درگیری در میانه زمین فوتبال زنان، بازی دو تیم را 15 دقیقه متوقف کرد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

درگیری در میانه زمین فوتبال زنان، بازی دو تیم را 15 دقیقه متوقف کرد

باشگاه ذوب آهن: شروع کننده درگیری فوتبال زنان، تیم سیرجان بود

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
باشگاه ذوب آهن: شروع کننده درگیری فوتبال زنان، تیم سیرجان بود
شروع کننده این درگیری تیم سیرجان بود و در همین راستا قرارشد جلسه ای بین مسئول ورزش بانوان با کادر فنی و بازیکنان تشکیل شود و این موضوع بررسی شود.
باشگاه ذوب آهن: شروع کننده درگیری فوتبال زنان، تیم سیرجان بود - 0

سخنگوی باشگاه ذوب آهن گفت: درگیری بین بازیکنان تیم فوتبال بانوان ذوب آهن و شهرداری سیرجان به دلیل تعلل و تاخیر بازیکن تیم میهمان هنگام تعویض آغاز شد.

احمد جمشیدی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: شب گذشته تیم ذوب آهن میزبان تیم شهرداری سیرجان بود که تیم میهمان با نتیجه ۲بر صفر پیروز میدان شد ولی زمانی که تیم شهرداری سیرجان از تیم ما جلو بود بازیکنان این تیم موقع تعویض در حال تلف کردن وقت بودند.

وی گفت: این تاخیرباعث اعتراض بازیکنان ذوب آهن شد و یکی از بازیکنان ذوب آهن از این بازیکن تعویضی درخواست کرد زودتر زمین را ترک کند و تعلل نکند که باعث آغاز درگیری شد.

جمشیدی با بیان اینکه ما حرکات بازیکنان خود را تایید نمی‌کنیم گفت: شروع کننده این درگیری تیم سیرجان بود و در همین راستا قرارشد جلسه‌ای بین مسئول ورزش بانوان با کادر فنی و بازیکنان تشکیل شود و این موضوع بررسی شود.

وی افزود: ما هم باید ببیینم ناظر این دیدار چه گزارشی به مسئولان بالاتر داده است؛ گزارش ناظر برای ما حائز اهمیت است و براساس آن گزارش اگراعتراضی باشد انجام خواهیم داد.

دیدار تیم‌های ذوب آهن اصفهان و شهرداری سیرجان در هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال بانوان جمعه شب در اصفهان با نتیجه ۲ بر صفر به نفع تیم سیرجانی به پایان رسید اما دقایق پایانی این دیدار به درگیری بین بازیکنان ۲ تیم منجر شد.

در این درگیری ۲ بازیکن شهرداری سیرجان از زمین مسابقه اخراج شدند و یکی از بازیکنان ذوب آهن نیز به بیمارستان انتقال یافت.

خواندن خبر در سایت منبع

با احکام بازدارنده، خشونت را از فوتبال زنان پاک می‌کنیم

ایرناخبرگزاری ایرنا
با احکام بازدارنده، خشونت را از فوتبال زنان پاک می‌کنیم
تهران- ایرنا- اتفاقات روز گذشته دیدار تیم های ذوب آهن اصفهان و شهرداری سیرجان موجب شد تا مسئول برگزاری مسابقات فوتبال زنان عنوان کند که برای پایان دادن به این اتفاقات باید احکام سنگینی صادر شود که عبرت آموز باشد.

مساله ناهنجاری و رواج خشونت فوتبالی در ایران به معضلی برای ورزش کشور تبدیل شده است. آژیر خطر این خشونت‌ها درحالی به سمت بحرانی شدن می‌رود که روز گذشته در جریان دیدار تیم‌های ذوب آهن اصفهان و شهرداری سیرجان، لنز دوربین خبرنگاران اتفاقاتی را ثبت کرد که خوشایند فرهنگ شهروندان ایرانی نیست.

زد و خورد بازیکنان ۲ تیم در این دیدار موجب شد تا یکی از بازیکنان ذوب آهن اصفهان راهی بیمارستان شود. در این زمینه گلاره ناظمی مسئول مسابقات فوتبال زنان فدراسیون فوتبال در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: شروع این دعوا از جانب یکی از بازیکنان ذوب آهن بود. هنگام تعویض بازیکن تیم سیرجان، داور به وی به دلیل وقت کشی اخطار داد. در این بین بازیکن ذوب آهن دخالت می‌کند و فوتبالیست تیم سیرجان را برای اینکه زودتر از زمین خارج شود، هول می‌دهد. آغاز درگیری از همین جا رقم خورد و از آن پس شاهد اتفاق‌های غافلگیرکننده‌ای بودیم. بازیکنان خاطی پس از این دعوا به نظر می‌رسد متوجه عمق کاری که کرده‌اند، نشده‌اند زیرا بالافاصله بازی ادامه پیدا کرد و در ظاهر هیچ اتفاقی نیافتاده بود.

وی ادامه داد: اگر در این بازی حضور داشتم شاید می‌توانستم تا میزانی در کاهش تنش میان بازیکنان موثر باشم. قطعا تمام نمایندگانی که از طرف ما به این مسابقه رفته‌اند، غافلگیر شده‌اند و تمام تلاششان بر این بود که مانع این اتفاق شوند. توقع چنین برخورد و دعوایی را در لیگ زنان نداشتیم و قطعا با خاطیان برخورد می‌کنیم تا این موضوع ریشه کن شود.

ناظمی بیان کرد: گزارش این دعوا تا چند ساعت دیگر به صورت کامل به ما تحویل داده می‌شود. باید این گزارش را به کمیته انضباطی ارائه دهیم تا هر چه سریعتر به ابن موضوع رسیدگی کنند. مبلغ جریمه و محرومیت‌های بازیکنان بستگی به عمق و گستردگی این رویداد دارد.

وی عنوان کرد: تاکنون همچین موردی در لیگ فوتبال زنان اتفاق نیافتاده بود. تمام زحمت هایی که باشگاه‌ها و مسوولان می‌کشند برای حفظ فوتبال زنان است. با این رویداد خستگی به تن همه ما می‌ماند و قطعا مشکلاتی را برای فدراسیون بوجود می‌آورد. حواشی و درگیری در فوتبال زنان خیلی کم بود و این اتفاق باعث می‌شود که از این به بعد جدی‌تر با اعضای تیم و خاطیان آن برخورد کنیم تا دوباره شاهد این رویدادها نباشیم.

مسئول مسابقات فوتبال زنان در پاسخ به این پرسش که در لیگ مردان درگیری کمتری داریم تا لیگ زنان، گفت: در لیگ مردان این اتفاقات به دلیل وجود سخت گیری هایی کمتر است. کمیته انضباطی هم باید این سخت گیری‌ها را بیشتر کند تا این درگیری‌ها در فوتبال زنان به وجود نیاد. وقتی رای انضباطی صادر شود و به شدت با این موضوع برخورد کنیم، فوتبال زنان دیگر شاهد این رویدادها نخواهد بود.

وی در خصوص وجود این مشکلات در فوتبال دنیا گفت: اعتراض به داوری و مشکلات این چنینی در همه جای دنیا وجود دارد. اما در سطح بین المللی قوانین بازدارندگی سخت‌تر است که سبب مدارای بیشتر بازیکنان با یکدیگر یا داوری می‌شود. زیرا این اعتراضات عواقب سنگینی را برای فدراسیون به دنبال دارد. بحث بازدارندگی از این مشکلات باید به گونه‌ای باشد که دیگر این رویدادها به وقوع نپیوندد.

ناظمی افزود: در یکی از بازی هایی که تیم ملی اعزام شده بود، اعتراض به داوری جریمه خیلی سنگینی را برای بازیکنان رقم زد و باعث شد در یک برهه زمانی اعتراض به داوری هم نباشد. فکر می‌کنم رای هایی که صادر می‌شود باید تا میزان بالایی بازدارنده باشند و جلوی این اتفاق‌های ناخوشایند را بگیرند.

مسئول مسابقات فوتبال زنان در فدراسیون فوتبال یادآور شد: در فرهنگ ایرانی، از زنان این مرز و بوم توقع دیگری داریم. مسایلی هست که آنها باید رعایت کنند تا دویدن‌های فدراسیون و مسئولان برای احقاق حق فوتبال زنان بی ثمر نماند. حکم کمیته انضباطی می‌تواند درس عبرتی برای باقی بازیکنان باشد تا اینگونه فوتبال زنان را که سال‌ها برای پیشرفت آن زحمت کشیده شده، لکه دار نکنند. ورزش نوپایی که هنوز برای توسعه آن زحمت بیشماری باید کشید و در این شرایط نیازمند به حمایت بیشتر است. این اتفاقات فقط به ضرر فوتبال زنان ایران تمام می‌شود و باید مانع آن شویم.

ورزشی**۹۱۲۸**۲۰۲۴

خواندن خبر در سایت منبع

خشونت‌های فوتبالی؛ ویروسی که به لیگ زنان هم رسید

ایرناخبرگزاری ایرنا
خشونت‌های فوتبالی؛ ویروسی که به لیگ زنان هم رسید
تهران- ایرنا- قصه پر غُصه خشونت های فوتبالی نه تنها در ایران تمامی ندارد بلکه به ویروسی تبدیل شده است که از ورزشگاهی به ورزشگاه دیگر منتقل و در نهایت به فوتبال زنان نیز سرایت کرد.

میزبانی خوب مردمان شهرستان جم از جشن قهرمانی لیگ برتر موجب تحسین فوتبال دوستان شد. درمان ویروس خشونت فوتبالی آن شب نه با تدبیر فدراسیون، بلکه این مردم شهرستان جم بودند که با نظم خودجوش، رفتار حرفه‌ای در قبال تیم و هواداران رقیب را دارویی برای درمان این خشونت‌ها می‌دانستند.

اما رفتارهای آموزنده آنان کمتر از ۲۴ ساعت دوام آورد زیرا زد و خورد در مستطیل سبز در جریان دیدار تیم‌های فوتبال زنان ذوب آهن اصفهان و شهرداری سیرجان، بازیکن نماینده فوتبال اصفهان را راهی بیمارستان کرد.

این حاشیه‌ها موجب شد تا کارشناسان به این باور برسند که رفتارهای ناهنجارهای فوتبالی مختص مردان نیست بلکه معضلی فراگیر است که باید ریشه‌های آن را در عوامل مختلف جستجو کرد. البته نباید در شکل گیری و گسترش این معضل از نقش فدراسیون فوتبال چشم پوشی کنیم؛ فدراسیونی که در برخورد نخست با این اتفاقات، به کمیته انضباطی و اخلاق دستور جریمه خاطیان را خواهد داد.

اما آنچه در میان نامه نگاری‌های پرتعداد فدراسیون و کمیته‌های آن به فراموشی سپرده می‌شود چرایی این اتفاقات و عدم کارایی جرایم است؛ جرایمی که نمی‌تواند درد سرطان خشونت را در فوتبال ایران تسکین دهد زیرا به گواه برخی از حقوقدان‌ها و کارشناسان جریمه‌های فدراسیون هزینه‌ای برای فرد و تیم خاطی ندارند.

برگزاری لیگ و رقابت‌ها با هر قیمتی در حالی به تصمیم اساسی و غیر قابل تغییر فدراسیون تبدیل شده است که واکاوی خشونت در فوتبال ایران نشان می‌دهد که جرایم کمیته انضباطی و اخلاق فدراسیون نه تنها این اتفاقات را کم نکرده بلکه در چند سال اخیر افزون بر خشونت‌های کلامی و فیزیک، خشونت‌های نوین و طراحی شده در فضای مجازی در حال رشد است.

این رویه یک موج منفی از خشونت گرایی را ایجاد خواهد کرد که تبعات زیانبار فراوانی برای جامعه دارد زیرا فوتبال آنچنان که از خرده فرهنگ‌های خشونت آفرین جامعه تاثیر می‌پذیرد خود مدرسه‌ای است که جامعه آماری فراوانی را تحت تاثیر قرار می‌دهد؛ جامعه‌ای که بیشترین فراوانی آن مربوط به نسل نوجوان و جوان است و این استمرار این رویه نمی‌تواند خبر خوبی برای آینده باشد.

حال سوالی که فدراسیون نشین‌ها باید به آن پاسخ دهند این است که چرا فوتبال به عنوان یک کنش اجتماعی و ورزشی تاثیر گذار در جامعه به چنین ویروس غیر قابل درمانی گرفتار شده است آیا ضرورت ندارد هزینه‌های یک سال برگزاری رقابت‌های لیگ برتر مردان و زنان ایران را به فرهنگ سازی و نظم بخشی در ورزشگاه‌ها اختصاص داده شود.

همچنین سرایت خشونت از زمین فوتبال به جامعه موجب شده تا برخی از فرصت طلبان بر روی این معضل موج سواری کنند.

با توجه به اتفاقات تلخ فوتبال ایران باید گفت سرایت ویروس خشونت به فوتبال زنان ایران دیگر آژیر خطر محسوب نمی‌شود بلکه وضعیتی بحرانی است که در آینده تبعات آن برای جامعه و نسل‌های مختلف بیشتر نمایان خواهد شد؛ تبعاتی که با کمترین هیجانات فوتبالی زمین مسابقه را به زد و خورد‌های غیر ورزشی تبدیل می‌کند.

ورزشی**۲۰۵۲**۹۱۱۸**

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ورزش۳ورزش۳23 ساعت قبل
به گزارش «ورزش سه»، در هفته‌های اخیر حواشی عجیبی در مورد کریستیانو رونالدو، ستاره ۳۴ ساله و پرتغالی یوونتوس رخ داده و همین موضوع ممکن است آینده این بازیکن نامدار را به چالش بکشاند. طبق ادعای نشریه کالچومرکاتو، یوونتوس به فکر فروش این بازیکن افتاده است. کریستیانو رونالدو سالانه ۳۰ میلیون یورو حقوق از یوونتوس دریافت می‌کند و مدیران بیانکونری معتقدند پرداخت چنین رقم هنگفتی به رونالدو باعث می‌شود امکان سرمایه گذاری برای جذب بازیکنان جوان کمتر شود. آندره آنیلی از فابیو پاراتیچی خواسته شریط جذب بازیکنان جوان را بررسی کند و به نظر می‌رسد کریستیانو رونالدو در این مسیر قربانی خواهد شد. با فروش کریستیانو رونالدو، یوونتوس دیگر ملزم به پرداخت این حقوق سنگین نخواهد بود و می‌تواند برای جذب چند بازیکن جوان اقدام کند.
مهرمهر23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، داوود عزیزی مدیر کل مجلس با اعلام ارائه گزارش تحقیق و تفحص عمکلرد ده ساله دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در این هفته در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مردم با هدف به شفافیت عمکلرد دو باشگاه استقلال و پرسپولیس و تسهیل در امور و اصلاح ساختار این دو باشگاه انجام شده استمدیر کل مجلس وزارت ورزش و جوانان گفت: تحقیق و تفحص از منابع، مصارف و نظام مدیریت شرکت‌های فرهنگی - ورزشی استقلال و پرسپولیس بعد از تصویب در صحن علنی مجلس طی یکسال انجام شدوی درباره محورهای تحقیق و تفحص مجلس گفت: درآمدها و مصارف و هرینه‌های دو باشگاه در ده سال گذشته، جریمه‌های بین المللی و ملی دو باشگاه و دلایل ام در ده سال گذشته و تغییرات سازمانی و ساز و کار نظارتی و راهبری در دو باشگاههای استقلال و پرسپولیس در یک دهه گذشته از جمله موارد مورد توجه و بررسی وکلای مردم در مجلس است.
آناجآناج1 روز قبل
اقتدار تبریزی‌ها در دوچرخه‌سواری/ ارمغان قویدل فاتح لیگ جوانان ایران شدتیم ارمغان قویدل تبریز با اقتدار تمام فاتح لیگ جاده قهرمانی جوانان کشور در بخش پسران شد. به گزارش آناج، مرحله دوم و پایانی مسابقات لیگ استقامت جاده قهرمانی جوانان کشور با حضور ۱۱ تیم به میزبانی استان خراسان رضوی در شهر نیشابور برگزار شد که با قهرمانی مقتدرانه نماینده آذربایجان‌شرقی به پایان رسید. ضمن اینکه در بین دیگر دوچرخه‌سواران تیم استان علی لبیب در جایگاه پنجم ایستاد و یاشار معصومی و متین بشیری نیز در رده‌های نهم و دهم قرار گرفتند. در روز آخر این مسابقات نیز که صبح روز گذشته (جمعه) در رشته تایم‌تریل انفرادی پیگیری شد، آیدین بامراد از تیم ارمغان قویدل تبریز به مقام قهرمانی رسید تا بدین‌ترتیب سکوی نخست هر دو بخش به تبریزی‌ها برسد. گفتنی است؛ تیم ارمغان قویدل تبریز به عنوان تنها نماینده استان با ترکیب آیدین بامراد، علی لبیب، مهدی مطاعی، مسعود خاکی و یاشار معصومی به مربیگری و سرپرستی بهزاد کرم‌زاده در رده سنی جوانان این مسابقات شرکت کرد.
برنابرنا13 ساعت قبل
پیشکسوت باشگاه پرسپولیس گفت: پرسپولیس همیشه و در هر شرایطی مدعی قهرمانی است. در هر صورت فکر می‌کنم او خیلی بد نتیجه نگرفته است و باید فرصت دهیم تا نتایج بهتری بگیرد. اسکلت بندی تیم حفظ شده و همه بازیکنان سال‌های قبل هستند و چند بازیکن جدید آمدند که برای خود باشگاه بودند. تنها مشکلی که وجود دارد، مشکل گلزنی پرسپولیس است که باید یکی مکمل علیپور باشد و اگر این اتفاق رخ بدهد، خط حمله قرمزها بهتر هم خواهد شد. مداع چپ سال‌های قبل پرسپولیس درخصوص عملکرد دو بازیکن تیم در این پست، تصریح کرد: دو بازیکن خوب داریم، انصاری و نادری بازیکنان خوبی هستند و فکر می‌کنم در شرایط بازی در ارسال مشکل داریم و امیدوارم با تمرینات بیشتر این مساله برطرف شود.

نکاتی برای سلامت شاغلانی که طولانی می‌ایستند

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
خانم دکتر آزاده حکاک در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: بسیاری از افراد ممکن است شغلشان به گونه‌ای باشد که در طول روز مجبور باشند طولانی مدت بایستند یا ۲ ساعت بدون استراحت، ایستاده کار کنند، این افراد در معرض آسیب‌های عضلانی - اسکلتی در مفاصل مختلف بدنشان هستند. عضلات درگیر در ایستادن‌های طولانیوی گفت: شایع‌ترین آسیبی که در اثر ایستادن‌های طولانی برای این افراد به وجود می‌آید در ناحیه کمر، زانو، مچ پا و پاشنه آن‌هاست. حکاک زاده گفت: تمرینات مختص این گونه مشاغل، به ۲ دسته تقسیم می‌شود که عبارتند از «تمرینات درمانی» که بعد از احساس درد تجویز ‌می‌شود و باید انجام شود و «تمرینات پیشگیری» که افراد برای این که دچار مشکل نشوند، انجام می‌دهند. ورزش؛ بهترین راه برای پیشگیریوی افزود: افراد فعال در این دسته از مشاغل علاوه بر آن که باید یکسری تمرینات ورزشی روزانه در طول زندگی خود داشته باشند؛ باید یکسری تمرینات نیز برای جلوگیری از ایجاد درد در محل کار انجام دهند که بهتر است زیر نظر پزشک متخصص انجام شود. متخصص پزشکی ورزشی گفت: افرادی که هم اکنون شاغل هستند و در برخی از عضلات همانند گردن و کمر خود احساس درد می‌کنند، باید در شروع انجام برنامه‌های ورزشی به طور کامل معاینه شوند، سپس تمرینات درمانی را آغاز کنند.

شعله‌ورکردن آتش‌ اعتراضات باشایعات بنزینی

فارسفارس22 ساعت قبل
مجله فارس پلاس: بنزین گران شد؛ خبری که طی ۴۸ ساعت گذشته سرخط اتفاقات زیادی شده است. اما این اتفاق باعث شده شایعات فراوانی حول آن دست به دست شود؛ از کشته شدن یک جوان تا به آتش کشیده شدن پمپ‌بنزین‌ها. هنوز چندساعتی از اعلام خبر سهمیه‌بندی بنزین نگذشته بود که اولین پمپ‌بنزین در تهران آتش گرفت؛ البته در فضای مجازی. تصاویر، دود شدیدی در پمپ‌بنزین خیابان شریعتی را نشان می‌داد که آتش آن در جوی‌های خیابان نیز جاری بود. نقل قولی در یک صفحه جعلی منتسب به سرمربی تیم ملی ایران منتشر شد که شکست ایران را به گردن مسائل سیاسی می‌انداخت.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

وضعیت آب و هوای کشور - امروز ۲۶ آبان‌ماه

خبری5 ساعت قبل

پس از تاکیدات رهبر، دو طرح بنزینی فراکسیون امید از دستور کار خارج شد

خبری5 ساعت قبل

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

نماینده ویژه وزیر در طرح ساماندهی موسسات آموزش عالی منصوب شد

ایسنا1 ساعت قبل

فرماندهان و یگان‌های برتر نیروهای مسلح تقدیر شدند

مهر1 ساعت قبل

رفع محدودیت‌های بانکی و تهاتر کالا لازمه تعاملات اقتصادی

صدا و سیما1 ساعت قبل

مادر ۷ فرزند از تأثیر مثبت ازدواج در سن کم می‌گوید / تربیت فرزندانم را به حضور در تیم ملی تیراندازی ترجیح دادم

قدس آنلاین1 ساعت قبل

جام جهانی شمشیربازی| سابریست‌ها از رسیدن به نیمه‌نهایی بازماندند

فارس1 ساعت قبل

دولت اجازه گرانی کالاها را نمی‌دهد/ قدردانی از حمایت رهبری از تصمیم سران قوا

فارس1 ساعت قبل

پربحث‌ترین خبرها


رایزن فرهنگی ایران در ترکمنستان از این کشور ممنوع الخروج شد!

1 روز قبلمهر2

قوانینی که به کاهش وزن شما کمک می‌کنند

14 ساعت قبلاقتصاد آنلاین0

طرح دوفوریتی مجلس برای توقف افزایش قیمت بنزین

1 روز قبلعصر ایران1

نظرات برگزیده مخاطبین الف: جشن تولد در هواپیما فقط به زخم مردم نمک می‌پاشد/ روحانی عصبانی است چون به وعده‌هایش عمل نکرده است/ تحریم بهانه خوبی برای افرادی است که مدیریت بلد نیستند

1 روز قبلالف1

طرح حمایت معیشتی دولت چیست؟ / آیا همان یارانه نقدی است؟ / حمایت معیشتی تا چه زمانی قرار است پرداخت شود؟ / مجموع دریافتی خانوده‌ها شامل یارانه نقدی و کمک معیشتی چقدر خواهد بود؟

2 روز قبلانتخاب1

فیلم افشاگری بی سابقه امام جمعه قزوین روی آنتن زنده شبکه یک

3 روز قبلرکنا1

نمایش مستند بازیگر فیلم‌های پورن در مشهد+تصاویر

5 روز قبلآفتاب‌نیوز1

کنایه فعال رسانه‌ای به سخنان امروز رئیس جمهور

6 روز قبلجام نیوز1

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس)

6 روز قبلعصر ایران1