پیش‌بینی‌های هواشناسی از بارش‌های پراکنده
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

پیش‌بینی‌های هواشناسی از بارش‌های پراکنده

هواشناسی خراسان شمال به سیلابی شدن مسیل‌ها هشدار داد

ایرناخبرگزاری ایرنا
هواشناسی خراسان شمال به سیلابی شدن مسیل‌ها هشدار داد
بجنورد- ایرنا- هواشناسی خراسان شمالی نسبت به سیلابی شدن مسیل ها از روز سه شنبه تا اواخر هفته هشدار داد و اعلام کرد: دمای هوا هم در این مدت 6 تا هشت درجه سانتیگراد کاهش می یابد.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بررسی نقشه‌های پیش یابی هواشناسی و تصاویر دریافتی از ماهواره بیانگر تداوم جو ناپایدار بویژه در ساعت‌های بعدازظهر و شب تا اواخر هفته در استان است.

هادی هادی زاده افزود: بر این اساس امروز بعدازظهر تا شب وزش باد در برخی مناطق باد شدید، افزایش ابر و در پاره‌ای نقاط رگبار باران و رعدوبرق و در نقاط مستعد بارش تگرگ بویژه در مرکز و جنوب استان پیش بینی می‌شود.

وی اظهار داشت: روز دوشنبه بعدازظهر تا شب نیز وزش باد شدید، افزایش ابر و رگبار پراکنده و رعدوبرق و سه شنبه شب تا پنجشنبه شب نیز وزش باد گاهی شدید، رگبار باران و رعدوبرق، در نقاط مستعد بارش تگرگ پیش بینی می‌شود.

هادی زاده گفت: شدت بارش‌ها چهارشنبه بعدازظهر تا صبح پنجشنبه است که آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها قابل انتظار است.

وی یادآور شد: این در حالی است که از لحاظ دمایی نیز روند افزایش نسبی ۳ تا ۵ درجه‌ای دمای هوا تا دوشنبه و کاهش ۶ تا ۸ درجه‌ای دمای هوا از روز سه شنبه تا پنجشنبه پیش بینی می‌شود.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی در ادامه بیشترین بارندگی ۲۴ ساعت گذشته استان را در روستای دشتک مانه و سملقان با ۱۳٫۲ میلی متر اعلام کرد.

وی افزود: لوجلی شیروان با ۱۰٫۸ میلی متر و روستای نامید مانه و سملقان نیز ۶٫۹ میلی متر در ردیف‌های بعدی بیشترین بارندگی‌ها قرار دارند.

هادی زاده میزان بارندگی شهرستان بجنورد را نیز ۰٫۳ میلی متر اعلام کرد که از ایستگاه فرودگاه گزارش شده است.

در ۲۴ ساعت گذشته کوسه شیروان با کمینه دمای ۹ درجه سانتی گراد سردترین و دشت مانه و سملقان با بیشینه دمای ۲۹ درجه سانتی گراد گرمترین نقاط استان بوده‌اند.

بارش شدید باران شنبه شب باعث وقوع سیل در شهرستان رازوجرگلان و بسته شدن راه‌های روستایی شد ولی به علت نبود ایستگاه هواشناسی در منطقه بارش، میزان آن قابل اندازه گیری نیست.

میانگین بارش سالیانه خراسان شمالی ۲۴۰ میلی متر است.

ط/ ۶۰۴۲

خواندن خبر در سایت منبع

هوای تهران سالم است

ایرناخبرگزاری ایرنا
هوای تهران سالم است
تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز (یکشنبه) با کاهش یک واحدی غلظت آلاینده های ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون در مقایسه با روز گذشته با شاخص 54 سالم است.

«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».

به گزارش ایرنا از شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲، ۵ میکرون هوای پایتخت در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز از ۵۵ به ۵۴ کاهش داشته است.

در همین مدت میزان آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون از ۴۸ به ۴۶ کاهش و آلاینده منوکسیدکربن نیز از ۲۲ به ۲۶ افزایش داشته است.

بر این اساس، ایستگاه‌های ستاد بحران (منطقه ۷)، بوستان سلامت (منطقه ۱۷) و شهرداری منطقه ۲۱ به ترتیب با شاخص‌های ۹۹، ۸۸ و ۸۶ بالاترین میزان آلایندگی هوا را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

همچنین ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۲ با شاخص ۲۵، ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۱۴ و گلبرگ (منطقه ۸) به طور مشترک با شاخص ۲۷ و ژئوفیزیک (منطقه ۶) با شاخص ۲۸ پاک‌ترین هوا را در سطح مناطق تهران طی این مدت داشتند.

تهرام/۹۳۵۳//۱۳۴۸

خواندن خبر در سایت منبع

بارش‌های پراکنده در شرق کشور

مهرخبرگزاری مهر
طبق پیش‌بینی کارشناس سازمان هواشناسی، در شمال شرق، بخش‌هایی از شرق کشور و جنوب شرق کشور، بارش پراکنده باران گاهی با رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

هوای اصفهان همچنان سالم است

ایمناخبرگزاری ایمنا
هوای اصفهان همچنان سالم است
کیفیت هوای کلانشهر اصفهان امروز با میانگین ۷۰ همچنان در وضعیت سالم است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، هوای کلانشهر اصفهان طی ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز یکشنبه بیست و دوم اردیبهشت ماه با میانگین ۷۰ برای شانزدهمین روز متوالی در وضعیت قابل قبول (سالم) ثبت شد.براین اساس شاخص کیفی در ایستگاههای پایش دائم از جمله میدان احمدآباد روی عدد ۸۰، خیابان رودکی روی عدد ۷۰، خیابان استانداری روی عدد ۵۲، خیابان چهارباغ خواجو روی عدد ۶۷ و بزرگراه خرازی روی عدد ۸۲ قرار دارد.امروز کیفیت هوا در سایر شهرهای استان از جمله سجزی با میانگین ۹۱، مبارکه با میانگین ۹۶ و نجف‌آباد با میانگین ۷۷ در وضعیت قابل قبول (سالم) و در شاهین‌شهر با میانگین ۴۴ پاک است.هوای شهرهای خمینی‌شهر و لنجان به ترتیب با میانگین ۱۰۵ و ۱۲۱ امروز در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

خواندن خبر در سایت منبع

پیش بینی بارش پراکنده در مشهد؛ کیفیت هوا سالم است

مهرخبرگزاری مهر
پیش بینی بارش پراکنده در مشهد؛ کیفیت هوا سالم است
مشهد- هواشناسی خراسان رضوی از احتمال بارش های پراکنده همراه با وزش باد در مشهد خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، مطابق اطلاعات به دست آمده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی، کیفیت هوای مشهد صبح یکشنبه با شاخص ۵۲ در شرایط سالم قرار دارد.

کیفیت هوا در ایستگاه‌های سرافرازان، آ وینی، حرم مطهر، سرافرازان و الهیه در شرایط پاک و در سایر ایستگاه‌های شهر در شرایط سالم گزارش شده است. کمترین کیفیت هوا از ایستگاه وحدت با شاخص ۸۸ در شرایط سالم گزارش شده است.

مقایسه غلظت آلاینده‌ها حاکی از آن است که بر غلظت برخی آلاینده‌ها نسبت به روز گذشته کاسته شده است.

همچنین هواشناسی خراسان رضوی پیش بینی کرد احتمال بارش‌های پراکنده همراه با وزش باد در مشهد وجود دارد و دمای هوا نیز در این شهر چند درجه کاهش خواهد یافت.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

توسعه مراکز بازپروری معتادان در دستور کار سپاه

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سردار سرتیپ پاسدار علی فدوی در حاشیه بازدید از مرکز بازپروی و ترک اعتیاد، صیانت و اشتغال پادگان شهید زیادیان تهران با اشاره به تدابیر رو به گسترش سپاه برای مبارزه با اعتیاد در کشور گفت: اقدام‌های خوبی شده و برنامه سپاه توسعه این مراکز در سراسر کشور است. وی با تاکید بر اینکه نگاه سپاه به این قشر آسیب دیده همواره از سر عطوفت و مهربانی است، افزود: فعالیت‌های این مرکز مرحله‌ای و چرخشی و اولین مرحله آن ترک اعتیاد است که در اینجا در حال انجام است و مراحل بعدی اشتغال است تا افراد در وضع خوبی وارد فضای اشتغال شوند. وی گفت: همه افراد این مرکز در اوج عزت هستند که به دلائلی گرفتار اعتیاد شدند و اشتغال از عوامل مهم ساماندهی این شرایط است که پیگیری خواهیم کرد.

فیلم | حمله کارشناس شبکه سه به ترانه علیدوستی و دیگر عوامل شهرزاد

خبرآنلاینخبرآنلاین8 ساعت قبل
الفالف20 ساعت قبل
سیاست و قانون‌گذاری‌ در راستای افزایش سن ازدواج می‌تواند به این مسئله دامن بزند. در این صورت جوانان با گذراندن دهه سوم زندگی خود کم‌کم وارد سن تجرد قطعی می‌شوند. وقتی جمعیت به سنی برسد که دیگر در میزان تجرد کاهشی ایجاد نشود، آن سن را، سن تجرد قطعی می‌گویند. سن تجرد قطعی برای زنان در ایران ۴۰ تا ۴۴ سالگی و در مردان ۵۰ تا ۵۴ سالگی است. با قانون‌گذاری در زمینه افزایش سن ازدواج نه تنها نیازهای اساسی افراد جامعه نادیده انگاشته می‌شود بلکه می‌تواند بر روی تجرد قطعی تاثیر مستقیمی بگذارد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین23 ساعت قبل
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان گفت: پرداخت هزینه آزادی ۶۶ نفر از زندانیان بدهکار مالی زندان‌های کرمان، بافت، بم، جیرفت، زرند، رفسنجان، شهربابک و کانون اصلاح و تربیت و بازداشتگاه موقت کرمان حدود ۳ میلیارد و ۲۴۸ میلیون ریال بوده است. این مقام قضایی پرداخت این انجمن برای اخذ رضایت شکات محکوم به قصاص ۴ نفر را حدود ۲ میلیارد و ۸۲۰ میلیون ریال ذکر کرد و ادامه داد: این انجمن مستمری ماهیانه و کمک بلاعوض به خانواده‌های نیازمند مدد جو تحت پوشش انجمن تا ۲۸ اسفندماه ۹۷ بیش از ۹ میلیارد و ۵۳۹ میلیون ریال پرداخت کرده است. سالاری در ادامه میزان کمک‌های انجمن حمایت زندانیان به خانواده‌های زندانیان نیازمند تحت پوشش تا پایان ۲۸ اسفندماه ۹۷ را بیش از ۲۸ میلیارد و ۵۴۰ میلیون ریال عنوان کرد. انتهای پیام /
صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سردار «حسین اشتری» در آستانه چهل و یکمین سالگرد شهادت شهید «سیدعلی اندرزگو» عصر امروز به دیدار خانواده این شهید انقلاب اسلامی ایران رفت. فرمانده نیروی انتظامی درباره خصوصیات اخلاقی شهید اندرزگو گفت: شهید سیدعلی اندرزگو از دیگر شهدا جلوتر و به دلیل مطالعه بسیار دارای فهم سیاسی قوی بود. درک بموقع وظیفه، روحیه جهادی و کار اطلاعاتی و مخفیانه و ولایت پذیری و گوش به فرمان ولایت بودن از دیگر خصوصیات بارز این شهید بزرگوار است. فرمانده ناجا با بیان اینکه ما همواره خود را مدیون خون شهدا می‌دانیم و هرچه داریم به برکت خون این عزیزان است، تاکید کرد: همواره محتاج دعای خیر همه خانواده شهدا خصوصا همسران و مادران این بزرگواران بوده و هستیم. قطعا در کنار پیچیدگی‌های کار ما جز لطف خدا و عنایت امام زمان (عج) و دعای شما خانواده شهدا نمی‌تواند موفقیت را برای ما به ارمغان آورد.

اخبار بیشتر