سوم خرداد؛ گرامی‌داشت سالروز آزادی دوباره خرمشهر
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
پوشش خبری

سوم خرداد؛ گرامی‌داشت سالروز آزادی دوباره خرمشهر

همه با هم بودیم/ یاد دلیر مردان آزادی خرمشهر یدالله گرامی باد/سوم خرداد و نشستن پای صحبت تکاوران

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
همه با هم بودیم/ یاد دلیر مردان آزادی خرمشهر یدالله گرامی باد/سوم خرداد و نشستن پای صحبت تکاوران
خبرگزاری میزان- همه با هم بودیم، یاد دلیر مردان آزادی خرمشهر یدالله گرامی باد،سوم خرداد و نشستن پای صحبت تکاوران و ... گزیده ای از پست های کاربران در فضای مجازی به مناسبت سالروز سوم خرداد روز آزاد سازی خرمشهر است.

به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، امروز سوم خرداد مصادف با سالروز فتح خرمشهر در عملیات بیت المقدس است. این روز در تقویم با عنوان روز مقاومت، ایثار و پیروز نامگذاری شده است. هر مشت از خاک وطن برای هر ایرانی حیثیت او محسوب می‌شود. به گواه تاریخ در آن سال‌ها صدام گفته بود که اگر ایرانی‌ها به خرمشهر دست یابند کلید شهر بصره را به آن‌ها خواهم داد. در حالی که با پیروزی رزمندگان در این عملیات و اسارت ۳۶ هزار نیروی دشمن، دیگر رژیم بعثی عراق نتوانست کمر خود را راست کند و همه تصرفات دشمن یکی پس از دیگری آزاد شد. کاربران در فضای مجازی پست‌های متعدد به مناسب فرارسیدن این روز فرخنده منتشر کرده‌اند که به این شرح است:

همه با هم بودیم/ یاد دلیر مردان آزادی خرمشهر یدالله گرامی باد/سوم خرداد و نشستن پای صحبت تکاوران - 3همه با هم بودیم/ یاد دلیر مردان آزادی خرمشهر یدالله گرامی باد/سوم خرداد و نشستن پای صحبت تکاوران - 4همه با هم بودیم/ یاد دلیر مردان آزادی خرمشهر یدالله گرامی باد/سوم خرداد و نشستن پای صحبت تکاوران - 5همه با هم بودیم/ یاد دلیر مردان آزادی خرمشهر یدالله گرامی باد/سوم خرداد و نشستن پای صحبت تکاوران - 6همه با هم بودیم/ یاد دلیر مردان آزادی خرمشهر یدالله گرامی باد/سوم خرداد و نشستن پای صحبت تکاوران - 7همه با هم بودیم/ یاد دلیر مردان آزادی خرمشهر یدالله گرامی باد/سوم خرداد و نشستن پای صحبت تکاوران - 8همه با هم بودیم/ یاد دلیر مردان آزادی خرمشهر یدالله گرامی باد/سوم خرداد و نشستن پای صحبت تکاوران - 9همه با هم بودیم/ یاد دلیر مردان آزادی خرمشهر یدالله گرامی باد/سوم خرداد و نشستن پای صحبت تکاوران - 10همه با هم بودیم/ یاد دلیر مردان آزادی خرمشهر یدالله گرامی باد/سوم خرداد و نشستن پای صحبت تکاوران - 11همه با هم بودیم/ یاد دلیر مردان آزادی خرمشهر یدالله گرامی باد/سوم خرداد و نشستن پای صحبت تکاوران - 12

انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

به یاد خرمشهر؛ پرش اقتدار بسیجیان از فراز برج میلاد

فارسخبرگزاری فارس
به یاد خرمشهر؛ پرش اقتدار بسیجیان از فراز برج میلاد
در سالروز آزاد سازی خرمشهر 14 تن از بسیجیان و رزمندگان سپاه پاسداران در اقدامی نمادین با پرش از برج میلاد آمادگی خود برای دفاع از کشور و حفظ اقتدار ایران اسلامی را نشان دادند.

به گزارش خبرگزاری فارس از تهران، بامداد جمعه سوم خرداد به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر پرش افتخار چتربازان بسیجی و رزمنده از فراز برج میلاد صورت پذیرفت.

سردار محمدرضا یزدی فرمانده سپاه محمد رسول‌الله تهران بزرگ در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس درباره رزمایش پرش افتخار اظهار داشت: سوم خرداد به مناسبت آزادسازی خرمشهر پرش عزت و افتخار از برج میلاد توسط ۱۴ نفر از بسیجیان و رزمندگان برای نشان دادن اقتدار و آمادگی بسیج مردمی و رزمندگان جان برکف اسلام انجام شد.

وی این پرش را را برای نشان دادن آمادگی بسیجیان و رزمندگان برای تأمین امنیت و حفظ اقتدار ایران اسلامی دانست و تصریح کرد: نیروهای مسلح در هر تمامی صحنه‌ها برای دفاع از مردم و کشورشان آمادگی دارند.

به یاد خرمشهر؛ پرش اقتدار بسیجیان از فراز برج میلاد - 4

فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ گفت: امیدواریم خداوند مردم ما را مانند روزهای آزادسازی خرمشهر متحد و اطاعتشان را از امام و رهبری روزافزون کند.

حسن باقری از اساتید و پیشکسوتان و نخبگان چتربازی کشور نیز به عنوان مربی تیم در پرش اقتدار حضور داشت در گفت‌و‌گو با فارس این‌گونه توضیح داد: به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر پرش از برج میلاد انجام شد.

وی گفت در بین نفرات چترباز این پرش محسن مداح، رکورددار پرش ایران که تجربه پرش از ۵۰ متر را دارد حضور دارد و امیدواریم که این رکورد تا پرشش بعدی ما از برج میلاد جابه‌جا شود.

به یاد خرمشهر؛ پرش اقتدار بسیجیان از فراز برج میلاد - 9

یکی چتربازان بسیجی درباره آموزش‌های تیم پرش اقتدار این‌گونه توضیح داد: هر فرد پرنده باید حداقل ۴۰۰ سقوط آزاد را تجربه کرده باشد و به دلیل کوتاه بودن ارتفاع شرایط تمرینی خاصی را تجربه کرده باشد.

وی گفت: دوستانی که در امروز به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر در پرش افتخار شرکت کردند هرکدام تجربه انجام بیش از ۵۰۰ پرش را در کارنامه دارند و سالیانه و ماهیانه این تمرینات را ادامه می‌دهند.

به یاد خرمشهر؛ پرش اقتدار بسیجیان از فراز برج میلاد - 12

بهادر بزرگ مسؤول تیم پرش اقتدار از برج میلاد نیز بیان کرد: این پرش به افتخار شهدای عملیات الی بیت‌المقدس، شهیدان حاج حسین قجه‌ای، محمود شهبازی و محسن وزوایی و سردار بزرگوار احمد کاظمی اجرا شد.

وی تصریح کرد: این نمایشی از آمادگی جسمانی نیروهای مسلح و ورودشان به این رشته ورزشی بود که به زیبایی و با موفقیت انجام شد.

به یاد خرمشهر؛ پرش اقتدار بسیجیان از فراز برج میلاد - 15

سردار سیروس صابری جانشین سپاه محمد رسول الله نیز پرواز اقتدار را توسط ۱۴ تن از رزمندگان را نشان از آمادگی سپاهیان و بسیجیان در عرصه‌های ورزش، دفاع، امنیت و خدمات رسانی به مردم عنوان کرد.

وی گفت هنوز بسیاری از همین بسیجیان در مناطق سیل زده در حال خدمت‌رسانی هستند و این حرکت به یاد ۱۱۳ گردان سپاه و بسیج عملیات آزادسازی خرمشهر انجام شد.

به یاد خرمشهر؛ پرش اقتدار بسیجیان از فراز برج میلاد - 18

انتهای پیام/ع/گ۲/الف۵۰

خواندن خبر در سایت منبع

بیانیه ارتش به‌مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر

ایسناخبرگزاری ایسنا
بیانیه ارتش به‌مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر
همزمان با سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر قهرمان، ارتش جمهوری اسلامی ایران بیانیه‌ای صادر و در آن آزادسازی خرمشهر را اوج اقتدار ملی و محصول مقاومت، همبستگی و پیروزی در تقابل اراده‌ها دانست.

به گزارش ایسنا، ‌ متن پیام بدین شرح است؛

بسم الله الرحمن الرحیم

حماسه عظیم و ماندگار فتح خرمشهر در سوم خرداد سال ۱۳۶۱ جلوه‌ای عظیم از نصرت الهی و محصول همبستگی نیروهای مسلح، حضور حماسی ملت غیور ایران اسلامی در حراست از آب و خاک کشور، پیروزی در تقابل اراده‌ها و به ثمر رساندن وعده الهی است که «ان تنصروا الله ینصرکم و یثبت اقدامکم» - ای کسانی که ایمان آورده‌اید! اگر (آئین) خدا را یاری کنید، شما را یاری می‌کند و گام‌هایتان را استوار می‌دارد.

بدون شک حماسه بزرگ آزادسازی خرمشهر و پاک کردن خونین شهر از لوث وجود متجاوزین بعثی، در برهه‌ای از جنگ تحمیلی که دشمن تا بن دندان مسلح، کشور ما را آماج حملات خود قرار داده و وعده فتح سه روزه خرمشهر را می‌داد؛ غرور و افتخاری ابدی را برای رزمندگان اسلام به ارمغان آورد و باعث بازآفرینی صحنه‌ای نورانی از عشق و دلداگی و باور به وعده‌های خداوند تبارک و تعالی شد.

غرورآفرینان ایران اسلامی با توکل به خداوند و اعتماد و اطمینانی که به نصرت الهی داشتند و آن را از لسان و چهره پر از امید و آرامش حضرت امام خمینی (ره) به ودیعه گرفته بودند، با همدلی، برگی دیگر به اوراق زرین و پرافتخار کشور افزودند و خرمشهر را با نثار خون عزیزترین مردان مرد این مرز و بوم از دشمن بعثی پس گرفته و آن را به مام میهن بازگرداندند.

امروز و در حالی که دشمن ناامید از تجاوز به این آب و خاک و همآوردی نظامی با ایران اسلامی، با تحریم‌های ظالمانه اقتصادی، عملیات گسترده روانی و هجمه تبلیغاتی به مواجهه با انقلاب اسلامی برخاسته است، بازخوانی و مرور حماسه‌های بزرگ و غرور آفرین همچون فتح خرمشهر می‌تواند به عنوان الگویی ماندگار در پیش روی جوانان ما قرار گیرد و پایداری و استقامت ملتی بزرگ را در ذهن جهانیان زنده نماید. در مقطع کنونی که جنگ اراده‌ها بین ملت بزرگ ایران و آمریکای جهانخوار در گرفته، آینده ثابت خواهد کرد که اراده ملت ایران شکست ناپذیر است.

ارتش جمهوری اسلامی ایران، ضمن گرامیداشت حماسه ماندگار سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر و تبریک این روز بزرگ و حماسی به فرماندهی‌ معظم کل قوا حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) و درود به روح پرفتوح شهدا، امام شهدا و ایثارگران و جانبازان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، اعلام می‌دارد فرزندان ملت بزرگ و غیور ایران اسلامی در ارتش جمهوری اسلامی ایران در کنار سایر نیروهای مسلح، آمادگی مطلوب قرار دارند و هرگونه طمع‌ورزی دشمنان را در نطفه خفه کرده و حماسه‌ای ماندگار همچون فتح خرمشهر را خواهند آفرید.

خواندن خبر در سایت منبع

حماسه خرمشهر یکی از رویدادهای بزرگ تاریخ ایران است

ایرناخبرگزاری ایرنا
حماسه خرمشهر یکی از رویدادهای بزرگ تاریخ ایران است
اصفهان- ایرنا- استاندار اصفهان به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر گفت: سوم خرداد ماه، یادآور یکی از رویدادهای بزرگ تاریخی ایران زمین و یادماندنی ترین حماسه های شورآفرینی است که توسط مردم قهرمان و مقاوم خرمشهر و رزمندگان اسلام رقم زده شد.

به گزارش ایرنا، عباس رضایی روز جمعه با تبریک این روز مقاومت و پیروزی افزود: این حماسه را مردم قهرمان و مقاوم خرمشهر همدوش و همرزم با دلیرمردان دشمن ستیز ارتش جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تاریخ پرافتخار این سرزمین رقم زدند.

وی اظهارداشت: در چنین روز پرفروغی، خرمشهر که پس از ۳۵ روز پایداری و از خودگذشتگی، به اشغال دشمن متجاوز در آمده بود، سرانجام با خلق حماسه‌های جاودانه و جانفشانی‌های فراموش ناشدنی رزمندگان غیور اسلام آزاد شد.

وی ادامه داد: تا بدین سان اقتدار اراده ملی و دینی در نبرد با دشمن متجاوز و اشغالگر در آیینه تاریخ بازنمایی شود و جهانیان بدانند و ایمان بیاورند که عصر کشورگشایی، استیلاجویی و غلبه بر ملت‌های جهان به پایان رسیده است.

رضایی با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر، این روز خاطره انگیز و غرور آفرین را به ملت بزرگ ایران به ویژه مردم شهیدپرور استان اصفهان، رزمندگان، جانبازان آزادگان سرافراز و خانواده معظم شهدا و دلاورمردان هشت سال دفاع مقدس تبریک گفت.

خرمشهر پس از ۵۷۵ روز اشغال و پس از ۳۵ روز مقاومت، چهارم آبان ۱۳۵۹توسط رژیم تا دندان مسلح بعثی عراق اشغال شد و در ساعت ۱۱ صبح روز سوم خرداد ۱۳۶۱ در عملیات بیت المقدس آزاد شد.

عملیات آزادسازی خرمشهر به کشته و زخمی شدن ۱۶ هزار و اسارت ۱۹ هزار عراقی منجر شد و گرفتن این تعداد اسیر از دشمن، بیانگر اهمیت این عملیات برای ایران و مفتضح بودن شکست دشمن تا بن دندان مسلح است که نیروی نظامی زیاد و تجهیزات نظامی مدرنی را در خرمشهر مستقر کرده بود.

در این روز بزرگ، شهر خون و قیام پس از ۱۹ ماه توسط رزمندگان اسلام آزاد شد و پرچم اسلام بر فراز مسجد جامع خرمشهر به اهتزاز درآمد.

استان اصفهان در دفاع مقدس افزون بر سه هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

م/س۶۰۲۶

خواندن خبر در سایت منبع

پست اینستاگرامی ظریف برای آزادی خرمشهر/عکس

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
پست اینستاگرامی ظریف برای آزادی خرمشهر/عکس
وزیر امور خارجه سالروز آزادی خرمشهر را گرامی داشت.

به گزارش خبرآنلاین، ظریف با انتشار این عکس سالروز آزادسازی خرمشهر را گرامی داشت:

پست اینستاگرامی ظریف برای آزادی خرمشهر/عکس - 2

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

اظهارات تکان دهنده خانمی که سوار بر خودروی مسافربر شخصی شده بود (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

پنجاه و نهمین اجلاس مجمع عمومی بانک مرکزی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در این جلسه رئیس کل بانک مرکزی، گزارش عملکرد مالی سال ۹۷ و شاخص‌های مالی سال ۹۸ را ارائه کرد.

وضعیت بسیاری از جاده‌های جنوب سیستان‌وبلوچستان پس از سیل (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

تریبون مقاومت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR به مناسبت چهلمین سال امامت جمعه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، نماهنگ «تریبون مقاومت» را منتشر کرد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR به مناسبت چهلمین سال امامت جمعه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، نماهنگ «تریبون مقاومت» را منتشر کرد.

ویدیو؛ مقایسه عملکرد کریستیانو رونالدو و مارکوس رشفورد در منچستریونایتد پس از ۲۰۰ بازی

طرفداریطرفداری2 روز قبل

سومین همایش کاردیوانکولوژی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

اخبار بیشتر