ماجرای هواپیمای فرانسوی که در اصفهان فرود اضطراری کرد چه بود؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. حوادث
پوشش خبری

ماجرای هواپیمای فرانسوی که در اصفهان فرود اضطراری کرد چه بود؟

نقص فنی هواپیمای فرانسوی توسط مهندسان ایرانی رفع شد

مهرخبرگزاری مهر
نقص فنی هواپیمای فرانسوی توسط مهندسان ایرانی رفع شد
هواپیمای فرانسوی که در فرودگاه اصفهان فرود اضطراری کرده بود، توسط متخصصین مهندسی و تعمیرات هواپیمایی جمهوری اسلامی در فرودگاه اصفهان رفع نقص فنی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، هواپیمای ایرباس A۳۴۰-۳۰۰ هواپیمایی joon فرانسه به رجیسترF-GLZP که در مسیر پاریس به بمبئی مجبور به فرود اضطراری در فرودگاه اصفهان شده بود، توسط متخصصین مهندسی و تعمیرات هواپیمایی جمهوری اسلامی در فرودگاه اصفهان رفع نقص فنی شد.

براساس این گزارش، بامداد امروز، هواپیمای فرانسوی با ۲۶۷ نفر مسافر در فرودگاه اصفهان فرود اضطراری کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

هواپیمای فرانسوی پس از رفع نقص، اصفهان را ترک کرد

انتخابخبرگزاری انتخاب
هواپیمای فرانسوی پس از رفع نقص، اصفهان را ترک کرد
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: هواپیمای ایرباس ۳۴۰ شرکت هواپیمایی ایرفرانس پس از رفع نقص، ساعت یک و ۴۵ دقیقه بامداد پنجشنبه اصفهان را به مقصد دبی ترک کرد. هواپیمای مذکور با ۲۶۷ مسافر ساعت ۱۹ و ۲۵ دقیقه چهارشنبه در فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان، اضطراری فرود آمد.
هواپیمای فرانسوی پس از رفع نقص، اصفهان را ترک کرد - 0

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: هواپیمای ایرباس ۳۴۰ شرکت هواپیمایی ایرفرانس پس از رفع نقص، ساعت یک و ۴۵ دقیقه بامداد پنجشنبه اصفهان را به مقصد دبی ترک کرد.

به گزارش ایرنا، هواپیمای فرانسوی با ۲۶۷ مسافر ساعت ۱۹ و ۲۵ دقیقه چهارشنبه در فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان، اضطراری فرود آمد.

منصور شیشه فروش در گفتگو با ایرنا افزود: همه مسایل و خدمات ایمنی و رفاهی برای این هواپیما و مسافران آن در مدت زمانی که در فرودگاه اصفهان مستقر بودند، فراهم و ارایه شد.

وی عملکرد سازمان هواپیمایی کشور و فرودگاه اصفهان را در ارایه خدمات به این هواپیما بسیار خوب ارزیابی و بیان کرد: فرودگاه اصفهان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار و به عنوان فرودگاه ایمن و احتیاطی همه پرواز‌های فرودگاه مهرآباد و امام خمینی (ره) است.

شیشه فروش ادامه داد: این، نخستین مورد فرود اضطراری یک پرواز خارجی در فرودگاه اصفهان بود، اما فروردین امسال نیز چند پرواز داخلی به دلیل نا مساعد بودن شرایط آب و هوایی در این مکان فرود اضطراری داشتند.

پرواز خطوط هوایی ایرفرانس با شماره AF۲۱۸ روز چهارشنبه به دلیل نقص فنی در فرودگاه بین المللی اصفهان فرود اضطراری کرد و همه سرنشینان آن سالم و داخل هواپیما مستقر بودند.

فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان، فرودگاه احتیاطی همه پرواز‌های فرودگاه مهرآباد و امام خمینی (ره) و بیش از ۶۰ درصد از پرواز‌های داخلی فضای کشور است.

همچنین فرودگاه اصفهان معین فرودگاه‌های تهران و ۱۰ استان دیگر در زمان بروز حوادث غیر مترقبه است.

فرودگاه بین المللی شهید بهشتی در شرق اصفهان دارای ۲ باند به طول چهار هزار و ۳۹۷ متر و عرض ۴۵ متر با ۱۰ جایگاه پذیرش انواع هواپیمای مسافربری و ترمینال پرواز‌های داخلی و خارجی است.

خواندن خبر در سایت منبع

هواپیمای ایرفرانس اصفهان را به مقصد دبی ترک کرد

ایمناخبرگزاری ایمنا
هواپیمای ایرفرانس اصفهان را به مقصد دبی ترک کرد
هواپیمای ایرباس ۳۴۰ شرکت هواپیمایی ایرفرانس که به علت نقص فنی در فرودگاه اصفهان به زمین نشست ساعت ۱:۴۵ بامداد اصفهان را به مقصد دبی ترک کرد.

به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی فرودگاه بین المللی اصفهان، هواپیمای ایرباس ۳۴۰ شرکت هواپیمایی ایرفرانس که به علت نقص فنی در ساعت ١٩:٢٥ در فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان به زمین نشسته بود پس از رفع نقص در ساعت ۰۱:۴۵ بامداد پنجشنبه اصفهان را به مقصد دبی ترک کرد.عصر روز گذشته -چهارشنبه- رسانه‌های کشور به نقل از پایگاه اینترنتی'اکسپرس' فرانسه در خبری فوری از خروج یک فروند هواپیمای ایرفرانس از سیستم رادار در آسمان شهر اصفهان در ایران خبر داده بودند. اما مدیر روابط عمومی فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا از سلامت به زمین نشستن هواپیمای A۳۴۰ شرکت هواپیمایی ایر فرانس به شماره پرواز LAPG مسیر پاریس _ بمبئی به علت نقص فنی در ساعت ۱۹:۲۰ در فرودگاه اصفهان خبر داد.

خواندن خبر در سایت منبع

فرود اضطراری هواپیمای فرانسوی در فرودگاه اصفهان

فراروخبرگزاری فرارو
فرود اضطراری هواپیمای فرانسوی در فرودگاه اصفهان
تمامی 267 سرنشین این هواپیما سالم و در هواپیما مستقر هستند و تمامی عوامل ما در فرودگاه در آمادگی کامل حضور داشتند تا در صورت حادثه اقدامات لازم را انجام دهند.
فرود اضطراری هواپیمای فرانسوی در فرودگاه اصفهان - 0

مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان گفت: هواپیمای فرانسوی به فرودگاه شهید بهشتی اصفهان درخواست فرود اضطراری داد و درحال حاضر تمامی مسافران این پرواز در سلامتی کامل هستند.

منصور شیشه‌فروش امروز در گفت‌وگو با فارس، در مورد فرود اضطراری هواپیمای فرانسوی در فرودگاه شهید بهشتی اصفهان اظهار کرد: این هواپیما حوالی ساعت ۱۹ از فرودگاه اصفهان درخواست فرود اضطراری کرد که با هماهنگی صورت‌گرفته، این هواپیما در فرودگاه اصفهان به زمین نشست.

وی بیان کرد: تمامی ۲۶۷ سرنشین این هواپیما سالم و در هواپیما مستقر هستند و تمامی عوامل ما در فرودگاه در آمادگی کامل حضور داشتند تا در صورت حادثه اقدامات لازم را انجام دهند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان ادامه داد: درحال رایزنی هستیم تا اگر مشکل هواپیمای آن‌ها برطرف نشد، امکان اسکان مسافران این پرواز را فراهم کنیم و تا ساعات آینده وضعیت هواپیما آن‌ها مشخص خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

سرنوشت هواپیمای فرانسوی پس از بررسی تیم فنی مشخص می‌شود

ایرناخبرگزاری ایرنا
سرنوشت هواپیمای فرانسوی پس از بررسی تیم فنی مشخص می‌شود
تهران- ایرنا - سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری شامگاه چهارشنبه در پاسخ به این که آیا هواپیمای فرانسوی که در اصفهان فرود اضطراری داشته، به دلیل تحریم ها به سرنوشت هواپیمای نروژی دچار می شود؟ گفت: این مسأله بعد از تکمیل بررسی های تیم فنی مشخص می شود.

به گزارش ایرنا، یک فروند هواپیمای شرکت ایرفرانس ساعت ١٧ و ٢۵ دقیقه امروز با ۲۶۷ نفر مسافر در فرودگاه اصفهان فرود اضطراری کرد.

یادآور می‌شود هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ شرکت هواپیمایی ایر شاتل کشور نروژ که جمعه ۲۳ آذرماه ۹۷ ببین اسلو و دوبی پرواز می‌کرد، به دلیل نقص فنی در فرودگاه شیراز فرود اضطراری کرد.

تحریم‌های آمریکا این هواپیمای را ٧٠ روز در شیراز زمین گیر کرد.

«رضا جعفرزاده» شامگاه چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: هواپیمای ایرفرانس به دلیل نقص فنی در فرودگاه اصفهان فرود اضطراری کرد و اکنون تیم فنی فرودگاه اصفهان در حال بررسی مشکل هستند.

وی ادامه داد: هنوز نقص فنی این هواپیما مشخص نیست که بخواهیم به آن بپردازیم؛ سرویس‌های لازم را فرودگاه اصفهان به این هواپیما ارایه می‌دهد و مشکلی از این ناحیه وجود ندارد.

جعفرزاده اظهار کرد: پس از تکمیل بررسی تیم فنی، مشخص می‌شود که آیا هواپیما می‌تواند به مسیر خود ادامه دهد یا نیاز به قطعه دارد.

اقتصاد*٩١٨٩**شبس**۱۶۱۳

خواندن خبر در سایت منبع

هواپیمای فرانسوی عازم هند است/ آماده اسکان مسافران در اصفهان هستیم

فارسخبرگزاری فارس
هواپیمای فرانسوی عازم هند است/ آماده اسکان مسافران در اصفهان هستیم
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: هواپیمای مسافربری که از پاریس به سمت بمبئی درحال حرکت بود، در اصفهان فرود اضطراری انجام داد.

منصور شیشه‌فروش امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان، در مورد جزئیات تکمیلی فرود اضطراری هواپیمای فرانسوی در اصفهان اظهار کرد: هواپیما همچنان در فرودگاه اصفهان مستقر است.

وی بیان کرد: از همان ابتدای فرود هواپیما، اقدامات اولیه از جمله خنک کردن چرخ‌های هواپیما انجام شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان عنوان کرد: این هواپیما از مقصد پاریس در حال حرکت به سمت بمبمئی بود که به فرودگاه اصفهان درخواست فرود اضطراری داد و در فرودگاه شهید بهشتی اصفهان فرود آمد.

شیشه‌فروش در مورد وضعیت این هواپیما مطرح کرد: تا چند ساعت دیگر تکلیف پرواز آن‌ها مشخص می‌شود و درحال حاضر تیم تخصصی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران درحال بررسی فنی هواپیما هستند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در پایان گفت: آماده اسکان مهمانان این پرواز در اصفهان برای امشب هستیم.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

تسنیمتسنیم15 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، سردار محمود معین‌‎پور امروز در حاشیه مراسم بزرگداشت آزادسازی خرمشهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مشکل سیل خوزستان همچنان بر روی دوش مردم بوده و در رنج و سختی به سر می‌برند. وی با اشاره به این‌که برخی روستاهای استان خوزستان همچنان زیر آب است ادامه داد: اگر آب از برخی مناطق استان تخلیه شده باشند اما منازل سیل‌زدگان غیرقابل سکونت است و نیازمند بازسازی و تعمیر هستند. جانشین سپاه حضرت ولیعصر (عج) استان خوزستان با اشاره به حساسیت منطقه سیل‌زده مگران از توابع شهرستان شوش ادامه داد: با توجه به گرمای طاقت فرسا، زندگی مردم در چادر بسیار سخت و استفاده از منازلشان نیز امکان‌پذیر نیست که در همین راستا با هماهنگی با استاندار و فرماندهی سپاه استان خوزستان برای آنها کانکس تهیه شد. وی با اشاره به تأمین کانکس و کولر توسط سپاه، بسیج و برخی دستگاه‌های استان خوزستان خاطرنشان کرد: بخشی از مردم منطقه مگران شوش در کانکس‌ها مستقر هستند و مابقی نیز بعد از تأمین کانکس اسکان پیدا می‌کنند. جانشین سپاه حضرت ولیعصر (عج) استان خوزستان با اشاره به آماده‌سازی گروه‌‌های جهادی و آغاز فعالیت‌ها همزمان با اجرای تفاهم‌نامه با دستگاه‌ها، افزود: فعالیت‌های جهادی به صورت خودجوش در بسیاری از مناطق شروع شده است و در این راه افراد خیر را نیز مشارکت داده‌ایم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین23 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان ایلام با بیان اینکه ۹۰ درصد از دلایل آتش سوزی‌ها مربوط به عوامل انسانی است گفت: آموش و اطلاع رسانی به مردم محلی و گردشگران با همکاری دهیاری‌ها، رسانه‌ها، سمن‌ها و همیاران طبیعت بسیار ضروری است. به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان ایلام با موضوع پیشگیری از حریق با حضور سلیمانی استاندار ایلام و عبدالوهاب بخشنده معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری این استان برگزار شد. بخشنده معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گلستان در این نشست اظهار کرد: با توجه به در پیش بودن فصل گرما و خطر وقوع حریق، دستگاه‌های متولی باید اقدامات پیشگیرانه لازم را در دستور کار خود قرار دهند. وی گفت: با توجه به اینکه عوامل طبیعی تنها عامل ۲ تا ۵ درصد آتش سوزی‌های به وقوع پیوسته است و ۹۰ تا ۹۵ درصد از دلایل آتش سوزی مربوط به عوامل انسانی است لذا آموش و اطلاع رسانی به مردم محلی و گردشگران با همکاری دهیاری‌ها، رسانه‌ها، سمن‌ها و همیاران طبیعت بسیار ضروری است. بخشنده ادامه داد: از عوامل مهم انسانی که منجر به آتش سوزی می‌شود می‌توان به زغال گیری، بی احتیاطی گردشگران، شکارچیان و تغییر کاربری اراضی اشاره کرد.
رکنارکنا21 ساعت قبل
به گزارش گروه حوادث رکنا، ساعت ۳۰ دقیقه بامداد دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه سال جاری تصادف مرگباری در جاده صنگور خرمشهر به سمت ایستگاه ۱۲ ولیعصر آبادان به ماموران پلیس و اورژانس مخابره شد. ماموران با حضور در محل حادثه مشاهده کردند پسر جوان سوار بر موتورش با خودروی کامیون که در محل نامناسب پارک کرده بود تصادف کرده و به کام مرگ فرو رفته است. بنا بر این گزارش، احتمال می‌رود طوفان گرد و خاک و کاهش دید در این حادثه نقش داشته است که تحقیقات تکمیلی در این حادثه ادامه دارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
تسنیمتسنیم21 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، حجت‎الاسلام روح‎الله سلیمانی‎فرد شامگاه چهارشنبه در حاشیه مراسم بدرقه کاروان خدمت در جمع خبرنگاران استان اظهار داشت: با توجه به وقع سیل در استان گلستان فرایند امدادرسانی به سیل‎زدگان همچنان ادامه دارد. وی با اشاره به اینکه سازمان اوقاف و امور خیریه همواره با کمک خیرین و واقفان در کنار مردم قرار دارد، افزود: با هماهنگی‌های انجام شده ۷۵۰ بسته حمایتی چون لوازم خانگی، بهداشتی، خوراکی برای سیل‎زدگان، افراد خسارت‎دیده از رانش و طوفان توزیع می‌شود. مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گلستان، گفت: بسته‎های حمایتی با ارزش بیش از ۹۰۰ میلیون تومان در چهار شهرستان آق‎قلا، گنبدکاووس، گمیشان و مینودشت توزیع خواهد شد. سلیمانی‎فرد از حضور ۲۰ گروه امدادگران و روحانیون و خیرین در قالب کاروان خدمت بسته‎های حمایتی در مناطق سیل‌زده خبر داد و اظهار کرد: این کاروان‌ها در مدت ۴ روز در مناطق آسیب‎دیده استان گلستان بسته‌های حمایتی را توزیع می‌کنند. وی افزود: بسته‎های حمایتی برای ۳ گروه اعم از مددجویان کمیته امداد، اصحاب وقف و خادمان مساجد و تعدادی از علمای اهل سنت و تشیع که در حادثه سیل و رانش دچار آسیب شدند توزیع می‎شود.
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
نجار با اشاره به اینکه سیل اخیر خسارات سنگینی را بر کشور تحمیل کرده است، گفت: بر اساس برآورد اولیه حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان خسارت تخریب زیرساخت هاست و ۹ هزار میلیارد تومان کمک‌های بلاعوض باید به مردم پرداخت شود و بانک‌ها هم حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان باید تسهیلات پرداخت کنند. وی افزود: در مرحله اول قرار بود حدود ۳ هزار میلیارد تومان کمک‌های بلاعوض به مردم و بانک‌ها ۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کنند به ویژه اینکه بخش کشاورزی و مسکن باید در اولویت قرار گیرند. در یکی از استان‌ها مجموع دریافت‌های ما از محل صندوق توسعه بیمه کشاورزی، ۱۶ میلیارد و پرداخت‌ها ۱۶۰ میلیارد تومان بود. نجار گفت: بر اساس برآورد کلی خسارت در بخش کشاورزی، کمک‌های بلاعوضی که باید باشد بیش از ۵ هزار میلیارد تومان و تملک حدود ۷۰۰ میلیارد و حدود ۵ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات باید پرداخت شود. از ۱۶۲ میلیارد تومان واریز شده به حساب استان، تاکنون حدود ۱۴ میلیارد تومان به حساب کشاورزان واریز شده است.
مهرمهر14 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد آذری جهرمی در اینستاگرام نوشت: با استفاده از دانش فضایی، برآورد دقیقی از خسارات وارده بر محصولات کشاورزی در سیل اخیر صورت گرفت و به وزارت کشور ارسال شد. وی تاکید کرد: با جدیت وزیر کشور در استفاده از این اطلاعات، تفاوت چند هزار میلیارد تومانی در برآورد سنتی خسارات نسبت به برآورد علمی پژوهشگاه فضایی ایران، اثبات شد. وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: امسال مطابق برنامه فرآیند تولید و آزمایش کیفی سه ماهواره «ظفر»، «پارس یک» و «ناهید یک» به اتمام می‌رسد و جهش دیگری در رشد علوم فضایی کشور به همت و غیرت دانشمندان جوان ایرانی ثبت خواهد شد.

اخبار بیشتر