ماجرای هواپیمای فرانسوی که در اصفهان فرود اضطراری کرد چه بود؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. حوادث
پوشش خبری

ماجرای هواپیمای فرانسوی که در اصفهان فرود اضطراری کرد چه بود؟

نقص فنی هواپیمای فرانسوی توسط مهندسان ایرانی رفع شد

مهرخبرگزاری مهر
نقص فنی هواپیمای فرانسوی توسط مهندسان ایرانی رفع شد
هواپیمای فرانسوی که در فرودگاه اصفهان فرود اضطراری کرده بود، توسط متخصصین مهندسی و تعمیرات هواپیمایی جمهوری اسلامی در فرودگاه اصفهان رفع نقص فنی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، هواپیمای ایرباس A۳۴۰-۳۰۰ هواپیمایی joon فرانسه به رجیسترF-GLZP که در مسیر پاریس به بمبئی مجبور به فرود اضطراری در فرودگاه اصفهان شده بود، توسط متخصصین مهندسی و تعمیرات هواپیمایی جمهوری اسلامی در فرودگاه اصفهان رفع نقص فنی شد.

براساس این گزارش، بامداد امروز، هواپیمای فرانسوی با ۲۶۷ نفر مسافر در فرودگاه اصفهان فرود اضطراری کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

هواپیمای فرانسوی پس از رفع نقص، اصفهان را ترک کرد

انتخابخبرگزاری انتخاب
هواپیمای فرانسوی پس از رفع نقص، اصفهان را ترک کرد
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: هواپیمای ایرباس ۳۴۰ شرکت هواپیمایی ایرفرانس پس از رفع نقص، ساعت یک و ۴۵ دقیقه بامداد پنجشنبه اصفهان را به مقصد دبی ترک کرد. هواپیمای مذکور با ۲۶۷ مسافر ساعت ۱۹ و ۲۵ دقیقه چهارشنبه در فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان، اضطراری فرود آمد.
هواپیمای فرانسوی پس از رفع نقص، اصفهان را ترک کرد - 0

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: هواپیمای ایرباس ۳۴۰ شرکت هواپیمایی ایرفرانس پس از رفع نقص، ساعت یک و ۴۵ دقیقه بامداد پنجشنبه اصفهان را به مقصد دبی ترک کرد.

به گزارش ایرنا، هواپیمای فرانسوی با ۲۶۷ مسافر ساعت ۱۹ و ۲۵ دقیقه چهارشنبه در فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان، اضطراری فرود آمد.

منصور شیشه فروش در گفتگو با ایرنا افزود: همه مسایل و خدمات ایمنی و رفاهی برای این هواپیما و مسافران آن در مدت زمانی که در فرودگاه اصفهان مستقر بودند، فراهم و ارایه شد.

وی عملکرد سازمان هواپیمایی کشور و فرودگاه اصفهان را در ارایه خدمات به این هواپیما بسیار خوب ارزیابی و بیان کرد: فرودگاه اصفهان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار و به عنوان فرودگاه ایمن و احتیاطی همه پرواز‌های فرودگاه مهرآباد و امام خمینی (ره) است.

شیشه فروش ادامه داد: این، نخستین مورد فرود اضطراری یک پرواز خارجی در فرودگاه اصفهان بود، اما فروردین امسال نیز چند پرواز داخلی به دلیل نا مساعد بودن شرایط آب و هوایی در این مکان فرود اضطراری داشتند.

پرواز خطوط هوایی ایرفرانس با شماره AF۲۱۸ روز چهارشنبه به دلیل نقص فنی در فرودگاه بین المللی اصفهان فرود اضطراری کرد و همه سرنشینان آن سالم و داخل هواپیما مستقر بودند.

فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان، فرودگاه احتیاطی همه پرواز‌های فرودگاه مهرآباد و امام خمینی (ره) و بیش از ۶۰ درصد از پرواز‌های داخلی فضای کشور است.

همچنین فرودگاه اصفهان معین فرودگاه‌های تهران و ۱۰ استان دیگر در زمان بروز حوادث غیر مترقبه است.

فرودگاه بین المللی شهید بهشتی در شرق اصفهان دارای ۲ باند به طول چهار هزار و ۳۹۷ متر و عرض ۴۵ متر با ۱۰ جایگاه پذیرش انواع هواپیمای مسافربری و ترمینال پرواز‌های داخلی و خارجی است.

خواندن خبر در سایت منبع

هواپیمای ایرفرانس اصفهان را به مقصد دبی ترک کرد

ایمناخبرگزاری ایمنا
هواپیمای ایرفرانس اصفهان را به مقصد دبی ترک کرد
هواپیمای ایرباس ۳۴۰ شرکت هواپیمایی ایرفرانس که به علت نقص فنی در فرودگاه اصفهان به زمین نشست ساعت ۱:۴۵ بامداد اصفهان را به مقصد دبی ترک کرد.

به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی فرودگاه بین المللی اصفهان، هواپیمای ایرباس ۳۴۰ شرکت هواپیمایی ایرفرانس که به علت نقص فنی در ساعت ١٩:٢٥ در فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان به زمین نشسته بود پس از رفع نقص در ساعت ۰۱:۴۵ بامداد پنجشنبه اصفهان را به مقصد دبی ترک کرد.عصر روز گذشته -چهارشنبه- رسانه‌های کشور به نقل از پایگاه اینترنتی'اکسپرس' فرانسه در خبری فوری از خروج یک فروند هواپیمای ایرفرانس از سیستم رادار در آسمان شهر اصفهان در ایران خبر داده بودند. اما مدیر روابط عمومی فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا از سلامت به زمین نشستن هواپیمای A۳۴۰ شرکت هواپیمایی ایر فرانس به شماره پرواز LAPG مسیر پاریس _ بمبئی به علت نقص فنی در ساعت ۱۹:۲۰ در فرودگاه اصفهان خبر داد.

خواندن خبر در سایت منبع

فرود اضطراری هواپیمای فرانسوی در فرودگاه اصفهان

فراروخبرگزاری فرارو
فرود اضطراری هواپیمای فرانسوی در فرودگاه اصفهان
تمامی 267 سرنشین این هواپیما سالم و در هواپیما مستقر هستند و تمامی عوامل ما در فرودگاه در آمادگی کامل حضور داشتند تا در صورت حادثه اقدامات لازم را انجام دهند.
فرود اضطراری هواپیمای فرانسوی در فرودگاه اصفهان - 0

مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان گفت: هواپیمای فرانسوی به فرودگاه شهید بهشتی اصفهان درخواست فرود اضطراری داد و درحال حاضر تمامی مسافران این پرواز در سلامتی کامل هستند.

منصور شیشه‌فروش امروز در گفت‌وگو با فارس، در مورد فرود اضطراری هواپیمای فرانسوی در فرودگاه شهید بهشتی اصفهان اظهار کرد: این هواپیما حوالی ساعت ۱۹ از فرودگاه اصفهان درخواست فرود اضطراری کرد که با هماهنگی صورت‌گرفته، این هواپیما در فرودگاه اصفهان به زمین نشست.

وی بیان کرد: تمامی ۲۶۷ سرنشین این هواپیما سالم و در هواپیما مستقر هستند و تمامی عوامل ما در فرودگاه در آمادگی کامل حضور داشتند تا در صورت حادثه اقدامات لازم را انجام دهند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان ادامه داد: درحال رایزنی هستیم تا اگر مشکل هواپیمای آن‌ها برطرف نشد، امکان اسکان مسافران این پرواز را فراهم کنیم و تا ساعات آینده وضعیت هواپیما آن‌ها مشخص خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

سرنوشت هواپیمای فرانسوی پس از بررسی تیم فنی مشخص می‌شود

ایرناخبرگزاری ایرنا
سرنوشت هواپیمای فرانسوی پس از بررسی تیم فنی مشخص می‌شود
تهران- ایرنا - سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری شامگاه چهارشنبه در پاسخ به این که آیا هواپیمای فرانسوی که در اصفهان فرود اضطراری داشته، به دلیل تحریم ها به سرنوشت هواپیمای نروژی دچار می شود؟ گفت: این مسأله بعد از تکمیل بررسی های تیم فنی مشخص می شود.

به گزارش ایرنا، یک فروند هواپیمای شرکت ایرفرانس ساعت ١٧ و ٢۵ دقیقه امروز با ۲۶۷ نفر مسافر در فرودگاه اصفهان فرود اضطراری کرد.

یادآور می‌شود هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ شرکت هواپیمایی ایر شاتل کشور نروژ که جمعه ۲۳ آذرماه ۹۷ ببین اسلو و دوبی پرواز می‌کرد، به دلیل نقص فنی در فرودگاه شیراز فرود اضطراری کرد.

تحریم‌های آمریکا این هواپیمای را ٧٠ روز در شیراز زمین گیر کرد.

«رضا جعفرزاده» شامگاه چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: هواپیمای ایرفرانس به دلیل نقص فنی در فرودگاه اصفهان فرود اضطراری کرد و اکنون تیم فنی فرودگاه اصفهان در حال بررسی مشکل هستند.

وی ادامه داد: هنوز نقص فنی این هواپیما مشخص نیست که بخواهیم به آن بپردازیم؛ سرویس‌های لازم را فرودگاه اصفهان به این هواپیما ارایه می‌دهد و مشکلی از این ناحیه وجود ندارد.

جعفرزاده اظهار کرد: پس از تکمیل بررسی تیم فنی، مشخص می‌شود که آیا هواپیما می‌تواند به مسیر خود ادامه دهد یا نیاز به قطعه دارد.

اقتصاد*٩١٨٩**شبس**۱۶۱۳

خواندن خبر در سایت منبع

هواپیمای فرانسوی عازم هند است/ آماده اسکان مسافران در اصفهان هستیم

فارسخبرگزاری فارس
هواپیمای فرانسوی عازم هند است/ آماده اسکان مسافران در اصفهان هستیم
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: هواپیمای مسافربری که از پاریس به سمت بمبئی درحال حرکت بود، در اصفهان فرود اضطراری انجام داد.

منصور شیشه‌فروش امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان، در مورد جزئیات تکمیلی فرود اضطراری هواپیمای فرانسوی در اصفهان اظهار کرد: هواپیما همچنان در فرودگاه اصفهان مستقر است.

وی بیان کرد: از همان ابتدای فرود هواپیما، اقدامات اولیه از جمله خنک کردن چرخ‌های هواپیما انجام شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان عنوان کرد: این هواپیما از مقصد پاریس در حال حرکت به سمت بمبمئی بود که به فرودگاه اصفهان درخواست فرود اضطراری داد و در فرودگاه شهید بهشتی اصفهان فرود آمد.

شیشه‌فروش در مورد وضعیت این هواپیما مطرح کرد: تا چند ساعت دیگر تکلیف پرواز آن‌ها مشخص می‌شود و درحال حاضر تیم تخصصی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران درحال بررسی فنی هواپیما هستند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در پایان گفت: آماده اسکان مهمانان این پرواز در اصفهان برای امشب هستیم.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

مرگ لحظه‌ای قربانیان ویروس کرونا

تابناکتابناک23 ساعت قبل
«کروناویروس‌ها / Coronaviruses» خانواده بزرگی از ویروس‌ها هستند که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می‌شود. از علایم اصلی این بیماری می‌توان به تب، سرفه، تنگی نفس و مشکلات حاد تنفسی اشاره کرد. در موارد حاد مشکلات گوارشی نظیر اسهال، نارسایی حاد تنفسی، اختلالات انعقادی خون و نارسایی کلیه نیز گزارش شده‌است که این مورد می‌تواند بیمار را به همودیالیز نیازمند کند. نسخه جهش یافته این بیماری اکنون در چین قربانی می‌‌گیرد و در حال سرایت به دیگر کشورها است. نحوه وقوع مرگ آنی در مبتلایان را می‌بینید.

۱۵ سال زندان برای خائن شدن المیرا / اعدام علیرضا در قتل سریال ستایش+ فیلم گفتگو

رکنارکنا20 ساعت قبل
او که با یک خانم دکتر ازدواج کرده، می‌گفت همسرم فرهاد را می‌شناسد و از او بدگویی می‌کرد و می‌گفت فرهاد هرزه است. حرف‌های او من را نسبت به همسرم بدبین کرد و تصمیم گرفتم با کمک علیرضا، فرهاد را به قتل برسانم. بعد از اعترافات المیرا، علیرضا دستگیر شد و در اعتراف به قتل گفت: روز حادثه المیرا به بهانه پنچر شدن ماشینش، همسرش را به اتوبان کشاند و من به او شلیک کردم. حتی یک بار علیرضا یک پودر کشنده به من داد که به فرهاد بخورانم و او را بکشم، اما قبول نکردم. قضات دادگاه بعد از مشورت، المیرا را به تحمل ۱۵ سال حبس و علیرضا را به قصاص نفس محکوم کردند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

بن سلمان از افشا کننده قتل خاشقچی انتقام گرفت + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، شاهزاده سعودی با هک موبایل افشاکننده قتل خاشقچی از او انتقام گرفت و گران‌ترین طلاق تاریخ را این‌گونه رقم زد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

فیلم لحظه تصادف شاخ به شاخ در جاده برفی / روسیه

رکنارکنا23 ساعت قبل
به گزارش گروه ترجمه رکنا، اخیرا ویدیویی در رسانه‌های روسیه به انتشار گذاشته شد که تصادف شاخ به شاخ دو خودرو را در جاده به تصویر کشیده است. در ویدیو منتشر شده مشاهده می‌شود دو خودرو به سرعت با یکدیگر برخورد کرده و مقصر این اتفاق هولناک راننده ۷۳ ساله بوده که با ورود ناگهانی به لاین مخالف این تصادف را رقم زد. گفتنی است که در پی این حادثه دو نفر از سرنشینان خودرو‌ها در جا کشته و راننده‌ها به بیمارستان منتقل شدند و تحت درمان قرار گرفتند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

اطفای آتش سوزی در بازار تاریخی سراب

مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، این تیمچه در دوره قاجاریه احداث شده و بر اساس بررسی‌های اولیه هیچ آسیبی به بافت تاریخی این بازار وارد نشده است.

خسارت‌ها و تلفات آتش‌سوزی‌های جنگلی در استرالیا

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- مقامات کشور استرالیا می‌گویند آلودگی هوا ناشی از آتش‌سوزی در جنگل‌های جنوب شرقی این کشور دست کم سه میلیارد یورو به صنعت گردشگری این کشور ضرر می‌زند. گروه چندرسانه‌‌ای خبرگزاری میزان، مقامات کشور استرالیا می‌گویند آلودگی هوا ناشی از آتش‌سوزی در جنگل‌های جنوب شرقی این کشور دست کم سه میلیارد یورو به صنعت گردشگری این کشور ضرر می‌زند. از ماه سپتامبر (شهریور) تا کنون ۳۲ نفر بر اثر گسترش آتش سوزی‌ها در این کشور جان باختند. این آتش سوزی منجر به مرگ یک میلیارد جانور از گونه‌های مختلف و تخریب دوهزار و پانصد خانه شده است. گستره این آتش سوزی جنگلی به اندازه یک سوم کشور آلمان است.

اخبار بیشتر