1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

واکنش‌ها به جنگ دو روزه میان اسراییل و غزه چه بود؟

ادعاهای نتانیاهو درباره تجاوز اخیر صهیونیستها به غزه

مهرخبرگزاری مهر
ادعاهای نتانیاهو درباره تجاوز اخیر صهیونیستها به غزه
نخست وزیر رژیم صهیونیستی سخنان جنگ طلبانه ای را علیه فلسطینی ها مطرح کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در پست توئیتری خود با مطرح کردن سخنان جنگ طلبانه علیه فلسطینی‌ها مدعی شد: ما توانستیم طی ۲ روز گذشته حماس و جهاد را با قدرت هدف قرار دهیم.

وی در ادامه ادعا کرد: ما بیش از ۳۵۰ هدف را منهدم کردیم و هم چنین عناصر تروریست! را هدف قرار دادیم و برج‌های مراقبت آنها را نابود کردیم.

نتانیاهو گفت: نبرد هنوز تمام نشده و نیازمند صبر است و ما برای مراحل آتی آماده می‌شویم.

این در حالیست که در جریان تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه که ده‌ها شهید و مجروح برجای گذاشت نیروهای مقاومت پاسخ موشکی کوبنده‌ای به متجاوزان داده و آنها را مجبور به قبول آتش بس کردند.

خواندن خبر در سایت منبع

عکس/ غزه پس از موشک باران صهیونیست‌ها

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
عکس/ غزه پس از موشک باران صهیونیست‌ها
برخی منابع اسرائیلی گزارش داده اند که ارتش این رژیم تا کنون 320 نقطه در غزه را مورد حملات خود قرار داده است.

به گزارش مشرق، وزارت بهداشت فلسطین شمار شهدای حملات رژیم صهیونیستی را تا این لحظه ۲۴ نفر اعلام کرد که در این میان ۳ نفر زن، ۳ کودک و دو نوزاد بوده‌اند. براساس گزارش خبرگزاری شهاب فلسطین، ۱۵۴ نفر نیز در این حملات مجروح شده‌اند.

عکس/ غزه پس از موشک باران صهیونیست‌ها - 1عکس/ غزه پس از موشک باران صهیونیست‌ها - 3عکس/ غزه پس از موشک باران صهیونیست‌ها - 4عکس/ غزه پس از موشک باران صهیونیست‌ها - 5عکس/ غزه پس از موشک باران صهیونیست‌ها - 6عکس/ غزه پس از موشک باران صهیونیست‌ها - 7عکس/ غزه پس از موشک باران صهیونیست‌ها - 8عکس/ غزه پس از موشک باران صهیونیست‌ها - 9عکس/ غزه پس از موشک باران صهیونیست‌ها - 10عکس/ غزه پس از موشک باران صهیونیست‌ها - 11عکس/ غزه پس از موشک باران صهیونیست‌ها - 13عکس/ غزه پس از موشک باران صهیونیست‌ها - 14عکس/ غزه پس از موشک باران صهیونیست‌ها - 15عکس/ غزه پس از موشک باران صهیونیست‌ها - 16عکس/ غزه پس از موشک باران صهیونیست‌ها - 17عکس/ غزه پس از موشک باران صهیونیست‌ها - 18عکس/ غزه پس از موشک باران صهیونیست‌ها - 19عکس/ غزه پس از موشک باران صهیونیست‌ها - 20عکس/ غزه پس از موشک باران صهیونیست‌ها - 21عکس/ غزه پس از موشک باران صهیونیست‌ها - 22

خواندن خبر در سایت منبع

ترامپ از حمایت ۱۰۰ درصدی از رژیم صهیونیستی در جنگ علیه نوار غزه خبر داد

موجخبرگزاری موج
ترامپ از حمایت ۱۰۰ درصدی از رژیم صهیونیستی در جنگ علیه نوار غزه خبر داد
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از حمایت 100 درصدی دولتش از حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه خبر داده است.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از ینی شفق، دونالد ترامپرئیس جمهور آمریکا از حمایت دولت خود از حملات هوایی رژیم صهیونیستی بر علیه نوار غزه خبر داده است.

ترامپ اعلام کرده: ایالات متحده آمریکا، ۱۰۰ درصد از حملات رژیم صهیونیستی بر علیه نوار غزه حمایت می‌کند. از روز شنبه (۱۴ اردیبهشت ماه)، ۲۵ فلسطینی از جمله دو زن باردار و دو کودک جان خود را در نتیجه حملات هوایی رژیم اشغالگر قدس به غزه از دست داده‌اند. بیش از ۱۰۰ تن دیگر نیز در جریان این حملات مجروح شده‌اند.

افزایش تنش‌ها در نوار غزه زمانی شروع شد که در نتیجه حملات هوایی رژیم صهیونیستی به نوار غزه در روز جمعه گذشته (۱۳ اردیبهشت ماه)، ۴ فلسطینی از جمله ۱ نوجوان به شهادت رسیده و ۵۱ نفر دیگر نیز مجروح شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

رژیم صهیونیستی به ۳۲۰ نقطه در نوار غزه حمله هوایی کرده است

موجخبرگزاری موج
رژیم صهیونیستی به ۳۲۰ نقطه در نوار غزه حمله هوایی کرده است
از روز شنبه(14 اردیبهشت ماه)، ارتش رژیم صهیونیستی به حدود 320 نقطه در نوار غزه حمله هوایی کرده است.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، از روز شنبه (۱۴ اردیبهشت ماه)، ارتش رژیم صهیونیستی به حدود ۳۲۰ نقطه در نوار غزه حمله هوایی کرده است.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی گفته است: هدف اصلی حملات هوایی ارتش رژیم صهیونیستی، هدف قرار دادن مواضع حماس و جهاد اسلامی بوده است. از روز شنبه (۱۴ اردیبهشت ماه)، ۲۵ فلسطینی از جمله دو زن باردار و دو کودک به شهادت رسیده و بیش از ۱۰۰ تن دیگر نیز در حملات هوایی رژیم اشغالگر قدس مجروح شده‌اند.

حملات هوایی ارتش رژیم صهیونیستی با پاسخ گروه‌های مقاومت اسلامی مواجه شده است. گروه‌های فلسطینی حدود ۶۰۰ موشک به سمت سرزمین‌های اشغالی شلیک کرده‌اند که در نتیجه آن، ۳ صهیونیست جان خود را از دست دادند.

خواندن خبر در سایت منبع

اسرائیل سوخت رسانی به غزه را متوقف کرد

جام نیوزخبرگزاری جام نیوز
اسرائیل سوخت رسانی به غزه را متوقف کرد
رژیم صهیونیستی تصمیمی مبنی بر توقف سوخت رسانی به نوار غزه از طریق گذرگاه کرم ابو سالم در جنوب نوار غزه گرفته که این تصمیم در پی تشدید حملات اخیر اتخاذ شده است.

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، رژیم صهیونیستی تصمیمی مبنی بر توقف سوخت رسانی به نوار غزه از طریق گذرگاه کرم ابو سالم در جنوب نوار غزه گرفته که این تصمیم در پی تشدید حملات اخیر اتخاذ شده است. این رژیم همچنین در صنعت گاز طبیعی خود حالت فوق‌العاده اعلام کرده است.

ژنرال کمیل ابو رکن، هماهنگ کننده فعالیت‌های دولت اسرائیل در اراضی فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما عصر روز یکشنبه توقف ورود سوخت به نوار غزه از طریق گذرگاه «کرم ابو سالم» را اعلام کردیم.

در همین راستا، وزارت انرژی رژیم صهیونیستی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که وزیر انرژی این رژیم استخراج و امدادرسانی‌های گاز طبیعی از میدان «تمار» در مقابل سواحل دریای مدیترانه به داخل اراضی را به حالت تعلیق درآورد.

همزمان، یووال اشتاینتس، وزیر انرژی اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرد که «به منظور تضمین تولید انرژی به صورت منظم» در صنعت گاز طبیعی وضعیت فوق‌العاده اعلام کرده است.

در این بیانیه به دلایل تعلیق امدادرسانی‌ها و اعلام وضعیت فوق‌العاده اشاره‌ای نشده است، اما این اقدام همزمان با حملات هوایی اسرائیل به نوار غزه صورت گرفته است که در مقابل این حملات نیز گروه‌های فلسطینی موشک‌هایی به سمت شهرک‌های صهیونیستی اطراف نوار غزه شلیک کردند.

میدان گازی «تمار» در سال ۲۰۰۹ در مسافت ۹۰ کیلومتری در مقابل ساحل شمالی اراضی اشغالی کشف شد و حاوی حدود ۱۰ تریلیون مکعب گاز طبیعی است.

نوار غزه از صبح روز شنبه شاهد تشدید حملات میان گروه‌های فلسطینی و رژیم صهیونیستی است؛ به طوری که ارتش این رژیم بیش از ۱۰۰حمله هوایی و توپخانه‌ای به مراکز مختلف نوار غزه انجام داده است و در مقابل، گروه‌های فلسطینی نیز به سمت جنوب اراضی اشغالی موشک شلیک کرده‌اند.

حملات هوایی رژیم صهیونیستی تاکنون موجب شهادت ۲۹ فلسطینی و زخمی شدن ده‌ها تن شده و در همین حال، در پی حملات موشکی مقاومت چهار اسرائیلی نیز به هلاکت رسیده‌اند.

ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

کمیته حقوق بشر سازمان ملل تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه را محکوم کرد

ایسناخبرگزاری ایسنا
کمیته حقوق بشر سازمان ملل تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه را محکوم کرد
کمیته حقوق بشر سازمان ملل حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه را به شدت محکوم کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت اینترنتی النشره، کمیته حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه اعلام کرد: اسرائیل عمدا غیرنظامیان را به ویژه بعد از تظاهرات مسالمت‌آمیز روز جمعه هدف قرار داد درحالی‌که تظاهرکنندگان خواهان زندگی باعزت و بازگشت به اراضی غصب شده خود بودند. این مسئله باید حل شود و بر دولت اسرائیل برای به رسمیت شناختن حقوق فلسطینی‌ها فشار اعمال شود.

این کمیته از محافل بین‌المللی و عربی خواست هرچه سریع‌تر برای توقف تجاوزات اسرائیل علیه مردم فلسطین دست به کار شوند و تنها به صدور بیانیه‌هایی در محکومیت این حملات اکتفا نکنند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ویدیو/ اولین تصاویر انفجار‌های منطقه سبز بغداد

انتخابانتخاب21 ساعت قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز12 ساعت قبل
دونالد ترامپ در ادامه لفاظی‌های خود علیه ایران در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: "اگر ایران جنگ می‌خواهد، این رسما پایان کارش خواهد بود. به گزارش؛ تهدید ترامپ علیه ایران بعد از این بود که وزارت کشور عراق از شلیک چند موشک کاتیوشا در نزدیکی سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد خبر داده بود. در روزهای اخیر رسانه‌های آمریکایی به نقل از مقام‌های ارشد دولتی گزارش داده‌اند که ترامپ تاکید کرده که خواهان جنگ با ایران نیست. 'ترامپ به شدت بر خطر جنگ افزوده'از سوی دیگر انتقاد دمکرات‌ها از دولت آقای ترامپ به خاطر افزایش تنش با ایران ادامه دارد. هفته پیش با افزایش شدید تنش‌ها هم آمریکا هم ایران گفتند به دنبال جنگ نیستند.

مصوبات امروز نمایندگان مجلس

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
نمایندگان مجلس با کلیات طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه‌دیدگان ناشی از آن موافقت کردندبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ نمایندگان مجلس با کلیات طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه‌دیدگان ناشی از آن موافقت کردند

صفحه اول روزنامه‌های امروز (عکس)

14+
عصر ایرانعصر ایران15 ساعت قبل

اخبار بیشتر