1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه 23 اردیبهشت‌ماه

قیمت نان صنعتی ۱۵ درصد افزایش یافت

انتخابخبرگزاری انتخاب
قیمت نان صنعتی ۱۵ درصد افزایش یافت
دبیر انجمن صنفی کارفرمایان کارخانجات نان صنعتی ماشینی ایران از افزایش ۱۵ درصدی قیمت این محصول خبر داد و گفت که تفاوت قیمت آرد و اختصاص یارانه به این بخش یا هر بخش دیگر باعث ایجاد رانت و فساد شده است.
قیمت نان صنعتی ۱۵ درصد افزایش یافت - 0

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان کارخانجات نان صنعتی ماشینی ایران از افزایش ۱۵ درصدی قیمت این محصول خبر داد و گفت که تفاوت قیمت آرد و اختصاص یارانه به این بخش یا هر بخش دیگر باعث ایجاد رانت و فساد شده است.

اسفند ماه سال گذشته نمایندگان مجلس شورای اسلامی یارانه آرد صنف صنعت را حذف کرده و منابع حاصل از آن را به خرید تضمینی گندم اختصاص دادند که به گفته دبیر انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان ماکارونی ایران این موضوع یکی از دلایل اصلی افزایش قیمت ماکارونی بود که اخیرا بیش از ۷۰ درصد افزایش قیمت داشت. اما دبیر انجمن صنفی کارفرمایان کارخانجات نان صنعتی ماشینی ایران می‌گوید که یارانه آرد نان‌های صنعتی مشمول این مصوبه نبوده است با این حال علیرضا مروت پور در گفت‌وگو با ایسنا، از افزایش قیمت ۱۵ درصدی نان‌های تولید شده به روش صنعتی در کشور خبر داد و علت آن را افزایش قیمت مواد اولیه و نرخ دستمزد عنوان کرد.

به گفته وی، قیمت آرد برای تولیدکنندگان نان به روش صنعتی نسبت به سال گذشته تغییری نکرده و منظور از آرد صنف و صنعت، واحدهای تولید ماکارونی، شیرینی، شکلات، کلوچه، نشاسته، گلوتن و قنادی‌ها هستند.

او افزود: در حال حاضر قیمت گندم برای نان سنتی معادل ۶۶۰ تومان و برای نان حجیم و نیمه حجیم، فانتزی، صنعتی، نیمه صنعتی و آزاد معادل ۹۰۰ تومان است و برای سایر مواردی که در صنف و صنعت نام برده شد نیز گندم بدون یارانه در نظر گرفته شده است.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان کارخانه نان صنعتی ماشینی ایران با بیان اینکه بالغ بر ۷۰ مورد در قیمت تمام شده نان مؤثر است و قیمت آرد تنها دلیل افزایش قیمت این محصول نیست، تصریح کرد: علت پر رنگ شدن تأثیر قیمت آرد بر قیمت نان این است که دولت‌ها می‌خواهند مسئولیت خود را به دوش تولیدکننده بیاندازند، در حالی که اگر قیمت آرد تنها عامل افزایش قیمت باشد و سایر موارد تأثیرگذار در قیمت نان ثابت بماند نان اصلا گران نمی‌شود.

مروت پور همچنین با بیان افزایش قیمت روغن، شکر، مواد بهبوددهنده و سایر مواد اولیه، اظهار کرد: با توجه به اینکه قیمت شکر، روغن، بهبود دهنده‌ها و همچنین نرخ دستمزد کارگران در قیمت محصول نهایی مؤثر است، قیمت آرد در حال حاضر نقش تعیین کننده‌ای در تعیین قیمت نان‌های تولید شده به روش صنعتی ندارد.

خواندن خبر در سایت منبع

افزایش قیمت برنت در آغاز هفته

شاناخبرگزاری شانا
افزایش قیمت برنت در آغاز هفته
قیمت شاخص نفت خام برنت امروز (دوشنبه، ۲۳ اردیبهشت‌ماه) افزایش یافت، در حالی که قیمت شاخص نفت خام دبلیوتی‌آی آمریکا کاهش داشت.

به گزارش خبرگزاری رویترز از توکیو، در شرایطی که گفت‌وگوهای تجاری آمریکا و چین با چالش روبه‌رو شده است، قیمت شاخص نفت خام برنت با ۱۱ سنت افزایش به ۷۰ دلار و ۷۳ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا با ۹ سنت کاهش به ۶۱ دلار و ۵۸ سنت رسید.

در پایان هفته گذشته، پس از آنکه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، چین را به تخطی از توافق‌های تجاری متهم کرد، آمریکا تعرفه ۲۰۰ میلیارد دلار از کالاهای چینی را افزایش داد.

آبیشک کومار، از مدیران مؤسسه اینترفکس انرژی گفت: جنگ تجاری آمریکا و چین به زودی شتاب می‌گیرد و این مسئله، رشد قیمت نفت را محدود می‌کند. کد خبر ۲۸۹۱۲۷

خواندن خبر در سایت منبع

کاهش قیمت ۲۵ ارز در بازار بین بانکی + جدول قیمت

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
کاهش قیمت ۲۵ ارز در بازار بین بانکی + جدول قیمت
خبرگزاری میزان- دربازار بین بانکی ۲۵ ارز با کاهش قیمت روبرو شدند و ۱۱ ارز بدون تغییر قیمت کار خود را آغاز کردند.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، ارزش ۴۷ ارز از سوی بانک مرکزی درحالی اعلام شد که نرخ ۲۵ ارز از جمله یورو روند نزولی، ارزش ۱۱ ارز از جمله پوند روند صعودی و ۱۱ ارز از جمله دلار آمریکا بدون تغییر قیمت کار خود را آغاز کردند.

کاهش قیمت ۲۵ ارز در بازار بین بانکی + جدول قیمت - 2

خواندن خبر در سایت منبع

افزایش ۵۰ درصدی قیمت بلیط هواپیما نسبت به سال گذشته

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت
افزایش ۵۰ درصدی قیمت بلیط هواپیما نسبت به سال گذشته

سیداحسن علوی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از بالا بودن نرخ بلیط پروازهای هوایی داخلی، گفت: متأسفانه در یک سال اخیر قیمت بلیط هواپیما افزایش چشمگیری داشته که این مسئله قطعا موجب حذف سفرهای هوایی از سبد مسافرتی مردم می‌شود.

افزایش ۳۴۰ هزار تومانی بلیط پرواز دو طرفه تهران- سنندج

نماینده مردم سنندج و دیواندره در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی نرخ بلیط هواپیما دو طرفه تهران- سنندج حدود ۶۲۰ هزار تومان است، این در حالی است که در سال گذشته قیمت این خط پروازی، حدود ۲۸۰ هزار تومان بود.

افزایش ۵۰ درصدی قیمت بلیط هواپیما نسبت به سال گذشته

با بررسی قیمت بلیط پروازهای هوایی متوجه می‌شویم که قیمت بلیط هواپیما نسبت به گذشته حدود ۵۰ درصد افزایش یافته است و قطعا در سفرهای طولانی‌تر مانند پرواز تهران-مشهد درصد افزایش قیمت‌ها بسیار بالاتر است

وی افزود: با بررسی قیمت بلیط پروازهای هوایی متوجه می‌شویم که قیمت بلیط هواپیما نسبت به گذشته حدود ۵۰ درصد افزایش یافته است و قطعا در سفرهای طولانی‌تر مانند پرواز تهران-مشهد درصد افزایش قیمت‌ها بسیار بالاتر است.

مردم در شرایط کنونی توان خرید بلیط هواپیما را ندارند

علوی ادامه داد: در شرایط کنونی بسیاری از مردم توان خرید بلیط هواپیما را ندارند، زیرا قیمت آن به صورت سرسام آور بالا رفته است.

خسارت مالی ایرلاین‌ها در اثر کاهش حجم مسافران پروازهای هوایی

وی ادامه داد: قطعا با کاهش میزان مسافران پروازهای هوایی، ایرلاین‌ها دچار مشکلات و ضررهای مالی گسترده‌ای می‌شوند، از این رو افزایش قیمت بلیط در شرایط کنونی به نفع صنعت هوایی کشور نیست.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: بر اساس آمارها، حمل و نقل ریلی و جاده‌ای دیگر ظرفیت جابه جایی مسافران را ندارند، حال با افزایش قیمت بلیط هواپیما، بار بیشتری به جاده‌ها تزریق می‌شود که این مسئله موجب افزایش تصادفات جاده‌ای خواهد شد.

لزوم کاهش نرخ بلیط پروازهای هوایی داخلی/ دولت به ایرلاین‌ها یارانه اختصاص دهد

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس، بر لزوم کاهش نرخ بلیط پروازهای هوایی داخلی تأکید کرد و گفت: دولت باید از طریق اختصاص یارانه به ایرلاین‌ها، زمینه را برای کاهش قیمت بلیط و سپس جذب مسافر فراهم کند. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت حبابی پیاز با برداشت آن در خوزستان شکست

خوزستان آنلاینخبرگزاری خوزستان آنلاین
قیمت حبابی پیاز با برداشت آن در خوزستان شکست
قیمت حبابی پیاز با برداشت آن در خوزستان شکست - 0

بزرگنمایی:

قیمت حبابی پیاز با برداشت آن در خوزستان شکست - 2

قیمت حبابی پیاز با برداشت آن در خوزستان شکست - 4

پیام خوزستان - اهواز - قیمت حبابی پیاز با شروع برداشت آن در خوزستان به ویژه در مناطق شمالی و شرق این استان شکست و این روزها قیمت این محصول پرمصرف خانواده‌ها رفته رفته به سمت ثبات می‌رود.

به گزارش ایرنا قیمت پیاز در کشور در فروردین امسال به نحو سرسام آور و بی سابقه‌ای رو به افزایش نهاد به گونه‌ای که بالاکشیدن قیمت آن در کانال ۱۵۰هزار ریالی دست مایه‌ای برای طرح در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به وجود آورد.

با اینکه برخی از دست اندکاران بخش کشاورزی در خوزستان، زمانی که قیمت پیاز تا ۱۰۰هزار ریال رسیده بود می‌گفتند قیمت‌ها به زودی با برداشت آن در استان شکسته خواهد شد ولی هیچ کس جلودار قیمت لجام گیسخته آن نبود تا اینکه هر کیلوگرم پیاز تا ۱۶۰هزار ریال نیز در اهواز رسید.

ترمز قیمت پیاز بالاخره در روزهای اخیر کشیده شد و به تدریج با برداشت زودهنگام پیاز سفید در مناطق شمالی خوزستان قیمت‌ها رو به کاهش نهاد.

هم اکنون بهای خرده فروشی پیاز سفید محصول خوزستان تا ۳۰هزار ریال کاهش یافته ولی با این حال هنوز به نظر می‌رسد قیمت پیاز بالا است.

گزارش میدانی خبرنگار ایرنا از میدان میوه و تره بار اهواز حاکی است پیاز سفید درجه یک تا ۱۸هزار و پیاز قرمز تا ۲۴هزار ریال به فروش می‌رسد ولی معاون بهبود تولیدات گیاهی جهادکشاورزی خوزستان می‌گوید در مزرعه قیمت پیاز بسیار کمتر از نرخ آن در میدان میوه و تره بار است.

محمد قاسمی نژاد افزود: دلالان و واسطه‌ها از بالا و پایین آمدن نرخ محصولات کشاورزی سود کلانی می‌برند ولی کشاورز به ندرت به آن سود رویایی دست می‌یابد.

وی گفت: امسال چهار هزار و ۵۰۰ هکتار از زمین‌های شمالی و شرقی خوزستان زیرکشت پیاز رفته و هم اکنون این محصول به سرعت در حال برداشت است.

قاسمی نژاد میانگین برداشت پیاز سفید در خوزستان را ۴۰تن در هکتار بیان و پیش بینی کرد حدود ۱۸۰هزار تن پیاز در خوزستان برداشت و به بازار عرضه شود.

وی زمان برداشت محصول پیاز در خوزستان را مرتبط با قیمت آن دانست و افزود: چنانچه قیمت پیاز در همین سطح بماند برداشت محصول به سرعت به اتمام می‌رسد و چنانچه قیمت‌ها کاهش یابد برداشت پیاز تا پایان خرداد ادامه خواهد یافت.

به نظر می‌رسد با متعادل شدن قیمت پیاز در خوزستان و دیگر نقاط کشور، یکی از دغدغه‌های خانواده‌ها برطرف شده و بازار این محصول با برداشت آن در سایر نقاط کشور رو به ثبات است.

** کیفیت پایین سیب زمینی در خوزستان

در حالی که قیمت پیاز با برداشت آن در خوزستان رو به کاهش است ولی بهای سیب زمینی تولیدی این استان با وجود کیفیت پایین آن رو به افزایش است.

بهای خرده فروشی سیب زمینی در اهواز بین ۵۵ تا ۶۰هزار ریال در هر کیلوگرم نوسان است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خوزستان یکی از دلایل کاهش کیفیت سیب زمینی تولیدی خوزستان را شرایط نامناسب آب و هوایی و رطوبت بالا در زمین‌های زیرکشت این محصول بیان کرد و افزود: رطوبت بالا باعث بروز بیماری برگی در سیب زمینی و کاهش عملکرد این محصول شده است.

قاسمی نژاد در ادامه ابراز امیدواری کرد با عرضه سیب تولیدی دیگر استان‌ها، قیمت سیب زمینی به نقطه تعادل و قابل قبول برسد.

قیمت ۲ محصول پیاز و سیب زمینی در ایامی از سال با نوسانات زیادی همراه است که این نوسانات، بسیاری از خانواده‌ها را با سردرگمی رو به رو می‌کند.

۶۰۶۵/ ۶۰۳۷

قیمت حبابی پیاز با برداشت آن در خوزستان شکست - 26

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت اقلام اساسی خانوار در بازار

خوزستان آنلاینخبرگزاری خوزستان آنلاین
قیمت اقلام اساسی خانوار در بازار
قیمت اقلام اساسی خانوار در بازار - 0

بزرگنمایی:

قیمت اقلام اساسی خانوار در بازار - 2

قیمت اقلام اساسی خانوار در بازار - 4

پیام خوزستان - سازمان صنعت، معدن و تجارت‌ خوزستان قیمت متوسط اقلام پرمصرف خانوار در بازارهای مختلف اهواز در روز ۲۲ اردیبهشت ماه را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا - منطقه‌‌ خوزستان، بر اساس اعلام این سازمان قیمت هر کیلوگرم گوشت گوساله بدون چربی ۷۰ تا ۹۰ هزار تومان، هر کیلوگرم گوشت گوسفند ۷۰ تا ۹۵ هزار تومان و هر کیلوگرم مرغ کشتار روز ۱۱ هزار و ۷۰۰ تومان است.

سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان قیمت روغن جامد ۴ کیلویی لادن را ۳۴ هزار تومان، هر کیلوگرم شکر فله را ۳۴۰۰ تومان، رب گوجه یک کیلویی روژین را ۱۸ هزار تومان، هر بسته ماکارونی ۷۰۰ گرمی را ۴۱۰۰ تومان و هر کیلوگرم تخم‌مرغ را ۹۰۰۰ تومان اعلام کرد.

همچنین هر کیلوگرم عدس سبز با قیمت ۸۰۰۰ تومان، هر کیلوگرم نخود ۱۰ هزار تومان، هر کیلوگرم لوبیا چیتی۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان، هر کیلوگرم نخودلپه ۱۱ هزار تومان، هر کیلوگرم جو ۱۵۰۰ تومان، هر کیلوگرم ذرت ۱۷۰۰ تومان و هر کیلوگرم کنجاله سویا ۲۶۵۰ تومان در بازار عرضه می‌شود.

در هفته ‌جاری قیمت ماست ۶۱۰ گرمی پگاه ۴۰۰۰ تومان، پنیر پاکتی ۲۵۰ گرمی ۴۵۰۰ تومان، هر پاکت شیر یک‌لیتری ۴۵۰۰ تومان، کره حیوانی ۱۰۰گرمی میهن ۴۵۰۰ تومان، چای نیم‌کیلوگرمی احمد ۳۳ هزار و ۵۰۰ تومان و هر کیلوگرم برنج وارداتی دانه بلند هندی ۸۵۰۰ تومان است.

همچنین هر کیلوگرم گوجه با قیمت ۶۰۰۰ تومان، هر کیلوگرم سیب‌زمینی ۶۰۰۰ تومان، هر کیلوگرم پیاز قرمز ۸ هزار تومان و هر کیلوگرم موز ۱۹ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد که قیمت هر کیلوگرم موز در مقایسه با روزهای گذشته ۲۵۰۰ تومان افزایش داشته است.

قیمت هر پاکت پودر رختشویی دستی آبان نیز ۳۵۰۰ تومان و پودر ماشینی رخت ۵۰۰۰ تومان است.

انتهای پیام

قیمت اقلام اساسی خانوار در بازار - 16

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

پیشنهاد تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بودبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بود.
فردا نیوزفردا نیوز23 ساعت قبل
سرویس اقتصادی فردا: امروز ۲۹ اردیبهشت ۹۸ در بازار آزاد قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۸۹۳ هزار تومان است. هم چنین مظنه تهران نیز با قیمت ۱ میلیون و ۹۲۵ هزار تومان معامله می‌شود. آخرین قیمت هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۶۹۸ هزار تومان، قیمت ربع‌سکه ۱ میلیون و ۶۹۸ هزار تومان است. قیمت سکه طرح قدیم نیز ۴ میلیون و ۶۹۵ هزار تومان است. قیمت سکه گرمی نیز ۹۹۵ هزار تومان است.

کاهش سرمایه گذاری‌ها در صنعت برق

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
پیام باقری در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به اینکه تناسبی بین قیمت تمام شده و قیمت دریافتی برق از مردم وجود ندارد، افزود: این موضوع سبب بروز مشکل در ترازمنفی مالی صنعت برق شده که این رویه علت اصلی بدهی‌های سنگین وزارت نیرو به بخش خصوصی است. وی بابیان اینکه پول دریافتی از مردم به درستی به صنعت برق بازگشت داده نمی‌شود، گفت: بخشی از این پول به بصورت یارانه به مردم پرداخت می‌شود که البته به دلیل نظام نامناسب تعرفه‌ها هرمشترکی که مصرف بیشتری دارد یارانه بیشتر و هر مشترکی مصرف کمتری داشته باشد یارانه کمتری دریافت می‌کند. نائب رئیس هیئت مدیره سندیکای برق با اشاره به اینکه طبق برنامه ریزی انجام شده باید تا پایان برنامه ششم توسعه ظرفیت نصب شده در نیروگاه‌های کشور به ۱۰۰ هزار مگاوات برسد، ادامه داد: برای دستیابی به این ظرفیت باید سالانه ۵ هزارمگاوات نیروگاه با سرمایه ۵ میلیارد دلاری نصب شود که این موضوع ممکن نیست، و این رویه خاموشی‌ها را در پی دارد. باقری افزود: برق نیز مانند هر کالایی دارای قیمت تمام شده دارد که پیشنهاد ما به دولت پرداخت نرخ واقعی برق از طرف مشترکین پر مصرف است.

اخبار بیشتر