پیش‌بینی وضعیت آب و هوای کشور در چند روز آینده
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

پیش‌بینی وضعیت آب و هوای کشور در چند روز آینده

بارش‌های بهاری در چهارمحال و بختیاری ادامه دارد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
بارش‌های بهاری در چهارمحال و بختیاری ادامه دارد
مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: بارش‌های بهاری در استان تا اوایل خردادماه دارد.

- اخبار استانها -

شاهرخ پارسا در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهرکرد اظهارداشت: بر اساس آخرین نقشه‌های هواشناسی طی ۳ روز ‌آینده با عبور امواج کم دامنه از فراز منطقه شاهد ناپایداری‌هایی به صورت افزایش ابر، وزش باد و در برخی نقاط بارش‌های پراکنده خواهیم بود.

وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته بلداجی با ۶ درجه بالای صفر خنک‌ترین نقطه و لردگان با ۲۶ درجه بالای صفر گرمترین نقطه استان گزارش شده است.

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: طی همین مدت حداقل دمای شهرکرد ۱۱ درجه بالای صفر و حداکثر دمای آن ۲۳ درجه بالای صفر گزارش شده است.

پارسا با اشاره به اینکه بیشترین بارش ناشی از سامانه بارشی در ۲ روز گذشته از کوهرنگ به میزان ۹ میلی‌متر گزارش شده است، افزود: بارش‌های بهاری در استان

تا اوایل خرداد ماه ادامه دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

مه رقیق در جاده چالوس / بارش تگرگ در ارتفاعات البرز

مهرخبرگزاری مهر
مه رقیق در جاده چالوس / بارش تگرگ در ارتفاعات البرز
کرج - هواشناسی استان البرز با توجه به فعالیت سامانه بارشی در استان، برای محور کوهستانی چالوس مه رقیق و برای ارتفاعات بارش تگرگ را پیش‌بینی کرد.

منصور رحمانیان در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به وضعیت جوی استان، اظهار کرد: بررسی الگوهای پیش‌یابی هواشناسی نشان از فعالیت سامانه بارشی دارد.

مدیرکل هواشناسی استان البرز پی آمدهای این سامانه بارشی را رگبار، وزش باد شدید، رعدوبرق و در ارتفاعات بارش تگرگ اعلام کرد.

دیزین خنک‌ترین منطقه با ۲ درجه سانتی‌گراد

وی با تأکید بر اینکه این سامانه بارشی از اوایل وقت امروز به‌تدریج از استان خارج می‌شود، گفت: ازاین‌پس پدیده غالب وزش باد شدید خواهد بود.

رحمانیان کمینه دمای هوای استان را ۱۲ درجه سانتی‌گراد اعلام کرد و گفت: بیشینه دمای امروز تا ۲۶ درجه سانتی‌گراد خواهد رسید.

مدیرکل هواشناسی استان البرز خنک‌ترین منطقه در استان را دیزین با ۲ درجه سانتی‌گراد اعلام کرد و گفت: در حال حاضر گرم‌ترین نقطه استان اشتهارد است که بیشینه دمای این شهرستان به ۲۸ درجه سانتی‌گراد خواهد رسید.

هوای شهرستان‌ها سالم است

وی وضعیت کیفی هوای شهرستان‌های استان را سالم اعلام کرد و گفت: آسمان در بسیاری از مناطق صاف تا قسمتی ابری خواهد بود.

رحمانیان به وضعیت جوی محور کرج - چالوس نیز اشاره کرد و گفت: اسمان در این محور نیمه‌ابری همراه با مه رقیق خواهد بود. همچنین بیشینه سرعت باد ۴۰ کیلومتر بر ساعت است.

خواندن خبر در سایت منبع

آلودگی هوای مشهد کاهش یافت، دمای هوا افزایش

مهرخبرگزاری مهر
آلودگی هوای مشهد کاهش یافت، دمای هوا افزایش
مشهد- ورود توده هوای گرم به خراسان رضوی دمای هوا مشهد را به ۳۲ درجه رساند و غلظت برخی آلاینده ها نیز در این شهر کاهش یافت.

به گزارش خبرنگار مهر، مطابق اطلاعات به دست آمده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی، کیفیت هوای مشهد صبح شنبه با شاخص ۶۰ در شرایط سالم قرار دارد.

کیفیت هوا در ایستگاه‌های سرافرازان، آوینی و الهیه در شرایط پاک و در سایر ایستگاه‌های شهر در شرایط سالم گزارش شده است. کمترین کیفیت هوا از ایستگاه مفتح با شاخص ۸۱ در شرایط سالم گزارش شده است.

مقایسه غلظت آلاینده‌ها حاکی از آن است که بر غلظت برخی آلاینده‌ها نسبت به روز گذشته کاسته شده است.

همچنین ورود توده هوای گرم به خراسان رضوی موجب افزایش دمای هوا تا ۳۲ درجه در مشهد شد و پیش بینی شده طی روزهای آینده چند درجه‌ای دما در این شهر کمتر شود.

خواندن خبر در سایت منبع

پیش بینی وضعیت آب و هوای ۳ روز آینده

موجخبرگزاری موج
پیش بینی وضعیت آب و هوای ۳ روز آینده
وظیفه گفت: امروز رگبار پراکنده، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید در خراسان شمالی، شرق سمنان، ارتفاعات گلستان، نیمه شمالی خراسان رضوی، بخش‌هایی از استان کرمان، نیمه شمالی سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، احد وظیفه، مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: بنا به تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، امروز (۲۱ اردیبهشت) رگبار پراکنده، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید در خراسان شمالی، شرق سمنان، ارتفاعات گلستان، نیمه شمالی خراسان رضوی، بخش‌هایی از استان کرمان، نیمه شمالی سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: فردا (۲۲ اردیبهشت) بارش پراکنده در نوار شمالی کشور در شمال استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، اردبیل، و دامنه‌های شمالی البرز مرکزی و شمال خراسان رضوی همچنین در ساعات بعدازظهر برای استان‌های اصفهان، یزد و کرمان پیش بینی می‌شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: پس‌فردا (۲۳ اردیبهشت) در دامنه‌های البرز مرکزی در استان‌های زنجان، قزوین، البرز و تهران، سمنان و دامنه‌های زاگرس مرکزی در استان‌های قم، مرکزی، اصفهان، چهار محال و بختیاری، شرق کهگیلویه و بویر احمد، شمال فارس و دامنه زاگرس جنوبی در استان‌های کرمان، شمال هرمزگان، و در استان سیستان و بلوچستان و یزد رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

وظیفه با اشاره به اینکه فردا و پس‌فردا (۲۲ و ۲۳ اردیبهشت) به علت وزش باد شدید در شمال سیستان و بلوچستان پدیده خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نخواهد بود، گفت: طی دو روز آینده به دلیل وزش باد شدید مرکز و شرق خلیج فارس و غرب تنگه هرمز مواج خواهد بود.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان گفت: فردا (۲۲ اردیبهشت) آسمان تهران صاف تا کمی ابری و گاهی همراه با وزش باد خواهد بود. بیشترین و کمترین دمای تهران در این روز ۲۸ و ۱۸ درجه سانتیگراد است. پس‌فردا (۲۳ اردیبهشت) آسمان پایتخت کمی ابری، در بعدازظهر همراه با افزایش ابر و گاهی همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دمای تهران در روز دوشنبه ۲۸ و ۱۸ درجه سانتیگراد خواهد بود.

خواندن خبر در سایت منبع

پیش بینی سازمان هواشناسی از وضعیت بارش‌ها در کشور + جدول

افتصادنیوزخبرگزاری افتصادنیوز
پیش بینی سازمان هواشناسی از وضعیت بارش‌ها در کشور + جدول
اقتصاد نیوز: امروز رگبار پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید برای برخی استان های کشور پیش بینی می شود.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، امروز رگبار پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید در استان‌های خراسان شمالی، شرق سمنان، ارتفاعات گلستان، نیمه شمالی خراسان رضوی، بخش‌هایی از استان کرمان، نیمه شمالی سیستان و بلوچستان و خراسان شمالی پیش بینی می‌شود.

روز یکشنبه بارش پراکنده در نوار شمالی کشور در شمال استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، اردبیل و دامنه‌های شمالی البرز مرکزی و شمال خراسان رضوی و در ساعات بعد ازظهر برای استان‌های اصفهان، یزد و کرمان پیش بینی می‌شود.

روز دوشنبه در دامنه‌های البرز مرکزی در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان و دامنه‌های زاگرس مرکزی در استان‌های قم، مرکزی، اصفهان، چهار محال بختیاری، شرق کهگیلویه و بویر احمد، شمال فارس و دامنه زاگرس جنوبی در استان‌های کرمان، شمال هرمز گان و در استان سیستان و بلوچستان و یزد رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

همچنین روز‌های یکشنبه و دوشنبه به علت وزش باد شدید در شمال سیستان و بلوچستان پدیده گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست.

پیش بینی سازمان هواشناسی از وضعیت بارش‌ها در کشور + جدول - 6پیش بینی سازمان هواشناسی از وضعیت بارش‌ها در کشور + جدول - 7

این مطلب برایم مفید است ۰

خواندن خبر در سایت منبع

هوای پایتخت سالم است

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز
هوای پایتخت سالم است
هم اکنون شاخص کیفیت هوا بر روی عدد 70 قرار دارد و هوای پایتخت اکنون سالم است.

به گزارش افکارنیوز،

شاخص کیفیت هوا در پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته بر روی عدد ۵۱ قرار داشته و سالم است.

همچنین بر اساس این گزارش هم اکنون شاخص کیفیت هوا بر روی عدد ۷۰ قرار دارد و هوای پایتخت اکنون سالم است.

خوشبختانه بر اساس آمارهای موجود از ابتدای سال جاری تاکنون تهران ۲۳ روز هوای پاک و ۲۸ روز هوای سالم داشته و هیچ روز آلوده‌ای به ثبت نرسیده است.

این در حالی است که در ۵۰ روز نخست سال گذشته ۹ روز هوا آلوده بود و امسال فقط در تعداد روزهای پاک ۲۰ روز نسبت به سال گذشته افزایش داشته‌ایم.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

توسعه مراکز بازپروری معتادان در دستور کار سپاه

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سردار سرتیپ پاسدار علی فدوی در حاشیه بازدید از مرکز بازپروی و ترک اعتیاد، صیانت و اشتغال پادگان شهید زیادیان تهران با اشاره به تدابیر رو به گسترش سپاه برای مبارزه با اعتیاد در کشور گفت: اقدام‌های خوبی شده و برنامه سپاه توسعه این مراکز در سراسر کشور است. وی با تاکید بر اینکه نگاه سپاه به این قشر آسیب دیده همواره از سر عطوفت و مهربانی است، افزود: فعالیت‌های این مرکز مرحله‌ای و چرخشی و اولین مرحله آن ترک اعتیاد است که در اینجا در حال انجام است و مراحل بعدی اشتغال است تا افراد در وضع خوبی وارد فضای اشتغال شوند. وی گفت: همه افراد این مرکز در اوج عزت هستند که به دلائلی گرفتار اعتیاد شدند و اشتغال از عوامل مهم ساماندهی این شرایط است که پیگیری خواهیم کرد.

فیلم | حمله کارشناس شبکه سه به ترانه علیدوستی و دیگر عوامل شهرزاد

خبرآنلاینخبرآنلاین8 ساعت قبل
الفالف19 ساعت قبل
سیاست و قانون‌گذاری‌ در راستای افزایش سن ازدواج می‌تواند به این مسئله دامن بزند. در این صورت جوانان با گذراندن دهه سوم زندگی خود کم‌کم وارد سن تجرد قطعی می‌شوند. وقتی جمعیت به سنی برسد که دیگر در میزان تجرد کاهشی ایجاد نشود، آن سن را، سن تجرد قطعی می‌گویند. سن تجرد قطعی برای زنان در ایران ۴۰ تا ۴۴ سالگی و در مردان ۵۰ تا ۵۴ سالگی است. با قانون‌گذاری در زمینه افزایش سن ازدواج نه تنها نیازهای اساسی افراد جامعه نادیده انگاشته می‌شود بلکه می‌تواند بر روی تجرد قطعی تاثیر مستقیمی بگذارد.
کرد آنلاینکرد آنلاین23 ساعت قبل
مهر گزارش می‌دهد؛ عصر کرد - سنندج – جشن گلریزان امسال نیز با حضور گرم مردم سنندج برگزار شد و در این مراسم جمع زیادی از مردم نوع دوست و خیر برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد وارد عرصه شدند. برگزاری جشن گل‌ریزان برای زندانیان در ماه رمضان یک حرکت ارزشی استنماینده ولی فقیه در استان کردستان نیز در این جشن گفت: انجام کار خیرخواهانه و برگزاری مراسم جشن گل‌ریزان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در ماه مبارک رمضان بسیار ارزشمند است. این کودکان آرزو دارند پدر در خانه باشد آنها با دستان کوچک خود دعا می‌کنند در این جشن گل‌ریزان خیرینی حضور به هم رسانند تا زمینه آزادی پدر آنها فراهم شود. هنوز هم سالن پر از سکوت است و برگه‌های معناداری دست به دست می‌چرخد، مجری برنامه آرام برگه‌ها را جمع می‌کند تا به رسم گذشتگان چراغ اول را خیری روشن کند و بعد از آن چراغ‌ها جشن گل‌ریزان را نورانی کنند. امیدواریم هر ساله که در ایام ماه مبارک رمضان سنت زیبا و دیرینه گل‌ریزان و جشن آزادی زندانیان جرایم غیر عمد به همت ستاد دیه کشور در سراسر کشور برگزار می‌شود، بسیاری از زندانیان دربند به آغوش خانواده‌های خود باز گردند.
صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سردار «حسین اشتری» در آستانه چهل و یکمین سالگرد شهادت شهید «سیدعلی اندرزگو» عصر امروز به دیدار خانواده این شهید انقلاب اسلامی ایران رفت. فرمانده نیروی انتظامی درباره خصوصیات اخلاقی شهید اندرزگو گفت: شهید سیدعلی اندرزگو از دیگر شهدا جلوتر و به دلیل مطالعه بسیار دارای فهم سیاسی قوی بود. درک بموقع وظیفه، روحیه جهادی و کار اطلاعاتی و مخفیانه و ولایت پذیری و گوش به فرمان ولایت بودن از دیگر خصوصیات بارز این شهید بزرگوار است. فرمانده ناجا با بیان اینکه ما همواره خود را مدیون خون شهدا می‌دانیم و هرچه داریم به برکت خون این عزیزان است، تاکید کرد: همواره محتاج دعای خیر همه خانواده شهدا خصوصا همسران و مادران این بزرگواران بوده و هستیم. قطعا در کنار پیچیدگی‌های کار ما جز لطف خدا و عنایت امام زمان (عج) و دعای شما خانواده شهدا نمی‌تواند موفقیت را برای ما به ارمغان آورد.

اخبار بیشتر