ترامپ: نمی‌خواهم با ایران وارد جنگ شوم
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

ترامپ: نمی‌خواهم با ایران وارد جنگ شوم

ترامپ: من فقط یک چیز از ایران می‌خواهم!

وانانیوزخبرگزاری وانانیوز
ترامپ: من فقط یک چیز از ایران می‌خواهم!
رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر توافق هسته ای را توافقی بد دانست و با بیان اینکه ایران نباید به سلاح اتمی دست یابد گفت: من کسی نیستم که بخواهد به سوی جنگ با ایران برود.

به گزارش وانانیوز، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در گفتگو با شبکه خبری فاکس نیوز گفت که علیرغم تمام چیزهایی که در حال رخ دادن هستند، من وارد جنگ نخواهم شد چراکه جنگ به اقتصاد و مهم‌تر از همه به مردم آسیب می‌رساند.

ترامپ در بخش دیگری از این گفت‌وگو گفت: من کسی نیستم که با ایران وارد جنگ شود، اگر بخواهم وارد جنگی شوم آن جنگ اقتصادی خواهد بود.

وی با برشمردن اهداف آمریکا اعلام کرد که ایران نباشد سلاح هسته‌ای داشته باشد. وی با بیان این مطلب بار دیگر به سیاست باراک اوباما در توافق هسته‌ای با ایران تاخت.

وی با بیان اینکه ما به کشور دیگری که سلاح اتمی داشته باشد، نیاز نداریم، افزود: به خصوص اگر این کشور، ویژه باشد. توافق هسته‌ای یک توافق وحشتناک بود.

رئیس جمهوری آمریکا ادامه داد: به موجب این توافق، ۱٫۸ میلیارد دلار پول نقد به آنها پرداخت شد. این یک کار فاجعه بار بود. ما حق بازرسی نداریم. ما حق بازرسی خوب محروم بودیم. ما از اینکه برای بازرسی از برخی سایت‌های مهم همچون سایت‌های نظامی اجازه داده نمی‌شود، نگران هستیم.

ترامپ با بیان اینکه در آغاز ریاست جمهوری خود به پنتاگون رفته است و در آنجا 14 تا 15 سایت در خاورمیانه به من نشان دادند که مشکل داشت، اضافه کرد: هر یک از این مناطق به وسیله ایران تحریک شده بود. این فاجعه بود، ایران بسیار قوی بود.

وی اظهار کرد: من به توافق هسته‌ای ایران پایان دادم. من تنها می‌خواهم که آنها سلاح اتمی نداشته باشند تا نتوانند تهدیدی برای ما باشند. جنگ به اقتصاد و مردم آسیب می‌رساند.

رئیس جمهوری آمریکا به کره شمالی اشاره کرد و گفت بعد از دیدار نخست ما در سنگاپور، دیدم که کیم آماده توافق است. از آن زمان تا کنون هیچ آزمایش موشکی انجام نداده است. اجازه دهید ببینیم که چه پیش خواهد آمد.

ترامپ افزود: من نمی‌توانم اجازه دهم ایران سلاح اتمی داشته باشد. الان نزدیک به ۱۹ سال است که درگیر جنگ هستیم. شما مجتمع‌های صنعتی نظامی دارید که علاقه دارند جنگ باشد. ما ۱۰۰ درصد مناطق را از سیطره خلافت داعش آزاد کردیم و می‌خواهم که نیروهایمان به خانه بازگردند.

وی ادامه داد: اما شما در اینجا کسانی را دارید که نمی‌خواهند خارج شوند. شما افرادی را دارید که به دنبال جنگ هستند، نه من نمی‌خواهم بجنگم. شما موقعیتی همچون ایران را دارید که نمی‌توانید به آنها اجازه دهید سلاح اتمی داشته باشند.

خواندن خبر در سایت منبع

تأکید ترامپ بر عدم جنگ نظامی ناشی از قدرت ایران است

مهرخبرگزاری مهر
تأکید ترامپ بر عدم جنگ نظامی ناشی از قدرت ایران است
نامزد جایزه صلح نوبل و افسر سابق سیا گفت: ترامپ می‌داند ایران از عراق و طالبان که ما نتوانستیم در آن جنگ‌ها پیروز شویم قوی‌تر است.

خبرگزاری مهر، گروه بین الملل - جواد حیران‌نیا-الناز صفوی: پس از آنکه سال گذشته ترامپ آمریکا را از برنامه به دقت تنظیم شده‌ای مانند برجام خارج کرد، اکنون در پی تعلیق برخی تعهدات برجامی توسط ایران و به دنبال تنش‌هایی که در خلیج فارس ایجاد شد ترامپ اصرار دارد تا آقای روحانی با وی تماس بگیرد. در همین رابطه، خبرنگار مهر مصاحبه‌ای با «رابرت دیوید استیل» افسر پیشین اطلاعاتی سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) و بنیانگذار مؤسسه «فعالیت اطلاعاتی سپاه دریایی آمریکا» انجام داده است که در ادامه آمده است:

*شما به تازگی در تلویزیون ملی روسیه صحبت کرده‌اید و خبر غیر واقعی مبنی بر اعزام ۱۲۰۰۰۰ نیرو به خاورمیانه را رد کرده‌اید و همچنین گفتید آقای روحانی می‌تواند با یک تلفن مانع از انجام چنین کاری شود. می‌توانید به طور خلاصه برای خوانندگان ما آنچه را در تلویزیون روسیه گفتید بگویید.

از اینکه روسیه به افکار من علاقه مند بود خوشحال شده بودم از اینکه آنها واقعا دروغ‌هایی را که در رسانه‌های آمریکا پخش شده بود را باور کرده‌اند نگران بودم.

جدا از خبر پخش شده غیر واقعی مخرب رسانه‌ها من نظر شنوندگان روس را به مقاله بسیار خوبی از «روگان» Rogan جلب کنم که در «واشنگتن اگزمینر» چاپ شد. پیام من برای شنوندگان روس بود ولی با منتشر شدن در یوتیوپ به گوش همگان در سطح جهان می‌رسد.

ترامپ به روشنی بیان کرده است که به صداقت وزیر امور خارجه خود پمپئو و مشاور امنیت ملی خود جان بولتون اطمینان ندارد و نمی‌خواهد با ایران وارد جنگ شود. نیویورک تایمز نیز در مقاله‌ای به این مطلب که ترامپ به پنتاگون گفته است که خواهان جنگ با ایران نیست پرداخته است.

من در مصاحبه با تلویزیون روسیه به نکته دیگری هم اشاره کردم که امیدوارم پخش شده باشد. آن مطلب این بود که «دشمن دشمن من دوست من است». به بیان دیگر ترامپ کاملا از این نکته که رژیم نژادپرست اسرائیل که نباید با یهودیان اشتباه گرفته شود دشمن ماست واقف است. رئیس جمهور ما می‌داند که رژیم صهیونیستی با وضع ۳۴ قانون مخرب داخلی و جنگ مستقیم به اقتصاد، دولت، جامعه ما آسیب رسانده است و اگر می‌گوید رژیم صهیونیستی خواهد ماند به علت این است که از قدرتی که آن با رشوه، حق السکوت و دروغ در آمریکا به دست آورده آگاه است.

من مصاحبه خود را با این نتیجه به پایان بردم که به غیر از مورد استهزا دموکرات‌ها واقع شدن تنها چیزی که رئیس جمهور ما از آن متنفر است این است که از سوی مقامات که می‌خواهد با آنها مذاکره کند نادیده گرفته شود.

*ترامپ در مصاحبه اخیر خود با فاکس نیوز نیز اعلام کرد دنبال جنگ نظامی با یاران نیست ولی جنگ تجاری را ادامه می‌دهد. نظر شما چیست؟

زمانی که من در مارس ۲۰۱۸ درباره اتحاد دو کره و نقش ترامپ در تضمین این موفقیت که ابتکار «جین پینگ» بوده است برای اولین بار صحبت کردم مورد تمسخر واقع شدم و من را احمق خواندند. اکنون همه می‌دانند من برای آن گفته منابع دقیقی در دست داشتم. این مساله از نظر من در مورد خاورمیانه هم صادق است.

ترامپ می‌داند ایران از عراق و طالبان که ما نتوانستیم در آن جنگ‌ها پیروز شویم قوی‌تر است که البته اکنون نمی‌خواهیم درباره اساس شروع جنگ با آنها که بر پایه دروغ‌های ۹۳۵ بود صحبت کنیم. من فکر نمی‌کنم ترامپ و فرمانده ارتش آمریکا که به عنوان رئیس بعدی ستاد مشترک انتخاب شده است در دام چنین دروغ‌هایی بیفتد. امکان برکناری بولتون و پمپئو و در حالت ایده آل برکناری «الیوتآبرامز»، جنایتکار جنگی و محور رسوایی آمریکا وجود دارد. او به پمپئو برای آنکه دوباره به کار برگردد رشوه داده است.

عقیده من این است که ترامپ در صحبت با تنها همتایان واقعی خود در جهان یعنی پوتین و جین پینگ اذعان داشته است که ایران، ترکیه و مصر نه تنها دوباره در عرصه بین المللی ظهور کرده‌اند بلکه برای ایجاد صلح در جهان حیاتی هستند.

نظر شخصی من این است که ترامپ به همان اندازه که عزیزترین دخترش ایوانکا را در نظر دارد متوجه است کوشنر اختیار امور را در دست دارد و یک جنایتکار نیز می‌باشد. او می‌خواهد مانند پدرش «چارلی کوشنر» راهی زندان شود. برنامه کوشنر برای خاورمیانه بی مفهوم است و باید از بین برود.

*چرا بولتون سعی می‌کند ترامپ را سمت جنگ با ایران سوق دهد. آیا ترامپ در مسیری که او می‌خواهد قرار خواهد گرفت؟

بولتون فرد بی اخلاقی است، همین امروز دکتر «استیو پچنیک» (Dr. Steve Pieczenik) در ویدئویی او را یک شخص ترسو و احمق نامید. او همچنین پمپئو را نیز به خاطر انجام ندادن هیچ اقدام جدی شخصی بی مصرف دانست. مطمئن باشید ترامپ همه اینها را متوجه می‌شود.

*آیا مطلبی هست که بخواهید در میان بگذارید؟

از نظر من فلسطینیان در غزه همانگونه که مسیح به صلیب کشیده شد کشته شدند یعنی به جای همه ما. اکنون همه ما فلسطینی هستیم. صلح در خاورمیانه همراه انرژی رایگان و ریشه کن کردن رژیم صهیونیستی در هر کشوری که در آنجا عامل تخریب است و ملی کردن همه بانک‌های مرکزی (این مشکل آمریکا است نه ایران) به عنوان اولین گام ضروری برای ایجاد صلح در یک جهان شکوفا است، جهانی که متعلق به ۹۹ درصد مردم است.

خواندن خبر در سایت منبع

ترامپ: کسی نیستم که با ایران وارد جنگ شود

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
ترامپ: کسی نیستم که با ایران وارد جنگ شود
رئیس‌جمهور آمریکا با تکیه بر ادعاهای بی‌اساس این کشور مبنی بر این که ایران به دنبال دستیابی به تسلیحات هسته‌ای است، بار دیگر اظهار کرد که اجازه رخ دادن چنین چیزی را به ایران نخواهد داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در گفت‌وگو با شبکه فاکس نیوز گفت: من به دنبال جنگ نیستم. اما وقتی وضعیتی مانند وضعیت ایران وجود دارد، نمی‌توان به آن‌ها اجازه داد که تسلیحات هسته‌ای داشته باشند، نمی‌توان اجازه وقوع چنین چیزی را داد.

وی با بیان این که از جنگ رویگردان است اظهار کرد: علیرغم تمام چیزهایی که در حال رخ دادن هستند، من وارد جنگ نخواهم شد چراکه جنگ به اقتصاد و مهم‌تر از همه به مردم آسیب می‌رساند.

ترامپ در بخش دیگری از این گفت‌وگو گفت: من کسی نیستم که با ایران وارد جنگ شود، اگر بخواهم وارد جنگی شوم آن جنگ اقتصادی خواهد بود.

دولت دونالد ترامپ از زمان خروج از توافق هسته‌ای که میان ایران و پنج قدرت جهانی در سال ۲۰۱۵ به امضا رسیده بود و به موجب این قرارداد ایران باید در ازای لغو تحریم‌هایی که بر آن اعمال شده بود، برنامه هسته‌ای خود را محدود کند، ایران را پی در پی به تلاش برای دستیابی به تسلیحات هسته‌ای و فعالیت در راستای آن متهم می‌کند.

این در حالی است که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در چهارده گزارش متوالی از تأسیسات هسته‌ای ایران، پایبندی کشورمان را به تعهدات برجامی خود اعلام کرده است و مقامات ایرانی نیز همواره تاکید داشته‌اند که سلاح هسته‌ای در دکترین دفاعی ما هیچ جایگاهی نداشته و ندارد.

خواندن خبر در سایت منبع

تائید انتقال پیغام ترامپ به مقامات ایران از سوی سفارت سوئیس

افتصادنیوزخبرگزاری افتصادنیوز
تائید انتقال پیغام ترامپ به مقامات ایران از سوی سفارت سوئیس
اقتصادنیوز: عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: پیغام مقامات آمریکایی از جمله دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا برای مذاکره با ایران از طریق سفارت سوئیس به مقامات ایران منتقل شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبر فوری، دامنه اختلافات و مناقشات میان ایران و آمریکا در طی سال‎های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی سبب شده است تا فرآیند ارتباط میان این دو کشور در اشکال مختلفی همچون انتقال پیام از طریق کشورهای مختلف صورت گیرد که این روند در طول دوران قطع روابط سیاسی ایران و آمریکا مکررا تکرار شده است به گونه‎ای که شاهد بودیم باراک اوباما رئیس‎جمهور آمریکا در سال ۸۸ اولین نامه رسمی خود را به مقام معظم رهبری ارسال کرد و در این نامه خواهان همکاری بهتر دو کشور شده بود روندی که بازهم از سوی رئیس‎جمهور وقت آمریکا ادامه داشت و اوباما در مجموع ۴ بار به مقام معظم رهبری نامه‎هایی را با موضوعات مختلف ارسال کرد.

با پایان دوران ریاست‎جمهوری اوباما و برسرکارآمدن دونالد ترامب روابط میان ایران و آمریکا با مشکلات بیشتری روبه‎رو شد به گونه‎ای که دامنه این اختلافات با خروج آمریکا از توافق برجام و اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران شدت بیشتری پیدا کرد و سبب شد تا ایران به مانند همیشه از موضع قدرت دربرابر مقامات آمریکایی قد علم کند و با تهدید بستن تنگه هرمز نسبت به مواضع آمریکایی‎ها واکنش نشان دهد. روندی که سبب شد تا برخی از رایزنی‎ها از سوی دونالد ترامپ رئیس‎جمهور آمریکا برای بهبود روابط با ایران و حتی مذاکره فراهم شد و برخی از اخبار از ارسال نامه ترامپ به مقامات ایرانی از طریق سفارت سوئیس و کشور حافظ منافع آمریکا در ایران خبر دارد هرچند که هنوز ارسال و دریافت این نامه از سوی مقامات کشورمان و نهادهای امنیتی تایید نشده است.

محمدجوادجمالی نوبندگانی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت و گو با خبرنگار سیاسی سایت خبر فوری با بیان اینکه نمی‎شود با آمریکا در سایه زور مذاکره کرد اظهار کرد: در حال حاضر همه جناح‎های سیاسی نیز بر این باورند که با شرایط فعلی نمی‎توان با آمریکا مذاکره کرد چراکه حضور در این مذاکرات به ضرر کشورمان است.

وی افزود: ترامپ خواهان این است که با استفاده از زور در جهت کشاندن ایران پای میز مذاکره وارد عمل شود و برحسب شرایط و مشکلات اقتصادی که در کشورمان وجود دارد منافع خود را محقق کند روندی که از سوی هیچ ایرانی چه اصلاح‎طلب و اصولگرا قابل قبول نیست و امکان تحقق آن وجود ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما زمانی که با آمریکایی‎ها در رابطه با برجام صحبت کردیم توانایی‎هایی در حوزه هسته‎ای چون غنی‌سازی داشتیم و توانستیم یک امتیازاتی بگیریم و یک امتیازاتی بدهیم و این مبنای مذاکره است، اما ترامپ معتقد است آمریکایی‌ها باید همه امتیازاتی را که از برجام نصیب ایران شده لغو کنند تا آنها با فراغ بال بیشتری در جهت تخریب ایران وارد عمل شوند.

جمالی نوبندگانی خاطرنشان کرد: پیغام‎ها و پیام‌های مقامات آمریکایی به ایران منتقل می‎شود و ما هم هیچ وقت درهای مذاکره را نبسته‎ایم، اما معتقدیم آمریکا باید دوباره به برجام بازگردد تا ایران در قالب این توافق با آمریکا مجددا مذاکره کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ایران همیشه از مذاکره با کشورهایی که از دریچه احترام با کشورمان برخورد می‎کند استقبال می‎کند از این رو ما با کشوری که ما را گاوه شیرده خطاب کند، قطعا مذاکره نخواهیم کرد.

جمالی درباره اینکه انتقال پیام‌های مقامات آمریکایی در کشورمان به چه شکلی است، گفت: در رابطه با این پیام‎ها باید ببینیم که این نامه یا پیام‎ خطاب به چه کسی است در آن صورت نامه به آن مقام مسئول منتقل می‎شود، روندی که به طور مثال در نامه باراک اوباما عملی شد و باتوجه به اینکه این نامه خطاب به مقام معظم رهبری بود نامه به دست ایشان رسید که این روند درباره پیام ترامپ نیز صدق می‎کند.

این مطلب برایم مفید است ۰

خواندن خبر در سایت منبع

لفاظی دوباره ترامپ علیه ایران

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
لفاظی دوباره ترامپ علیه ایران
رئیس جمهور آمریکا در پیامی توییتری ایران را تهدید کرد.

به گزارش مشرق، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، بار دیگر ایران را تهدید کرد.

‌ترامپ در حساب توئیتر خود نوشت: اگر ایران می‌خواهد بجنگد، این بار پایان رسمی آن خواهد بود.

وی افزود: هیچگاه دوباره آمریکا را تهدید نکنید.منبع: مهر

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

مهرمهر1 روز قبل
به گفته این مقام آگاه، اولویت با مسائل منطقه‌ای است. این در حالی است که هنوز جدول زمانی این دیدار مشخص نشده است. همچنین احتمال می‌رود موضوع ونزوئلا و نیز دغدغه‌های امنیتی درخصوص انتخابات ریاست‎جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا نیز از سوی ترامپ مطرح شود. ترامپ علاوه بر پوتین، با سران استرالیا، ژاپن، هند، آلمان، چین، ترکیه و همچنین محمد بن سلمان ولیعهد سعودی دیدار خواهد کرد. گفته می‌شود موضوع ایران پای ثابت همه دیدارهای دوجانبه ترامپ است.

اعتراض هندی‌ها به دشمنی آمریکا با کشورهای مستقل جهان

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
صدها نفر از مردم هند در آستانه سفر وزیر امور خارجه آمریکا به کشورشان به سیاست‌های استکبار اعتراض کردند. به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از دهلی نو؛ شهروندان هندی با برگزاری تظاهراتی در خیابان‌های دهلی نو، سیاست‌های خصمانه آمریکا را ضد مردم کوبا، ونزوئلا، سوریه، یمن، فلسطین و ایران محکوم کردند. تظاهرکنندگان، لغو تحریم‌ها را ضد کشورهای مستقل و آزاده جهان خواستار شدند. «دی راجا» نماینده مجلس هند که در این راهپیمایی شرکت کرده بود، هدف از این تظاهرات را ارسال پیامی واضح به دولت آمریکا دانست و گفت: مردم هند مخالف سیاست امپریالیستی، تهاجمی و خشونت آمیز آمریکا هستند. وی افرود: هند نباید تسلیم فشارهای آمریکا شود و باید به عنوان کشوری مستقل، سیاست خارجی آزاد و مستقل را دنبال کند. یکی از زنان معترض نیز گفت: اینجا آمدیم زیرا وزیر امور خارجه آمریکا می‌خواهد به هند سفر کند و ما می‌خواهیم به آمریکا به طور واضح بگوئیم آنها باید تحریم‌ها ضد کوبا، ونزوئلا و ایران را بردارند. دیگر شهروند هندی گفت: ما مخالف سفر پمپئو به دلایل مختلف هستیم، یکی از آن دلایل، تحریم‌های آمریکا ضد ایران، کوبا، ونزوئلا و همچنین فشار بر هند است. تظاهرکننده دیگری گفت: اقتصاد آمریکا اکنون اقتصاد نظامی است این کشور می‌خواهد بازارهایی برای تولیدات نظامی بدست آورد‌. وی تاکید کرد: آمریکا نمی‌تواند بدون جنگ دوام داشته باشد، آنها می‌خواهند با جنگ تجاری و فعالیت‌های تروریستی در سراسر جهان باقی بمانند. این معترض به سیاست‌های استکبار از مردم صلح دوست در سراسر کشور و جهان خواست با یکدیگر متحد شوند و جنبش صلح ایجاد کنند.
خانه ملتخانه ملت1 روز قبل
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ریاست محترم مجلس و همکاران عزیز در نطق و تذکرات مکرر خواهان آن بوده‌ایم که موضوع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم با سرعت بیشتر و به درستی سامان یابد. ذوالقدر افزود: همکاران محترم؛ تخصیص اعتبار ۱۴ میلیارد دلاری برای تأمین کالاهای اساسی را مصوب کردید و اینک از دولت محترم انتظار داریم با تخصیص به موقع این اعتبار بخشی از بار مالی و فشار اقتصادی وارد بر خانوارها را با تأمین کالاهای اساسی با قیمت مناسب و با نظارت دقیق کاهش دهد. طرح جمع‌آوری کودکان کار منجر به آموزش مهارت و تحصیل کودکان شودوی ادامه داد: اگرچه طرح جمع‌آوری کودکان کار در حال اجرا است اما نمی‌خواهیم ماحصل این کار صرفا حذف کودکان از چهره شهر و کشاندن آنها به زیرزمین‌ها برای بهره‌کشی باشد. عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی بیان کرد: از قوه قضائیه انتظار داریم ساز و کار قضایی برای برخورد با کودک همسری در نظر گرفته شود که شاهد این موضوع در کشور نباشیم. نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: دفاع از آرمان‌ها و ارزش‌ها در سایه وحدت، همبستگی ملی و اعتماد فزونی مردم به حاکمیت حاصل می‌شود که رمز آن جلب رضایت همه جانبه مردم و کاهش فشار بر آنها است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محمدباقر نوبخت در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی افزود: این جلسه مرتبط با شرایط فعلی کشور با توجه به اعمال شدیدترین تحریم‌ها بر علیه کشور ما برگزار شد. وی عنوان کرد: برای این که حقوق همه کارکنان دولت سر وقت پرداخت شود و طرح‌های عمرانی را انجام دهیم، حتماا نیاز به بودجه‌ریزی متناسب با شرایط فعلی کشور داریم. به همین دلیل امروز همه وقت ستاد اقتصاد مقاومتی به این موضوع اختصاص یافت که چطور بودجه سال جاری را اصلاح کنیم و برای سال‌های آینده ساختار بودجه ریزی اصلاح شود. رییس سازمان برنامه و بودجه افزود: به همین منظور گزارشی ارائه شد که تا پایان سال ۹۸ بتوانیم منابع و مصارف را براساس پرداخت حقوق کارمندان و اجرای طرح‌های عمرانی با اولویت‌بندی انجام شود. نوبخت خاطرنشان کرد: توافق شد قبل از طرح در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا این موضوع در دولت مطرح شود.
برترین‌هابرترین‌ها11 ساعت قبل
انصاف نیوز نوشت: در پی نمایش فیلم مستند «راه طی شده» از شبکه مستند سیما محمدتوسلی دبیرکل نهضت آزادی نامه‌ای به رییس این شبکه نامه نوشت. نه آیت‌الله خمینی و نه استاد مطهری هرگز در دوران پیش از انقلاب، علیه مشی مسلحانه سازمان مجاهدین خلق مخالفتی ابراز نکردند. انتقادات ایشان، صرفا متمرکز بر مبانی ایدئولوژیک و معرفتی سازمان بود. در خاطرات آقای هاشمی بارها به صراحت قید شده است که تا سال ۱۳۵۴ بسیاری از روحانیون مبارز ایران که بعدها در زمره رهبران روحانی انقلاب قرار گرفتند، حمایت‌های فراوان مالی، تبلیغاتی و سیاسی از مجاهدین اولیه به عمل آورده‌اند. آن‌چه قابل فهم نیست این نکته است که تامین بودجه این فیلم از سوی سازمان‌ تبلیغات اسلامی و اشاعه این پیام مخرب به وسیله مدیریت کلان سیمای جمهوری اسلامی، جز تهی ساختن نظام از سرمایه‌های اجتماعی‌ آن و خدشه‌دار کردن اعتبار و اصالت انقلاب، دارای چه ضرورتی بوده و در راستای دفاع از کدام آرمان انقلاب و رکن نظام قرار دارد؟
خبرآنلاینخبرآنلاین5 ساعت قبل
تصویب نامه مجلس در حالی از شهروندان می‌خواهد که اطلاعات خود در خصوص اموال نامشروع را به دادستان کل کشور بدهند که قانون اساسی، آن هنگام که از تکالیف دولت در این خصوص سخن می‌گوید از عبارت مهم «این حکم باید با رسیدگی و تحقیق و ثبوت شرعی به وسیله دولت اجرا شود» استفاده و مورد تاکید قرار می‌گیرد. - نمایندگان با چنین تصویب نامه‌ای یا نمی‌دانند که عموم موکلینشان با موازین شرعی آشنایی ندارند و قادر نیستند امر مشروع و نامشروع را از یکدیگر تمیز دهند یا اینکه به اهمیت ثبوت شرعی واقف نیستند که هردو احتمال، مصیبت بزرگی است که متاسفانه در تمام زمینه‌ها کشور را دچار بحران کرده است!! - در کشوری که به دلایل معلوم آبروی افراد به باد داده می‌شود و درمورد کوچک‌ترین و بزرگ‌ترین موضوعات خصوصی افراد به راحتی سخن گفته و نسبت‌های موهوم و زشت داده می‌شود و عده‌ای نیز به اسم دین و فقه و شریعت! وبه جای کاشت باد، دوستی بکاریم زیرا امر تجربه شده‌ای در آرشیو سیاسی و اجتماعی کشور در زمان‌های مختلف وجود دارد که «باد کاشتند و طوفان درو کردند». به امید بیداری* مرتضی بهشتی، حقوقدان و پژوهشگر

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


سپاه می‌گوید پهپاد آمریکا رو سرنگون کرده، پنتاگون می‌گوید پهپادی نداشتیم

6 روز قبلپوشش خبری3

محمد یا محمدرضا؛ کدامیک از برادران خاتمی دروغ می‌گوید؟ + فیلم

4 روز قبلمشرق‌نیوز2

افشاکنندگان فسادهای مسئولان مورد حمایت قرار گیرند

6 روز قبلفارس2

استفاده از کارت سوخت شخصی از ۲۰ مرداد الزامی است

2 روز قبلجام نیوز1

وزارت بهداشت: نگرانی از کاهش مراجعه مردم به مراکز درمانی به دلایل اقتصادی

4 روز قبلعصر ایران1

ضوابط ویژه برای رفتار بازیگران مشهور در سفر به خارج

4 روز قبلعصر ایران1

کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه + فیلم

4 روز قبلرکنا1

فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد

5 روز قبلالف1

پرونده| زیست شبانه در تهران؛ از شب‌های رمضان تا اولتیماتوم پلیس

6 روز قبلخبرآنلاین1

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی‌شود؟

6 روز قبلالف1