اخبار قیمت‌های روز بازار - شنبه 4 خردادماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار - شنبه 4 خردادماه

قیمت گوشت در بازار بالا رفت؛ خریداران گوشت قرمز کم شدند

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
قیمت گوشت در بازار بالا رفت؛ خریداران گوشت قرمز کم شدند
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: ملکی گفت: با توجه به خروج غیر قانونی دام از مرزهای کشور، قیمت گوشت به سبب کاهش عرضه با نوساناتی در بازار روبرو شده است.

علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی، از افزایش یک هزار تومانی نرخ گوشت در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ ۹۳ تا ۹۶ هزار به مغازه دار و با احتساب ۱۰ درصد سود حدود ۱۰۳ تا ۱۰۴ هزار تومان به مصرف کننده عرضه می‌شود.

وی قاچاق دام را دلیل اصلی نوسان قیمت گوشت در بازار اعلام کرد و افزود: در حال حاضر خروج غیر قانونی دام از مرزهای کشور موجب شده است تا دام کمتری به سمت تهران سرازیر شود.

ملکی ادامه داد: علی رغم واردات گوشت با ارز نیما، اما اختلاف قیمت گوشت وارداتی با داخلی حدود ۲۰ تا ۲۵ هزار تومان است که اگر گوشت‌های وارداتی همانند گذشته در میادین میوه و تره بار عرضه شود، قیمت گوشت با روند نزولی در بازار روبرو می‌شود.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با اشاره به اینکه تقاضای چندانی برای خرید گوشت در بازار وجود ندارد، بیان کرد: با توجه به آنکه مردم گوشت مورد نیاز خود را قبل از ماه رمضان خریداری کردند و هم اکنون تعجیلی در خرید ندارند، از این رو رکود بر بازار حاکم است.

وی قیمت هر کیلو دام زنده را ۴۵ هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت کنونی دام نسبت به هفته اخیر تا حدودی در بازار افزایش یافته که این امر بر قیمت گوشت در بازار تاثیر گذاشته است.

قیمت گوشت در بازار بالا رفت؛ خریداران گوشت قرمز کم شدند - 7

ملکی ادامه داد: در ایام پایانی سال افزایش نظارت بر خروج غیر قانونی دام از مرزهای کشور موجب شد تا قاچاق دام به طور کامل کنترل شود، در شرایط فعلی از مسئولان ذی ربط تقاضا داریم که با اعمال نظارت‌های بیشتر از خروج غیر قانونی دام جلوگیری کنند چرا که با توجه به فصل عرضه بره و تقاضا از سوی کشورهای همجوار، قاچاقچیان به هر طریقی اقدام به قاچاق دام می‌کنند.

این مقام مسئول قیمت گوشت در بازار را پیش بینی کرد و گفت: اگر مسئولان ذی ربط بتوانند خروج غیر قانونی دام از مرزهای کشور را کنترل کنند، قیمت دام و به تبع گوشت قرمز به سبب افزایش عرضه در بازار کاهش خواهد یافت.

وی در پایان با بیان اینکه امکان تامین ۹۰ درصد نیاز کشور از تولید داخل وجود دارد، تصریح کرد: با توجه به سیاست مسئولان در جلوگیری از خروج دام از مرزهای کشور از اسفند تاکنون پیش بینی می‌شود که با استمرار این روند تنها ۱۰ درصد نیاز کشور باید از طریق واردات تامین شود که این امر در جلوگیری از خروج ارز از کشور تاثیر بسزایی دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت‌های سرسام آور لاستیک کامیون‌ها در بازار آزاد!

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
قیمت‌های سرسام آور لاستیک کامیون‌ها در بازار آزاد!
دبیر کانون انجمن‌های صنفی کامیون‌داران کشور اعلام کرد که اگر یک کامیون کشنده ۱۸ چرخ بخواهد پنج جفت لاستیک مورد نیاز خود را در طول یکسال تامین کند باید بین ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان بسته به چینی، کره‌ای یا فرانسوی بودن لاستیک پرداخت کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، احمد کریمی با اشاره به آخرین وضعیت تأمین لاستیک کامیون‌داران و نرخ‌های موجود در بازار، اظهار کرد: ما بخشی از وضعیت به وجود آمده به دلیل تحریم‌ها را درک کرده و تابع آن هستیم، اما متأسفانه بخشی از مشکلات به دلیل سو مدیریت در وزارتخانه‌های مختلف است و این مساله باید مدیریت شود.

وی ادامه داد: از توزیع لاستیک پس از گرانی‌های به وجود آمده ۱۰ ماه می‌گذرد، اما نتوانسته‌ایم جفت دوم لاستیک‌ها را به ناوگان خود ارائه کنیم.

دبیر کانون انجمن‌های صنفی کامیون‌داران کشور با اشاره به این‌که یک کامیون کشنده ۱۸ چرخ طی یکسال پنج جفت لاستیک، یک کامیون ۱۰ چرخ طی یکسال سه جفت لاستیک و یک کامیون شش چرخ طی یکسال دوجفت لاستیک را به طور متوسط نیاز دارند، اظهار کرد: متأسفانه به کامیون‌های کشنده نیز بیشتر از دو حلقه لاستیک نداده‌ایم و ارائه‌ی جفت دوم لاستیک‌ها برای کامیون‌های ۱۸ و ۱۰ و شش در مرحله‌ی اولیه قرار دارد و تنها به ۱۰ درصد متقاضیان ارائه شده است.

کریمی با بیان این‌که توزیع لاستیک مورد نیاز کامیون‌ها از بیستم خردادماه سال گذشته شروع شد، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری توزیع جفت دوم لاستیک‌ها آغاز شده است اما از سرعت لازم و کافی برخوردار نیست.

وی با اعلام این‌که متوسط قیمت یک جفت لاستیک چینی برای ماشین‌های سنگین سه میلیون و ۲۰۰ تومان است که نرخ آزاد آن بالای شش میلیون تومان تمام می‌شود، گفت: یک کامیون کشنده ۱۸ چرخ در طول یکسال به طور متوسط پنج جفت لاستیک نیاز دارد که اگر بخواهد آن را از طریق بازار آزاد تهیه کند باید ۳۰ میلیون تومان هزینه پرداخت نمایند.

کریمی ادامه داد: برخی از ناوگان حمل و نقل ما نمی‌توانند از لاستیک چینی استفاده کنند و باید حتما از لاستیک‌های فرانسوی و کره‌ای را خریداری کنند که این مساله هزینه‌های آنها را بالا می‌برد، چرا که هزینه یک جفت لاستیک فرانسوی یا کره‌ای سه میلیون و ۵۰۰ تومان است که این رقم در بازار آزاد به هشت تا ۹ میلیون تومان می‌رسد.

دبیر کانون انجمن‌های صنفی کامیون‌داران کشور با اشاره به این‌که به صنف کامیون‌داران پیشنهاد شد که اگر امکان واردات لاستیک دارند این اقدام را انجام دهند، گفت: ما در این راستا اقدام کردیم اما در حوزه تخصیص ارز همکاری‌های لازم صورت نگرفت. ابتدا قرار بود از طریق یورو فعالیت‌ها صورت گیرد و پس از آن اعلام شد که باید این ارز به دینار تبدیل شده و در اردیبهشت‌ماه امسال در حالی که توانستیم ثبت سفارش خود را با ارز یورو انجام دهیم به ما اعلام شد که به دلیل این‌که باید واردات از طریق عراق انجام شود ارز مذکور را به دینار تبدیل کنیم.

وی با انتقاد از این‌که اگر کمبود لاستیک برای توزیع از طریق سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای وجود دارد پس چگونه لاستیک با نرخ آزاد در بازار موجود است، تصریح کرد: برای ما جای سوال دارد که اگر کمبود لاستیک برای توزیع از سوی وزارتخانه‌های صنعت و راه و شهرسازی وجود دارد پس چگونه شاهد وجود لاستیک با نرخ آزاد در بازار هستیم مسأله‌ای که به طور حتم باید مسئولان نسبت به آن پاسخگو بوده و علت آن را توضیح دهند.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت نفت بیش از یک درصد افزایش یافت

شاناخبرگزاری شانا
قیمت نفت بیش از یک درصد افزایش یافت
قیمت شاخص نفت خام برنت دیروز (جمعه سوم خردادماه) به ۶۸ دلار و ۶۹ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا به ۵۸ دلار و ۶۳ سنت رسید.

به گزارش خبرگزاری رویترز، قیمت شاخص نفت خام برنت در روز پنجشنبه (دوم خردادماه) ۶۷ دلار و ۷۶ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی ۵۷ دلار و ۹۱ سنت به ازای هر بشکه بود.

با وجود افزایش در روز جمعه، قیمت نفت در هفته گذشته شدیدترین افت هفتگی خود را در سال جاری میلادی تجربه کرد.

افزایش ذخیره‌سازی‌های نفت خام در آمریکا و نگرانی درباره تأثیر منفی تنش‌های تجاری آمریکا و چین بر تقاضای جهانی نفت، از مهم‌ترین عوامل افت قیمت نفت در هفته گذشته بودند.

جیم ریتربوش، رئیس مؤسسه ریتربوش و شرکا، گفت: شرکت‌های آمریکایی آسیب‌دیده از افزایش تعرفه‌ها درباره خرید، ذخیره‌سازی و مسائل دیگر، تصمیم‌هایی می‌گیرند که می‌تواند سبب کاهش رشد اقتصادی آمریکا شود و بر تقاضای نفت این کشور تأثیر داشته باشد. کد خبر ۲۸۹۲۹۶

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت طلا ۴ خرداد ۹۸؛ قیمت طلای دست دوم اعلام شد

موجخبرگزاری موج
قیمت طلا ۴ خرداد ۹۸؛ قیمت طلای دست دوم اعلام شد
قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار امروز شنبه 4 خرداد 98 مشخص شد.

​به گزارش خبرگزاری موج، قیمت طلا امروز شنبه ۴ خرداد ۹۸ اعلام شد که بر این اساس هر گرم طلای ۱۸ عیار به ۴۳۵ هزار ۲۰۰ تومان و هر گرم طلای ۲۴ عیار ۵۸۰ هزار ۲۰۰ تومان رسید و همچنین هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۲۸۴٫۸ دلار به فروش می‌رسد.

گفتنی است، قیمت طلای دست دوم به ۴۲۸ هزار ۹۵۰ تومان به فروش می‌رسد.

خواندن خبر در سایت منبع

افزایش قیمت سیب‌زمینی در بازار کوثر + جدول

ایمناخبرگزاری ایمنا
افزایش قیمت سیب‌زمینی در بازار کوثر + جدول
نرخ انواع میوه و تره‌بار در بازارهای روز کوثر با تغییراتی همراه بوده به‌طوری که غالب موارد کاهش قیمت داشته است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، قیمت انواع میوه و سبزیجات امروز ‌شنبه – ۴ خردادماه - در بازارهای روز کوثر اصفهان به شرح زیر در جدول آمده‌است؛

افزایش قیمت سیب‌زمینی در بازار کوثر + جدول - 2

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

کمیسیون بلایای طبیعی

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
گزارش اختصاصیکمیسیون بلایای طبیعیسالانه بین ۸ تا ۱۰ درصد درآمد ناخالص ملی صرف هزینه‌های ناشی از بلایای طبیعی می‌شود رقمی که شاید بشود با پرداخت تخصصی‌تر به موضوع مدیریت بحران و ایجاد ساز و کارهای جدید در سالهای پیش رو آن را کاهش داد.
ایسناایسنا1 روز قبل
جزئیات این یادداشت به این شرح است: زمانی که پای صحبت سازندگان داخلی صنعت ماشین‬‌سازی می‌نشینیم، مهمترین دغدغه‬ آنها عدم نظارت صحیح بر واردات است. بررسی آمار گویا است که همواره واردات ماشین‌آلات بیش از صادرات بوده و تراز تجاری آن منفی است. ۴۰ برابر شدن واردات ماشین‌آلات صنعتی نسبت به صادرات آن در بهترین سال‌ها نیز مؤید این مطلب است که عدم مدیریت صحیح، موجب ورود بی‌رویه ماشین‌آلات به کشور شده و عواقب منفی زیادی به دنبال خواهد داشت. آیا واردات همان انتقال فناوری است؟ یکی از دیدگاه‌های سنتی در سطح مدیریت کلان صنعت کشور این است که واردات، موجب انتقال فناوری می‌شود و به توسعه صنعت کمک می‌کند، اما واردات لزوما به معنی انتقال فناوری نیست! چه باید کرد؟ آیا منع واردات چاره مشکلات صنعت کشور است؟ نکته مهم این است که مدیریت واردات، صرفا به معنای منع آن نیست!
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین22 ساعت قبل
لحظاتی که گذشت راننده تغییر مسیر داد و در برابر اعتراضم ترافیک را بهانه کرد. شکایت‌های سریالیبا شکایت زن جوان تحقیقات آغاز شد و کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی پایتخت با شماره‌هایی که زن جوان در اختیارشان قرار داده بود، به بررسی برای شناسایی خودروی مورد نظر پرداختند. در تمامی شکایت‌ها راننده خودروی پراید دختران و زنان جوان را تحت عنوان مسافر سوار کرده و با کشاندن به محلی خلوت آنها را مورد آزار و اذیت قرار داده بود. با توجه به مشخصاتی که قربانیان در اختیار پلیس قرار دادند مشخص شد که نقشه آزار و اذیت‌ها از سوی یک نفر اجرا شده است. همین مسأله باعث شد از زنان و دختران کینه به دل بگیرم و به فکر انتقام از آنها بیفتم.
فردا نیوزفردا نیوز16 ساعت قبل
مدیرعامل شرکت تایدواتر تصریح کرد: از سال ۸۸، ۵۰ تا ۶۰ میلیارد تومان معوقات مالیاتی بیمه داشتیم که خوشبختانه بخش عمده‌ای از این معوقات هم اکنون پرداخت شده است. بعد از اتمام مأموریت این شناور، مهر ماه سال گذشته پس از دریافت مجوز خروج از بندر شعیبیه کویت به قصد بازگشت به ایران شناور شرکت ما وارد آب‌های بین‌المللی شد. زارعی بیان کرد: شنیده‌ها حاکی از آن است که بهره‌بردار آن مشکلات حقوقی داشته و از شناور ایران شکایت کرده است و برخی دیگر هم علت توقف این شناور را تغییر پرچم شناور ایرانی از پرچم ایران به پرچم کشور دیگری بوده است که هیچکدام از آن‌ها صحیح نیست. وی تأکید کرد: اگر کویتی‌ها نتوانند ادعای خود را برای نگهداری شناور اثبات کند باید تمام خسارت‌های مربوط به خواب این شناور را پرداخت کنند که به طور قطع مبلغ بسیار بالایی می‌شود. هم اکنون ۱۰۰ فروند شناور مغروقه در این بخش وجود دارد که در جهت خارج سازی آن‌ها برای تردد راحت‌تر کشتی‌ها هستیم.
الفالف11 ساعت قبل
سه هفته قبل مدیر عامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران اعلام کرد که پایانه جاسک به زودی به ظرفیت صادرات یک میلیون بشکه نفت در روز می‌رسد. دسترسی مناسب این پایانه به دریای عمان می‌تواند تداوم صادرات و ارتقای توان ذخیره‌سازی نفت خام به خصوص در شرایط خاص را تضمین کند. لذا دور از ذهن نیست که این پایانه را هدف ناامن سازی از سوی آمریکا و نیز عربستان سعودی و دیگر متحدان آمریکا در منطقه بدانیم. واقعیت این است که آمریکایی‌ها در «راهبرد فشار» به ایران شکست خورده‌اند و حتی «نمایش مذاکره» و سفر «آبه» نیز نتوانست برای آن‌ها آبی گرم کند و با پاسخ صریح و قاطع ایران مواجه شدند. مقابل این نقشه‌ها، هم مسئولان و هم مردم باید هوشیار باشند و هوشمندانه و عزتمندانه رفتار کنند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد6 ساعت قبل
داده‌های اعلام شده نشان‌دهنده آن است که از مجموع ۱۶ قلم کالای منتخب صنعتی، در مجموع ۸ کالای منتخب توانسته‌اند رشد تولید را تجربه کنند و در مقابل ۸ محصول منتخب صنعتی نیز در این دوره زمانی افت تولید داشته‌اند. در مدت مشابه سال قبل در مجموع ۹۱ هزار و ۳۰۰ متر مکعب نئوپان در کشور تولید شده بود. مجموع الکتروموتور تولید شده در مدت مشابه سال ۹۷ برابر با یک میلیون و ۲۵۷ هزار دستگاه بوده است. تولید این محصول در دوره مشابه سال ۹۷ برابر با ۹۳ هزار و ۶۰۰ دستگاه بوده است. روند تولید سیمان نیز در دوره زمانی مورد بررسی نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ افت حدود ۶درصدی داشته است.

اخبار بیشتر