برنامه ایران در مورد برجام در سالگرد خروج آمریکا از این توافق
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

برنامه ایران در مورد برجام در سالگرد خروج آمریکا از این توافق

ایران از برجام خارج نمی‌شود

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما
ایران از برجام خارج نمی‌شود
فلاحت پیشه: ایران به دنبال خروج از برجام و NPT نیست بلکه با استفاده از ظرفیت برجام، ساز و کار داخلی برای تولید سوخت هسته‌ای مورد نیاز را دنبال می‌کند
ایران از برجام خارج نمی‌شود - 0

به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از خانه ملت، حشمت الله فلاحت‌پیشه در ارتباط با موضع‌گیری جمهوری اسلامی ایران در قبال اقدامات خصمانه آمریکا، گفت: جمهوری اسلامی ایران سیاست تقابلی خود را در پیش می‌گیرد، قوای نظام و جریانات سیاسی کشور هم از هر سیاستی که شکل گیرد، حمایت می‌کند.

نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ایران در قالب برجام و NPT سیاست خود را پیش خواهد برد، برجام متن جامعی است که برای شرایطی که طرف‌ها به تعهدات خود عمل نکنند، پیش‌بینی‌هایی کرده است.

وی افزود: آمریکایی‌ها بعد از بازگشت تحریم‌ها به دنبال محرومیت صنعت هسته‌ای جمهوری اسلامی رفتند تا بیشترین بهره را از این شرایط ببرند، از این رو ما از دل برجام دو موضوع را دنبال می‌کنیم و در گام نخست جمهوری اسلامی ساز‌وکار داخلی را برای سوخت مورد نیاز خود طی می‌کند، زیرا پیش بینی می‌شود که آمریکایی‌ها در آینده برای سوخت هسته‌ای و تبادلات هسته‌ای هم مشکلاتی ایجاد کنند.

فلاحت پیشه گفت: ایران از سوی دیگر وارد مذاکرات فنی جدی با آژانس انرژی اتمی و اعضای باقی مانده برجام خواهد شد تا سوخت مور نیاز خود را در سطوح مختلف تولید کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: جمهوری اسلامی تعهدات مازاد بر NPT را اجرا که ماحصل برجام بود اجرا کرده و قرار است به این تعهدات پایبند بماند لذا تغییری در شکل این تعهدات ایجاد نمی‌شود، در نهایت خروج از برجام و NPT شکل نخواهد گرفت بلکه از ظرفیت برجام و NPT استفاده می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

بروجردی: زمان برای بازنگری جدی در اجرای برجام فرا رسیده است

ایسناخبرگزاری ایسنا
بروجردی: زمان برای بازنگری جدی در اجرای برجام فرا رسیده است
یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه «برجام جاده‌ دو طرفه است» گفت که زمان برای تجدید نظر در اجرای برجام فرا رسیده است.

علاء الدین بروجردی در گفت‌وگو با ایسنا درباره پاسخ‌های احتمالی ایران به خروج آمریکا از برجام گفت: برجام یک جاده دو طرفه بود باید بپذیریم که ما تعدادی از فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای خود را محدود کردیم که آمریکایی‌ها هم به عنوان کشور امضاکننده قرارداد قرار بود تحریم‌ها را بردارند.

وی افزود: ‌بعد از روی کار آمدن ترامپ نقض عهد در برجام صورت گرفت برجامی که جاده دو طرفه بود. پذیرفتنی نیست که ما به تعهداتمان ادامه دهیم و طرف مقابل این کار را نکند؛ لذا زمان برای بازنگری جدی در اجرای برجام فرا رسیده است.

بروجردی با بیان این‌که «اقدامات متقابل را شورای امنیت فردا اعلام می‌کند» گفت: زمان برای تجدید نظر در اجرای برجام فرا رسیده است آن‌ها به تعهدات خود عمل نکرده‌اند ما دیگر نمی‌توانیم نظاره‌گر از بین رفتن منافع خودمان باشیم.

خواندن خبر در سایت منبع

یک سالگی خروج آمریکا از برجام + فیلم

باشگاه خبرنگارانخبرگزاری باشگاه خبرنگاران
یک سال از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای گذشت.
یک سالگی خروج آمریکا از برجام + فیلم - 1

به گزارش گروه فیلم و صوتباشگاه خبرنگاران جوان، در روز ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از برجام خارج شد.

این توافق روز به روز به نابودی کامل نزدیک‌تر می‌شود.

آمریکا در یک سال گذشته به طور گام به گام ایران را در معرض تحریم‌های متفاوت از جمله تحریم کامل نفتی ایران و تروریستی خواندن سپاه پاسداران قرار داده است.

بیشتر بخوانید: ظریف: آمریکایی‌ها اگر می‌خواهند از تنگه هرمز عبور کنند باید از سپاه اجازه بگیرند + فیلم 

انتهای پیام/

تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران پس از توافق اتمی + فیلم

خواندن خبر در سایت منبع

اسماعیلی: موضوع برجام و تعهدات طرفین به عهده دولت است

ایرناخبرگزاری ایرنا
اسماعیلی: موضوع برجام و تعهدات طرفین به عهده دولت است
تهران- ایرنا- سخنگوی قوه قضاییه گفت: موضوع برجام و تعهدات طرفین آن به عهده همه متولیان ذیربط در دولت و وزارت امور خارجه است.

به گزارش خبرنگار حقوقی قضائی ایرنا، غلامحسین اسماعیلی روز سه شنبه در دومین نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه در دور جدید، در پاسخ به این که قوه قضاییه برای احقاق حقوق ایران از مجامع بین‌المللی و خروج آمریکا از برجام چه اقداماتی انجام شده است، افزود: تصمیم گیری در ارتباط با نقض برجام از ناحیه دولت آمریکا و به نوعی بی اعتنایی اتحادیه اروپا، تصمیمی خارج از برنامه‌های قوه قضاییه است.

وی اضافه کرد: قوه قضاییه در اجرای رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه در حوزه بین‌الملل باید از حالت انفعال خارج شویم و از حقوق ملت ایران و سایر مسلمانان دفاع کنیم.

اسماعیلی یادآور شد: ستاد حقوق بشر قوه قضاییه در مجامع بین المللی و با مکاتبه رسمی با مجامع زیر ربط در ارتباط است و همچنین از ناحیه دادستانی کل کشور در مجامع حقوقی دنیا تلاش‌هایی در ارتباط با دفاع از همه حقوقی که اشاره شد، در دستور کار قرار دارد و ما وظیفه خود را در این جهت انجام می‌دهیم هرچند سختی‌ها و موانع کار در این خصوص وجود دارد.

*تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی در دادگستری‌ها

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سوالی درباره تاکید مقام معظم رهبری بر مسائل اقتصادی و نامه رئیسی برای تامین امنیت اقتصادی مردم به ویژه کسانی که در خارج کشور هستند، گفت: مخاطب اصلی حمایت از تولید دولت است اما قوه قضائیه خود را فارغ از این موضوع مهم و اثرگذار برای کشور نمی‌داند.

وی ادامه داد: از سرمایه‌گذاری هموطنان‌مان و از هر نوع سرمایه گذاری خارجی در کشور حمایت می‌کنیم به همین دلیل در همه دادگستری‌ها ستاد حمایت از اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال تشکیل شده است.

وی گفت: چنان چه هر یک از واحدهای تولیدی و کارآفرینان و سرمایه گذاران در فرآیند کار نیازمند حمایت قضایی باشند طبق ضوابط و مقررات قانونی مورد حمایت قرار می‌گیرند.

وی اضافه کرد: سرمایه‌های موجود از کشور خارج نشوند؛ نگرانی ما خروج سرمایه‌ها از کشور است و از ورود سرمایه‌های جدید به کشور نیز حمایت می‌کنیم.

اجتمام*۲۱۸۱*۱۰۰۳*۹۱۰۵

خواندن خبر در سایت منبع

اروپایی‌ها بندهای ۳۶ و ۳۷ برجام را اجرایی کنند

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت
اروپایی‌ها بندهای ۳۶ و ۳۷ برجام را اجرایی کنند

جلال میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، در واکنش به عدم تمدید تحریم تحریم‌های هسته‌ای، گفت: برنامه جامع اقدام مشترک معاهده‌ای چندجانبه است و بندهای ۳۶ و ۳۷ این معاهده به وضوح مشخص کرده اگر کشورهای طرف برجام به وظایف خودشان عمل نکنند، کشورمان می‌تواند چه واکنش هایی داشته باشد.

نماینده مردم ایلام، ایوان و چرداول در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بعد از خروج آمریکا از برجام کشورمان یک سال صبر کرد تا اروپایی‌ها به حفظ برجام کمک کنند اما اروپایی‌ها نیز تعلل کردند و صرفا به اتخاذ واکنش‌های سیاسی پرداختند از این رو ایران نیز درصدد تجدید نظر برآمده است.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد رفتار ایالات متحده به گونه‌ای است که کشورهای طرفین برجام مجبور به انتخاب‌های دشوار می‌شوند که مواجه غیر عملی با عدم تمدید معافیت‌های هسته‌ای از جمله این موارد محسوب می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به وظایف اروپایی‌ها در مقابله با تحریم‌های هسته‌ای ایالات متحده، اظهار کرد: برخی افراد به کمک‌های اروپایی‌ها خوش بین بودند اما طبق نظر رهبر انقلاب نیز طرف‌های اروپایی نمی‌توانند اقدام خاصی در این راستا داشته باشند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید یادآور شد کشورمان می‌تواند نسبت به نقض برجام و تحریم‌های آمریکایی‌ها به شورای امنیت سازمان ملل و همچنین دیوان بین‌المللی دادگستری لاهه شکایت کند اما این مجامع بین المللی نیز کاری از دستشان برنمی آید.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، ایالات متحده بر خلاف مفاد توافق هسته‌ای، بخش تازه‌ای از فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران را با ادعای آنچه که «محروم‌سازی ایران از هرگونه مسیری به سوی تسلیحات هسته‌ای» خواند مورد تحریم قرار داد.

گفتنی است؛ آمریکا پنج مورد از هفت مورد معافیت مرتبط با همکاری هسته‌ای غیرنظامی روسیه و کشورهای اروپایی با ایران را به مدت ۴۵ روز تا ۹۰ روز تمدیدکرده است اما دو معافیت دیگر ایران لغو شده و مورد تحریم قرار گرفته است که یکی از این معافیت‌ها به ایران امکان می‌داد آب سنگین را به عمان منتقل کند و معافیت دیگری این اجازه را به روسیه می‌داد تا اورانیورم ایران را فرآوری کند. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | بازهم برخورد شرم‌آور مجری بی‌تجربه روی آنتن زنده

خبرآنلاینخبرآنلاین10 ساعت قبل

فیلم | سوتی همسر کیمیا علیزاده روی آنتن زنده تلویزیون!!

خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل
الفالف13 ساعت قبل
گروه سیاسی الف، ۱ خرداد ۱۳۹۸، ۰۷:۲۵ ۳۹۸۰۲۳۱۰۱۹عبداله سامری نماینده خرمشهر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار الف با اشاره به انتشاره عکسی از وی در فضای مجازی مبنی بر نشستن بر سره سفره افطار با غذاهای خاص گفت: در عکس مشخص است که افطار معمولی بود. وی گفت: عصر پنچ شنبه گذشته اینجانب برای بررسی مشکلات فاضلاب روستای سوره خرمشهر – شلمچه به این روستا رفتم. عضو کمیسیون انرژی مجلس افزود: بعد از بازدید میدانی و جلسه با اهالی محل، اینجانب را به افطار دعوت کردند و من هم در کنار آنها بر سر سفره نشستم. سامری گفت: برای اینجانب گوشت آوردند که بنا به توصیه پزشکان گوشت قرمز اصلا نمی‌خورم. نماینده خرمشهر در مجلس افزود: ضمن اینکه سفره افطار را مردم حوزه انتخابیه پهن کردند که در کنار سادگی برایم بسیار ارزشمند بود.
مهرمهر20 ساعت قبل
خبرگزاری مهر-گروه بین الملل: دولت دونالد ترامپ قصد دارد با همکاری بحرین یک کنفرانس اقتصادی برگزار کند که هدف آن جذب سرمایه‌گذاری در مناطق فلسطینی‌نشین است. رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند اسرائیل دعوت نامه رسمی برای مشارکت در کنفرانس اقتصادی بحرین را دریافت کرده است. در ادامه این بیانیه آمده است که کنفرانس اقتصادی بحرین مقدمه‌ای برای صلح است و صلح حقیقی با اشغالگری اسرائیل بر سرزمین‌های فلسطینیان و جولان و مزارع شبعا نشدنی است. جبهه مردمی برای آزادی فلسطین، فرماندهی کل تاکید کرد کنفرانس اقتصادی بحرین یکی از حلقه‌های توطئه علیه مساله فلسطین است. واشنگتن و متحدانش که تاکنون از راههای دیگر نتوانستند فلسطین و آرمان آنرا نابود کنند این بار از راه صلح اقتصادی وارد شده‌اند.
الفالف9 ساعت قبل
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در عرصه مقابله با جنگ اقتصادی دشمن و مشکلات ناشی از آن که مردم و کشور عزیزمان امروز با آن مواجه هستند، باید از تعالیم دینی و قرآنی مدد جوییم و الگوی صبر و مقاومت قرآنی را برای عبور از سختی‌ها در دستور کار خود قرار دهیم. وی افزود: در واقع قرآن «حبل‌المتین» و ریسمان محکم الهی است که تمسک به آن، هدایت انسان‌ها و دوری گزیدن آن‌ها از گمراهی و ضلالت را تضمین می‌کند. باقری تمسک به قرآن و عترت را ضامن سعادتمندی انسان قلمداد و خاطرنشان کرد: بر اساس روایات محکم موجود، «ثقل اکبر» یعنی همان قرآن کریم و «ثقل اصغر» یعنی عترت و اهل بیت پیامبر (علیهم‌السلام) از هم جداناپذیر هستند تا در حوض کوثر بر پیامبر عظیم‌الشأن اسلام وارد شوند. رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: فهم این قرآن شریف که نور هدایت و صراط مستقیم الهی و جداکننده بین حق و باطل است، بدون اهل بیت (علیهم‌السلام) ممکن نمی‌شود و بر اساس آنچه از روایات و احادیث فهمیده می‌شود، قرآن در هنگام سختی‌ها یاری‌بخش انسان و راه خلاصی و نجات او از فتنه‌های زمانه است. وی تصریح کرد: در عرصه مقابله با جنگ اقتصادی دشمن و مشکلات ناشی از آن که مردم و کشور عزیزمان امروز با آن مواجه هستند، باید از تعالیم دینی و قرآنی مدد جوییم و الگوی صبر و مقاومت قرآنی را برای عبور از سختی‌ها در دستور کار خود قرار دهیم.

اخبار بیشتر