وقوع درگیری‌های تازه میان اسرائیل، فلسطین و ترکیه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

وقوع درگیری‌های تازه میان اسرائیل، فلسطین و ترکیه

(تصاویر) تبادل آتش مقاومت و ارتش اسرائیل

فراروخبرگزاری فرارو
(تصاویر) تبادل آتش مقاومت و ارتش اسرائیل
شمار شهدای فلسطینیانی که از روز گذشته در حملات و بمباران رژیم صهیونیستی به شهادت رسیدند به 8 نفر رسید. یک اسرائیلی نیز در حملات موشکی مقاومت فلسطین کشته شد.

فرارو- ارتش رژیم صهیونیستی از صبح شنبه نوار غزه را آماج حملات گسترده هوایی و توپخانه‌ای قرار داده است.

به گزارش فرارو، ارتش صهیونیستی در تازه‌ترین جنایت خود علیه ملت فلسطین دست به بمباران گسترده پایگاه‌های مقاومت و مناطق مسکونی در باریکه غزه زده است.

جنگنده‌ها و پهبادهای اسرائیلی تا این لحظه بیش از ۱۲۰ نقطه را در نوار غزه بمباران کرده‌اند.

تاکنون در نتیجه این حملات ۸ فلسطینی از جمله یک جوان و یک مادر باردار و کودک ۱۴ ماهه‌اش به شهادت رسیدند. این حمله منجر به زخمی شدن ده‌ها نفر دیگر شده است.

جنگنده‌های اسرائیلی در ادامه تجاوزات و جنایات ضد بشری خود، سه برج مسکونی را هم بمباران و با خاک یکسان کردند. ارتش صهیونیستی برج مسکونی سراج، خزندار و رموز در شهر غزه را به کلی تخریب و با خاک یکسان کرد. دفتر خبرگزاری آناتولی ترکیه نیز در برج مسکونی سراج قرار داشت.

مقاومت فلسطین در پاسخ به جنایات روز گذشته و امروز ارتش رژیم صهیونیستی و شهادت ۸ شهروند فلسطینی، شهرک‌های صهیونیست نشین مجاور غزه را آماج حملات گسترده موشکی قرار داد.

بنابر اذعان منابع صهیونیستی، از صبح امروز شنبه تا این لحظه دست کم ۴۰۰ موشک و راکت از نوار غزه به سمت مناطق صهیونیست نشین شلیک شده است.

بنا بر اعلام پلیس اسرائیل، یکی از موشک‌های شلیک‌شده از غزه به خانه‌ای در شهر اشکلون برخورد کرد و یک صهیونیست را به هلاکت رساند. این حملات منجر به زخمی شدن دست کم ۲۳ صهیونیست شده که حال برخی از آنان وخیم است.

مقاومت فلسطین با انتشار فایلی ویدیویی تهدید کرده که اگر تجاوزات دشمن صهیونیستی علیه غزه ادامه داشته باشد، اهداف و مواضع صیهونیستی دورتر از جمله فرودگاه بن گوریون، پالایشگاه‌های حیفا، بندر اسدود و نیروگاه دیمونا را نیز موشک باران خواهد کرد.

(تصاویر) تبادل آتش مقاومت و ارتش اسرائیل - 11(تصاویر) تبادل آتش مقاومت و ارتش اسرائیل - 12(تصاویر) تبادل آتش مقاومت و ارتش اسرائیل - 13(تصاویر) تبادل آتش مقاومت و ارتش اسرائیل - 14(تصاویر) تبادل آتش مقاومت و ارتش اسرائیل - 15(تصاویر) تبادل آتش مقاومت و ارتش اسرائیل - 16(تصاویر) تبادل آتش مقاومت و ارتش اسرائیل - 17(تصاویر) تبادل آتش مقاومت و ارتش اسرائیل - 18(تصاویر) تبادل آتش مقاومت و ارتش اسرائیل - 19(تصاویر) تبادل آتش مقاومت و ارتش اسرائیل - 20(تصاویر) تبادل آتش مقاومت و ارتش اسرائیل - 21(تصاویر) تبادل آتش مقاومت و ارتش اسرائیل - 22(تصاویر) تبادل آتش مقاومت و ارتش اسرائیل - 23(تصاویر) تبادل آتش مقاومت و ارتش اسرائیل - 24(تصاویر) تبادل آتش مقاومت و ارتش اسرائیل - 25(تصاویر) تبادل آتش مقاومت و ارتش اسرائیل - 26(تصاویر) تبادل آتش مقاومت و ارتش اسرائیل - 27(تصاویر) تبادل آتش مقاومت و ارتش اسرائیل - 28(تصاویر) تبادل آتش مقاومت و ارتش اسرائیل - 29(تصاویر) تبادل آتش مقاومت و ارتش اسرائیل - 30(تصاویر) تبادل آتش مقاومت و ارتش اسرائیل - 31(تصاویر) تبادل آتش مقاومت و ارتش اسرائیل - 32(تصاویر) تبادل آتش مقاومت و ارتش اسرائیل - 33(تصاویر) تبادل آتش مقاومت و ارتش اسرائیل - 34(تصاویر) تبادل آتش مقاومت و ارتش اسرائیل - 35

خواندن خبر در سایت منبع

عکس/ ترس وزیراسرائیلی از موشک‌های مقاومت

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
عکس/ ترس وزیراسرائیلی از موشک‌های مقاومت
وزیر امور داخلی رژیم صهیونیستی بعد از به صدا درآمدن آژیرهای خطر در شهر بئر السبع در پناهگاهی مخفی شد.

به گزارش مشرق، آریه درعی، وزیر امور داخلی رژیم صهیونیستی تصاویری را در صفحه توییتر خود منتشر کرد که نشان می‌دهد وی به همراه خانواده‌اش بعد از به صدا درآمدن آژیرهای خطر در شهر بئر السبع در پناهگاهی مخفی شده‌اند.

عکس/ ترس وزیراسرائیلی از موشک‌های مقاومت - 2

خواندن خبر در سایت منبع

حماس شهر بئر سبع در جنوب اسرائیل را هدف قرار داد

مهرخبرگزاری مهر
حماس شهر بئر سبع در جنوب اسرائیل را هدف قرار داد
موشک های حماس یکی از بزرگترین شهرهای جنوبی رژیم صهیونیستی را هدف قرار دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، حماس در پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی، شهر بئرسبع در اسرائیل را با موشک مورد هدف قرار داد.

آژیرها در شهر بئرسبع، بزرگترین شهر جنوبی اسرائیل به خاطر شلیک موشک‌های فلسطینی، به صدا در آمد.

حملات موشکی به اسرائیل طی ۱۴ ساعت متوالی ادامه داشته است و این یکی از شدیدترین جنگ‌ها میان اسرائیل و فلسطین در هفته‌های اخیر بوده است.

همچنین برخی منابع در مقاومت فلسطین نیز خبر داده اند که موشک‌های مقاومت، پایگاه هوایی حاتسریم و فروگاه نظامی نیفاتیم را نیز هدف قرار داده است.

خواندن خبر در سایت منبع

جنگنده‌های اسرائیلی دفتر خبرگزاری آناتولی ترکیه در غزه را ویران کردند

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
جنگنده‌های اسرائیلی دفتر خبرگزاری آناتولی ترکیه در غزه را ویران کردند
جنگنده‌های رژیم صهیونیستی در حمله به نوار غزه دفتر خبرگزاری آناتولی در مرکز غزه را ویران کردند.

به گزارش مشرق، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی در حمله به نوار غزه ساختمانی را ویران کردند که دفتر خبرگزاری آناتولی ترکیه در مرکز غزه در آن قرار داشت.

مقامات فلسطینی اعلام کردند اقدام رژیم صهیونیستی در هدف قرار دادن دفتر خبرگزاری آناتولی با هدف از بین بردن شواهد جنایت‌های خود و آمادگی برای قتل عام در غزه است.

دفتر ریاست جمهوری ترکیه نیز به شدت اقدام رژیم صهیونیستی در هدف قرار دادن دفتر خبرگزاری آناتولی در غزه را محکوم کرد.

روز شنبه گروه‌های مقاومت فلسطین در غزه، در واکنش به حمله نظامیان رژیم صهیونیستی به فلسطینیان شرکت کننده در راهپیمایی جمعه این هفته، سه نظامی صهیونیست را هدف قرار داده و آنها را مجروح کردند و بر اساس اخبار منتشر شده، در پی شلیک ده‌ها موشک به سوی شهرک‌های صهیونیست نشین اطراف غزه دست کم ۱۳ صهیونیست مجروح شده‌اند. جراحت برخی از این افراد شدید گزارش شده است.

این پاسخ گروه‌های مقاومت بعد از آن صورت گرفت که نظامیان رژیم صهیونیستی به سمت فلسطینیان در نوار غزه آتش گشودند و طی آن چند نفر را زخمی کردند.

روز جمعه پنجاه و هفتمین جمعه راهپیمایی‌های بازگشت بود که تظاهرات آن با عنوان «جولان، عربی-سوری است» برگزار شد.

بر اساس آمار وزارت بهداشت فلسطین، از آغاز راهپیمایی‌های بازگشت در ۳۰ مارس ۲۰۱۸، ۲۷۳ فلسطینی به شهادت رسیده‌اند و ۱۷۰۲۱ نفر دیگر مجروح شده‌اند.منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

ارتش اسرائیل: ۲۰۰ موشک از نوار غزه رهگیری کردیم

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
ارتش اسرائیل: ۲۰۰ موشک از نوار غزه رهگیری کردیم
ارتش اسرائیل: ۲۰۰ موشک از نوار غزه رهگیری کردیم - 0

ارتش اسرائیل مدعی شد که از صبح شنبه تاکنون بیش از ۲۰۰ راکت شلیک شده از نوار غزه به فلسطین اشغالی را رهگیری کرده است.

به گزارش ایرنا، ارتش اسرائیل در بیانه‌ای اعلام کرد: سامانه گنبد آهنین توانسته است ده‌ها موشک شلیک شده از غزه را رهگیری کند.

در این بیانیه به تلفات جانی یا خسارات‌های احتمالی، اشاره‌ای نشده است.

در عین حال رادیو اسرائیل اعلام کرد که یکی از این موشک‌ها به خانه‌ای در شهرک صهیونیست نشین «شاعر هنیغف» در منطقه موسوم به غلاف غزه اصابت کرد و در پی شلیک موشک‌ها از غزه آژیر خطر در منطقه «نیرعوز» به صدا درآمد.

در پی حملات دو روز اخیر اسرائیل به غزه تاکنون دست کم ۶ تن از جمله یک مادر و کودک به شهادت رسیده و ده‌ها تن نیز زخمی شده‌اند.

بالگردهای اسرائیل عصر جمعه با بمباران مرکز نوار غزه موجب شهادت چهار شهروند فلسطینی و زخمی شدن ۳ نفر دیگر شدند.

در همین حال روز جمعه دو نظامی اسرائیلی بر اثر تیراندازی در غزه زخمی شدند و این رژیم به بهانه این اقدام دست به بمباران غزه زد.

غزه از ۱۳ سال پیش در محاصره نظامیان اسرائیلی است و در این مدت از ورود غذا و دارو به آن جلوگیری می‌کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | تخریب مجسمه ۲۰۰ ساله برای جمع کردن لایک در اینستاگرام

خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل
به گزارش خبرآنلاین، جمعی از دانشجویان و نمایندگان تشکل‌های دانشجویی در شانزدهمین روز از ماه مبارک رمضان، با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند. محمدامین مهدی پور نماینده جامعه اسلامی دانشجویان پشت تریبون می‌آید، آذری زبان است و صدای محکمی دارد. «نمایش تجملات آقازاده‌ها در فضای حقیقی و مجازی نمکی است بر روی زخم ملت قهرمان ما» دست‌هایش خوب کار می‌کند، برگه‌ها را این دست به آن دست می‌کند و با دست خالی اش حرف را منقح می‌کند. *از ظرفیت جوانان فعال در نشریات دانشجویی می‌گوید و به عنوان پیشنهاد می‌گوید: «ظرفیت‌های بزرگ رسانه‌ای بایستی حضوری فعال، پویا و جوانانه در راستای گام دوم انقلاب داشته باشند. *توصیه بعدی شأن اما همان توصیه هر ساله‌ای بود که دانشجویان درگیر در فضای مجازی پشت گوش می‌اندازند «کتابخوانی»!
ساعت ۲۴ساعت ۲۴19 ساعت قبل
طبق گزارشها اختلافات بین نمایندگان دموکرات کنگره بر سر این موضوع که در تنش اخیر طرف ایران را بگیرند یا از دولت ترامپ حمایت کنند، بسیار زیاد شده است. یک نماینده دموکرات کنگره موافق صلح با ایران است. از نظر نویسنده گزارش، به نظر می‌رسد تیم پومپئو (اگرچه مطمئن نیستند) اما ایران را مسئول حملات اخیر به نفت‌کشهای عربی خلیج فارس می‌دانند. انتقاد اصلی نمایندگان دموکرات رفتار ترامپ در مقابل بحران اخیر و نحوه اداره کردن آن است. از طرف دیگر، کشورهای منطقه خلیج فارس هم کم کم در مقابل آمریکا و دشمنی‌های ترامپ با ایران می‌ایستند.
خبرآنلاینخبرآنلاین18 ساعت قبل
به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «مورگان اورتاگوس» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد در صورتیکه ترکیه قرارداد خرید سامانه دفاع هوایی اس-۴۰۰ روسیه را نهایی کند با پیامدهای «مشهود» و زیان باری مواجه خواهد شد. اورتاگوس در این بیانیه تاکید کرد: «ما گفته‌ایم که سامانه دفاع هوایی اس-۴۰۰ و دستیابی به آن عواقب جدی برای ترکیه و روابط نظامی‌اش با آمریکا و ناتو دارد. آمریکا حتی برای وادار کردن ترکیه به انصراف از خرید اس- ۴۰۰ تهدید کرده در صورتیکه این کشور به خرید اس-۴۰۰ روسیه ادامه دهد، تحویل جت‌های جنگنده اف-۳۵ خود به آنکارا را متوقف خواهد کرد. آمریکا ادعا می‌کند سیستم اس ۴۰۰ روسیه برای سیستم‌های ناتو خطرناک است، زیرا ترکیه عضو ناتوست، اما ترکیه این ادعا را رد می‌کند. اخیرا معاون دونالد ترامپ ترکیه را تهدید کرد آنکارا باید بین عضویت در پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و سامانه روسی اس ۴۰۰ یکی را انتخاب کند.
افتصادنیوزافتصادنیوز21 ساعت قبل
وی افزود: با این حال ما از خودکفایی عراق در زمینه تولید گاز و برق حمایت می‌کنیم. وی همچنین از ادامه مذاکرات شرکت‌های آمریکایی با طرف عراقی در زمینه تولید برق خبر داد. 'مصعب المدرس' سخنگوی وزارت برق عراق تاکید کرد که با وجود تصمیم اخیر دونالد ترامپ مبنی بر تمدید نکردن معافیت برای خریداران نفت ایران، عراق واردات گاز از ایران را ادامه می‌دهد. المدرس با اعلام اینکه مبالغ قراردادها با ارز محلی پرداخت می‌شود گفت: هدف وزارت برق عراق ارائه ۱۸ هزار مگاوات برق می‌باشد تا میزان برق عراق در فصل تابستان به بیشترین حد خود در تاریخ عراق برسد. المدرس افزود: وزارت برق عراق برنامه هایی آماده کرده است که پیشرفت در این بخش در سال‌های آینده نزدیک را تضمین می‌کند.
صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، قرار است روز شنبه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای پاسخگویی به سؤال چند تن از نمایندگان در کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری حضور یابد. همچنین وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز با حضور در کمیسیون صنایع و معادن به سؤالات شش تن از نمایندگان در حوزه صنعت، معدن و تجارت پاسخ خواهد داد. در این حال سایر کمیسیون‌های تخصصی نیز با حضور برخی از رؤسای سازمانها و نهادها به بررسی طرح‌ها و لوایح در دستور خواهند پرداخت.

اخبار بیشتر