اخبار روز بازار خودرو - چهارشنبه 1 خردادماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - چهارشنبه 1 خردادماه

کاهش قیمت‌ خودرو در بازار ادامه‌دار شد

دنیای خودروخبرگزاری دنیای خودرو
کاهش قیمت‌ خودرو در بازار ادامه‌دار شد
گزارش امروز قیمت خودرو حکایت از رکود بازار و روند کاهشی قیمت انواع خودروها دارد.

به گزارش «اخبار خودرو»، بازار امروز خرید و فروش خودرو شاهد روند کاهشی قیمت خودروهای داخلی بوده است و همین امر عاملی شده معاملات در بازار خودرو کاهش پیدا کند.

در حال حاضر قیمت پژوپارس با قیمت ۱۰۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، استپ‌وی با قیمت ۲۱۵ هزار تومان، پراید ۱۱۱ با قیمت ۵۵میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با قیمت ۹۸ میلیون تومان، پژو۲۰۶ تیپ ۵ با قیمت ۱۲۳ میلیون تومان، پژو۴۰۵ با قیمت ۸۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و H۳۰ با قیمت۱۶۲ میلیون تومان مورد معامله قرار می‌گیرد.

قیمت خودروهای داخلی در بازار امروز ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ به‌شرح زیر است:

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت خودرو امروز ۹۸/۳/۱

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
قیمت خودرو امروز ۹۸/۳/۱
گزارش امروز قیمت خودرو حکایت از رکود بازار و روند کاهشی قیمت انواع خودروها دارد.

به گزارش مشرق، بازار امروز خرید و فروش خودرو شاهد روند کاهشی قیمت خودروهای داخلی بوده است و همین امر عاملی شده معاملات در بازار خودرو کاهش پیدا کند.

در حال حاضر قیمت پژوپارس با قیمت ۱۰۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، استپ‌وی با قیمت ۲۱۵ هزار تومان، پراید ۱۱۱ با قیمت ۵۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با قیمت ۹۸ میلیون تومان، پژ و۲۰۶ تیپ ۵ با قیمت ۱۲۳ میلیون تومان، پژ و۴۰۵ با قیمت ۸۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و H۳۰ با قیمت ۱۶۲ میلیون تومان مورد معامله قرار می‌گیرد.

قیمت خودروهای داخلی در بازار امروز ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ به‌شرح زیر است:

منبع: تسنیم

خواندن خبر در سایت منبع

استفاده از صندلی کودک در خودروها الزامی شد

موجخبرگزاری موج
استفاده از صندلی کودک در خودروها الزامی شد
رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس از الزامی شدن استفاده از صندلی کودک در خودروها خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدجواد کولیوند اعلام کرد: استفاده از صندلی کودک با مصوبه کمیسیون امور داخلی کشور مجلس الزامی شد.

وی افزود: اما عدم استفاده صندلی کودک در خودرو جریمه ندارد و در صورت بروز حادثه با مالک خودرو و والدین طبق ماده ۹ قانون حمایت از کودکان برخورد می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

هشدار یک خودروساز: مراقب قطعات تقلبی خودرو در بازار باشید

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
هشدار یک خودروساز: مراقب قطعات تقلبی خودرو در بازار باشید
مدیرعامل شرکت تهیه و توزیع قطعات و لوازم یدکی ایران خودرو (ایساکو) درباره وجود قطعات تقلبی در بازار به مشتریان هشدار داد و گفت: افراد می‌توانند با استفاده از موبایل اپلیکیشن ایساکو به صورت وارد کردن کد و یا اسکن بارکد، از اصالت قطعه اطمینان حاصل کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از گروه صنعتی ایران خودرو «سیدرضا حسینی» افزود: پویش «اشتباه نگیر» برنامه ایساکو در سال ۹۸ با محور اطلاع‌رسانی و آموزش مردم برای تشخیص قطعات اصل از تقلبی است که از طریق تبلیغات محیطی یا فضای مجازی در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد.

مدیرعامل ایساکو از جایگزینی منابع جدید تامین قطعات یدکی در شرایط تحریم خبر داد.

وی با اشاره به گستردگی شبکه خدمات این شرکت در سراسر کشور و دشواری‌های تامین به دلیل وجود تحریم‌ها، ابراز امیدواری کرد با جایگزینی منابع جدید داخلی و خارجی و پیشبرد راهکارهای متفاوت، بتوان نیازهای حوزه خدمات پس از فروش را به بهترین شکل ممکن برآورده کرد.

حسینی خاطرنشان کرد: با برخی از سازندگان داخلی مذاکراتی انجام شده تا قطعات خود را با نظارت‌های کیفی ایساکو در فرآیند تولید در اختیار این شرکت قرار دهند تا در شبکه توزیع قرار گیرد.

آمارها نشان می‌دهد نزدیک به یک هزار و ۲۰۰ قطعه ساز در زنجیره تامین داخلی خودرو حضور دارند.

خواندن خبر در سایت منبع

ارزان‌قیمت‌ترین خودروهای بازار +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
ارزان‌قیمت‌ترین خودروهای بازار +جدول
اگزارش اقتصادآنلاین از جدیدترین قیمت‌ها در بازار خودرواقتصاد آنلاین - محمد نقدی: آنچه در زیر می‌آید قیمت روز انواع خودروهای ارزان قیمت در سطح بازار پایتخت طی اردیبهشت ماه ۹۸ است که ممکن است تا ۵ درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد.قتصاد آنلاین - محمد نقدی: آنچه در زیر می‌آید قیمت روز انواع خودروهای ارزان قیمت در سطح بازار پایتخت طی آذر ماه ۹۷ است که ممکن است تا ۵ درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد.

۲۶۴فقره ثبت سفارش جعلی خودرو از سوی گمرک اعلام شد

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
۲۶۴فقره ثبت سفارش جعلی خودرو از سوی گمرک اعلام شد
مدیرکل مرکز مبارزه با جرائم سازمان یافته گمرک از ارجاع ۲۶۴ فقره ثبت سفارش جعلی خودروهای وارداتی سال گذشته به مرجع قضایی خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، ‌ مدیرکل مرکز مبارزه با جرائم سازمان‌یافته گمرک از ارجاع ۲۶۴ فقره ثبت سفارش جعلی خودروهای وارداتی مربوط به سال ۹۷ خبر داد.

در نامه فریده زبیدی آمده است‌:

با عنایت به ارجاع سیستمی مدیر کل دفتر بازرسی راجع به شناسه شماره ۵۸۲۳۰۶۸ در باکس شماره ۴۰۵ در خصوص مفاد بخشنامه شماره ۹۸/۱۸۱۵۴۱ مورخ ۱۳۹۸/۲/۱۶ این مرکز، بدینوسیله مراتب ذیل را به استحضار عالی می‌رساند:

اولا: فهرست تعداد ۲۶۴ فقره ثبت سفارش به همراه شماره کوتاژهای مربوطه متضمن دستور قضایی شماره ۱۳۹۸۱۶۸۰۰۰۵۲۳۸۸۵ مورخ ۱۳۹۸/۲/۱۵ باز پرس محترم شعبه پنجم دادسرای ناحیه ۲۸ (کارکنان دولت) تهران، همچنان که در قسمت پایانی دستور قضایی صادره اعلام شده است، «صرفا در باره اظهارنامه کوتاژهایی که بولد و برجسته شده گزارش وقوع جرم توسط گمرکات ذیربط تنظیم و ارائه شده است» و در واقع مبین این موضوع است که در خصوص گزارش‌های وقوع جرم تنظیمی توسط گمرکات اجرایی ذیربط، گمرک کاشف بوده و گمرک نیز قبلا در این زمینه وظیفه خود را جهت بررسی و استعلامات صورت گرفته به طور کامل و جامع انجام داده است.

ثانیا: در خصوص مابقی ردیف‌های اعلامی موضوع فهرست تعداد ۲۶۴ فقره ثبت سفارش که بولد و برجسته نشده‌اند، در واقع کاشف گمرک نبوده و گمرکات اجرایی در این خصوص تاکنون گزارش وقوع جرم به مقام صالح قضایی ارسال ننموده‌اند. ثالثا: حسب دستور صریح مرجع محترم قضایی طی نامه شماره ۱۳۹۸۱۶۸۰۰۰۵۲۳۸۸۵ مورخ ۱۳۹۸/۲/۱۵، براساس تحقیقات انجام شده و اسناد و مدارک بدست آمده توسط آن مرجع محترم با هماهنگی پلیس فتا و وزارت اطلاعات و وزارت صنعت، معدن و تجارت، موید بر وقوع بزه قاچاق سازمان یافته خودرو در ارتباط با خودرو های موضوع ثبت سفارش‌های فهرست اعلامی در پیوست نامه فوق‌الذکر می‌باشد که این فهرست صرفا براساس دستور مرجع محترم قضایی با احراز جعلی بودن ثبت سفارش‌های مورد نظر تنظیم و جهت اقدام به گمرک ابلاغ گردیده است. در واقع کلیه اقدامات اعم از بررسی و استعلامات به عمل آمده و احراز موضوع، راسا و مستقیما توسط مرجع محترم قضایی رسیدگی کننده با هماهنگی پلیس فتا و وزارت اطلاعات و وزارت صمت صورت گرفته است.

لذا اعلام این موضوع مبنی بر همکاری مرجع محترم رسیدگی کننده با نماینده و یا نمایندگان گمرک جهت حضور آنها در شعبه پنجم بازپرسی دادسرای ناحیه ۲۸ برای ملاحظه و بررسی اسناد و مدارک به معنای اخذ مدارک جهت بررسی مجدد استعلام از سازمان متولی و یا مکاتبات زائد و تکراری نمی‌باشد، بلکه صرفا و عنداللزوم جهت تنظیم گزارش وقوع جرم با اسناد و مدارک مضبوط در پرونده مرجع محترم قضایی بوده است. با عنایت به اعلام شماره کوتاژ‌های متعلقه توسط مرجع تحقیق (بازپرس محترم) و با بهره‌برداری از سامانه جامعه امور گمرکی نیازی به حضور نماینده یا نمایندگان گمرکات اجرایی در شعبه پنجم بازپرسی دادسرای ناحیه ۲۸ (کارکنان دولت) تهران نمی‌باشد، زیرا که کلیه گزارش‌های وقوع جرم تنظیمی به دلیل تجمیع شدن پرونده در شعبه پنجم بازپرسی، صرفا عنوان آن مرجع محترم تنظیم و ارسال و در آن شعبه نیز مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

رابعا: در دستور قضایی صادره صراحتا به اجرای ماده ۴۷ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مبنی بر تعیین ارزش خودروهای اظهار شده در گمرکات کشور موضوع ثبت سفارش‌های مورد نظر اعم از ترخیص شده و ترخیص‌نشده و موجود در گمرکات به همراه تنظیم گزارش وقوع جرم اشاره شده است که این امر مبین این خواهد بود که در خصوص کلیه موارد اعلامی با اینکه گمرک کاشف نبوده نیز در راستای ماده فوق‌الذکر، مکلف و موظف به اجرای دستور مقام محترم قضایی مبنی بر تنظیم گزارش وقوع جرم با تعیین ارزش می‌باشد.

خامسا: ورود کارشناس رسمی دادگستری در کلیه پرونده‌های قاچاق به موجب ماده ۴۷ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و صراحت بخشنامه شماره ۲۲۵۰۱ مورخ ۱۳۸۱/۱۲/۱۳ ریاست محترم وقت قوه قضائیه و حسب رای وحدت رویه شماره ۱۵ مورخ ۱۳۹۰/۱/۲۹ هیات عمومی دیوان عدالت اداری، وجاهت قانونی نداشته و ندارد.

سادسا: به موجب گزارش کارشناس دفتر بازرسی مبنی بر اینکه «… اظهار و ترخیص خودروهای موصوف لزوما موکول به اخذ مجوز ثبت سفارش بوده و بر اساس رویه جاری نیز مجوزهای ثبت سفارش از طریق درگاه الکترونیکی بدون مداخله در سامانه جامع گمرکی بارگذاری …» با عنایت به اینکه تمامی این بررسی‌های بدیهی، مبرهن، اولیه و بدوی قبلا توسط معاون محترم وقت فنی و امور گمرکی و این مرکز صورت گرفته و مشخص گردید که سازمان توسعه تجارت ایران با عنایت به بند ۶ بخشنامه شماره ۵۲۸۸۷/۱۲۵۶۱۲ مورخ ۱۳۹۵/۱۰/۱۲ معاون محترم اول رئیس‌جمهوری و دستورالعمل داخلی وزیر محترم وقت صنعت، معدن و تجارت از تاریخ ۱۳۹۵/۱۰/۱۳ از صدور ثبت سفارش جهت خودروهای وارداتی توسط غیر از نمایندگی‌های مجاز خودرو جلوگیری نموده و با محدودیت دوم اعمال شده توسط سازمان توسعه تجارت جهت عدم صدور ثبت‌سفارش خودرو با توجه به اعلام شماره ۲۶۷۷/م/خ/ص مورخ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸ اداره کل مقررات از تاریخ ۱۳۹۶/۴/۲۸، جهت تمام واردکنندگان خودرو اعم از نمایندگی‌ها و غیرنمایندگی‌های خودرو بوده است و عملا نمی‌بایست برای هیچ شخصی اعم از حقیقی و حقوقی دارای نمایندگی و غیرنمایندگی، ثبت سفارش خودرو صادر می‌گردید. در طول این دو دوره محدودیت برخلاف رویه مزبور، سازمان متولی نسبت به صدور ثبت سفارش اقدام نموده است و ثبت سفارش صادره به عنوان ثبت سفارش معتبر در سامانه ثبت سفارش و EPI گمرک رویت نموده است. درنهایت نظر به اینکه طی نامه شماره ۱/۳۱۶۸/خ/ص مورخ ۱۳۹۶/۱۱/۲۵ ریاست محترم وقت سازمان توسعه تجارت ایران، اعلام داشته که فهرست تعداد ۲۷۴ فقره ثبت سفارش برای تعداد ۶۴۸۱ دستگاه خودروی سواری که در زمان محدودیت و یا توقف موقت ثبت سفارش، به روش‌های غیرقانونی و نامتعارف صادر شده‌اند.

مع‌الوصف بر اساس مراتب فوق و بررسی‌های وسیع و جامع به عمل آمده، مراتب طی بخش‌نامه‌های شماره ۶/۱۰۹/۲۴۸۷/۳۰۳۹۳/م مورخ ۱۳۹۶/۱۲/۲۷ و ۶/۱۰۹/۲۴۸۷/۷۵۵/م مورخ ۱۳۹۷/۱/۲۱ جهت اقدامات قانونی و قضایی به کلیه گمرکات اجرایی ذی‌ربط اعلام می‌گردد. از طرفی مراتب موصوف طی گزارش‌های شماره ۶/۱۰۹/۲۴۸۷/۲۶۳۹/م مورخ ۱۳۹۷/۲/۱۶ به معاون محترم حقوقی، امور مجلس و بین‌الملل ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و نامه شماره ۹۷/۳۶۸۹۸۳ مورخ ۱۳۹۷/۴/۳ خطاب به مدیرکل محترم دفتر مبارزه با قاچاق کالا و ارز دادستانی کل کشور و نامه محرمانه شماره ۱۱۹۳۶ مورخ ۱۳۹۷/۵/۲۱ به دفتر بازرسی با توجه به نامه شماره ۹۹۰۳۰ مورخ ۱۳۹۷/۵/۱۵ مشاور محترم وزیر و مدیر کل وزارت امور اقتصادی و دارایی و نامه شماره ۶/۱۰۹/۲۴۸۷/۱۷۱۸۲/م مورخ ۱۳۹۷/۷/۱۸ عنوان سرپرست محترم وزارت امور اقتصاد و دارایی و مکاتبات شماره ۵۴۷۳۲۰ مورخ ۱۳۹۷/۵/۱۰ و شماره ۹۷/۵۶۶۵۹۵ مورخ ۱۳۹۷/۵/۱۴ عنوان معاون محترم حقوقی رئیس جمهور منعکس گردیده است.

مع‌الوصف آنچه برخلاف ادعای مطروحه از سوی کارشناس اداره کل بازرسی مشخص و واضح است، این است که بررسی تمامی ثبت سفارش‌های اعلامی و اخذ مدارک و اسناد مربوطه موضوع دستور قضایی شماره ۱۳۹۸۱۶۸۰۰۰۵۲۳۸۸۵ مورخ ۱۳۹۸/۲/۱۵ توسط مرجع محترم قضایی رسیدگی‌کننده با هماهنگی پلیس فتا و وزارت اطلاعات و وزارت صنعت، معدن و تجارت صورت گرفته و جعلی بودن ثبت سفارش‌های مورد اشاره برای بازپرس محترم شعبه پنجم دادسرای ناحیه ۲۸ (کارکنان دولت) محرز و مسجل شده و موضوع در اجرای ماده ۴۷ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز جهت ارزش‌گذاری و تنظیم گزارش وقوع جرم قاچاق سازمان یافته به صورت مشخص، صریح و تکلیفی به گمرک جمهوری اسلامی ایران ابلاغ گردیده است.

۲۶۴فقره ثبت سفارش جعلی خودرو از سوی گمرک اعلام شد - 14

۲۶۴فقره ثبت سفارش جعلی خودرو از سوی گمرک اعلام شد - 16

۲۶۴فقره ثبت سفارش جعلی خودرو از سوی گمرک اعلام شد - 18

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، احمد لطفی صبح سه‌شنبه در نشست با مسئولان اجرایی استان بوشهر اظهار داشت: تلاش‌های گسترده‌ای به منظور کمک به بهبود وضعیت سلامت خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد صورت گرفته است. وی طرح پزشک خانواده را یکی از اقدامات مناسب برای ارائه خدمات درمانی به مددجویان کمیته امداد عنوان کرد و ادامه داد: طی ۲۲ سال گذشته این طرح در کمیته امداد منشا خدمات بسیار خوبی بوده است. مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر افزود: کارت بیمه مددجویان این نهاد به سازمان بیمه سلامت منتقل شده است که شامل ۱۷ هزار مددجوی کمیته امداد در شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر استان شده است. وی از پیاده سازی یک نظام یک پارچه بیمه‌ای و حفظ کرامت انسانی مددجویان خبر داد و خاطرنشان کرد: تلاش شده تا اقشار تحت پوشش این نهاد به مانند سایر قشار از مزایای این بیمه بهره مند شوند. لطفی با اشاره به دریافت دفترچه سلامت توسط چهار هزار و ۵۰۰ نفر از این مددجویان کمیته امداد استان بوشهر خاطرنشان کرد: دنبال این هستیم که مابقی این افراد نیز به زودی صاحب دفترچه بیمه شوند.
ایبناایبنا1 روز قبل
به گزارش ایبنا به نقل از روابط عمومی بانک سینا در راستای قدردانی از نیت خیر سپرده گذاران و به منظور ایجاد زمینه‌های افزایش مشارکت عمومی و گسترش سنت الهی قرض الحسنه، سومین جشنواره قرعه کشی حساب‌های قرض الحسنه پس انداز این بانک برگزار می‌شود. تمامی هموطنان نیک اندیش و خیر برای مشارکت در امر نیک قرض الحسنه و بهره مندی از جوایز جشنواره می‌توانند نسبت به افتتاح یا تکمیل موجودی حساب خود اقدام نمایند.
ایلناایلنا1 روز قبل
مدیرکل دفتر آفت‌کش‌های سازمان حفظ نباتات کشور با بیان اینکه هیچ مشکلی در تامین آفت‌کش‌ها برای مبارزه با ملخ‌های مهاجم نداریم، گفت: سازمان حفظ نباتات کشور در سه ماهه ابتدای سال ۸۰ درصد نیاز سالیانه کشور به سموم و آفت‌کش‌ها را تامین کرده است. وی ادامه داد: این اختلال دو ماهه در تامین سموم موجب شد تا ما توجه بیشتری به توان داخلی داشته باشیم و از ظرفیت‌های داخلی بهره ‌ببریم. وی درباره تامین سموم لازم برای مبارزه با آفت ملخ‌ نیز گفت: سموم مورد نیاز برای مبارزه با این آفت بیش از نیاز فراهم است و هیچ مشکلی در این زمینه نداریم. مدیر کل دفتر آفتکش‌های سازمان حفظ نباتات کشور با تاکید بر اینکه در حال حاضر نیاز کشور سموم ضد عفونی گندم است از شرکت‌های خصوصی تولیدکننده و واردکننده خواست در تامین این سموم سازمان حفظ نباتات کشور را یاری کنند. نوربخش همچنین از کشاورزان خواست تا در صورت مشاهده هر گونه مشکل در استفاده از سموم به ویژه آفت‌کش‌های ملخ موضوع را به اطلاع کارشناسان حفظ نباتات حاضر در منطقه برسانند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از سنا، معاون بازارهای خارج از بورس فرابورس ایران از جمع‌بندی چند پیشنهاد در خصوص نحوه اجرایی شدن قوانین ‌جدید بازار پایه و ارائه آن به شورای عالی ‌بورس برای تصمیم‌گیری نهایی خبر داد و گفت: در جلسه‌ای که دوم تیرماه در سازمان ‌بورس برگزار شد، پس از بررسی تمامی پیشنهادهایی که ‌مرتبط با قوانین جدید بازار پایه بود، روی سه پیشنهاد جمع‌بندی نهایی ‌صورت گرفت و نتایج این جلسه توسط سازمان بورس به منظور تصمیم‌گیری نهایی به شورای عالی بورس تقدیم می‌شود. ‌بهنام محسنی ضمن اشاره به اجرای تدریجی قوانین بازار پایه، تغییر دامنه نوسان و امکان بازارگردانی در نمادهای معاملاتی بازار ‌پایه به عنوان سه محوری که روی آن جمع‌بندی صورت‌گرفته، توضیح داد: پیشنهاد شده مقررات جدید بازار پایه به صورت ‌تدریجی اجرایی شود به نحوی که این مقررات ابتدا در ‌تابلوهای قرمز و نارنجی به اجرا درآید و سپس با یک فاصله زمانی شاهد ‌عملیاتی شدن آن در بازار پایه زرد ‌باشیم که مواعد اجرا به صورت دقیق اطلاع‌رسانی خواهد شد. ‌محسنی در خصوص محور دوم جمع‌بندی پیشنهادهایی که توسط سازمان بورس به شورای عالی بورس ارائه می‌شود نیز عنوان ‌کرد: پیشنهاد ‌شده در زمان اجرایی شدن قوانین در سه تابلو جدید بازار پایه پس از کشف قیمت، حراج پیوسته با قیمت ثابت معامله نشده و دامنه نوسان محدودی داشته باشد. وی امکان فعالیت بازارگردان در نمادهای معاملاتی بازار پایه را نیز سومین محور پیشنهادهای بازار پایه اعلام ‌کرد که بر پایه آن ‌بازارگردان‌ها می‌توانند بر اساس دستورالعمل مربوط به عملیات بازارگردانی و با استفاده از ظرفیت‌ها و امکانات آن دستورالعمل، در ‌این بازار نیز به فعالیت بازارگردانی بپردازند. ‌معاون بازارهای خارج از بورس فرابورس ایران در نهایت یادآور شد: هر سه این پیشنهادها یعنی تدریجی بودن اجرایی کردن ‌مقررات بازار پایه، دامنه نوسان محدود و امکان وجود بازارگردان در بازار ‌پایه، جهت بررسی و تصمیم‌گیری نهایی توسط سازمان بورس و اوراق بهادار به شورای عالی بورس تقدیم می‌شود. ‌
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در مورد تحریم‌های اخیر آمریکا، گفت: همیشه گفته‌ام دیگر هر کاری توانستند، انجام داده‌اند. ما از قله مقاومت تحریم عبور کرده‌ایم. بازار ارز نشان داد مردم توجهی به تحریم‌های جدید نگذاشتند چون نوسانی را در بازار شاهد نیستیم. رئیس کل بانک مرکزی در خصوص اجرای اینستکس گفت: مدتی است که اروپا ادعا می‌کند در آستانه اجرای اینستکس هستیم اما عملی ندیده‌ایم البته جلساتی با ما گذاشتند و اسنادی جابجا شده است اما تا زمانی که در قالب اینستکس، منابعی جابجا نشود، فایده ندارد. باید خط اعتباری در اختیار ایران قرار گیرد؛ آن وقت اجرای اینستکس یک هفته هم زمان نمی‌برد.
تسنیمتسنیم21 ساعت قبل
محمد امامی امین در حاشیه جلسه رفع موانع تولید در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تهران، با اشاره به لزوم کمک به روند رونق تولید در استان اظهار داشت: آنچه امسال بیشتر با آن روبه رو هستیم طرح‌های نیمه‌تمام، سرمایه در گردش، بازسازی و نوسازی واحدهای تولیدی برای افزایش تولید و رونق در اقتصاد است که باید تعامل سازنده برای رفع مشکلات شکل بگیرد. معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران همچنین با اشاره به بررسی ۱۴ طرح در این جلسه بیان کرد: مهم‌ترین درخواست صنایع استان برای توسعه، نوسازی و افزایش ظرفیت و ایجاد اشتغال جدید و تجدیدنظر در قانون شعاع ۱۲۰ کیلومتر است. امامی امین همچنین افزود: رویکرد بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی در جهت تعامل با کارگروه رفع موانع تولید و سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان است و قدم‌های خوبی در این زمینه برداشته شده است. وی با اشاره به لزوم بهره‌گیری بخش خصوصی از این فرصت عنوان کرد: بخش خصوصی بعضا از این فرصت برای حل مشکل استفاده نمی‌کنند در صورتی که باید از فرصتی که به آن‌ها در قالب کارگروه رفع موانع تولید داده می‌شود به بهترین شکل برای حل مشکلات استفاده کنند. معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران در پاسخ به خبرنگار تسنیم مبنی بر عدم تعامل بانک‌ها در استان تهران خاطرنشان کرد: نحوه تعامل بانک‌ها به نسبت قبل بهتر شده و زبان و ادبیات مشترکی بین کارگروه رفع موانع تولید و بانک‌ها به وجود آمده که امید است از این امر برای فعال کردن واحدهای تولیدی استفاده شود.

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


سپاه می‌گوید پهپاد آمریکا رو سرنگون کرده، پنتاگون می‌گوید پهپادی نداشتیم

6 روز قبلپوشش خبری3

محمد یا محمدرضا؛ کدامیک از برادران خاتمی دروغ می‌گوید؟ + فیلم

4 روز قبلمشرق‌نیوز2

افشاکنندگان فسادهای مسئولان مورد حمایت قرار گیرند

6 روز قبلفارس2

استفاده از کارت سوخت شخصی از ۲۰ مرداد الزامی است

2 روز قبلجام نیوز1

وزارت بهداشت: نگرانی از کاهش مراجعه مردم به مراکز درمانی به دلایل اقتصادی

4 روز قبلعصر ایران1

ضوابط ویژه برای رفتار بازیگران مشهور در سفر به خارج

4 روز قبلعصر ایران1

کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه + فیلم

5 روز قبلرکنا1

فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد

5 روز قبلالف1

پرونده| زیست شبانه در تهران؛ از شب‌های رمضان تا اولتیماتوم پلیس

6 روز قبلخبرآنلاین1

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی‌شود؟

6 روز قبلالف1