اخبار روز بازار مسکن - پنجشنبه 26 اردیبهشت‌ماه‎
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار مسکن - پنجشنبه 26 اردیبهشت‌ماه‎

آخرین وضعیت طرح مالیات بر عایدی سرمایه راهکاری برای کاهش قیمت مسکن

تسنیمخبرگزاری تسنیم
آخرین وضعیت طرح مالیات بر عایدی سرمایه راهکاری برای کاهش قیمت مسکن
عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران فواید طرح مالیات بر عایدی مسکن را تشریح کرد.

- اخبار سیاسی -

سیداحسن علوی عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به بررسی طرح مالیات بر عایدی سرمایه در کمیسیون‌های مجلس، گفت: این طرح در کمیسیون عمران به عنوان کمیسیون فرعی تصویب شده و در حال بررسی در کمیسیون اقتصادی به عنوان کمیسیون اصلی است.

وی افزود: در صورت برررسی و تصویب این طرح در کمیسیون اقتصادی، طرح مذکور در دستورکار جلسه علنی قرار می‌گیرد.

نماینده مردم سنندج در مجلس گفت: طرح عایدی بر سرمایه می‌تواند شامل خودرو، مسکن، طلا و سکه شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر اینکه بسیاری از افراد خودرو و یا مسکن را برای سرمایه‌گذاری خریداری می‌کنند، ادامه داد: بنابراین شخصی که چند دستگاه آپارتمان به منظور سرمایه‌گذاری خریده و این منازل خالی هستند باید مالیات آن را بپردازد.

علوی با بیان اینکه حدود ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار واحد مسکونی خالی در کشور وجود دارد، گفت: اگر این آپارتمان‌های خالی به بازار خرید و فروش و یا اجاره وارد شوند می‌تواند در کاهش قیمت مسکن و اجاره‌بها تاثیر موثری داشته باشد.

نماینده مردم سنندج در مجلس اضافه کرد: البته طرح مذکور شامل انبوه‌سازان که طبق ضوابطی با وزارت راه و شهرسازی قرارداد منعقد کرده‌اند، نمی‌شود اما افرادی که پول خود را در این زمینه سرمایه‌گذاری می‌کنند باید مالیات عایدی سرمایه خود را بپردازند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر اینکه این طرح در بسیاری از کشور‌های توسعه یافته اجرا می‌شود، اظهار داشت: اگر این طرح تصویب نشود بی‌شک اقتصاد کشور در بخش‌های مختلف به هم خورده و باعث نوسانات شدید در همه بخش‌های اقتصاد می‌شود.

انتهای‌ پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس: برای رفع آشفتگی قیمت‌ها، باید ۵ میلیون مسکن ‌ساخته شود

انتخابخبرگزاری انتخاب
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس: برای رفع آشفتگی قیمت‌ها، باید ۵ میلیون مسکن ‌ساخته شود
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: در کشور سالانه نیاز به ساخت ۳.۵ میلیون مسکن داریم و اکنون حدود ۵ میلیون مسکن در کشور باید ساخته شود که اگر ما بتوانیم سالانه حدود یک میلیون مسکن بسازیم، می‌توانیم به تعادل در عرضه و تقاضا برسیم. همه این عوامل سبب آشفتگی بازار مسکن شده است.
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس: برای رفع آشفتگی قیمت‌ها، باید ۵ میلیون مسکن ‌ساخته شود - 0

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با اشاره به این که ۵۰۰ هزار واحد مسکن مهر نیمه‌تمام داریم گفت: برنامه‌ای برای بهبود وضعیت عرضه مسکن در کشور باید تدوین شود تا بتوانیم با مدیریت مناسب در راستای تکمیل هر چه سریع‌تر مساکن مهر گام برداشته شود.

صدیف بدری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اردبیل اظهار داشت: متاسفانه عدم تعادل عرضه و تقاضا در بازار مسکن سبب آشفتگی قیمت‌ها شده و در این زمینه مجلس و دولت باید به دنبال برنامه‌های عملیاتی در حوزه مسکن باشند تا مشکلات موجود در این زمینه برطرف شده و به اهداف خود جامه عمل بپوشانیم.

وی با اشاره به اینکه انجام اقدامات لازم برای کنترل قیمت مسکن در آستانه آغاز فصل جابه‌جایی‌ها اولویت اساسی است بیان کرد: برنامه‌ای برای بهبود وضعیت عرضه مسکن در کشور باید تدوین شود تا بتوانیم با مدیریت مناسب در راستای تکمیل هر چه سریع‌تر مساکن مهر گام برداشته و در این زمینه به اهداف خود جامه عمل بپوشانیم.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: در کشور سالانه نیاز به ساخت ۳٫۵ میلیون مسکن داریم و اکنون حدود ۵ میلیون مسکن در کشور باید ساخته شود که اگر ما بتوانیم سالانه حدود یک میلیون مسکن بسازیم، می‌توانیم به تعادل در عرضه و تقاضا برسیم. همه این عوامل سبب آشفتگی بازار مسکن شده است.

بدری اظهار کرد: با توجه به اینکه در پنج سال گذشته دولت برنامه‌های عملیاتی در زمینه مسکن نداشته دو کفه ترازو عرضه و تقاضا در حوزه مسکن برهم ریخته و باید در طول دو سال آینده دولت اقدامات عملی برای سامان دهی حوزه مسکن انجام دهد و کمیسیون عمران نیز قطعا در این زمینه دولت را همراهی خواهد کرد.

وی تصریح کرد: امیدواریم مسئولان و دستگاه‌های مربوطه در این زمینه مشارکت و همکاری همه‌جانبه‌ای برای تکمیل مساکن مهر ناتمام داشته باشند تا بتوانیم به تمامی اهداف خود در راستای بستن پرونده مسکن مهر دست یافته و معارض مساکن را نیز در اسرع وقت برطرف کنیم که این موضوع برای ما یک اولویت اساسی و مهم است.

خواندن خبر در سایت منبع

رکود مسکن عمیق‌تر می‌شود

موجخبرگزاری موج
رکود مسکن عمیق‌تر می‌شود
بازار مسکن از ابتدای سال 98 وارد رکودی عمیق شده و اعضای کمیسیون عمران مجلس در نامه‌ای به دولت خواستار تدوین سیاست‌های برای ایجاد 1میلیون واحد مسکن در سال شده‌اند، زیرا از یک سو بازار مسکن دچار رکود شده و از سوی دیگر صادرات صنایع فلزی زیر فشار تحریم ها قرار گرفته اند که می‌تواند به افزایش بیکاری این بخش‌ها ختم شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، به‌تازگی کمیسیون عمران در قالب نامه‌ای به دولت تأکید کرده که باید برنامه ریزی ویژه‌ای برای تولید و عرضه مسکن وجود داشته باشد، زیرا کشور سالانه به حدود یک‌میلیون واحد مسکونی جدید نیاز دارد. از این رو ارائه تسهیلات کم‌بهره برای سازندگان، تعریف قیمت پایه برای خرید و فروش و اجاره مسکن بر اساس ارزش معاملات دارایی جهت ورود سازمان تعزیرات حکومتی، بخشی دیگری از موارد مذکور در نامه کمیسیون عمران مجلس محسوب می‌شود. همچنین برای بهبود بازار مسکن باید اقداماتی همچون همکاری بیشتر بانک‌ها در ارائه تسهیلات و اقدام وزارتخانه‌ها از جمله وزارت صنعت در مدیریت بازار مصالح ساختمانی صورت گیرد.

نایب‌رییس اول اتحادیه صنف مشاوران املاک کشور در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج با اشاره به اینکه دولت به‌عنوان متولی اصلی ایجاد مسکن متناسب برای اقشار مختلف مردم به‌ویژه برای دهک‌های متوسط و ضعیف جامعه است، گفت: در قانون اساسی نیز این تکلیف برای دولت آمده است، به طور قطع وزارتخانه‌های مختلف نیز باید در این مسیر حرکت کنند تا دولت بتوانند به وظایف قانونی خود در راستای قانون اساسی گام بردارد، از این رو باید چشم انداز مسکن را تعیین و در قالب برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت مسکن سازی را دنبال کند.

تعدیل قیمت مسکن از طریق واگذاری زمین برای ساخت‌وساز انبوه

حسام عقبائی با تأکید بر اینکه دولت در شرایط کنونی باید اقدامات اساسی انجام دهد، افزود: امروز قیمت بین ۶۰ تا ۷۰ درصد قیمت مسکن، زمین است که دولت باید با تشکیل ستادی مستقر در وزارت راه، اقدامی اساسی برای تعدیل قیمت مسکن از طریق واگذاری زمین برای ساخت‌وساز انبوه انجام دهد، در واقع زمین‌های که امروز دولت در اختیار دارد را می‌تواند با همکاری انبوه سازان به مسکن تبدیل کرد تا بتواند از این طریق قیمت تمام شده مسکن را کاهش دهد و مسکن در بازار با قدرت خرید مردم همخوانی بیشتری پیدا می‌کند. از طرف دیگر دولت باید با نظارت دولت تسهیلات ویژه به انبوه سازان بدهد تا تعادل بین عرضه و تقاضا ایجاد شود.

او با تأکید بر اینکه لازمه ارائه تسهیلات مسکن همکاری بانک مرکزی با وزارت مسکن است، افزود: امروز بزرگ‌ترین ضربه به مسکن را بانک‌ها زده‌اند و برخلاف قانون بانکداری به حوزه مسکن ورود کرده‌اند و به برج‌سازی، مال سازی و … ورود کرده‌اند و حتی به خریدوفروش املاک پرداخته و امروز ده‌ها هلدینگ مسکن دارند، به همین دلیل بانک مرکزی و سازمان بازرسی کشور باید به این مقوله ورود کند و جلوی این اقدام بانک‌ها را بگیرند و مجلس نیز با قانون‌گذاری مناسب جلوی این اقدام بانک‌ها را گرفته و با کلید زدن تحقیق و تفحص در بانک‌ها به اصلاح روند عرضه و تقاضای مسکن بپردازند.

عقبانی با اشاره به اینکه امروز یکی از مشکلات بازار مسکن که ابتدای سال نیز رهبر معظم انقلاب نیز به آن اشاره کرده‌اند فعالیت بانک‌ها است، گفت: بانک مسکن باید از بخش تجاری به بانکی توسعه‌ای تبدیل شود، امروز بانک مسکن به دنبال سود و زیان است، در شرایطی که این بانک باید به دنبال سیاست توسعه‌ای باشد، نکته‌ای دیگر اینکه در کشوری که به اندازه کافی زمین، نیروی انسانی و سرمایه وجود دارد، باید از آن برای رفع بیکاری استفاده کند و اگر امروز این اقدامات انجام نمی‌شود در نتیجه نبود برنامه‌ریزی در دولت است.

او با تأکید بر اینکه دولت امروز در ایجاد مسکن استیجاری نیز باید برنامه دقیقی داشته باشد، اظهار کرد: بسیاری از مردم قدرت خرید مسکن ندارد و موضوع ارائه مسکن استیجاری از زمان مجلس هفتم مطرح بوده و تاکنون هیچ اقدامی انجام نشده است، در حالی که اجرای آن فرصت سازی برای پس‌انداز اقشار کم‌درآمد بوده و بازار رقابتی در بخش اجاره را نیز کنترل می‌کند. بنابراین دولت باید مقدمه برنامه‌ریزی در این بخش را از طریق آمایش سرزمین کلید بزند.

عقبائی تأکید کرد: در شرایطی که کشور در بخش مسکن مشکل فراوانی دارد دولت نمی‌تواند در ایجاد ۳۰۰ هزار مسکن در کشور برنامه‌ریزی کند، در حالی که کشور به بیش از یک‌میلیون مسکن نیاز دارد.

پیش بینی می‌شود تا شش ماه نخست سال ۹۸ همچنان رکود مسکن پابرجا باشد

اگر فضای اقتصادی کشور همین گونه ادامه داشته باشد و تغییراتی در نرخ ارز به وجود نیاید، پیش بینی می‌شود تا شش ماه نخست سال ۹۸ همچنان رکود مسکن پابرجا باشد و در این روند قیمت مسکن نیز ممکن است ثابت بماند یا تا حدودی نیز کاهش یابد.

یک کارشناس مسکن با اشاره به اینکه فاکتورهای مختلف اقتصادی، اجتماعی و … در بازار مسکن مؤثر است، گفت: بر اساس پیش‌بینی بازار مسکن در سال ۹۸ به رکودی عمیق فرو خواهد رفت و از آنجایی که ظرفیت طبیعی افزایش قیمت مسکن اتفاق افتاده است، در شرایطی که تورم ثابت نگهداشته شود و میزان عرضه مسکن با اجرای سیاست‌های جدید دولت روندی صعودی بگیرد احتمالا قیمت‌ها تعدیل شود.

مهدی سلطان محمدی با بیان اینکه در سال ۹۷ تغییر قیمت ارز و نبود عرضه متناسب با تقاضا باعث افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت مسکن شد، افزود: میزان خرید و فروش در ابتدای سال ۹۸ روندی کاهشی گرفته که یکی از نشانه‌های ادامه روندی رکودی در بازار مسکن است، حال در چنین شرایطی کاهش تقاضا باعث می‌شود حتی در صورت افزایش تورم قیمت مسکن تغییر چندانی نداشته باشد.

او با تأکید بر اینکه افزایش نرخ سود سپرده‌های بانکی بر کاهش قیمت مسکن اثر می‌گذارد، تصریح کرد: در یک سال گذشته سرمایه‌های مردم به دلیل ارزش‌افزوده بیشتر در بازارهای همچون خودرو، مسکن و … از بانک‌ها خارج شدند و به یکبار باعث تغییر قیمت‌ها شدند، از این رو اجرای سیاست‌های جدید درباره سود سپرده‌های بانکی می‌تواند بار دیگر به بازگشت سرمایه‌ها به بانک‌ها منجر شود و بخشی از قیمت‌های هیجانی سال گذشته در این بازارها در بلندمدت تعدیل شود، هرچند قیمت مسکن در ایران بعد از افزایش چندان کاهش نمی‌یابد.

بر اساس این گزارش، بازار مسکن از ابتدای سال ۹۸ وارد رکودی عمیق شده است و اگر دولت سیاستی برای ایجاد ۱ میلیون واحد مسکن در سال اقدام نکند، این رکود ضمن اینکه می‌تواند به اشتغال بخش مسکن آسیب وارد کند، در حالی که صادرات محصولات فولادی نیز تحریم شده به کسب‌وکار صنایع فلزی وابسته به ساختمان نیز خسارت جدی وارد شود و همین زمینه کاهش ظرفیت تولید این واحدها را رقم می‌زند.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت‌گذاری مسکن سر و سامان می‌گیرد

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب
قیمت‌گذاری مسکن سر و سامان می‌گیرد
پس از التهاب بازار خودرو و مسکن، سایت‌های خرید و فروش اینترنتی به عنوان متهم اول گرانی‌ها شناخته شدند و به دستور دادستانی قیمت این دو کالا از ...
قیمت‌گذاری مسکن سر و سامان می‌گیرد - 0

آرمان: پس از التهاب بازار خودرو و مسکن، سایت‌های خرید و فروش اینترنتی به عنوان متهم اول گرانی‌ها شناخته شدند و به دستور دادستانی قیمت این دو کالا از روی سایت‌ها حذف شد. «آرمان» نیز در روز چهاردهم اردیبهشت با عنوان «فیلترینگ قیمت خودرو» به تفصیل به بررسی این موضوع پرداخت و آن را حذف صورت مساله دانست. پس از اجرای این سیاست با اینکه ساعاتی از التهابات دو بازار کاسته شد، اما دلالان نیز بلافاصله بدل این سیاست را زدند و از جای دیگری اجازه ندادند قیمت‌ها کاهش یابند. اکنون نیز پس از گذشت حدود دو هفته، رفته‌رفته خودروهایی که در این سایت‌ها به فروش گذاشته می‌شوند همراه با قیمت هستند تا همچنان مسئولان بهانه‌ای برای اتهام‌زنی داشته باشند. در بازار مسکن نیز طبق آخرین تصمیمات اخذشده برای نحوه انتشار آگهی‌های فروش در سایت‌های اینترنتی از سوی دادستانی، سامانه «سابا» وزارت راه و شهرسازی، منبع تعیین قیمت آگهی‌ها اعلام شد تا شاید بدین شکل آرامش به بازار بازگردد.

ساماندهی بازار آشفته خودرو و مسکن چند وقتی است که در دستور کار تمام دستگاه‌ها و نهادهای ذی‌ربط قرار گرفته است. از وزارت صنعت گرفته که تزریق خودرو به بازار را بر عهده دارد تا دادستانی که اخیرا با تحت نظر قراردادن فعالیت دلالان سعی در آرام‌کردن بازار دارد. به‌ویژه افرادی که با ورود به سایت‌های خرید و فروش اینترنتی سعی در سودجویی‌ها کلان دارند مدتی دستشان از قیمت‌گذاری‌های صوری کوتاه شد، اما به نظر می‌رسد اکنون بار دیگر توانسته‌اند خودرو خود را در سایت‌های فروش با قیمت‌های خارج از عرف به فروش بگذارند. حال به دنبال بازگشت قیمت‌ها به آگهی‌های خرید و فروش خودرو در سایت‌های اینترنتی، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران از بازگشت دوباره دلالان به این فضا خبر داد و تاکید کرد که قیمت‌های فعلی درج‌شده در این سایت‌ها غیرواقعی است.

در این زمینه سعید موتمنی به ایسنا گفته است: از روز سه‌شنبه که قیمت‌ها دوباره در آگهی‌های خرید و فروش خودرو در فضای مجازی درج شد، دوباره شاهد اعلام قیمت‌های غیرواقعی و بالا در آگهی‌ها هستیم. او با بیان اینکه دلالان خودرو دوباره به فضای مجازی بازگشته‌اند، اظهار کرد: قاطعانه می‌گویم که به قیمت‌هایی که هم‌اکنون در این سایت‌ها برای خودروها اعلام می‌شود، مشتری وجود ندارد و در عمل هیچ معامله‌ای با این قیمت‌ها صورت نمی‌گیرد. موتمنی ادامه داد: ما فهرست قیمت خودروهای داخلی را به این سایت‌ها اعلام کردیم، اما مشکل این است که نظارتی بر قیمت‌های درج‌شده در آگهی‌ها نداریم و درعمل همچون گذشته قیمت‌های غیرواقعی و بالا درج می‌شود. وقتی تعدادی دلال و سودجو به طور دسته‌جمعی قیمت غیرواقعی را برای یک خودرو در فضای مجازی اعلام می‌کنند قیمت‌سازی اتفاق افتاده و افراد عادی نیز برای فروش خودرو خود از این قیمت‌ها تبعیت می‌کنند.

در این شرایط توصیه ما این است که به طور کلی قیمت از آگهی‌های خرید و فروش خودرو در سایت‌های اینترنتی حذف شود تا به طور ریشه‌ای امکان قیمت‌سازی دسته‌جمعی دلالان از بین برود. البته شاید این پیشنهاد به صورت مقطعی بتواند یکی از شکاف‌های نفوذ دلالان برای قیمت‌سازی را ببندد، اما باید توجه داشت که سال‌هاست دلالان به طرق مختلف اقدام به سودجویی می‌کنند و فعالیت آنها به سایت‌های خرید و فروش اینترنتی محدود نمی‌شود. حال اگر قیمت‌گذاری در این سایت‌ها به شکلی ساماندهی شود که گویای نرخ‌های واقعی باشند، خریداران نیز می‌توانند با دسترسی به آن، کالا را بالاتر از قیمت واقعی نخرند. در قانون اساسی کشور نیز قانون‌گذار، حق مالکیت را محترم و مطلق شمرده و بر اساس آن مالک اختیار و حق هرگونه بهره‌برداری و انتفاع را از مال خود دارد. حال تفاوتی ندارد که این مال خودرو باشد یا مسکن. درنتیجه می‌توان با نظارت دقیق، دلالان را که در پی سوداگری از بازار هستند را از مالکان اصلی جدا کرد و با انتشار اطلاعات، از خریداران مقابل فروشندگان مال حمایت کرد.

تفکیک دلالان مسکن، از فروشندگان واقعی

با اینکه مسئولان هنوز تصمیم نهایی درباره قیمت‌گذاری خودرو اتخاذ نکرده‌اند، اما طبق آخرین تصمیمات اخذشده برای نحوه انتشار آگهی‌های فروش مسکن در سایت‌های اینترنتی، قیمت آخرین معاملات ثبت‌شده در سامانه «سابا» وزارت راه و شهرسازی منبع تعیین قیمت آگهی‌ها شد. حال قرار براین است که قیمت آگهی‌های مسکن با قیمت‌های معاملات محقق‌شده و ثبت‌شده در سایت وزارت راه و شهرسازی به آدرس http: //hmi. mrud. ir/sabaa/ مطابقت داده شود و اگر یک آگهی قیمت نامتعارفی نسبت به آخرین معامله ثبت‌شده در این سایت داشته باشد، مدیران سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها از انتشار آن آگهی خودداری کنند.

به گفته یکی از مدیران اجرایی این سایت‌ها، اگر آگهی‌دهنده‌ها از مشاوران املاک باشند تمام استعلام‌های مورد نیاز انجام می‌گیرد و اگر اشخاص حقیقی باشند، اطلاعات افراد و کدپستی واحد معرفی‌شده دریافت می‌شود. از سوی دیگر کارشناسان هم به صورت اتفاقی با آگهی‌دهنده‌ها تماس می‌گیرند تا از هویت او و صحت شماره تماس داده‌شده اطمینان حاصل شود. همچنین تعداد سفارش آگهی‌ها با یک شماره تماس هم مورد بررسی قرار می‌گیرد و تمرکز بر افرادی که با یک شماره تماس نسبت به انتشار چندین آگهی اقدام کنند، بیشتر می‌شود. حال امید می‌رود تا این شکل از نظارت تا حدودی کارساز شود و دلالان را از فروشندگان واقعی جدا سازد. البته باید دید در زمان اجرا آیا دلالان از مالکان اصلی جدا می‌شوند یا ممکن است راه‌های گریزی پیدا شود.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت آپارتمان در منطقه پیروزی تهران چند؟

افتصادنیوزخبرگزاری افتصادنیوز
قیمت آپارتمان در منطقه پیروزی تهران چند؟
اقتصاد نیوز: برای خرید یک آپارتمان ۶۰ متری در منطقه پیروزی باید ۳۳۰ میلیون تومان پرداخت کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از میزان برای خرید آپارتمان در منطقه پیروزی بسته به متراژ آن باید هزینه‌های مختلفی پرداخت کرد.

قیمت آپارتمان در منطقه پیروزی تهران چند؟ - 2

این مطلب برایم مفید است ۱

خواندن خبر در سایت منبع

معاملات مسکن پایتخت در سه روز اخیر، با این قیمت‌ها انجام شد

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
معاملات مسکن پایتخت در سه روز اخیر، با این قیمت‌ها انجام شد
دنیای اقتصاد نوشت : داده‌های اولیه از سامانه معاملات املاک ایران حاکی از فروش بیش از شش هزار و ۶۰۰ آپارتمان مسکونی طی ۲۳ روز نخست اردیبهشت‌ماه در تهران است.

گفته می‌شود اغلب خرید و فروش‌های ثبت شده در روزهای اخیر مربوط به متقاضیان تبدیل به احسن بوده است. در جدول زیر فهرست بخشی از معاملات ثبت شده در بازار نقل و انتقالات ملکی تهران طی سه روز گذشته فهرست شده است.

معاملات مسکن پایتخت در سه روز اخیر، با این قیمت‌ها انجام شد - 2

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
زمان اتصال اینترنت نامعلوم استخبرگزاری ایلنا نیز به نقل از یک منبع آگاه نوشته است: تصمیم برای قطع اینترنت توسط دستگاه‌های امنیتی گرفته شده است. ناامنی‌های اخیر موجب شده شورای امنیت تصمیم به قطع اینترنت بگیرد. وی قطع خطوط اینترنت تلفن همراه را در تمام اپراتورها همراه اول، ایرانسل و رایتل عنوان کرد و زمان اتصال اینترنت را نامعلوم دانست. البته در حالی گفته شده که رسانه‌ها محدودیت دسترسی به اینترنت ندارند که اینترنت دفتر رسانه‌هایی همچون «آفتاب‌نیوز» نیز همزمان با قطع اینترنت در سراسر کشور، قطع شده است. قطع دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی انتقادهایی را در پی داشته است.

تحریم‌ها علیه ایران، تروریسم اقتصادی است

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
این کار درباره جلوگیری از دستیابی ایران به مواد غذایی هم مصداق دارد اما از خوش شانسی ماست که ایران کشوری بزرگ و قوی است. تحمیل تحریم‌ها علیه ایران بهترین مثال درباره تروریسم اقتصادی است. وی درباره اتهام ایران به صدور احکام اعدام گفت: ما در ایران مجازات اعدام داریم و این امر بر کسی پوشیده نیست. ۹۰ درصد احکام اعدام در ایران درباره جرائم مرتبط به مواد مخدر است در نتیجه مواد مخدر یکی از عوامل اساسی صدور حکم اعدام است. گفتم که ۹۰ درصد اعدام‌ها در ایران به دلیل مواد مخدر است.

ویدئو / تهران در محاصره بیابان

ایسناایسنا1 روز قبل
تهران شلوغ مدت‌هاست به دوره‌ای از بیابانی شدن وارد شده است. جمعیت این شهر روزبه‌روز نیاز به منابع آبی بیشتری دارد. آیا تهران و شهرهای اقماری آن می‌توانند به حفظ یا تامین منابع آبی خود امیدوار باشند؟ خبرنگار: سارا سبزی / گوینده: حسین هرمزی / تدوینگر: امید ابراهیمی

سامانه ۱۲۴؛ دریافت شکایات از قیمت کالا‌ها

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
وی افزود: افزایش قیمت برخی کالا‌ها مانند برنج وارداتی به دلیل ممنوع شدن واردات و حمایت از برنج داخلی است. آقای مدرسی خیابانی افزود: تا کنون دو هزار پرونده تعزیراتی برای تخلفات تشکیل شده است. وی گفت: این که گرانی قیمت‌ها را به افزایش قیمت بنزین مرتبط کنیم؛ جفا در طرح افزایش قیمت بنزین است، زیرا قیمت برخی کالا‌ها مقطعی و فصلی است و ربطی به گرانی بنزین ندارد. آقای ملکی گفت: بخش حمل و نقل دام نیز از گازوئیل استفاده می‌کند که افزایش قیمت بنزین تأثیری بر آن ندارد. آقای محمدیاری با بیان اینکه قیمت نهاده‌ها ثابت است گفت: قیمت مرغ در حد قیمت مصوب است و در برخی استان‌ها نیز کاهش قیمت داشته‌ایم.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
محمد سولکی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با بیان اینکه انجمن خیرین مسکن ساز در مراکز استان‌ها و ۱۲۰ شهرستان فعالیت می‌کند گفت: انجمن خیرین مسکن ساز در طی ۸ سال اقدام به ساخت ۴۰ هزار واحد مسکونی کرده است و ۳۰ هزار واحد مسکونی دیگر در حال تکمیل است. وی ادامه داد: محور فعالیت خیرین مسکن ساز تامین مسکن و خانه دار کردن خانواده‌های محروم و دارای معلول است. مدیرعامل انجمن خیرین مسکن ساز تصریح کرد: واحد‌های مسکونی که خیرین می‌سازند در مکان‌های مناسب و دارای خدمات شهری و امکانات رفاهی است. سولکی تصریح کرد: افرادی که توانایی پیش پرداخت اولیه مسکن را داشته باشند می‌توانند با ۳۰ میلیون تومان صاحب خانه شوند و اگر توانایی پرداخت نداشته باشند به ان‌ها براساس شرایط کمک خواهیم کرد. وی ادامه داد: این واحد‌ها دارای تسهیلات ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومانی است و اگر فردی توان پرداخت اقساط را نداشته باشد برای پرداخت اقساط نیز کمک خواهیم کرد. وی ادامه داد: دولت با تسریع در واگذاری زمین به خیرین و ارائه تسهیلات ارزان قیمت خیرین را برای ساخت واحد‌های بیشتر یاری کند.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
عصر ایران؛ جعفر محمدی - درباره اعتراضات روزهای اخیر که بعد از افزایش قیمت بنزین رخ داده است، ۲ نکته ارزش تأمل دارد:۱ - «اعتراض حق مردم نیست»؛ به نظر من «اعتراض وظیفه مردم است». واقعا اگر به افزایش قیمت بنزین یا هر چیز دیگری اعتراض دارند، چرا اموال مردم را غارت و تخریب می‌کنند؟ این رفتارهای بدوی، اساسا ربطی به اعتراضات ندارد و نشان دهنده فاجعه‌ای به مراتب بزرگ‌تر از ناآرامی‌های اخیر است. شاهدان عینی می‌گویند که بسیاری از همین شهروندان عادی که اساسا در اعتراضات نیز حضور نداشته‌اند، در غارت فروشگاه هایی مانند جانبو، افق کوروش، امیران و … شرکت داشتند. ۲ - بنزین بهانه‌ای برای اعتراضات و در کنار آن اغتشاشات اخیر است. بنابر این، حتی اگر همین امروز بنزین به قیمت سابق برگردد و حتی ارزان‌تر هم شود، اصل نارضایتی‌ها باقی است و مترصد فرصتی دیگری برای بروز و ظهور.

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

مسیر جدید پیونگ یانگ در رابطه با آمریکا؛ کره شمالی به فعالیت‎های موشکی بازمی‎گردد؟

میزان‌آنلاین1 روز قبل

پاسخ‌های قانع کننده حجتی به نمایندگان/ادامه واکنشها به اصلاح قیمت بنزین و …

ایسنا1 روز قبل

انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲/ مالزی با غلبه بر اندونزی شانس صعود پیدا کرد

فوتبالی4 ساعت قبل

(تصاویر) تبریزی‌ها کفن پوش به خیابان‌ آمدند

فرارو5 ساعت قبل

زمان برگزاری اولین دوره جشنواره بین‌المللی کتاب «ایثار و شهادت» / بودجه کمی داریم

فارس7 ساعت قبل

شورای تامین اصفهان همه مقاطع تحصیلی مدارس اصفهان را تعطیل کرد

خبرآنلاین1 روز قبل

رمان جدید «ارین مورگن‌استرن» ‌ در بین پرفروش‌ها

همشهری19 ساعت قبل

مظنه انواع دوچرخه ثابت در بازار؟ +جدول

اقتصاد آنلاین9 ساعت قبل

توصیه‌های خودرویی| عدم تنظیم چراغ‌های جلو و نور آزار دهنده در شب

تسنیم1 روز قبل

علیرغم تحریم‌ها تمام امکانات کشتیرانی در اختیار صادرات است

فارس5 ساعت قبل

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲؛ برتری سخت سوریه و قطر بر رقبا

نود2 دقیقه قبل

انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲|تساوی عراق و بحرین به سود شاگردان ویلموتس

نود2 دقیقه قبل

عیسی کلانتری: تیرماه امسال آلودگی گاز ازن در هوا آن قدر زیاد شد که باید ۱۱ روز تهران را تعطیل می‌کردیم

عصر ایران3 دقیقه قبل

ویلموتس بازی‌های امروز را دید؟

صدا و سیما4 دقیقه قبل

تساوی بحرین و عراق به نفع ایران/ امیدها برای صعود شاگردان ویلموتس به عنوان تیم نخست زنده ماند

اعتمادآنلاین6 دقیقه قبل

تساوی بحرین و عراق به نفع ایران/ امیدها برای صعود مستقیم زنده ماند

مشرق‌نیوز6 دقیقه قبل