1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

وزرات خارجه آمریکا: به دنبال جنگ با ایران نیستیم

پمپئو: به دنبال جنگ نیستیم/ ترامپ امیدوار است روزی با رهبران ایران دیدار کند

اصلاحات پرسخبرگزاری اصلاحات پرس
پمپئو: به دنبال جنگ نیستیم/ ترامپ امیدوار است روزی با رهبران ایران دیدار کند
وزارت امور خاجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای با ادعای این که ایران در چند هفته اخیر اقدامات و اظهاراتی تهدیدآمیز داشته اعلام کرد که پاسخ این کشور و متحدان و شرکای آن واضح است که به دنبال جنگ نیستند "اما باید از خودشان دفاع کنند".

به گزارش اصلاحات پرس، وزرات امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای مدعی شد: جمهوری اسلامی ایران در چند هفته اخیر مجموعه تنش‌زایی از اقدامات و اظهاراتی تنش‌زا داشته است. پاسخ ما و شرکا و متحدانمان واضح و این بوده است که به دنبال جنگ نیستیم.

در ادامه وزرات امور خارجه آمریکا مطرح کرد: ۴۰ سال کشتار سربازان آمریکایی، حمله به اماکن آمریکایی و گروگان‌گیری یادآور این است که ما باید از خودمان دفاع کنیم.

در این بیانه با تکرار تهدیدات گذشته دولت آمریکا آمده است: حکومت در تهران باید بداند که هر حمله‌ای علیه منافع آمریکا یا شهروندان آن توسط خود آن‌ها یا نیروهای نیابتی آن‌ها با هر هویتی با پاسخی سریع و قاطع مواجه خواهد شد. ایران نباید خودداری ما در این موقعیت را با فقدان اراده اشتباه بگیرد.

وزارت امور خارجه آمریکا در این بیانیه افزود: تا به امروز، انتخاب از پیش تعیین‌شده این حکومت، خشونت بوده است و ما از کسانی در تهران که از طریق کاهش تنش‌ها راهی برای آینده‌ای شکوفا می‌بینند درخواست داریم که رفتار این حکومت را تغییر دهند.

در پایان این بیانیه آمده است: همان‌طور که رئیس جمهور ترامپ روز گذشته گفت، او امیدوار است که روزی با رهبران ایران برای انجام دادن یک توافق دیدار کند.

خواندن خبر در سایت منبع

بولتون مسئول شتابزدگی در اعزام ناو جنگی به خلیج فارس است

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما
بولتون مسئول شتابزدگی در اعزام ناو جنگی به خلیج فارس است
برخی مقامات آمریکایی، مشاور امنیت ملی کاخ سفید را مسئول شتابزدگی در اعزام ناو جنگی به منطقه خلیج فارس می‌دانند.
بولتون مسئول شتابزدگی در اعزام ناو جنگی به خلیج فارس است - 0

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، نشریه آمریکایی تایم فاش کرد مقامات وزارتخانه‌های امور خارجه و دفاع این کشور، جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید را مسئول شتابزدگی در اعزام کشتی جنگی به خلیج فارس می‌دانند و مقامات سابق آمریکایی خواستار برکناری او هستند.

به گزارش شبکه تلویزیونی المیادین، این نشریه آمریکایی فاش کرد مقامات پنتاگون و وزارت امور خارجه آمریکا، جان بولتون را مسئول تصمیم شتابزده در اعزام کشتی‌های جنگی به خلیج فارس می‌دانند.

این نشریه افزود: مقامات امنیتی و اطلاعاتی آمریکا، به شدت نگران رفتار‌های بولتون هستند و تاکید می‌کنند بولتون به توصیه‌های سازمان‌های اطلاعاتی اعتماد ندارد و به این توصیه‌ها گوش نمی‌کند و برای هراس افکنی و مبالغه در مورد موضوع توافقنامه هسته‌ای ایران تلاش کرده است.

تایم خاطر نشان کرد: مقامات سابق آمریکایی خواستار برکناری جان بولتون در پی ناکامی هایش در پرونده‌های کره شمالی، ایران، ونزوئلا و معاهده منع اشاعه تسلیحات با روسیه هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

پایان ماه عسل ترامپ با جان بولتون؟ /افرادی کنارم هستند که عقاید جنگ طلبانه‌اش را تعدیل کنند

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
پایان ماه عسل ترامپ با جان بولتون؟ /افرادی کنارم هستند که عقاید جنگ طلبانه‌اش را تعدیل کنند
ترامپ شایعه از دست دادن اعتمادش به جان بولتون را رد کرد.البته او تاکید کرد همه مشورت‌هایش را از این مشاور جنگ طلب نمی‌گیرد!

رئیس جمهور آمریکا در کنفرانس خبری کاخ سفید هرچند گفت به جان بولتون علاقه دارد اما افزود که من سعی می‌کنم خوی جنگ طلبانه او را متعادل کنم!

پایان ماه عسل ترامپ با جان بولتون؟ /افرادی کنارم هستند که عقاید جنگ طلبانه‌اش را تعدیل کنند - 1

این سخنان پس از آن گفته می‌شود که واشنگتن پست نوشت بولتون خیلی سعی می‌کند ترامپ را به جنگ با ایران یا ونزوئلا وادارد!

ترامپ در کنفرانس خبری گفت بولتون عقاید محکمی دارد اما من غیر از بولتون {افراد دیگری} هم دارم و در حقیقت من سعی می‌کنم خوی جنگ طلبانه‌اش را متعادل کنم.

این هفته یکی از بدترین هفته‌های ترامپ در حوزه دیپلماسی بود که در مورد کره شمالی، ایران و ونزوئلا، آمریکا به انزوا رفت و به همین دلیل رسانه‌ها این موضوع را مطرح کردند که ماه عسل ترامپ با جان بولتون شاید به پایان رسیده باشد.

۴۱۴۱

بولتون سومین مشاور امنیت ملی ترامپ بعد از مایکل فلین و مک مستر است و کمی بیش از یک سال در کنار ترامپ مانده است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | لحظه انفجار مغز جوانی که مسموم شده بود!

خبرآنلاینخبرآنلاین11 ساعت قبل
بیمار جوانی در هند که به دلیل مسمومیت و وجود سم در معده‌اش به یکی از بیمارستان‌های این کشور مراجعه کرده بود حین درمان با دستگاه‌های پزشکی ناگهان مغزش دچار انفجار شد و با منفجر شدن ناگهانی سرش در مقابل پزشکان، پرستاران و خانواده‌اش جانش را به طرز دلخراشی از دست داد.

داستان سورنا، سردار مقتول / نخستین جنگ میان ایران و روم (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران20 ساعت قبل
سورنا، سردار ایرانی در این جنگ بود. کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران؛ محسن ظهوری - «مارکوس لیسینیوس کراسوس» سردار بزرگ روم، از رود فرات در سوریه امروز که گذشت، پا به قلمروی تازه‌ای گذاشت. او از خیانت ارمنستان آگاه شده و همزمان پیشروی سپاه روم را می‌دید. پس سپاه ایران را به دو بخش تقسیم کرد تا بخشی به ارمنستان رفته و بخش دیگر مقابل روم بایستد. سپاه روم در تعقیب آن‌ها، وارد دشتی می‌شود که ۹ هزار کماندار اشکانی از هر سو آن‌ها را تیرباران می‌کنند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز14 ساعت قبل
به گزارش مشرق، خدیجه چنگیز، نامزد جمال خاشقجی، تصویری از دیدار خود با نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا منتشر کرد. یک فعال فضای مجازی در توئیتر نوشت:
نامه‌نیورنامه‌نیور18 ساعت قبل
جواد طباطبایی علیه خاتمیسید محمد خاتمی چندوز پیش در دیدار با اعضای شورای شهر مناسب‌ترین شیوه اداره کشور را فدرالیسم دانست. مهم‌ترین واکنش مربوط به سید جواد طباطبایی، استاد سرشناس علوم سیاسی و ایران‌پژوه برجسته به این سخنان واکنش نشان داد. من اضافه می‌کنم: آقای خاتمی بعید نیست، حتمی است! ضرورت تحقق برجام داخلیمحمدصادق جوادی‌حصار باور دارد که محدودیت‌های موجود بر دولت روحانی به مراتب بیش از دولت اصلاحات است. جوادی حصار در گفت‌وگو با روزنامه آرمان درباره محدوده اختیارات حسن روحانی گفت: «من معتقدم بخش زیادی از این اتفاقاتی که رخ می‌دهد در دولت رقم نمی‌خورد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز20 ساعت قبل
عادل الجبیر گفته عربستان برای جلوگیری از جنگ، تمامی تلاش خود را به کار خواهد گرفتعربستان سعودی ضمن تاکید بر اینکه خواهان جنگ در منطقه نیست، ضمن انتقاد شدید از ایران، از سران کشورهای عرب برای بررسی اوضاع خلیج فارس دعوت کرده است. هفته گذشته، در دو نفتکش متعلق به عربستان سعودی و دو نفتکش دیگر متعلق به امارات و نروژ در آب‌های بندر فجیره در امارات عربی متحده انفجارهایی روی داد و خساراتی به بار آورد. در پی انفجار در این چهار نفتکش، وزارت امور خارجه ایران خواستار تحقیقات مستقل در این زمینه شده بود. هفته گذشته همچنین عربستان سعودی گزارش کرد که چند پهپاد حامل مواد منفجره به خطوط لوله نفتی این کشور حمله کرده و خساراتی بر جای گذاشته‌اند. عربستان خواهان جنگ نیستآژانس خبری سعودی در گزارش دیگری در روز یکشنبه، اظهارات عادل الجبیر، وزیر مشاور سعودی در امور خارجه را در مورد حوادث اخیر در خلیج فارس منتشر کرده است.
افکارنیوزافکارنیوز12 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشدومین مرحله لیگ سری آ کاراته در حالی به میزبانی شهر استانبول ترکیه با حضور ۱۸۱۳ کاراته کا از ۱۰۲ کشور پیگیری می‌شود که نمایندگان کشورمان برای رسیدن به مدال در این مسابقات به روی تاتامی رفتند. مهدی خدابخشی، علی مسکینی وکاتای تیمی مردان با ترکیب (ابوالفضل شهرجردی، علی زند و میلاد فرازمهر) ۳ مدال برنز این مسابقات را بدست آوردند. رده بندی مسابقات به شرح زیر است: تیم ایران با کسب ۶ مدال طلا و ۳ برنز بر سکوی قهرمانی ایستاد. تیم‌های ایتالیا با ۲ نقره و یک برنز و چین تایپه با ۲ نقره پنجم و ششم شدند. در بخش مردان ۳ طلا و ۳ برنز قهرماندر بخش بانوان ۳ طلا قهرمان

اخبار بیشتر