اخبار روز بازار خودرو - چهارشنبه 1 خردادماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - چهارشنبه 1 خردادماه

کاهش قیمت‌ خودرو در بازار ادامه‌دار شد

دنیای خودروخبرگزاری دنیای خودرو
کاهش قیمت‌ خودرو در بازار ادامه‌دار شد
گزارش امروز قیمت خودرو حکایت از رکود بازار و روند کاهشی قیمت انواع خودروها دارد.

به گزارش «اخبار خودرو»، بازار امروز خرید و فروش خودرو شاهد روند کاهشی قیمت خودروهای داخلی بوده است و همین امر عاملی شده معاملات در بازار خودرو کاهش پیدا کند.

در حال حاضر قیمت پژوپارس با قیمت ۱۰۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، استپ‌وی با قیمت ۲۱۵ هزار تومان، پراید ۱۱۱ با قیمت ۵۵میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با قیمت ۹۸ میلیون تومان، پژو۲۰۶ تیپ ۵ با قیمت ۱۲۳ میلیون تومان، پژو۴۰۵ با قیمت ۸۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و H۳۰ با قیمت۱۶۲ میلیون تومان مورد معامله قرار می‌گیرد.

قیمت خودروهای داخلی در بازار امروز ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ به‌شرح زیر است:

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت خودرو امروز ۹۸/۳/۱

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
قیمت خودرو امروز ۹۸/۳/۱
گزارش امروز قیمت خودرو حکایت از رکود بازار و روند کاهشی قیمت انواع خودروها دارد.

به گزارش مشرق، بازار امروز خرید و فروش خودرو شاهد روند کاهشی قیمت خودروهای داخلی بوده است و همین امر عاملی شده معاملات در بازار خودرو کاهش پیدا کند.

در حال حاضر قیمت پژوپارس با قیمت ۱۰۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، استپ‌وی با قیمت ۲۱۵ هزار تومان، پراید ۱۱۱ با قیمت ۵۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با قیمت ۹۸ میلیون تومان، پژ و۲۰۶ تیپ ۵ با قیمت ۱۲۳ میلیون تومان، پژ و۴۰۵ با قیمت ۸۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و H۳۰ با قیمت ۱۶۲ میلیون تومان مورد معامله قرار می‌گیرد.

قیمت خودروهای داخلی در بازار امروز ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ به‌شرح زیر است:

منبع: تسنیم

خواندن خبر در سایت منبع

استفاده از صندلی کودک در خودروها الزامی شد

موجخبرگزاری موج
استفاده از صندلی کودک در خودروها الزامی شد
رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس از الزامی شدن استفاده از صندلی کودک در خودروها خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدجواد کولیوند اعلام کرد: استفاده از صندلی کودک با مصوبه کمیسیون امور داخلی کشور مجلس الزامی شد.

وی افزود: اما عدم استفاده صندلی کودک در خودرو جریمه ندارد و در صورت بروز حادثه با مالک خودرو و والدین طبق ماده ۹ قانون حمایت از کودکان برخورد می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

هشدار یک خودروساز: مراقب قطعات تقلبی خودرو در بازار باشید

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
هشدار یک خودروساز: مراقب قطعات تقلبی خودرو در بازار باشید
مدیرعامل شرکت تهیه و توزیع قطعات و لوازم یدکی ایران خودرو (ایساکو) درباره وجود قطعات تقلبی در بازار به مشتریان هشدار داد و گفت: افراد می‌توانند با استفاده از موبایل اپلیکیشن ایساکو به صورت وارد کردن کد و یا اسکن بارکد، از اصالت قطعه اطمینان حاصل کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از گروه صنعتی ایران خودرو «سیدرضا حسینی» افزود: پویش «اشتباه نگیر» برنامه ایساکو در سال ۹۸ با محور اطلاع‌رسانی و آموزش مردم برای تشخیص قطعات اصل از تقلبی است که از طریق تبلیغات محیطی یا فضای مجازی در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد.

مدیرعامل ایساکو از جایگزینی منابع جدید تامین قطعات یدکی در شرایط تحریم خبر داد.

وی با اشاره به گستردگی شبکه خدمات این شرکت در سراسر کشور و دشواری‌های تامین به دلیل وجود تحریم‌ها، ابراز امیدواری کرد با جایگزینی منابع جدید داخلی و خارجی و پیشبرد راهکارهای متفاوت، بتوان نیازهای حوزه خدمات پس از فروش را به بهترین شکل ممکن برآورده کرد.

حسینی خاطرنشان کرد: با برخی از سازندگان داخلی مذاکراتی انجام شده تا قطعات خود را با نظارت‌های کیفی ایساکو در فرآیند تولید در اختیار این شرکت قرار دهند تا در شبکه توزیع قرار گیرد.

آمارها نشان می‌دهد نزدیک به یک هزار و ۲۰۰ قطعه ساز در زنجیره تامین داخلی خودرو حضور دارند.

خواندن خبر در سایت منبع

ارزان‌قیمت‌ترین خودروهای بازار +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
ارزان‌قیمت‌ترین خودروهای بازار +جدول
اگزارش اقتصادآنلاین از جدیدترین قیمت‌ها در بازار خودرواقتصاد آنلاین - محمد نقدی: آنچه در زیر می‌آید قیمت روز انواع خودروهای ارزان قیمت در سطح بازار پایتخت طی اردیبهشت ماه ۹۸ است که ممکن است تا ۵ درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد.قتصاد آنلاین - محمد نقدی: آنچه در زیر می‌آید قیمت روز انواع خودروهای ارزان قیمت در سطح بازار پایتخت طی آذر ماه ۹۷ است که ممکن است تا ۵ درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد.

۲۶۴فقره ثبت سفارش جعلی خودرو از سوی گمرک اعلام شد

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
۲۶۴فقره ثبت سفارش جعلی خودرو از سوی گمرک اعلام شد
مدیرکل مرکز مبارزه با جرائم سازمان یافته گمرک از ارجاع ۲۶۴ فقره ثبت سفارش جعلی خودروهای وارداتی سال گذشته به مرجع قضایی خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، ‌ مدیرکل مرکز مبارزه با جرائم سازمان‌یافته گمرک از ارجاع ۲۶۴ فقره ثبت سفارش جعلی خودروهای وارداتی مربوط به سال ۹۷ خبر داد.

در نامه فریده زبیدی آمده است‌:

با عنایت به ارجاع سیستمی مدیر کل دفتر بازرسی راجع به شناسه شماره ۵۸۲۳۰۶۸ در باکس شماره ۴۰۵ در خصوص مفاد بخشنامه شماره ۹۸/۱۸۱۵۴۱ مورخ ۱۳۹۸/۲/۱۶ این مرکز، بدینوسیله مراتب ذیل را به استحضار عالی می‌رساند:

اولا: فهرست تعداد ۲۶۴ فقره ثبت سفارش به همراه شماره کوتاژهای مربوطه متضمن دستور قضایی شماره ۱۳۹۸۱۶۸۰۰۰۵۲۳۸۸۵ مورخ ۱۳۹۸/۲/۱۵ باز پرس محترم شعبه پنجم دادسرای ناحیه ۲۸ (کارکنان دولت) تهران، همچنان که در قسمت پایانی دستور قضایی صادره اعلام شده است، «صرفا در باره اظهارنامه کوتاژهایی که بولد و برجسته شده گزارش وقوع جرم توسط گمرکات ذیربط تنظیم و ارائه شده است» و در واقع مبین این موضوع است که در خصوص گزارش‌های وقوع جرم تنظیمی توسط گمرکات اجرایی ذیربط، گمرک کاشف بوده و گمرک نیز قبلا در این زمینه وظیفه خود را جهت بررسی و استعلامات صورت گرفته به طور کامل و جامع انجام داده است.

ثانیا: در خصوص مابقی ردیف‌های اعلامی موضوع فهرست تعداد ۲۶۴ فقره ثبت سفارش که بولد و برجسته نشده‌اند، در واقع کاشف گمرک نبوده و گمرکات اجرایی در این خصوص تاکنون گزارش وقوع جرم به مقام صالح قضایی ارسال ننموده‌اند. ثالثا: حسب دستور صریح مرجع محترم قضایی طی نامه شماره ۱۳۹۸۱۶۸۰۰۰۵۲۳۸۸۵ مورخ ۱۳۹۸/۲/۱۵، براساس تحقیقات انجام شده و اسناد و مدارک بدست آمده توسط آن مرجع محترم با هماهنگی پلیس فتا و وزارت اطلاعات و وزارت صنعت، معدن و تجارت، موید بر وقوع بزه قاچاق سازمان یافته خودرو در ارتباط با خودرو های موضوع ثبت سفارش‌های فهرست اعلامی در پیوست نامه فوق‌الذکر می‌باشد که این فهرست صرفا براساس دستور مرجع محترم قضایی با احراز جعلی بودن ثبت سفارش‌های مورد نظر تنظیم و جهت اقدام به گمرک ابلاغ گردیده است. در واقع کلیه اقدامات اعم از بررسی و استعلامات به عمل آمده و احراز موضوع، راسا و مستقیما توسط مرجع محترم قضایی رسیدگی کننده با هماهنگی پلیس فتا و وزارت اطلاعات و وزارت صمت صورت گرفته است.

لذا اعلام این موضوع مبنی بر همکاری مرجع محترم رسیدگی کننده با نماینده و یا نمایندگان گمرک جهت حضور آنها در شعبه پنجم بازپرسی دادسرای ناحیه ۲۸ برای ملاحظه و بررسی اسناد و مدارک به معنای اخذ مدارک جهت بررسی مجدد استعلام از سازمان متولی و یا مکاتبات زائد و تکراری نمی‌باشد، بلکه صرفا و عنداللزوم جهت تنظیم گزارش وقوع جرم با اسناد و مدارک مضبوط در پرونده مرجع محترم قضایی بوده است. با عنایت به اعلام شماره کوتاژ‌های متعلقه توسط مرجع تحقیق (بازپرس محترم) و با بهره‌برداری از سامانه جامعه امور گمرکی نیازی به حضور نماینده یا نمایندگان گمرکات اجرایی در شعبه پنجم بازپرسی دادسرای ناحیه ۲۸ (کارکنان دولت) تهران نمی‌باشد، زیرا که کلیه گزارش‌های وقوع جرم تنظیمی به دلیل تجمیع شدن پرونده در شعبه پنجم بازپرسی، صرفا عنوان آن مرجع محترم تنظیم و ارسال و در آن شعبه نیز مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

رابعا: در دستور قضایی صادره صراحتا به اجرای ماده ۴۷ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مبنی بر تعیین ارزش خودروهای اظهار شده در گمرکات کشور موضوع ثبت سفارش‌های مورد نظر اعم از ترخیص شده و ترخیص‌نشده و موجود در گمرکات به همراه تنظیم گزارش وقوع جرم اشاره شده است که این امر مبین این خواهد بود که در خصوص کلیه موارد اعلامی با اینکه گمرک کاشف نبوده نیز در راستای ماده فوق‌الذکر، مکلف و موظف به اجرای دستور مقام محترم قضایی مبنی بر تنظیم گزارش وقوع جرم با تعیین ارزش می‌باشد.

خامسا: ورود کارشناس رسمی دادگستری در کلیه پرونده‌های قاچاق به موجب ماده ۴۷ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و صراحت بخشنامه شماره ۲۲۵۰۱ مورخ ۱۳۸۱/۱۲/۱۳ ریاست محترم وقت قوه قضائیه و حسب رای وحدت رویه شماره ۱۵ مورخ ۱۳۹۰/۱/۲۹ هیات عمومی دیوان عدالت اداری، وجاهت قانونی نداشته و ندارد.

سادسا: به موجب گزارش کارشناس دفتر بازرسی مبنی بر اینکه «… اظهار و ترخیص خودروهای موصوف لزوما موکول به اخذ مجوز ثبت سفارش بوده و بر اساس رویه جاری نیز مجوزهای ثبت سفارش از طریق درگاه الکترونیکی بدون مداخله در سامانه جامع گمرکی بارگذاری …» با عنایت به اینکه تمامی این بررسی‌های بدیهی، مبرهن، اولیه و بدوی قبلا توسط معاون محترم وقت فنی و امور گمرکی و این مرکز صورت گرفته و مشخص گردید که سازمان توسعه تجارت ایران با عنایت به بند ۶ بخشنامه شماره ۵۲۸۸۷/۱۲۵۶۱۲ مورخ ۱۳۹۵/۱۰/۱۲ معاون محترم اول رئیس‌جمهوری و دستورالعمل داخلی وزیر محترم وقت صنعت، معدن و تجارت از تاریخ ۱۳۹۵/۱۰/۱۳ از صدور ثبت سفارش جهت خودروهای وارداتی توسط غیر از نمایندگی‌های مجاز خودرو جلوگیری نموده و با محدودیت دوم اعمال شده توسط سازمان توسعه تجارت جهت عدم صدور ثبت‌سفارش خودرو با توجه به اعلام شماره ۲۶۷۷/م/خ/ص مورخ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸ اداره کل مقررات از تاریخ ۱۳۹۶/۴/۲۸، جهت تمام واردکنندگان خودرو اعم از نمایندگی‌ها و غیرنمایندگی‌های خودرو بوده است و عملا نمی‌بایست برای هیچ شخصی اعم از حقیقی و حقوقی دارای نمایندگی و غیرنمایندگی، ثبت سفارش خودرو صادر می‌گردید. در طول این دو دوره محدودیت برخلاف رویه مزبور، سازمان متولی نسبت به صدور ثبت سفارش اقدام نموده است و ثبت سفارش صادره به عنوان ثبت سفارش معتبر در سامانه ثبت سفارش و EPI گمرک رویت نموده است. درنهایت نظر به اینکه طی نامه شماره ۱/۳۱۶۸/خ/ص مورخ ۱۳۹۶/۱۱/۲۵ ریاست محترم وقت سازمان توسعه تجارت ایران، اعلام داشته که فهرست تعداد ۲۷۴ فقره ثبت سفارش برای تعداد ۶۴۸۱ دستگاه خودروی سواری که در زمان محدودیت و یا توقف موقت ثبت سفارش، به روش‌های غیرقانونی و نامتعارف صادر شده‌اند.

مع‌الوصف بر اساس مراتب فوق و بررسی‌های وسیع و جامع به عمل آمده، مراتب طی بخش‌نامه‌های شماره ۶/۱۰۹/۲۴۸۷/۳۰۳۹۳/م مورخ ۱۳۹۶/۱۲/۲۷ و ۶/۱۰۹/۲۴۸۷/۷۵۵/م مورخ ۱۳۹۷/۱/۲۱ جهت اقدامات قانونی و قضایی به کلیه گمرکات اجرایی ذی‌ربط اعلام می‌گردد. از طرفی مراتب موصوف طی گزارش‌های شماره ۶/۱۰۹/۲۴۸۷/۲۶۳۹/م مورخ ۱۳۹۷/۲/۱۶ به معاون محترم حقوقی، امور مجلس و بین‌الملل ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و نامه شماره ۹۷/۳۶۸۹۸۳ مورخ ۱۳۹۷/۴/۳ خطاب به مدیرکل محترم دفتر مبارزه با قاچاق کالا و ارز دادستانی کل کشور و نامه محرمانه شماره ۱۱۹۳۶ مورخ ۱۳۹۷/۵/۲۱ به دفتر بازرسی با توجه به نامه شماره ۹۹۰۳۰ مورخ ۱۳۹۷/۵/۱۵ مشاور محترم وزیر و مدیر کل وزارت امور اقتصادی و دارایی و نامه شماره ۶/۱۰۹/۲۴۸۷/۱۷۱۸۲/م مورخ ۱۳۹۷/۷/۱۸ عنوان سرپرست محترم وزارت امور اقتصاد و دارایی و مکاتبات شماره ۵۴۷۳۲۰ مورخ ۱۳۹۷/۵/۱۰ و شماره ۹۷/۵۶۶۵۹۵ مورخ ۱۳۹۷/۵/۱۴ عنوان معاون محترم حقوقی رئیس جمهور منعکس گردیده است.

مع‌الوصف آنچه برخلاف ادعای مطروحه از سوی کارشناس اداره کل بازرسی مشخص و واضح است، این است که بررسی تمامی ثبت سفارش‌های اعلامی و اخذ مدارک و اسناد مربوطه موضوع دستور قضایی شماره ۱۳۹۸۱۶۸۰۰۰۵۲۳۸۸۵ مورخ ۱۳۹۸/۲/۱۵ توسط مرجع محترم قضایی رسیدگی‌کننده با هماهنگی پلیس فتا و وزارت اطلاعات و وزارت صنعت، معدن و تجارت صورت گرفته و جعلی بودن ثبت سفارش‌های مورد اشاره برای بازپرس محترم شعبه پنجم دادسرای ناحیه ۲۸ (کارکنان دولت) محرز و مسجل شده و موضوع در اجرای ماده ۴۷ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز جهت ارزش‌گذاری و تنظیم گزارش وقوع جرم قاچاق سازمان یافته به صورت مشخص، صریح و تکلیفی به گمرک جمهوری اسلامی ایران ابلاغ گردیده است.

۲۶۴فقره ثبت سفارش جعلی خودرو از سوی گمرک اعلام شد - 14

۲۶۴فقره ثبت سفارش جعلی خودرو از سوی گمرک اعلام شد - 16

۲۶۴فقره ثبت سفارش جعلی خودرو از سوی گمرک اعلام شد - 18

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم/ درباره ویروس مرگبار کرونا چه می‌دانید؟

همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از جماران، ویروس کرونا در موارد شدیدتر می‌تواند باعث ذات‌الریه، سندرم تنفسی حاد و نارسایی کلیه شود. از علائم شایع بر اثر ابتلا به ویروس کرونا می‌توان به این موارد اشاره کرد: عفونت ریه، عطسه، تب، سرفه و تنگی نفس.

اولین ویدئو از زلزله‌زدگان ترکیه

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل

افزایش قیمت دوباره به جان بازار خودرو افتاد

آخرین خبرآخرین خبر1 روز قبل

لزوم راه اندازی مرکز ملی مطالعات آب‌های مشترک مرزی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای رضا اردکانیان افزود: امروز با همکاری دانشگاه تربیت مدرس دو تفاهم نامه رسما امضا شد و قرارداد‌های اجرایی آن نیز برای شروع کار تدوین خواهد شد. اردکانیان منابع آب مشترک در حوضه‌های آبریز مشترک را از اولویت‌های وزارت نیرو دانست و افزود: با توجه به نیاز‌ها باید بتوانیم از ظرفیت‌های تخصصی که در دانشگاه وجود دارد بهره‌مند شویم و مقدمات تاسیس مرکز ملی مطالعات آب‌های مشترک مرزی را فراهم کنیم. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوزیر نیرو با اشاره به اینکه تفاهم نامه دوم درخصوص بخش اجتماعی دو موضوع آب و انرژی است گفت: تاکید در این تفاهم نامه بر موضوع مدیریت مصرف و شیوه‌های بررسی طرح‌ها و پررنگ‌تر دیدن وجه اجتماعی موضوع آب و انرژی است. راه‌اندازی هسته متناسب با موضوع تفاهم نامه در دانشگاه، ظرفیت سازی انسانی برای تربیت نیرو‌های تخصصی در کشور با استفاده از ظرفیت‌های طرفین، ارزیابی و پایش فعالیت‌های موسسات ملی، منطقه‌ای و بین المللی پیرامون موضوع تفاهم نامه، تسهیل تبادل داده، اطلاعات و گزارشات مورد نیاز موضوع تفاهم نامه با لحاظ حقوق معنوی و طبقه بندی آن‌ها. بخشی از زمینه‌های همکاری مشترک وزارت نیرو و دانشگاه تربیت مدرس است.

مشکل بدهی تولیدکنندگان چگونه باید حل شود؟

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
تولیدکنندگان علاوه بر مشکل تامین مالی طرح‌های توسعه‌ای و تامین نقدینگی با چندبرابر شدن نرخ ارز، به یک باره تبدیل به بدهکار کلان بانکی شدند. ۳۰ هزار میلیارد تومان بدهی خودروسازانبه عنوان نمونه براساس گزارش ارایه شده در مهرماه ۱۳۹۸ در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، شرکت‌های سایپا و ایران‌خودرو بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان به بانک‌ها و حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان به قطعه‌سازان بدهکار هستند. داشتن بدهی بانکی تولیدکنندگان منطقی استعبداله رضیان عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است: داشتن بدهی بانکی منطقی است اما فشار بانک‌ها و بگیر و ببندها راه چاره برای دریافت معوقات نیست. حمایت ناکافی «طرح تسهیل تسویه بدهی بدهکاران بانکی» در مجمع تشخیص مصلحت تصویب شده است. حل مشکلات بدهی تسهیلات صنعتی در نظام بانکی، راه حل اساسی رونق تولید در ایران است.
صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مدیرکل دفتر ارتباطات، اطلاع رسانی و امور بین الملل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: پرواز شماره ٩٧١٦ هواپیمای ایرتور از تهران به استانبول توسط یک فروند ایرباس ٣٠٠-٦٠٠ ساعت ١٩:٥٠ از فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) انجام شد، اما دقایقی پس از برخاستن، خلبان با اعلام بروز نقص فنی در هواپیما درخواست بازگشت به فرودگاه را به برج مراقبت پرواز اطلاع داد. کاشانی حیدری بیان داشت: به دنبال این مساله کلیه نیرو‌ها و تجهیزات اداره ایمنی زمینی شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) به حالت آماده باش صد در صدی درآمده و تمامی تمهیدات لازم برای فرود ایمن این هواپیما در فرودگاه امام (ره) مهیا شد. مدیرکل دفتر ارتباطات، اطلاع رسانی و امور بین الملل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) افزود: با وجود آمادگی صد در صدی در فرودگاه امام (ره) خلبان پرواز با بررسی وضعیت هواپیما مسیر خود را به سمت فرودگاه مهرآباد تغییر داد و در ساعت ٢١:٥٦ در این فرودگاه به سلامت به زمین نشست.

اخبار بیشتر