اخبار روز بازار مسکن - یکشنبه 22 اردیبهشت‌ماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار مسکن - یکشنبه 22 اردیبهشت‌ماه

رشد ۴۷٫۸ درصدی قیمت نهاده‌های ساختمانی مسکونی در تهران+جدول

تسنیمخبرگزاری تسنیم
رشد ۴۷٫۸ درصدی قیمت نهاده‌های ساختمانی مسکونی در تهران+جدول
شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در سال ١٣٩٧ با ٤٧,٨ درصد افزایش نسبت به سال ١٣٩٦، به عدد ۳۱۳.۴ رسید.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در سال ١٣٩٧ با ٤٧,٨ درصد افزایش نسبت به سال ١٣٩٦، به عدد ٣١٣,٤ رسید، در حالی‌که این شاخص در سال ١٣٩٦ عدد ٢١٢٫١ بوده و نسبت به سال ١٣٩٥، ۱۲٫۳ درصد افزایش یافته بود. شاخص مذکور در تمامی فصل‌های سال مورد بررسی (١٣٩٧) با افزایش رو به رو بوده است. لازم به ذکر است که بیشترین تغییرات فصلی مربوط به این شاخص، در فصل تابستان با تورم فصلی٢٥٫٧ درصد می‌باشد.

شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در گروه «آهن­آلات، میلگرد و پروفیل درب و پنجره» با ۸۱ درصد، گروه «چوب» با ۹۹ درصد، گروه «خدمات» با ۲۰٫۷ درصد افزایش نسبت به سال قبل به ترتیب بیش‌ترین تاثیر را در افزایش شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران نسبت به سال قبل (١٣٩٦) داشته‌اند. اطلاعات بیشتر از طریق فایل پیوست قابل دستیابی است.

رشد ۴۷٫۸ درصدی قیمت نهاده‌های ساختمانی مسکونی در تهران+جدول - 3

خواندن خبر در سایت منبع

بازار مسکن در منطقه مصرفی شرق تهران

تابناکخبرگزاری تابناک
بازار مسکن در منطقه مصرفی شرق تهران
منطقه چهار تهران با وجود اینکه یک دوره رشد قیمت را همچون تمام مناطق دیگر شهر پشت سر گذاشته است، اما هنوز یکی از مناطق دارای بافت مسکونی مناسب تقاضای مصرفی با قیمت مناسب نسبت به بسیاری از مناطق نیمه شمالی تهران محسوب می‌شود.

به گزارش دنیای اقتصاد، بررسی فایل‌های موجود نزد بنگاه‌های ملکی در منطقه چهار نشان می‌دهد از تمام گروه‌های سنی می‌توان در این منطقه آپارتمان جست‌وجو و بازدید کرد؛ هر چند به گفته جست‌وجوگران میدانی فایل‌های مشکل‌دار با اسناد قولنامه‌ای یا فاقد امکانات ضروری همچون آسانسور و پارکینگ در این منطقه پرتعداد است و حجم زیادی از دفاتر بنگاه‌ها در هفته‌های اخیر به این قبیل آپارتمان‌ها اختصاص یافته است.

در عین حال ویژگی مهم بازار مسکن در منطقه چهار، وجود آپارتمان نوساز و کلیدنخورده است که اولین و مطلوب‌ترین مقصود متقاضیان مسکن به شمار می‌آید؛ طوری که هر ماه نیمی از معاملات مسکن مربوط به واحدهای نوساز تا پنج سال ساخت است. البته کنکاش دقیق‌تر در فایل‌های موجود نشان‌‌دهنده متراژ بالای آپارتمان‌های نوساز موجود در منطقه چهار است و از این رو همچنان می‌توان این محدوده از بازار مسکن را هم به مشکل سایر نواحی بازار مسکن یعنی کمبود فایل نوساز کوچک و متوسط متراژ مبتلا دانست.

ارزیابی قیمت پیشنهادی در شرایط سردرگمی کنونی بازار مسکن قدری دشوار است و از این رو نمی‌توان گزاره قاطعی درباره وضعیت قیمت‌ها در این منطقه عنوان کرد، اما آنچه مسلم است، اینکه تعداد فایل‌هایی که با قیمت‌های گزاف و خارج از عرف منطقه عرضه شده‌اند، از منطقه پنج که منطقه مصرفی غرب تهران و پرمعامله‌ترین منطقه شهر است، قدری بیشتر است. منطقه چهار با وجود اینکه رتبه دوم مناطق پرمعامله بازار مسکن را دارد، اما روند رشد قیمت در این منطقه معقول‌تر از منطقه پنج بوده است.

بازار مسکن در منطقه مصرفی شرق تهران - 5

خواندن خبر در سایت منبع

بزرگترین مرکز خرید و فروش آپارتمان در تهران

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
بزرگترین مرکز خرید و فروش آپارتمان در تهران

فروش آپارتمان و املاک با قیمت مناسب همواره دغدغه فروشندگان بوده است. اینکه ملک خود را در چه زمانی بفروشیم که بهترین سود را داشته باشیم و یا اینکه به اصطلاح ملک خود را ارزان و با قیمت پائین نفروشیم. بهترین زمان برای فروش ملک چه زمانی است؟ برای فروش ملک به دفتر مشاور املاک مراجعه نمائیم یا بدون واسطه اقدام کنیم؟ و در نهایت کدام دفتر مشاور املاک نهایت انصاف را در تعیین قیمت و دریافت کمیسیون رعایت می‌نماید؟ تمام موارد فوق سوالاتی است که ذهن فروشندگان و خریداران ملک را به خود مشغول می‌نماید.

اگر قصد فروش آپارتمان خود را دارید و یا می‌خواهید نسبت به خرید خانه و آپارتمان اقدام نمائید، در این مطلب به معرفی یکی از برترین و بزرگترین دفاتر مشاور املاک در تهران می‌پردازیم. انواع خدمات خرید و فروش آپارتمان را می‌توانید در اینجا تجربه نمائید. دفتر مشاور املاک ملکانا به عنوان بزرگترین دفتر خرید و فروش املاک در تهران با کادری مجرب و بهره گیری از کارشناسان حرفه‌ای حوزه مسکن به ارائه خدمات متنوع و حرفه‌ای به مشتریان می‌پردازد.

بزرگترین مرکز خرید و فروش آپارتمان در تهران - 3

خرید و فروش آپارتمان در تهران

خرید و فروش آپارتمان در تهران، یکی از کارهای دشواری است که افراد و ساکنین تهران با آن مواجه هستند. وجود مناطق و محله‌های مختلف، امکانات متعدد املاک، قیمتهای متفاوت هر محله و خیابان و عدم ثبات در بازار مسکن از جمله مشکلاتی است که افراد با آن مواجه هستند. اگر می‌خواهید نسبت به فروش آپارتمان خود اقدام نمائید و یا تصمیم به خرید آپارتمان دارید دفتر مشاور املاک ملکانا بهترین گزینه‌های خرید و فروش آپارتمان و املاک در تهران را پیش روی شما می‌گذارد. وجود انواع املاک در متراژهای گوناگون، محدوده وسیع قیمت برای محلات و مناطق مختلف تهران در اسن سایت، گزینه‌ها و فایل‌های زیادی را پیش روی شما می‌گذارد. همچنین امکان مقایسه املاک مختلف بر اساس عواملی مانند متراژ، قیمت و … امکان انتخاب بهترین گزینه ممکن را به شما می‌دهد.

ملکانا به عنوان بزرگترین مرکز خرید و فروش آپارتمان در تهران، دارای بزرگترین بایگانی فایلهای خرید و فروش مسکن بوده، از این رو همواره فایلهای جدید فروش آپارتمان در سایت در حال بروز رسانی است. از طرفی وجود تعداد زیادی خریدار امکان فروش ملک شما را در سریع‌ترین زمان ممکن میسر خواهد ساخت. در ادامه به تشریح خدمات خرید و فروش آپارتمان در ملکانا می‌پردازیم.

بزرگترین مرکز خرید و فروش آپارتمان در تهران - 7

خدمات خرید و فروش آپارتمان در ملکانا

خدمات خرید و فروش آپارتمان در ملکانا، شامل خدمات ویژه برای فروشندگان آپارتمان و خریداران خواهد بود. اگر مالک آپارتمان و ملک بوده و تصمیم به فروش آن دارید، در اولین قدم به وب سایت ملکانا به آدرس melkana. com مراجعه و مشخصات ملک مورد نظر خود را ثبت نمائید. سپس کارشناسان مسکن ملکانا با شما تماس گرفته و قرار بازدید حضوری را خواهند گذاشت. اگر به هر دلیلی دسترسی به اینترنت ندارید و یا امکان ثبت مشخصات خود در سایت را ندارید، می‌توانید طی تماس با دفتر مشاور املاک ملکانا مشخصات ملک را ثبت نمائید. کارشناسان ملکانا پس از بازدید حضوری از ملک اقدام به تهیه تصاویر ۳۶۰ درجه با کیفیت فوق العاده جهت درج در آگهی فروش آپارتمان می‌نمایند. لازم بذکر است که تهیه تصاویر و فیلم ۳۶۰ درجه از ملک رایگان و بدون هزینه بوده و جزو خدمات ملکانا محسوب می‌شود. ثبت تصاویر و فیلم سه بعدی از ملک تاثیر زیادی در معرفی هر چه بهتر آپارتمان شما داشته و فروش آپارتمان در اسرع وقت را دنبال خواهد داشت.

از طرف دیگر خریداران زیادی برای خرید آپارتمان مورد نظر خود به ملکانا مراجعه می‌نمایند. خریداران بدون توجه به منطقه و محله مورد نظر خود می‌توانند فهرست کاملی از آگهی‌های فروش آپارتمان در کلیه مناطق تهران را مشاهده نمایند. جهت سهولت دسترسی خریداران امکان جستجوی املاک بر اساس منطقه مورد نظر و یا سایر عوامل و مشخصات ملک وجود خواهد داشت. همچنین فهرست آخرین آگهی‌های فروش آپارتمان و فهرستی از گزینه‌های با قیمت مناسب و یا شرایط ویژه در صفحه اول وب سایت نمایش داده می‌شود، که کار پیدا کردن ملک را آسان می‌نماید. از دیگر خدمات بزرگترین مرکز خرید و فروش آپارتمان در تهران می‌توان به وجود پروژه‌های پیش فروش آپارتمان در آن اشاره نمود. در ادامه به معرفی خدمات پیش فروش آپارتمان در ملکانا می‌پردازیم.

بزرگترین مرکز خرید و فروش آپارتمان در تهران - 12

پیش فروش آپارتمان در ملکانا

پیش فروش آپارتمان در ملکانا یکی دیگر از انواع خدمات مسکن محسوب می‌شود. چنانچه قصد پیش خرید آپارتمان و یا سرمایه گذاری در بخش مسکن را دارید، شرکت دانش بنیان ملکانا همواره بهترین فرصتهای سرمایه گذاری را به شما معرفی می‌نماید. انواع پروژه‌های پیش فروش‌ آپارتمان و پروژه‌های ساختمانی نیازمند به سرمایه گذار در بخش فرصتهای سرمایه گذاری قابل مشاهده است. چنانچه نیاز به خدمات مشاوره دارید می‌توانید با کارشناسان خبره بخش مسکن در ملکانا تماس گرفته و از خدمات تخصصی آنها بهره مند گردید. همچنین ارائه کلیه خدمات و مشاوره حقوقی در خصوص پیش فروش آپارتمان و پروژه‌های سرمایه گذاری، توسط تیم حقوقی و وکلای جوان و کارآزموده ملکانا صورت خواهد پذیرفت.

تنظیم قرارداد پیش فروش آپارتمان و یا پروژه‌های مشارکت در سرمایه گذاری زیر نظر تیم وکلای باتجربه انجام می‌گیرد. از اینرو بدون هیچ گونه ریسک و بطور کاملا قانونی می‌توانید اطمینان لازم را برای سرمایه گذاری داشته باشید.

بزرگترین مرکز خرید و فروش آپارتمان در تهران - 16

بزرگترین مرکز خرید و فروش آپارتمان

بزرگترین مرکز خرید و فروش آپارتمان در تهران، انواع خدمات خرید و فروش، رهن و اجاره و یا پیش فروش املاک را برای شما میسر می‌سازد. اگر بدنبال آپارتمان مسکونی هستید، و یا جهت مشاغل اداری و تجاری نیاز به خرید و یا اجاره دفتر، مغازه، زمین و سوله دارید فهرست جامعی از املاک و زمینهای مورد نیاز خود را در ملکانا خواهید یافت. با توجه به تعداد زیاد فایلهای موجود در ملکانا، همواره تعداد زیادی فروشنده و خریدار از خدمات دفتر مشاور املاک ملکانا استفاده می‌نمایند. این ویژگی امکان فروش و اجاره املاک در اسرع وقت را فراهم آورده است. بدین ترتیب با استفاده از خدمات ویژه ملکانا می‌توانید در وقت و هزینه خود صرفه جویی نموده و نسبت به فروش آپارتمان در اسرع وقت و با بهترین و مناسب‌ترین قیمت اقدام نمائید. همچنین امکان خرید آپارتمان به هزینه مناسب و استفاده از پشنهادهای ویژه و اقتصادی در حوزه مسکن برای شما امکان پذیر خواهد بود.

خواندن خبر در سایت منبع

بخش خصوصی در بازار مسکن قدرت‌نمایی می‌کند

مهرخبرگزاری مهر
بخش خصوصی در بازار مسکن قدرت‌نمایی می‌کند
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: ۹۵ درصد بازار مسکن ما به بخش خصوصی تعلق دارد، اما وزارت راه و شهرسازی باید با تنظیم بازار، اجازه ندهد که بخش خصوصی در بازار مسکن قدرت‌نمایی کند.

کمال‌الدین شهریاری در گفتگو با خبرنگار مهر، با انتقاد از وضعیت بازار مسکن، گفت: افزایش شدید نرخ ارز و کاهش ارزش پول ملی منجر به کاهش قدرت خرید متقاضیان مسکن شده است.

وی با بیان اینکه بازار مسکن به علت افزایش قیمت دچار رکود شده است، ادامه داد: زمانی که بازار مسکن دچار رکود می‌شود، متقاضیان خرید مسکن از آنجایی که نمی‌توانند مسکن ملکی داشته باشند، سراغ خانه‌های استیجاری می‌روند که افزایش تقاضا برای اجاره مسکن باعث برهم خوردن تعادل بازار و افزایش اجاره بها می‌شود.

شهریاری تاکید کرد: علی‌رغم آنکه حدود ۹۵ درصد بازار مسکن ما به بخش خصوصی تعلق دارد، اما وزارت راه و شهرسازی باید با تنظیم عرضه و تقاضا اجازه ندهد که بخش خصوصی به صورت افسارگسیخته در بازار مسکن قدرت‌نمایی کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: همچنین دولت و به ویژه وزارت راه و شهرسازی می‌توانند زمین‌ها و املاکی را که در اختیار دارند، با شرایط خاصی به سازندگان محول کنند تا از این طریق واحدهای کوچک مسکونی احداث و با قیمت تمام شده پایین به مردم عرضه شود که مسلما این راهکار منجر به کاهش اجاره بها و خرید مسکن می‌شود.

شهریاری با تاکید بر ضرورت کاهش سود بانکی برای تسهیلات مسکن، اظهار داشت: برای مدیریت بازار مسکن باید افزایش وام مسکن در دستور کار قرار گیرد چرا که از این طریق بسیاری از متقاضیان برای خرید مسکن توانمند می‌شوند.

وی ادامه داد: در واقع لازم است که دولت و بانک مرکزی منابعی را در اختیار بانک‌ها قرار دهند تا بانک‌ها از این طریق بتوانند تسهیلات مسکن با نرخ کم را به مردم ارائه دهند.

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به دیگر راهکارهای لازم برای رونق بخش مسکن، تصریح کرد: دولت و وزارت راه و شهرسازی برای حل مشکلات مسکن باید اقدامات حمایتی در این بخش را سرلوحه کار خود قرار دهند و با اقداماتی چون افزایش تسهیلات مسکن، کاهش نرخ سود بانکی و معافیت عوارض برای نوسازی ساختمان‌های واقع در بافت فرسوده، ضمن رونق بازار مسکن، قیمت‌ها را کنترل کنند.

شهریاری با اشاره به اینکه گرانی سرسام‌آور مسکن در تهران بسیار بارزتر از شهرهای دیگر است، اظهار داشت: برای مثال در شرایط فعلی مردم در شهری چون رودسر می‌توانند با ۲۰ میلیون تومان آپارتمان ۱۲۰ متری اجاره کنند.

وی با بیان اینکه مهاجرت از روستاها و شهرهای کوچک به کلانشهرها و ازدیاد تقاضا در کلانشهرها برای مسکن هم یکی از عوامل افزایش شدید قیمت‌ها در این بخش است، تصریح کرد: هجوم جمعیت به کلانشهرها باعث افزایش نرخ مسکن در کلانشهرها و تشدید حاشیه‌نشینی شده است به گونه‌ای که در حال حاضر ۱۱ میلیون نفر حاشیه‌نشین در کشور داریم.

خواندن خبر در سایت منبع

مقایسه قیمت اجاره مسکن در مناطق مختلف تهران

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
مقایسه قیمت اجاره مسکن در مناطق مختلف تهران
دنیای اقتصاد با انتشار دو گراف و جدول زیر، روند نرخ رشد قیمت و اجاره بهای مسکن و نیز تغییرات اجاره بها را نشان داده است.

قیمت آپارتمان در منطقه ۴ تهران/جدول

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
قیمت آپارتمان در منطقه ۴ تهران/جدول
دنیای اقتصاد نوشت : منطقه چهار تهران با وجود اینکه یک دوره رشد قیمت را همچون تمام مناطق دیگر شهر پشت سر گذاشته است، اما هنوز یکی از مناطق دارای بافت مسکونی مناسب تقاضای مصرفی با قیمت مناسب نسبت به بسیاری از مناطق نیمه شمالی تهران محسوب می‌شود.

بررسی فایل‌های موجود نزد بنگاه‌های ملکی در منطقه چهار نشان می‌دهد از تمام گروه‌های سنی می‌توان در این منطقه آپارتمان جست‌وجو و بازدید کرد؛ هر چند به گفته جست‌وجوگران میدانی فایل‌های مشکل‌دار با اسناد قولنامه‌ای یا فاقد امکانات ضروری همچون آسانسور و پارکینگ در این منطقه پرتعداد است و حجم زیادی از دفاتر بنگاه‌ها در هفته‌های اخیر به این قبیل آپارتمان‌ها اختصاص یافته است.

در عین حال ویژگی مهم بازار مسکن در منطقه چهار، وجود آپارتمان نوساز و کلیدنخورده است که اولین و مطلوب‌ترین مقصود متقاضیان مسکن به شمار می‌آید؛ طوری که هر ماه نیمی از معاملات مسکن مربوط به واحدهای نوساز تا پنج سال ساخت است. البته کنکاش دقیق‌تر در فایل‌های موجود نشان‌دهنده متراژ بالای آپارتمان‌های نوساز موجود در منطقه چهار است و از این رو همچنان می‌توان این محدوده از بازار مسکن را هم به مشکل سایر نواحی بازار مسکن یعنی کمبود فایل نوساز کوچک و متوسط متراژ مبتلا دانست.

ارزیابی قیمت پیشنهادی در شرایط سردرگمی کنونی بازار مسکن قدری دشوار است و از این رو نمی‌توان گزاره قاطعی درباره وضعیت قیمت‌ها در این منطقه عنوان کرد، اما آنچه مسلم است، اینکه تعداد فایل‌هایی که با قیمت‌های گزاف و خارج از عرف منطقه عرضه شده‌اند، از منطقه پنج که منطقه مصرفی غرب تهران و پرمعامله‌ترین منطقه شهر است، قدری بیشتر است. منطقه چهار با وجود اینکه رتبه دوم مناطق پرمعامله بازار مسکن را دارد، اما روند رشد قیمت در این منطقه معقول‌تر از منطقه پنج بوده است.

قیمت آپارتمان در منطقه ۴ تهران/جدول - 5

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

پربحث‌ترین خبرها