پیش‌بینی وضعیت آب و هوای کشور در چند روز آینده
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

پیش‌بینی وضعیت آب و هوای کشور در چند روز آینده

بارش‌های بهاری در چهارمحال و بختیاری ادامه دارد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
بارش‌های بهاری در چهارمحال و بختیاری ادامه دارد
مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: بارش‌های بهاری در استان تا اوایل خردادماه دارد.

- اخبار استانها -

شاهرخ پارسا در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهرکرد اظهارداشت: بر اساس آخرین نقشه‌های هواشناسی طی ۳ روز ‌آینده با عبور امواج کم دامنه از فراز منطقه شاهد ناپایداری‌هایی به صورت افزایش ابر، وزش باد و در برخی نقاط بارش‌های پراکنده خواهیم بود.

وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته بلداجی با ۶ درجه بالای صفر خنک‌ترین نقطه و لردگان با ۲۶ درجه بالای صفر گرمترین نقطه استان گزارش شده است.

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: طی همین مدت حداقل دمای شهرکرد ۱۱ درجه بالای صفر و حداکثر دمای آن ۲۳ درجه بالای صفر گزارش شده است.

پارسا با اشاره به اینکه بیشترین بارش ناشی از سامانه بارشی در ۲ روز گذشته از کوهرنگ به میزان ۹ میلی‌متر گزارش شده است، افزود: بارش‌های بهاری در استان

تا اوایل خرداد ماه ادامه دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

مه رقیق در جاده چالوس / بارش تگرگ در ارتفاعات البرز

مهرخبرگزاری مهر
مه رقیق در جاده چالوس / بارش تگرگ در ارتفاعات البرز
کرج - هواشناسی استان البرز با توجه به فعالیت سامانه بارشی در استان، برای محور کوهستانی چالوس مه رقیق و برای ارتفاعات بارش تگرگ را پیش‌بینی کرد.

منصور رحمانیان در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به وضعیت جوی استان، اظهار کرد: بررسی الگوهای پیش‌یابی هواشناسی نشان از فعالیت سامانه بارشی دارد.

مدیرکل هواشناسی استان البرز پی آمدهای این سامانه بارشی را رگبار، وزش باد شدید، رعدوبرق و در ارتفاعات بارش تگرگ اعلام کرد.

دیزین خنک‌ترین منطقه با ۲ درجه سانتی‌گراد

وی با تأکید بر اینکه این سامانه بارشی از اوایل وقت امروز به‌تدریج از استان خارج می‌شود، گفت: ازاین‌پس پدیده غالب وزش باد شدید خواهد بود.

رحمانیان کمینه دمای هوای استان را ۱۲ درجه سانتی‌گراد اعلام کرد و گفت: بیشینه دمای امروز تا ۲۶ درجه سانتی‌گراد خواهد رسید.

مدیرکل هواشناسی استان البرز خنک‌ترین منطقه در استان را دیزین با ۲ درجه سانتی‌گراد اعلام کرد و گفت: در حال حاضر گرم‌ترین نقطه استان اشتهارد است که بیشینه دمای این شهرستان به ۲۸ درجه سانتی‌گراد خواهد رسید.

هوای شهرستان‌ها سالم است

وی وضعیت کیفی هوای شهرستان‌های استان را سالم اعلام کرد و گفت: آسمان در بسیاری از مناطق صاف تا قسمتی ابری خواهد بود.

رحمانیان به وضعیت جوی محور کرج - چالوس نیز اشاره کرد و گفت: اسمان در این محور نیمه‌ابری همراه با مه رقیق خواهد بود. همچنین بیشینه سرعت باد ۴۰ کیلومتر بر ساعت است.

خواندن خبر در سایت منبع

آلودگی هوای مشهد کاهش یافت، دمای هوا افزایش

مهرخبرگزاری مهر
آلودگی هوای مشهد کاهش یافت، دمای هوا افزایش
مشهد- ورود توده هوای گرم به خراسان رضوی دمای هوا مشهد را به ۳۲ درجه رساند و غلظت برخی آلاینده ها نیز در این شهر کاهش یافت.

به گزارش خبرنگار مهر، مطابق اطلاعات به دست آمده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی، کیفیت هوای مشهد صبح شنبه با شاخص ۶۰ در شرایط سالم قرار دارد.

کیفیت هوا در ایستگاه‌های سرافرازان، آوینی و الهیه در شرایط پاک و در سایر ایستگاه‌های شهر در شرایط سالم گزارش شده است. کمترین کیفیت هوا از ایستگاه مفتح با شاخص ۸۱ در شرایط سالم گزارش شده است.

مقایسه غلظت آلاینده‌ها حاکی از آن است که بر غلظت برخی آلاینده‌ها نسبت به روز گذشته کاسته شده است.

همچنین ورود توده هوای گرم به خراسان رضوی موجب افزایش دمای هوا تا ۳۲ درجه در مشهد شد و پیش بینی شده طی روزهای آینده چند درجه‌ای دما در این شهر کمتر شود.

خواندن خبر در سایت منبع

پیش بینی وضعیت آب و هوای ۳ روز آینده

موجخبرگزاری موج
پیش بینی وضعیت آب و هوای ۳ روز آینده
وظیفه گفت: امروز رگبار پراکنده، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید در خراسان شمالی، شرق سمنان، ارتفاعات گلستان، نیمه شمالی خراسان رضوی، بخش‌هایی از استان کرمان، نیمه شمالی سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، احد وظیفه، مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: بنا به تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، امروز (۲۱ اردیبهشت) رگبار پراکنده، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید در خراسان شمالی، شرق سمنان، ارتفاعات گلستان، نیمه شمالی خراسان رضوی، بخش‌هایی از استان کرمان، نیمه شمالی سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: فردا (۲۲ اردیبهشت) بارش پراکنده در نوار شمالی کشور در شمال استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، اردبیل، و دامنه‌های شمالی البرز مرکزی و شمال خراسان رضوی همچنین در ساعات بعدازظهر برای استان‌های اصفهان، یزد و کرمان پیش بینی می‌شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: پس‌فردا (۲۳ اردیبهشت) در دامنه‌های البرز مرکزی در استان‌های زنجان، قزوین، البرز و تهران، سمنان و دامنه‌های زاگرس مرکزی در استان‌های قم، مرکزی، اصفهان، چهار محال و بختیاری، شرق کهگیلویه و بویر احمد، شمال فارس و دامنه زاگرس جنوبی در استان‌های کرمان، شمال هرمزگان، و در استان سیستان و بلوچستان و یزد رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

وظیفه با اشاره به اینکه فردا و پس‌فردا (۲۲ و ۲۳ اردیبهشت) به علت وزش باد شدید در شمال سیستان و بلوچستان پدیده خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نخواهد بود، گفت: طی دو روز آینده به دلیل وزش باد شدید مرکز و شرق خلیج فارس و غرب تنگه هرمز مواج خواهد بود.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان گفت: فردا (۲۲ اردیبهشت) آسمان تهران صاف تا کمی ابری و گاهی همراه با وزش باد خواهد بود. بیشترین و کمترین دمای تهران در این روز ۲۸ و ۱۸ درجه سانتیگراد است. پس‌فردا (۲۳ اردیبهشت) آسمان پایتخت کمی ابری، در بعدازظهر همراه با افزایش ابر و گاهی همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دمای تهران در روز دوشنبه ۲۸ و ۱۸ درجه سانتیگراد خواهد بود.

خواندن خبر در سایت منبع

پیش بینی سازمان هواشناسی از وضعیت بارش‌ها در کشور + جدول

افتصادنیوزخبرگزاری افتصادنیوز
پیش بینی سازمان هواشناسی از وضعیت بارش‌ها در کشور + جدول
اقتصاد نیوز: امروز رگبار پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید برای برخی استان های کشور پیش بینی می شود.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، امروز رگبار پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید در استان‌های خراسان شمالی، شرق سمنان، ارتفاعات گلستان، نیمه شمالی خراسان رضوی، بخش‌هایی از استان کرمان، نیمه شمالی سیستان و بلوچستان و خراسان شمالی پیش بینی می‌شود.

روز یکشنبه بارش پراکنده در نوار شمالی کشور در شمال استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، اردبیل و دامنه‌های شمالی البرز مرکزی و شمال خراسان رضوی و در ساعات بعد ازظهر برای استان‌های اصفهان، یزد و کرمان پیش بینی می‌شود.

روز دوشنبه در دامنه‌های البرز مرکزی در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان و دامنه‌های زاگرس مرکزی در استان‌های قم، مرکزی، اصفهان، چهار محال بختیاری، شرق کهگیلویه و بویر احمد، شمال فارس و دامنه زاگرس جنوبی در استان‌های کرمان، شمال هرمز گان و در استان سیستان و بلوچستان و یزد رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

همچنین روز‌های یکشنبه و دوشنبه به علت وزش باد شدید در شمال سیستان و بلوچستان پدیده گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست.

پیش بینی سازمان هواشناسی از وضعیت بارش‌ها در کشور + جدول - 6پیش بینی سازمان هواشناسی از وضعیت بارش‌ها در کشور + جدول - 7

این مطلب برایم مفید است ۰

خواندن خبر در سایت منبع

هوای پایتخت سالم است

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز
هوای پایتخت سالم است
هم اکنون شاخص کیفیت هوا بر روی عدد 70 قرار دارد و هوای پایتخت اکنون سالم است.

به گزارش افکارنیوز،

شاخص کیفیت هوا در پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته بر روی عدد ۵۱ قرار داشته و سالم است.

همچنین بر اساس این گزارش هم اکنون شاخص کیفیت هوا بر روی عدد ۷۰ قرار دارد و هوای پایتخت اکنون سالم است.

خوشبختانه بر اساس آمارهای موجود از ابتدای سال جاری تاکنون تهران ۲۳ روز هوای پاک و ۲۸ روز هوای سالم داشته و هیچ روز آلوده‌ای به ثبت نرسیده است.

این در حالی است که در ۵۰ روز نخست سال گذشته ۹ روز هوا آلوده بود و امسال فقط در تعداد روزهای پاک ۲۰ روز نسبت به سال گذشته افزایش داشته‌ایم.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

جشنواره گل‌های داوودی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ۸۰۰ نوع گل داوودی در کشور وجود دارد که ۶۰۰ نوع از این گل‌ها در تنوع بیش از ۱۰۰ رنگ در باغ گیاه شناسی ملی چشم نوازی می‌کنند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، قاسم حبیب زاده در شبکه رادیویی گفتگو گفت: یکی از ترفند‌های دشمن در حوزه جنگ روانی، تحریف و دروغ نشان دادن واقعیت هاست. وی افزود: امپراتوری رسانه‌ای شیطانی دشمن در تلاش است تا افکار و اذهان نسل جوان و نسل سوم و چهارم انقلاب را نسبت به سابقه و تاریخ انقلاب منحرف کند. معاون سیاسی سازمان بسیج مستضعفین مطرح کرد: یکی از مهم‌ترین راهکار‌ها برای انتقال کار‌ها و و برکت‌های بسیج در این خصوص به نسل جوان و نسل آتی، تبیین سابقه عملکردی و نقش‌های دوران انقلاب اسلامی است. این مقام مسئول گفت: دشمن در حوزه سیاسی درصدد است تا نظام سیاسی ایران را ناکارآمد و سابقه و آینده انقلاب اسلامی را تاریک جلوه دهد لذا تبیین واقعیت‌ها برای نسل‌های آتی بسیار مهم است. آقای حبیب زاده با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر «جهاد تبیین» و با اشاره به یک جمله راهبردی از امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه «دبستان را دریابید که دانشگاه دیر است»، گفت: نسل جدید تاثیرپذیر و تربیت پذیر است، دستگاه‌های متولی تعلیم و تربیت و سایر ارگان‌های ذیربط باید این شرایط حساس را به خوبی دریابند و اقدام کنند. معاون سیاسی سازمان بسیج مستضعفین همچنین «طرح شهید بهنام محمدی» در مدارس را گامی در جهت اتصال بین سه ضلع مدرسه، خانواده و مسجد برشمرد و افزود: هدف ما از اجرای این طرح تربیت جوان مومن انقلابی و با سواد و با بصیرت است. حبیب زاده با یادآوری اجرای «طرح ولایت دانشجویی» در بسیج دانشجویی عنوان کرد: جوانان از طریق این طرح با مبانی دین اسلام و انقلاب آشنا می‌شوند.

لوازم یدکی قلابی

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
قطعات و لوازم یدکی قلابی صدمات فراوانی به خودروها وارد کرده که براساس آن، پرونده‌های سنگینی نیز در تعزیرات تشکیل شده است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ براساس اعلام مسئولان اتحادیه‌های لوازم یدکی خودرو، انبارهای زیرزمینی در داخل شهر بسیار زیاد است و اگر مجازات‌ها بازدارنده باشد نمی‌توان لوازم یدکی‌های قلابی را به شهرهای مختلف ارسال کرد.

افزایش استفاده از حمل و نقل عمومی در پایتخت

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، به نظر می‌رسد اکنون که مردم تمایل بیشتری به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی نسبت به خودروی شخصی دارند؛ مسئولان دولتی هم بخشی از درآمد حاصل از افزایش نرخ بنزین را به توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی اختصاص دهند.
عصر ایرانعصر ایران4 ساعت قبل
عصرایراندبیر شورای عالی فضای مجاز گفت: اختلالات ایجاد شده در اینترنت با تصمیم نهادهادی امنیتی و به زودی برطرفمی‌شود. به گزارش، رکورد ترافیک استفاده از پیام‌رسان‌های داخل در چند روز اخیر از ۷۵۰ گیگابایت در ثانیه عبور کرد. وزارت ارتباطات تلاش کرد مسائل بانکی و خدماتی مانند حمل و نقل که در شبکه اینترنت ارائه می‌شود، دچار اختلال نشوند. براساس کسب اطلاع خبرنگار فارس از منابع آگاه، اینترنت به تدریج در کشور در حال اتصال است. براساس این اطلاعات، شورای امنیت کشور دسترسی دوباره به اینترنت را برای برخی مناطق صادر کرده است و با توجه به گزارش‌های دریافتی، تاکنون قطعی اینترنت خطوط ثابت (ADSL) در استان‌های هرمزگان، کرمانشاه، اراک، مشهد، قم، تبریز، همدان، بوشهر و بخش‌هایی از تهران برطرف شده است.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سردار ابراهیم حاجی محمدزاده، رئیس دفتر سیاسی سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس و از چهره‌های مبارز نهضت امام (ره) درگذشت. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از دفاع پرس،

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

نایب رئیس فدراسیون جهانی شمشیربازی به ایران سفر می‌کند

مهر1 روز قبل

توضیحات مسئول تدارکات استقلال درباره ترک تمرین توسط استراماچونی

وانانیوز1 روز قبل

فیلم|حماسه مردم انقلابی قم در حمایت از اقتدار و امنیت کشور

فارس6 ساعت قبل

برخورد قاطع با افزایش خودسرانه قیمت کالاها

مهر1 روز قبل

هند خواهان غیرنظامی شدن دریای جنوبی چین شد

میزان‌آنلاین1 روز قبل

چرا حیدر العبادی ساز مخالفت با ایران کوک کرده است؟

فرارو3 ساعت قبل

شیعی: شرایط حال حاضر تیم ملی را در زمان کی‌روش هم تجربه کرده بودیم/ برکناری ویلموتس صحت ندارد

ایلنا1 روز قبل

مسعود سلطانی فر: لغو بازی‌های لیگ برتر؟ شورای تامین استان‌ها صلاح دیدند برخی بازی‌ها لغو شود؛ پول ویلموتس تا ۳ ماه آینده پرداخت شده است

طرفداری1 روز قبل

آتش سوزی و انفجار در داخل کابین خودرو! + فیلم

باشگاه خبرنگاران9 ساعت قبل

تهران، شهری با دستشویی‌های مردانه!

برترین‌ها1 روز قبل

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری1 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری3 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری3 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

بهترین لپ تاپ‌های ۲۰۱۹ ایسوس؛ کدام لپ تاپ‌های ایسوس کارایی بهتری دارند؟

تکراتوچند ثانیه قبل

کلاهبرداری با شگرد ثبت‌نام طرح‌های حمایتی دولت

اقتصاد آنلاین7 دقیقه قبل

جزئیات پیشنهاد میلان به زلاتان

نود7 دقیقه قبل

بازیکنان پرسپولیس شارژ مالی شدند/قول انصاری‌فرد به سرخ‌پوشان

نود7 دقیقه قبل

چالش پیرترین سرمربی ملی جهان؛ تمدید سرمربی ۷۴ ساله با آلبانی

نود7 دقیقه قبل