو
(تصاویر) کیم جونگ اون نظاره‌گر آزمایش موشکی کره‌شمالی
ارتش کره شمالی در رزمایشی تهاجمی با نظارت کیم جونگ اون پرتاب کننده چندگانه موشکی و تسلیحات هدایت شونده تاکتیکی را آزمایش کرده است.

فرارو-کره شمالی اعلام کرد که در رزمایش تهاجمی پرتاب کننده چندگانه موشکی و تسلیحات هدایت شونده تاکتیکی را برای ارزیابی عملکرد آن‌ها آزمایش کرده است.

به گزارش فرارو، رسانه دولتی کره شمالی تایید کرد که این کشور روز گذشته در رزمایشی تهاجمی پرتاب کننده چندگانه موشکی و تسلیحات هدایت شونده تاکتیکی را آزمایش کرده است.

این رزمایش تهاجم با نظارت کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در دریای شرقی کره انجام شده است و خبرگزاری رسمی این کشور هدف این رزمایش را ارزیابی عملکرد و دقت آتش پرتابگرهای چندگانه کالیبر بالا اعلام کرد.

رهبر کره شمالی نیز از ارتش این کشور خواست با هدف آمادگی برای دفاع از حاکمیت سیاسی و خودکفایی اقتصادی، توانایی‌های دفاعی خود را افزایش دهد.

کیم جونگ اون در رزمایش تهاجمی پرتاب کننده چندگانه موشکی و تسلیحات هدایت شونده تاکتیکی که روز گذشته برگزار شد افزوده است: ارتش باید توان خود را برای مقابله با هرگونه شرایط ارتقا ببرد.

او ارتش خلق را برای عملکرد عالی خود در پرتابگرهای موشک بالستیک مدرن و بزرگ و سلاح‌های هدایت شده تاکتیکی مورد ستایش قرار داد و از برگزاری رزمایش موفقیت آمیز تهاجمی که بدون هماهنگی قبلی انجام شده بود قدردانی کرد.

رئیس جمهوری آمریکا هم که پس از دو نشست ناموفق با رهبر کره شمالی با ازسرگیری آزمایش‌های موشکی از سوی پیونگ یانگ مواجه شده، گفته بود کیم وعده‌ای را که برای خلع سلاح هسته‌ای به او داده، نمی‌شکند.

(تصاویر) کیم جونگ اون نظاره‌گر آزمایش موشکی کره‌شمالی - 9(تصاویر) کیم جونگ اون نظاره‌گر آزمایش موشکی کره‌شمالی - 10(تصاویر) کیم جونگ اون نظاره‌گر آزمایش موشکی کره‌شمالی - 11(تصاویر) کیم جونگ اون نظاره‌گر آزمایش موشکی کره‌شمالی - 12(تصاویر) کیم جونگ اون نظاره‌گر آزمایش موشکی کره‌شمالی - 13(تصاویر) کیم جونگ اون نظاره‌گر آزمایش موشکی کره‌شمالی - 14(تصاویر) کیم جونگ اون نظاره‌گر آزمایش موشکی کره‌شمالی - 15(تصاویر) کیم جونگ اون نظاره‌گر آزمایش موشکی کره‌شمالی - 16(تصاویر) کیم جونگ اون نظاره‌گر آزمایش موشکی کره‌شمالی - 17(تصاویر) کیم جونگ اون نظاره‌گر آزمایش موشکی کره‌شمالی - 18

خواندن خبر در سایت منبع

عکس/ آزمایش موشک جدید در کره شمالی

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
عکس/ آزمایش موشک جدید در کره شمالی
کره شمالی تصاویری از آزمایش موشکی جدید خود منتشر کرده است که در آن یک موشک سوخت جامد کوتاه برد شبیه به مدل اسکندر ساخت روسیه هم شلیک شده است.

رهبر کره شمالی بر مانور موشکی ارتش کره شمالی نظارت داشته است

موجخبرگزاری موج
رهبر کره شمالی بر مانور موشکی ارتش کره شمالی نظارت داشته است
رسانه های کره شمالی گزارش داده اند کیم جونگ اون بر مانور موشکی ارتش کره شمالی که شنبه گذشته برگزار شد و در جریان آن چند موشک به سوی دریای شرقی کره شمالی شلیک شده، نظارت داشته است.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از رویترز، روز یکشنبه (۱۵ اردیبهشت ماه)، رسانه‌های کره شمالی گزارش کرده‌اند: کیم جونگ اونرهبر کره شمالی بر مانور موشکی روز شنبه ارتش کره شمالی که در جریان آن چند موشک به سوی دریای شرقی کره شمالی شلیک شد، نظارت داشته است.

خبرگزاری مرکزی کره شمالی اعلام کرده: هدف اصلی مانور موشکی این کشور، آزمایش برخی سکوهای پرتاب و همچنین تسلیحات هدایت شونده، توسط واحدهای دفاعی بوده است. تسلیحات هدایت شونده آزمایش شده در مانور موشکی کره شمالی از نوع کوتاه برد و موشک‌های بالیستیک زمین به زمین بوده است.

ناظران انجام این مانور موشکی توسط کره شمالی را در راستای افزایش تنش کره شمالی با ایالات متحده آمریکا ارزیابی می‌کنند. کره شمالی و آمریکا در سال گذشته درگیر مذاکرات برای دستیابی به توافقی بودند که بر اساس آن آمریکا تحریم ها بر علیه کره شمالی را لغو می‌کند و کره شمالی نیز در راستای خلع سلاح هسته ای گام برمی دارد. با این حال، آخرین نشست رهبران آمریکا و کره شمالی در ویتنام، بدون دستیابی به توافقی خاتمه یافت. برخی کارشناسان، نشست ویتنام را شکستی بزرگ در روند گفتگوهای آمریکا-کره شمالی توصیف می‌کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

کره شمالی انجام آزمایش موشکی را تائید کرد

ایرناخبرگزاری ایرنا
کره شمالی انجام آزمایش موشکی را تائید کرد
تهران- ایرنا- کره شمالی اعلام کرد که در «رزمایش تهاجمی» پرتاب کننده چندگانه موشکی و تسلیحات هدایت شونده تاکتیکی را برای ارزیابی عملکرد آن ها آزمایش کرده است.

به گزارش بامداد یکشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری یونهاپ، رسانه دولتی کره شمالی تایید کرد که این کشور روز گذشته در رزمایشی تهاجمی پرتاب کننده چندگانه موشکی و تسلیحات هدایت شونده تاکتیکی را آزمایش کرده است.

این رزمایش تهاجم با نظارت کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در دریای شرقی کره انجام شده است و خبرگزاری رسمی این کشور هدف این رزمایش را «ارزیابی عملکرد و دقت آتش پرتابگرهای چندگانه کالیبر بالا» اعلام کرد.

این خبر در حالی است که کره‌جنوبی روز گذشته از شلیک چندین موشک کوتاه از پایگاه هودو واقع در شرق کره شمالی خبر داد که مسافتی حدود ۷۰ تا ۲۰۰ کیلومتر را پیموده‌اند.

وزارت دفاع آمریکا با اعلام اینکه نمی‌‌تواند صحت و سقم گزارش ‌های منتشر شده در این باره را تایید کند، تاکید کرد که موضوع را بررسی خواهد کرد.

سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید نیز گفت که واشنگتن از اقدامات کره شمالی آگاه است و وقایع را از نزدیک دنبال می‌کند و به نظارت بر اوضاع برحسب ضرورت ادامه می‌دهد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به اخبار اولیه مربوط به این آزمایش، در پیامی توئیتری نوشت: در این دنیای خیلی جذاب هرچیزی ممکن است، اما باور من این است که کیم جونگ اون ظرفیت بسیار بالای اقتصادی کره شمالی را کاملا درک می‌کند و هیچ اقدامی برای اخلال یا پایان دادن به آن نمی‌کند.

رئیس جمهوری آمریکا افزود: او همچنین می‌داند که من طرف او هستم و نمی‌خواهد وعده‌ای را که به من داده زیر پا بگذارد. توافق انجام خواهد شد.

ترامپ و کیم تاکنون دو نشست در سنگاپور و ویتنام برگزار کرده‌اند که نشست اول به توافقی یک صفحه‌ای و مبهم ختم و اجلاس دوم نیمه کاره رها شد.

شبد**۹۴۱۶**۱۰۱۰

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | لحظه انفجار مغز جوانی که مسموم شده بود!

خبرآنلاینخبرآنلاین11 ساعت قبل
بیمار جوانی در هند که به دلیل مسمومیت و وجود سم در معده‌اش به یکی از بیمارستان‌های این کشور مراجعه کرده بود حین درمان با دستگاه‌های پزشکی ناگهان مغزش دچار انفجار شد و با منفجر شدن ناگهانی سرش در مقابل پزشکان، پرستاران و خانواده‌اش جانش را به طرز دلخراشی از دست داد.

داستان سورنا، سردار مقتول / نخستین جنگ میان ایران و روم (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران20 ساعت قبل
سورنا، سردار ایرانی در این جنگ بود. کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران؛ محسن ظهوری - «مارکوس لیسینیوس کراسوس» سردار بزرگ روم، از رود فرات در سوریه امروز که گذشت، پا به قلمروی تازه‌ای گذاشت. او از خیانت ارمنستان آگاه شده و همزمان پیشروی سپاه روم را می‌دید. پس سپاه ایران را به دو بخش تقسیم کرد تا بخشی به ارمنستان رفته و بخش دیگر مقابل روم بایستد. سپاه روم در تعقیب آن‌ها، وارد دشتی می‌شود که ۹ هزار کماندار اشکانی از هر سو آن‌ها را تیرباران می‌کنند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز14 ساعت قبل
به گزارش مشرق، خدیجه چنگیز، نامزد جمال خاشقجی، تصویری از دیدار خود با نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا منتشر کرد. یک فعال فضای مجازی در توئیتر نوشت:
نامه‌نیورنامه‌نیور18 ساعت قبل
جواد طباطبایی علیه خاتمیسید محمد خاتمی چندوز پیش در دیدار با اعضای شورای شهر مناسب‌ترین شیوه اداره کشور را فدرالیسم دانست. مهم‌ترین واکنش مربوط به سید جواد طباطبایی، استاد سرشناس علوم سیاسی و ایران‌پژوه برجسته به این سخنان واکنش نشان داد. من اضافه می‌کنم: آقای خاتمی بعید نیست، حتمی است! ضرورت تحقق برجام داخلیمحمدصادق جوادی‌حصار باور دارد که محدودیت‌های موجود بر دولت روحانی به مراتب بیش از دولت اصلاحات است. جوادی حصار در گفت‌وگو با روزنامه آرمان درباره محدوده اختیارات حسن روحانی گفت: «من معتقدم بخش زیادی از این اتفاقاتی که رخ می‌دهد در دولت رقم نمی‌خورد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز20 ساعت قبل
عادل الجبیر گفته عربستان برای جلوگیری از جنگ، تمامی تلاش خود را به کار خواهد گرفتعربستان سعودی ضمن تاکید بر اینکه خواهان جنگ در منطقه نیست، ضمن انتقاد شدید از ایران، از سران کشورهای عرب برای بررسی اوضاع خلیج فارس دعوت کرده است. هفته گذشته، در دو نفتکش متعلق به عربستان سعودی و دو نفتکش دیگر متعلق به امارات و نروژ در آب‌های بندر فجیره در امارات عربی متحده انفجارهایی روی داد و خساراتی به بار آورد. در پی انفجار در این چهار نفتکش، وزارت امور خارجه ایران خواستار تحقیقات مستقل در این زمینه شده بود. هفته گذشته همچنین عربستان سعودی گزارش کرد که چند پهپاد حامل مواد منفجره به خطوط لوله نفتی این کشور حمله کرده و خساراتی بر جای گذاشته‌اند. عربستان خواهان جنگ نیستآژانس خبری سعودی در گزارش دیگری در روز یکشنبه، اظهارات عادل الجبیر، وزیر مشاور سعودی در امور خارجه را در مورد حوادث اخیر در خلیج فارس منتشر کرده است.
افکارنیوزافکارنیوز12 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشدومین مرحله لیگ سری آ کاراته در حالی به میزبانی شهر استانبول ترکیه با حضور ۱۸۱۳ کاراته کا از ۱۰۲ کشور پیگیری می‌شود که نمایندگان کشورمان برای رسیدن به مدال در این مسابقات به روی تاتامی رفتند. مهدی خدابخشی، علی مسکینی وکاتای تیمی مردان با ترکیب (ابوالفضل شهرجردی، علی زند و میلاد فرازمهر) ۳ مدال برنز این مسابقات را بدست آوردند. رده بندی مسابقات به شرح زیر است: تیم ایران با کسب ۶ مدال طلا و ۳ برنز بر سکوی قهرمانی ایستاد. تیم‌های ایتالیا با ۲ نقره و یک برنز و چین تایپه با ۲ نقره پنجم و ششم شدند. در بخش مردان ۳ طلا و ۳ برنز قهرماندر بخش بانوان ۳ طلا قهرمان

اخبار بیشتر