1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه 16 اردیبهشت‌ماه

توزیع ۲۰هزار تن شکر با قیمت ۳هزار و ۴۰۰تومان

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
توزیع ۲۰هزار تن شکر با قیمت ۳هزار و ۴۰۰تومان
قائم مقام مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با اشاره به حمل ۲۰ هزار تن شکر به استان های سراسر کشور گفت: شکر مزبور با قیمت سه هزار و ۴۰۰ تومان در اختیار مردم قرار می گیرد و هیچ گونه محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، حسن حنان با اشاره به حمل ۲۰ هزار تن شکر به استان‌های سراسر کشور افزود: شکر مزبور در نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، غرف میادین شهرداری و همینطور از طریق برخی صنوف منتخب ستاد تنظیم بازار استانی با قیمت سه هزار و ۴۰۰ تومان در اختیار مردم قرار می‌گیرد و هیچ گونه محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

وی همچنین ضمن اشاره به ورود ۱۵۰ هزار تن شکر تولید داخل (واحدهای نیشکری جنوب کشور) به بازار، اظهارداشت: جدا از این ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تن شکر از محل واردات بخش خصوصی طی هفته آینده وارد بازار می‌شود.

قائم مقام مدیرعامل و معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: این شرکت در اردیبهشت ماه جاری ۲۰۰ هزارتن شکر به بازار تزریق خواهد کرد بنابراین هیچ مشکلی به لحاظ تامین و عرضه شکر در کشور وجود ندارد.

وی در ادامه افزود: شرکت بازرگانی دولتی از ابتدای هفته جاری اعلام کرده که بدون هیچ گونه محدودیتی در سه بخش صنعت، صنوف و خانوار پیش فاکتور صادر و شکر تحویل می‌دهد.

حنان با اشاره به این جمله که توزیع شکر تا ایجاد ثبات در بازار ادامه دارد، یادآورشد: طبق دستور وزیر جهاد کشاورزی شرکت بازرگانی دولتی باید ماهانه ۲۰۰ هزار تن شکر وارد بازار کند.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت عمده فروشی ۵۲ میوه و صیفی اعلام شد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
قیمت عمده فروشی ۵۲ میوه و صیفی اعلام شد
قیمت عمده فروشی ۵۲ میوه و صیفی اعلام شد که در میان آنها لوبیا سبز ۱۳ هزار تومانی گران ترین سبزی و هندوانه با هزار و ۵۰۰ تومان ارزان ترین محصولی است که در میدان مرکزی میوه و تره بار تهران به فروش می رسد.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، قیمت عمده فروشی ۵۲ میوه و صیفی اعلام شد که در میان میوه‌ها و صیفی جات، هر کیلوگرم هندوانه با هزار و۵۰۰ تومان ارزانترین و توت فرنگی کرج با قیمت ۲۴ هزار تومان گران‌ترین هستند؛ در میان سبزی نیز انواع کاهو با قیمت هزار تومان ارزان‌ترین و لوبیا سبز، کلم قرمز و کلم بروکلی با ترتیب با ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان، ۱۳ هزار تومان و ۱۲ هزار تومان گران‌ترین هستند.

قیمت هر کیلوگرم پیاز نیز در بخش عمده فروشی کاهش یافته است و به قیمت ۳ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۵ هزار تومان به فروش می‌رسد، قیمت سبزی جور نیز ۲ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان و سبزی خوردن ۲ هزا و ۵۰۰ تا ۴هزار تومان است.

قیمت عمده فروشی گوجه اما ۳ هزار و ۵ تومان تا ۶ هزار تومان است، سیب زمینی کهنه ۲ هزار تومان تا ۳ هزا و ۵۰۰ تومان و سیب زمینی تازه ۳ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۵ هزار تومان قیمت گذاری شده است.

لیست قیمت عمده فروشی ۵۲ میوه و صیفی در میدان مرکزی میوه و تره بار تهران به شرح زیر است.

قیمت عمده فروشی ۵۲ میوه و صیفی اعلام شد - 7

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت ارز در صرافی ملی امروز ۹۸/۰۲/۱۶| قیمت دلار ثابت ماند

تسنیمخبرگزاری تسنیم
قیمت ارز در صرافی ملی امروز ۹۸/۰۲/۱۶| قیمت دلار ثابت ماند
قیمت دلار در صرافی‌های بانک‌ها ۱۴ هزار و ۷۰۰ تومان تعیین شده است.

- اخبار بازار -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، ‌ صرافی‌های بانک‌ها هم‌اکنون قیمت دلار را برای فروش به مردم بدون تغییر قیمت نسبت به روز قبل، ۱۴ هزار و ۷۰۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۴ هزار و ۶۰۰ تومان خریداری می‌کنند.

برهمین‌اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۱۶ هزار و ۷۰۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۶ هزار و ۶۰۰ تومان است. قیمت خرید و فروش یورو در این صرافی‌ها نسبت به روز قبل ۱۰۰ تومان افزایش یافته است.

به گزارش تسنیم، ۵ صرافی بانکی در خیابان فردوسی با داشتن کارت ملی، کارت شتاب و شماره همراه به نام متقاضی از ساعت ۱۰ تا ۱۵ تا ۲۰۰۰ دلار آمریکا به متقاضیان واجد شرایط عرضه می‌کنند.

این صرافی‌ها در طول روز متناسب با نوسان قیمتی در بازار آزاد، خرید و فروش دلار و یورو را با قیمت‌های مختلفی انجام می‌دهند.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت اقلام اصلی مواد غذایی برای افطار

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
قیمت اقلام اصلی مواد غذایی برای افطار
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: سفره افطاری در ماه مبارک رمضان می‌تواند بنا بر سلیقه و علاقه روزداران متفاوت باشد؛ بعضی‌ آن را ساده و با یک فنجان چای، نان و پنیر و خرما برگزار می‌کنند و برخی دیگر مواد غذایی و دسرهایی را اضافه و سفره‌شان را رنگین‌تر می‌چینند.

در این ماه اقلامی مانند زولبیا و بامیه، آش، حلیم و خرما که شاید در ماه‌های عادی کمتر مورد استفاده خانوار قرار می‌گیرد، به سبد کالایی آنان افزوده می‌شود، همچنین هندوانه و طالبی به پرمصرف‌ترین میوه‌ها تبدیل می‌شوند. در این بسته قیمت اقلام اساسی و پرمصرف در سفره افطار را به صورت تقریبی جمع آوری کرده‌ایم.

قیمت اقلام اصلی مواد غذایی برای افطار - 1قیمت اقلام اصلی مواد غذایی برای افطار - 4

خواندن خبر در سایت منبع

رئیس اتحادیه قنادان رقم قبلی را اصلاح کرد: قیمت زولبیا و بامیه برای ماه رمضان، ۱۸ تا ۲۰ هزار تومان

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
رئیس اتحادیه قنادان رقم قبلی را اصلاح کرد: قیمت زولبیا و بامیه برای ماه رمضان، ۱۸ تا ۲۰ هزار تومان
باشگاه خبرنگاران به نقل از رئیس اتحادیه قنادان تهران نوشت: سازمان حمایت امروز قیمت هر کیلوگرم زولبیا برای ماه رمضان امسال بر اساس درجه بندی کیفی در شهر تهران ۱۸ تا ۲۰ هزار تومان تعیین و مقرر شد روغن و شکر مورد نیاز قنادان به نرخ مصوب در اختیار آنها قرار گیرد.

علی بهره مند رئیس اتحادیه قنادان تهران اظهار کرد: قیمت پیشنهادی اتحادیه قنادان برای هر کیلوگرم زولبیا و بامیه بر اساس هزینه‌های تولید برای ماه رمضان امسال ۲۵ هزار تومان به سازمان حمایت مصرف کنندگان و مصرف کنندگان اعلام شد اما این سازمان با قیمت ۲۰ هزار تومانی موافقت کرد.

وی افزود: با توجه به اینکه این قیمت ۲۰ هزار تومانی زولبیا و بامیه مورد قبول ما نبود، تعیین نرخ نهایی این محصول تا به امروز به طول کشید و سازمان حمایت امروز به طوری رسمی این نرخ را ابلاغ کرد و ما نیز این نرخ را برای اجرای به واحد‌های صنفی خود اعلام می‌کنیم.

رئیس اتحادیه قنادان تهران در پاسخ به اینکه وزن جعبه از قیمت زولبیا و بامیه از قیمت نهایی کم می‌شود گفت: در ابلاغیه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان اشاره‌ای به وزن جعبه نشده است.

وی با اشاره به اینکه هزینه‌های تولید زولبیا و بامیه بالا رفته است تصریح کرد: برای جبران بخشی از افزایش هزینه‌های تولید مقرر شد که روغن و شکر به نرخ مصوب در اختیار قنادیها قرار گیرد به همین منظور حواله این محصولات به اعضا داده شده است اما به دلیل نبود حلب کارخانه‌های روغن هنوز نمی‌توانند روغن مورد نیاز ما را تحویل دهند.

وی همچنین گفت: روز گذشته خبری به نقل از من در فضای مجازی درباره قیمت زولبیا و بامیه اعلام شده که واقعیت ندارد، زیرا قیمت نهایی این محصول امروز توسط سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان به اتحادیه اعلام شد.

خواندن خبر در سایت منبع

صادرات بی‌رویه قیمت خرما را به ۴۰ هزار تومان رساند

تسنیمخبرگزاری تسنیم
صادرات بی‌رویه قیمت خرما را به ۴۰ هزار تومان رساند
رئیس اتحادیه فروشندگان و تولیدکنندگان پولک و نبات اصفهان گفت: با افزایش صادرات قیمت هر کیلو رطب خرما در بازار ۳۵ تا ۴۰ هزار تومان فروخته می‌شود.

- اخبار استانها -

علیرضا شیروانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان پیرامون افزایش قیمت خرما در آستانه ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: صادرات بی‌رویه کالاهای داخلی سبب افزایش قیمت آنها در داخل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه طی ۲ سال گذشته نرخ خرما ۹ تا ۱۲ هزار تومان بوده است، افزود: این کالا در ماه مبارک رمضان مصرف بالایی دارد اما اکنون نرخ آن ۳۵ تا ۴۰ هزار تومان رسیده است چرا افرادی که در ماه رمضان می‌خواهند افطار کنند باید دچار مشکل شوند.

رئیس اتحادیه فروشندگان و تولیدکنندگان پولک و نبات اصفهان درباره اینکه صادرات بی‌رویه تاثیر مستقیمی بر قیمت کالا در داخل کشور می‌گذارد، بیان کرد: طی ماه‌های گذشته شاهد بودیم که با صادرات بی‌رویه قیمت پیاز از کیلویی یک‌ تا ۲ هزار تومان به ۱۵ هزار تومان رسید اکنون هم خرما چنین شرایطی را پیدا کرده است.

وی با انتقاد اینکه قبل از تامین کامل مصرف داخل نباید صادرات بی‌رویه برای کالاهای تولید داخلی داشته باشیم، گفت: می‌توانیم صادرات برای مبادله و تجارت با دیگر کشورها داشته باشیم اما در مرحله نخست باید نیاز داخل تامین شود و مازاد آن صادر گردد.

شیروانی با اشاره به اینکه در آستانه ماه مبارک رمضان مصرف‌کننده داخلی باید یک کیلو خرمای رطب را ۳۵ تا ۴۰ هزار تومان برای مصرف روزانه خود خریداری کند، افزود: آیا مسئولان آماری از صادرات بی‌رویه خرما ندارد که با این رویه در داخل کشور کمبود ایجاد می‌شود و در ماه رمضان که عمده مصرف خرما داریم با مشکلاتی روبه‌رو می‌شویم.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

پیشنهاد تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بودبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بود.
فردا نیوزفردا نیوز23 ساعت قبل
سرویس اقتصادی فردا: امروز ۲۹ اردیبهشت ۹۸ در بازار آزاد قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۸۹۳ هزار تومان است. هم چنین مظنه تهران نیز با قیمت ۱ میلیون و ۹۲۵ هزار تومان معامله می‌شود. آخرین قیمت هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۶۹۸ هزار تومان، قیمت ربع‌سکه ۱ میلیون و ۶۹۸ هزار تومان است. قیمت سکه طرح قدیم نیز ۴ میلیون و ۶۹۵ هزار تومان است. قیمت سکه گرمی نیز ۹۹۵ هزار تومان است.

کاهش سرمایه گذاری‌ها در صنعت برق

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
پیام باقری در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به اینکه تناسبی بین قیمت تمام شده و قیمت دریافتی برق از مردم وجود ندارد، افزود: این موضوع سبب بروز مشکل در ترازمنفی مالی صنعت برق شده که این رویه علت اصلی بدهی‌های سنگین وزارت نیرو به بخش خصوصی است. وی بابیان اینکه پول دریافتی از مردم به درستی به صنعت برق بازگشت داده نمی‌شود، گفت: بخشی از این پول به بصورت یارانه به مردم پرداخت می‌شود که البته به دلیل نظام نامناسب تعرفه‌ها هرمشترکی که مصرف بیشتری دارد یارانه بیشتر و هر مشترکی مصرف کمتری داشته باشد یارانه کمتری دریافت می‌کند. نائب رئیس هیئت مدیره سندیکای برق با اشاره به اینکه طبق برنامه ریزی انجام شده باید تا پایان برنامه ششم توسعه ظرفیت نصب شده در نیروگاه‌های کشور به ۱۰۰ هزار مگاوات برسد، ادامه داد: برای دستیابی به این ظرفیت باید سالانه ۵ هزارمگاوات نیروگاه با سرمایه ۵ میلیارد دلاری نصب شود که این موضوع ممکن نیست، و این رویه خاموشی‌ها را در پی دارد. باقری افزود: برق نیز مانند هر کالایی دارای قیمت تمام شده دارد که پیشنهاد ما به دولت پرداخت نرخ واقعی برق از طرف مشترکین پر مصرف است.

اخبار بیشتر