ماجرای برنج تقلبی و قیمت این کالا در بازار + کارتون
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

ماجرای برنج تقلبی و قیمت این کالا در بازار + کارتون

ثبات نرخ برنج خارجی در بازار

ساعت ۲۴خبرگزاری ساعت ۲۴
ثبات نرخ برنج خارجی در بازار
ساعت24 - کشاورز از ثبات نرخ برنج خارجی خبر داد و گفت: حداکثر قیمت هر کیلو برنج هندی ۸ هزار و پاکستانی ۸ هزار و ۲۰۰ تومان است.

دبیر انجمن واردکنندگان برنج د، با بیان اینکه سال گذشته واردات برنج کارنامه موفقی داشت، اظهار کرد: با توجه به همکاری میان واردکنندگان و وزارت جهاد کشاورزی، سال گذشته به اندازه کافی برنج وارد کشور شد که این امر ثبات قیمت برنج خارجی در بازار را به همراه داشت.

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال تا کنون حدود ۳۰۰ هزار تن برنج وارد کشور شده است، گفت: با توجه به نوسان برنج ایرانی و ازدیاد تقاضا برای برنج خارجی، تسریع در اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به واردات امری ضروری است.

این مقام مسئول درباره علل گرانی برنج ایرانی بیان کرد: یکی از عوامل افزایش قیمت برنج ایرانی مربوط به مشکلات مالی در نقل و انتقال برنج پاکستانی است، از این رو انتظار می‌رود که دولت کمک کند تا مشکلات انتقال ارز رفع شود تا با واردات به موقع برنج پاکستانی از افزایش قیمت برنج ایرانی جلوگیری شود.

کشاورز ادامه داد: اگر واردات برنج خارجی اعم از هندی و پاکستانی مدیریت شود تا کمبودی در بازار رخ ندهد و از بعد روانی تنش در بازار ایجاد نکند، از این رو امکان کنترل قیمت برنج ایرانی در بازار وجود دارد و در غیر این صورت ممکن است افزایش قیمت برنج خارجی بر نوسان مجدد قیمت برنج ایرانی دامن بزند.

دبیر انجمن واردکنندگان برنج از ثبات نرخ برنج خارجی در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون قیمت هر کیلو برنج هندی در بنادر ۷ هزار و پاکستانی ۷ هزار و ۲۰۰ تومان است که باید برنج هندی حداکثر ۸ هزار و پاکستانی ۸ هزار و ۲۰۰ تومان به مصرف کننده عرضه شود.

وی درباره علل توزیع برنج پاکستانی با نرخ‌های بالاتر در خرده فروشی‌ها افزود: با توجه به آنکه انتقال ارز از طریق صرافی‌ها انجام می‌شود از این رو این امر حدود ۱۱ تا ۱۵ درصد هزینه در بر دارد که به همین خاطر از مسئولان دولتی انتظار می‌رود با سرعت تخصیص ارز و انتقال ارز به برنج پاکستانی از افزایش هزینه‌های واردات جلوگیری کنند.

کشاورز درباره تاثیر حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از واردات برنج بیان کرد: اگرچه دولت برحسب ذخایر ارزی تصمیم گیری‌های لازم را اتخاذ می‌کند، اما با توجه به آنکه ۶ دهک مردم برنج خارجی مصرف می‌کنند، باید حساسیت‌های لازم را در نظر بگیرد.

این مقام مسئول در پایان با بیان اینکه حدود ۵۰ تا ۶۰ میلیون نفر برنج خارجی در کشور مصرف می‌کنند، تصریح کرد: با وجود آنکه حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از واردات، افزایش قیمت برنج خارجی را در بر دارد، از این رو این امر می‌تواند بر کاهش قدرت خرید افراد دامن بزند.

خواندن خبر در سایت منبع

کارتون؛ برنج اینجوری گرون شد!

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
کارتون؛ برنج اینجوری گرون شد!
با وجود ذخایر ۲ برابری برنج در کشور نسبت به سال گذشته و ادامه واردات این محصول با ارز دولتی، قیمت برنج طی ماه‌های گذشته شاهد افزایش ۲ برابری بود.

با وجود ذخایر ۲ برابری برنج در کشور نسبت به سال گذشته و ادامه واردات این محصول با ارز دولتی، قیمت برنج طی ماه‌های گذشته شاهد افزایش ۲ برابری بود. محمد علی رجبی با انتشار کارتونی در خبرگزاری فارس به دلیل این افزایش قیمت نامتعارف واکنش نشان داد.

کارتون؛ برنج اینجوری گرون شد! - 2

خواندن خبر در سایت منبع

شهروند حقوق خریداران برنج تقلبی را چگونه باز می‌پردازد؟

موجخبرگزاری موج
شهروند حقوق خریداران برنج تقلبی را چگونه باز می‌پردازد؟
درحالی پرونده گران فروشی و تقلب برای فروشگاه شهروند در تعزیرات حکومتی تشکیل شده، مدیرعامل این شرکت تقصیر را بر گردن تامین کننده انداخته است.

به گزارش خبرگزاری موج، همین یکی دو روز گذشته بود که رسانه‌ها از گران‌فروشی و تقلب در فروشگاه شهروند خبر دادند؛ فروشگاهی که یکی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای معروف در بین مردم است.

به دنبال گزارش‌های واصله گشت مشترک تعزیرات حکومتی با حضور نمایندگان اتاق اصناف و اتحادیه برنج‌فروشان به یکی از شعبات فروشگاه شهروند مراجعه می‌کنند و برنج‌های مورد عرضه در این شعبه از فروشگاه شهروند را مورد رسیدگی قرار می‌دهند.

در بررسی‌ها مشخص می‌شود، کیسه‌های برنجی که با عنوان برنج هاشمی درجه یک به قیمت هر کیلو ۲۶ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد، مخلوطی از برنج پاکستانی و ایرانی است که در این شعبه از فروشگاه شهروند در دسترس مشتریان قرار می‌گرفته است و البته تاسف بار‌تر آنکه، فروشگاه شهروند بی انصافی و گران‌فروشی و تقلب در حق مردم و خریدارانی که اغلب از اقشار کم در آمد جامعه نیز به شمار می‌روند و اتفاقا یکی از دلایل خرید آنها از این فروشگاه، به خاطر قیمت‌های به احتمال ارزانتر و یا احیانا قیمت‌های تنظیم بازار است را به اوج رسانده، تا جاییکه معلوم می‌شود درصد ترکیبی این برنج، متشکل از ۷۰ درصد برنج پاکستانی و ۳۰ درصد برنج ایرانی بوده است!

پس از بررسی‌های به عمل آمده روی دو مارک برنج توزیع شده در فروشگاه شهروند، با نام‌های برنج چاپار و برنج هاشمی کریمی و بر اساس اعلام سیدیاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی، مشخص شد، بیش از 70 درصد برنج‌ها پاکستانی و 30 درصد آن برنج ایرانی با کیفیت پایینمخلوط شده و ۶۰ تن برنج موجود در فروشگاه شهروند به قیمت هر کیلو ۲۶۵ هزار ریال (۲۶ هزار و ۵۰۰ تومان در هر کیلو) عرضه و به فروش می‌رسد.

نهایتا با الزام تعزیرات حکومتی، قیمت ۶۰ تن برنج موجود در فروشگاه شهروند اصلاح و به قیمت ۱۰ هزار تومان در هر کیلو عرضه و از توزیع ۳۰ تن برنج موجود در انبار نیز جلوگیری می‌شود.

اما این پایان کار نبود و به دنبال تشکیل پرونده در تعزیرات حکومتی، تحت عنوان گران‌فروشی و تقلب، چهارشنبه یکم خرداد ۹۸، مدیرعامل فروشگاه شهروند به شعبه تعزیرات احضار و توضیحات خود را درباره این اتفاق ارائه کرد.

مسعود سریع‌القلممدیرعامل فروشگاه شهروند، بلافاصله پس از مشاوره با تیم رسانه‌ای خود، تصمیم گرفت نشست خبری با خبرنگاران رسانه‌ها برگزار کند، که این نشست روز پنج شنبه برگزار شد و مدیرعامل فروشگاه شهروند به ارایه توضیحاتی در خصوص گران‌فروشی و تقلب در فروشگاه شهروند و باز شدن پای خود به تعزیرات حکومتی پرداخت.

اظهارات مدیر فروشگاه شهروند به شرح ذیل است؛

فروشگاه شهروند از تامین‌کننده خود که ۱۱ سال است با آن همکاری دارد، دو پارت برنج خریداری کرده که پارت اول برنج‌ها بر اساس نمونه‌گیری‌های انجام شده، مشکلی نداشت؛ اما پارت دوم برنج‌ها بر اساس آزمایشات بخش کنترل کیفیت، کیفیت لازم را نداشت؛ بنابراین پس از اعلام بخش کیفیت و کنترل شهروند و پیش از حضور تعزیرات (۳۱ اردیبهشت ماه)، مدیر کنترل کیفیت شهروند مکاتبه‌ای را در تاریخ ۲۹ اردیبهشت ماه انجام داده و طی این نامه اعلام کرده که برنج‌های وارد شده به شهروند و تحویلی به این مجموعه در تاریخ‌های ۱۹، ۲۱ و ۲۲ کیفیت لازم را نداشته و باید از سطح فروشگاه‌های شهروند جمع‌آوری شوند.

بنده نیز پس از این موضوع دستور جمع‌آوری برنج‌ها را از تمام فروشگاه‌های شهروند اعلام کردم و حجم زیادی از این برنج‌ها جمع‌آوری و قرار بر این شد که در انبارهای فروشگاه نگهداری تا به تامین‌کننده مرجوع شود. همزمان با حضور گشت تعزیرات تهران در صبح ۳۱ اردیبهشت ماه به یکی از شعب فروشگاه شهروند آنها با بخشی از برنج‌ها در سطح فروشگاه مواجه می‌شوند که قرار بوده این برنج‌ها نیز جمع‌آوری و به انبار منتقل شوند، اما با توجه به حجم قابل توجه برنج‌ها در سطح فروشگاه‌ها این اتفاق با کمی تاخیر صورت گرفته بود.

قیمتی که برای خرید این برنج‌ها داده شده بود ۲۱ هزار و ۷۰۰ تومان بوده و قیمت فروش آن نیز در فروشگاه‌های شهروند ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومان بوده و البته موضوعی که در رسانه‌ها در ارتباط با فروش برنج ۱۰ کیلویی به قیمت ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان بوده مربوط می‌شود به بارکد دیگری از اقلام شهروند است.

حدود ۲۰۰ تن از برنج‌های اشاره شده توسط شهروند از تامین کننده مورد نظر خریداری شده است که بالغ بر ۱۱۴ الی ۱۱۵ تن از این برنج در سطح فروشگاه‌های شهروند به فروش رسیده ولی در حال حاضر مابقی برنج‌های مورد نظر از سطح فروشگاه‌ها و حتی انبارهای شهروند جمع‌آوری و به محل دیگری منتقل شده است تا تصمیم مراجع قضایی و تعزیرات در این زمینه اعلام شود.

اظهارات مدیر فروشگاه شهروند ارایه شد اما چند سئوال به شکلی آزار دهنده ذهن را به خود مشغول می‌کند!؟

چرا مسئولان فروشگاه شهروند قبل از مشخص شدن نتیجه نمونه‌گیری، برنج‌ها را در شعب خود عرضه کردند!؟ قاعدتا ابتدا باید برنج‌های خریدار شده در بخش کنترل کیفیت مورد آزمایش قرار می‌گرفتند و در صورت اخذ تأییدیه از آزمایشگاه، در فروشگاه‌ها عرضه می‌شدند.فروشگاه شهروند چگونه می‌خواهد حقوق افرادی که برنج‌های تقلبی را به عنوان برنج اعلی ایرانی خریداری کرده و صد البته به خیال خود، پول برنج با کیفیت ایرانی را به فروشگاه شهروند پرداخت کرده‌اند در حالی که برنج پاکستانی بی کیفیت دریافت کرده‌اند را بازگرداند؟مسعود سریع‌القلم مدیرعامل فروشگاه شهروند گفته در تاریخ ۱۹، ۲۱ و ۲۲ به وی اعلام شده برنج‌های تحویلی، کیفیت ندارد و او هم بلافاصله دستور جمع‌آوری را داده است؛ آیا واقعا جمع‌کردن این برنج‌ها آن قدر مشکل بوده که پس از گذشت بیش از یک هفته، وقتی گشت تعزیرات مراجعه کرده، همچنان در سطح عرضه فروشگاه وجود داشته است؟مدیر فروشگاه شهروند می‌گوید که کار جمع‌آوری برنج‌های تقلبی در فروشگاه شهروند طولانی بوده و مسئولان فروشگاه نرسیدند در زمان کمی برنج‌های تقلبی را جمع‌آوری کنند، آیا نمی‌توانستند قیمت را اصلاح کنند و حداقل به قیمت برنج پاکستانی بفروشند؟مدیر فروشگاه شهروند بر فرض اینکه کار جمع آوری برنج‌های تقلبی، دشوار و زمان بر باشد، نمی‌توانست در ابتدایی‌ترین شکل موجود، دستور دهد پارچه‌ای روی این برنج‌ها بکشند و از فروش آنها به مردم خودداری کنند؟سریع القلم مدیرعامل فروشگاه شهروند با کمال افتخار گفته که از ۲۰۰ تن برنج موجود، ۱۱۵ تن را با قیمت ۱۰ هزار تومان فروخته‌اند؛ در حالی که فروشگاه شهروند با الزام تعزیرات مجبور شده قیمت خود را اصلاح کند وگرنه چرا قبل از حضور تعزیرات به قیمت ۱۰ هزار تومان نمی‌فروخت؟مدیر فروشگاه شهروند گفته رسانه‌ها به اشتباه قیمت را اعلام کردند و طبق معمول در چنین مواقعی همه کاسه و کوزه‌ها را بر سر رسانه‌ها شکست؛ بنظر سریع القلم، قیمت برنج تقلبی که در فروشگاه شهروند به مشتریان بی خبر از همه جا ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومان بوده است در حالی که تمام رسانه‌ها قیمت اعلام شده از سوی تعزیرات را که بر روی سایت این سازمان هم قرار گرفته، منتشر کردند؛ یعنی ۲۶ هزار و ۵۰۰ تومان؛ یعنی ایشان دغدغه این گران‌فروشی و تقلب و به نوعی حق الناس را ندارد!؟

به نظر می‌رسد مدیر فروشگاه شهروند بیش از آن که به گفته خودش به دنبال تنویر افکار عمومی باشد، به دنبال توجیه تخلف صورت گرفته در این فروشگاه بوده است.

کم فروشی در قرآن کریم

اما چند نکته در باب حق الناس آن هم در ایام ماه رمضان که به منزله‌ی کارخانه انسان سازی است و انسان‌ها را اصلاح می‌کند، به ایشان متذکر می‌شویم:

در قرآن کریم به طور صریح و مکرر به کم فروشی اشاره شده و به شدت مذمت شده است و کم‌ترین مجازات دنیوی آن را ویران شدن شهر مدین و نابود شدن قوم آن معرفی کرده است. مسئله کم فروشی در قرآن در سوره‌ها و آیات زیر آمده است:سوره مطففین که این سوره به نام کم فروشان نام گذاری شده است: «وای بر کم فروشان. آنان که وقتی برای خود پیمانه می‌کنند، حق خود را بطور کامل می‌گیرند. اما هنگامی که می‌خواهند برای دیگران پیمانه یا وزن کنند، کم می‌گذارند. آیا آنها گمان نمی‌کنند که برانگیخته می‌شوند. در روزی بزرگ. روزی که مردم در پیشگاه پروردگار جهانیان می‌ایستند». [۱]سوره اعراف: در این سوره خداوند خطاب به قوم شعیب اهالی شهر مدین می‌فرماید: «پیمانه و وزن را تمام و کمال تحویل بدهید و در مال مردم نقصان روا مدارید و در پهنه زمین پس از آن که صلاح و اصلاح برقرار شد فساد را منتشر نکنید و این امر برای شما بهتر است، اگر ایمان داشته باشید». [۴]سوره انعام: «واوفوا الکیل و المیزان بالقسط»؛ [۷] پیمانه را تمام و وزن را درست و عادلانه تحویل بدهید.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

(1)

سلام مدیر عامل شهروند نمی تواند افکار مردم را فریب بدهد ایشان کم فروشی کردند در این اوضاع اقتصادی که مردم اذیت میشوند باید برخورد قاطعانه برخورد شود با مدیریت این مجموعه خسارت مردم را چه کسی باید بدهد من خودم از این برنج خریداری کردم مدیر عامل شهروند باید بر کنار شوند

4 هفته قبل

در ادامه بخوانید

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ساعت قبل
عدیل سروی، رییس مرکز نوغانداری کشور اعلام کرد: امسال تا پایان خرداد ماه یکهزار و ۲۰۰ تن پیله‌تر ابریشم معادل ۸۵ درصد میزان پیش بینی شده توسط نوغانداری برداشت شده است. اعتمادآنلاین| عدیل سروی، رییس مرکز نوغانداری کشور با بیان اینکه برداشت پیله‌تر ابریشم در استان‌های شمالی کشور همچنان ادامه دارد، گفت: امسال تولید یکهزار و ۴۰۰ تن پیله‌تر پیش بینی شده که چنانچه به این میزان تولید دست پیدا کنیم رکورد ۱۰ ساله (۱۳۸۹) در این محصول شکسته خواهد شد. سروی درباره قیمت تخم نوغان گفت: امسال تخم هر جعبه نوغان به قیمت هفت هزار و ۵۰۰ تومان و به صورت حمایتی از سوی دولت تأمین شد و حدود ۲۰ سال است که افزایش قیمت تخم نوغان را نداریم. پیش بینی تأمین ۴۰ درصد نخ ابریشم در داخلسروی، میزان نیاز نخ ابریشم کشور را سالانه ۵۴۰ تن بیان کرد و افزود: سال گذشته ۲۸ درصد نیاز کشور به نخ ابریشم از طریق تولید پیله در داخل تأمین شد و پیش بینی می‌شود امسال ۴۰ درصد از نیاز کشور به نخ ابریشم با تولید پیله داخلی تأمین شود. رئیس مرکز نوغانداری کشور اظهارداشت: این سازمان در دو استان گلستان و گیلان خرید توافقی پیله‌تر ابریشم را انجام می‌دهد.
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی سازمان نقشه برداری، یحیی جموردر جلسه مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری که به بررسی ابعاد پدیده فرونشست در کشور، اختصاص داشت، با اشاره به اینکه تا کنون حدود ۳۰ جلد اطلس فرونشست از سوی سازمان نقشه برداری کشور، تهیه شده است؛ افزود: هم اکنون شهرداری تهران، شهرداری اصفهان، سازمان مدیریت بحران و سایر دستگاه‌ها نسبت به این موضوع حساس شده‌اند و سازمان نقشه برداری کشور نیز گزارش مطالعات مستمر خود را به تمامی مراکز تصمیم گیر در کشور ارائه می‎کند. به گفته وی، صرف اعلام نرخ فرونشست و ارائه هشدار به مسئولان کافی نیست و مهمترین موضوع در این زمینه «مدیریت» است تا فرونشست بیش از این گسترش نیابد. جمور، همچنین یکی از بزرگترین چالش‎ها در این زمینه را کافی نبودن پشتیبانی‌های اعتباری عنوان کرد.
ایبناایبنا5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایبنا، مرکز آمار ایران شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای کشور بر حسب بخش‌های اصلی و برخی گروه‌ها و طبقات کالایی در خردادماه سال ۱۳۹۸ را طی گزارشی منتشر کرد. براساس این گزارش، شاخص کل قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای کشور ۱۷۴٫۹ درصد گزارش شده که در دوازده ماه منتهی به خرداد نسبت به دوره مشابه سال قبل، ۳۷٫۶ درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۵۰٫۴ درصد تغییر داشته است. دخانیات نیز در دوازده ماه منتهی به ماه جاری نسبت به دوره مشابه سال ۱۲۴٫۹ درصد رشد داشته و در مقایسه با ماه مشابه سال قبل نیز ۱۰۹٫۶ درصد افزایش نشان می‌دهد. در بخش پوشاک و کفش نیز رشد قیمت کالاها را داشتیم به گونه‌ای که در مقایسه خردادماه با ماه خردادماه سال ۹۷، شاخص قیمت پوشاک و کفش رشد ۶۱٫۳ درصدی داشته و در دوازده ماه منتهی به ماه خرداد نسبت به دوره مشابه سال قبل نیز افزایش ۴۲٫۸ درصدی داشته است. بخش مسکن، آب، برق، گاز و سایر سوخت‌ها نیز در دوازده ماه منتهی به ماه خرداد نسبت به دوره مشابه سال قبل، ۲۱٫۱ درصد رشد داشته که در مقایسه خردادماه امسال با ماه مشابه سال قبل ۲۶٫۶ درصد افزایش نشان می‌دهد.
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
متقاضیان مسکن مهر پردیس که آورده آن‌ها بیش از ۱۵ میلیون تومان است و هنوز انتخاب واحد نکرده‌اند به شرکت عمران پردیس مراجعه کنند. مهدی هدایت در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صداو سیما درباره متقاضیانی که تاکنون انتخاب واحد خود را در پردیس انجام نداده‌اند گفت: در زمان ریاست جدید ­وزارت راه و شهرسازی ‏، حدود ۹ هزار نفر در شهر جدید پردیس انتخاب واحد نکرده بودند که به دستور وزیر در شهر جدید پردیس ظرفیت سازی کردیم واز این تعداد ۷ هزار نفر در خود شهر انتخاب واحد کردند­. وی افزود: در شهر جدید پردیس ۸۲ هزار و ۳۰۰ واحد مسکن مهر داریم که از این تعداد همه به جز ۲ هزار نفر انتخاب واحد کرده‌اند ۲ هزار واحدی که هنوز انتخاب واحد نکردند نیز با مراجعه می‌توانند واحد‌های خود را انتخاب کنند. وی تصریح کرد: از ۸۲ هزار واحد مسکن مهر شهر جدید پردیس ۳۵ هزار واحد افتتاح و ۴۷ هزار واحد در مرحله ساخت است و در اواخر مرداد ماه ۱۰ هزار واحد مسکن مهر افتتاح خواهد شد. مدیرعامل شهر جدید پردیس با بیان اینکه ۹۰ درصد پروژه مسکن مهر ­پردیس تا پایان سال ۹۸ تکمیل می‌شود ­گفت: تا پایان سال ۴۰ هزار واحد تحویل می‌دهیم.
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)؛ خداداد غریب پور، در این نشست گفت: برای رفع مشکلات این حوزه، کمیته‌ای با حضور نمایندگان ایمیدرو، انجمن صنایع و معادن سرب و روی و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران تشکیل شود. وی ادامه داد: این کمیته علاوه بر بررسی و حل مشکلات، به تهیه مدل استخراج و فروش خاک معدن سرب و روی انگوران نیز بپردازند. دبیر انجمن صنایع و معادن سرب و روی ایران نیز در این نشست گفت: حضور نماینده انجمن صنایع و معادن سرب و روی ایران در زمان تصمیم گیری‌های مهم در این حوزه، می‌تواند نقش اساسی در راهبردی بودن تصمیم‌ها داشته و مانع از اشتباهات احتمالی شود. مرادلو افزود: در حال حاضر ظرفیت تولید بخش سرب و روی ۴۷۵ هزار تن است که تنها ۳۰ درصد از این ظرفیت مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این نشست، اعضای انجمن صنایع و معادن سرب و روی ایران نیز خواستار حل مشکلاتی همچون تامین مواد اولیه، قیمت گذاری، عرضه خاک معدن سرب و روی انگوران در بورس کالای ایران، واگذاری مدیریت استخراج و فروش خاک معدن انگوران، اکتشاف، رفع موانع تولید و محدودیت‌های صادراتی شدند.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ­حمید رضا جانباز در همایش ملی­ سازگاری با کم آبی با اشاره به اینکه مصرف آب شرب­ در کشور بیش از ۷ میلیارد متر مکعب است افزود: باید این آب شرب­ مصرفی برای کمبود آب ­دوباره احیاء و باز چرخانی­ شود. مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ادامه داد: تابستان سال ۹۷ یکی از کم بارش‌ترین سال‌ها در ۵۰ سال گذشته بوده که ما به سختی توانستیم با کمک مدیریت مصرف از آن گذر کنیم تابستان امسال نیز با وجود وضعیت مناسب بارش‌ها همچنان مدیریت مصرف را در اولویت کار خود قرار می‌دهیم. جانباز با تاکید بر اطلاع رسانی و شفاف سازی وضعیت برای مردم افزود: باید اعتماد عمومی به ما افزایش یابد. جانباز­ با اشاره به اینکه چالش‌های ما در سال آینده بیشتر خواهد شد گفت: فقط اجرای طرح‌های جدید برای تامین آب کافی نیست ما باید به جای آن موضوع بهینه سازی­ مصرف آب را بیشتر ترویج کنیم. وی سرانه مصرف آب را در کشور به ازای هر نفر ۱۵۵ لیتر­ در روز دانست و گفت: این عدد بسیار بیشتر از سرانه جهانی است ما نیازمنده شکل گیری کار جدی برای کاهش مصرف آب در همه ارگان‌ها هستیم.

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


سپاه می‌گوید پهپاد آمریکا رو سرنگون کرده، پنتاگون می‌گوید پهپادی نداشتیم

6 روز قبلپوشش خبری3

محمد یا محمدرضا؛ کدامیک از برادران خاتمی دروغ می‌گوید؟ + فیلم

4 روز قبلمشرق‌نیوز2

افشاکنندگان فسادهای مسئولان مورد حمایت قرار گیرند

6 روز قبلفارس2

استفاده از کارت سوخت شخصی از ۲۰ مرداد الزامی است

2 روز قبلجام نیوز1

وزارت بهداشت: نگرانی از کاهش مراجعه مردم به مراکز درمانی به دلایل اقتصادی

4 روز قبلعصر ایران1

ضوابط ویژه برای رفتار بازیگران مشهور در سفر به خارج

4 روز قبلعصر ایران1

کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه + فیلم

5 روز قبلرکنا1

فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد

5 روز قبلالف1

پرونده| زیست شبانه در تهران؛ از شب‌های رمضان تا اولتیماتوم پلیس

6 روز قبلخبرآنلاین1

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی‌شود؟

6 روز قبلالف1