جدایی دسته‌جمعی وزیران از دولت اتریش
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

جدایی دسته‌جمعی وزیران از دولت اتریش

استعفای دسته جمعی وزرای وابسته به حزب آزادی اتریش

مهرخبرگزاری مهر
استعفای دسته جمعی وزرای وابسته به حزب آزادی اتریش
پس از آنکه صدراعظم اتریش اعلام کرد که در صدد کنارگذاشتن وزیر کشور از قدرت است، وزرای وابسته به حزب آزادی این کشور استعفای دسته جمعی خود را ارائه دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه دی پرسه، «سباستین کورتز» صدراعظم اتریش شب گذشته در سخنانی اعلام کرد که در صدد کنار گذاشتن «هربرت کیکل» وزیر کشور از قدرت است.

کمی پس از سخنان صدراعظم اتریش وزرای دیگر کابینه که در حزب آزادی این کشور عضویت دارند استعفای دسته جمعی خود را اعلام کردند.

«نوربرت هوفر» رهبر جدید حزب آزادی و «جرج لیچ فرید» وزیر حمل و نقل اتریش از جمله افرادی هستند که نام آنها در لیست استعفای دسته جمعی به چشم می‌خورد.

به گفته صدراعظم اتریش، پس از انتشار مکالمات برخی اعضای دولت در مورد قراردادها، شرایط بسیار دشوار شده و حزب حاکم فعلی در عرصه سیاسی، اعتماد بسیاری را از دست داده و بسیار لطمه دیده است.

به تازگی برخی رسانه‌ها مکالماتی از معاون صدراعظم اتریش را منتشر کرده‌اند که در آن او به برخی از نزدیکان خود وعده برخی قراردادهای کلان دولتی را داده است. انتشار این مکالمه که مربوط به سال ۲۰۱۷ است با واکنش‌های گسترده در اتریش و استعفای معاون صدراعظم منجر شد و رهبران این کشور انحلال مجلس نمایندگان و برگزاری انتخابات زودهنگام را اعلام کردند.

خواندن خبر در سایت منبع

«ایبیزا گیت»؛ خروج کامل راست افراطی از دولت اتریش

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
«ایبیزا گیت»؛ خروج کامل راست افراطی از دولت اتریش
روز دوشنبه هربرت کیکل، وزیر کشور دولت ائتلافی از سوی سباستین کورتس، صدر اعظم محافظه‌کار از کار برکنار شد. پس از آن نوربرت هوفر، رهبر جدید حزب آزادی و وزیر حمل و نقل از تمام هم حزبی‌هایش خواست دولت را ترک کنند.
«ایبیزا گیت»؛ خروج کامل راست افراطی از دولت اتریش - 0

حزب راست‌گرای افراطی «آزادی»، نیرومندترین جریان ملی‌گرای اتریش اعلام کرد تمامی وزرای این حزب از مقام خود در دولت ائتلافی استعفا دادند.

بحران سیاسی در اتریش پس از انتشار یک فایل ویدیویی از مذاکره هاینتس کریستیان اشتراخه، رهبر حزب آزادی با یک زن روس در ایبیزای اسپانیا به وجود آمد. در این ویدیوآقای اشتراخه در حال چانه‌زنی بر سر اعطای قراردادهای دولتی در ازای کسب حمایت سیاسی مشاهده می‌شود.

روز دوشنبه هربرت کیکل، وزیر کشور دولت ائتلافی از سوی سباستین کورتس، صدر اعظم محافظه‌کار از کار برکنار شد. پس از آن نوربرت هوفر، رهبر جدید حزب آزادی و وزیر حمل و نقل از تمام هم حزبی‌هایش خواست دولت را ترک کنند.

رسانه‌های آلمانی و اتریشی می‌گویند زنی که در ویدئو دیده می‌شود با ایگور ماکاروف، یکی از الیگارک‌های روسیه نسبت خانوادگی دارد. با این حال مسکو و آقای ماکاروف هرگونه ارتباط با این ماجرا را رد کرده‌اند.

بیشتر بخوانید: ویدئوی جنجالی معاون پیشین صدراعظم اتریش؛ در ویلای ایبیزا چه گذشت؟

پس از این جنجال سیاسی سباستین کورتس با حمایت الکساندر فن در بلن، رئیس جمهوری اعلام کرد که انتخابات زودهنگام پارلمانی ماه سپتامبر امسال برگزار خواهد شد.

ائتلاف میان محافظه‌کاران با جریان راست افراطی در اتریش، یکی از مدل‌های به شدت مورد علاقه احزاب مهاجرستیز در اروپا برای کسب قدرت سیاسی به شمار می‌رود.

خواندن خبر در سایت منبع

طرح استیضاح صدراعظم اتریش در پارلمان کلید خورد

انتخابخبرگزاری انتخاب
طرح استیضاح صدراعظم اتریش در پارلمان کلید خورد
بحران رسوایی معاون صدراعظم اتریش که به کناره گیری وی و خروج دسته جمعی وزیران حزب آزادی از دولت ائتلافی انجامید، اکنون دامن «سباستین کورتس» را نیز گرفته است.
طرح استیضاح صدراعظم اتریش در پارلمان کلید خورد - 0

بحران رسوایی معاون صدراعظم اتریش که به کناره گیری وی و خروج دسته جمعی وزیران حزب آزادی از دولت ائتلافی انجامید، اکنون دامن «سباستین کورتس» را نیز گرفته است.

خبرگزاری د. پ. آ. آلمان نوشت، رسوایی انتشار ویدیوی دیدار «هاینتس کریستیان اشتراخه» معاون صدراعظم اتریش پیامد‌های ناگوار زیادی برای احزاب حاکم این کشور به دنبال داشت.

بر این اساس این رسوایی که کناره گیری اشتراخه و عذرخواهی کورتس را به همراه داشت در ادامه به گسترش شکاف بین احزاب ائتلافی «آزادی» و «مردم» انجامید به طوری که حزب راستگرای آزادی در اعتراض به برکناری هم حزبی خود «هربرت کیکل» از سمت وزارت کشور، تمامی وزیران خود را از دولت بیرون کشید.

حتی «پاملا رندی-واگنر» رهبر این حزب یک گام فراتر گذاشت و خواهان تغییر کامل در مجموعه دولت شد و پیشنهاد داد تا زمان برگزاری انتخابات زودهنگام در ماه سپتامبر دولت انتقالی متشکل از کارشناسان اداره کشور را به عهده بگیرد.

در چنین شرایطی «سباستین کورتس» در آستانه رای عدم اعتماد در پارلمان قرار گرفته است؛ «پتر پیلتز» از فهرست نمایندگان اپوزیسیون «اکنون» روز دوشنبه از تهیه طرح استیضاح کورتس خبر داد و ابراز امیدواری کرد حزب مردم که سابقا همپیمان وی بود، به این جریان بپیوندد.

در همین رابطه وزیر کشور برکنار شده اتریش گفت: عقل سلیم می‌گوید نباید از کسی که پیش‌تر به دلیل بی اعتمادی از دولت خارج شده، انتظار رای اعتماد داشته باشید.

مطابق با قوانین اتریش اگر طرح استیضاح کورتس موافقت اکثریت پارلمان اتریش را جلب کند، در آن صورت وی باید فردی را برای ریاست دولت جدید معرفی کند.

به گفته عضو ارشد فهرست «اکنون» با کلید خوردن طرح استیضاح کورتس، وی از دولت خداحافظی خواهد کرد و این اتفاق خوبی است.

پیتلز تاکید می‌کند که کورتش در مورد رسوایی اخیر و بحرانی شدن اوضاع دولت، مقصر است.

شب گذشته بدنبال انتشار یک نوار ویدئویی و رسوایی 'هاینس کریستین اشتراخه' رهبر حزب راست افراطی 'آزادی' FPÖ' اتریش و معاون صدراعظم این کشور، تمام وزرای کابینه از حزب آزادی از جمله هربرت کیکل وزیر کشور از سمت خود استعفا کردند.

در این استعفا همچنین نام افراد دیگری، چون 'نوربرت هوفر' رهبر جدید حزب آزادی و 'جرج لیچ فرید' وزیر حمل و نقل اتریش نیز به چشم می‌خورد.

پیشتر اشتراخه رهبر حزب راست افراطی 'آزادی' اتریش در پی انتشار یک ویدئوی جنجالی حاکی از ارتباط او با افرادی در روسیه از مقام خود کناره گیری کرد و متعاقبا صدراعظم اتریش برگزاری انتخابات زودهنگام در ماه سپتامبر (شهریور) را اعلام کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

واکنش به تهدید ترور سردار قاآنی

آخرین خبرآخرین خبر1 روز قبل

تسلط کامل دختر سردار سلیمانی به زبان عربی با لهجه لبنانی

آخرین خبرآخرین خبر1 روز قبل

فیلم | تشویق ممتد سردار شهید قاسم سلیمانی در ونزوئلا

همشهریهمشهری2 روز قبل
مراسم بزرگداشت شهید قاسم سلیمانی در ونزوئلا برگزار شد. در این مراسم مهمانان حاضر به احترام شهید قاسم سلیمانی قیام کردند و او را مورد تشویق ممتد قرار دادند. دریافت ۴ MB کد خبر ۴۸۰۱۷۱

ذره‌بین ۸ | دست قدرت خدا

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
۲۷ دی ماه ۹۸؛ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پس از ۸ سال برای خطبه‌های نماز جمعه راهی مصلای تهران می‌شوند. اوضاع پیچیده منطقه و جهان در این دو هفته پر افت و خیز باعث شد تا رسانه‌های جهان به گمانه زنی درباره سخنان رهبر معظم انقلاب بپردازند. چندین شبکه تلویزیونی داخلی و خارجی نیز به صورت زنده این رویداد را پوشش دادند. اما آنچه خطبه‌های ۲۷ دی ماه را از دیگر رویدادها متفاوت می‌کرد چه بود؟ پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR در هشتمین شماره از گزارش‌های خبری-تحلیلی ذره‌بین به این موضوع می‌پردازد. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

فیلم | برخورد جالب پوتین با سرباز فلسطینی گارد تشریفات که کلاهش افتاد

همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، روزنامه «ایزوستیا»، چاپ مسکو، امروز نوشت: مردم فلسطین برخورد ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در برخورد با افسر گارد احترام فلسطین که کلاه او را برداشته و سرش گذاشت، را تحسین کردند. رئیس جمهوری روسیه در تاریخ ۲۳ ژانویه (سوم بهمن ماه) برای مذاکره با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین وارد بیت لحم شد. پوتین در محل اقامت محمود عباس منتظر استقبال رسمی با حضور نیروهای نظامی فلسطینی بود. این خبرنگار یادآور شد که رئیس جمهوری روسیه با این حرکت، احترام خود برای گارد نظامی فلسطین را نشان داده است. در زیر این ویدئو جملاتی مانند: «با احترام و قدردانی از برخورد شما، خوش آمدید، مهمان عزیز رئیس جمهوری پوتین، احترام به شما» و مطالبی از این قبیل نوشته است.

فیلم | بن سلمان باعث گران‌ترین طلاق تاریخ شد

همشهریهمشهری1 روز قبل

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری2 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری2 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری2 هفته قبل

سرمایه گذاری صباایده در استارتاپ فلایتیو؛ ‌مالک آپارات وارد بازار گردشگری آنلاین می‌شود

تکراتوچند ثانیه قبل

گواردیولا: مقابل فولام مصمم به کسب پیروزی بودیم/ هدف بعدی‌مان صعود به فینال جام اتحادیه است

تسنیم7 دقیقه قبل

دژاگه: کسی درباره انتخاب دایی از من سوال نپرسید/فحاشی؟ فوتبال همین است دیگر

قدس آنلاین7 دقیقه قبل

رونمایی از کیت جدید تمرینی بارسلونا در روز بازگشت عثمان دمبله (عکس)

طرفداری8 دقیقه قبل

برخی نقاط کرج حتی زمستان هم بوی تعفن می‌آید

ایسنا9 دقیقه قبل

ویدیو؛ تبریک تولد ژاوی توسط اکانت یوفا

طرفداری9 دقیقه قبل

بازدید ۲۵ هزار زائر غیر ایرانی از موزه آستان مقدس بانوی کرامت

مهر9 دقیقه قبل