وضعیت ترافیکی امروز و اخبار تازه طرح ترافیک
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

وضعیت ترافیکی امروز و اخبار تازه طرح ترافیک

شهرداری: طرح ترافیک خبرنگاری ۹۷ تا پایان اردیبهشت معتبر است

ایرناخبرگزاری ایرنا
شهرداری: طرح ترافیک خبرنگاری ۹۷ تا پایان اردیبهشت معتبر است
تهران- ایرنا- دبیر کارگروه بررسی مدارک و اسناد متقاضیان استفاده از سهمیه ویژه‌ خبرنگاری اعلام کرد: طرح ترافیک خبرنگاری سال 97 تا پایان اردیبهشت امسال معتبر است.

فرهاد خوانساری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال بیش از ۶ هزار متقاضی طرح ترافیک خبرنگاری در سامانه تهران من ثبت نام کردند و کار بررسی مدارک آنها آغاز شده است.

وی ادامه داد: امسال طبق قانون ۲ هزار و ۶۰ سهمیه به خبرنگاران اختصاص می‌یابد و اسامی خبرنگارانی که طرح دریافت کنند در سامانه شفافیت به نشانی shafaf. tehran. ir منتشر می‌شود.

خوانساری تاکید کرد که امسال کارگروهی هفت نفره‌ای ذیل معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تشکیل و کار بررسی آثار و مدارک افراد متقاضی را انجام می‌دهد.

به گفته وی، تاکنون ۲ جلسه این کارگروه برگزار شده و در جلسه امروز قرار است در خصوص تقسیم سهمیه‌ها بحث و گفت و گو شود.

دبیر کارگروه بررسی مدارک و اسناد متقاضیان استفاده از سهمیه ویژه‌ خبرنگاری همچنین گفت که معاونت حمل و نقل و شهرداری تهران تلاش می‌کند تا رضایت حداکثری اصحاب رسانه را جلب کند و در عین حال سعی می‌کنیم تا روند بررسی مدارک تا پایان ماه جاری به اتمام برسد.

وی تصریح کرد که ۱۳ اردیبهشت آخرین مهلت ثبت نام برای دریافت طرح ترافیک خبرنگاری بود و هم اکنون تنها افرادی که ثبت نام کردند می‌توانند نسبت به ویرایش اطلاعات خود در صورت لزوم اقدام کنند.

خوانساری در خصوص نحوه اطلاع رسانی به افرادی که برای دریافت طرح ترافیک خبرنگاری مجاز شده‌اند نیز گفت: سال گذشته این اطلاع رسانی از طریق ارسال پیاک به این افراد انجام شد و احتمالا امسال نیز از این شیوه استفاده کنیم.

وی درباره کارت بلیت رایگان مترو به خبرنگاران متقاضی نیز خاطرنشان کرد: در این خصوص محدودیتی وجود ندارد و اگر مدارک ارسالی شخص دال بر خبرنگار بودن وی باشد کارت بلیت رایگان مترو دریافت می‌کند.

به گزارش ایرنا، در شرایط کنونی ۲ طرح محدوده «ترافیک» و «زوج و فرد» در شهر تهران اجرا می‌شود که ورود به محدوده ترافیکی منوط به داشتن مجوز ورود به محدوده طرح زوج و فرد براساس رقم سمت راست پلاک خودروهاست.

زمان اجرایی روزانه طرح جدید ترافیک ۶:۳۰ تا ۱۹ است، ضمن اینکه روزهای پنجشنبه، جمعه و ایام تعطیل نیز طرح‌های ترافیکی (ترافیک و زوج و فرد) اجرا نمی‌شود.

براساس طرح زوج و فرد تردد خودروها از شمال به بزرگراه همت، از شرق به بزرگراه امام علی، از جنوب به بزرگراه بعثت و از غرب به بزرگراه‌های نواب و چمران براساس آخرین رقم سمت راست پلاک خودروها محدود است.

همچنین محدوده طرح ترافیک از سمت شمال خیابان مطهری، از سمت جنوب خیابان شوش، از سمت غرب خیابان کارگر و از سمت شرق خیابان شریعتی و ۱۷ شهریور است.

تهرام/۹۳۴۳//۱۳۴۸

خواندن خبر در سایت منبع

کاهش یک ساعته طرح ترافیک و زوج و فرد با آغاز رمضان

وانانیوزخبرگزاری وانانیوز
کاهش یک ساعته طرح ترافیک و زوج و فرد با آغاز رمضان
زمان طرح ترافیک و زوج و فرد از امروز و همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان یک ساعت کاهش می‌یابد.

به گزارش وانانیوز، 

سرهنگ محمد رازقی رئیس مرکز فرماندهی کنترل ترافیک راهور تهران بزرگ با اعلام این خبر در یک برنامه رادیویی، گفت: برای رفاه حال شهروندان در ماه مبارک رمضان تمهیدات ترافیکی خاصی را در نظر گرفته‌ایم. براین اساس برای اینکه مردم در زمان طرح ترافیک و زوج و فرد زودتر به افطار برسند ساعت طرح ترافیک و زوج و فرد را یک ساعت کاهش دادیم که این تمهیدات از روز اول ماه مبارک رمضان اعمال می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در زمان ماه مبارک رمضان ما شاهد تغییرات محسوسی در الگوی ترافیکی هستیم افزود: بار ترافیکی قبل از افطار در اکثر معابر، محورهای بزرگراهی و محورهای داخلی تهران شدید می‌شود که نیازمند مدیریت ویژه است. نیروهای خود را تقویت کرده و معابری را به صورت ویژه تحت پوشش ترافیکی قرار دادیم تا وضعیت کلی ترافیک را در زمان افطار و اذان مغرب به حالت عادی بازگردانیم و شهروندان در ترافیک سنگین نمانند.

رئیس مرکز فرماندهی کنترل ترافیک راهور تهران بزرگ در پایان از شهروندان خواست برای مدیریت ترافیک به ویژه در زمان افطار همکاری لازم را با ماموران پلیس راهور داشته باشند.

با کاهش یک ساعته، طرح ترافیک و زوج و فرد در ماه رمضان تا ساعت ۱۸ اجرا می‌شود اما تغییری در ساعت آغاز این دو طرح اعمال نشده و ساعت آغاز آن همان ساعت ۶:۳۰ صبح خواهد بود. ضمن اینکه در روزهای پنجشنبه، جمعه و ایام تعطیل نیز این طرح اجرا نخواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

وضعیت ترافیکی بزرگراه‌های تهران در ۱۷ اردیبهشت

موجخبرگزاری موج
وضعیت ترافیکی بزرگراه‌های تهران در ۱۷ اردیبهشت
سرهنگ محمد رازقی گفت: محور جنوب به شمال چمران از حکیم تا همت و از سئول تا نمایشگاه، بزرگراه زین الدین در محور شرق به غرب از خروجی امام علی (ع)، در محور شرق به غرب بزرگراه بابایی از نوبهار، در محور جنوب به شمال بزرگراه امام علی (ع) از گلشن دوست، در مسیر شرق به غرب بزرگراه صدر از خروجی کامرانیه، مسیر جنوب به شمال بزرگراه یادگار امام (ره) از صالحی، مسیر شرق به غرب بزرگراه رسالت از کرمان، مسیر غرب به شرق آزادراه از آزادگان و در مسیر شرق به غرب جاده مخصوص از مقطع ۶ مینا با حجم بار ترافیکی صبحگاهی مواجه هستیم.

به گزارش خبرگزاری موج، سرهنگ محمد رازقی رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور پایتخت درباره وضعیت ترافیکی معابر بزرگراهی تهران در صبح روز سه‌شنبه ۱۷ اردیبهشت‌ اظهار کرد: محور غرب به شرق بزرگراه همت از جنت‌آباد، محور غرب به شرق بزرگراه حکیم از بهار، محور غرب به شرق بزرگراه هاشمی رفسنجانی از سردار جنگل، محور غرب به شرق بزرگراه شیخ فضل الله از جناح، در محور غرب به شرق آزادی از استاد معین و در مسیر جنوب به شمال نواب از ۹ دی با حجم بار ترافیک صبحگاهی مواجه است.

وی در ادامه افزود: محور جنوب به شمال چمران از حکیم تا همت و از سئول تا نمایشگاه، بزرگراه زین الدین در محور شرق به غرب از خروجی امام علی (ع)، در محور شرق به غرب بزرگراه بابایی از نوبهار، در محور جنوب به شمال بزرگراه امام علی (ع) از گلشن دوست، در مسیر شرق به غرب بزرگراه صدر از خروجی کامرانیه، مسیر جنوب به شمال بزرگراه یادگار امام (ره) از صالحی، مسیر شرق به غرب بزرگراه رسالت از کرمان، مسیر غرب به شرق آزادراه از آزادگان و در مسیر شرق به غرب جاده مخصوص از مقطع ۶ مینا با حجم بار ترافیکی صبحگاهی مواجه هستیم.

خواندن خبر در سایت منبع

ترافیک نیمه سنگین در محور‌های کرج-چالوس، قزوین-کرج

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
ترافیک نیمه سنگین در محور‌های کرج-چالوس، قزوین-کرج
خبرگزاری میزان- مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور تهران آخرین وضعیت جوی و ترافیکی محور‌های مواصلاتی کشور را تشریح کرد.
ترافیک نیمه سنگین در محور‌های کرج-چالوس، قزوین-کرج - 1

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان به نقل از مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی ورانندگ نیروی انتظامی برابر آخرین گزارش‌های دریافتی تا این لحظه ترافیک نیمه سنگین در آزادراه قزوین به کرج (از پایانه شهید کلانتری تا پل فردیس)، آزادراه کرج به تهران (از پل فردیس تا پل کلاک و محدوده گرمدره)، محور کرج-چالوس (حوزه پلیس راه البرز محدوده‌های سدکرج وتونل شماره ۵ در هر دو مسیر به علت وقوع یک فقره تصادف خسارتی داخل تونل شماره ۵) و سایر محور‌های مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار است.

خواندن خبر در سایت منبع

بررسی مدارک متقاضیان طرح ترافیک خبرنگاری در کارگروه هفت نفره

ایسناخبرگزاری ایسنا
بررسی مدارک متقاضیان طرح ترافیک خبرنگاری در کارگروه هفت نفره
دبیر کارگروه بررسی مدارک و اسناد متقاضیان استفاده از سهمیه ویژه‌ خبرنگاری از بررسی مدارک خبرنگاران متقاضی طرح ترافیک خبرداد.

فرهاد خوانساری در گفت‌وگو با ایسنا،  در مورد آخرین وضعیت بررسی مدارک خبرنگاران برای دریافت سهمیه طرح ترافیک با بیان اینکه از زمان آغاز ثبت نام طرح ترافیک خبرنگاران اعضای کمیته ۷ نفره‌ای که در این راستا تشکیل شده کار بررسی آثار و مدارک را آغاز کرده است، گفت: تعداد افرادی که برای دریافت سهمیه خبرنگاران ثبت نام کرده‌اند نسبت به سال گذشته تا حدودی افزایش داشته است اما از آنجایی که برخی اطلاعات تکراری است، می‌بایست نسبت به احصای مدارکی که با هم همپوشانی دارند اقدام کنیم تا آمار مشخصی از تعداد ثبت نامی‌ها به دست آید.

وی با بیان اینکه بر اساس مجوز شورای شهر می‌بایست ۲۰۶۰ سهمیه در قالب سهمیه خبرنگاران ارائه شود گفت: اما سال گذشته به دلیل مشکلاتی که در مورد طرح ترافیک خبرنگاران اعمال شد با درخواست مسئولان و موافقت مدیریت تعداد سهمیه‌ها به ۲۲۴۰ مورد افزایش یافت اما برای سال ۹۸ هنوز مصوبه‌ای در خصوص افزایش تعداد سهمیه‌ها نداریم و به نظر می‌رسد باید سهمیه خبرنگاران را در غالب همان ۲۰۶۰ سهمیه ساماندهی کنیم.

خوانساری با بیان اینکه امسال بنا بر مصوبه شورای شهر یک نفر نماینده از کمیسیون حمل و نقل و یک نفر نماینده از کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران نیز در کارگروه تعیین سهمیه‌ها حضور دارند، گفت: همچنین یک نماینده از معاونت مطبوعات، نماینده از اصناف رسمی که مجوز وزارت ارشاد را دارند همچون نماینده عکاسان مطبوعاتی و نمایندگان نماینده روزنامه‌نگاران استان تهران به همراه نماینده مدیران مسئول رسانه‌های غیر دولتی در این جلسه حضور دارند.

وی با بیان اینکه از آغاز ثبت‌نام سهمیه‌ها، بررسی مدارک آغاز شد؛ در پاسخ به این سوال که در هنگام ثبت نام «سمت» فرد ثبت نام کننده اعم از دبیر، سردبیر و مدیر پرسیده شده است و آیا این تاثیری در ارائه سهمیه دارد یا نه؟ اظهار کرد: طبیعتا بر اساس مصوبه شورای شهر این طرح می‌بایست به خبرنگاران، روزنامه‌نگاران و عکاسان خبری تعلق بگیرد و امسال برای اولین بار در سامانه تهران من از افراد خواستیم تا سمت خود را مشخص کنند که براین اساس خبرنگاران، روزنامه‌نگاران و عکاسان خبری در اولویت اصلی قرار دارند اما از آنجایی که سردبیران و دبیران بعضا در فرآینده خبر همکاری دارند، در ارائه سهمیه حتما زحمات این افراد نیز در نظر گرفته می‌شود.

به گفته دبیر کارگروه بررسی مدارک و اسناد متقاضیان استفاده از سهمیه ویژه‌ خبرنگاری، اعضای این کارگروه تلاش می‌کنند تا ۳۱ اردیبهشت ماه نسبت به بررسی مدارک خبرنگاران ثبت نامی اقدام کنند با این حال تا زمانی که کار بررسی تمام نشود، طرح ترافیک ۹۷ برای این افراد دارای اعتبار است.

خوانساری با بیان اینکه به مانند سال گذشته طرح افرادی که پس از بررسی اطلاعات مشمول دریافت طرح ترافیک باشند از طریق پیامک ارسالی به آنها اطلاع داده می‌شود گفت: همچون سال گذشته ساز و کاری را نیز برای اعتراض به سهمیه ‌ها اعلام می‌کنیم.

وی با بیان اینکه با وجود تمدید زمان ثبت‌نام همچنان افرادی در تماس با ما اعلام می‌کنند که هنوز ثبت نام نکردند افزود: این افراد عملاً نمی توانند طرح ترافیک دریافت کنند مگر آنکه تصمیم گیری در مورد ثبت نام مجدد انجام گیرد اما تاکنون مصوبه‌ای در این زمینه نداشتیم.

خوانساری با بیان اینکه از افراد درخواست شده بوده که گزینه دریافت کارت بلیت ویژه خبرنگاران را نیز انتخاب کنند گفت: امسال برخلاف سال گذشته همزمان با ثبت نام طرح ترافیک ثبت نام کارت بلیت نیز انجام گرفت و از افراد خواسته شد که گزینه کارت بلیت را هم فعال کنند تا در صورتی که طرح ترافیک به خبرنگاران تعلق نگرفت حداقل بتوانند از کارت بلیت استفاده کنند.

وی با بیان اینکه افراد مشمول هر دوی این خدمات نمی‌شوند گفت:  اگر افراد حائز دریافت طرح ترافیک خبرنگاری نباشند کارت بلیت دریافت می‌کنند و دقت داشته باشید که نام دریافت کنندگان طرح ترافیک و بلیت بروی سامانه شفافیت با قید نام رسانه منتشر خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | بازهم برخورد شرم‌آور مجری بی‌تجربه روی آنتن زنده

خبرآنلاینخبرآنلاین11 ساعت قبل

فیلم | سوتی همسر کیمیا علیزاده روی آنتن زنده تلویزیون!!

خبرآنلاینخبرآنلاین8 ساعت قبل

اگر باور دارید رفاه در ایران بهتر از اروپاست این گزارش را نبینید/ گرسنگی در ایران واقعی‌ است (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل
طی ماه‌های اخیر با قیمت مهار نشدنی گوشت و مواد غذایی دیگر مواجه بودیم. با این‌کار معده پر می‌شود و گرسنگی برای مدتی از بین می‌رود اما در صورت نرسیدن مواد غذایی لازم برای بدن، گرسنگی حقیقی که همان فقر غذایی است رخ می‌دهد و امکان مرگ فرد هم وجود دارد. در چنین شرایطی او قادر به تامین خوراک نیست و بیشتر درآمد خود را صرف تهیه مواد غذایی ارزان قیمت می‌کند. انجمن مقابله با گرسنگی طی دو دهه گذشته تلاش کرده تا بر اساس این تعریف، گام بزرگی در جهت رفع گرسنگی در مناطق ناامن غذایی بردارد. این اطلاعات اکنون در این گزارش منتشر شده که همه آن‌ها بر اساس مشاهدات، مطالعات و پیگیری‌های اعضای انجمن مقابله با گرسنگی به دست آمده‌است.
فارسفارس10 ساعت قبل
به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس، در سالروز شهادت سردار سرلشکر پاسدار محمد بروجردی در کردستان شهر حال و هوای رشادت و دلاوری این شهید بزرگوار را به خود گرفت. شهید بروجردی فرمانده محبوب و شجاع جنگ تحمیلی در کردستان بود. پس از انقلاب و در جنگ تحمیلی نیز با نبوغ خود به خصوص در منطقه کردستان نقش پر رنگی در پیشبرد اهداف انقلاب داشت و به همین مناسبت به او مسیح کردستان می‌گویند. سازمان زیباسازی با اکران طرح‌هایی از تصاویر محمد بروجردی در سطح شهر تلاش نموده‌است یاد و خاطره دلاوری‌ و رشادت این شهید جلیل القدر را در خاطره‌ها زنده نگه دارد. مقام معظم رهبری در مورد شهید بروجردی فرموده‌اند: شهید بروجردی هیچ‌گونه حرکتی که از آن حرکت آدم احساس کند که در آن کارشکنی یا مخالفتی است، انجام نمی‌داد و این علاقه من به این شهید عزیز را خیلی بیشتر کرد.
تسنیمتسنیم9 ساعت قبل
تعامل و همکاری با دستگاه‌های مختلف یکی دیگر از سیاست‌های این معاونت محسوب می‌شود تا ما بتوانیم علاوه بر افزایش درآمدها، درآمدهای جدیدی را نیز برای شهرداری تهران داشته باشیم. وی به پرداخت برخی از بدهی‌های شهرداری تهران به پیمانکاران اشاره کرد و گفت: سال گذشته مبلغ قابل توجهی بدون تنش و استرس فراهم کردیم و در پایان اسفند سال گذشته بخشی از بدهی‌های شهرداری تهران به پیمانکاران پرداخت شد. برهمین اساس عملکرد سال گذشته شهرداری تهران در بخش بودجه نقد ۱۰۶ درصد و در بخش بودجه غیرنقد ۵۴ درصد محقق شده است و در سال جاری با توجه به افزایش ۷ درصدی بودجه شهرداری تهران قطعا عملکرد بهتری را نسبت به سال گذشته خواهیم داشت. وی افزود: بر اساس آخرین آمار حدود ۱۷ هزار میلیارد تومان شهرداری تهران از دولت و شرکت‌های وابسته به دولت طلب دارد. وی از بازپس‌گیری ساختمان روزنامه اطلاعات خبر داد و گفت: این ساختمان چندی پیش در اختیار شهرداری قرار گرفته شد و به زودی برخی از واحدهای شهرداری تهران در این ساختمان مستقر خواهند شد.

اخبار بیشتر