پایان سریال پرطرفدار بازی تاج و تخت انتظار مخاطبانش را برآورده نکرد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سرگرمی
پوشش خبری

پایان سریال پرطرفدار بازی تاج و تخت انتظار مخاطبانش را برآورده نکرد

«بازی تاج و تخت» در آخرین قسمت هم گاف داد/ عکس

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
«بازی تاج و تخت» در آخرین قسمت هم گاف داد/ عکس
وجود یک بطری آب معدنی در صحنه‌ای از قسمت آخر سریال «بازی تاج و تخت» سوژه کاربران فضای مجازی شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، آخرین قسمت از مجموعه سریال «بازی تاج و تخت» شب گذشته پخش شد و باز هم گاف‌های آن از چشم تیزبین بینندگان دور نماند.

تازه‌ترین اشتباه این سریال وجود یک بطری آب معدنی پشت پای یکی از بازیگران در صحنه‌ای از این قسمت است که باز هم سوژه فضای مجازی شد.

«بازی تاج و تخت» در آخرین قسمت هم گاف داد/ عکس - 3

خواندن خبر در سایت منبع

جایگزین «‌بازی تاج و تخت» مشخص شد

ایسناخبرگزاری ایسنا
جایگزین «‌بازی تاج و تخت» مشخص شد
به دنبال پایان جنجالی سریال «بازی تاج و تخت»‌، سریال تخیلی «نیروی اهریمنی‌اش» با اقتباس از رمان پرفروش «‌فیلیپ پولمن» به عنوان پروژه بزرگ بعدی شبکه HBO پخش خواهد شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از ورایتی، «نیروی اهریمنی‌اش» نام پروژه پرهزینه‌ای است که با همکاری BBC و HBO با اقتباس از سه‌گانه معروف «‌نیروی اهریمنی‌اش» آماده پخش شده است.

«نیروی اهریمنی‌اش» نام کتاب سه جلدی پرفروش «‌فیلیپ پولمن»، نویسنده برجسته بریتانیایی است که جلد آخر آن در سال ۲۰۰۰ با عنوان «دوربین کهربایی» منتشر شد و جایزه کتاب سال «وایت برد» را برای این نویسنده به ارمغان آورد. کتاب «نیروی اهریمنی‌اش» در سه جلد متفاوت با عناوین «قطب‌نمای طلایی»، «خنجر ظریف‌» و «دوربین کهربایی» منتشر شده است.

فصل اول این سریال تخیلی با بازی «دافنهکین»، «جیمز مک آووی»، «روث ویلسون» و «لینمنوئلمیرندا» همراه خواهد بود.

«دافنهکین» در این سریال نقش «لایرا» شخصیت اصلی داستانی مملو از جادوگران و شیاطین را به عهده دارد.

از دیگر هنرپیشه‌های این سریال می‌توان به «آن ماری داف»، «کلارک پیترس»، «ویل کین»، «ایان گلدر» اشاره کرد.

«جیمز کازمو» و «لوسینساماتی» که پیش از این در سریال «بازی تاج و تخت» به ایفای نقش پرداخته بودند در پروژه جدید HBO حضور خواهند داشت.

تاریخ رسمی پخش این سریال هنوز اعلام نشده است. با این حال گفته می‌شود این سریال که هر فصل آن هشت قسمت است، اواخر امسال منتشر شود.

بی بی سی پروژه ساخت فصل دوم هشت قسمتی این سریال را آغاز کرده است. HBO به عنوان یکی از تهیه‌کنندگان هر دو فصل حضور خواهد داشت و حق پخش جهانی این سریال را نیز به خود اختصاص داده است.

خواندن خبر در سایت منبع

شباهت «بازی تاج‌وتخت» با شاهنامه فردوسی

ساعت ۲۴خبرگزاری ساعت ۲۴
شباهت «بازی تاج‌وتخت» با شاهنامه فردوسی
ساعت 24-ماجراهای سریال تاج و تخت این روزها دردنیای فیلم وتلویزیون دردنیا به خبراول تبدیل شده است. درباره ماجراهای این سریال و سازگاری و تطابق دادن با کتابها و افسانه ها درهمه کشورها بحث و گفت وگو است ونداد زمانی نیز باوردارد ماجراهای این سریال با داستانهای شاهنامه مطابقت دارد.

اونوشته است: ماجراهای سرشار از قتل و دسیسه و انتقام و جادو برای کسب قدرت پادشاهی در سریال تلویزیونی «بازی تاج‌وتخت» در یک سرزمین افسانه ایی می‌گذرد که شبیه دوران قرون وسطای هزار سال پیش اروپا است. زمانی که مصادف با انتشار اشعار شاهنامه فردوسی است. ماجراهای این سریال بسیار معروف تلویزیونی که توجه جهانی را به خود جلب کرده نیز از بسیاری جهات شبیه شاهنامه فردوسی است. آنها که این سریال را دنبال می‌کنند خیلی راحت می‌توانند اتفاقات خونین و حتی جادویی درون شاهنامه را با آن مقایسه کنند:

شاهنامه ماجرای اوج و فرود ۵۰ شاه است که در بین شان سه ملکه هم دیده می‌شود. شاهنامه با روایت قصه اولین شاه کیومرث تا آخرین شان یزدگرد، از یک نظر چیزی نیست جز رقابت و کشتار و سر به نیست ساختن دودمان‌های مختلف…قهرمانان مختلف از رستم تا ضحاک مدام در حال جنگ و دسیسه برای حفظ یا نابودی یک پادشاهی هستند. شاهنامه رزم‌نامه‌ای است که هم یک بخش اسطوره ایی دارد که از زمان کیومرث تا پادشاهی فریدون را روایت می‌کند. در بخش پهلوانی شاهد قیام کاوهٔ آهنگر هستیم و کشته شدن رستم که با قدرت گیری بهمن پسر اسفندیار ادامه می‌یابد. در قسمت تاریخی شاهنامه از پادشاهی بهمن و یورش اسکندر به ایران و تسخیر ایران به دست اعراب حرف زده می‌شود. سیامک پسر اولین پادشاه شاهنامه یعنی کیومرث در جنگ با دیوان کشته می‌شود. پس از مرگ کیومرث، هوشنگ (پسر سیامک) پادشاه هفت اقلیم می‌گردد و انتقام پدرش را از دیوان می‌گیرد. جمشید برای مدت طولانی پادشاه می‌شود ولی وقتی ضحاک تاج و تختش را سرنگون می‌کند جمشید را دو شقه می‌کند. ضحاک با وسوسه ابلیس پدر خودش مرداس را به قتل می‌رساند ولی خودش نیز قربانی پلیدی‌های ابلیس می‌شود که به عنوان آشپزی زبردست به کاخش راه می‌یابد و با بوسیدن شانه هایش، موجب می‌شود که دو مار بر روی شانه‌اش برویند. خود ضحاک نیز توسط فریدون از تاج و تخت به پایین کشیده شده و در یک غار به دار آویخته می‌شود. فریدون منطقه فرمانروایی خود را به سه قسمت تقسیم می‌کند و هر بخش را به یکی از پسران خود می‌سپرد. پادشاهی ایران به ایرج، توران به تور و شام را به سلم می‌دهد. تور و سلم، ایرج را می‌کشند و فریدون به کمک منوچهر به خونخواهی ایرج به پا می‌خیزد. منوچهر نیز که نوادهٔ فریدون و پسر پشنگ بود، تور و سلم را به یاری پهلوانانی مانند نریمان و قارن به قتل می‌رساند. جنگ خونین برای تاج و تخت محدود به پادشاهان شاهنامه نمی‌شود. این روایت شاعرانه از تاریخ کهن ایران نیز، سرشار از زد و بند و زیرکی و برادرکشی و پسرکشی و دربدری و خیانت در بین جنگاواران و پهلوانان است. کی‌کاووس به مازندران حمله می‌کند ولی ارژنگ پادشاه مازندران به کمک جادوی دیو سپید می‌تواند کی‌کاووس و لشکریانش را کور کند. رستم با کشتن دیو سپید و درآوردن جگرش و قرار دادن آن بر چشم جنگاوران کور شده ایران، آنها را شفا می‌دهد. رستم حتی سودابه را با خنجرش به قتل می‌رساند تا انتقام قتل سیاوش توسط افراسیاب را گرفته باشد. کیخسرو نیز دست به قتل افراسیاب می‌زند تا انتقام مرگ سیاوش که پدرش بود را گرفته باشد. بازی مرگبار «تاج‌وتخت» شاهنامه مدام ادامه می‌یابد و قربانیان گرانقدری نظیر سهراب و اسفندیار را نیز به کام مرگ می‌کشاند.

خواندن خبر در سایت منبع

رقابت خانه پوشالی و بازی تاج و تخت برای بدترین فصل پایانی

همشهریخبرگزاری همشهری
رقابت خانه پوشالی و بازی تاج و تخت برای بدترین فصل پایانی
همشهری آنلاین: فصل پایانی سریال «بازی تاج و تخت» به یک ناامیدی بزرگ نزد هواداران و منتقدان تبدیل شده تا به جمع معدود سریال‌ اپیزودی بپیوندد که تاکنون چنین افت شدید را در فصل پایانی خود تجربه کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، نمودارهایی که از محبوب‌ترین سریال‌های تلویزیونی آمریکایی در چند سال اخیر بر اساس امتیاز کاربران و منتقدان در وب‌سایت «IMDb» در فصل‌های مختلف از ابتدا تا انتها منتشر شده است، به خوبی نشان می‌دهد که فصل هشتم و پایانی این مجموعه تلویزیونی تا چه اندازه در برآورده کردن انتظارات مخاطبان ضعیف عمل کرده است.

متوسط امتیاز کاربران تا فصل ماقبل پایانی به سریال «بازی تاج و تخت» بین ۸٫۵ تا نزدیک به ۱۰ بوده است اما در فصل هشتم در بدترین حالت به ۶ هم رسیده است!

قسمت اول از فصل هشتم و پایانی این سریال که پس از چند ماه رونمایی شد آمار فوق‌العاده ۱۷٫۴ میلیون بیننده رسمی را به ثبت رساند اما ظاهرا فصل پایانی که آخرین اپیزود آن نیز امشب (یکشنبه) رونمایی می‌شود چندان مطابق با خواسته‌ها و انتظارات هواداران پیش نرفته و به همین دلیل امتیاز بسیار کمی در مقایسه با سایر فصل‌ها کسب کرده است، این در حالی است که فصل پایانی سریالی چون «برکینگ بد» با تحسین جهانی رو به رو شد و نمره‌ای بالاتر از همه فصول گرفت.

سریال‌های معروفی چون «لاست»، «سوپرانوز»، «۲۴»، «وایر»، «مرد دیوانه» و «برکینگ بد» همگی روندی تقریبا با ثبات در تمامی فصول از نظر اقبال مخاطبان و منتقدان داشتند و تنها سریال معروف «خانه پوشالی» بود که در فصل پایانی از لحاظ امتیاز در سایت «IMDb» عملکرد فاجعه‌باری داشت و امتیاز آن به ۵ و کمتر از آن رفت. البته دلیل اصلی این افت فاحش ماجرای رسوایی اخلاقی «کوین اسپیسی» بازیگر اصلی این سریال بود که در نهایت به اخراج او از این مجموعه انجامید و جایگزین کردن او دیگر نتوانست اقبال مخاطبان را به این مجموعه بازگرداند.

نمودار فصل‌های سریال‌های معروف آمریکایی بر اساس امتیاز «IMDb»

سریال «بازی تاج و تخت» توسط «دیوید بیناف» و «دی. بی. وایس» برای شبکه «HBO» و بر اساس مجموعه داستان‌های فانتزی «ترانه یخ و آتش» نوشته «جورج آر. آر. مارتین» در هشت فصل ساخته شده است. انتشار فصل هشتم و پایانی این سریال از ۱۴ آوریل ۲۰۱۹ آغاز شد و قرار است آخرین قسمت آن در تاریخ ۱۹ می‌منتشر شود. کد خبر ۴۴۰۹۵۳

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
زمانی مسیر زندگی ام به بی راهه رفت که تازه فهمیدم همسرم تألمات روحی و روانی دارد و چند بار خودکشی ناموفق داشته است و حتی با مردان غریبه بسیار بی پروا ارتباط دارد. این‌ها بخشی از اظهارات جوان ۲۸ ساله‌ای است که سوء ظن «خیانت» سراسر وجودش را فرا گرفته بود. او هیچ تعهدی به من نداشت و همواره در حال پیامک بازی با مردان غریبه بود. بعد از چند روز دوباره به خانه بازگشت و من با بررسی تلفن همراهش دریافتم او به من خیانت می‌کند و همچنان با مردان غریبه در ارتباط است. اکنون مدت هاست که سوء ظن خیانت زندگی ام را به نابودی کشانده و دیگر نمی‌توانم به چشمان شیطانی او نگاه کنم و … شایان ذکر است به دستور سرهنگ نوروزی (رئیس کلانتری شفا) پرونده این مرد جوان در دایره مددکاری اجتماعی مورد بررسی‌های کارشناسی قرار گرفت.

عکس/ پاییز در جنگل الیمستان

15+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز15 ساعت قبل
همشهریهمشهری16 ساعت قبل
برخی از این خانم‌ها مانند «جیران» که عمدتا از طبقه رعیت بودند، شانس می‌آوردند و پیش از آن‌که از چشم ناصرالدین‌شاه بیفتند، دار فانی را وداع می‌گفتند و داغشان بر دل شاه قاجار می‌ماند و گاه برایشان شعری می‌سرود و آهی عاشقانه از سویدای دل می‌کشید. ببری‌خان عرض بندگی می‌رساندیکی از راه‌هایی که شاه معمولا برای به دست آوردن دل این دسته از همسرانش برمی‌گزید، نوشتن نامه بود. این دفعه این‌طور اتفاق افتاد، تو را به سر من، به جان من قسم می‌دهم، که غصه نخور آسوده‌خاطر باش. به هر حال، این را نوشتیم تا فکر نکنید چهره شاه قاجار، چنان‌که با واقعیت هم انطباق دارد، سراسر کینه و وحشیگری است؛ نه! ناصرالدین‌شاه هم دل دارد!

یک روز تعطیل

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
روز جمعه با تمام فراز و فرودهایش تمام می‌شود، اما مهم دور هم بودن و صله رحم در این روز است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، روز جمعه با تمام فراز و فرودهایش تمام می‌شود، اما مهم دور هم بودن و صله رحم در این روز است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴20 ساعت قبل
وسعت جاهای دیدنی جزیره قشم تا ۱۵۰۰ کیلومتر، یعنی حدود دو بار بزرگتر از کشور سنگاپور است. با همگردی همراه شوید تا سفری به جاهای دیدنی جزیره قشم داشته باشیم. جاهای دیدنی جزیره قشم استراحتگاه بیش از ۱۴۰ گونه پرنده است. درخت حرا در بین جاهای دیدنی جزیره قشم تنها درختی است که به شکل انبوه در آب شور می‌روید. تندیس‌های ساخته طبیعتدر پاسخ به این سوال که جزیره قشم کجاست و در واقع برای معرفی جزیره قشم می‌توانیم از تندیس‌های ساخته شده به دست طبیعت به عنوان نماد این شهر استفاده کنیم.
همشهریهمشهری18 ساعت قبل
در ادامه ۲۰ نکته برای پوشش در محیط کار آمده که هر آدم حرفه‌ای باید آنها را دنبال کند و از آنها آگاهی داشته باشد. هیچ‌وقت نامرتب و نامنظم به محل کار نروید و سعی کنید یک رویه مشخص و یکسان برای مدل موی خود در محل کار داشته باشید. یکی از مشکلات رایج برای موها در محل کار استحمام در واپسین لحظات و دقیقا قبل از حضور در محل کار است که مشکلات فراوانی را برای شما به همراه خواهد داشت. همچنین استفاده از کوله‌پشتی برای محل کار توصیه نمی‌شود، زیرا این مدل از کیف بیش از حد حالت دانشجویی دارد. سعی کنید این موارد را در محیط کار به کار نبرید و اگر چنین اتفاقی افتاد تا جایی که می‌توانید از ایجاد صدای آنها جلوگیری کنید.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری2 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری4 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری4 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

فرصت رویایی استقلال پس از ۱۲۹۶ روز

مشرق‌نیوز12 دقیقه قبل

وقتی در جریان اعمال اصلاحات قیمت بنزین، روحانی هیچ گفت‌وگویی با مردم ندارد

الف12 دقیقه قبل

طاهری: همه می‌دانستیم هندبال المپیکی نمی‌شود/ به بازیکنان سربازمان اجازه خروج از کشور ندادند

ایسنا17 دقیقه قبل

پیش بازی منچسترسیتی-چلسی؛ در انتظار دیداری جذاب و پرگل

طرفداری22 دقیقه قبل

هافبک یوونتوس در تیررس دورتموند

میزان‌آنلاین27 دقیقه قبل