شکایت ۴۰ ایالت آمریکا: شرکت‌های داروسازی برای گران کردن دارو تبانی کرده‌اند
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

شکایت ۴۰ ایالت آمریکا: شرکت‌های داروسازی برای گران کردن دارو تبانی کرده‌اند

آمریکایی‌ها برای تامین داروی انسولین به کانادا سفر می‌کنند

ایسناخبرگزاری ایسنا
آمریکایی‌ها برای تامین داروی انسولین به کانادا سفر می‌کنند
افزایش سرسام‌آور قیمت انسولین در آمریکا موجب شده تا بسیاری از مردم این کشور برای خرید این دارو به کانادا سفر کنند.

به گزارش ایسنا، افزایش بیش از حد قیمت انسولین در آمریکا برخی از مردم این کشور را مجبور ساخته تا با عبور از مرز به کانادا سفر کرده و نسبت به خرید داروی مورد نیاز خود اقدام کنند. به طور مثال، در ایالت مینه‌سوتا قیمت داروی انسولین ۳۰۰ دلار است که با پرداخت تنها ۳۰ دلار می‌توانند در کانادا خریداری کنند.

انسولین هورمونی است که تنظیم قند خون را به عهده دارد و گلوکز را به شکل انرژی قابل مصرف در بدن انسان تبدیل می‌کند.

روزنامه ایندیپندنت در این باره نوشته است: قیمت داروی انسولین در آمریکا به میزان قابل توجهی افزایش داشته اما در کانادا هیئت بررسی قیمت داروهای انحصاری، میزان افزایش قیمتی را که یک شرکت داروسازی می‌تواند برای داروهای انحصاری در نظر گیرد محدود کرده‌ است.

خواندن خبر در سایت منبع

شکایت از مافیای دارو در آمریکا؛ افزایش گاه تا ۱۰ برابری قیمت دارو در آمریکا

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
شکایت از مافیای دارو در آمریکا؛ افزایش گاه تا ۱۰ برابری قیمت دارو در آمریکا
مافیای دارو در آمریکا از طریق افزایش گاه تا 10 برابری قیمت داروها، دهها میلیارد دلار از جیب مردم آمریکا زده اند.
شکایت از مافیای دارو در آمریکا؛ افزایش گاه تا ۱۰ برابری قیمت دارو در آمریکا - 0

شرکت‌های دارو سازی بزرگ آمریکا در مظان اتهام "تبانی" برای بالا بردن قیمت دارو در این کشور قرار گرفته‌اند.

به گزارش عصرایران به نقل از رویترز، با شکایت ۴۴ ایالت آمریکا از ۲۰ شرکت بزرگ دارو سازی در این کشور پرونده‌ای به جریان افتاده که ممکن است به رسوایی بسیاری از شرکت‌های بزرگ داروسازی آمریکا و جهان منجر شود.

بر اساس این اتهام، 20 شرکت بزرگ داروسازی آمریکا در تبانی با یکدیگر قیمت داروها را گاه تا 10 برابر در بازار داخلی این کشور افزایش داده‌اند و از این طریق دهها میلیارد دلار به جیب زده‌اند.

در این پرونده نام شرکت‌های بزرگی از جمله شرکت داروسازی اسراییلی" توا" دیده می‌شود. این شرکت اسراییلی بزرگ‌ترین تولید کننده داروهای عمومی در جهان است.

"ویلیام تونگ" دادستان‌ ایالت «کانتیکت» آمریکا دیروز درباره این شکایت حقوقی گفت که پرونده اتهامی این شرکت‌های داروسازی به پشتوانه ۵ سال تحقیقات تشکیل شده است. او از شواهد محکمی سخن گفته که نشان می‌دهد چطور این شرکت‌های داروسازی بزرگ با تبانی با یکدیگر دهها میلیارد دلار پول مردم آمریکا را به جیب زده و گاه سطح قیمت‌ها را تا ۱۰ برابر افزایش داده‌اند.

این دادستان آمریکایی گفته این شرکت‌ها با تبانی بازار را میان خود تقسیم کرده و به دست خود گرفته‌اند و قیمت‌ها را هر طور که دوست داشتند در تبانی با یکدیگر تعیین می‌کرده‌اند.

در این پرونده علاوه بر نام ۲۰ شرکت داروسازی، اسامی ۱۵ شخصیت حقیقی نیز به عنوان عوامل افزایش قیمت دارو به عنوان متهم در پرونده، قید گردیده است.

بر اساس محتویات فاش شده از این پرونده، در این پرونده به طور مشخص روند افزایش قیمتی ۸۶ نوع خاص دارویی تولیدی این شرکت‌ها در فاصله «جولای ۲۰۱۳» تا «ژانویه ۲۰۱۵» به صورت مکتوب و مستند بررسی شده و تبانی این شرکت‌های داروسازی برای بالا بردن قیمت این داروها از طریق پیگیری تماس‌ها و ای‌میل‌های مدیران این شرکت‌ها برای بازرسان پرونده، ثابت شده است.

شکایت از مافیای دارو در آمریکا؛ افزایش گاه تا ۱۰ برابری قیمت دارو در آمریکا - 11

گفتنی است بهای دارو و خدمات پزشکی در ایالات متحده آمریکا بسیار بالا و سرسام آور است و بسیاری از شهروندان طبقه متوسط و پایین در صورت نداشتن بیمه و امکان مالی گاه تا سال‌ها از امکان برخورداری برخی خدمات پزشکی و بهداشتی محروم می‌مانند.

خواندن خبر در سایت منبع

شکایت ۴۰ ایالت آمریکا از تبانی برای گران کردن دارو

ایسناخبرگزاری ایسنا
شکایت ۴۰ ایالت آمریکا از تبانی برای گران کردن دارو
۴۰ ایالت آمریکا از شرکت‌های داروسازی بزرگ به علت آنچه "توطئه و تبانی برای بالا بردن قیمت دارو" در این کشور خوانده شده شکایت کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، نام ۲۰ شرکت بزرگ داروسازی در شکواییه‌ دیده می‌شود از جمله یک گروه داروسازی که بزرگترین تولیدکننده داروهای عمومی (ژنریک) در جهان است.

دادستان‌های آمریکایی می‌گویند این شرکت‌ها برای بالا بردن مصنوعی قیمت داروها «زدو بند» کرده‌اند تا از بهای حدود ۱۰۰ داروی مهم از جمله داروهای بیماری قند و سرطان سود کلان ببرند.

ویلیام تونگ، دادستان‌ کل ایالت کانیتکت گفته تحقیقات مربوط به این پرونده ۵ سال به طول انجامیده که چگونگی دست داشتن کارخانجات داروسازی در تبانی برای بالا بردن داروها - گاه تا ۱۰۰۰ برابر - را نشان می‌دهد.

دادستان عمومی کانیتکت گفته است: ما شواهد محکمی داریم که از چگونگی وارد شدن صنعت داروسازی به یک کلاه‌برداری چند میلیارد دلاری از مردم آمریکا خبر می‌دهد. ما ایمیل، پیامک و محتوای تماس‌های تلفنی را جمع کرده‌ایم که از نظر ما ثابت می‌کند این یک توطئه و زد و بند چند ساله برای تغییر قیمت‌ها و تقسیم بازار دارو میان این شرکت‌ها بوده است.

دادستان‌ها همچنین نام ۱۵ نفر را که به گفته آنها مسئول هماهنگی برای بالا بردن قیمت داروها بوده‌اند و به طور روزانه در این زمینه فعالیت داشته‌اند را به عنوان متهم به دادگاه معرفی کرده‌اند.

بر اساس شکواییه این شرکت‌ها متهم‌اند که در خلال سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ با هم برای بالا بردن بهای داروها دست به یکی کرده‌اند.

بنابر گزارش شبکه خبری بی‌بی‌سی، نظام بهداشتی آمریکا و بهای خدمات پزشکی و دارو در این کشور همواره در کانون جدال‌های سیاسی میان احزاب و گروه‌های سیاسی بوده است.

در همین رابطه ترامپ، رئیس‌جمهوری این کشور برچیدن طرح بیمه خدمات درمانی که باراک اوباما بانی شکل‌گیری آن بوده را بارها وعده داده و آن را یکی از ارکان برنامه ریاست جمهوری خود قرار داده است.

اوباما مدعی بود که طرح بیمه همگانی او به کسانی که به علت سرسام‌آور شدن بهای خدمات پزشکی قادر به دریافت آنها نیستند پوشش درمانی ارایه می‌دهد.

بسیاری از ایالت‌ها در آمریکا هم مدعی‌اند که با لغو بیمه درمانی ارزان ممکن است میلیون‌ها نفر از عهده تامین مخارج درمانی و بهداشتی برنیایند و سلامت عمومی در آمریکا به خطر بیفتد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | تخریب مجسمه ۲۰۰ ساله برای جمع کردن لایک در اینستاگرام

خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل
فراروفرارو19 ساعت قبل
به گزارش ایران، کاهش قیمت از خودرو‌های مونتاژی شروع شد و اکنون به خودرو‌های وطنی رسیده است. رتبه اول کاهش قیمت خودرو‌های مونتاژی متعلق به پژو ۲۰۰۸ بود که ۱۳۵ میلیون تومان ارزان‌تر شد. علت کاهش قیمت خودرو را در دو اتفاق می‌توان ارزیابی کرد. یک به خاطر مصوبه ساماندهی بازار خودرو که سه روز پیش در هرم سبز تصویب شد. پیش‌بینی رئیسمؤتمنی درباره ریزش قیمت خودرو نیز گفت: تصور من این است که قیمت خودرو‌ها مسیر ریزش خود را ادامه دهد.
فردا نیوزفردا نیوز21 ساعت قبل
امروز ۲ خرداد ۹۸ در بازار آزاد قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۸۲۸ هزار تومان است. هم چنین مظنه تهران نیز با قیمت ۱ میلیون و ۹۰۷ هزار تومان معامله می‌شود. آخرین قیمت هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۶۹۸ هزار تومان، قیمت ربع‌سکه ۱ میلیون و ۷۱۸ هزار تومان است. قیمت سکه طرح قدیم نیز ۴ میلیون و ۷۱۰ هزار تومان است. قیمت سکه گرمی نیز ۱ میلیون۲۹۰ هزار تومان است.

روحانی: قیمت ارز کمتر از ۸ هزار تومان است +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین19 ساعت قبل
افتصادنیوزافتصادنیوز21 ساعت قبل
وی افزود: با این حال ما از خودکفایی عراق در زمینه تولید گاز و برق حمایت می‌کنیم. وی همچنین از ادامه مذاکرات شرکت‌های آمریکایی با طرف عراقی در زمینه تولید برق خبر داد. 'مصعب المدرس' سخنگوی وزارت برق عراق تاکید کرد که با وجود تصمیم اخیر دونالد ترامپ مبنی بر تمدید نکردن معافیت برای خریداران نفت ایران، عراق واردات گاز از ایران را ادامه می‌دهد. المدرس با اعلام اینکه مبالغ قراردادها با ارز محلی پرداخت می‌شود گفت: هدف وزارت برق عراق ارائه ۱۸ هزار مگاوات برق می‌باشد تا میزان برق عراق در فصل تابستان به بیشترین حد خود در تاریخ عراق برسد. المدرس افزود: وزارت برق عراق برنامه هایی آماده کرده است که پیشرفت در این بخش در سال‌های آینده نزدیک را تضمین می‌کند.

اخبار بیشتر