اخبار روز بازار خودرو - شنبه 21 اردیبهشت‌ماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - شنبه 21 اردیبهشت‌ماه

خودروسازان سود وام‌هایشان را از مردم می‌گیرند؛ رحمانی پاسخگو باشد

مهرخبرگزاری مهر
خودروسازان سود وام‌هایشان را از مردم می‌گیرند؛ رحمانی پاسخگو باشد
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به علل گرانی خودرو، گفت: خودروسازان وام‌هایی با نرخ سود بالا دریافت می‌کنند و سود وام‌هایشان را از مردم مظلوم می‌گیرند.

نادر قاضی‌پور در گفتگو با خبرنگار مهر، با انتقاد از افزایش بی‌رویه قیمت خودرو، گفت متأسفانه صنعت خودروسازی ما به یک بنگاه سیاسی تبدیل شده است و یقه سفیدان و مشاورانی در این صنعت با حقوق‌های کلان حضور دارند که نیازی به وجود آنان نیست.

وی با تاکید بر ضرورت حمایت از کارگران خودروسازی، افزود: نیروی کار به ویژه کارگران صنعت خودروسازی بسیار فعال هستند و حتی در روزهای تعطیل هم مشغول به کار هستند و نباید وجود افراد مازاد در این صنعت، بهانه‌ای برای تعدیل نیرو و بیکاری کارگران شود.

عضو فراکسیون کارگری مجلس با انتقاد از کاهش شدید تولید خودرو در کشور، تصریح کرد: حدود ۴۱ هزار نیروی انسانی در شرکت خودروسازی سایپا مشغول به کار هستند و با وجود این میزان از نیروی کار، انتظار این است که میزان تولید خودرو هم افزایش یابد و پاسخگوی حجم تقاضای مردم باشد.

قاضی‌پور با اشاره به اینکه یکی از دلایل افزایش قیمت خودرو آن است که خودروسازی ما بنگاه‌داری می‌کند، تصریح کرد: خودروسازان باید تا جایی که امکان دارد قطعات خودرو را مستقیما از قطعه‌ساز داخلی خریداری کنند و از این طریق تا حد زیادی هزینه تولید خودرو را کاهش دهند.

وی تاکید کرد: بعضا خودروسازان وام‌هایی با نرخ سود بالا دریافت می‌کنند و به جای آنکه نیروهای مازاد خود را کاهش دهند و یا قطعات داخلی خریداری کنند، سود وام‌هایشان را از مردم مظلوم می‌گیرند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه اخیرا مدیر عامل شرکت سایپا در گزارش‌های خود این شرکت خودروسازی را بسیار زیان‌ده معرفی کرده است، اظهار داشت: بنده به مدیرعامل این شرکت خودروسازی گفتم که شما هیئت تسویه نیستید و به جای آنکه این شرکت را ورشکسته نشان دهید تا بتوانید قیمت‌ها را افزایش دهید، بهتر است به دنبال راه‌هایی برای کاهش هزینه تولید و افزایش کیفیت خودروهای داخلی باشید.

قاضی‌پور با بیان اینکه تا زمانی که خودروسازی در کشورمان انحصاری است مشکلات این بخش هم ادامه دارد، گفت: مجلس و به ویژه کمیسیون صنایع و معادن پیگیر بررسی علل گرانی‌های اخیر خودرو است.

وی با انتقاد از عملکرد وزیر صنعت، معدن و تجارت، گفت: طرح سوال از رحمانی به علت گرانی‌های خودرو تهیه و به هیئت‌رئیسه مجلس ارائه شده است تا این وزیر پاسخگوی نابسامانی‌های بازار خودرو باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

خودروسازان واقعیت را نمی‌گویند

تسنیمخبرگزاری تسنیم
خودروسازان واقعیت را نمی‌گویند
هربار که بازار خودرو متشنج می‌شود و قیمت‌ها بی‌رویه در بازار خودرو شروع به بالا رفتن می‌کند، نمایندگان مجلس یاد طرح ساماندهی بازار خودرو و بعد و از آن به فکر استیضاح وزیر می‌افتند. اما بعد از یک مدت رکود قیمت‌ها، طرح به فراموشی سپرده می‌شود.

- اخبار رسانه ها -

به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، افزایش ۱۵۰ درصدی قیمت خودرو در نیمه نخست سال گذشته، در نهایت به تصویب طرح یک فوریتی ساماندهی بازار خودرو منجر شد، اما نمایندگان مردم در کمیسیون صنایع مجلس به بهانه شرایط خاص کشور، تهدیدات اقتصادی و مدیریت مبادلات ارزی در راستای حمایت از تولید‌کنندگان خودرو، مسکوت ماندن طرح ساماندهی بازار خودرو را به مدت شش ماه خواستار شده‌اند. این درخواست در حالی مطرح شدکه کمتر از پنج ماه از تصویب فوریت رسیدگی به طرح ساماندهی بازار خودرو نگذشته بود.

پارسایی، نماینده مردم شیراز در مجلس در جریان بررسی درخواست مسکوت ماندن طرح ساماندهی بازار خودرو با طرح این پرسش که نمی‌دانم چرا برخی نمایندگان درخواست مسکوت ماندن طرح مذکور را داده‌اند، گفت: شاید در حوزه انتخابیه متقاضیان مسکوت ماندن طرح مذکور قیمت پراید هنوز ۲۲میلیون تومان است و نیازی به ساماندهی آشفته بازار خودرو ندارند، اما ما هر مقامی را به کمیسیون اصل ۹۰ می‌آوریم به دلیل خلأ قانونی پاسخگو نیست و این مسئله جان، مال و عزت مردم ایران را به خطر انداخته‌است.

وی با انتقاد از نمایندگان ملت گفت: نتیجه تصویب این طرح در مجلس موجب کاهش فشار روز افزون بر مردم، جلوگیری از رانت و فساد در بازار خودرو، جلوگیری از آلودگی محیط‌زیست، انتقال دانش و فناوری روز خودروسازی دنیا به داخل و کاهش مصرف بنزین است. پس از اظهارات موافقان و مخالفان، این طرح به کمیسیون صنایع بازگردانده شد تا حداکثر طی یک ماه آینده تکلیف آن مشخص شود. این طرح تا اسفند ماه سال گذشته دوبار در مجلس طرح و بنا به دلایلی به کمیسیون صنایع بازگردانده شد. اکنون در پی آشفتگی بازار خودرو در هفته‌های اخیر، نمایندگان مجلس قصد دارند این طرح را که از ساماندهی بازار خودرو به صنعت خودرو تغییر یافته مطرح کنند تا شاید گرهی از مشکلات این صنعت باز شود.

در این خصوص سعید باستانی، یک عضو کمیسیون صنایع مجلس با اعلام اینکه طرح ساماندهی خودرو قرار است برای تصویب نهایی به صحن علنی مجلس برود، گفت: این طرح قرار است برای تصویب نهایی به صحن علنی مجلس برود. از این رو انتظار می‌رود نمایندگان مجلس به جای تهدید وزیر اگر قرار است چاره‌اندیشی کنند، زودتر دست به کار شوند و خودشان کمتر شعار بدهند.

خودروسازان همه واقعیت را نمی‌گویند

در آستانه تصویب نهایی طرح ساماندهی صنعت خودرو، نمایندگان مجلس و برخی از فعالان صنعت خودرو سؤالاتی را مطرح می‌کنند و خواستار شفاف‌سازی هزینه‌های تولید هر خودرو هستند. در این خصوص یک عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس از کاهش ۷۵ درصدی هزینه‌های خودروسازان خبر داده و می‌گوید: هزینه‌های کارخانجات خودروسازی همچون هزینه آب، برق، گاز و دستمزد کارگر در شرایط فعلی و براساس قیمت دلار، حدود یک چهارم شده‌است.

کوروش کرم‌پور حقیقی در گفت‌وگو با خانه ملت با انتقاد از افزایش بی‌رویه قیمت خودرو‌های داخلی و خارجی می‌افزاید: اگر نظارت‌ها واقعی و صحیح باشند، کار‌ها براساس نتایج کارشناسی پیش روند و دست دلالان کوتاه شود شاهد اینگونه افزایش بی‌رویه قیمت خودرو نخواهیم بود.

وی می‌گوید: متأسفانه مسئولان ایرانی نشسته‌اند دشمن تصمیم خود را عملی کند و آنگاه براساس اقدام صورت گرفته رفتاری واکنشی و بعضا شعاری داشته باشند.

وی با بیان اینکه اگر خودروساز‌ها سیاست‌های صحیحی را در پیش گرفته بودند و مسئولان مربوطه وظایف خود را به‌موقع و درست اجرا کنند هیچ یک از التهابات کنونی و قبلی برای قیمت خودرو در بازار پیش نمی‌آمد، تأکید می‌کند: قیمت خودرو باید یک سوم کنونی بازار باشد، اما بی‌تعهدی مسئولان و دلالان مانع آن شده‌اند.

کرم‌پور می‌گوید: هزینه‌های کارخانجات خودروسازی همچون هزینه آب، برق، گاز و دستمزد کارگر در شرایط فعلی و براساس قیمت دلار، حدود یک چهارم گذشته شده‌است، اما خودروسازان این مهم را به مردم نگفته و فقط مدام می‌گویند دلار گران شده‌است؛ به‌عنوان مثال اگر در گذشته ۴ میلیون تومان، هزار دلار بود، اکنون به هر کارگر براساس قیمت دلار کنونی، حدود یک چهارم حقوق پرداخت می‌کنند. عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس معتقد است آنچه امروز کشور را تهدید می‌کند، ناوگان‌های جنگی امریکا نیست، بلکه بی‌تعهدی و بی‌مسئولیتی برخی از مدیران است.

خودروسازان داخلی بگویند بنز و هیوندای ورق فولادی را چند می‌خرند؟

همچنین رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران نیز با بیان اینکه قیمت ورق‌های فولادی ارزان است، می‌گوید: اگر تولیدکنندگان خودرو بخواهند ورق‌های فولادی را از محل واردات تأمین کنند، قیمت‌ها برای آن‌ها ۵/۲ برابر افزایش خواهد یافت.

بهرام سبحانی در خصوص قیمت‌های محصولات فولادی می‌افزاید: قیمت فولاد بالا نیست و حتی تولیدکنندگان نسبت به قیمت پایه محصولات گله‌مند هم هستند، البته در مجموع قیمت نهایی توسط خریداران مشخص خواهد شد.

وی در رابطه با اظهارات خودروسازان مبنی بر اینکه ورق‌های فولادی گران شده و تولید خودرو با این هزینه‌ها به صرفه نیست، می‌گوید: در پاسخ به آن‌ها باید گفت: شرکت‌های بنز، هیوندایی یا بی‌ام‌و ورق‌های فولادی را چند می‌خرند و شما چند می‌خرید؟

منبع: روزنامه جوان

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌ها

خواندن خبر در سایت منبع

منصوری: اگر مردم خودرو نخرند قیمت‌ها تا ۲۰ درصد کاهش می‌یابد

ایسناخبرگزاری ایسنا
منصوری: اگر مردم خودرو نخرند قیمت‌ها تا ۲۰ درصد کاهش می‌یابد
یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت که در صورت پرهیز مردم از خرید خودرو، عرضه و تقاضا متعادل خواهد شد و قیمت‌ها تا ۲۰ درصد کاهش می یابد.

محمدرضا منصوری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: با توجه به اینکه اقدامی برای جلوگیری از ورود دلالان به بازار خودرو نشده، مردم باید خودشان اقدام کنند. می‌شد قوانین سختی برای خرید و فروش خودرو قرار داد، مثلا می‌شد تعرفه‌های بالایی برای فروش خودرو در نظر گرفت یا فروش خودرو برای کسانی که خودرو صفر می‌خرند تا چند سال ممنوع شود تا مصرف کننده واقعی صاحب خودرو شود ولی چون حرکتی انجام نشده، مردم می‌توانند با نخریدن تقاضا را کاهش دهند تا دلالانی که خودرو را می‌خرند و دپو می‌کنند نتوانند قیمت‌ها را افزایش دهند.

وی افزود: قیمت دلار نسبت به چند ماه گذشته از ۱۶ هزار تومان پایین آمد و به ۱۲ هزار تومان هم رسید. در حالی که آن موقع قیمت خودرو پایین‌تر بود ولی الان ۴۰ تا ۵۰ درصد افزایش پیدا کرده و مشخص است که عرضه و تقاضا را در بازار به هم زده‌ایم و دلالان زیادی به بازار ورود پیدا کردند که این باعث شده قیمت خودرو به صورت کاذب بالا برود.

این نماینده مجلس ادامه داد: مردم فعلا از خرید خودرو جلوگیری کنند تا قیمت به صورت عاقلانه و معقول اصلاح شود و عرضه و تقاضا متعادل شود. این کار می‌تواند قیمت‌ها را تا ۲۰ درصد کاهش دهد.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به ممنوعیت جدید برای برخی سایت‌ها در مورد اعلام قیمت خودرو گفت: به نظرم این کار تأثیر چندانی ندارد، البته اگر اطلاع رسانی درست باشد بهتر است ولی ما هیچ وقت اینقدر تقاضای خودرو نداشتیم که الان داریم. این تقاضای زیاد باعث شده قیمت‌ها به صورت کاذب بالا برود و دلالان برای سودجویی خودرو را بخرند و نگهداری کنند و بعد به قیمت بالاتر بفروشند. به نظر می‌رسد رو به رشد بودن قیمت خودرو میل و عطش به این کار را نیز بیشتر کرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

بی ام و ۳٫۰ CS؛ نمایانگر دوران باشکوه طراحی خودرو

زومیتخبرگزاری زومیت
بی ام و ۳٫۰ CS؛ نمایانگر دوران باشکوه طراحی خودرو
خودرو کلاسیک بی‌ام‌و 3.0 CS که یکی از نمادین‌ترین خودروهای تاریخ این شرکت خودروساز آلمانی به‌شمار می‌رود. این خودرو به‌نوعی هویت خودروهای بی‌ام‌و را شکل داد.

بسیاری از خودروهای جدید ساخت بی‌ام‌و طراحی جذابی دارند؛ اما نمی‌توان آن‌ها را زیبا نامید. خودروهای جدید این شرکت از طراحی بر‌پایه‌ی کارایی بهره می‌برند و طراحان آزادی‌عمل لازم برای خلق اسطوره‌ای نمادین ندارند. اگر به گذشته برگردیم و نگاهی به خودروهای بی‌ام‌و در دهه‌ی ۱۹۷۰ بیندازیم، اسطوره‌های طراحی نمادین را خواهیم یافت.

بی ام و ۳٫۰ CS؛ نمایانگر دوران باشکوه طراحی خودرو - 2

بی‌ام‌و CS ۳٫۰ عرضه‌شده‌ی استودیو موتورکار نمونه‌ای فوق‌العاده از طراحی زیبا است. بدنه این خودرو جذاب از خطوط نرم و گوشه‌های شیب‌دار بهره می‌برد که در نبود ستون B، زیبایی فراوانی به‌وجود می‌آورد. نشان دایره‌ای‌شکل روی کاپوت و جلوپنجره مخصوص از ویژگی‌های خودروهای بی‌ام‌و تابه‌امروز محسوب می‌شوند.

بی ام و ۳٫۰ CS؛ نمایانگر دوران باشکوه طراحی خودرو - 4بی ام و ۳٫۰ CS؛ نمایانگر دوران باشکوه طراحی خودرو - 5بی ام و ۳٫۰ CS؛ نمایانگر دوران باشکوه طراحی خودرو - 6بی ام و ۳٫۰ CS؛ نمایانگر دوران باشکوه طراحی خودرو - 7

بی‌ام‌و CS ۳٫۰ آغازگر عرصه‌ای بود که هویت خودروهای بی‌ام‌و را شکل داد. زیر کاپوت این خودرو، پیشرانه‌ی ۶ سیلندر مشهور M۳۰ قرار گرفته که با حجم سه لیتری خود، ۱۸۰ اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند. وظیفه انتقال قدرت هم بر‌عهده‌ی جعبه‌دنده‌ی چهارسرعته دستی است. در داخل کابین خودرو، تودوزی کاراملی‌رنگ چشم‌نوازی می‌کند و تقریبا در تمامی قسمت‌ها به‌کار رفته است.

بی ام و ۳٫۰ CS؛ نمایانگر دوران باشکوه طراحی خودرو - 9

با بهره‌گیری از دو صندلی جداگانه در قسمت عقب و صندوق جادار، بی‌ام‌و ۳٫۰ CS به‌عنوان خودرو کلاسیک کارآمد شناخته می‌شود. رنگ این نمونه در دهه ۱۹۸۰، با رنگ اصلی کارخانه با نام Fjord Blue تعویض شده و تودوزی آن در دهه ۲۰۰۰، بازسازی شده است. تغییراتی هم در این خودرو اعمال شده که ازجمله‌ی آن می‌توان به کاربراتور‌های وبر، سرسیلندر جدید، رینگ‌های ناردی، چراغ‌های استاندارد کارخانه با نام Cibie و کمپرسور کولر اشاره کرد.

بی ام و ۳٫۰ CS؛ نمایانگر دوران باشکوه طراحی خودرو - 12

در توضیحات، از این نمونه با عنوان خودرو کلاسیک بدون مشکل برای خرید و نگه‌داری یاد شده است. در تاریخچه این خودرو، نام سه مالک ثبت شده و کارکردش از زمان عرضه تاکنون، ۱۳۹ هزار کیلومتر بوده است. این نمونه سفرهای زیادی تجربه کرده و دومین مالک آن بیش از ۲۵ سال از این خودرو نگه‌داری کرده است. بی‌ام‌و ۳٫۰ CS از تمامی مستندات کارخانه بهره می‌برد؛ ازجمله‌ کیف ابزار استاندارد و کلید‌های اصلی و قطعات یدکی. هم‌اکنون، این خودرو با قیمت ۸۴ هزار و ۹۰۰ دلار برای فروش گذاشته‌ شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

فروش فوری ۲ محصول ایران خودرو امروز ۲۱ اردیبهشت + شرایط

افتصادنیوزخبرگزاری افتصادنیوز
فروش فوری ۲ محصول ایران خودرو امروز ۲۱ اردیبهشت + شرایط
طرح تنظیم بازار فروش محصولات ایران خودرو در بیست و یکمین روز اردیبهشت ماه با ارائه ۲ خودرو انجام می شود.

عصر ایران، فروش ۲ محصول ایران خودرو از ساعت ۱۰ صبح امروز شنبه ۲۱ اردیبهشت ۹۸ با عرضه خودروهای پژو ۲۰۶ صندوقدار وی ۸ و پژو پارس سال اجرایی می‌شود.

در این طرح نیز افرادی که طی ۱۸ ماه گذشته از شرکت ایران خودرو محصولی را ثبت نام کرده‌اند امکان استفاده از این شرایط فروش را ندارند. بر این اساس هر ثبت‌نام مغایر با شرایط این بخشنامه از سوی شرکت یک‌طرفه ابطال خواهد شد، علاوه بر این در این بخشنامه امکان ثبت‌نام برای افراد بالای ۱۸ سال نیز امکان‌پذیر است.

طرح‌های پیش فروش ایران خودرو در حالی اعلام می‌شود که خریداران همواره از بسته شدن سایت ور شدن ظرفیت فروش در دقایق ابتدایی گلایه دارند.

فروش فوری ۲ محصول ایران خودرو امروز ۲۱ اردیبهشت + شرایط - 5

این مطلب برایم مفید است ۰

خواندن خبر در سایت منبع

آخرین قیمت خودروهای خارجی در بازار

الفخبرگزاری الف
آخرین قیمت خودروهای خارجی در بازار
روزنامه دنیای اقتصاد در جدول زیر قیمت برخی از انواع خودرو وارداتی را منتشر کرده است.

نظرها

در ادامه بخوانید

مهرمهر1 روز قبل
وی درباره افزایش سقف وام مسکن گفت: ما باید کاری کنیم که جامعه هدف ما در خرید مسکن توانمند شوند و کارهایی که تورم زاست انجام نمی‌دهیم. وی با تاکید بر اینکه ثبت نام طرح ملی مسکن تا آخر امسال ادامه دارد یادآور شد: شهر تهران نیز ظرفیت ثبت نام دارد و برنامه اقدام ملی را ابتدا از تهران و با حضور رئیس جمهور آغاز کردیم. وی خاطرنشان کرد: آنچه بانک مسکن به بانک مرکزی درخواست داده وام قابل انتقال از سازنده به خریدار است. بنابراین جامعه هدف ما مهم است. اگر جامعه هدف نتواند قسط بدهد از دور خارج می‌شود.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران8 ساعت قبل
بر اساس گزارش رویترز، بانک مرکزی چین در جدیدترین اقدام برای حمایت از اقتصاد ملی این کشور، نرخ بهره نوعی وام کوتاه‌مدت را با پنج امتیاز پایه به ۲٫۵۰ درصد کاهش داد. شاخص هنگ‌کنگ‌سنگ نیز ۱٫۴ درصد افزایش یافت که بیشترین تقویت آن طی دو هفته اخیر بوده‌است. بر اساس گزارش رویترز، دلار نیز در روز دوشنبه تغییراتی در برابر سایر ارزهای عمده داشته است. سرمایه‌گذاران در اروپا منتظر نخستین سخنرانی کریستین لاگارد، رئیس جدید بانک مرکزی اروپا برای دریافت سرنخ‌هایی از سیاست‌های آینده هستند. هر اونس طلا نیز با کاهش ارزش، به قیمت یک هزار و ۴۵۹ دلار سقوط کرد.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
عصر ایران؛ جعفر محمدی - درباره اعتراضات روزهای اخیر که بعد از افزایش قیمت بنزین رخ داده است، ۲ نکته ارزش تأمل دارد:۱ - «اعتراض حق مردم نیست»؛ به نظر من «اعتراض وظیفه مردم است». واقعا اگر به افزایش قیمت بنزین یا هر چیز دیگری اعتراض دارند، چرا اموال مردم را غارت و تخریب می‌کنند؟ این رفتارهای بدوی، اساسا ربطی به اعتراضات ندارد و نشان دهنده فاجعه‌ای به مراتب بزرگ‌تر از ناآرامی‌های اخیر است. شاهدان عینی می‌گویند که بسیاری از همین شهروندان عادی که اساسا در اعتراضات نیز حضور نداشته‌اند، در غارت فروشگاه هایی مانند جانبو، افق کوروش، امیران و … شرکت داشتند. ۲ - بنزین بهانه‌ای برای اعتراضات و در کنار آن اغتشاشات اخیر است. بنابر این، حتی اگر همین امروز بنزین به قیمت سابق برگردد و حتی ارزان‌تر هم شود، اصل نارضایتی‌ها باقی است و مترصد فرصتی دیگری برای بروز و ظهور.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
محمد سولکی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با بیان اینکه انجمن خیرین مسکن ساز در مراکز استان‌ها و ۱۲۰ شهرستان فعالیت می‌کند گفت: انجمن خیرین مسکن ساز در طی ۸ سال اقدام به ساخت ۴۰ هزار واحد مسکونی کرده است و ۳۰ هزار واحد مسکونی دیگر در حال تکمیل است. وی ادامه داد: محور فعالیت خیرین مسکن ساز تامین مسکن و خانه دار کردن خانواده‌های محروم و دارای معلول است. مدیرعامل انجمن خیرین مسکن ساز تصریح کرد: واحد‌های مسکونی که خیرین می‌سازند در مکان‌های مناسب و دارای خدمات شهری و امکانات رفاهی است. سولکی تصریح کرد: افرادی که توانایی پیش پرداخت اولیه مسکن را داشته باشند می‌توانند با ۳۰ میلیون تومان صاحب خانه شوند و اگر توانایی پرداخت نداشته باشند به ان‌ها براساس شرایط کمک خواهیم کرد. وی ادامه داد: این واحد‌ها دارای تسهیلات ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومانی است و اگر فردی توان پرداخت اقساط را نداشته باشد برای پرداخت اقساط نیز کمک خواهیم کرد. وی ادامه داد: دولت با تسریع در واگذاری زمین به خیرین و ارائه تسهیلات ارزان قیمت خیرین را برای ساخت واحد‌های بیشتر یاری کند.
تسنیمتسنیم19 ساعت قبل
افزایش قیمت بنزین در روزهای اخیر و انتشار اخباری مبنی بر بازتوزیع درآمدهای حاصل از افزایش قیمت این حامل انرژی از چند منظر قابل بحث و بررسی است. از منظر اقتصاددانان ایرانی که به‌طور نظری طرفدار لیبرالیسم اقتصادی هستند؛ اگرچه از منظر عملی و سیاسی از روش‌های شفافیت‌گریز و رانتی حمایت می‌کنند، هرگونه پرداخت نقدی به مردم، گداپروری و در حکم کفرگویی است. در این رویکرد؛ پرداخت یارانه به مصرف که بدترین نوع پرداخت یارانه و در حکم نابود کردن منابع باارزش ملی است خطرناک نیست، اما پرداخت یارانه مساوی به همه افراد باعث از بین رفتن کارآمدی و تنبل شدن مردم است. مالیات پیشرفته، از طریق تقویت تقاضای موثر، موجب رشد بیشتر هم می‌شود. نتیجه اینکه، برای برون رفت از رکود بی‌سابقه کنونی که در سال جاری میلادی اقتصاد ایران را ۹٫۵ درصد کوچکتر خواهد کرد، افزایش پرداخت نقدی به مردم می‌تواند به افزایش تقاضای موثر کمک کند و ضمن کاستن از موجودی انبار شرکت‌ها؛ از اضافه ظرفیت تولید معطل مانده تولیدکنندگان بکاهد.

ابلاغ بروزرسانی مبحث ۱۹ مقررات ساختمان؛ بزودی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ وزیر راه و شهرسازی در ششمین کنفرانس بین المللی منطقه‌ای تغییر اقلیم که صبح امروز در محل کتابخانه ملی گشایش یافت گفت: مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان مورد بازنگری اساسی واقع شده است و بزودی با ابلاغ مقررات جدید آن و الزامی شدن این مبحث مهم، شاهد صرفه جویی بیشتر در مصرف انرژی خواهیم بود. آقای محمد اسلامی افزود: وزارت راه و شهرسازی برنامه‌های زیادی برای کاهش گاز‌های گلخانه‌ای در دست اجرا دارد که کاهش شدت مصرف انرژی در بخش‌های مختلف حمل و نقل از آن جمله است. وی گفت: یکی از دستورات کاری وزارت راه و شهرسازی، خلق مسیر‌های جدید هوایی با هدف کاهش مصرف سوخت بوده و به همین دلیل در چند سال گذشته بیش از ۳۰ هزار کیلومتر مسیر هوایی جدید ایجاد شده است که در نتیجه روزانه ۷ هزار تن گاز گلخانه‌ای در کشور کمتر ایجاد می‌شود. آقای اسلامی گفت: توسعه ناوگان ریلی از ۴ هزار و ۷۰۰ کیلومتر به ۱۴ هزار و ۴۰۰ کیلومتر و همچنین استفاده از سوخت کم سولفور در ناوگان دریایی از جمله اقدامات برای کاهش گاز‌های آلاینده و مبارزه با تغییرات اقلیمی است که در این جهت چند شرکت دانش بنیان مشغول تهیه و سولفور زدایی از سوخت کشتی‌ها هستند. وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تاثیرات تغییرات اقلیمی بر زندگی و معیشت جمع زیادی از مردم گفت: توسعه ناموزون و بی توجهی به موضوعات زیست محیطی در اجرای طرح‌های عمرانی، از طاقت زیست بوم فراتر بوده موجب ناهنجاری‌های زیست محیطی شده است و باید با لحاظ کردن تعهد عقلی و اجتماعی به سمت توسعه پایدار حرکت و از توسعه بی رویه پرهیز کنیم. وی تصریح کرد: ضوابط مصرف و بهینه سازی انرژی باید به فرهنگ غالب ملت ایران بدل شود و پایداری محیط زیست را در اجرای طرح‌های عمرانی جزو تکالیف خود بدانیم و ظرفیت تاب آوری شهر‌ها و سکونتگاه‌ها را افزایش دهیم و با هوشمند سازی شهر‌ها و طراحی مراکز تجمعی و کسب و کار‌ها سفر‌های درون شهری به حداقل برسد ضمن اینکه توجه به توسعه فضا‌های سبز و پارک‌ها باید در اولویت ساخت و ساز‌های شهر‌ها قرار گیرد. ششمین کنفرانس منطقه‌ای تغییر اقلیم روز‌های ۲۷ و ۲۸ آبان در پنج محور «پیش‌بینی و پیش‌آگاهی‌های اقلیمی، سیل و مخاطرات جوی و اقلیمی»، «اثرات تغییر اقلیم و آسیب‌پذیری ناشی از سیل، خشکسالی و سایر مخاطرات اقلیمی»، «توان اقلیمی، توسعه پایدار و تاب‌آوری»، «سازگاری و کاهش پیامد‌های زیان‌بار تغییر اقلیم» و «آثار و آسیب‌پذیری اجتماعی و اقتصادی ناشی از تغییر اقلیم» برگزار می‌شود.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

حناچی: تصویب لایحه درآمد شهرداری‌ها راه جلوگیری از شهر فروشی است

آفتاب‌نیوزچند ثانیه قبل

مسئولان مبارزه با مواد مخدر را با جدیت در اردستان پیگیری کنند

مهر1 دقیقه قبل

نوبخت: همه منابع افزایش قیمت بنزین به مردم یارانه داده می‌شود

مهر2 دقیقه قبل

کسب مقام دوم جانبازان روشندل کاشانی در رقابت‌های گلبال کشور

مهر5 دقیقه قبل

رئیس جمهور افغانستان از شکست داعش در ننگرهار خبر داد

مهر5 دقیقه قبل

فعالیت متروی اصفهان از صفه تا میدان امام حسین (ع)

مهر6 دقیقه قبل