1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - یکشنبه 15 اردیبهشت‌ماه

اشتغال در بخش واردات خودرو از ۱۵هزار نفر به ۲۵۰۰نفر کاهش یافت

دنیای خودروخبرگزاری دنیای خودرو
اشتغال در بخش واردات خودرو از ۱۵هزار نفر به ۲۵۰۰نفر کاهش یافت
دبیر انجمن واردکنندگان خودرو ایران با بیان رو به اتمام بودن فرصت چهار ماهه اجرایی شدن مصوبه هیات دولت در ترخیص ۱۵هزار خودرو در گمرک مانده، بار دیگر خواستار تمدید بلاانقضای این مصوبه شد.

به گزارش «اخبار خودرو»، از سال ۹۷ نزدیک به ۱۵هزار دستگاه خودرو در گمرکات باقی مانده و ورودشان به کشور ممنوع شده است. مهدی دادفر، دبیر انجمن واردکنندگان در این خصوص عنوان کرد: «این ١۵هزار خودرو در گمرکات خاک می‌خورد، درحالی‌که با محاسبه نرخ ارز روز حدود ۸هزار میلیارد تومان خودرو در گمرک حبس شده که همه آن‌ها متعلق به مردم است.» وی با اشاره به افزایش حداقل ۵۰درصدی قیمت خودروهای وارداتی در بازار طی هفته گذشته، اظهار داشت: «همکاران ما قربانی یک تصمیم ناصحیح در سال‌های ۹۵ و ۹۶ شده‌اند.» به گفته وی، شانزدهم دی‎ماه پارسال دولت با نگاه گره‌گشایی از مشکلات، مصوبه‌ای صادر کرد تا امکان رفع انسداد این خودروها میسر شود، اما تا امروز کمتر از یک‎هزار دستگاه خودرو از گمرکات ترخیص شده است.

نمی‎گوییم واردات را آزاد کنید، اما فعالان این بخش را دریابید

براساس مصوبه هیات دولت، ثبت سفارش برای واردات خودروهای سواری (بدون رعایت سال ساخت) که تا تاریخ ابلاغ تصویب‌نامه (۱۶ دی ماه) دارای قبض انبار اماکن گمرکی، مناطق آزاد تجاری، صنعتی یا مناطق ویژه اقتصادی باشند، به‎صورت بدون انتقال ارز و از محل ارز متقاضی با اظهار منشأ ارز به بانک مرکزی بلامانع است و همه ثبت سفارشات قبلی خودرو (اعم از بانکی و غیربانکی) لغو می‌شود. دادفر دراین‌باره گفت: «اعتبار این مصوبه که چهار ماه بوده، تا فردا (دوشنبه ۱۶ اردیبهشت) به پایان می‌رسد و ملغی می‌شود، اما دلیل اجرانشدن کامل آن ناهماهنگی بین دستگاه‌ها و نبود چابکی لازم در آن‌هاست.» وی با بیان این‎که کسب‎وکار واردکنندگان خودرو به نابودی کشیده شده است، یادآور شد: «اکنون اشتغال در این بخش از ۱۵هزار نفر به کمتر از ۲هزار و ۵۰۰ نفر رسیده است. همچنین ۱۵هزار نفر مشتری به مدت بیش از یک‎سال‎ونیم است که معطل دریافت خودروهایشان هستند. این در حالی است که خودروهای یادشده زیر باد، آفتاب و باران در گمرکات در حال از بین رفتن هستند.» دبیر انجمن واردکنندگان خودرو ایران تاکید کرد: «در شرایط کنونی جنگ اقتصادی و سخت‎بودن نقل‎وانتقالات ارزی، نمی‌گوییم که واردات خودرو را آزاد کنید، اما دولت باید ضامن حفظ و بقای فعالیت فعالان این بخش نیز باشد.»

وزارت صمت پای کار آمده است

دادفر همچنین یادآور شد: «در موضوع خودروهای باقی‎مانده در گمرکات، دستگاه‌های مختلفی ازجمله وزارت صنعت، بانک مرکزی، سازمان استاندارد و پلیس راهور باید هماهنگ با هم اقدام می‌کردند.» وی ادامه داد: «نخستین گلوگاه در وزارت صنعت بود، به‎طوری‎که این وزارتخانه تا ۱۸ فروردین‎ماه امسال اصلا موضوع تخصیص ثبت سفارش این خودروها را عملیاتی نکرده بود و از ۱۰ روز پیش تاکنون پای کار آمده و شناسایی مشکلات را آغاز کرده است.» دبیر انجمن واردکنندگان خودرو ایران تاکید کرد: «این انجمن با ارائه گزارش به مراجع نظارتی و همکاری با آن‌ها در شناسایی متخلفان از مردادماه ۹۶، حدود ۲۰هزار کد شناسایی خودرو (Vin Number) را شناسایی کرد که اکنون حدود ۱۵هزار دستگاه از آن خودروها در گمرک مانده و بیشترین آن‌ها مربوط به شرکت میتسوبیشی است.» وی در ادامه اظهار داشت: «بازپرس پرونده ۲هزار و ۵۰۰ دستگاه خودرو را مشمول قطعی مشکل ترخیص اعلام کرده است.» دادفر تاکید کرد: «درخواست این انجمن، رفع مشکلات واردکنندگانی است که هیچ تخلفی نداشته‌اند و کارهایشان را قانونی به پیش برده‌اند؛ زیرا مشتریان آن‌ها که یک‎سال‎ونیم است معطل مانده‌اند و خواهان جریمه و سود مشارکت هستند و علاوه بر آن واردکنندگان باید مابه‎التفاوت نرخ ارز با سامانه سنا را نیز پرداخت کنند.» وی مجموع ارزش خودروهای مانده در گمرک مانده را بیش از ۸هزار میلیارد تومان عنوان کرد که ۴هزار و ۷۰۰ دستگاه آن‌ها را خودروهای با قیمت کمتر از ۱۵هزار دلار تشکیل می‌دهد.

خواندن خبر در سایت منبع

فرمان بازار خودرو، همچنان در دست دلالان

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
فرمان بازار خودرو، همچنان در دست دلالان
ایرنا نوشت: برخورد با قیمت گذاری های کاذب در برخی سایت ها موجب شد تا رسانه ها از کاهش قیمت خودرو خبر دهند. این در حالی است که هنوز این بازار بشدت متاثر از فعالیت های دلالان و سودجویان است.

بازار خودرو از سال گذشته با افزایش قیمت ارز و جنجال هایی که تخصیص ارز دولتی به برخی از شرکت‌های خودروساز و وارد کننده خودرو تعلق گرفت، از تعادل خارج شد.

از همان روزها افزایش قیمت خودرو در بازار استارت خورد و راهکارهای دولت از جمله ممنوعیت واردات خودرو و تخصیص ارز به خودروسازان نتوانست این افزایش قیمت‌ها را مهار کند.

از سوی دیگر عده‌ای از دلالان با ایجاد انتظار تورمی در این بازار باعث شدند که بسیاری برای پیش خرید خودروهای داخلی به صف شوند و فورش فوری‌ها در حداقل زمان به اتمام برسد.

در غیاب نهادهای عریض و طویل ناظر، بی ثباتی قیمت‌ها در بازار خودرو در طول این یک سال گذشته ادامه پیدا کرد و در حالی که هنوز از سال جدید دو ماه نگذشته افزایش قیمت خودرو به اوج خود رسید به طوری که در یک روز میزان رشد نرخ خودرو میلیونی شد.

هر چند که دلایل متعددی برای این نابسامانی بازار خودرو مطرح می‌شود اما کارشناسان و مسئولان موثرترین عامل را نفوذ دلالان و قیمت گذاری‌های غیرمنطقی از طریق سایت‌های اینترنتی خرید و فروش خودرو می‌دانند. البته عده‌ای هم معتقدند که واسطه یا دلالی که می‌تواند با نفوذ، قیمت کالاها را در کل کشور افزایش دهد دلال عادی و خرده پا نیست و احتمالا با خودروسازان ارتباط دارد.

فرمان بازار خودرو، همچنان در دست دلالان - 6

این نکته را هم باید یادآور شد که بستر برای ورود دلالان به این حوزه فراهم بوده است. افزایش قیمت ارز و اعمال تحریم ها بهانه خوبی برای نبود قطعیت و نوسانات شدید قیمت در بازارهای مختلف شده است. خودروسازان که مدعی بودند ۸۵ درصد قطعات خودرو را از داخل تامین می کنند امروز می گویند که به دلیل وابستگی به واردات قطعات، خط تولید با حداقل ظرفیت فعال است و با کاهش عرضه مواجه شده ایم. 

به طور قطع یکی از عوامل گرانی خودرو هم همین کاهش عرضه در برابر افزایش تقاضا است. طبق گفته «بهرام پارسایی» عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در حال حاضر۶۰ هزار خودروی تکمیل نشده در انبارهای ایران خودرو خاک می‌‌خورد که به دلیل نبود قطعه و ناقص بودن محصولات نمی‌ توان این خودروها را به مشتری تحویل داد. این در حالی است که عده‌ای مرداد سال گذشته برای خرید خودروی داخلی ثبت نام کرده بودند و هر چند بهمن ماه سر رسید تحویل بوده اما با گذشت بیش از دو ماه نه تنها خودرویی تحویل نگرفته‌اند بلکه در زمان نامعلوم تحویل، باید چندین میلیون گران‌تر خودروی ثبت نامی را تحویل بگیرند حال اینکه هر کجای دنیا اگر تحویل با تاخیر انجام می‌گرفت خودروساز متحمل پرداخت جریمه می‌شد. همه این عوامل با دست نامرئی دلالان دست به دست هم دادند که امروز بازار خودرو به رغم برخی کاهش‌های مقطعی متلاطم‌تر از همیشه باشد و گویا فنر کنترل در این بازار و صنعت هم در رفته است.

** خودرو چرا گران شد؟

«سعید مدنی» مدیرعامل پیشین سایپا درباره دلایل افزایش قیمت خودروهای داخلی و خارجی در بازار اظهار داشت: بخشی از این افزایش قیمت‌ها در بازار خودرو به تحولات اقتصادی در سطح کلان برمی گردد. درشرایطی که با افزایش نرخ تورم مواجه هستیم طبیعی است که نقدینگی‌های سرگردان به سمت خرید کالا سوق پیدا کنند که یکی از این بازارهای مورد هدف نقدینگی‌های مردم، بازار خودرو است.

وی ادامه داد: با افزایش ۴ تا ۵ برابری قیمت دلار شاهد کاهش ارزش ریال بودیم که مردم هم برای حفظ ارزش سرمایه خود ترجیح دادند که ریال را به کالای با دوام و با ارزش افزوده تبدیل کنند.

مدنی با تاکید بر اینکه متاسفانه دولت برای ساماندهی نقدینگی موجود در جامه برنامه‌ای نداشت، گفت: مهم‌ترین عامل افزایش قیمت در بازارهای مختلف، بحث افزایش تقاضا بود. این نقدینگی سرگردان باید به سمت بازارسرمایه هدایت می‌شد تا از آن طریق به اقتصاد مولد راه پیدا می‌کرد اما این هدایت پول به اجرا درنیامد.

این کارشناس بازار خودرو با اشاره به سایر عوامل که منجر به افزایش بی سابقه خودرو در بازار شده است، اظهار داشت: یکی از دلایل افزایش قیمت خودرو بحث ممنوعیت واردات خودرو است. در شرایطی که بسیاری از شرکت‌های خارجی قطعه ساز با شرکت‌های ایرانی قطع رابطه کرده است، طبیعی است که میزان تولید خودروی مونتاژ شده در کشور کاهش پیدا کند و همین کاهش عرضه هم موجب افزایش قیمت‌ها می‌شود.

مدیرعامل پیشین سایپا با بیان اینکه شاهد کاهش تولید ۲۰ درصدی تولید خودرو در کشور طی یک سال اخیر بوده ایم، گفت: قرار بر این بود که برخی از برندهای قدیمی از مدار تولید خارج شوند اما با توجه به شرایط کشورمان این محصولات در چرخه تولید باقی ماندند اما افزایش نرخ ارز باعث افزایش هزینه های تولید این خودروها هم شد. 

مدنی با اشاره به افزایش هزینه‌های تولید خودرو در شرکت‌های داخلی ادامه داد: تولید هر خودروی داخلی چیزی حدود ۲۰۰۰ دلار ارزبری دارد و با افزایش قیمت دلار و فاصله ۷۰۰۰ هزار تومانی دلارهای اختصاص یافته به بخش تولید طبیعی است که قیمت خودرو افزایش یابد اما تنها دلیل افزایش قیمت خودرو افزایش هزینه‌های تولید و بحث تحریم نیست.

فرمان بازار خودرو، همچنان در دست دلالان - 17

وی افزود: یکی از مهم‌ترین و موثرترین عامل افزایش قیمت خودرو تفاوت قیمت بین کارخانه و بازار است که باعث ورود دلال به این حوزه شده است و وقتی که حوزه‌ای برای دلالان جذاب باشد افزایش قیمت‌ها هم کنترل شده نخواهد بود.

مدیرعامل پیشین سایپا با تاکید بر اینکه باند مافیایی در بازار خودرو فعال هستند، گفت: قیمت گذاری در بازار مسکن از سوی عده‌ای از دلالان انجام می‌شود که بدون خرید و فروش خودرو (معاملات صوری) باعث افزایش قیمت‌ها می‌شوند.

مدنی با تاکید بر اینکه این میزان افزایش قیمت خودرو دلیل منطقی ندارد، ادامه داد: از دیگر عوامل موثر در افزایش غیر منطقی خودرو اعلام آگهی‌ها با قیمت‌های نامتعارف در سایت‌های اینترنتی خرید و فروش است. دولت باید نظارت دقیقی روی عملکرد سایت‌های اینترنتی فروش کالا داشته باشد تا این سایت‌ها ابزاری برای سوداگری دلالان در بازارها نشود.

** چه خبر از نهادهای نظارتی؟

سال ۹۴ با تصمیم دولت و شرکت‌های خودروساز قرار بر این شد که قیمت خودرو چند درصدی افزایش پیدا کند، در همان زمان با تشکیل کمپین نه به خرید خودرو و کاهش ۵۰ درصدی معاملات، دولت اجازه افزایش قیمت را نداد. هر چند مهم‌ترین تشکیلات در آن سال‌ها برای تعیین درصد افزایش قیمت‌ها به ویژه خودرو شورای رقابت بود اما امروز هیچ حرفی از شورای رقابت برای ساماندهی به این شرایط بازار به میان نمی‌آید و این نهاد حذف شده است.

بسیاری معتقدند که ورود وزارت صنعت، معدن و تجارت به قیمت‌ گذاری خودرو اشتباه بود چرا که وزارتخانه ذی ‌نفع است و تعارض منافع از ساماندهی بازار جلوگیری می‌ کند بنابراین بهتر است نهادی خارج از وزارتخانه است وظیفه قیمت‌ گذاری را برعهده گیرد.

به طور قطع بازگشت قیمت گذاری‌های غیررسمی که خارج از تعادل بازار است باعث افزایش نارضایتی مردم می‌شود که تبعات اجتماعی و اقتصادی قابل توجهی را برای دولت به دنبال دارد. در این میان عده‌ای بر این باورند که شاید تعرفه بالای واردات در جهت حمایت از تولید داخل باعث تنبلی و امپراتوری تولیدکنندگان داخلی شده است و اگر بستر رقابت واقعی با خودروهای خارجی هم در قیمت و هم در کیفیت فراهم شود قیمت‌ها به خودی خود در بازار تنظیم می‌شوند.

خواندن خبر در سایت منبع

بررسی لکسوس ای‌اس۲۵۰‎‏ با فیس لیفت جذاب و قیمت پایین‌تر، خودرو لوکس ژاپنی

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
بررسی لکسوس ای‌اس۲۵۰‎‏ با فیس لیفت جذاب و قیمت پایین‌تر، خودرو لوکس ژاپنی
لکسوس یک شرکت خودروساز ژاپنی است که از سال 1989 راه اندازی شده است و در حال حاضر محصولات متنوعی ‏را در 70 کشور دنیا عرضه کرده است.

خودرو لکسوس ‏ES۲۵۰‏ نسل جدید (‏ES‏) است که در سال ۲۰۱۳ طراحی ‏شده است. باتوجه به کیفیت سواری، راحتی، امکانات و قیمت، لکسوس با استقبال خوبی در بازار مواجه شده است. ‏

طراحی خارجی

لکسوس ES۲۵۰‎‏ با فیس لیفت جذاب و با قیمت پاینترعرضه شده است. خطوط روی کاپوت، جلوپنجره افقی، ‏چراغهای کشیده، ظاهری تهاجمی و خشن به خودرو داده است. چراغهای عقب خودرو به صورت کشیده و دو تکه ‏که قسمتی از آن بر روی درب صندوق عقب است. دو خروجی اگزوز هم در دوطرف خودرو قراردارد. ‏

طراحی داخلی

داخل کابین لاکچری و لوکس است، چرم بکاررفته در داخل کابین باعث شده تا خودرو مجلل‌تر به نظر آید. یکی از ‏مزیت‌های لکسوس این است که همه تجهیزات رفاهی بر روی مدل پایه نصب شده است و به صورت آپشن ارائه ‏نمی شود. از مهم‌ترین تجهیزات می‌توان به سانروف دوحالته، بلوتوث، کروز کنترل، تودوزی چرمی، سنسورباران، ‏دوربین عقب، چراغ‌های اتوماتیک، شیشه بالابر خودکار تمام درها، رینگهای آلومینیومی ۱۷ اینچی، ۱۲ کیسه هوا، ‏سیستم ورود بدون کلید، استارت دکمه‌ای، آینه وسط الکتروکرومیک، نشان دهنده میزان باد لاستیک‌ها، گرمکن و ‏سردکن برای صندلیهای جلو، صندلی‌های برقی دارای حافظه همه برای مدل پایه لحاظ شده است. تهویه مطبوع آن ‏دوگانه اتوماتیک همراه با فیلتر تصفیه هوا است. صفحه نمایش ۸ اینچ برای سرگرمی و اطلاعات و سیستم صوتی ‏Lexus perium‏ با ۸ بلندگو و با قابلیت پخش ‏mp۳‎، ‏DVD، ‏WMA‏ و بلوتوث امکانات خوبی در اختیار ‏سرنشینان قرار می‌دهد. یکی از نقاط ضعف خودرو این است که صندلی‌های عقب تاشو نیست تا فضای صندوق عقب ‏را بیشتر کند البته فضای صندوق عقب با گنجایش ۴۹۰ لیتر به اندازه کافی بزرگ است. ‏

موتور

خودرو لکسوس ES۲۵۰ موتور ‏‎۴‎‏ سیلندر ۱۶ سوپاپه که ۲۵۰۰ سی سی حجم دارد این خودرو حداکثر ۱۸۱ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقیقه و ‏‏۲۳۵ نیوتن متر در ۴۱۰۰ دور در دقیقه تولید و به واسطه گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک به چرخها منتقل کند. در زمان ‏‏۹٫۵ ثانیه خودرو از صفر تا صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد و بیشترین سرعت آن در ادامه ۱۹۵ کیلومتر در ساعت ‏است.

بررسی لکسوس ای‌اس۲۵۰‎‏ با فیس لیفت جذاب و قیمت پایین‌تر، خودرو لوکس ژاپنی - 9

ایمنی

خودرو مجهز به سیستم ایمنی ‏ABS ‎،EBD‏ است. ترمز به همراه کمک ترمز ‏BA‏ در پیشگیری از حوادث تاثیر ‏بسزایی دارد. سیستم ‏TCR‏ درهوای برفی و جاده‌های لغزنده به خودرو کمک می‌کند تا زمان شتابگیری از انحراف ‏خودرو و لغزش چرخها جلوگیری شود. خودرو مجهز به سیستم پیشگیری از برخورد و تصادفDRCC، سیستم ‏توقف هوشمند، سنسور پارک در عقب و جلو، سیستم جلوگیری از سرقت خودرو ایموبیلایزر، سیستم از کار انداختن ‏موتور خودرو در صورت سرقت، سیستم کاهش تکانه‌های شدید صندلی‌ها ی جلو است. لکسوس مجهز به ۱۰ ایربگ ‏است که شامل کیسه هوای سرنشینان جلو، کیسه هوا برای زانوهای سرنشینان جلو، کیسه هوای جانبی، کیسه هوای ‏پرده‌ای و کیسه هوای کناری می‌باشد. لکسوس موفق به دریافت ۵ ستاره از موسسه ایمنیEURO NCAP ‎‏ شده ‏است. مصرف سوخت ترکیبی آن ۷٫۹ لیتر در هر صد کیلومتر است که نسبتا قابل قبول است. ‏

برای اطلاعات بیشتر از قیمت صفر و کارده و مشخصات خودرو لکسوس ‏ES۲۵۰‎ به سایت دیوار مراجعه نمایید. ‏

خواندن خبر در سایت منبع

وام دوگانه سوز کردن خودرو؛ ۲٫۵ میلیون برای گازسوز کردن!

فراروخبرگزاری فرارو
وام دوگانه سوز کردن خودرو؛ ۲٫۵ میلیون برای گازسوز کردن!
طبق مصوبه هیأت وزیران، قیمت سی‌ان‌جی از اول خرداد سال‌جاری ۱،۳۹۲ ریال افزایش پیدا می‌کند که برای توسعه صنعت سی ان جی، الزامات ایمنی و هوشمندسازی جایگاه‌ها استفاده خواهد شد.
وام دوگانه سوز کردن خودرو؛ ۲٫۵ میلیون برای گازسوز کردن! - 0

رئیس انجمن صنفی جایگاه‌داران سی‌ان‌جی نیز اعلام کرد که طبق مصوبه هیأت وزیران، قیمت سی‌ان‌جی از اول خرداد سال‌جاری ۱، ۳۹۲ ریال افزایش پیدا می‌کند که برای توسعه صنعت سی ان جی، الزامات ایمنی و هوشمندسازی جایگاه‌ها استفاده خواهد شد.

به گزارش ایسنا، حمید قاسمی در حاشیه بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی نفت در نشستی خبری، با اشاره به این‌که سهم گاز از سبد انرژی ما در حال حاضر ۱۳ درصد است، تصریح کرد: در برنامه اولیه قرار بود این سهم معادل ۷۶ درصد باشد که نشان می‌دهد کم‌کاری‌هایی در این بخش انجام شده است.

وی با اشاره به این‌که ایران دارای بزرگ‌ترین ذخایر گاز جهان است، گفت: در حال حاضر حدود ۲۵۰۰ جایگاه سی‌ان جی در حال بهره‌برداری است و ۱۲۰ جایگاه تا پایان سال به آن اضافه خواهد شد.

از نصف ظرفیت سی‌ان جی‌مان استفاده می‌کنیم

مدیر سی‌ان‌جی گفت: در حال حاضر ظرفیت جایگزینی بیش از ۴۰ میلیون لیتر بنزین با سی‌ان‌جی در خودرو‌ها وجود دارد، اما تاکنون ۲۱ میلیون مترمکعب سی ان جی جایگزین بنزین شده است.

قاسمی با اشاره به این‌که در بخش تولید تجهیزات این صنعت ۹۰ درصد خودکفا هستیم، اظهار کرد: شش کارخانه بزرگ مخزن‌سازی و چهار شرکت بزرگ کمپرسورسازی در کشور فعال هستند.

برای استقبال از خودروی دوگانه‌سوز وام می‌دهیم

وی در ادامه اعلام کرد که برای استقبال خودرو‌ها از سوخت سی ان جی، وام ۲٫۵ میلیون تومانی برای خودرو‌های کار در نظر گرفته شده که پیگیری این وام از طریق ورود به سامانه مربوطه و دریافت کد رهگیری صورت می‌گیرد.

به گفته مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، مصرف CNG طی سه ماه گذشته یک‌میلیون مترمکعب اضافه شده که هر یک مترمکعب استفاده از گاز به میزان ۶، ۰۰۰ تومان صرفه‌جویی برای اقتصاد کشور به دنبال دارد.

قاسمی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی‌بر این‌که در گذشته اخباری از انفجار خودرو‌های گازسوز شنیده شده بود، تصریح کرد: بیش از ۹۰۰ هزار خودرو توسط وزارت نفت دوگانه‌سوز شد که تاکنون هیچ‌کدام از آن‌ها دچار حادثه نشده‌اند و تنها ۸۳ مورد از خودرو‌ها در بخش‌های زیرپله‌ای دوگانه‌سوز شدند.

قیمت سی‌ان‌جی از اول خرداد ۱، ۳۹۲ ریال افزایش می‌یابد

در ادامه این نشست خبری، اردشیر دادرس، رئیس انجمن صنفی جایگاه‌داران سی‌ان‌جی اعلام کرد که طبق مصوبه هیأت وزیران، قیمت سی‌ان‌جی از اول خرداد سال جاری ۱، ۳۹۲ ریال افزایش پیدا می‌کند که برای توسعه صنعت سی ان جی، الزامات ایمنی و هوشمندسازی جایگاه‌ها استفاده خواهد شد.

به گفته وی در حال حاضر ۴٫۵ میلیون خودروی گازسوز در سطح کشور داریم که در حدود ۲۱ میلیون مترمکعب گاز مصرف می‌کنند که این رقم جایگزین ۲۱ میلیون لیتر بنزین در کشور می‌شود.

دادرس با بیان این‌که طرح کارت اعتباری سوخت ۱۸۰ هزار تومانی به‌جای یارانه را پیشنهاد کرده‌ایم، گفت: این طرح ۲۰ میلیون نفر از جمعیت کشور را شامل می‌شود که برای دولت توجیه اقتصادی دارد و برای تاکسی‌ها هزینه یک میلیون تومانی برای خرید بنزین جایگزین می‌شود.گازسوز کردن خودرو چقدر هزینه دارد؟

در حال حاضر در بازار‌های جهانی فقط خودرو‌های هیبریدی یا بنزینی عرضه می‌شوند. در کشورمان نیز فقط تعدادی از خودرو‌های درجه ۲ و ۳ دوگانه سوز می‌شوند و هیچ‌یک از خودرو‌های درجه یک از سوخت CNG استفاده نمی‌کنند.

بسیاری از مردم در خصوص هزینه گازسوز کردن خودرو سوال می‌پرسند که بر اساس اعلام مدیر طرح CNG هزینه گازسوز کردن خودرو به مدل وسیله نقلیه و نوع مخزن سوخت بستگی دارد، اما به طور کلی برای گاز سوز کردن یک خودرو می‌بایست ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان هزینه کرد.

وام دوگانه سوز کردن خودرو؛ ۲٫۵ میلیون برای گازسوز کردن! - 19

خودرو بنزینی یا CNG؟

البته به طور کلی تعمیرکاران خودرو به مردم توصیه می‌کنند که خودرو‌های دوگانه سوز را انتخاب نکنند، اما فعالان صنعت خودرو بر این باورند که اگر گازسوز کردن خودرو طبق استاندار‌های ضروری انجام شود، خودرو از لحاظ ایمنی مشکلی نخواهد داشت.

علیرضا نیک آیین‏ رئیس اتحادیه مکانیسین‌ها در گفتگو با شهروند در این خصوص عنوان می‌کند:

سوخت‎ CNG ‎نسبت به سایر سوخت‌های هیدروکربنی پایین‌ترین نسبت کربن به هیدروژن (۱ ‏اتم کربن در مقابل ۴ اتم هیدروژن) را دارد. از این رو سوختن گاز CNG کربن کمتری را تولید می‌کند و در خودرو‌های ‏گازسوز به دلیل کاهش چشمگیر این رسوبات (کربن) در منطقه احتراق، ورودی سوپاپ‌ها، سرپیستون‌ها و شیار‌های ‏رینگ‌ها، امکان گریپاژ کردن قطعات به مراتب کاهش پیدا می‌کند.

از سویی روغن موتور و فیلتر آن هم به دلیل کاهش رسوبات کربن و آلاینده‌های خروجی تمیز باقی می‌ماند و زمان تعویض آن‌ها نیز طولانی‌تر خواهد شد. از این رو هزینه عملیاتی موتور گازسوز برای مالکان کاهش پیدا می‌کند، بنابراین عمر مفید خودرو در زمان استفاده از سوخت CNG نسبت به سوخت بنزینی و LPG بیشتر خواهد بود.

آیا موتور خودرو‌های گازسوز خشک کار می‌کند؟

بسیاری از مردم معتقدند که خودرو‌های گازسوز خشک کار می‌کنند. علیرضا نیک آیین در این خصوص عنوان می‌کند دقیقا اطلاع ندارم این ادعا به چه میزان حقیقت دارد، اما در یک وضعیت یکسان، موتور خودرو گازسوز نسبت به خودرو بنزینی دو برابر بیشتر به تعمیرات نیاز پیدا می‌کند. هرچند در خودرو‌هایی که از کارخانه دوگانه سوز هستند، سیستم گاز خودرو از کامپیوتر بهره می‌برد و هوشمند است و به همین دلیل آسیب کمتری به موتور می‌رساند؛ زیرا‎ ‎گاز ECU بر اساس شرایط سیستم گاز را تنظیم می‌کند و حتی ایمن‌تر است.

‏رئیس اتحادیه مکانیسین‌ها در ادامه افزود:

گاز‎ LPG ‎برای هیچ‌یک از خودرو‌های انژکتوری مناسب نخواهد بود؛ زیرا علاوه بر اینکه به موتور آسیب می‌رساند، به سنسور‌ها نیز صدمه خواهد زد. از سویی وقتی خودرو را گازسوز می‌کنید، به دلیل اینکه خودرو شما از قبل تک‌سوز بوده است به سرسیلندر آن فشار وارد می‌شود. در نتیجه این فشار‌ها به سیستم برق، سنسور خودرو و حتی سوزن‌های انژکتور نیز آسیب می‌رساند. به طور کلی خودرو‌های دوگانه سوز کارخانه‌ای بهتر هستند، اما هنگام سرد بودن، سربالایی، روشن بودن کولر، سرعت ‏بالا و شتاب‌گیری استفاده از گاز به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. ‏

خودروسازان داخلی اعم از ایران خودرو و سایپا این ادعا‌ها را قبول ندارند و عنوان می‌کنند هنگامی که موتور خودرو سرد است، بنزین بر روی ‏دیواره سیلندر‌ها تقطیر شده و به پایین یا همان به سمت کارتل روغن سرازیر می‌شود. این میزان هرچند بسیار اندک و غیرقابل ‏اندازه‌گیری است، اما در طولانی‌مدت باعث می‌شود روغن خراب شود و خاصیت روانکاری روغن را از بین می‌برد.این در شرایطی است که گاز ‏طبیعی حتی در دمای ۱۰ درجه زیر صفر هم تقطیر نخواهد شد و حتی اگر در مجاورت روغن قرار بگیرد نیز باعث خراب شدن آن نمی‌شود؛ بنابراین توضیح خودروسازان نشان می‌دهد که خشک کار کردن خودرو‌های گازسوز واقعیت ندارد؛ زیرا بر اساس این دیدگاه روغن موتور خودرو‌های گازسوز دیرتر خراب می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

بازار «خودرو» به معنای واقعی کلمه

پارس نیوزخبرگزاری پارس نیوز
بازار «خودرو» به معنای واقعی کلمه
رشد افسارگسیخته قیمت خودروها نقل محافل این روزها شده است؛ قیمت هایی که با گذشت ساعت تغییر می کنند اما مدیران و مسئولان بیشتر نظاره گر هستند تا عمل کننده. علاوه بر دلال ها و واسطه‌گران که بر افزایش قیمت خودرو تاثیرگذار بوده اند، برخی افزایش قیمت خودرو را به گردن سایت‌ های اینترنتی انداخته و خواستار برخورد با آنها شده‌ اند.

به گزارش پارس نیوز،  

این در حالی است که عده‌ای افزایش بدون توجیه قیمت خودروها را ناشی از سرگردانی نقدینگی و ناهماهنگی بخش تولید و عرضه می‌دانند. مردم به دنبال عدم وجود ثبات در بازارها که از سال گذشته چهره خود را نشان داد، سعی در حفظ سرمایه خود دارند و گرایش به سوی خرید خودرو با وجود قیمت‌های نجومی افزایش پیدا کرده است.

بسیاری از خریداران برای کسب سود بیشتر سرمایه خود را به خرید خودرو اختصاص می‌دهند و این در حالی است که شرکت‌های خودرو ساز از امکان عرضه خودرو ناتوان هستند و پول خریداران را هم نمی‌توانند بازگردانند. این وضعیت بازار مکاره‌ای را به وجود آورده که بسیاری از خریداران در گرداب آن قرار گرفته‌اند.

حسین اردوخانی رئیس سابق اتحادیه فروشندگان اتومبیل در گفت و گو با رسالت درباره افزایش بی رویه قیمت خودرو بیان کرد: «خودروسازان به دلیل مشکلات ارزی، بانکی و تحریم‌ها نمی‌توانند بعضی از قطعات خودرو از جمله ایربگ ماشین را تامین کنند و از سوی دیگر ثبت نام کنندگان خودرو قرار دارند که نمی‌توانند بعد از گذشت یکسال و نیم هنوز خودروهای خود را تحویل بگیرند. عدم وجود مناسب عرضه و تقاضا یکی از دلایل گرانی خودرو شده است. تولید خودرو پایین آمده و شرکت‌های خودروساز هم خودروهای آماده را به مشتری‌های خاص خود می‌فروشند تا کمبود نقدینگی خود را جبران کنند. در این میان ثبت نام کنندگانی که به سختی پول خرید خودرو را تامین کرده‌اند، مورد ظلم قرار گرفته‌اند.»

وی افزود: «چنین روندی باعث نارضایتی خریداران شده است. اگر شرکت‌های خودروساز، خودروی آماده ندارند چرا اقدام به فروش آنها می‌کنند. این شرکت‌ها ثبت نام برای پیش فروش خودرو را در رسانه ها اعلام می‌کنند اما خریداران بلافاصله بعد از باز شدن سایت یا با اخلال یا اتمام فروش خودرو مواجه می‌شوند. اما سوال اینجاست که آیا خرید خودروها توسط مردم عادی صورت گرفته است! چه اتفاقی افتاده که اکنون پراید به رقم ۵۴ میلیون تومان و ماشین پژو ۴۰۵ به ۸۵ میلیون تومان رسیده است؟»

عدم وجود نقدینگی در شرکت‌های خودروسازیرئیس سابق اتحادیه فروشندگان اتومبیل ادامه داد: «وزارت صمت باید با خودروسازان برخورد کند؛ اینکه چرا پس از ثبت نام، خودرو تحویل داده نمی‌شود یا اگر امکان تامین قطعات نیست، پول خریداران باز پس داده نمی‌شود. وزارت صمت توان مقابله با خودروسازان را ندارد تا حقوق خریداران محقق شود به همین علت خودرویی که قیمت آن باید ۲۰ میلیون تومان باشد به ۵۴ میلیون تومان رسیده است.»

اردوخانی با بیان اینکه شرکت‌های وارد کننده خودرو هم ثبت سفارش نمی‌توانند داشته باشند، گفت: «اگر دولت امکان ثبت سفارش را فراهم کند هم به درآمدزایی گمرک کمک می‌شود و هم رقیب برای خودروهای داخلی به وجود می‌آید و شرکت‌های خودروساز فکری برای کیفیت کالاهای خود می‌کنند.»

وی تصریح کرد: «شرکت‌های خودروساز، خودرو به مردم می‌فروشند تا امور جاری خود را بگذرانند، این در حالی است که آنها در حال ضرردهی هستند و خودرویی را تحویل نمی‌دهند و در ازای آن پول مشتریان را هم نمی‌توانند پس بدهند. در حال حاضر روزانه تعداد زیادی از مردم برای شکایت از خودروسازان مراجعه می‌کنند زیرا پول از خریداران گرفته‌اند اما خودرو تحویل نمی‌دهند.»

عدم وجود عرضه و تقاضای مناسب در بازار خودرو از یک سو و عدم مدیریت نقدینگی از سوی دیگر بر شعله ور شدن آتش گرانی‌ها افزوده است. عده‌ای از کارشناسان خارج کردن پول از بانک‌ها و خرید خودرو را یکی از دلایل اصلی نابسامانی این روزهای بازار خودرو می‌دانند.

فربد زاوه کارشناس خودرو درباره علت افزایش اخیر خودرو را افزایش نقدینگی دانست و گفت: «سیل نقدینگی به کمترین نقطه عرضه می‌رود به این معنا که در هرحوزه‌ای که پیش بینی شود در آینده نزدیک دچار اختلال می‌شود،

نقدینگی به آن سو حرکت می‌کند. این در حالی است که ما مدیریت نقدینگی درستی در کشور نداریم و نقدینگی به جای اینکه کمک به توسعه تولید کند به اقتصاد آسیب می‌زند. در بازار خودرو انتظار عدم تامین آتیه به این معنی است که خودروسازها در سال جاری نخواهند توانست نیازها را برطرف کنند. این مسئله در کنار وجود نقدینگی بالا، منجر به افزایش بالای قیمت خودرو شده است.»

وی افزود: «دلیل تورم، نقدینگی است و هیچ ارگانی به جز دولت و بانک مرکزی مسئولیت ایجاد تورم را به عهده ندارد. افزایش شدید قیمت خودرو موج سیلابی بود که در بازار دیگر کالاها هم به وجود آمد و احتمال می‌رود امسال هم تورم به کالاها مجددا سرایت کند. در حال حاضر مدیریت مالی دربازارهای مالی کشور وجود ندارد و ما با تورم عجیبی مواجه هستیم. گزارش آماری نقطه به نقطه، تورم در فروردین ماه را بالای ۵۰ درصد عنوان کرد اما آنچه که مردم احساس می‌کنند تورم بسیار بیشتر از ۵۰ درصد است.»

سرگردانی نقدینگی‌ها

​​​​​​​این کارشناس حوزه خودرو با بیان اینکه نقدینگی در کشور سرگردان است و دولت تلاشی در جهت کاهش رشد نقدینگی و مدیریت آن نمی‌کند، گفت: «اقدامات دولت مانند حذف رقم خرید و فروش خودروها در سایت هایی

مانند دیوار یا شیپور، نمایشی است. چنین رفتارهایی پلتفرم محسوب می‌شوند زیرا دولت حاضر نیست اقدامی در راستای بهبود وضعیت قیمت خودرو انجام دهد ضمن اینکه نمی‌پذیرد اقدامات غلطی را انجام داده است. چنین برخوردهایی در راستای بهبود افزایش قیمت خودرو، رفتارهایی پوپولیستی است زیرا هرگز پلتفرم‌های خرید و فروش تاثیری در افزایش تورم ندارند. اگر دولت بخواهد با تورم مقابله کند باید سرعت گردش پول را در خودرو کاهش دهد.»

وی در پایان سخنانش بیان کرد: «تولید نقدینگی باید متناسب با رشد اقتصادی باشد. ما رشد اقتصادی منفی داریم اما بانک‌ها طی ۱۵ سال برداشت اضافه داشته‌اند. هر سه یا چهار سال در کشور تورم شدیدی به وجود می‌آید و‌زیان‌های انباشته بانک‌ها از این طریق از بین می‌رود در واقع بانک‌ها هر کاری که بخواهند انجام می‌دهند و پول آن از جیب اقشار ضعیف پرداخت می‌شود. بنابراین دولت باید در سیاست‌های پولی خود تجدید نظر کند.»

پرواضح است که بروز بحران گرانی و تورم فزاینده در بازار خودرو و بسیاری از کالاهای اساسی مصرفی، تنها یک دلیل ندارد اما آنچه که مبرهن است سکوت و کم کاری مسئولان و برنامه ریزان کلان کشور است. چرا که مدیریت چنین شرایطی عزم جدی و حرکتی جهادی را می‌طلبد اما در شرایط فعلی آنچه که کمتر دیده می‌شود، همین دو مولفه مهم است.

منبع خبر : رسالت خرید و فروش خودرو رشد رشد اقتصادی قیمت خودرو پارس پارس نیوز

خواندن خبر در سایت منبع

حاجی دلیگانی: اگر توضیح وزیر صنعت درباره قیمت خودرو قانع کننده نباشد، استیضاح می‌شود

انتخابخبرگزاری انتخاب
حاجی دلیگانی: اگر توضیح وزیر صنعت درباره قیمت خودرو قانع کننده نباشد، استیضاح می‌شود
حاجی دلیگانی گفت: این هفته وزیر صنعت باید با حضور در مجلس درباره گرانی خودرو و برنامه اش برای جلوگیری از افزایش قیمت توضیح دهد و اگر نمایندگان توضیحات وی را قانع کننده ندانند، قطعا طرح استیضاح وی در مجلس تهیه می‌شود و به جریان می‌افتد.
حاجی دلیگانی: اگر توضیح وزیر صنعت درباره قیمت خودرو قانع کننده نباشد، استیضاح می‌شود - 0

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از استیضاح رضا رحمانی وزیر صنعت در مجلس به دلیل گرانی خودرو از جمله پراید ۵۰ میلیون تومانی خبر داد.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار الف. با بیان اینکه قیمت خودرو در اردیبهشت ماه امسال نسبت به تیرماه سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است، افزود: قیمت خودرو پراید با ۱۸ درصد افزایش به حدود ۵۰ میلیون تومان رسید.

وی همچنین از افزایش ۳۶۴ درصدی تندر ۹۰، ۳۱۲ درصدی پژو ۴۰۵ و ۳۲۵ درصدی سمند در یک سال گذشته خبر داد و افزود: سال گذشته به دلیل بی برنامگی محمد شریعتمداری وزیر وقت صنعت، معدن و تجارت رها سازی و عدم کنترل بازار، عدم مدیریت صحیح و جلوگیری نکردن از افزایش قیمت خودرو، نمایندگان طرح استیضاح وزیر را تهیه کرده بودند، اما قبل از استیضاح، وی از وزارت صنعت به وزارت تعاون منتقل شد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: نمایندگان به آقای رضا رحمانی بعنوان وزیر صنعت جدید، رای دادند تا مشکلات وزارتخانه بخصوص نابسامانی در بازار خودرو حل و فصل شود، اما الان عملکرد نشان می‌دهد وضعیت بدتر شده است.

حاجی دلیگانی گفت: این هفته وزیر صنعت باید با حضور در مجلس درباره گرانی خودرو و برنامه‌اش برای جلوگیری از افزایش قیمت توضیح دهد و اگر نمایندگان توضیحات وی را قانع کننده ندانند، قطعا طرح استیضاح وی در مجلس تهیه می‌شود و به جریان می‌افتد.

وی با اشاره به سابقه نمایندگی وزیر صنعت افزود: مجلس نباید رودربایستی کند و، چون یک وزیر قبلا نماینده بوده وی را استیضاح نکند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: مردم از وضعیت بازار خودرو ناراضی هستند و به ما نمایندگان مراجعه می‌کنند تا اقدام قاطعی شود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

کاهش سرمایه گذاری‌ها در صنعت برق

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
پیام باقری در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به اینکه تناسبی بین قیمت تمام شده و قیمت دریافتی برق از مردم وجود ندارد، افزود: این موضوع سبب بروز مشکل در ترازمنفی مالی صنعت برق شده که این رویه علت اصلی بدهی‌های سنگین وزارت نیرو به بخش خصوصی است. وی بابیان اینکه پول دریافتی از مردم به درستی به صنعت برق بازگشت داده نمی‌شود، گفت: بخشی از این پول به بصورت یارانه به مردم پرداخت می‌شود که البته به دلیل نظام نامناسب تعرفه‌ها هرمشترکی که مصرف بیشتری دارد یارانه بیشتر و هر مشترکی مصرف کمتری داشته باشد یارانه کمتری دریافت می‌کند. نائب رئیس هیئت مدیره سندیکای برق با اشاره به اینکه طبق برنامه ریزی انجام شده باید تا پایان برنامه ششم توسعه ظرفیت نصب شده در نیروگاه‌های کشور به ۱۰۰ هزار مگاوات برسد، ادامه داد: برای دستیابی به این ظرفیت باید سالانه ۵ هزارمگاوات نیروگاه با سرمایه ۵ میلیارد دلاری نصب شود که این موضوع ممکن نیست، و این رویه خاموشی‌ها را در پی دارد. باقری افزود: برق نیز مانند هر کالایی دارای قیمت تمام شده دارد که پیشنهاد ما به دولت پرداخت نرخ واقعی برق از طرف مشترکین پر مصرف است.
عصر ایرانعصر ایران16 ساعت قبل
در شبکه‌های اجتماعی تصویری دست به دست می‌چرخید که نشان می‌داد مالک خودرو، پسری متولد سال ۱۳۷۱ است. تا آنجا که من خبر دارم، پدر راننده خبر نداشته که پسرش پورشه او را بیرون برده. آنگونه که ما شنیدیم وقتی که او خواب بوده، پسرش به طور مخفیانه پورشه او را بیرون می‌برد و تصادف می‌کند. یک خودروی پورشه متعلق به پدر دختر بوده و یک خودروی پورشه متعلق به پدر پسر. مادرش به «هفت‌صبح» می‌گوید از چهارشنبه شب که پسرش به خانه برنگشته تا روز جمعه از هیچ چیز خبر نداشته‌اند.

پیشنهاد تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بودبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بود.
فردا نیوزفردا نیوز22 ساعت قبل
سرویس اقتصادی فردا: امروز ۲۹ اردیبهشت ۹۸ در بازار آزاد قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۸۹۳ هزار تومان است. هم چنین مظنه تهران نیز با قیمت ۱ میلیون و ۹۲۵ هزار تومان معامله می‌شود. آخرین قیمت هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۶۹۸ هزار تومان، قیمت ربع‌سکه ۱ میلیون و ۶۹۸ هزار تومان است. قیمت سکه طرح قدیم نیز ۴ میلیون و ۶۹۵ هزار تومان است. قیمت سکه گرمی نیز ۹۹۵ هزار تومان است.
صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «جواد غفاری» با بیان این مطلب افزود: با تلاش اکیپ گشت و بازرسی و دریافت حکم قضایی، بیش از ۵۰ هزار مترمربع از اراضی بستر و حریم رودخانه جاجرود در منطقه آهار و باغگل رفع تصرف شد. وی با بیان اینکه این اقدام در جهت قانون توزیع عادلانه آب و برخورد با ساخت و ساز‌های غیرمجاز انجام شد، ادامه داد: در این عملیات سه باب پل ماشین‌رو و ۳۱ باب پل غیرمجاز نیز تخریب شد. غفاری با اشاره به اینکه در این عملیات در جهت آزادسازی قبل از پاسخ به استعلام‌ها، یک مورد اتاقک و ۱۵ متر مربع دیوار با هزینه مالک تخریب شد، تصریح کرد: بر این اساس بیش از ۱۲۰ متر مربع از اراضی بستر رودخانه جاجرود رفع تصرف شد. مدیر امور آب شمیرانات افزود: این امور از ابتدای سال ۹۸ تا به حال اقدام به ۵۷ مورد تخریب پل، دیواره و اعیانی غیرمجاز کرده که از این تعداد ۳۱ مورد پل تخریب و ۵۲ هزار متر مربع از اراضی بستر رودخانه آزادسازی شده است. غفاری در پایان خاطرنشان کرد: این امور به‌عنوان نماینده شرکت آب منطقه‌ای تهران همه ظرفیت خود را جهت ایمن سازی جریان آب رودخانه به‌کار گرفته است و در این راستا با هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز برخورد قانونی می‌کند.
صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران با معاون وزیر صنعت جمهوری چک که به منظور حضور در کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و چک به تهران آمده است، دیدار و گفتگو کرد و شرایط کنونی را فرصتی طلایی برای سرمایه گذاری در ایران دانست. محمدرضا مودودی در دیدار با ادوارد موریچکی با اشاره به مشکلات مالی و بانکی به وجود آمده به دلیل تحریم، گفت: با وجود خروج یک جانبه آمریکا از برجام، ایران از تعهدات خود در برجام عدول نکرد، اما بیشترین صدمه به شرکای تجاری ما وارد شد. وی با ابراز امیدواری از اثربخشی کانال مالی اروپا موسوم به اینستکس افزود: با توجه به وجود پروژه‌هایی با توجیه اقتصادی بالا در حوزه‌های مختلف مانند پروژه‌های کشاورزی، غذایی، نفت و پتروشیمی و دیگر زمینه‌ها، امروز فرصتی طلایی برای سرمایه گذاری در ایران است. مسئول اجرای پروژه اقتصاد مقاومتی در صادرات، با اشاره به اینکه برای ادامه تجارت در شرایط امروز نیازمند راهکار‌های جدید و متفاوتی هستیم، گفت: بخشی از واردات ایران، با توجه به مدیریت منابع ارزی کشور، از شرکت‌های کشور چک انجام می‌گرفت، اکنون با وجود مسایل پیش روی روابط بانکی، می‌توان در خصوص تهاتر با مشارکت اروپا به نتایج خوبی رسید تا روند مبادله کالا در جریان باشد. مودودی استفاده از ظرفیت بخش خصوصی دو کشور را به جهت آنکه محدودیت دولت‌ها را ندارند، مفید توصیف کرد و افزود: ما آماده همکاری در قالب گروه‌های کارشناسی یا در سطوح کلان‌تر برای بررسی زمینه‌های تهاتر و طراحی مکانیزم مناسب آن هستیم. در ادامه این نشست، موریچکی «معاون وزیر صنعت جمهوری چک» از سفر خود به کشورمان ابراز خرسندی کرد و گفت: با حضور در ایران مذاکرات خوبی انجام شد و با وجود رویکرد مثبت شما به یافتن راهکاری برای ادامه تجارت خوشبین هستم چرا که ایران دارای اقتصادی بزرگ و برخوردار از ظرفیت‌ها و امکانات متعددی است که با این وجود صادرات برخی از کالا‌های ایرانی به چک، از جمله در حوزه کشاورزی از اهمیت بالایی برخوردار است.

اخبار بیشتر