جدایی دسته‌جمعی وزیران از دولت اتریش
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

جدایی دسته‌جمعی وزیران از دولت اتریش

استعفای دسته جمعی وزرای وابسته به حزب آزادی اتریش

مهرخبرگزاری مهر
استعفای دسته جمعی وزرای وابسته به حزب آزادی اتریش
پس از آنکه صدراعظم اتریش اعلام کرد که در صدد کنارگذاشتن وزیر کشور از قدرت است، وزرای وابسته به حزب آزادی این کشور استعفای دسته جمعی خود را ارائه دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه دی پرسه، «سباستین کورتز» صدراعظم اتریش شب گذشته در سخنانی اعلام کرد که در صدد کنار گذاشتن «هربرت کیکل» وزیر کشور از قدرت است.

کمی پس از سخنان صدراعظم اتریش وزرای دیگر کابینه که در حزب آزادی این کشور عضویت دارند استعفای دسته جمعی خود را اعلام کردند.

«نوربرت هوفر» رهبر جدید حزب آزادی و «جرج لیچ فرید» وزیر حمل و نقل اتریش از جمله افرادی هستند که نام آنها در لیست استعفای دسته جمعی به چشم می‌خورد.

به گفته صدراعظم اتریش، پس از انتشار مکالمات برخی اعضای دولت در مورد قراردادها، شرایط بسیار دشوار شده و حزب حاکم فعلی در عرصه سیاسی، اعتماد بسیاری را از دست داده و بسیار لطمه دیده است.

به تازگی برخی رسانه‌ها مکالماتی از معاون صدراعظم اتریش را منتشر کرده‌اند که در آن او به برخی از نزدیکان خود وعده برخی قراردادهای کلان دولتی را داده است. انتشار این مکالمه که مربوط به سال ۲۰۱۷ است با واکنش‌های گسترده در اتریش و استعفای معاون صدراعظم منجر شد و رهبران این کشور انحلال مجلس نمایندگان و برگزاری انتخابات زودهنگام را اعلام کردند.

خواندن خبر در سایت منبع

«ایبیزا گیت»؛ خروج کامل راست افراطی از دولت اتریش

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
«ایبیزا گیت»؛ خروج کامل راست افراطی از دولت اتریش
روز دوشنبه هربرت کیکل، وزیر کشور دولت ائتلافی از سوی سباستین کورتس، صدر اعظم محافظه‌کار از کار برکنار شد. پس از آن نوربرت هوفر، رهبر جدید حزب آزادی و وزیر حمل و نقل از تمام هم حزبی‌هایش خواست دولت را ترک کنند.
«ایبیزا گیت»؛ خروج کامل راست افراطی از دولت اتریش - 0

حزب راست‌گرای افراطی «آزادی»، نیرومندترین جریان ملی‌گرای اتریش اعلام کرد تمامی وزرای این حزب از مقام خود در دولت ائتلافی استعفا دادند.

بحران سیاسی در اتریش پس از انتشار یک فایل ویدیویی از مذاکره هاینتس کریستیان اشتراخه، رهبر حزب آزادی با یک زن روس در ایبیزای اسپانیا به وجود آمد. در این ویدیوآقای اشتراخه در حال چانه‌زنی بر سر اعطای قراردادهای دولتی در ازای کسب حمایت سیاسی مشاهده می‌شود.

روز دوشنبه هربرت کیکل، وزیر کشور دولت ائتلافی از سوی سباستین کورتس، صدر اعظم محافظه‌کار از کار برکنار شد. پس از آن نوربرت هوفر، رهبر جدید حزب آزادی و وزیر حمل و نقل از تمام هم حزبی‌هایش خواست دولت را ترک کنند.

رسانه‌های آلمانی و اتریشی می‌گویند زنی که در ویدئو دیده می‌شود با ایگور ماکاروف، یکی از الیگارک‌های روسیه نسبت خانوادگی دارد. با این حال مسکو و آقای ماکاروف هرگونه ارتباط با این ماجرا را رد کرده‌اند.

بیشتر بخوانید: ویدئوی جنجالی معاون پیشین صدراعظم اتریش؛ در ویلای ایبیزا چه گذشت؟

پس از این جنجال سیاسی سباستین کورتس با حمایت الکساندر فن در بلن، رئیس جمهوری اعلام کرد که انتخابات زودهنگام پارلمانی ماه سپتامبر امسال برگزار خواهد شد.

ائتلاف میان محافظه‌کاران با جریان راست افراطی در اتریش، یکی از مدل‌های به شدت مورد علاقه احزاب مهاجرستیز در اروپا برای کسب قدرت سیاسی به شمار می‌رود.

خواندن خبر در سایت منبع

طرح استیضاح صدراعظم اتریش در پارلمان کلید خورد

انتخابخبرگزاری انتخاب
طرح استیضاح صدراعظم اتریش در پارلمان کلید خورد
بحران رسوایی معاون صدراعظم اتریش که به کناره گیری وی و خروج دسته جمعی وزیران حزب آزادی از دولت ائتلافی انجامید، اکنون دامن «سباستین کورتس» را نیز گرفته است.
طرح استیضاح صدراعظم اتریش در پارلمان کلید خورد - 0

بحران رسوایی معاون صدراعظم اتریش که به کناره گیری وی و خروج دسته جمعی وزیران حزب آزادی از دولت ائتلافی انجامید، اکنون دامن «سباستین کورتس» را نیز گرفته است.

خبرگزاری د. پ. آ. آلمان نوشت، رسوایی انتشار ویدیوی دیدار «هاینتس کریستیان اشتراخه» معاون صدراعظم اتریش پیامد‌های ناگوار زیادی برای احزاب حاکم این کشور به دنبال داشت.

بر این اساس این رسوایی که کناره گیری اشتراخه و عذرخواهی کورتس را به همراه داشت در ادامه به گسترش شکاف بین احزاب ائتلافی «آزادی» و «مردم» انجامید به طوری که حزب راستگرای آزادی در اعتراض به برکناری هم حزبی خود «هربرت کیکل» از سمت وزارت کشور، تمامی وزیران خود را از دولت بیرون کشید.

حتی «پاملا رندی-واگنر» رهبر این حزب یک گام فراتر گذاشت و خواهان تغییر کامل در مجموعه دولت شد و پیشنهاد داد تا زمان برگزاری انتخابات زودهنگام در ماه سپتامبر دولت انتقالی متشکل از کارشناسان اداره کشور را به عهده بگیرد.

در چنین شرایطی «سباستین کورتس» در آستانه رای عدم اعتماد در پارلمان قرار گرفته است؛ «پتر پیلتز» از فهرست نمایندگان اپوزیسیون «اکنون» روز دوشنبه از تهیه طرح استیضاح کورتس خبر داد و ابراز امیدواری کرد حزب مردم که سابقا همپیمان وی بود، به این جریان بپیوندد.

در همین رابطه وزیر کشور برکنار شده اتریش گفت: عقل سلیم می‌گوید نباید از کسی که پیش‌تر به دلیل بی اعتمادی از دولت خارج شده، انتظار رای اعتماد داشته باشید.

مطابق با قوانین اتریش اگر طرح استیضاح کورتس موافقت اکثریت پارلمان اتریش را جلب کند، در آن صورت وی باید فردی را برای ریاست دولت جدید معرفی کند.

به گفته عضو ارشد فهرست «اکنون» با کلید خوردن طرح استیضاح کورتس، وی از دولت خداحافظی خواهد کرد و این اتفاق خوبی است.

پیتلز تاکید می‌کند که کورتش در مورد رسوایی اخیر و بحرانی شدن اوضاع دولت، مقصر است.

شب گذشته بدنبال انتشار یک نوار ویدئویی و رسوایی 'هاینس کریستین اشتراخه' رهبر حزب راست افراطی 'آزادی' FPÖ' اتریش و معاون صدراعظم این کشور، تمام وزرای کابینه از حزب آزادی از جمله هربرت کیکل وزیر کشور از سمت خود استعفا کردند.

در این استعفا همچنین نام افراد دیگری، چون 'نوربرت هوفر' رهبر جدید حزب آزادی و 'جرج لیچ فرید' وزیر حمل و نقل اتریش نیز به چشم می‌خورد.

پیشتر اشتراخه رهبر حزب راست افراطی 'آزادی' اتریش در پی انتشار یک ویدئوی جنجالی حاکی از ارتباط او با افرادی در روسیه از مقام خود کناره گیری کرد و متعاقبا صدراعظم اتریش برگزاری انتخابات زودهنگام در ماه سپتامبر (شهریور) را اعلام کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

عصر ایرانعصر ایران6 ساعت قبل
جسد این پدر و دختر روز دوشنبه در رود مرزی «برونسویل» بین ایالات تگزاس و مکزیک کشف شده است. بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، نخستین عکس از جسد این پدر و دختر از سوی یک خبرنگار مکزیکی گرفته شده است. این عکس طی ساعات گذشته به شدت در رسانه‌ها و فضای مجازی در جهان در حال انتشار است. این عکس همچنین یادآور ماجرای پسربچه خردسال کرد سوری «آیلان» است که ۴ سال پیش پیکر بی‌جان او در سواحل بدروم ترکیه، جهان را شوکه کرد. عکس پیکر بی جان «آیلان» که ۴ سال پیش دنیا را شوکه و غمگین کرد.
نامه‌نیورنامه‌نیور9 ساعت قبل
على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند. على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند.
الفالف19 ساعت قبل
وی تصریح کرد: اموال وزیر امورخارجه کشورمان را هم ضبط میکنند که البته ایشان نه در آمریکا و نه در جای دیگری در خارج از کشور حتی یک حساب بانکی و یک وجب ملک نداشته و ندارند. گفتنی است، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا شب گذشته تحریم‌های جدیدی علیه ایران را امضا کرد. آمریکا اعلام کرده بود که ظریف وزیر خارجه ایران در لیست تحریم‌های جدید امریکا قرار خواهد گرفت و ظریف نیز شامل دور جدید تحریم‌ها خواهد بود. در همین رابطه سید عباس موسوی سخنگوی دستگاه دیپلماسی نیز در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: «تحریم بی‌حاصل رهبری ایران و نیز فرمانده دیپلماسی کشور یعنی بسته شدن همیشگی راه دیپلماسی با دولت مستأصل آمریکا. دولت ترامپ در حال نابودی همه سازوکارهای جا افتاده بین المللیبرای حفظ صلح و امنیت جهانی است.»
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
پیشنهاد ماپول را به جای صنایع در چاه ول می‌‌کنند/صنایع قربانی بانک‌ها شدند /هیچ دولتی تاکنون جسارت اصلاح ساختار اقتصاد کلان در کشور را نداشته است/اگر استقلال و پرسپولیس را مجانی به دو نفر بدهند یکسال بعد پس می‌دهندسیگنال‌های یک شلیک ایرانی به «ترامپ» و «گروه بی» افزایش خطر جنگ هسته‌ای در جهان/ مهم‌ترین قدرتهای هسته‌ای دنیا را بشناسیدجنگهایی با احمقانه‌ترین علت‌ها؛ از کشتار ۱۰ هزار انسان به علت یک باد معده تا ۷ سال جنگ به علت روسپی خواندن معشوقه لویی پانزدهم/ وقتی یک خوک باعث جنگ بین دو ملت می‌شودروش‌های عجیب و ترسناک اعدام در کره شمالی را بشناسید/ از خوراک سگها و ماهی‌های گرسنه شدن تا اعدام با ضد هوایی و خمپاره/ آیا کیم جونگ اون برای قتل مخالفانش از «پرستوها» استفاده می‌کند؟ یارانه می‌تواند یک میلیون تومان شود / آمریکا احمق است که با تحریم، ما را از نفت فروشی عبور می‌دهد/ هر ایرانی برای جبران ورشکستگی موسسات مالی، ۵۰۰هزار تومان از جیب داد
برنابرنا9 ساعت قبل
انا لله و انا الیه راجعونخبر درگذشت همکار گرانقدر وزارت امور خارجه و نماینده مردم شریف نطنز و بادرود در مجلس شورای اسلامی موجب تاثر و تالم عمیق اینجانب و همکاران ایشان در وزارت امور خارجه شد. مرحوم دکتر صفاری از دیپلمات‌ها و سفرای خدوم، پرتلاش و موفق دستگاه دیپلماسی بودند که در دوران خدمت در وزارت امور خارجه منشأ خدمات و تلاش‌های بسیاری در حوزه سیاست خارجی شدند. این ضایعه غم انگیز را به خانواده آن مرحوم، مردم حوزه انتخابیه و همچنین همکاران ایشان در مجلس شورای اسلامی و وزارت امور خارجه تسلیت می‌گویم و از درگاه خداوند سبحان برای آن مرحوم غفران الهی و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت می‌نمایم. محمدجواد ظریفوزیر امور خارجه
نامه‌نیورنامه‌نیور9 ساعت قبل
معتقدم اصلاح طلبان امروز در مسیر نوعی افکارسازی برای آقای روحانی پیش می‌روند. آنها می‌خواهند آقای روحانی زیر پای خود را شل ببیند و استعفا دهد. روحانی از اول هم روحیه نداشتآقای روحانی روز گذشته گفته بود «اذیت کردند و غر زدند که نگذاشتند یک روز لذت ببریم»، آیا می‌توان گفت تاب آوری دولت روحانی کم شده است؟ آقای روحانی از اول هم روحیه نداشت. جهانگیری یکجاهایی از دست روحانی کلافه و عصبانی می‌شودآیا آقای جهانگیری نقش کاتالیزور را برای استعفای آقای روحانی ایفا می‌کند؟ خیر این ناراحتی‌های آقای جهانگیری از آقای روحانی را برنامه ریزی شده نمی‌دانم. دولت روحانی به پایان ۹۸ می‌رسد؟ زمان نمی‌توانم بدهم چون دولت حتی یک نقطه اتکا ندارد که براساس آن بتواند سایر حوزه‌ها را ترمیم کند.

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


سپاه می‌گوید پهپاد آمریکا رو سرنگون کرده، پنتاگون می‌گوید پهپادی نداشتیم

6 روز قبلپوشش خبری3

محمد یا محمدرضا؛ کدامیک از برادران خاتمی دروغ می‌گوید؟ + فیلم

4 روز قبلمشرق‌نیوز2

افشاکنندگان فسادهای مسئولان مورد حمایت قرار گیرند

6 روز قبلفارس2

استفاده از کارت سوخت شخصی از ۲۰ مرداد الزامی است

2 روز قبلجام نیوز1

وزارت بهداشت: نگرانی از کاهش مراجعه مردم به مراکز درمانی به دلایل اقتصادی

4 روز قبلعصر ایران1

ضوابط ویژه برای رفتار بازیگران مشهور در سفر به خارج

4 روز قبلعصر ایران1

کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه + فیلم

5 روز قبلرکنا1

فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد

5 روز قبلالف1

پرونده| زیست شبانه در تهران؛ از شب‌های رمضان تا اولتیماتوم پلیس

6 روز قبلخبرآنلاین1

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی‌شود؟

6 روز قبلالف1