اخبار روز بازار خودرو - سه‌شنبه 31 اردیبهشت‌ماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - سه‌شنبه 31 اردیبهشت‌ماه

کشور را به بازار خودروهای «دست‌دوم» خارجی تبدیل نکنیم

ایسناخبرگزاری ایسنا
کشور را به بازار خودروهای «دست‌دوم» خارجی تبدیل نکنیم
یک فعال صنعت خودرو واردات خودرو دست دوم خارجی برای کاهش التهابات بازار را تصمیم درستی ندانست و گفت: نباید کشور را به بازار خودروهای قراضه اروپایی تبدیل کنیم.

بابک کریمخان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به صحبت‌هایی که درباره واردات خودروهای دست دوم مطرح است، اظهار کرد: اگرچه واردات این خودروها نه تنها بر قیمت تولیدات داخل کشور بلکه حتی بر قیمت خودروهای خارجی نیز بی تأثیر نیست، اما باید به پیامدهای مثبت و منفی آن نیز توجه کرد.

وی با بیان اینکه در کشورهای اروپایی قیمت یک خودرو بعد از چهار سال افت قابل توجهی دارد و به یک چهارم تا یک پنجم می‌رسد، ادامه داد: این خودروها با قیمت پایین به کشورهایی مانند کشورهای آسیایی و یا آفریقا صادر می‌شود.

رئیس انجمن قطعه‌سازان استان کرمانشاه با اشاره به اینکه به هر حال این خودروها دست دوم هستند و چندین سال از عمر فعالیت آن‌ها می‌گذرد، یادآورشد: ورود این خودروها به داخل کشور نیازمند خدمات پس از فروش و تأمین قطعات مورد نیاز است.

کریمخان تاکید کرد: باید ببینیم چه خودروهایی به داخل کشور وارد می‌کنیم و آیا امکان تأمین قطعات و خدمات پس از فروش آنها را داریم، یا نه.

وی با بیان اینکه نباید اجازه بدهیم هر خودروی کهنه و مستهلک خارجی وارد کشور شود، عنوان کرد: ممکن است بعضی از این خودروهای دست دوم خارجی با قیمت آهن پاره به فروش برسد و نباید اجازه بدهیم چنین خودروهایی به داخل کشور وارد شود و به بازار خودروهای قراضه کشورهای اروپایی تبدیل شویم.

وی تصریح کرد: اگر قرار به اجرای این طرح باشد باید دقیقا نوع خودروهای وارداتی و میزان عمر آنها مشخص شود.

به گفته این فعال صنعت خودرو، ورود به چنین خودروهای مستهلکی علاوه بر هزینه زیادی که دارد، باعث پیامدهای دیگری از جمله مصرف سوخت زیاد، آلودگی‌های زیست محیطی و … نیز خواهد شد.

کریمخان ادامه داد: از سوی دیگر خودروی دست دوم خارجی که برای مثال قیمت آن حتی تا یک پنجم هم افت کرده باشد احتمالا با قیمت هشت تا ۱۰ هزار دلار به فروش می‌رسد و اگر بخواهیم تعرفه‌هایی که برای واردات به آن اعمال می‌شود را در نظر بگیریم قیمت آن تا ۲۰۰ میلیون تومان هم در داخل کشور خواهد رسید.

وی معتقد است، در چنین شرایطی که قیمت ارز در کشور بالا است، واردات خودرو با این نرخ ممکن است صرفه اقتصادی چندانی نداشته باشد.

رئیس انجمن قطعه سازان خودرو استان کرمانشاه از خروج قابل توجه ارز به دنبال واردات خودرو دست دوم خارجی هم یاد کرد و افزود: در شرایط کنونی که نیازمند حفظ ذخایر ارزی کشور هستیم و ممکن است برای بلندمدت به این ارز برای کالاهای اساسی‌تر نیاز داشته باشیم، منطقی نیست که بخواهیم ارز را برای واردات خودرو صرف کنیم.

کریم‌خان عنوان کرد: از سوی دیگر واردات خودرو دست دوم خارجی صدمه قابل توجهی نیز به صنعت قطعه سازی کشور وارد می‌کند و این صنعت که هم اکنون نیز با مشکلات متعددی مواجه است، دچار رکود خواهد شد.

وی معتقد است، مجموعه این عوامل نشان می‌دهد که واردات خودرو دست دوم خارجی اگرچه بازار خودرو کشور را تحت تأثیر قرار می‌دهد، اما تصمیم چندان بجایی نیست.

کریمخان حل مشکل بازار خودرو را نیازمند تصمیم‌های بلندمدت و کارشناسی دانست و یادآور شد: واردات خودرو دست دوم اروپا یک مسکن مقطعی است و نمی‌تواند برای بلندمدت مشکلات بازار خودرو کشور را حل کند.

وی با بیان اینکه برای حل مشکلات بازار خودرو کشور باید تعادلی در این بازار ایجاد کنیم، افزود: وقتی خودروساز را مجبور می‌کنیم با چارچوب قیمتی مشخص خودرو تولید کند طبیعتا با ضرر مواجه خواهد شد و در چنین شرایطی تمایلی به تولید و تحویل خودرویی که برای او ضرر دارد نخواهد داشت.

رئیس انجمن قطعه سازان خودرو استان کرمانشاه اضافه کرد: باید شرایط را برای فعالیت خودروسازان داخلی کشور تعدیل کنیم.

کریمخان با بیان اینکه تعداد قابل توجه خودرو نیز در داخل کشور به دلیل کمبود برخی از قطعات کف کارخانه‌ها مانده، تاکید کرد: یکی دیگر از راه‌هایی که می‌تواند به کاهش التهابات بازار خودرو کمک کند، تدابیر دولت برای تأمین قطعات مورد نیاز این خودروها و تزریق آنها به بازار است.

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش خودروسازان به بازگشت شورای رقابت: ورشکست می‌شویم

دیجیاتوخبرگزاری دیجیاتو
واکنش خودروسازان به بازگشت شورای رقابت: ورشکست می‌شویم

در حالی شورای رقابت تا دو سال پیش مسئول قیمت گذاری خودرو بود که در آبان ماه سال ۹۷ سازمان حمایت با تصمیم سران سه قوه مسئول قیمت‌گذاری خودرو شد. البته در این تصمیم خودروسازان باز هم حق تعیین خودسرانه قیمت‌ها را نداشتند و باید تابع سازمان حمایت و ستاد تنظیم بازار برای افزایش قیمت‌ها می‌بودند. در آن مقطع رئیس سازمان گسترش گفته بود سازمان حمایت قیمت‌ها را تعیین می‌کند و این قیمت‌ها برای بررسی به ستاد تنظیم بازار ارائه می‌شود.

پس از ورود دوباره شورای رقابت به بحث قیمت‌گذاری خودرو رئیس این شورا گفت: در پی مصوبه مجلس برای واگذاری قیمت گذاری خودرو به شورای رقابت، این موضوع در نشست شورا مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

واکنش خودروسازان به بازگشت شورای رقابت: ورشکست می‌شویم - 4

رضا شیوا اظهار داشت: در جلسه شورای رقابت، موضوع ورود دوباره شورا به بحث قیمت‌گذاری خودرو مطرح و بررسی خواهد شد. در مورد قیمت‌گذاری خودروها در جلسه شورا بحث می‌کنیم تا ببینیم که به چه نحوی باید این کار انجام شود.

شیوا ادامه داد: برای قیمت‌گذاری مجدد خودروها باید مواردی مانند تیراژ تولید خودرو، میزان تعهدات خودروسازان، محدودیت‌های موجود برای صنعت خودرو و همچنین روند عرضه خودرو مورد تحلیل قرار گیرد.

در پی عملی نشدن وعده خودروسازان و وزیر صنعت برای ساماندهی بازار خودرو و کنترل قیمت‌ها، مجلس روز گذشته در مصوبه جدیدی، قیمت‌گذاری خودروها را دوباره به شورای رقابت سپرد و به این ترتیب خودروسازان دیگر نباید تعیین کننده قیمت باشند.خودروسازان: ورشکست می‌شویم

حمدرضا نجفی منش، رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی در مصاحبه با روزنامه ایران: زمانی که قیمت‌گذاری خودرو دست شورای رقابت بود خودروسازان ۲۰ هزار میلیارد تومان زیان دیدند حال با ورود دوباره شورای رقابت به مسأله قیمت‌گذاری این زیان چند برابر خواهد شد.

وی ادامه داد: با زیان دهی دوباره خودروسازان این صنعت دیگر نمی‌تواند سرپا بماند. با کاهش قیمت‌ها و قیمت‌گذاری دستوری صنعت خودرو ورشکسته می‌شود و این همان چیزی است که کشورهای تحریم کننده ایران، دنبال می‌کنند.

رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی با قیمت‌گذاری توسط شورای رقابت قیمت‌ها چه مسیری را دنبال خواهند کرد، گفت: پیش‌بینی می‌کنم قیمت‌ها دوباره افزایش پیدا کند چرا که خودروسازان روند زیان‌دهی شان افزایش پیدا می‌کند و در جهت کاهش تولید حرکت می‌کنند. با کاهش تولید بازار با کمبود و گرانی بیشتر مواجه می‌شود.احتمال افزایش قیمت مجدد خودروها در بلند مدت

این موارد در حالی مطرح می‌شود که، انجمن خودروسازان معتقد است که طرح حاشیه بازار اصلا اجرایی نشد، اگر اجازه داده بودند که این طرح همانند دهه ۷۰ اجرا شود، اکنون قیمت خودرو در بازار کنترل شده بود. نجفی منش درباره این‌که در این شرایط چه راهکاری وجو دارد، اذعان داشت: امید ما به شورای نگهبان است که با مصوبه مجلس مخالفت کند و اجازه ندهد صنعت خودرو وارد چالش جدیدی شود.

در صورت بازگشت شورای رقابت به ماجرای تعیین قیمت اما پیش‌بینی می‌کنم قیمت‌ها دوباره افزایش پیدا کند چرا که خودروسازان روند زیان‌دهی شان افزایش پیدا می‌کند و در جهت کاهش تولید حرکت می‌کنند. با کاهش تولید بازار با کمبود و گرانی بیشتر مواجه می‌شود.

واکنش خودروسازان به بازگشت شورای رقابت: ورشکست می‌شویم - 15

مناقشه بر سر علت وضع موجود

شورای رقابت معتقد است که زیان عظیم انباشه صنایع خودروسازی کشور ناشی از مدیریت ناکارمد منابع مالی است و می‌توان با حذف و کوچک سازی سازمان و زیرج مجموعه‌های دو خودروساز، بار دیگر دو شرکت را در مسیر سودآوری قرار داد، اما در سوی مخالف، خودروسازان و بسیاری از کارشناسان معتقدند که در شرایط فعلی اقتصادی کشور، مشکل اصلی در بسته شدن مسیرهای واردات قطعه و مواد اولیه و افزایش نرخ ارز و تورم است و با وجود چنین شرایطی، قفل کردن قیمت‌ها توسط شورای رقابت می‌تواند آخرین میخ بر تابوت صنعت خودروسازی کشور باشد.

در چنین شرایطی به نظر می‌رسد که بازار خودرو و مشتریان نهایی در بازی ای دو سرباخت گرفتار شده‌اند و متاسفانه مجموعه تصمیم گیرندگان مجلس و وزارت صنعت نیز نسخه‌ای موثر برای خروج از این تنگا ارائه نمی‌دهند. از این رو به نظر نمی‌رسد که بتوان به چشم انداز جاده مخصوص در میان مدت چندان امیدوار بود.

خواندن خبر در سایت منبع

معرفی بهترین خودروهای هیبریدی در جهان

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب
معرفی بهترین خودروهای هیبریدی در جهان
خودروهای هیبریدی در بسیاری از کشورهای جهان بسیار بیشتر از خودروهای تمام برقی مورد استقبال مشتریان قرار گرفته است که در این گزارش ...

خودروهای هیبریدی در بسیاری از کشورهای جهان بسیار بیشتر از خودروهای تمام برقی مورد استقبال مشتریان قرار گرفته است که در این گزارش به مرور بهترین و پرفروش‌ترین آنها خواهیم پرداخت.

به گزارش ایران جیب از ایسنا، با توجه به آنکه در سال‌های اخیر و محبوبیت و استقبال مشتریان بازارهای خودرو از وسایل نقلیه پاک و دوستدار محیط زیست همچون خودروهای برقی و هیبریدی و پلاگین هیبریدی افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته است، بسیاری از شرکت‌های خودرو سازی در جهان به سمت و سوی معرفی تولید و عرضه چنین محصولاتی روی آورده‌اند تا نظر و رضایت مشتریان خود را کسب کرده و بدین ترتیب درآمدزایی و سودآوری خود را نیز افزایش دهند.

خودروهای هیبریدی از پیشرانه‌های احتراقی که در تمامی وسایل نقلیه بنزینی به کار برده می‌شود، بهره می‌برند که موتور برقی آن تنها نقش مکمل و کمکی دارد. موتورهای الکتریکی موجود در سیستم خودرو به یک باتری قابل شارژ مجهز شده است که نیروی موردنیازش را توسط سیستم ترمز بازیابی انرژی به دست می‌آورد. این بدان معناست که باتری به کار رفته در خودروهای هیبریدی توسط برق شهری قابلیت شارژ ندارند.

با اینکه در خودرو و مدل‌های مختلفی که شرکت‌های متفاوت تولید کرده‌اند، تفاوت‌های اساسی وجود دارد اما به طور کلی موتور الکتریکی خودروهای هیبریدی، در اصل به شتاب و سرعت پیشرانه احتراقی و بنزینی آن کمک کرده و در صورت اتمام بنزین، قادر است تا یک مسافت کم و محدود (حداکثر ۴۰ کیلومتر) را بدون نیاز به بنزین بپیماید.

در حقیقت باید گفت که ترکیب پیشرانه بنزینی و الکتریکی در خودروهای هیبریدی به منظور کاهش مصرف سوخت و آلایندگی ایجاد شده است.

یکی از بزرگترین نکات منفی و معایب خودروهای هیبریدی بدون شک قیمت بالای این محصولات است که البته پیش بینی می‌شود با افزایش محبوبیت آن و ارائه تسهیلات مناسب از سوی دولت‌های مختلف، قیمت نهایی مصرف کنندگان آن نیز کاهش خواهد یافت.

بسیاری از کشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده‌ها و گازهای گلخانه‌ای و حفظ بیشتر محیط زیست خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برساند بنابراین بسیاری از شرکت‌های خودرو سازی در جهان از خود را برای تولید انبوه خودروهای برقی جذب کرده و از برنامه‌های خود بدین منظور رونمایی کرده‌اند افزایش روز افزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروها موجب شده از شرکت‌های خودروساز در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه‌های خود در طراحی و تولید خودروهای بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.

بر اساس گزارش وب سایت cars us news، از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین خودروهای هیبریدی در جهان به ترتیب می‌توان به تویوتا پریوس (، فورد فیوژن هیبرید، شورولت وولت، کیا اوپتیما هیبرید، فورد فیوژن انرژی‌، تویوتا کمری هیبرید و هیوندای سوناتا هیبرید اشاره کرد.

تویوتا پریوس

معرفی بهترین خودروهای هیبریدی در جهان - 10

اولین سری تویوتا پریوس (Toyota Prius) که در واقع اولین وسیله نقلیه‌ی هیبرید با تولید انبوه در تاریخ خودروسازی جهان است، در سال ۱۹۹۷ رونمایی شد. این خودرو که تا سال ۲۰۰۳ تولید شد، در سه سال اول مختص بازار ژاپن بود و بعد از آن به انگلستان و آمریکا راه یافت. نسل دوم پریوس موفقیت بزرگی برای تویوتاموتورز بود و طی تولید سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۹ در ژاپن و ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۲ در چین، با پیشرانه‌ی ۷۵ و ۱۰۰ اسب بخار، نزدیک به ۱٫۲ میلیون دستگاه فروش جهانی داشت. تویوتا موفقیت پریوس را در نسل سوم، بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۵ با تولید بیش از ۲ میلیون دستگاه ادامه داد که پیشرانه‌هایی به قدرت ۱۰۰ اسب بخار با مصرف ۴ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر و ۱۳۶ اسب بخار (در مدل پرایم) با مصرف سوخت ۲٫۵ لیتر در صد کیلومتر را شامل می‌شد.

فورد فیوژن هیبرید

معرفی بهترین خودروهای هیبریدی در جهان - 14

خودروی هیبریدی فورد فیوژن از بهترین و پرفروش‌ترین خودروهای شرکت خودروسازی فورد در آمریکا به شمار می‌رود که ین شرکت تمام سعی و سرمایه خود را برای ساخت این خودروی سایز متوسط کرد تا از سدان‌های هم رده و مشابه خود همچون تویوتا کمری و هوندا آکورد جلوتر بزند. این خودروی اسپرت قدرت بالا و مصرف سوخت پایینی دارد و از معدود سدان هایی است که به سیستم چهار چرخ محرک مجهز شده است و به راننده و سرنشینان امکانات رفاهی و تفریحی متعدد و ایمنی بالایی را به ارمغان می‌آورد. این خودرو با حداکثر قدرت ۱۷۵ و گشتاور ۲۳۵ نیوتون متر قادر است به سرعتی بالغ بر ۲۰۰ کیلومتر در ساعت دست پیدا کند.

شورولت وولت

معرفی بهترین خودروهای هیبریدی در جهان - 17

شورولت ولت chevrolet volt که عرضه و فروش رسمی آن از سال ۲۰۱۰ میلادی آغاز شد، ساخت شرکت آمریکایی شورولت است که مدل سال ۲۰۱۶ آن قادر است با بهره مندی از یک موتور الکتریکی و باتری لیتیومی ۱۸٫۴ کیلووات ساعتی تا ۸۰ کیلومتر به مسیر خود ادامه دهد. مصرف ولت در حالت استفاده ترکیبی ۵٫۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است که برای یک سدان نسبتا بزرگ و لوکس مصرف بسیار پایینی به شمار می‌آید.

کیا اوپتیما هیبرید

معرفی بهترین خودروهای هیبریدی در جهان - 20

پیشرانه بنزینی کیا اوپتیما هیبریدی حجمی معادل ۲ لیتر دارد و پیشرانه الکتریکی آن نیز توسط یک باتری لیتیوم پلیمری ۱٫۶ کیلو وات ساعتی تولید قدرت می‌کند. در مجموع می‌توان گفت این خودرو توسط یک جعبه دنده ۶ سرعته تریپ تیونیک ۱۹۳ اسب بخار تولید و به چرخ‌های جلوی آن انتقال می‌دهد. گشتاور زیاد موتور الکتریکی این خودرو نیز موجب شده تا این خودروی هیبریدی کیا شتاب گیری بالا و قابل قبولی داشته باشد. همچنین طراحی داخلی کیا اوپتیما هیبرید با نمونه بنزینی آن تفاوت خاصی ندارد.

فورد فیوژن انرژی

معرفی بهترین خودروهای هیبریدی در جهان - 23

موتور بنزینی ۲٫۰ لیتری چهار سیلندر این خودروی هیبریدی با چرخه اتکینسون، ۱۴۱ اسب بخار قدرت و موتور الکتریکی آن ۱۱۸ اسب بخار قدرت تولید می‌کنند. البته زمانی که این دو پیشرانه هم زمان با هم کار کنند، خروجی آن‌ها همچنان فراتر از ۱۸۸ اسب بخار نخواهد رفت. مصرف سوخت فورد فیوژن انرژی که یکی از برترین خودروهای هیبریدی در جهان شناخته و معرفی شد، در مقیاس شهری طبق برآورد سازمان EPA، ۲٫۴۸ لیتر و در مقیاس جاده‌ای ۲٫۶۷ لیتر است.

تویوتا کمری هیبرید

معرفی بهترین خودروهای هیبریدی در جهان - 26

در تویوتا کمری هیبرید مدل ۲۰۱۶ از یک موتور ۲/۵ لیتری چهار سیلندر همراه با یک موتور الکتریکی و یک پک باتری برای پیشرانه استفاده شده است. ترکیب خروجی این سیستم به ۲۰۰ اسب‌بخار می‌رسد و با استفاده از یک سیستم CVT به چرخ‌های جلو انتقال داده می‌شود. در همین حال، سازمان حفاظت محیط زیست امریکا (EPA) میزان مصرف سوخت این خودرو را در شهر و جاده، به ترتیب ۵/۸۸ و ۶/۱۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر پیش‌بینی کرده است.

هیوندای سوناتا هیبرید

معرفی بهترین خودروهای هیبریدی در جهان - 29

خودروی سوناتا در بازار جهانی با ۵ پیشرانه فروخته می‌شود که شامل ۳ مدل بنزینی، یک نسخه‌ی هیبرید و یک نمونه‌ی پلاگین هیبرید است. سوناتا هیبرید از سال ۲۰۰۸ تولید می‌شود و در نسخه‌ی ۲۰۱۸، با پیشرانه‌ی ۲ لیتری به قدرت ۱۹۳ اسب بخار و گشتاور ۱۹۰ نیوتن‌متر قابل خرید است. این محصول، در زمان ۹٫۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و با میانگین مصرف سوخت ۴٫۷ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر، نهایت مصرف سوخت ۱۹۰ کیلومتر بر ساعت دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

طرح فروش فوری محصولات ایران خودرو ویژه ۱ خردادماه ۹۸

دنیای خودروخبرگزاری دنیای خودرو
طرح فروش فوری محصولات ایران خودرو ویژه ۱ خردادماه ۹۸
شرایط فروش فوری تنظیم بازار مطابق جدول ذیل و از ساعت 10 صبح روز چهارشنبه مورخ 98/03/01 آغاز خواهد شد.

به گزارش «اخبار خودرو»، در راستای تنظیم قیمت خودروهای شرکت ایران خودرو در بازار، بدینوسیله به اطلاع کلیه متقاضیان و نمایندگان محترم می‌رساند، شرایط فروش فوری تنظیم بازار مطابق جدول ذیل و از ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه مورخ ۹۸/۰۳/۰۱ آغاز خواهد شد.

بدیهی است امکان ثبت نام تا تکمیل ظرفیت فعال خواهد بود.

لازم به ذکر است، عرضه محصولات جدول ذیل بر اساس قیمت حاشیه بازار تنظیم شده است.

طرح فروش فوری محصولات ایران خودرو ویژه ۱ خردادماه ۹۸ - 4

خواندن خبر در سایت منبع

آخرین قیمت خودرو در بازار تهران +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
آخرین قیمت خودرو در بازار تهران +جدول
اقتصاد آنلاین - محمد نقدی: آنچه در زیر می‌آید قیمت روز برخی از انواع پرفروش‌ترین خودروها در سطح بازار پایتخت طی اردیبهشت ماه ۹۸ است که ممکن است تا ۵ درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد.

نظرها

در ادامه بخوانید

ایبناایبنا8 ساعت قبل
به گزارش ایبنا، کریپتوجکینگ استفاده غیر مجاز از منابع محاسباتی، قدرت پردازشی و پهنای باند سیستم دیگران با هدف استخراج ارز دیجیتال است. کریپتوجکینگ به عنوان نرم‌افزارهای مخرب استخراج ارز دیجیتال با نام کریپتوماینینگ (cryptomining) یا کوین‌جکینک (coinjacking) نیز شناخته می‌شود. به دلیل اینکه استخراج ارز دیجیتال به قدرت پردازش بسیار بالایی نیاز دارد، مهاجمان سعی می‌کنند بدون اجازه به چندین دستگاه متصل شوند. در واقع عمل کریپتوجکینگ تغییر مسیر غیرقانونی فعالیت یک دستگاه است و یک «تخلیه منابع» محسوب می‌شود. به همین منظور افزونه‌های مرورگری وجود دارند که می‌توانند به طور موثر از حملات کریپتوجکینگ مبتنی بر وب جلوگیری کنند.
تسنیمتسنیم8 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بررسی آمارهای ارائه شده از گمرک به استناد امارهای رسمی وزارت راه و شهرسازی از موجودی انواع کالا در بنادر کشور، تا اواخر خرداد ماه، حدود ۴ میلیون و ۳۱۵ هزار و ۱۱۱ تن کالای اساسی در بنادر و گمرکات رسوب کرده (موجودی) که عمده آن در بندر امام خمینی است. در حال حاضر ترخیص کالاهای اساسی با سرعت قابل قبولی انجام میشود، اما برخی عوامل مانند ترافیک کشتیهای موجود در بندر و یا کمبود کانتینرهای حمل جاده‌ای به معضلی برای ترخیص هر چه سریع‌تر این کالاها تبدیل شده است. بررسی آمارهای گمرک ایران که در جلسه هیئت تحقیق و تفحص از این سازمان ارائه شد، نشان میدهد، رسوب کالا به کالاهای غیر از گروه ۴ و ممنوعه نیز سرایت کرده است. به گفته، معاون فنی گمرک ایران، تنها ۳۰ درصد کل موجودی کالا در گمرک مربوط به کالاهای گروه است و ۷۰ درصد مابقی مربوط به سایر گروههای کالایی است. انتهای پیام/
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین12 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه با بیان اینکه حدود ۶۰۰ هزار دستگاه انواع تلفن همراه توسط شرکت‌های واردکننده ثبت سفارش شده است، گفت: باید منتظر بود که چه تعداد از این ثبت سفارش‌ها وارد و به بازار عرضه می‌شود. ابراهیم درستی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان درباره وضعیت بازار تلفن همراه اظهار کرد: اگر شرکت‌های واردکننده بتوانند سهم بازار را تامین کنند قیمت‌ها متعادل‌تر خواهد شد. وی با بیان اینکه حدود ۶۰۰ هزار دستگاه انواع تلفن همراه توسط شرکت‌های واردکننده ثبت سفارش شده است، گفت: باید منتظر بود که چه تعداد از این ثبت سفارش‌ها وارد و به بازار عرضه می‌شود. درستی تصریح کرد: در کشور ماهانه به حدود ۸۰۰ هزار گوشی نیاز داریم که در برخی ماه‌ها این رقم بیشتر نیز می‌شود امیدواریم شرکت‌های واردکننده بتوانند نیاز بازار را تامین کنند. وی درباره قیمت نیز گفت: قیمت گوشی تلفن همراه بستگی به نرخ ارز و میزان عرضه دارد، کاهش نرخ ارز می‌تواند بر قیمت‌ها اثرگذار باشد.
انتخابانتخاب5 ساعت قبل
رییس پلیس راهور ناجا از کاهش شماره‌گذاری خودروها در بهار امسال خبر داد. نقل و انتقال و تعویض پلاک خودرو نیز ۶٫۱ درصد کاهش داشته است. هادیانفر با اشاره به اهمیت اسقاط خودرو گفت: در سه ماهه پارسال، ۹۷ هزار خودروی فرسوده اسقاط شد اما امسال این آمار ۷۵ درصد کاهش داشته است. خبرخوش برای دارندگان خودرو و موتورسیکلت‌های توقیفیوی با بیان اینکه خودروهای دارای بیش از یک میلیون تومان جریمه بر اساس قانون توقیف می‌شوند، گفت: در حال حاضر ۸۱ هزار و ۷۵ دستگاه خودرو و بیش از ۷۲ هزار دستگاه موتورسیکلت به دلیل جریمه بالای یک میلیون تومان در پارکینگ‌ها هستند. شرط دوم این است که خودرو یا موتورسیکلت در سن فرسودگی نباشد؛ یعنی خودرو سواری تا سن ۲۰ سال، خودرو عمومی ۱۲ سال، موتور سیکلت کاربراتوری ۶ سال و …. باشد.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
وزیر امور اقتصادی و دارایی تحلیلی بر قیمت دلار داده و گفته که قیمت این ارز بدون در نظر گرفتن مسائل سیاسی تا زیر ۸۰۰۰ تومان هم می‌تواند پایین آید؛ تحلیلی که مبنای اقتصادی آن تا حدودی وجود دارد. واقعیت این است که بازار دلار امسال بیشتر از هر سال دیگری به تحولات و اخبار سیاسی وابسته شده است و دیگر فاکتورهای اقتصادی به تنهایی برای ارزیابی این بازار کفایت نمی‌کنند. با این حال گذشته از همه این مسائل سیاسی به نظر نمی‌رسد وضعیت بازار ارز به لحاظ پارامترهای اقتصادی وضعیت شکننده‌ای داشته باشد. اگر شرایط عادی سیاسی برقرار شود نرخ ارز به زیر هشت هزار تومان هم کاهش خواهد کرد. با توجه به پیامدهایی هم که جهش دلار در سال گذشته دلار برای اقتصاد ایران داشت بعید است دولت جرأت کند دوباره برای تأمین کسری بودجه خود به سراغ آن برود.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

سخنان روحانی در نشست امروز هیئت دولت + فیلم

خبری1 ساعت قبل

از مدرسه تا مسجد؛ استخراج هر واحد بیت‌کوین، معادل مصرف برق سالانه 24 واحد مسکونی!

خبری3 ساعت قبل

کاهش تعهدات برجامی ایران و برگزاری نشست این کمیسیون

خبری4 ساعت قبل

سردردهای عصبی خود را اینگونه پیشگیری و درمان کنید

اقتصادنیوز11 دقیقه قبل

تشریح جزئیات پرداخت وام اجاره مسکن توسط وزیر اقتصاد

اقتصادنیوز12 دقیقه قبل

افزایش ثبات بازار سهام در پی راه‌اندازی فروش تعهدی/ سازمان بورس به دنبال تکمیل ابزارهای مالی اسلامی بازار سرمایه

اقتصاد آنلاین13 دقیقه قبل

دریافت سه جایزه از جشنواره آمریکایی

سینماپرس13 دقیقه قبل

تنها با مجاهدت علمی می‌توان از دسیسه شیطان بزرگ رهایی یافت

مهر13 دقیقه قبل

وعده امیدوار کننده وزیر اقتصاد به مستاجران

اقتصادنیوز15 دقیقه قبل

تحریم فرماندهان سپاه ناشی از واماندگی آمریکا در برابر اقتدار ایران اسلامی است

قدس آنلاین16 دقیقه قبل

پربحث‌ترین خبرها


سپاه می‌گوید پهپاد آمریکا رو سرنگون کرده، پنتاگون می‌گوید پهپادی نداشتیم

6 روز قبلپوشش خبری3

محمد یا محمدرضا؛ کدامیک از برادران خاتمی دروغ می‌گوید؟ + فیلم

4 روز قبلمشرق‌نیوز2

افشاکنندگان فسادهای مسئولان مورد حمایت قرار گیرند

6 روز قبلفارس2

استفاده از کارت سوخت شخصی از ۲۰ مرداد الزامی است

2 روز قبلجام نیوز1

وزارت بهداشت: نگرانی از کاهش مراجعه مردم به مراکز درمانی به دلایل اقتصادی

4 روز قبلعصر ایران1

ضوابط ویژه برای رفتار بازیگران مشهور در سفر به خارج

4 روز قبلعصر ایران1

کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه + فیلم

4 روز قبلرکنا1

فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد

5 روز قبلالف1

پرونده| زیست شبانه در تهران؛ از شب‌های رمضان تا اولتیماتوم پلیس

6 روز قبلخبرآنلاین1

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی‌شود؟

6 روز قبلالف1