اخبار قیمت‌های روز بازار - شنبه 28 اردیبهشت‌ماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار - شنبه 28 اردیبهشت‌ماه

کاهش قیمت میوه و تره بار در بازار کوثر + جدول

ایمناخبرگزاری ایمنا
کاهش قیمت میوه و تره بار در بازار کوثر + جدول
نرخ انواع میوه و تره‌بار در بازارهای روز کوثر با تغییراتی همراه بوده به‌طوری که غالب اقلام کاهش قیمت داشته است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، قیمت انواع میوه و سبزیجات امروز ‌شنبه – ۲۸ اردیبهشت‌ماه - در بازارهای روز کوثر اصفهان به شرح زیر در جدول آمده‌است؛

کاهش قیمت میوه و تره بار در بازار کوثر + جدول - 2

خواندن خبر در سایت منبع

افزایش بی‌وقفه قیمت گوشی؛ چرا قیمت موبایل به ثبات نمی‌رسد؟

افتصادنیوزخبرگزاری افتصادنیوز
افزایش بی‌وقفه قیمت گوشی؛ چرا قیمت موبایل به ثبات نمی‌رسد؟
​اقتصاد نیوز:افزایش نرخ ارز در طی سال گذشته عامل مهم و اجتنا‌ب‌ناپذیر در گرانی کالاها بود؛ اما این تنها دلیلی نیست که به موجب آن قیمت گوشی های موبایل به ثبات نمی‌رسد.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از گجت نیوز، در طی یک سال گذشته شاهد افزایش شدید نرخ ارز بودیم که موجب گرانی کالاها شد. اما عوامل دیگری نیز در این میان وجود دارند که در نهایت به موجب آن‌ها قیمت گوشی‌های موبایل به ثبات نمی‌رسد. سودجویی برخی فروشندگان از اسم رجیستری، ممنوعیت واردات گوشی و مشکلات واردکنندگان از یک طرف و در عین حال وارد کردن گوشی توسط عده‌ای خاص، اختلالات بسیار در سامانه همتا و مشکلاتی از این قبیل، دلایلی هستند که افزایش قیمت تلفن همراه را پررنگ‌تر کرده‌اند و روند گرانی گوشی‌های موبایل همچنان ادامه دارد.

در این مدت شاهد افزایش قیمت تمامی کالاها بودیم. اما قیمت گوشی‌های موبایل در طی یک سال گذشته با افزایش چند برابری روبه‌رو بوده است. موبایل در ابتدا یک کالای لوکس به‌شمار می‌رفت و در زندگی مردم نقش اساسی و ضروری نداشت. اما امروزه بخش زیادی از کارها و فعالیت‌های روزمره از طریق گوشی‌های موبایل انجام می‌شود؛ در واقع اکنون کمتر کسی را می‌توان یافت که صاحب گوشی هوشمند نباشد. تا سال گذشته شاید با کمتر از یک میلیون تومان نیز می‌توانستیم گوشی هوشمند خریداری کنیم، اما این روزها قیمت آن به‌صورت نجومی بالا رفته و انتخاب خریداران محدود و عملا دچار مشکل شده است.

البته پیش از نوسانات نرخ ارز هم شاهد افزایش قیمت موبایل بودیم؛ در آن زمان که محمد جواد آذری جهرمی، وزیر جوان کشور، اعلام کرد که تصمیم دارد مجددا طرح رجیستری را اجرایی کند. اما این بار، تصمیم بر آن شد که روش تطبیق شماره‌های همراه با IMEI اجرایی شود. با این کار امکان دور زدن رجیستری و کپی IMEI گوشی‌ها از بین رفت و تقلب در این طرح کمتر شد. اما سودجویان باز هم روش دیگری برای منفعت‌طلبی برگزیدند؛ آن‌ها با توجیه‌هایی مانند گوشی رجیسترشده یا نبود کالاهایی که به صورت قانونی وارد شده باشند، دست به گرانی زدند.افزایش قیمتی که در طرح رجیستری ایجاد شد، حباب بود

همزمان با اجرای طرح رجیستری محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور، اعلام کرد که این افزایش قیمت‌ها ناشی از حباب است و مردم با نخریدن گوشی حباب را از بین می‌برند. اما روند افزایش قیمت تلفن همراه به همین جا ختم نشد؛ در شرایطی که رفته‌رفته قیمت‌ها در حال رسیدن به ثبات بود، افزایش شدید نرخ ارز دوباره مسیر ثبات قیمت موبایل را دچار مشکل کرد. افزایش شدید نرخ ارز موجب شد که در طی چند ماه، قیمت گوشی‌های موبایل به دو و سه برابر برسد. این امر حتی خریداران گوشی‌های موبایل را هم دلسرد کرد. البته با قیمت ارز حال حاضر دیگر حتی تصور کاهش قیمت هم ممکن نخواهد بود.

بخش دیگری از تنش در بازار گوشی‌های موبایل نیز مربوط به مشکلات واردکنندگان قانونی و در مقابل توانایی عده‌ی خاصی برای واردات گوشی‌های موبایل بود. در حالی که برخی با دریافت ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی گوشی‌های موبایل را با قیمت ارز آزاد می‌فروختند، اما سایر واردکنندگان موفق نشدند که از مراجع مربوطه برای واردات قانونی گوشی‌های موبایل مجور لازم را دریافت کنند. همین موضوع در یک برهه‌ی زمانی باعث کمبود گوشی‌های تلفن همراه در بازار شد و با توجه به تقاضای بالای این کالا بار دیگر افزایش قیمت آن‌ها کلید خورد.

در این مدت عوامل متعددی باعث افزایش نرخ گوشی شدند. درست است که مهم‌ترین عامل افزایش قیمت موبایل افزایش دو یا سه برابری نرخ ارز بود، اما در این میان عوامل بسیار مهم و تاثیرگذار دیگری نیز هستند که حتی در زمان ثبات نرخ ارز هم به افزایش قیمت‌ها دامن می‌زنند. یکی از این عوامل واردات گوشی مسافری و سامانه همتا است که شعله‌ی افزایش قیمت را تندتر می‌کند.روزانه هزار گوشی به‌صورت چمدانی وارد کشور می‌شوند

پس از طرح رجیستری و افزایش نرخ ارز، عده‌ای از فروشندگان به واردات گوشی به‌صورت چمدانی و مسافری اقدام می‌کنند. اگرچه برای واردات گوشی به ازای هر کد ملی محدودیت‌هایی وجود دارد و امکان واردات گوشی به‌صورت چمدانی سلب شده است؛ اما قاچاقچیان سودجو و منفعت‌طلب با کدهای ملی هم اقدام به واردات گوشی کردند؛ در حالی که این گوشی‌های موبایل وارداتی واقعا به مسافران تعلق نداشتند.

قیمت گوشی‌های موبایل در کشورهای دیگر حتی با وجود گمرک و دریافت مالیات از واردکنندگان باز هم کمتر از قیمت گوشی در کشور ما است؛ فارغ از دلیل، این امر تمایل مسافران را برای وارد کردن گوشی‌های مسافری بیشتر کرده است. در حال حاضر هم با محدود کردن قانون واردات گوشی‌های موبایل به ازای هر کد ملی و تخصیص آن به هر مسافر، باز هم نوای افزایش قیمت موبایل به گوش می‌رسد. این مطلب برایم مفید است ۰

خواندن خبر در سایت منبع

مجوز صادرات جوجه؛ سکوی پرواز دوباره قیمت مرغ + صوت

کارشناسان می‌گویند مجوز صادرات جوجه یک روزه، می‌تواند به افزایش قیمت مرغ دامن بزند.
مجوز صادرات جوجه؛ سکوی پرواز دوباره قیمت مرغ + صوت - 1

به گزارش گروه فیلم و صوتباشگاه خبرنگاران جوان، برنامه پیک بامدادیرادیو ایران به موضوع اعلام وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر صادرات جوجه یک روزه پرداخته است.

با وجود ثبات قیمت مرغ در روزهای اخیر، این تصمیم وزارت جهاد کشاورزی می‌تواند دوباره قیمت‌ها را افزایش دهد.

بیشتر بخوانید: پشت پرده علت گران شدن مرغ/ عرضه مرغ بدون تاریخ مصرف در بازار + فیلم 

خواندن خبر در سایت منبع

رشد ۲ درصدی قیمت نفت در یک هفته

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
رشد ۲ درصدی قیمت نفت در یک هفته
قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات دیروز با ۴۱ سنت معادل ۰.۶ درصد کاهش به ۷۲ دلار و ۲۱ سنت رسید اما رشد قیمت هفتگی حدودا دو درصدی را به ثبت رساند که اولین رشد هفتگی در ۳ هفته گذشته بود.

به گزارش مشرق به نقل از رویترز، روز جمعه قیمت جهانی‌نفت به دلیل نگرانی از افت تقاضا کاهش داشت اما به دلیل تشدید نگرانی‌ها از تبعات اختلافات سیاسی میان تهران و واشنگتن رشد قیمت هفتگی را به ثبت رساند.

در حالی که وزیر امور خارجه ایران در تلاش برای مقابله با تحریم‌های آمریکا و نجات توافق هسته‌ای است، تهران در واکنش به اعزام ناو جنگی آمریکا به منطقه گفته به راحتی قادر به هدف قرار دادن کشتی‌های جنگی آمریکا در خلیج فارس است.تحریم‌ها علیه ایران موجب شده تا صادرات نفت این کشور در ماه می‌باز هم کاهش یابد

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات دیروز با ۴۱ سنت معادل ۰٫۶ درصد کاهش به ۷۲ دلار و ۲۱ سنت رسید اما رشد قیمت هفتگی حدودا دو درصدی را به ثبت رساند که اولین رشد هفتگی در ۳ هفته گذشته بود.

قیمت نفت خام آمریکا هم در پایان معاملات دیروز با ۱۱ سنت کاهش به ۶۲ دلار و ۷۶ سنت رسید و رشد هفتگی حدودا ۱٫۷ درصدی را پشت سر گذاشت.

روز جمعه افت شاخص‌ها در بورس آمریکا به دلیل نگرانی از تشدید تنش تجاری بین آمریکا و چین موجب شد تا قیمت نفت افت کند.

رسانه‌های چینی موضع سرسختانه‌ای در قبال اختلافات تعرفه‌ای دو کشور گرفته و نوشته‌اند جنگ تجاری تنها موجب قدرتمند‌تر شدن چین خواهد شد و هرگز این کشور را به زانو در نخواهد آورد.

در تازه‌ترین تحولات منطقه خاورمیانه، ائتلاف به رهبری عربستان چندین حمله هوایی را علیه مواضع حوثی‌ها در یمن انجام داد و چندین غیرنظامی را به خاک و خون کشید. افزایش تنش‌ها در منطقه ترس از ایجاد اختلال در عرضه نفت را افزایش داده و موجب بالا رفتن قیمت‌ها شده است.منبع: تسنیم

خواندن خبر در سایت منبع

اونس جهانی سکه را از کاهش قیمت نجات داد / کف ۱۴ روزه در بازار دلار

تجارت‌نیوزخبرگزاری تجارت‌نیوز
اونس جهانی سکه را از کاهش قیمت نجات داد / کف ۱۴ روزه در بازار دلار
روز پنج‌شنبه، شاخص ارزی ۵۰ تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای ۱۴ هزار و ۷۰۰ تومان رسید. آخرین بار که این ارز نرخ پایین‌تری را ثبت کرده بود به تاریخ ۱۲ اردیبهشت بازمی‌گشت که عدد ۱۴ هزار و ۶۰۰ تومانی در برابر دلار ثبت شده بود.

به گزارش تجارت‌نیوز، در آخرین روز هفته، دلار به کمترین قیمت ۱۲ روز اخیر رسید و سکه تمام بهار آزادی از مرز پنج میلیون تومانی پایین رفت.

جالب این بود که روز پنج‌شنبه قیمت دلار در مقطعی حتی تا ۱۴ هزار و ۶۰۰ تومان نیز پایین رفت، ولی از آن نقطه خریدهای معامله‌گران افزایش یافت تا کف قیمتی دلار پایین‌تر نرود. با افت روز پنج‌شنبه، کاهش بهای دلار در هفته گذشته به ۶/ ۵ درصد رسید. این در حالی بود که شاخص ارزی دو هفته پیش افزایش ۶/ ۶ درصدی را به ثبت رسانده بود.

به گفته فعالان، مهم‌ترین عاملی که قیمت دلار را در انتهای هفته گذشته کاهشی کرد، نزول بهای حواله درهم به زیر مرز مهم چهار هزار تومانی در اوایل روز بود. درهم در این روز حتی تا محدوده سه هزار و ۹۸۰ تومانی عقب‌نشینی کرد، ولی در نهایت روی مرز چهار هزار تومانی به کار خود پایان داد که نشان دهنده افت ۴۰ تومانی نسبت به قیمت روز چهارشنبه بود.

برخی فعالان، حفظ مرز چهار هزار تومانی درهم و بازگشت دلار از محدوده ۱۴ هزار و ۶۰۰ تومانی را به‌عنوان دو نشانه افزایشی در نظر گرفتند و عنوان می‌کنند که بازار می‌تواند در ابتدای روز شنبه شاهد بازگشت قیمت‌ها به بالای محدوده ۱۴ هزار و ۸۰۰ تومانی باشد.

این در حالی است که برخی دیگر باور دارند، دلار روز پنج‌شنبه از الگوی زیگزاگی روزهای قبل خود خارج شد و برای اینکه در مورد آینده قیمتی آن قضاوت کرد، نیاز است که یک بار دیگر حمایت ۱۴ هزار و ۶۰۰ تومانی تست شود.

از نظر آنها، بازار به‌دلیل کمبود تقاضا، از این پس می‌تواند در یک الگوی کاهشی-فرسایشی با دامنه محدود قرار بگیرد. این در حالی است که دلار از ابتدای هفته گذشته تا روز چهارشنبه تقریبا از یک الگوی زیگزاگی پیروی می‌کرد؛ در واقع، قیمت دلار از ابتدای هفته در پس هر افزایش، کاهشی را تجربه کرد و پس از هر نزول، رشدی را به ثبت رساند.

به‌عنوان مثال، اسکناس آبی آمریکایی که روز سه‌شنبه به بالای مرز ۱۵ هزار تومانی رفته بود، روز چهارشنبه ۳۳۰ تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای ۱۴ هزار و ۷۵۰ تومان رسید. انتظار معامله‌گران این بود که با توجه به الگوی زیگزاگی، پس از کاهش روز چهارشنبه، دلار در روز ششم هفته با افزایش قیمت مواجه شود؛ با این حال، این اتفاق رخ نداد و به نظر می‌رسد از این پس بازار باید به‌دنبال الگوی نوسانی تازه‌ای بگردد.

همسو با نزول قیمت دلار، سکه تمام بهار آزادی روز پنج‌شنبه سیر نزولی به خود گرفت و با ۴۰ هزار تومان کاهش از کانال ۵ میلیونی خارج شد و روی عدد چهار میلیون و ۹۶۰ هزار تومانی قرار گرفت. با افت روز پنج‌شنبه، میزان بازدهی فلز گرانبهای داخلی در هفته گذشته به منفی ۲/ ۴ درصد رسید. سکه دو هفته پیش افزایش حدود دو درصدی را تجربه کرده بود.

یکی از عواملی که کمک کرد، سکه در هفته‌ای که گذشت، نزول زیادی را نسبت به دلار تجربه نکند، افزایش بهای اونس در بازارهای جهانی بود. باید دید در صورت کاهش بهای اونس در روز جمعه، واکنش بازار سکه در ابتدای هفته جاری چه خواهد بود. در هفته‌ای که گذشت، نیم‌سکه و ربع سکه نیز افت قیمت را تجربه کردند. نیم‌سکه نزدیک پنج درصد از ارزش خود را از دست داد و ربع سکه بیش از شش درصد افت قیمت را به ثبت رساند.

منبع: دنیای اقتصاد

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت انواع رب گوجه فرنگی در بازار /جدول

ساعت ۲۴خبرگزاری ساعت ۲۴
قیمت انواع رب گوجه فرنگی در بازار /جدول
ساعت24 - رب گوجه فرنگی ۸۰۰ گرمی دل آسا با مبلغ ۱۸ هزار و ۷۵۳ تومان در بازار به فروش می‌رسد.

قیمت انواع رب گوجه فرنگی در بازار به شرح زیر است:

قیمت انواع رب گوجه فرنگی در بازار /جدول - 2

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

کمیسیون بلایای طبیعی

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
گزارش اختصاصیکمیسیون بلایای طبیعیسالانه بین ۸ تا ۱۰ درصد درآمد ناخالص ملی صرف هزینه‌های ناشی از بلایای طبیعی می‌شود رقمی که شاید بشود با پرداخت تخصصی‌تر به موضوع مدیریت بحران و ایجاد ساز و کارهای جدید در سالهای پیش رو آن را کاهش داد.

کارگروه مشترک استانی و منطقه‌ای ایران و روسیه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
در تهران؛ کارگروه مشترک استانی و منطقه‌ای ایران و روسیهبرگزاری کمیسیون‌های مشترک ایران و روسیه می‌تواند علاوه بر ارتقاء همکاری‌های اقتصادی، دستیابی به حجم مبادلات تجاری تا سقف ۱۰ میلیارد دلار را که چند وقت پیش روسای جمهور ایران و روسیه سند آنرا امضا کردند محقق کند؛ میزان مبادلات تجاری دو کشور هم‌اکنون حدود ۲ میلیارد دلار است.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، رحمانی فضلی در حاشیه بیست و هفتمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در جمع خبرنگاران افزود: به طور طبیعی درباره مسائل مختلف کشور به ویژه موضوع روز همچون مسائل اقتصادی سوالات و ابهاماتی در جامعه به وجود می‌آید که بر این اساس در جلسه ستاد مقرر شد هر یک از دستگاه‌های مسئول در حوزه مربوط به خود نسبت به پاسخگویی به این سوالات و ابهامات اقدام کنند. وی همچنین با اشاره به وضعیت کاغذ در کشور نیز گفت: در جلسه امروز مقرر شد دستگاه‌های مسئول به گونه‌ای تدبیر کنند تا در ماه‌های آینده به ویژه آغاز فصل بازگشایی مدارس مشکلی در این زمینه به وجود نیاید. وزیر کشور همچنین به گزارش وزارت جهاد کشاورزی درباره وضعیت خرید تضمینی گندم اشاره کرد و افزود: ​ خوشبختانه گزارش‌ها نشان می‌دهد که ما در خرید گندم از کشاورزان شاهد اقدامات خوبی هستیم به گونه‌ای که میزان خرید نسبت به سال گذشته افزایش هم یافته است. رحمانی فضلی همچنین با اشاره به شرایط خودرو سازی کشور و نیاز متقاضیان خاطر نشان کرد: باید در این زمینه علاوه بر مقابله با فضاسازی‌ها و بازار سازی‌های کاذب که قیمت‌ها را دچار نوسان می‌کند نیاز مردم را نیز مدیریت و تامین کرد که در این زمینه وزارت صنعت، معدن و تجارت در جلسه ستاد گزارش مبسوطی ارائه کرد.

بررسی موضوع اصلاح ساختار بودجه تا اقدامات مجلس در مقابل مشکلات اقتصادی

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
او ادامه داد: البته­ نباید از سیاست‌های بانک مرکزی متاثر از تصمیمات دولت و همین طور اثر گذاری آگاهی مردم بر بازار بر حذر بود. تاجگردون تصریح کرد: با اینکه بانک مرکزی بسیار­ محتاطانه­ عمل می‌کند اما حرکت رو به جلو خوبی را پیش گرفته و در آینده شاهد اتفاقات بهتری خواهیم بود. اما اگر چنین طرحی مصوب شود می‌توانیم فشار بر بازار ارز را کاهش و تفاوت ریالی کالاها را­ در جیب مردم واریز کنیم. متاسفانه موضوعاتی که در برنامه اصلاح ساختاری بودجه طرح شده چندان هم سنگ نیست به این ترتیب نمی‌توان بخوبی مورد ارزیابی و اجرا قرار بگیرد. رئیس کمیسیون برنامه و بودجه در پایان گفت: اصلاح بودجه سال ۹۸ طرحی برای افزایش هزینه آب و برق دیده نشده دولت هم باید به سمتی برود که افزایش قیمت را برای مصرف کنندگان حجم بالا در نظر بگیرد.
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
استاندار گلستان افزود: به بخش کشاورزی تاکنون ۲۴ میلیارد تومان کمک بلاعوض پراخت شده است و تا هفته آینده ۳۲ میلیارد تومان بلاعوض دیگر هم پرداخت خواهد شد. حق شناس درباره پرداخت تسهیلات به کشاورزان خسارت دیده نیز گفت: بانک‌ها نیز تاکنون ۵۴ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده‌اند. استاندار گلستان همچنین وعده داد که تا هفته آینده مشکل صدور پروانه رفع خواهد شد. عزیز الله مهدیان معاون بنیاد مسکن نیز گفت: در استان گلستان ۹۶۰۰ خانوار به بانک‌ها معرفی شده‌اند که تعداد ۱۲۰۰ فقره عقد قرار داد برای پرداخت تسهیلات تشکیل شده است. معاون بنیاد مسکن نیز خواستار تسریع در روند پرداخت تسهیلات و تقویت ساختار و نیروی انسانی بانک‌ها شد و افزود: همه پرونده‌ها آماده ارسال به بانک‌ها هستند منتهی بانک‌ها ظرفیت پذیرش یکجای آنها را ندارند.
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، محمدرضا عارف در مجمع وزیران ادوار که با حضور وزرای دولت‌های بعد انقلاب برگزار شد، سه محور اصلی را اهداف عمده این مجمع بیان کرد و افزود: شناسایی موانع توسعه کشور و ارائه راهکار برای رفع آن، استفاده از ظرفیت‌های انسانی و مدیریتی در راستای حل مشکلات و معضلات اجتماعی، فرهنگی و مدیریتی و هم افزایی و هم اندیشی نخبگان مدیریتی و علمی در زمینه ارائه راهکارها برای تحقق الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت سه هدف اصلی است. وی با بیان اینکه ما اعلام کرده‌ایم که آماده همکاری با دولت‌ها هستیم اضافه کرد: برای انتقال تجربیات به نسل‌های بعدی و دولت‌های بعد، بحث‌های زیادی صورت گرفته است. عارف با اشاره به شرایط خاص کشور در حال حاضر و اعمال تحریم‌های ظالمانه علیه ایران گفت: برای حل این مشکل باید جدی‌تر عمل کنیم. وی افزود: همچنین برای حل مسائلی از جمله بیکاری، محیط زیست، فساد اقتصادی و اداری، دستیابی به رشد اقتصادی، نظام بانکی، بحران صندوق‌های تأمین اجتماعی،، تعاملات بین‌المللی و سیاست خارجی باید هم افزایی بیشتری داشته باشیم. عارف گفت: ما برای همکاری با همه نهادها و قوای کشور اعلام آمادگی کرده‌ایم.

اخبار بیشتر