درگیری در میانه زمین فوتبال زنان، بازی دو تیم را 15 دقیقه متوقف کرد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

درگیری در میانه زمین فوتبال زنان، بازی دو تیم را 15 دقیقه متوقف کرد

باشگاه ذوب آهن: شروع کننده درگیری فوتبال زنان، تیم سیرجان بود

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
باشگاه ذوب آهن: شروع کننده درگیری فوتبال زنان، تیم سیرجان بود
شروع کننده این درگیری تیم سیرجان بود و در همین راستا قرارشد جلسه ای بین مسئول ورزش بانوان با کادر فنی و بازیکنان تشکیل شود و این موضوع بررسی شود.
باشگاه ذوب آهن: شروع کننده درگیری فوتبال زنان، تیم سیرجان بود - 0

سخنگوی باشگاه ذوب آهن گفت: درگیری بین بازیکنان تیم فوتبال بانوان ذوب آهن و شهرداری سیرجان به دلیل تعلل و تاخیر بازیکن تیم میهمان هنگام تعویض آغاز شد.

احمد جمشیدی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: شب گذشته تیم ذوب آهن میزبان تیم شهرداری سیرجان بود که تیم میهمان با نتیجه ۲بر صفر پیروز میدان شد ولی زمانی که تیم شهرداری سیرجان از تیم ما جلو بود بازیکنان این تیم موقع تعویض در حال تلف کردن وقت بودند.

وی گفت: این تاخیرباعث اعتراض بازیکنان ذوب آهن شد و یکی از بازیکنان ذوب آهن از این بازیکن تعویضی درخواست کرد زودتر زمین را ترک کند و تعلل نکند که باعث آغاز درگیری شد.

جمشیدی با بیان اینکه ما حرکات بازیکنان خود را تایید نمی‌کنیم گفت: شروع کننده این درگیری تیم سیرجان بود و در همین راستا قرارشد جلسه‌ای بین مسئول ورزش بانوان با کادر فنی و بازیکنان تشکیل شود و این موضوع بررسی شود.

وی افزود: ما هم باید ببیینم ناظر این دیدار چه گزارشی به مسئولان بالاتر داده است؛ گزارش ناظر برای ما حائز اهمیت است و براساس آن گزارش اگراعتراضی باشد انجام خواهیم داد.

دیدار تیم‌های ذوب آهن اصفهان و شهرداری سیرجان در هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال بانوان جمعه شب در اصفهان با نتیجه ۲ بر صفر به نفع تیم سیرجانی به پایان رسید اما دقایق پایانی این دیدار به درگیری بین بازیکنان ۲ تیم منجر شد.

در این درگیری ۲ بازیکن شهرداری سیرجان از زمین مسابقه اخراج شدند و یکی از بازیکنان ذوب آهن نیز به بیمارستان انتقال یافت.

خواندن خبر در سایت منبع

با احکام بازدارنده، خشونت را از فوتبال زنان پاک می‌کنیم

ایرناخبرگزاری ایرنا
با احکام بازدارنده، خشونت را از فوتبال زنان پاک می‌کنیم
تهران- ایرنا- اتفاقات روز گذشته دیدار تیم های ذوب آهن اصفهان و شهرداری سیرجان موجب شد تا مسئول برگزاری مسابقات فوتبال زنان عنوان کند که برای پایان دادن به این اتفاقات باید احکام سنگینی صادر شود که عبرت آموز باشد.

مساله ناهنجاری و رواج خشونت فوتبالی در ایران به معضلی برای ورزش کشور تبدیل شده است. آژیر خطر این خشونت‌ها درحالی به سمت بحرانی شدن می‌رود که روز گذشته در جریان دیدار تیم‌های ذوب آهن اصفهان و شهرداری سیرجان، لنز دوربین خبرنگاران اتفاقاتی را ثبت کرد که خوشایند فرهنگ شهروندان ایرانی نیست.

زد و خورد بازیکنان ۲ تیم در این دیدار موجب شد تا یکی از بازیکنان ذوب آهن اصفهان راهی بیمارستان شود. در این زمینه گلاره ناظمی مسئول مسابقات فوتبال زنان فدراسیون فوتبال در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: شروع این دعوا از جانب یکی از بازیکنان ذوب آهن بود. هنگام تعویض بازیکن تیم سیرجان، داور به وی به دلیل وقت کشی اخطار داد. در این بین بازیکن ذوب آهن دخالت می‌کند و فوتبالیست تیم سیرجان را برای اینکه زودتر از زمین خارج شود، هول می‌دهد. آغاز درگیری از همین جا رقم خورد و از آن پس شاهد اتفاق‌های غافلگیرکننده‌ای بودیم. بازیکنان خاطی پس از این دعوا به نظر می‌رسد متوجه عمق کاری که کرده‌اند، نشده‌اند زیرا بالافاصله بازی ادامه پیدا کرد و در ظاهر هیچ اتفاقی نیافتاده بود.

وی ادامه داد: اگر در این بازی حضور داشتم شاید می‌توانستم تا میزانی در کاهش تنش میان بازیکنان موثر باشم. قطعا تمام نمایندگانی که از طرف ما به این مسابقه رفته‌اند، غافلگیر شده‌اند و تمام تلاششان بر این بود که مانع این اتفاق شوند. توقع چنین برخورد و دعوایی را در لیگ زنان نداشتیم و قطعا با خاطیان برخورد می‌کنیم تا این موضوع ریشه کن شود.

ناظمی بیان کرد: گزارش این دعوا تا چند ساعت دیگر به صورت کامل به ما تحویل داده می‌شود. باید این گزارش را به کمیته انضباطی ارائه دهیم تا هر چه سریعتر به ابن موضوع رسیدگی کنند. مبلغ جریمه و محرومیت‌های بازیکنان بستگی به عمق و گستردگی این رویداد دارد.

وی عنوان کرد: تاکنون همچین موردی در لیگ فوتبال زنان اتفاق نیافتاده بود. تمام زحمت هایی که باشگاه‌ها و مسوولان می‌کشند برای حفظ فوتبال زنان است. با این رویداد خستگی به تن همه ما می‌ماند و قطعا مشکلاتی را برای فدراسیون بوجود می‌آورد. حواشی و درگیری در فوتبال زنان خیلی کم بود و این اتفاق باعث می‌شود که از این به بعد جدی‌تر با اعضای تیم و خاطیان آن برخورد کنیم تا دوباره شاهد این رویدادها نباشیم.

مسئول مسابقات فوتبال زنان در پاسخ به این پرسش که در لیگ مردان درگیری کمتری داریم تا لیگ زنان، گفت: در لیگ مردان این اتفاقات به دلیل وجود سخت گیری هایی کمتر است. کمیته انضباطی هم باید این سخت گیری‌ها را بیشتر کند تا این درگیری‌ها در فوتبال زنان به وجود نیاد. وقتی رای انضباطی صادر شود و به شدت با این موضوع برخورد کنیم، فوتبال زنان دیگر شاهد این رویدادها نخواهد بود.

وی در خصوص وجود این مشکلات در فوتبال دنیا گفت: اعتراض به داوری و مشکلات این چنینی در همه جای دنیا وجود دارد. اما در سطح بین المللی قوانین بازدارندگی سخت‌تر است که سبب مدارای بیشتر بازیکنان با یکدیگر یا داوری می‌شود. زیرا این اعتراضات عواقب سنگینی را برای فدراسیون به دنبال دارد. بحث بازدارندگی از این مشکلات باید به گونه‌ای باشد که دیگر این رویدادها به وقوع نپیوندد.

ناظمی افزود: در یکی از بازی هایی که تیم ملی اعزام شده بود، اعتراض به داوری جریمه خیلی سنگینی را برای بازیکنان رقم زد و باعث شد در یک برهه زمانی اعتراض به داوری هم نباشد. فکر می‌کنم رای هایی که صادر می‌شود باید تا میزان بالایی بازدارنده باشند و جلوی این اتفاق‌های ناخوشایند را بگیرند.

مسئول مسابقات فوتبال زنان در فدراسیون فوتبال یادآور شد: در فرهنگ ایرانی، از زنان این مرز و بوم توقع دیگری داریم. مسایلی هست که آنها باید رعایت کنند تا دویدن‌های فدراسیون و مسئولان برای احقاق حق فوتبال زنان بی ثمر نماند. حکم کمیته انضباطی می‌تواند درس عبرتی برای باقی بازیکنان باشد تا اینگونه فوتبال زنان را که سال‌ها برای پیشرفت آن زحمت کشیده شده، لکه دار نکنند. ورزش نوپایی که هنوز برای توسعه آن زحمت بیشماری باید کشید و در این شرایط نیازمند به حمایت بیشتر است. این اتفاقات فقط به ضرر فوتبال زنان ایران تمام می‌شود و باید مانع آن شویم.

ورزشی**۹۱۲۸**۲۰۲۴

خواندن خبر در سایت منبع

خشونت‌های فوتبالی؛ ویروسی که به لیگ زنان هم رسید

ایرناخبرگزاری ایرنا
خشونت‌های فوتبالی؛ ویروسی که به لیگ زنان هم رسید
تهران- ایرنا- قصه پر غُصه خشونت های فوتبالی نه تنها در ایران تمامی ندارد بلکه به ویروسی تبدیل شده است که از ورزشگاهی به ورزشگاه دیگر منتقل و در نهایت به فوتبال زنان نیز سرایت کرد.

میزبانی خوب مردمان شهرستان جم از جشن قهرمانی لیگ برتر موجب تحسین فوتبال دوستان شد. درمان ویروس خشونت فوتبالی آن شب نه با تدبیر فدراسیون، بلکه این مردم شهرستان جم بودند که با نظم خودجوش، رفتار حرفه‌ای در قبال تیم و هواداران رقیب را دارویی برای درمان این خشونت‌ها می‌دانستند.

اما رفتارهای آموزنده آنان کمتر از ۲۴ ساعت دوام آورد زیرا زد و خورد در مستطیل سبز در جریان دیدار تیم‌های فوتبال زنان ذوب آهن اصفهان و شهرداری سیرجان، بازیکن نماینده فوتبال اصفهان را راهی بیمارستان کرد.

این حاشیه‌ها موجب شد تا کارشناسان به این باور برسند که رفتارهای ناهنجارهای فوتبالی مختص مردان نیست بلکه معضلی فراگیر است که باید ریشه‌های آن را در عوامل مختلف جستجو کرد. البته نباید در شکل گیری و گسترش این معضل از نقش فدراسیون فوتبال چشم پوشی کنیم؛ فدراسیونی که در برخورد نخست با این اتفاقات، به کمیته انضباطی و اخلاق دستور جریمه خاطیان را خواهد داد.

اما آنچه در میان نامه نگاری‌های پرتعداد فدراسیون و کمیته‌های آن به فراموشی سپرده می‌شود چرایی این اتفاقات و عدم کارایی جرایم است؛ جرایمی که نمی‌تواند درد سرطان خشونت را در فوتبال ایران تسکین دهد زیرا به گواه برخی از حقوقدان‌ها و کارشناسان جریمه‌های فدراسیون هزینه‌ای برای فرد و تیم خاطی ندارند.

برگزاری لیگ و رقابت‌ها با هر قیمتی در حالی به تصمیم اساسی و غیر قابل تغییر فدراسیون تبدیل شده است که واکاوی خشونت در فوتبال ایران نشان می‌دهد که جرایم کمیته انضباطی و اخلاق فدراسیون نه تنها این اتفاقات را کم نکرده بلکه در چند سال اخیر افزون بر خشونت‌های کلامی و فیزیک، خشونت‌های نوین و طراحی شده در فضای مجازی در حال رشد است.

این رویه یک موج منفی از خشونت گرایی را ایجاد خواهد کرد که تبعات زیانبار فراوانی برای جامعه دارد زیرا فوتبال آنچنان که از خرده فرهنگ‌های خشونت آفرین جامعه تاثیر می‌پذیرد خود مدرسه‌ای است که جامعه آماری فراوانی را تحت تاثیر قرار می‌دهد؛ جامعه‌ای که بیشترین فراوانی آن مربوط به نسل نوجوان و جوان است و این استمرار این رویه نمی‌تواند خبر خوبی برای آینده باشد.

حال سوالی که فدراسیون نشین‌ها باید به آن پاسخ دهند این است که چرا فوتبال به عنوان یک کنش اجتماعی و ورزشی تاثیر گذار در جامعه به چنین ویروس غیر قابل درمانی گرفتار شده است آیا ضرورت ندارد هزینه‌های یک سال برگزاری رقابت‌های لیگ برتر مردان و زنان ایران را به فرهنگ سازی و نظم بخشی در ورزشگاه‌ها اختصاص داده شود.

همچنین سرایت خشونت از زمین فوتبال به جامعه موجب شده تا برخی از فرصت طلبان بر روی این معضل موج سواری کنند.

با توجه به اتفاقات تلخ فوتبال ایران باید گفت سرایت ویروس خشونت به فوتبال زنان ایران دیگر آژیر خطر محسوب نمی‌شود بلکه وضعیتی بحرانی است که در آینده تبعات آن برای جامعه و نسل‌های مختلف بیشتر نمایان خواهد شد؛ تبعاتی که با کمترین هیجانات فوتبالی زمین مسابقه را به زد و خورد‌های غیر ورزشی تبدیل می‌کند.

ورزشی**۲۰۵۲**۹۱۱۸**

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

سرکوب اقدام احساسی هواداران پرسپولیس توسط ایرج عرب + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش گروه ورزشی رکنا هواداران پرسپولیس در پی اعتراض به جدایی برانکو ایوانکوویچ اعتراض خود را با تجمع مقابل ساختمان باشگاه پرسپولیس به گوش مدیران و مسئولان این تیم رساندند که با واکنش عجیب و دور از انتظار مدیرعامل این تیم پرطرفدار و مردمی روبرو شد. ایرج عرب به جای هم‌صحبتب به هواداران و پاسخ‌گویی به اعتراض آن‌ها برای سرکوب این معترضان با پلیس نیروی انتظامی تماس گرفت تا طرفدارن عصبانی پرسپولیس را متفرق کند. این واکنش از سوی شخصی که مقصر اصلی جدایی برانکو قلمداد می‌شود کاملا دور از ذهن و عجیب می‌باشد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ورزش ۱۱ورزش ۱۱1 روز قبل
اختصاصی | رئیس هیئت مدیره باشگاه ذوب آهن پست جالبی در اینستاگرام خود منتشر کرد. ورزش ۱۱ - جدایی برانکو ایوانکوویچ، سرمربی چند فصل اخیر پرسپولیس از این تیم را می‌توان مهم‌ترین خبر این روزهای فوتبال ایران دانست. اتفاقی ناگهانی که همه را شوکه کرد. سعید آذری، رئیس هیئت مدیره ذوب‌آهن، که همواره حاشیه‌ساز بود است، یکی از کسانی بود که به این موضوع واکنش نشان داد و با انتشار پیامی زیبا، از سرمربی کروات قدردانی و برای او آرزوی موفقیت کرد.
روزنوروزنو1 روز قبل
ساعاتی قبل برانکو سرمربی کروات تیم پرسپولیس، با انتشار نامه فسخ قراردادش به این باشگاه رسما اعلام کرد دیگر حاضر نیست به همکاری با سرخ‌ها ادامه دهد و به تیم دیگری خواهد پیوست. شنید‌ه‌ها حاکی از این است که پس از قطعی شدن خروج برانکو از پرسپولیس، مدیران سرخ‌پوشان اولین تماس‌ها را با افشین قطبی سرمربی فصل گذشته تیم فولاد برقرار کرده‌اند و مذاکراتی را با این مربی برای حضور روی نیمکت پرسپولیس انجام داده‌اند.
ورزش ۱۱ورزش ۱۱1 روز قبل
اختصاصی | دروازه‌بان تراکتورسازی از جذب رشید مطاهری ناراحت شده است. ورزش ۱۱ - رشید مظاهری دروازه‌بان ذوب‌آهن به تراکتورسازی پیوست تا محمدرضا اخباری همچنان به عنوان سنگربان دوم تی‌تی‌های باشد. به نظر می‌رسد اخباری از جذب مظاهری بسیار ناراحت شده و برخلاف میل باطنی‌اش می‌خواهد با پیوستن به پرسپولیس تلافی کند. گفته می‌شود رشید مظاهری با ۲۰ میلیارد به جمع قرمزهای شهر تبریز پیوسته تا واکنش اهالی فوتبال را به دنبال داشته باشد. محمدرضا اخباریبیشتر بخوانیدصید بزرگ تراکتور از آب گل آلود پرسپولیس، لژیونر پرسپولیسی در راه تبریزتوافق برانکو با الاهلی عربستان برای جذب بازیکن کروات + عکساستوری معنادار مترجم برانکو در واکنش به جدایی سرمربی پرسپولیس + عکسخداحافظی ستاره پرسپولیس از برانکو + عکس

مسئولانی که نمی‌خواهند رفتن ستاره پرسپولیس را باور کنند + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، برانکو ایوانکوویچ به دلیل مشکلات مالی با باشگاه پرسپولیس، سرخپوشان این تیم را تنها گذاشتخبرهایی نیز از پیوستن برانکو به یک تیم عربی به گوش می‌رسد، اما مسئولان پرسپولیسی این خبر را تکذیب می‌کنند. انتهای پیام/

تجمع هواداران پرسپولیس مقابل باشگاه؛ کار به درگیری کشید

ایلناایلنا1 روز قبل
هواداران پرسپولیس در اعتراض به جدایی برانکو مقابل باشگاه تجمع کردند. به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، شب گذشته خبر توافق برانکو ایوانکوویچ با الاهلی عربستان منتشر شد و این موضوع باعث خشم و ناراحتی هواداران پرسپولیس شده و آنها صبح امروز مقابل دفتر باشگاه تجمع کردند. هواداران پرسپولیس که مدیریت باشگاه را در جدایی سرمربی کروات مقصر می‌دانستند شعارهایی علیه ایرج عرب دادند. محسن خلیلی‌، مدیر تیم پرسپولیس به میان هواداران آمد تا با صحبت فضا را آرام کند ولی خیلی موفق نبود. در نهایت کار به درگیری در مقابل ساختمان باشگاه و دخالت نیروی انتظامی کشیده شد.

اخبار بیشتر