تنش نظامی در سوریه و تشدید تحریم‌ها از سوی اروپا
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

تنش نظامی در سوریه و تشدید تحریم‌ها از سوی اروپا

اتحادیه اروپا تحریمهای سوریه را تمدید کرد

مهرخبرگزاری مهر
اتحادیه اروپا تحریمهای سوریه را تمدید کرد
اتحادیه اروپا با صدور بیانیه‌ای تحریم های خود علیه سوریه را تا ابتدای ژوئن سال ۲۰۲۰ میلادی تمدید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اشپیگل، اتحادیه اروپا پس از نشست روز گذشته خود با صدور بیانیه‌ای تحریم‌های خود علیه سوریه را تمدید کرد.

در بیانیه اتحادیه اروپا آمده است: ۲۷۰ شخص و ۷۰ نهاد که با سوریه در ارتباط هستند در لیست تحریم‌های اتحادیه اروپا قرار دارند و بر این اساس علاوه بر ممنوعیت سفر به کشورهای اروپایی، اموال و دارایی‌های آنان نیز بلوکه می‌شود.

اتحادیه اروپا با اشاره به اینکه نام ۵ تن از افرادی که پیش از این در لیست تحریم قرار داشته اند به علت فوت آنها حذف شده، آورده است: اتحادیه اروپا تصمیم دارد تحریم‌های خود را تا اول ژوئن سال ۲۰۲۰ میلادی تمدید کند.

اتحادیه اروپا بر این باور است که این افراد و نهادها در درگیری‌های سوریه دخالت داشته و بر آتش جنگ در این کشور دامن می‌زنند.

خواندن خبر در سایت منبع

حمله خمپاره‌ای تکفیری‌ها به حومه «لاذقیه» سوریه

مهرخبرگزاری مهر
حمله خمپاره‌ای تکفیری‌ها به حومه «لاذقیه» سوریه
تروریست های تکفیری مناطقی در حومه «لاذقیه» سوریه را هدف حملات خمپاره ای قرار دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سانا، تروریست‌های تکفیری به اقدامات خصمانه خود در سوریه ادامه می‌دهند.

بر اساس این گزارش، مناطقی در لاذقیه هدف حملات خمپاره‌ای تکفیری‌ها قرار گرفت.

رسانه‌های عربی اعلام کردند که مناطق «شراشیر» و «الحویز» در لاذقیه توسط تکفیریها خمپاره باران شد.

به دنبال این حمله یک کودک سوری کشته و شماری دیگر از غیرنظامیان زخمی شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

تصاویر: تبادل اسرا بین ارتش سوریه و تحریرالشام

انتخابخبرگزاری انتخاب
تصاویر: تبادل اسرا بین ارتش سوریه و تحریرالشام
عملیات تبادل اسرای ارتش سوریه با گروه تروریستی تحریرالشام در حومه جنوبی حلب صورت گرفت. در این تبادل 27 نفر از عناصر تحریرالشام در ازای آزادی 9 نفر از نیروهای سوری آزاد شدند.

سازمان ملل: تنش نظامی در شمال غرب سوریه موجب آوارگی ۱۸۰ هزار تن شده است

ایسناخبرگزاری ایسنا
سازمان ملل: تنش نظامی در شمال غرب سوریه موجب آوارگی ۱۸۰ هزار تن شده است
معاون دبیرکل سازمان ملل در امور سیاسی با اعلام اینکه تنش نظامی در شمال غرب سوریه موجب آوارگی ۱۸۰ هزار تن شده است، خواستار اتحاد با هدف کاهش تنش در این منطقه شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سیریا نیوز، روزماری دی‌کارلو، معاون دبیرکل سازمان ملل در امور سیاسی در نشست فوق‌العاده شورای امنیت گفت، تنش نظامی در شمال غرب سوریه موجب آوارگی بیش از ۱۸۰ هزار تن شده است و وجود گروه تروریستی «هیئت تحریر الشام» (النصره) در ادلب به خطر افتادن زندگی سه میلیون تن را توجیه نمی‌کند.

وی از تشکیل کارگروه روسی-ترکی به منظور توقف اقدامات خشونت‌آمیز در ادلب استقبال کرده و گفت، توافقنامه منعقده در سپتامبر ۲۰۱۸ میان روسیه و ترکیه سطح خشونت در این منطقه را حتی تا همین اواخر به صورت چشمگیر کاهش داده بود.

دی‌کارلو به منظور تضمین کاهش تنش در ادلب و پیشبرد عملیات سیاسی جهت حل و فصل بحران سوریه خواستار اتحاد شد.

روسیه و ترکیه در ماه سپتامبر به توافقنامه‌ای درباره اجتناب از عملیات نظامی دولت سوریه و هم‌پیمانانش در ادلب و ایجاد منطقه عاری از سلاح در این استان دست یافتند اما مقامات سوریه اخیرا بر اهمیت پایان دادن به حضور تروریست‌ها در این منطقه تاکید کرده‌اند.

مارک لوکوک، معاون دبیرکل سازمان ملل در امور انسانی نیز از وجود ادعاهایی درباره کشته شدن دست کم ۱۶۰ تن در ادلب طی سه هفته گذشته و وجود حملات مرگبار خبر داد و گفت، هرگونه حمله نظامی گسترده به ادلب، قدرت سازمان ملل برای ارائه کمک‌های انسانی به ساکنان محلی را تحت‌الشعاع قرار خواهد داد. وی ادامه داد، آژانس‌های انسانی تاکنون نتوانسته‌اند به آوارگان در شمال غرب سوریه کمک کنند.

این مسؤول بین‌المللی نسبت به ادامه حملات نظامی در ادلب بدون اینکه طرفی این حملات را برعهده بگیرد، ابراز نگرانی کرده و گفت، به دلیل افزایش حملات، ۴۹ تاسیسات پزشکی در این منطقه به حالت تعطیلی درآمده‌اند.

لوکوک ادامه داد: دبیرکل سازمان ملل از ماه‌ها پیش بر ضرورت اجتناب از وقوع درگیری در این استان تاکید کرده و هشدار داده بود که این درگیری‌ها به کابوس انسانی بی‌سابقه در سوریه منجر خواهد شد.

وی افزود: من در گزارش خود در ماه سپتامبر گفتم که حمله نظامی گسترده به بدترین فاجعه انسانی در قرن بیست و یکم بدل خواهد شد و با وجود هشدارهای ما در حال حاضر بدترین نگرانی در حال رخ دادن است.

نشست فوق‌العاده شورای امنیت در حالی برگزار شد که عملیات نظامی ارتش سوریه از ششم ماه مه با حمایت جنگنده‌های روسیه در حومه شمال و شمال غربی حماة ادامه دارد، حملاتی که در واکنش به نقض‌های مخالفان مسلح و ضمن حمله به پایگاه‌های آنها در حومه ادلب صورت می‌گیرد.

طبق ارزیابی سازمان ملل، سه میلیون تن در منطقه کاهش تنش در شمال غرب سوریه زندگی می‌کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

پدافند هوایی ارتش سوریه پهپاد اسرائیلی را ساقط کرد

مهرخبرگزاری مهر
پدافند هوایی ارتش سوریه پهپاد اسرائیلی را ساقط کرد
منابع سوری از کشف بخش هایی از یک پهپاد اسرائیلی در حومه پایتخت سوریه خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، منابع سوری اعلام کردند که اجسام کشف شده در جنوب غرب دمشق پایتخت سوریه بخش‌هایی از یک پهپاد اسرائیلی است.

این منابع تاکید کردند که این پهپاد از بخش بلندی‌های اشغالی جولان سوریه وارد این کشور شده است.

پهپاد اسرائیلی مذکور به دست پدافند هوایی ارتش سوریه ساقط شد.

شب گذشته رسانه‌های خبری از به گوش رسیدن صدای انفجارهایی در غرب دمشق خبر داده بودند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

متاسفانه نتوانستیم «آدم‌سازی» کنیم/حرف زیاد است، ‌ اما …

ایسناایسنا1 روز قبل
ایشان حکومت اسلامی را همراه با واژه «جمهوری» بیان کردند و این جمله تاریخی را که «من رأی به جمهوری اسلامی می‌دهم، و از شما تقاضا دارم که رأی به جمهوری اسلامی بدهید، نه یک کلمه کم، نه یک کلمه زیاد. جمهوری اسلامی.» در روز رای‌گیری برای استقرار جمهوری اسلامی بیان کردند. این افراد باید توجه داشته باشند که آمریکا و دشمنان جمهوری اسلامی اجازه نمی‌دهند این اتفاق بیفتد. از آفت‌های حکومت اسلامی این است که کارگزاران و مسؤولانش به زندگی تجملی، لوکس و اشرافی روی آوردند. روحیه خاصی در آن فضا بر جامعه حاکم بود، در همین فضا بود که ۹۸٫۲ درصد مردم به جمهوری اسلامی رای دادند.

برخوردار شدن ۶۰ میلیون نفر از منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی با اشاره به اینکه مدیریت مصرف سوخت و حمایت اجتماعی از تصمیمات مهم این جلسه بود، گفت: ابتدا آقای رحمانی فضلی وزیر کشور و آقای نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه گزارشی به جلسه ارایه کردند. آقای ربیعی افزود: سران قوا از تلاش‌های وزیر کشور برای اجرای طرح تشکر و هرکدام طی صحبت‌های جداگانه بر همکاری همه جانبه همه دستگاه‌ها و نهاد‌های کشور برای اجرای موفق این طرح ملی تاکید کردند. وی همچنین یکی دیگر از مباحث این جلسه را تحقق و اهداف این طرح دانست و گفت: در این جلسه ایجاد عدالت اجتماعی و برخوردار شدن ۶۰ میلیون نفر از خانواده‌های کم درآمد از منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین، مورد تاکید مجدد قرار گرفت. سخنگوی دولت افزود: از اهداف مهم ما در این طرح مبارزه با قاچاق سوخت بود که در این جلسه مورد بحث قرار گرفت. آقای ربیعی گفت: همچنین بحث مدیریت مصرف سوخت و مقاوم سازی اقتصاد ناشی از این طرح، مباحثی بود که در این جلسه مطرح شد.

از فردا طرح معیشتی را برای خانوارها می‌ریزیم

مهرمهر1 روز قبل

شعار علیه روحانی در سخنرانی احمدی‌نژاد+عکس

24+
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

فیلم | زیرنویس شبکه خبر درباره اعتراضات در برخی شهرهای کشور

همشهریهمشهری1 روز قبل
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
دوسایت خبری تحلیلی یکی در ایران و یکی درخارج با پیشینه متفاوت گردانندگان در یک روز اقدام به انتشار نوشته هایی از دوتحلیلگر متفاوت در باره مقتدی صدر کرده‌اند که همپوشانی قابل اعتنایی دارد. تفکر مقتدی صدر به استقرار نوعی حکومت مقتدر با دعاوی دینی (زعامت سیاسی- دینی) تمایل دارد آمیخته با ناسیونالیسم عربی. مقتدی صدر بازیگری است قدرت‌ طلب و جسور که پایگاه قابل‌اعتنا و به خوبی سازمان‌یافته دارد. او هیچ ابایی ندارد که برای نیل به قدرت از حمایت کانون‌های خارجی استفاده کند و اگر ایران را مزاحم راه خود ببیند رودرروی ایران بایستد. به خصوص این روزها که مقتدی صدر با یکه تازی‌های خود برای تداوم و تشدید اعتراضات مردمی در عراق و سمت و سو دهی به جریان تظاهرات، همان برنامه و طرح مطلوب آمریکایی‌ها را پیاده می‌کند.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

وضعیت آب و هوای کشور - امروز ۲۶ آبان‌ماه

خبری5 ساعت قبل

پس از تاکیدات رهبر، دو طرح بنزینی فراکسیون امید از دستور کار خارج شد

خبری5 ساعت قبل

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

نماینده ویژه وزیر در طرح ساماندهی موسسات آموزش عالی منصوب شد

ایسنا1 ساعت قبل

مادر ۷ فرزند از تأثیر مثبت ازدواج در سن کم می‌گوید / تربیت فرزندانم را به حضور در تیم ملی تیراندازی ترجیح دادم

قدس آنلاین1 ساعت قبل

عملکرد شهرداری تهران در برف‌روبی ضعیف بود

مهر1 ساعت قبل

احتمال فعال شدن متروی اصفهان تا عصر امروز وجود دارد

مهر1 ساعت قبل

برگزاری جشن نوشتار سینمایی به تعویق افتاد

ایسنا1 ساعت قبل

رسن غایب پرسپولیس مقابل نفت مسجد سلیمان

وانانیوز1 ساعت قبل

پربحث‌ترین خبرها


رایزن فرهنگی ایران در ترکمنستان از این کشور ممنوع الخروج شد!

1 روز قبلمهر2

قوانینی که به کاهش وزن شما کمک می‌کنند

14 ساعت قبلاقتصاد آنلاین0

طرح دوفوریتی مجلس برای توقف افزایش قیمت بنزین

1 روز قبلعصر ایران1

نظرات برگزیده مخاطبین الف: جشن تولد در هواپیما فقط به زخم مردم نمک می‌پاشد/ روحانی عصبانی است چون به وعده‌هایش عمل نکرده است/ تحریم بهانه خوبی برای افرادی است که مدیریت بلد نیستند

1 روز قبلالف1

طرح حمایت معیشتی دولت چیست؟ / آیا همان یارانه نقدی است؟ / حمایت معیشتی تا چه زمانی قرار است پرداخت شود؟ / مجموع دریافتی خانوده‌ها شامل یارانه نقدی و کمک معیشتی چقدر خواهد بود؟

2 روز قبلانتخاب1

فیلم افشاگری بی سابقه امام جمعه قزوین روی آنتن زنده شبکه یک

3 روز قبلرکنا1

نمایش مستند بازیگر فیلم‌های پورن در مشهد+تصاویر

5 روز قبلآفتاب‌نیوز1

کنایه فعال رسانه‌ای به سخنان امروز رئیس جمهور

6 روز قبلجام نیوز1

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس)

6 روز قبلعصر ایران1