پایان سریال پرطرفدار بازی تاج و تخت انتظار مخاطبانش را برآورده نکرد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سرگرمی
پوشش خبری

پایان سریال پرطرفدار بازی تاج و تخت انتظار مخاطبانش را برآورده نکرد

«بازی تاج و تخت» در آخرین قسمت هم گاف داد/ عکس

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
«بازی تاج و تخت» در آخرین قسمت هم گاف داد/ عکس
وجود یک بطری آب معدنی در صحنه‌ای از قسمت آخر سریال «بازی تاج و تخت» سوژه کاربران فضای مجازی شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، آخرین قسمت از مجموعه سریال «بازی تاج و تخت» شب گذشته پخش شد و باز هم گاف‌های آن از چشم تیزبین بینندگان دور نماند.

تازه‌ترین اشتباه این سریال وجود یک بطری آب معدنی پشت پای یکی از بازیگران در صحنه‌ای از این قسمت است که باز هم سوژه فضای مجازی شد.

«بازی تاج و تخت» در آخرین قسمت هم گاف داد/ عکس - 3

خواندن خبر در سایت منبع

جایگزین «‌بازی تاج و تخت» مشخص شد

ایسناخبرگزاری ایسنا
جایگزین «‌بازی تاج و تخت» مشخص شد
به دنبال پایان جنجالی سریال «بازی تاج و تخت»‌، سریال تخیلی «نیروی اهریمنی‌اش» با اقتباس از رمان پرفروش «‌فیلیپ پولمن» به عنوان پروژه بزرگ بعدی شبکه HBO پخش خواهد شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از ورایتی، «نیروی اهریمنی‌اش» نام پروژه پرهزینه‌ای است که با همکاری BBC و HBO با اقتباس از سه‌گانه معروف «‌نیروی اهریمنی‌اش» آماده پخش شده است.

«نیروی اهریمنی‌اش» نام کتاب سه جلدی پرفروش «‌فیلیپ پولمن»، نویسنده برجسته بریتانیایی است که جلد آخر آن در سال ۲۰۰۰ با عنوان «دوربین کهربایی» منتشر شد و جایزه کتاب سال «وایت برد» را برای این نویسنده به ارمغان آورد. کتاب «نیروی اهریمنی‌اش» در سه جلد متفاوت با عناوین «قطب‌نمای طلایی»، «خنجر ظریف‌» و «دوربین کهربایی» منتشر شده است.

فصل اول این سریال تخیلی با بازی «دافنهکین»، «جیمز مک آووی»، «روث ویلسون» و «لینمنوئلمیرندا» همراه خواهد بود.

«دافنهکین» در این سریال نقش «لایرا» شخصیت اصلی داستانی مملو از جادوگران و شیاطین را به عهده دارد.

از دیگر هنرپیشه‌های این سریال می‌توان به «آن ماری داف»، «کلارک پیترس»، «ویل کین»، «ایان گلدر» اشاره کرد.

«جیمز کازمو» و «لوسینساماتی» که پیش از این در سریال «بازی تاج و تخت» به ایفای نقش پرداخته بودند در پروژه جدید HBO حضور خواهند داشت.

تاریخ رسمی پخش این سریال هنوز اعلام نشده است. با این حال گفته می‌شود این سریال که هر فصل آن هشت قسمت است، اواخر امسال منتشر شود.

بی بی سی پروژه ساخت فصل دوم هشت قسمتی این سریال را آغاز کرده است. HBO به عنوان یکی از تهیه‌کنندگان هر دو فصل حضور خواهد داشت و حق پخش جهانی این سریال را نیز به خود اختصاص داده است.

خواندن خبر در سایت منبع

شباهت «بازی تاج‌وتخت» با شاهنامه فردوسی

ساعت ۲۴خبرگزاری ساعت ۲۴
شباهت «بازی تاج‌وتخت» با شاهنامه فردوسی
ساعت 24-ماجراهای سریال تاج و تخت این روزها دردنیای فیلم وتلویزیون دردنیا به خبراول تبدیل شده است. درباره ماجراهای این سریال و سازگاری و تطابق دادن با کتابها و افسانه ها درهمه کشورها بحث و گفت وگو است ونداد زمانی نیز باوردارد ماجراهای این سریال با داستانهای شاهنامه مطابقت دارد.

اونوشته است: ماجراهای سرشار از قتل و دسیسه و انتقام و جادو برای کسب قدرت پادشاهی در سریال تلویزیونی «بازی تاج‌وتخت» در یک سرزمین افسانه ایی می‌گذرد که شبیه دوران قرون وسطای هزار سال پیش اروپا است. زمانی که مصادف با انتشار اشعار شاهنامه فردوسی است. ماجراهای این سریال بسیار معروف تلویزیونی که توجه جهانی را به خود جلب کرده نیز از بسیاری جهات شبیه شاهنامه فردوسی است. آنها که این سریال را دنبال می‌کنند خیلی راحت می‌توانند اتفاقات خونین و حتی جادویی درون شاهنامه را با آن مقایسه کنند:

شاهنامه ماجرای اوج و فرود ۵۰ شاه است که در بین شان سه ملکه هم دیده می‌شود. شاهنامه با روایت قصه اولین شاه کیومرث تا آخرین شان یزدگرد، از یک نظر چیزی نیست جز رقابت و کشتار و سر به نیست ساختن دودمان‌های مختلف…قهرمانان مختلف از رستم تا ضحاک مدام در حال جنگ و دسیسه برای حفظ یا نابودی یک پادشاهی هستند. شاهنامه رزم‌نامه‌ای است که هم یک بخش اسطوره ایی دارد که از زمان کیومرث تا پادشاهی فریدون را روایت می‌کند. در بخش پهلوانی شاهد قیام کاوهٔ آهنگر هستیم و کشته شدن رستم که با قدرت گیری بهمن پسر اسفندیار ادامه می‌یابد. در قسمت تاریخی شاهنامه از پادشاهی بهمن و یورش اسکندر به ایران و تسخیر ایران به دست اعراب حرف زده می‌شود. سیامک پسر اولین پادشاه شاهنامه یعنی کیومرث در جنگ با دیوان کشته می‌شود. پس از مرگ کیومرث، هوشنگ (پسر سیامک) پادشاه هفت اقلیم می‌گردد و انتقام پدرش را از دیوان می‌گیرد. جمشید برای مدت طولانی پادشاه می‌شود ولی وقتی ضحاک تاج و تختش را سرنگون می‌کند جمشید را دو شقه می‌کند. ضحاک با وسوسه ابلیس پدر خودش مرداس را به قتل می‌رساند ولی خودش نیز قربانی پلیدی‌های ابلیس می‌شود که به عنوان آشپزی زبردست به کاخش راه می‌یابد و با بوسیدن شانه هایش، موجب می‌شود که دو مار بر روی شانه‌اش برویند. خود ضحاک نیز توسط فریدون از تاج و تخت به پایین کشیده شده و در یک غار به دار آویخته می‌شود. فریدون منطقه فرمانروایی خود را به سه قسمت تقسیم می‌کند و هر بخش را به یکی از پسران خود می‌سپرد. پادشاهی ایران به ایرج، توران به تور و شام را به سلم می‌دهد. تور و سلم، ایرج را می‌کشند و فریدون به کمک منوچهر به خونخواهی ایرج به پا می‌خیزد. منوچهر نیز که نوادهٔ فریدون و پسر پشنگ بود، تور و سلم را به یاری پهلوانانی مانند نریمان و قارن به قتل می‌رساند. جنگ خونین برای تاج و تخت محدود به پادشاهان شاهنامه نمی‌شود. این روایت شاعرانه از تاریخ کهن ایران نیز، سرشار از زد و بند و زیرکی و برادرکشی و پسرکشی و دربدری و خیانت در بین جنگاواران و پهلوانان است. کی‌کاووس به مازندران حمله می‌کند ولی ارژنگ پادشاه مازندران به کمک جادوی دیو سپید می‌تواند کی‌کاووس و لشکریانش را کور کند. رستم با کشتن دیو سپید و درآوردن جگرش و قرار دادن آن بر چشم جنگاوران کور شده ایران، آنها را شفا می‌دهد. رستم حتی سودابه را با خنجرش به قتل می‌رساند تا انتقام قتل سیاوش توسط افراسیاب را گرفته باشد. کیخسرو نیز دست به قتل افراسیاب می‌زند تا انتقام مرگ سیاوش که پدرش بود را گرفته باشد. بازی مرگبار «تاج‌وتخت» شاهنامه مدام ادامه می‌یابد و قربانیان گرانقدری نظیر سهراب و اسفندیار را نیز به کام مرگ می‌کشاند.

خواندن خبر در سایت منبع

رقابت خانه پوشالی و بازی تاج و تخت برای بدترین فصل پایانی

همشهریخبرگزاری همشهری
رقابت خانه پوشالی و بازی تاج و تخت برای بدترین فصل پایانی
همشهری آنلاین: فصل پایانی سریال «بازی تاج و تخت» به یک ناامیدی بزرگ نزد هواداران و منتقدان تبدیل شده تا به جمع معدود سریال‌ اپیزودی بپیوندد که تاکنون چنین افت شدید را در فصل پایانی خود تجربه کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، نمودارهایی که از محبوب‌ترین سریال‌های تلویزیونی آمریکایی در چند سال اخیر بر اساس امتیاز کاربران و منتقدان در وب‌سایت «IMDb» در فصل‌های مختلف از ابتدا تا انتها منتشر شده است، به خوبی نشان می‌دهد که فصل هشتم و پایانی این مجموعه تلویزیونی تا چه اندازه در برآورده کردن انتظارات مخاطبان ضعیف عمل کرده است.

متوسط امتیاز کاربران تا فصل ماقبل پایانی به سریال «بازی تاج و تخت» بین ۸٫۵ تا نزدیک به ۱۰ بوده است اما در فصل هشتم در بدترین حالت به ۶ هم رسیده است!

قسمت اول از فصل هشتم و پایانی این سریال که پس از چند ماه رونمایی شد آمار فوق‌العاده ۱۷٫۴ میلیون بیننده رسمی را به ثبت رساند اما ظاهرا فصل پایانی که آخرین اپیزود آن نیز امشب (یکشنبه) رونمایی می‌شود چندان مطابق با خواسته‌ها و انتظارات هواداران پیش نرفته و به همین دلیل امتیاز بسیار کمی در مقایسه با سایر فصل‌ها کسب کرده است، این در حالی است که فصل پایانی سریالی چون «برکینگ بد» با تحسین جهانی رو به رو شد و نمره‌ای بالاتر از همه فصول گرفت.

سریال‌های معروفی چون «لاست»، «سوپرانوز»، «۲۴»، «وایر»، «مرد دیوانه» و «برکینگ بد» همگی روندی تقریبا با ثبات در تمامی فصول از نظر اقبال مخاطبان و منتقدان داشتند و تنها سریال معروف «خانه پوشالی» بود که در فصل پایانی از لحاظ امتیاز در سایت «IMDb» عملکرد فاجعه‌باری داشت و امتیاز آن به ۵ و کمتر از آن رفت. البته دلیل اصلی این افت فاحش ماجرای رسوایی اخلاقی «کوین اسپیسی» بازیگر اصلی این سریال بود که در نهایت به اخراج او از این مجموعه انجامید و جایگزین کردن او دیگر نتوانست اقبال مخاطبان را به این مجموعه بازگرداند.

نمودار فصل‌های سریال‌های معروف آمریکایی بر اساس امتیاز «IMDb»

سریال «بازی تاج و تخت» توسط «دیوید بیناف» و «دی. بی. وایس» برای شبکه «HBO» و بر اساس مجموعه داستان‌های فانتزی «ترانه یخ و آتش» نوشته «جورج آر. آر. مارتین» در هشت فصل ساخته شده است. انتشار فصل هشتم و پایانی این سریال از ۱۴ آوریل ۲۰۱۹ آغاز شد و قرار است آخرین قسمت آن در تاریخ ۱۹ می‌منتشر شود. کد خبر ۴۴۰۹۵۳

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

برترین‌هابرترین‌ها11 ساعت قبل
وب‌سایت عصر ایران - نهال موسوی: دوشنبه ۳ تیر دوازدهمین قسمت برنامه عصر جدید پخش شد و در نهایت بین ۳ اجرای زهرا بیرامی، اجرای حرکات نمایشی با موتور و دوچرخه توسط سامان قنبری و میلاد ناصری و خوانندگی کارزان و عبدالباسط قاسمی برادران کرد سنندجی با تصمیم داوران از راه‌یابی به مرحله آرا مردمی بازماندند. بعد از پخش برنامه اعتراضات زیادی به این تصمیم داوران در فضای مجازی شکل گرفت و به زعم بسیاری از کاربران حق این ۲ برادر سنندجی ضایع شد. این مدل انتخاب بر اساس رای داوران در تمامی این برنامه‌ها به شکل صریح و مقابل چشم بیننده تلویزیونی صورت می‌گیرد و هر داور با اعلام نظرش درباره اجرا و گفتن بله یا خیر نظرش را اعلام می‌کند. عصر جدید هم در بخش اول برنامه و در همین برنامه‌های اخیر همین شکل رای دهی را دارد. این مدل انتخاب در برنامه‌هایی معمول است که تخصصی بر یک رشته یا حرفه متمرکز است.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 ساعت قبل

۱۲ خوراکی که نباید یخ بزنند!

9+
عصر ایرانعصر ایران8 ساعت قبل
تسنیمتسنیم21 ساعت قبل
وی بیان کرد: یکی از حوزه‌های درآمدزا توسعه صنعت گردشگری است که هم ارزآوری دارد و هم زمینه معرفی ابعاد مختلف ظرفیت‌های گردشگری را فراهم می‌کند. استاندار تهران با اشاره به اولویت قرار دادن طرح‌های گردشگری در استان افزود: همه دستگاه‌ها و ارگان‌های مختلف از جمله آب منطقه‌ای، محیط زیست، برق و غیره هم‌افزایی لازم جهت تسریع در پروژه‌های گردشگری و رفع مشکلات آن‌ها را در دستور کار قرار دهند. محسنی بندپی عنوان کرد: در این جلسه پروژه تخت رستم شهریار با ۳۴۵ هکتار که در ابعاد مختلف در حوزه گردشگری فعال می‌شود مورد بررسی قرار گرفت که محیط زیست نیز ارزیابی محیط زیست این پروژه را انجام می‌دهد تا زمینه اشتغال ۳ هزار و ۵۰۰ نفر فراهم شود. وی همچنین با اشاره به دیگر پروژه‌های مورد بررسی در این جلسه گفت: چهار پروژه گردشگری دیگر نیز در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت که تعامل مناسبی جهت بهبود روند فعالیت این پروژه‌ها از سوی دستگاه‌های استان ایجاد شده است. انتهای پیام/ش
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
دلیلی برای بودن یک مددکار باوجدان در کنار رئیس زندان که عاشق است و خجالتی. جایی که برای دادن اطلاعات به مخاطب، مددکار را با زندانی شاهد فرار میبینیم و از دست داشتن مددکار در فرار زندانی میگویند. اعتقاد، عشق و انسانیتسه اصلی که سرخ پوست بر اساس آن‌ها بنا شده، پیش رفته و به پایان میرسد. با این تعاریف انتهای سرخ پوست نه تنها بیرون نمیزند و نازیبا نیست که بلعکس نشان از تکمیل شخصیت رئیس زندان دارد. در انتها آنکه سرخ پوست غیر قابل پیشبینی و خارق العاده نیست، اما دقیق، درست و زیبا است.
عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل
بخشی از متن (سواد زندگی): * تحقیقات علمی نشان می‌دهد در ۸۲ درصد از افراد، عاشق شدن در سنین بالای ۴۵ سال و زیر ۲۵ سال تفاوت آماری معناداری نشان نمی‌دهد. اگر پدر یا مادرتان به واسطه جدا شدن یا مرگ همسر، تنها هستند، حق دارند مانند یک جوان ۲۵ ساله عاشق شوند. این یک واقعیت علمی است نه فقط یک توصیه اخلاقی یا اجتماعی. اگر در میانسالی یا کهنسالی هستید، می‌توانید عاشق شوید و عشق تان را ابراز و اعلام کنید. … مردها به خاطر ویژگی‌های هورمونی شان بیشتر معطوف به شهوت هستند و زن‌ها متمایل به عشق.

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


سپاه می‌گوید پهپاد آمریکا رو سرنگون کرده، پنتاگون می‌گوید پهپادی نداشتیم

6 روز قبلپوشش خبری3

محمد یا محمدرضا؛ کدامیک از برادران خاتمی دروغ می‌گوید؟ + فیلم

4 روز قبلمشرق‌نیوز2

افشاکنندگان فسادهای مسئولان مورد حمایت قرار گیرند

6 روز قبلفارس2

استفاده از کارت سوخت شخصی از ۲۰ مرداد الزامی است

2 روز قبلجام نیوز1

وزارت بهداشت: نگرانی از کاهش مراجعه مردم به مراکز درمانی به دلایل اقتصادی

4 روز قبلعصر ایران1

ضوابط ویژه برای رفتار بازیگران مشهور در سفر به خارج

4 روز قبلعصر ایران1

کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه + فیلم

5 روز قبلرکنا1

فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد

5 روز قبلالف1

پرونده| زیست شبانه در تهران؛ از شب‌های رمضان تا اولتیماتوم پلیس

6 روز قبلخبرآنلاین1

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی‌شود؟

6 روز قبلالف1