اخبار قیمت‌های روز بازار - جمعه ۲۰ اردیبهشت
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار - جمعه ۲۰ اردیبهشت

بازار خودروهای خارجی؛ رشد نجومی قیمت‌ها و رکود خرید و فروش

رکناخبرگزاری رکنا
بازار خودروهای خارجی؛ رشد نجومی قیمت‌ها و رکود خرید و فروش
رکنا: این روزها قیمت خودروهای خارجی همپای قیمت داخلی ها روزهای پر فراز و نشیبی را تجربه می کند؛ حضور پر رنگ واسطه ها و دلالان و رشد نجومی قیمت ها از مشخصه های این روزهای بازار است.

بازار خودروهای خارجی؛ رشد نجومی قیمت‌ها و رکود خرید و فروش - 1

به گزارش گروه اقتصادی رکنا ؛ بازار خودرو ایران در انحصار خودروسازان داخلی است، بطوری که سایپا و ایران خودرو حدود ۸۷ درصد بازار را در اختیار دارند و سهم خودروسازان بخش خصوصی که اغلب به مونتاژ برندهای خارجی می‌پردازند، حدود هشت درصد برآورد می‌شود؛ پنج درصد باقیمانده سهم خودروهای وارداتی است.

سال ۹۶ در مجموع ۷۰ هزار و ۷۵ دستگاه خودرو سواری به ارزش یک میلیارد و ۸۳۸ میلیون و ۸۵۱ هزار دلار وارد کشور شد.

فعالان بازار خودروهای خارجی می‌گویند: ابراز نگرانی برخی بابت سهم پنج درصد خودروهای خارجی از بازار، بیشتر به نوعی بهانه جویی شبیه است؛ زیرا خودروهای خارجی تامین کننده نیازهای کیفی هستند و به فرموده رهبر معظم انقلاب، کالاهای کیفی خارجی می‌تواند الگویی برای تولیدکنندگان داخلی همان کالاها باشند.

این در حالی است که از سال ۹۷ نزدیک به ۱۵ هزار دستگاه خودرو در گمرکات باقی مانده و راه ورودشان به کشور مسدود شده است.

شانزدهم دی ماه پارسال دولت با نگاه گره گشایی از مشکلات، مصوبه‌ای صادر کرد تا امکان رفع انسداد این خودروها میسر شود، اما به گفته دبیر انجمن واردکنندگان خودرو، تا امروز کمتر از یک هزار دستگاه خودرو از گمرکات ترخیص شده است.

«مهدی دادفر» در این زمینه به ایرنا گفت: اعتبار این مصوبه که چهار ماهه بود، دوشنبه گذشته (۱۶ اردیبهشت) به پایان رسید، اما دلیل اجرا نشدن کامل آن ناهماهنگی بین دستگاه‌های دولتی از جمله گمرکات و بانک مرکزی و نبود چابکی لازم در آنهاست.

وی افزود: هرچند این انجمن تاکنون تلاش‌های زیادی برای رفع مشکل یاد شده کرده و مکاتبات متعددی با شخص رئیس جمهوری، دفتر معاون اول رئیس جمهوری، وزیر صنعت، معاونان وزیر و سازمان توسعه تجارت داشته، اما هنوز این مصوبه تمدید نشده است.

دادفر ادامه داد: به این ترتیب، درگیری‌های نمایندگی‌های فروش با مشتریان ادامه خواهد داشت و پرونده‌های قضایی در این زمینه همچنان باز خواهد ماند.

وی با بیان اینکه کسب و کار واردکنندگان خودرو به نابودی کشیده شده، یادآور شد: اکنون اشتغال در این بخش از ۱۵ هزار نفر به کمتر از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر رسیده است؛ همچنین ۱۵ هزار مشتری به مدت بیش از یک سال و نیم است که معطل دریافت خودروهایشان هستند.

با این حال به نظر نمی‌رسد حتی گره گشایی کامل از این مشکل و ترخیص باقی مانده خودروهای در گمرک مانده، بتواند عطش بالای بازار خودروهای خارجی را فروبنشاند؛ زیرا مطابق متوسط آمار سال‌های گذشته سالیانه به ۷۰ هزار خودروی خارجی برای پاسخگویی به تقاضای مشتریان نیاز است و کمبود خودرو در بازار به رشد قیمت‌ها دامن زده است.

برپایه مشاهدات میدانی خبرنگار ایرنا، در آخرین ساعات معاملات دو روز گذشته هر دستگاه خودروی سوناتا هیبرید ۶۸۰ میلیون تومان، توسان ۷۸۰ میلیون تومان، النترا ۵۱۰ میلیون تومان، سورنتو یک میلیارد تومان، سراتو ۴۹۰ میلیون تومان، اپتیما ۷۸۰ میلیون تومان، تویوتا RAV۴ فول ۲۰۱۸ به ۹۵۰ میلیون تومان، سانتافه ۹۸۰ میلیون تومان، کمری هیبرید ۷۸۰ میلیون تومان، نیسان جوک ۶۵۰ میلیون تومان، اسپورتیج ۸۱۰ میلیون تومان، لکسوس NX یک میلیارد و ۵۵۰ ملیون تومان، میتسوبیشی ای اس ایکس ۶۸۰ میلیون تومان و تالیسمان ۸۰۰ میلیون تومان قیمت گذاری شدند.

مخالفان واردات

با این حال، عده‌ای نیز با واردات خودرو در این مقطع حساس تاریخی به هر شکل آن مخالفند و آن را زمینه‌ای برای افزایش تقاضا برای ارز و در نتیجه رشد مجدد نرخ آن می‌دانند.

«امیرحسن کاکایی» استاد دانشگاه علم و صنعت در این خصوص می‌گوید: برخی از فضای ملتهب کنونی سوء استفاده کرده و بحث واردات خودرو را مطرح می‌کنند، در حالی که دشمنان می‌خواهند ما چنین شیوه‌ای در پیش بگیریم.

وی تاکید کرد: افزایش واردات در این شرایط به معنای افزایش نیاز به ارز، فشار بیشتر به دولت و در نتیجه افزایش مجدد نرخ ارز است.

کاکایی افزود: واردات همچون مسکنی است که تب بازار را پایین می‌آورد، اما به اقتصاد ضربه می‌زند.

وی بیان داشت: باید بپذیریم که امروز وسط یک جنگ اقتصادی هستیم و مطرح کردن موضوعاتی نظیر واردات حتی خودروهای دست دوم در این شرایط، جز مصرف گرایی نتیجه‌ای ندارد و مشکلی را حل نمی‌کند.

قیمت‌های نجومی خودروهای خارجی

در این زمینه، یک نمایشگاه دار خودروهای خارجی در منطقه یوسف آباد تهران به ایرنا گفت: این روزها قیمت خودروهای خارجی آنقدر عجیب و غریب شده که روی گفتن آن به مشتریان را نداریم.

«کورش طواحن» افزود: هیچ دلیلی برای این افزایش قیمت‌ها در بازار نمی‌بینیم، انگار در ماه‌های گذشته عده‌ای پول‌های خود را به سمت این بازار سرازیر کرده‌اند و امروز هر آنچه دلشان بخواهد قیمت می‌دهند.

وی به گرانی سایر اقلام اساسی و مایحتاج مردم اشاره کرد، اما گفت: اینکه بخواهیم برای خودروهای داخلی پژو ۲۰۶ تیپ پنج ۱۲۸ میلیون تومان یا برای پژو ۲۰۷ اتوماتیک صندوق دار ۲۱۰ میلیون تومان بپردازیم، به هیچ عنوان توجیه نداشته و در این شرایط رشد بی ضابطه قیمت خارجی‌ها جای خود دارد.

طواحن خاطرنشان کرد: تا هفته گذشته جنب و جوش زیادی در بازار شاهد بودیم و تقاضا برای خرید هم زیاد بود، اما فروشنده‌ها کمتر مایل به فروش خودروهای خود بودند.

وی بیان داشت: بیشتر خریداران نیز از دلالان و واسطه‌ها و نه مشتریان واقعی بودند، اما این روزها به نظر می‌رسد این موج به افراد و خانواده‌های عادی هم رسیده و برای حفظ ارزش پولشان بازار خودروهای خارجی را انتخاب کرده‌اند.

تاثیر مثبت حذف قیمت از سایت‌ها

یک نمایشگاه دار دیگر از منطقه شرق تهران به حذف نمایش قیمت در آگهی‌های خودرویی برخی سایت‌ها اشاره کرد و گفت: در ماه‌های گذشته اکثر قیمت‌ها در این سایت‌ها غیرواقعی و غیر کارشناسی بود.

وی که خواست نامش فاش نشود، بطور نمونه به خودرو پژو ۲۰۰۸ اشاره کرد که برخی‌ها در این سایت‌ها قیمت آن را تا ۵۰۰ میلیون تومان هم بالا برده بودند.

این نمایشگاه دار، افسارگسیختگی قیمتی ماه‌های اخیر را به وضعیت بد اقتصادی کشور مرتبط دانست و افزود: در امارات متحده عربی شاهدیم هر کس آزاد است تا خودروی خود را به هر قیمتی که دوست دارد، بفروشد و هیچ نهادی هم بر آن نظارت ندارد.

وی ادامه داد: بالا بودن شفافیت و وضعیت بسامان اقتصادی در این کشور حاشیه خلیج فارس، شرایطی را فراهم کرده که اگر فردی خودرو را با قیمت غیرواقعی عرضه کند، از او نمی‌خرند.

این فعال خودرویی تاکید کرد: موافق درج نشدن قیمت در آگهی‌های سایت‌ها هستیم و اگر روزی قرار شد قیمت‌ها اعلام شود، باید کارشناسی شده و اصالت آگهی و آگهی دهنده مشخص باشد.

در روزهای گذشته به دلیل بروز التهاب در بازار خودروی کشور و با هدف کمک و همراهی برای مدیریت این بحران توسط نیروهای انتظامی و قضایی، سایت هایی نظیر «دیوار» و «باما» در پیام هایی از حذف موقت نمایش قیمت در آگهی‌های خودروی خود خبر دادند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت آزاد ارز در بازار تهران ۲۰ اردیبهشت ۹۸/ قیمت دلار اعلام شد

موجخبرگزاری موج
قیمت آزاد ارز در بازار تهران ۲۰ اردیبهشت ۹۸/ قیمت دلار اعلام شد
قیمت ارز در بازار آزاد تهران در جریان معاملات امروز جمعه 20 اردیبهشت ماه 98 مشخص شد.

به گزارش خبرگزاری موج، در جریان معاملات امروز جمعه ۲۰ اردیبهشت ماه ۹۸ قیمت ارز در بازار آزاد تهران مشخص شد.

بر این اساس دلار آمریکا ۱۵ هزار ۶۰۰ تومان، یورو با قیمت ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان، پوند ۲۰۳۰۰، دلار کانادا ۱۱۶۵۰، درهم امارات ۴۲۵۰ و لیر ترکیه ۲۵۰۰ تومان شد.

منبع قیمت‌های اعلامی در خبرگزاری موج استعلام قیمت‌ها از سه صرافی -در پایان روز کاری ۱۹ اردیبهشت ماه در میدان فردوسی است.

خواندن خبر در سایت منبع

الزام کارخانجات به عرضه تن ماهی با قیمت ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان/ مخالف هرگونه افزایش قیمت هستیم

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
الزام کارخانجات به عرضه تن ماهی با قیمت ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان/ مخالف هرگونه افزایش قیمت هستیم
خبرگزاری میزان- مدیر کل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار سازمان شیلات ایران با بیان اینکه پایه قیمتی تن ماهی بر اساس وزن ۱۸۰ گرم که ۹۰ درصد تولید کارخانجات را شامل می‌شود تعیین شده است، گفت: تمام واحد‌های کنسروسازی ملزم به رعایت قیمت ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان هستند.
الزام کارخانجات به عرضه تن ماهی با قیمت ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان/ مخالف هرگونه افزایش قیمت هستیم - 0

عیسی گلشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان درباره افزایش قیمت تن ماهی اظهار کرد: بخشی از هزینه‌ای که در قیمت کنسرو تن ماهی اتفاق افتاده بر اساس هزینه‌های اجتناب ناپذیری است که روی نهاده‌ها اضافه شده بود و با توجه به اینکه قبل از سال جدید هم قیمت ماهی، قوطی، روغن و درب قوطی افزایش پیدا کرده بود سندیکای تولیدکنندگان درخواست افزایش قیمت ارائه کرد و پس از تعامل با سازمان حمایت بر روی ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان با وزن ۱۸۰ گرم و روغن گیاهی به توافق رسیدند.

مدیر کل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار سازمان شیلات ایران افزود: از سندیکای تولیدکنندگان درخواست کردیم این تغییرات قیمتی را قبل از پایان سال گذشته اعمال نکنند و در زمان کاهش مصرف اعمال شود تا بازار خود را تطبیق دهد.

وی گفت: در سال جدید افزایش قیمت صورت گرفت، اما همزمان به دلیل رسیدن به پایان فصل صید و افزایش هزینه‌های حوزه صیادی، قیمت ماهی افزایش یافت.

گلشاهی ادامه داد: برای اینکه تن ماهی مجددا افزایش نیابد جلسه‌ای با اتحادیه صیادی سیستان و بلوچستان و سندیکای کنسرو به همراه سازمان شیلات برگزار شد و درباره ماهی به توافق رسیدند تا قیمت تن ماهی مجددا افزایش نیابد.

مدیر کل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار سازمان شیلات ایران خاطرنشان کرد: قیمت ماهی هوور ۱۸ هزار تومان و ماهی گیدر ۱۹ هزار تومان به توافق رسیدند.

وی با بیان اینکه پایه قیمتی تن ماهی بر اساس وزن ۱۸۰ گرم که ۹۰ درصد تولید کارخانجات را شامل می‌شود تعیین شده است، تصریح کرد: تمام واحد‌های کنسروسازی ملزم به رعایت قیمت ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان هستند.

گلشاهی با بیان اینکه هیچ کمبودی در بازار وجود ندارد، اما در این بین برخی سودجو‌ها کالا‌ها را در انبار نگه داشتند تا کالا را با قیمت جدید بفروشند، تاکید کرد: موافق افزایش قیمت نیستیم و در این باره با سازمان حمایت رایزنی خواهیم کرد.

مدیر کل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار سازمان شیلات ایران درباره اختصاص ارز برای واردات تن ماهی اظهار کرد: برای آبزیان به جز تعدادی نهاد‌های پایه ارز ۴۲۰۰ تعلق نمی‌گیرد بر اساس سیاست‌هایی که دولت طراحی کرده برای کالا‌های واسطه‌ای ارز نیمایی تعلق می‌گیرد.

وی ادامه داد: ۷۵ درصد نیاز کارخانجات کنسرو به ماهی در کشور تامین می‌شود و حدود ۲۵ درصد از طریق واردات و ارز نیمایی وارد می‌شود.

گلشاهی همچنین خاطرنشان کرد: به مناسبت ماه مبارک رمضان محصولات بسته بندی شده آبزیان با تخفیف ۲۵ درصدی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای عرضه می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

آخرین قیمت‌های خرید موبایل روی سایت دیوار

دیجیاتوخبرگزاری دیجیاتو
آخرین قیمت‌های خرید موبایل روی سایت دیوار

از نیمه سال گذشته تا همین امروز بازار گوشی‌های تلفن همراه شاهد افزایش قیمت‌ها و محدودیت اجناس ارائه شده در بازار بوده است، موضوعی که مایه دلسردی خریداران و فروشندگان این حوزه بود. اما برای خرید موبایل سایت‌هایی مانند دیوار همچنان مشتریان خود را حفظ کرده‌اند.

قیمت‌های ارائه شده در این سایت‌ها حکایت از آن دارد که عملا برای خرید برند‌های اصلی گوشی هوشمند تلفن همراه با امکاناتی کاملا اولیه و بدون حافظه اضافی، باید بودجه‌ای در حدود ۱٫۵ میلیون تومان در نظر گرفت. البته اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که این روزها دوباره به سراغ گوشی‌های غیرهوشمند رفته‌اند و از فناوری روز دنیا دلزده شده‌اند، بهتر است بدانید بخت با شما یار است و به رقمی بیش از ۵۰۰ هزار تومن برای پیدا کردن گوشی مورد علاقه خود نیاز ندارید.

اما قیمت گوشی‌های هوشمند – به خصوص انواع کارکرده آن – بیش از هر چیز به حجم حافظه و بی خط ‌و‌خش بودن صفحه نمایش و بدنه گوشی بستگی دارد. آنطور که از آگهی‌های سایت دیوار می‌توان فهمید، گوشی‌های آیفون گوی سبقت را از دیگر تلفن‌های همراه از نظر قیمت ربوده‌اند.

در بورس آیفون، قیمت مدل‌های جدید این گوشی‌ها از نزدیک به هفت میلیون تومان آغاز می‌شود. یکی از فروشندگان آیفون ۸ پلاس در سایت دیوار گوشی‌ای را که به گفته خودش فقط دو ماه از آن استفاده کرده است و ۶۴ گیگ حافظه دارد، به قیمت ۱۰٫۵ میلیون تومان آگهی کرده. همین مدل گوشی از سوی فروشنده دیگری ۱۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. برای خرید موبایل آیفون ایکس با ۲۵۶ گیگ حافظه هم قیمت‌هایی بین ۱۲ تا ۱۳ میلیون تومان در نظر گرفته می‌شود.

آخرین قیمت‌های خرید موبایل روی سایت دیوار - 6

گوشی‌های بلک‌بری هم همچنان در ایران پرطرفدار هستند. هر چند در سال‌های اخیر بازار فروش این گوشی‌های در عرصه جهانی دیگر رونق گذشته را ندارد و زیر سایه سیستم‌های اندروید و iOS قرار گرفته است اما باز هم بلک‌بری‌های قدیمی کلاس خود را در کشور ما حفظ کرده‌اند و با قیمتی بین یک و نیم میلیون تومان تا یک میلیون و هشتصد هزار تومان خرید و فروش می‌شوند.

بلک‌بری‌های جدیدتر، قیمت‌هایی بالاتر دارند، برای مثال یک بلک‌بری مدل پورشه ۳٫۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است و برای مدل کی وان نیز قیمت‌ها بین سه میلیون و ۸۰۰ هزارتومان تا چهار میلیون و ۱۰۰ هزار تومان در تغییر است.

البته ناگفته نماند که در بازار این روزها هنوز هم امکان پیدا کردن گوشی‌های همراه با قیمتی کمتر از یک میلیون تومان وجود دارد. اما این گوشی‌ها دیگر از برند‌های اصلی در این حوزه به شمار نمی‌آیند و باید به سراغ برند‌های مانند سونی بروید که با قیمت‌های بین ۶۰۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شوند.

یکی از نکاتی که بسیاری از کارشناسان بازار گوشی‌های تلفن همراه به آن اشاره می‌کنند به موضوع ناپایدار بودن قیمت ارز و تاثیر آن بر قیمت تلفن‌های همراه باز می‌گردد. به گفته این کارشناسان خرید موبایل در هفته‌های آینده مطمئنا با نوسانات تازه‌ای دست به گریبان خواهد شد که از یک سو تحت تاثیر خروج گوشی‌های قدیمی از انبارهای فروشندگان قرار خواهد گرفت و از سوی دیگر نیز موج تازه تغییرات قیمت ارز بر آن تاثیر خواهد گذاشت.

خواندن خبر در سایت منبع

تعیین نرخ‌ جدید تردد در طرح ترافیک/ لیست قیمت‌ها

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
تعیین نرخ‌ جدید تردد در طرح ترافیک/ لیست قیمت‌ها
ایسنا نوشت: مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیک از تعیین نحوه عوارض تردد در محدوده طرح ترافیک خبر داد.

عمار سعیدیان‌فر در مورد تغییرات بهای عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک در سال ۹۸، با بیان اینکه نوع معاینه فنی در تعیین بهای عوارض تعیین کننده است، گفت: بهای طرح ترافیک برای ساکنان محدوده در سال جاری ۵۰ درصد کمتر از بقیه تعیین شده است یعنی ساکنان محدوده طرح ترافیک از تخفیف ۵۰ درصد بهره مند هستند و علاوه بر این خروج ساکنان قبل از ساعت ۸:۳۰ و ورودشان بعد از ساعت ۱۶:۳۰ برای آنها رایگان محسوب خواهد شد.

وی با بیان اینکه تعیین قیمت نهایی طرح ترافیک به نوع معاینه فنی و زمان تردد بستگی دارد، گفت: در طرح ترافیک سال جاری برای خودروهای فاقد معاینه فنی برتر ۱۵ درصد، افزایش بها در نظر گرفته شده و بهای طرح ترافیک برای خودروهای دارای معاینه فنی کمتر از ۸ درصد، افزایش یافته است.

سعیدیانفر با بیان اینکه یکی از ملاک‌های محاسبه بهای عوارض، حضور در زمان اوج یا غیراوج ترافیک و آخرین و اولین مشاهده پلاک در دوربین‌ها است، گفت: ساعت قبل از ۱۰ صبح و بعد از ۱۶ عصر، ساعت اوج ترافیک صبح و عصر در نظر گرفته شده است.

نوع معاینه فنی و زمان تردد دوعامل تعیین قیمت

وی در مورد هزینه‌های تردد در محدوده طرح ترافیک با بیان اینکه اگر محل سکونت داخل محدوده طرح ترافیک باشد با ۵۰ درصد تخفیف مواجه هستید، گفت: در ساعات غیر اوج اگر خودرو دارای معاینه فنی برتر باشد مبلغ ۷۲۴۵ تومان در نظر گرفته می‌شود و اگر در ساعات غیر اوج خودروی دارای معاینه فنی عادی وارد محدوده شود، مبلغ ۹۶۶۰ تومان برای وی تعیین خواهد شد.

وی با بیان اینکه اگر منزل داخل محدوده طرح ترافیک باشد در ساعتی که در یکسر اوج از منزل خارج شوید و دارای معاینه فنی برتر باشید مبلغ ۱۰ هزار و ۳۵۰ تومان برای شما در نظر گرفته می‌شود و اگر دارای معاینه فنی عادی باشید در یکسر اوج مبلغ ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان برای شما در نظر گرفته می‌شود گفت: اگر تردد شما در دو سر اوج (قبل از ۱۰ صبح و بعد از ساعت ۱۶) باشد و دارای معاینه فنی برتر باشید مبلغ ۱۵ هزار و ۵۲۵ تومان و اگر دارای معاینه فنی عادی باشید مبلغ ۲۰ هزار و ۷۰۰ تومان برای شما در نظر گرفته خواهد شد.

سعیدیان با بیان اینکه اگر محل سکونت خارج از محدوده طرح ترافیک باشد قطعا تخفیف ۵۰درصدی لحاظ نمی‌شود و قیمت‌ها افزایش می‌یابد ادامه داد: اگر خودرویی در ساعات غیر اوج وارد محدوده طرح ترافیک شود، در صورت داشتن معاینه فنی برتر مبلغ ۱۴ هزار و ۴۹۰ تومان در نظر گرفته می‌شود و در صورت داشتن معاینه فنی عادی مبلغ ۱۹ هزار و ۳۲۰ تومان براساس نرخ سال ۹۸ از حساب شهروندی وی کسر می‌شود.

مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیک گفت،: اگر زمان سفر در حالتی باشد که در یک سر اوج باشد در صورت داشتن معاینه فنی برتر مبلغ ۲۰ هزار و ۷۰۰ تومان و در صورت داشتن معاینه فنی عادی مبلغ ۲۷ هزار و ۶۰۰ تومان در حساب شهروندی راننده محسوب خواهد شد.

به گفته سعیدیان‌فر، اگر سفر در خارج از محدوده در دو سر اوج باشد در صورت داشتن معاینه فنی برتر مبلغ ۳۱ هزار و ۵۰ تومان و در صورت داشتن معاینه فنی عادی مبلغ ۴۱ هزار و ۴۰۰ تومان تعیین خواهد شد.

تشریح نوع سهمیه بگیران طرح ترافیک

مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیک با بیان اینکه شهروندان می‌توانند برای تعیین و محاسبه دقیق نرخ عوارض تردد خود به سایت «تهران من» مراجعه و با ورود به قسمت عوارض طرح سال ۹۸ به چهار سوال پاسخ داده و عوارض تردد خود را محاسبه کنند، در مورد تخفیف بگیران طرح ترافیک گفت: البته بر اساس مصوبه شورای شهر تهران، برای گروه‌های مختلف سهمیه با تخفیف در نظر گرفته است که این تخفیف‌ها براساس معرفی نهادهای مسئول تخصیص می‌یابد که براین اساس خبرنگاران دارای ۹۰ درصد تخفیف هستند و جانبازان به صورت رایگان می‌توانند وارد محدوده طرح ترافیک شود.

وی با بیان اینکه تخفیف ۹۰ درصدی برای معلولین و بیماران خاص در نظر گرفته شده است، گفت: همچنین خودروهای مسافربری و آژانس‌ها در صورتی که سه سند سفر در روز ثبت کنند مشمول دریافت تخفیف ۷۰ درصدی می‌شوند، و وانت بارها و خودروهای عمومی نیز اگر یک «باربرگ» در روز به ثبت برسانند، می‌توانند از تخفیف ۷۰ درصدی بهره‌مند شود.

سعیدیان‌فر افزود: البته همه سهمیه بگیران می‌بایست مبلغ ۱۲۰ هزار تومان بابت بهای خدمات پرداخت کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

اولین ویدئو از زلزله‌زدگان ترکیه

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل

لزوم راه اندازی مرکز ملی مطالعات آب‌های مشترک مرزی

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
آقای رضا اردکانیان افزود: امروز با همکاری دانشگاه تربیت مدرس دو تفاهم نامه رسما امضا شد و قرارداد‌های اجرایی آن نیز برای شروع کار تدوین خواهد شد. اردکانیان منابع آب مشترک در حوضه‌های آبریز مشترک را از اولویت‌های وزارت نیرو دانست و افزود: با توجه به نیاز‌ها باید بتوانیم از ظرفیت‌های تخصصی که در دانشگاه وجود دارد بهره‌مند شویم و مقدمات تاسیس مرکز ملی مطالعات آب‌های مشترک مرزی را فراهم کنیم. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوزیر نیرو با اشاره به اینکه تفاهم نامه دوم درخصوص بخش اجتماعی دو موضوع آب و انرژی است گفت: تاکید در این تفاهم نامه بر موضوع مدیریت مصرف و شیوه‌های بررسی طرح‌ها و پررنگ‌تر دیدن وجه اجتماعی موضوع آب و انرژی است. راه‌اندازی هسته متناسب با موضوع تفاهم نامه در دانشگاه، ظرفیت سازی انسانی برای تربیت نیرو‌های تخصصی در کشور با استفاده از ظرفیت‌های طرفین، ارزیابی و پایش فعالیت‌های موسسات ملی، منطقه‌ای و بین المللی پیرامون موضوع تفاهم نامه، تسهیل تبادل داده، اطلاعات و گزارشات مورد نیاز موضوع تفاهم نامه با لحاظ حقوق معنوی و طبقه بندی آن‌ها. بخشی از زمینه‌های همکاری مشترک وزارت نیرو و دانشگاه تربیت مدرس است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، قیمت هرگرم طلا‌ی ۱۸ عیار نسبت به روز پنجشنبه ۷ هزار تومان افزایش یافت و به ۵۰۱ هزار تومان رسید. قیمت هر قطعه سکه طرح قدیم با افزایش ۱۰ هزار تومانی در بازار با قیمت ۴ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان معامله شد. هر قطعه سکه امامی امروز با افزایش ۴۰ هزار تومانی نسبت به روز پنجشنبه به ۴ میلیون و ۹۱۷ هزار تومان رسید و هر قطعه نیم سکه با افزایش ۷ هزار تومانی، ۲ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان به فروش رسید. ربع سکه امروز با افزایش ۳۵ هزار تومانی، یک میلیون و ۴۷۵ هزار تومان در بازار عرضه شد همچنین سکه گرمی با کاهش ۸ هزار تومانی به قیمت ۹۲۲ هزار تومان رسید. بیشتر بخوانید: قیمت جهانی فلز زرد امروز (۹۸٫۱۱٫۵) انتهای پیام/
عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل
مردان گرد آمده دور استاندار آذربایجان غربی با لهجه و گویش خودشان همه با هم سخن می‌گفتند. پاسخ خانم مروستی این بود: اینجا محلی است که بیشتر آنان را رانندگان خودروهای مسافرکش از شهرستان‌های آذربایجان غربی تشکیل می‌دهند. یکی از این ماشین خواب‌ها به خبرنگار ایرنا می‌گوید: هشت سال است که اینجا هستم. یکی دیگر از همین ماشین خواب‌ها که لیسانس حسابداری دارد و ۲۴ ساله است، می‌گوید: اگر هر کدام از ما روزی در حد ۹۰ تا ۱۰۰ هزار تومان درآمد در شهر خودمان داشته باشیم، قول می‌دهم ۸۰ درصد این ماشین خواب‌ها به خانه خودشان بر می‌گردند. مروستی: بر اساس بررسی‌ها، تعداد ماشین خواب‌ها ۵۰۰ نفرند که به طور میانگین ۲۰ تا ۴۰ سال سن دارند و همه متاهل و صاحب یک تا چهار فرزند هستند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، خداداد غریب پور صبح امروز در صبحانه کاری با مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران در محل آن شرکت، اظهار داشت: ‌ در حال حاضر زیرساخت‌های مورد نیاز برای اجرای هر چه سریعتر طرح‌های تولید محصولات پتروشیمی فراهم است. غریب پور تصریح کرد: فاز نخست اسکله منطقه پارسیان رو به اتمام است و سرمایه گذاران از امکانات لازم برای اجرای طرح‌های این بخش برخوردارند. بهزاد محمدی مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی نیز اظهار داشت: ‌ منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان از پتانسیل لازم برای تبدیل شدن به منطقه جدید تولید محصولات پتروشیمی برخوردار است. معاون وزیر نفت با بیان اینکه آینده صنعت پتروشیمی کشور می‌تواند در «پارسیان» رقم خورد، از اقدامات ایمیدرو در ساخت بندر این منطقه تشکر کرد. وی ابراز امیدواری کرد که سرمایه گذاران صنعت پتروشیمی به منطقه پارسیان سوق داده شوند.
صدا و سیماصدا و سیما58 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، مهدی میراشرفی در نشست خبری این سازمان به مناسبت روز جهانی گمرک افزود: طی ۱۰ ماه گذشته کشور بیش از ۷۲ میلیارد دلار تجارت خارجی داشته که از این عدد ۳۵ و نیم میلیارد دلار آن به وزن ۱۱۵ میلیون تن صادرات و ۳۶ ممیز ۸۱ میلیارد دلار به وزن ۲۸ میلیون تن واردات است.

اخبار بیشتر