اخبار روز بازار خودرو - دوشنبه 30 اردیبهشت‌ماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - دوشنبه 30 اردیبهشت‌ماه

مافیای خودرو در اکثر جاها نیرو دارد

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت
مافیای خودرو در اکثر جاها نیرو دارد

به گزارش خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، بهرام پارسایی در نشست علنی امروز (دوشنبه، ۳۰ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: روز گذشت یکی از همکاران به بنده چندین اتهام را وارد کردند که برخی از این اتهامات را بنده متوجه مجلس می‌دانم و بر خود واجب دانسته که از صحن مجلس دفاع کنم.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در یک مورد بیان شده که بنده در ۶ جلسه کمیسیون‌ها و کمیته‌ها راجع به طرح خودروسازی حضور داشته‌ام در حالی که از تاریخ ۲/۱۱/۹۷ طرح ساماندهی بازار خودرو به کمیسیون صنایع و معادن ارجاع شد مستندات موجود است و با مشاهده صورتجلسه‌ها می‌توان فهمید که بنده در هیچ کدام از جلسات شرکت نکرده‌ام و تنها در یک جلسه حضور داشتم که نهایتا آن جلسه نیز تشکیل نشد.

وی افزود: در مورد دیگر بیان شده که این طرح خارج از مجلس بسته شده و کسانی که پشت این طرح بودند اعتراف کرده و هم اکنون در زندان به سر می‌برند در حالی که این طرح به امضای ۲۱۶ نفر از نمایندگان رسید و به آنها اتهام بی‌اطلاعی و عدم آگاهی از این طرح زده شد که با این وجود باید گفت که بسیاری از نمایندگان با تصویب این طرح نشان دادند که به صورت آگاهانه، مدبرانه و با شناخت از جامعه به آن رأی داده‌اند.

عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مافیای خودرو در بیشتر جاها نیرو دارد که به عنوان موردی فردی به عنوان مدیر کل امور مجلس وزارت صنعت، معدن و تجارت عضو هیأت مدیره شرکت‌های خودروسازی بود و همچنین فردی به عنوان رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان در هیأت مدیره شرکت‌های خودروسازی نیز فعالیت می‌کرد و ده‌ها مورد دیگر که متأسفانه این وضعیت را شاهد هستیم.

پارسایی اظهار کرد: از روزی که بنده به عنوان مدافع حقوق ملت پا به عرصه گذاشته تحت آماج حملات و تهمت‌های مالی قرار گرفته‌ام اما برای من از صحن مجلس بسیار عجیب بود و اینکه افرادی از صنعت فشل خودروسازی حمایت می‌کنند باید این پنبه را از گوش خود خارج کنند که با اتهام، تهمت و تهدید بتوانند بنده را از اعلام مواضع منصرف کنند که خوشبختانه گزارش آن در کمیسیون اصل ۹۰ در حال انجام است که مراحل پایانی خود را سپری می‌کند، در آینده نزدیک در صحن ارائه خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: از کمیته تحقیق و تفحص و صنعت خودروسازی می‌خواهم که در خصوص نیروهای به کار گرفته شده سفارشی تحقیق صورت گرفته تا علت پرداخت با تأخیر بدهی قطعه سازان پرسیده شود که چرا برخی قطعه سازان به صورت نقدی و برخی نیز سال‌ها مطالبه دارند که مجبور به تعدیل نیرو شده‌اند که باید در این خصوص از آنها توضیح خواسته شود. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

شورای رقابت دوباره قیمت‌گذار خودرو شد

فراروخبرگزاری فرارو
شورای رقابت دوباره قیمت‌گذار خودرو شد
عبدالله رضیان، نماینده مجلس نیز در­ این مورد گفت: طرح ساماندهی بازار خودرو سال گذشته و زمان ممنوعیت واردات خودرو برای کاهش تعرفه واردات و ایجاد رقابت ارائه شده اما کمیسیون صنایع و معادن مجلس­ با بخش های زیادی از آن مخالفت و طرح جدیدی را ارائه کرد. البته­ اجرای این طرح­ در شرایط عادی امکان‌پذیر است.
شورای رقابت دوباره قیمت‌گذار خودرو شد - 0

با توجه به اینکه وعده خودروسازان و وزیر صنعت برای ساماندهی بازار و کنترل قیمت‌ها عملی نشد، مجلس در مصوبه جدیدی، قیمت‌گذاری خودروها را دوباره به شورای رقابت سپرد و به این ترتیب خودروسازان دیگر نباید تعیین‌کننده قیمت باشند.

به گزارش فارس، با آزادسازی قیمت خودرو طی ماه‌های اخیر، خودروسازان و وزیر صنعت وعده داده بودند که بازار و قیمت خودروها را کنترل کنند، اما این وعده عملی نشد و سیر صعودی قیمت خودرو در بازار و کارخانه همچنان ادامه یافت.

در نتیجه نمایندگان مجلس برای حمایت از حقوق مردم و مشتریان بازار خودرو روز گذشته در مصوبه جدیدی قیمت‌گذاری خودرو را دوباره به شورای رقابت واگذار کردند. البته این بار دیگر محدوده قیمتی برای خودروها تعریف نشده و برخلاف سال‌های قبل که شورا فقط برای خودروهای با قیمت کمتر از ۴۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌کرد، این بار محدوده قیمتی برای شورا تعیین نشده است.

این تصمیم از آنجا ناشی شد که تنش در بازار خودرو طی ماه‌های اخیر تشدید شده و در این وضعیت، قیمت‌گذاری خودرو در کارخانه معادل ۵ درصد زیر قیمت بازار باعث شده تا کارخانه و بازار تشدیدکننده قیمت یکدیگر باشند.

نابه سامانی در بازار خودرو هرچند مدتی است به اوج خود رسیده اما در سال‌های گذشته نیز به شکل‌های مختلف شاهد بروز مشکلاتی در این بازار بوده‌ایم که منجر به ورود شورای رقابت به موضوع قیمت‌گذاری خودرو شده بود، اما بالابودن قیمت تمام شده تولید خودرو در مقایسه با کشش بازار و توان خرید مردم طی سال‌های گذشته باعث شد تا خودروسازان همواره بر طبل آزادسازی قیمت‌ها بکوبند و خواستار خارج شدن نرخ‌گذاری خودرو از دست نهادهای تنظیم کننده قیمت باشند.

این در حالی بود که طبق نظر شورای اقتصاد، بازار خودرو در ایران یک بازار انحصاری است و به همین دلیل قیمت‌ها باید توسط یک رگولاتور تعیین و تنظیم می‌شد.

در نتیجه خودروسازان هیچ‌گاه نتوانستند این شورا را برای آزادسازی قیمت تولیداتشان متقاعد کنند. در این شرایط سال گذشته شاهد آزادسازی قیمت خودروها بودیم که البته چگونگی این آزادسازی چندان شفاف نشد و فقط برخی عنوان کردند که این موضوع طبق نظر سران سه قوه اتفاق افتاده است، اما در جدیدترین اظهار نظر رضا شیوا، رئیس شورای رقابت در این مورد عنوان شده که دلیل این اتفاق، برداشت نادرست وزیر سابق صنعت از ابلاغیه شورای اقتصادی سران قوا بوده است.

وی در این مورد گفت: آنچه که وزیر سابق ­­صنعت، معدن و تجارت ­از ابلاغیه شورای اقتصادی سران قوا درباره قیمت گذاری خودروها برداشت کرد ­­و قیمت‌گذاری­ را از شورای رقابت گرفت­­، قبول نداریم و براساس ماده ۵۸ به دلیل بازار انحصاری خودرو شورای رقابت باید قیمت خودرو را تعیین کند.

شیوا ادامه داد: این موضوع را در قالب شکایت به دیوان عدالت اداری فرستاده‌ایم، اما تاکنون پاسخ آن داده نشده است.

وی ­دولتی بودن شرکت‌های خودروساز را مشکل ساختاری صنعت خودرو دانست و افزود: دولت باید سهام خود را در­ صنعت خودروسازی­ واگذار کند.

شیوا گفت: صنعت خودروسازی باید خودش مشکلاتش را حل کند و تا زمانی که روند کنونی ادامه داشته باشد سال به سال زیان انباشته خودروسازان اضافه می‌شود.

به گفته وی، سهام دولت در صنعت خودروسازی ۲۰ درصد است اما با احتساب همین سهام عدالت، سه صندلی اعضای هیئت مدیره خودروسازان در اختیار دولت است.

وی تصریح کرد: سرمایه‌گذاری خودروسازان در بخش‌های بی ارتباط با صنعت خودرو و همچنین بانکداری برخی خودروسازان موجب هزینه‌های بسیار بالای آنها شده است.

وی با بیان اینکه کارایی پایین از جمله مشکلات صنعت خودرو است، گفت: زمانی که بازار انحصاری­ است و قیمت را فقط خودروساز تعیین می‌کند قیمت‌گذاری خودروها ۵ درصد زیر قیمت بازار بی معنی است زیرا اگر خودروساز عرضه را کم کند، قیمت بازار افزایش می‌یابد و اگر عرضه افزایش یابد، قیمت کم می‌شود. بنابراین قیمت بازار را خودروساز مشخص می‌کند.

رئیس شورای رقابت ادامه داد: قیمت گذاری خودروها ۵ درصد زیر قیمت بازار از ابتدا اشتباه بود­ زیرا در وضع کنونی بازار معنا ندارد و انحصارگر همیشه در پی قیمت بالا است.

وی افزود: باید برای ساماندهی بازار به هم ریخته خودرو یک فکر اساسی شود.

شیوا گفت: تا زمانی که تولید افزایش نیابد، نمی‌توان براساس دستورالعمل قمیت خودرو را کاهش داد.

وی با بیان اینکه باید محدودیت‌های عرضه را کاهش دهیم، افزود: خودروسازان هزینه‌های اضافه غیر مرتبط با تولید دارند که موجب انباشت زیان آنها شده است.

وی گفت: خودروسازان می‌گویند یک سوم نیروی انسانی آنها مازاد ­و سرمایه گذاری‌های که انجام داده‌اند، زیان‌ده است.

وی با بیان اینکه ۹۵ درصد خودروهای کشور بازار انحصاری دارند، درباره مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی برای لغو تعرفه واردات خودروهای هیبریدی نیز گفت: اجرای این مصوبه با توجه به شرایط کنونی و توقف واردات خودرو، امکان‌پذیر نیست و اولویت باید ساماندهی وضع خودروهای داخلی باشد.

خودروهای ایرانی سه برابر قیمت جهانی فروخته شده‌اند، باز هم خودروسازان ۵۰ هزار میلیارد تومان بدهی دارند

محمدرضا منصوری، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس نیز در این مورد گفت: اجرای مصوبه مجلس درباره ساماندهی صنعت خودرو با توجه به ممنوعیت واردات خودروها امکان‌پذیر نیست.

وی گفت: این طرح ابتدا ساماندهی بازار خودرو بود که­ به طرح ساماندهی صنعت خودرو تبدیل شد.

منصوری با بیان اینکه طبق این مصوبه از خودروهای پرمصرف عوارض­ بیشتری دریافت می‌شود، اظهار داشت: عرضه و تقاضا در بازار خودرو باید متعادل شود، ما مسئول بدهی انباشته شده خودرو سازان نیستیم.

وی اضافه کرد: ۹۵ درصد قطعه سازان خودرو زیر فشار­ هستند و فقط ۵ درصد آنها به دلیل قرار گرفتن روابط به جای ضوابط وضع خوبی دارند.

وی گفت: قطعه ساز باید پولش را بگیرد اما خودرو ساز به دلیل بدهی، پول قطعه ساز­ را نمی‌دهد.

منصوری ادامه داد: تا زمانی­ که خودروسازی دولتی است، وضع همین روند را دارد، زیرا کسی که در زیان یک شریک نباشد، آن مجموعه را زمین می‌زند.

وی با بیان اینکه صنعت خودرو باید متولی داشته باشد و کسانی که در این صنعت اشتباه کرده‌اند باید تاوان دهند، گفت: صنعت خودروسازی در حالی که سه برابر قیمت جهانی خودرو فروخته است، ۵۰ هزار میلیارد تومان بدهی دارد.

وی افزود: برای تحویل خودرو به اشخاصی که در نوبت هستند باید جلوی فروش نقدی خودرو گرفته شود.

منصوری اضافه کرد: خصوصی سازی باید از دولت گرفته شود و نهادی حاکمیتی ­این مسئولیت را به عهده بگیرد، زیرا دولت‌ها اصل ۴۴ را درست اجرا نکرده‌اند.

منصوری گفت: برای رفع محدودیت در عرضه خودرو باید خودروهایی که با ۵۰ هزار کیلومتر کارکرد ­­و با پلاک ایران در مناطق آزاد اسقاط می‌شوند را وارد کشور کنیم.

وی افزود: برای کاهش قیمت خودرو دولت باید خودرو وارد کند.

سایپا ۲۰ هزار میلیارد تومان زیان انباشته دارد

عبدالله رضیان، نماینده مجلس نیز در­ این مورد گفت: طرح ساماندهی بازار خودرو سال گذشته و زمان ممنوعیت واردات خودرو برای کاهش تعرفه واردات و ایجاد رقابت ارائه شده اما کمیسیون صنایع و معادن مجلس­ با بخش‌های زیادی از آن مخالفت و طرح جدیدی را ارائه کرد. البته­ اجرای این طرح­ در شرایط عادی امکان‌پذیر است.

وی گفت: هدف طرح ساماندهی، صنعت و بازار خودرو است و اجرای آن به تصمیم شورای اقتصادی سران قوا باز­ می‌گردد.

رضیان ادامه داد: با وجود ایرادهایی که به صنعت خودروسازی کشور وارد است ناچاریم به دلیل ممنوعیت واردات، صنعت خودروسازی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه تامین نقدینگی از جمله­ مشکلات خودروسازان است، افزود: به عنوان نمونه شرکت سایپا ۲۰ هزار میلیارد تومان زیان انباشته دارد.

وی با بیان اینکه ۸۰۰ هزار نفر در صنعت قطعه سازی خودرو فعالند که باید این شغل‌ها حفظ شود، اضافه کرد: ارزش قطعات هفت قطعه ساز کشور ۵۰ درصد تولید قطعه سازان خودرو کشور است.

رضیان گفت: تامین قطعات وارداتی­ که ۳۰ درصد قطعات صنعت خودرو سازی را شامل می‌شود از مشکلات جدی تولید خودرو است.

وی ادامه داد: در حالی که در دی سال گذشته تولید شرکت سایپا به ۶۰۰ خودرو رسیده بود اما در هفته گذشته این شرکت ۲ هزار و ۶۹ دستگاه خودرو تولید کرد.

وی افزود: ۵ تا ۷ درصد خودروها به وسیله خودروسازان قیمت گذاری می‌شود اما­ قیمت ۹۵ درصد خودروها را دلالان قیمت گذاری می‌کنند.

رضیان اضافه کرد: ­در شرایط کنونی که واردات ممنوع است باید تولید را افزایش دهیم.

وی گفت: به گفته یکی از مسئولان سایپا، پرایدی که ۳۸ میلیون تومان قیمت گذاری شده برای این شرکت ۴۳ میلیون تومان تمام می‌شود که شورای رقابت باید آن را بررسی کند.

شورای رقابت طبق مصوبه جدید مجلس، مسئول قیمت‌گذاری خودرو است

وی افزود: طبق مصوبه جدید مجلس، شورای رقابت مسئول قیمت گذاری خودرو است و وزارت صنعت، معدن و تجارت باید قیمت‌های خارج از کارخانه را کنترل کند.

وی با بیان اینکه نیاز کشور به خودرو نیاز کاذب است، گفت: شرکت‌های تولیدکننده خودرو ظرفیت افزایش تولید را دارند و باید به آنها کمک کنیم.

رضیان با بیان اینکه مشکل صنعت خودروسازی، تامین قطعات وارداتی است، افزود: خودروهای وارداتی ۷ درصد نیاز بازار خودرو را تامین می‌کند.

رضیان گفت: قیمت گذاری بر اساس پنج درصد زیر قیمت بازار­ خودرو باید ملغی ­شود زیرا ممکن است قیمت این بازار را نیز خودروسازان تعیین کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت خودروهای داخلی به زودی تغییر پیدا خواهد کرد

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب
قیمت خودروهای داخلی به زودی تغییر پیدا خواهد کرد
رئیس شورای رقابت گفت: در پی مصوبه دیروز مجلس برای واگذاری قیمت‌گذاری خودرو به شورای رقابت، این موضوع در نشست امروز ...
قیمت خودروهای داخلی به زودی تغییر پیدا خواهد کرد - 0

رئیس شورای رقابت گفت: در پی مصوبه دیروز مجلس برای واگذاری قیمت‌گذاری خودرو به شورای رقابت، این موضوع در نشست امروز شورا مورد بررسی قرار می‌گیرد.

رضا شیوا در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: در جلسه امروز شورای رقابت، موضوع ورود دوباره شورا به بحث قیمت‌گذاری خودرو مطرح و بررسی خواهد شد.

وی تصریح کرد: امروز در مورد قیمت‌گذاری خودروها در جلسه شورا بحث می‌کنیم تا ببینیم که به چه نحوی باید این کار انجام شود.

شیوا ادامه داد: برای قیمت‌گذاری مجدد خودروها باید مواردی مانند تیراژ تولید خودرو، میزان تعهدات خودروسازان، محدودیت‌های موجود برای صنعت خودرو و همچنین روند عرضه خودرو مورد تحلیل قرار گیرد.

به گزارش فارس، در پی عملی نشدن وعده خودروسازان و وزیر صنعت برای ساماندهی بازار خودرو و کنترل قیمت‌ها، مجلس روز گذشته در مصوبه جدیدی، قیمت‌گذاری خودروها را دوباره به شورای رقابت سپرد و به این ترتیب خودروسازان دیگر نباید تعیین‌کننده قیمت باشند.

خواندن خبر در سایت منبع

ترخیص نیمی از خودروها تاثیری بر قیمت‌ها نگذاشت!

دنیای خودروخبرگزاری دنیای خودرو
ترخیص نیمی از خودروها تاثیری بر قیمت‌ها نگذاشت!
طی سه هفته گذشته، حدود نیمی از خودروهای موجود در گمرک مجوز ترخیص دریافت کرده‌اند اما با وجود این، تغییر محسوسی در قیمت‌ها رخ نداده است‌.

به گزارش «اخبار خودرو»، طی سه هفته گذشته، حدود نیمی از خودروهای موجود در گمرک مجوز ترخیص دریافت کرده‌اند اما با وجود این، تغییر محسوسی در قیمت‌ها رخ نداده است‌. دلیل اصلی این موضوع حداکثر بودن قیمت تمام‌شده و هزینه‌های جانبی برای واردکنندگان است که سبب شده به‌هیچ‌وجه تمایلی برای فروش خودروهایی که حدود یک‌سال و نیم در گمرکات متوقف مانده‌اند، زیر قیمت بازار نداشته باشند. در واقع می‌توان گفت که واردکنندگان شرکتی و متفرقه، حداکثر زیان‌ها را در مدت یک‌سال و نیم گذشته متحمل شده‌اند و حالا حاضر نیستند برای برگشت سرمایه خود به آب و آتش بزنند و خودروهای ترخیصی یا در حال ترخیص را با قیمت‌ کمتر به فروش برسانند.

خواندن خبر در سایت منبع

واردات خودروهای خارجی و هیبریدی همچنان ممنوع است

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
واردات خودروهای خارجی و هیبریدی همچنان ممنوع است
تجارت نیوز نوشت: روز گذشته نمایندگان مجلس در جریان بررسی طرح یک فوریتی ساماندهی بازار خودرو با ماده (۴) این طرح موافقت کردند. در این ماده آمده است که «واردات خودروهای سواری تمام برقی – بنزینی (تمام هیبریدی) تا زمان تولید آنها در داخل از پرداخت حقوق ورودی معاف است. دولت موظف است زمینه تولید داخل خودروهای مذکور را ظرف مدت پنج سال فراهم کند. هزینه‌های مالی ناشی از اجرای این ماده از محل درآمدهای ناشی از اجرای حکم تبصره ذیل ماده (۳) این قانون تامین می‌شود.»

در همین رابطه سرپرست دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت در پاسخ به این پرسش که ثبت سفارش خودروهای هیبریدی از چه زمانی آغاز خواهد شد؟ گفت: واردات خودرو ممنوع است و برنامه‌ای برای واردات آن وجود ندارد.

سید مهدی نیازی درباره تصمیم مجلس مبنی بر واردات خودروهای سواری تمام برقی – بنزینی اظهار کرد: تصمیم مجلس مبنی بر طرح یک فوریتی ساماندهی بازار خودرو هم منافاتی با ممنوعیت واردات این خودروها ندارد.

واردات خودروهای خارجی و هیبریدی همچنان ممنوع است - 4

باید گفت طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی با وجود ممنوعیت خودروها اما تعرفه پرداختی خودروهای هیبریدی صفر شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

گروه خودروسازی سایپا چگونه رکورد تولید را شکست؟

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
گروه خودروسازی سایپا چگونه رکورد تولید را شکست؟
هفته‌ای که گذشت خبر رکورد جدید تولید در گروه خودروسازی سایپا در حالی از سوی این شرکت منتشر شد که حجم اخبار سیاسی و فوت خواننده جوان کشورمان موجب شد کمتر کسی به این خبر مهم توجه کند.

اما چرا می‌توان به این خبر صفت مهم نسبت داد؟ بسیار واضح است، گروه خودروسازی سایپا در شرایطی موفق شد با تولید بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ دستگاه در هفته گذشته به میانگین روزانه ۱۸۰۰دستگاه برسد که صنعت خودرو این روزها حال و روز خوبی ندارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از عصرخودرو، گروه خودروسازی سایپا همچنین اعلام کرده است هدف سال جاری خود را افزایش تولید و دستیابی به سطح روزانه ۲ هزار و ۷۰۰ دستگاهی گذاشته است و همه تلاش خود را برای رسیدن این هدف خواهد کرد.

اما رکوردی که سایپا به‌جا گذاشته است از چند جهت قابل‌بررسی است.

گروه خودروسازی سایپا همچون دیگر خودروسازهای کشورمان با تحریمی سنگین و همه‌جانبه دست‌به‌گریبان است، تحریمی که می‌توان آن را جزء سخت‌ترین تحریم‌هایی که تاکنون کشورمان با آن مواجه بوده است دانست. از یک‌سو رفتن شرکت‌هایی مانند سیتروئن و برلیانس از این شرکت و سوی دیگر مشکل بزرگ نقل‌وانتقال پول به کشورهای خارجی و حتی چین. اما از سوی دیگر قطعه سازآن‌هم با مشکل تحریم روبرو هستند و نمی‌توانند قطعات موردنیاز و حتی دستگاه‌های خود را نه‌تنها بخرند بلکه برای تعمیرات آن‌هم مشکلات عدیده دارند. این‌ها را بگذارید کنار کمبود شدید نقدینگی در این شرایط می‌توانید درک کنید چرا خبر ثبت رکورد در چنین روزهایی خبر مهمی است و نباید به‌راحتی از کنار آن گذشت.

اما چه شد که سایپا توانست این رکورد را ثبت کند؟

تیم جدید مدیریت سایپا در حالی شرکت سایپا را با انبوهی از بدهی از مدیرعامل پیشین تحویل گرفت (مدیرعامل پیشین هم با همین شرایط سایپا را تحویل گرفته بود) که بسیاری از قطعه سازان به دلیل مشکلات مالی قادر به تأمین قطعات خط تولید نبودند و آمار تولید در سایپا به پایین‌ترین میزان تولید خود طی سال‌های اخیر رسیده بود. اما پس از تغییر مدیریتی در سایپا مدیرعامل جدید توانست به‌سرعت این مشکل را مرتفع کند و نتیجه آن شد ثبت رکوردی که جند روز پیش خبر آن منتشر شد. بد نیست بدانید یکی از دلایل این موفقیت تجربه بالای سلیمانی برای مقابله با تحریم بود. میر جواد سلیمانی در دوره تحریم‌های پیشین به‌عنوان قائم‌مقام مدیرعامل در گروه صنعتی ایران‌خودرو مشغول به کار بود و در همان شرایط توانست با کمک دیگ مدیران ایران‌خودرو محصول رانا را به بازار معرفی کند. خودرویی که این روزها به‌عنوان یکی محصولات محبوب ایران‌خودرو به شمار می‌رود.

ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که بدانید، افزایش تولید در حالی انجام شده است که سایپا در ماه‌های اخیر توانسته با افزایش کیفیت محصولات خود گام مثبتی در راه افزایش رضایت مندی مشتریان بردارد و ارتقا ستاره‌های کیفی محصولات سایپا در جدول شرکت بازرسی استاندارد و کیفیت ایران گواه این مدعاست.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین19 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایلنا، پس از اعلام سهمیه‌بندی بنزین و آغاز شلوغی‌ها تا امروز ۷۷ فروشگاه زنجیره‌ای کاملا تخریب شده، ۳۵ هزار متر مربع از فضای فروشگاهی که بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان کالا در آن بوده نیز به‌طور کامل غارت شده است. علاوه بر این اعداد هزینه‌هایی نیز به این فروشگاه‌ها برای بازسازی املاک تحمیل شده است. این در حالی است که یکی از فروشگاه‌ها در فاصله ۵۰ متری کلانتری بوده و متاسفانه هیچ نیروی کمکی برای جلوگیری از غارت آن ارسال نشده است.
تابناکتابناک18 ساعت قبل
کاهش قیمت طلا با دعوت چینی‌ها از آمریکا برای دور جدید مذاکره تجاریروز پنجشنبه در بازارهای جهانی قیمت هر اونس طلا با ۲٫۴دلار کاهش نسبت به روز چهارشنبه به قیمت ۱۴۶۹ دلار و ۱۰ سنت به فروش رفت. فلز گرانبهای پلاتینوم ۲ دلار افزایش داشت اما فلز پالادیوم ۲ دلار کاهش را تجربه کرد. رویترز نوشت: ‌ کاهش قیمت طلا در بازارهای جهانی متأثر از خوش‌بینی بازار به مذاکرات تجاری چین و آمریکا است. در سال‌های اخیر استخراج طلا افزایش یافته است اما کارشناسان پیش بینی می‌کنند نرخ رشد استخراج طلا طی هشت تا ۱۰ سال آینده کاهش یابد. متوسط حقوق معلمان در سال: ۱۹ هزار و ۵۷۲ دلارمازاد درآمد برای تامین حداقل مایحتاج زندگی در سال: ۴۶ دلار
صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ بر اساس اعلام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی؛ برای خودرو‌های شخصی تک سوز ۶۰ لیتر، دوگانه سوز ۳۰ لیتر، تاکسی بنزینی ۴۰۰ لیتر، دوگانه سوز ۲۵۰ لیتر، موتورسیکلت ۲۵ لیتر، وانت کم مصرف بنزینی ۲۰۰ لیتر، دوگانه سوز ۶۰ لیتر، وانت پرمصرف بنزینی ۳۰۰ لیتر، دوگانه سوز ۱۲۰ لیتر و آمبولانس ۵۰۰ لیتر بنزین واریز شده است. این سهمیه برای افرادی که کارت سوخت خود را دریافت نکرده‌اند، نیز واریز شده است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ساعت قبل
بر این اساس، متولیان صنعتی کنترل بار روانی افزایش قیمت بنزین، مدیریت جریان تولید و وفور عرضه در بازار را سه دغدغه جدید خود می‌دانند. درحالی بازرسی‌های گسترده پس از افزایش قیمت بنزین، نشان از گران‌فروشی در برخی کالاها دارد که وزیر صمت اعلام کرده که دغدغه مهمش کنترل بار روانی افزایش قیمت بنزین، مدیریت جریان تولید و وفور عرضه در بازار است. همچنین براساس گزارش صدا و سیما، رحمانی گفته است: دغدغه مهم ما در این هفته کنترل بار روانی افزایش قیمت بنزین، مدیریت جریان تولید و وفور عرضه در بازار است. رحمانی با بیان اینکه ما تاثیر قیمت بنزین را در سطوح مختلف بررسی کرده‌ایم، گفت: به‌طور مثال تاثیر بنزین در نرخ کرایه تاکسی ۹ درصد است. عباس قبادی گفت: جلسات ستاد تنظیم بازار تا اطلاع ثانوی برای کنترل بازار ادامه خواهد داشت و امیدواریم با همراهی مردم بازار آرامی را داشته باشیم.

بازار‌های مالی

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
رئیس کل بانک مرکزی: اثرات تورم ناشی از افزایش قیمت بنزین، ناچیز است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس کل بانک مرکزی گفت: براساس آخرین برآوردی که همکاران در حساب‌های اقتصادی داشتند اجرای طرح مدیریت مصرف بنزین به طور مستقیم حدود ۲ و نیم درصد و با غیر مستقیم در کل حدود ۴ درصد در طول یک سال آینده در تورم تاثیر خواهد گذاشت.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری2 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری4 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری4 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

نیویورک‌تایمز: آینده سیاسی نتانیاهو در ابهام است

الف10 دقیقه قبل

کاهش تورم آبان ۹۸ نسبت به ماه گذشته +اینفوگرافی

میزان‌آنلاین16 دقیقه قبل

واردات ۱۲ میلیون دلاری آسیاب و مخلوط کن به کشور

میزان‌آنلاین18 دقیقه قبل

راه‌حل اپل برای جلوگیری از بروز مشکل در iOS ۱۴

مشرق‌نیوز18 دقیقه قبل

دست بوسی ستاره سابق بارسلونا +عکس

مشرق‌نیوز18 دقیقه قبل