1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

ورود گزینشی بانوان به استادیوم برای جلب رضایت فیفا

حضور بانوان در بازی پرسپولیس و السد صحت ندارد/ فعلا فقط بازی‌های ملی!

ایسناخبرگزاری ایسنا
حضور بانوان در بازی پرسپولیس و السد صحت ندارد/ فعلا فقط بازی‌های ملی!
مشاور رییس فدراسیون فوتبال در امور فرهنگی و اجتماعی می‌گوید مشکلاتی در ورزشگاه آزادی برای حضور بانوان وجود دارد که باید بر طرف شود و به همین دلیل از بازی ایران برابر بولیوی به عنوان یک آزمون استفاده شد.

به‌ گزارش ‌ایسنا، تیم‌های ملی ایران و بولیوی دیشب (سه‌شنبه) در دیداری دوستانه در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که این دیدار با پیروزی ۲ بر یک شاگردان کارلوس کی‌روش به پایان رسید. در این دیدار برای نخستین بار پس از حدود ۳۶ سال بانوان اجازه حضور در ورزشگاه آزادی را پیدا کردند تا بازی تیم‌ ‌ملی ایران را از نزدیک ببینند.

غلامحسین زمان آبادی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره روندی که برای حضور بانوان در دیدار دیشب (سه‌شنبه) طی شد، اظهار کرد: از حدود یک سال پیش تلاش‌های فدراسیون فوتبال برای فراهم کردن بستر حضور بانوان در ورزشگاه، آغاز شد. در این راه مشکلات فراوانی پیش روی فدراسیون قرار داشت که خود وزارت ورزش و جوانان وارد این کار شد و وزیر ورزش و جوانان دستور دادند زیر ساخت‌ها فراهم شود. همچنین مسئولان برگزاری مسابقات هم وارد عمل شدند و همکاری خوبی با ما در این زمینه داشتند.

او در بخش دیگری از صحبت‌های خود افزود: ما یکسری مشکلات از مسائل بهداشتی گرفته تا رفت و آمد داشتیم که باید برای حضور بانوان حل می‌شد. خدا را شکر یک عزم ملی برای حل این مشکل به وجود آمد و با در نظر گرفتن جایگاهی برای بانوان و ایجاد شرایطی برای حضور آنها توانستیم بازی ایران و بولیوی را با حضور بانوان برگزار کنیم.

زمان آبادی خاطر نشان کرد: مشکلاتی که از قبل در ورزشگاه آزادی وجود داشت قابل تحمل برای آقایان است اما بانوان که خانواده‌ محسوب می‌شوند، باید شرایط خاصی برای آنها در نظر گرفته شود و ساختارهای لازم برای حضور آنها فراهم گردد. خوشبختانه توانستیم به صورت نسبی این شرایط را در بازی مقابل بولیوی فراهم کنیم. حضور بانوان در این بازی به عنوان تست بود تا مشکلات را ارزیابی کنیم.

مشاور رییس فدراسیون فوتبال در امور فرهنگی و اجتماعی در ادامه‌ توضیح داد: ما از همکارانمان در فدراسیون فوتبال و بازیکنان ملی، همچنین از مهمانانی از کشورهای آمریکای لاتین مانند بولیوی و نیکاراگوئه دعوت به عمل آوردیم تا ببینیم چه مشکلاتی در ورزشگاه در صورت حضور بانوان وجود دارد. در حال‌ حاضر باید این مشکلات را بررسی کنیم تا برای هر کدام راه‌حلی پیدا کنیم.

زمان آبادی همچنین در پاسخ به این سوال که  آیا قرار است در بازی پرسپولیس و السد به بانوان برای حضور ورزشگاه در آزادی اجازه داده شود، توضیح داد: دیروز این خبر راجع‌ به بازی السد منتشر شد اما صحت ندارد. ما فعلا برنامه‌ای برای حضور بانوان در بازی‌های غیر از بازی‌های تیم‌ ‌ملی نداریم و باید مشکلات بر طرف شود تا آنها بتوانند در ورزشگاه حضور داشته باشند.  حضور بانوان در ورزشگاه آزادی فعلا در بازی‌های تیم‌ ‌ملی مقدور است.

او درباره مشکلاتی که برای بانوان در ورزشگاه آزادی وجود دارد، بیان‌ کرد: یک موردی که وجود دارد ولی شاید کمی بد باشد، این است که سرویس‌های بهداشتی که در طبقه دوم ورزشگاه آزادی نصب شده است، فقط برای آقایان قابل استفاده است. این مشکل نیز باید حل شود. یا مثلا در بحث تغذیه، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باید روی این مساله نظارت کافی داشته باشد تا مشکلی برای خانواده‌هایی که به ورزشگاه می‌آیند به وجود نیاید. همچنین باید به مساله بلیت فروشی و رفت و آمد نیز رسیدگی شود. فدراسیون فوتبال برای بررسی این مشکلات یک کار پژوهشی را آغاز کرده و از تماشاگرانی که به ورزشگاه می‌آیند درباره مشکلاتی که وجود دارد سوال می‌کنند.

مشاور  رییس فدراسیون فوتبال در امور فرهنگی و اجتماعی در پایان درباره ارزیابی‌اش از حضور بانوان در بازی دیشب هم گفت‌: واقعا حضور بانوان در دیدار ایران و بولیوی مثبت بود و شور و نشاط غیر منتظره‌ای در ورزشگاه ایجاد کرده بودند. خانم‌ها تشویق‌هایی جالبی انجام می‌دادند و جو زیبایی به ورزشگاه داده بودند. خدا را شکر  بانوان حاضر در  ورزشگاه مشکل خاصی هم نداشتند.

خواندن خبر در سایت منبع

وزیر ورزش و جوانان: بانوان شریک لحظات غرورانگیز ورزش ایران

رکناخبرگزاری رکنا
وزیر ورزش و جوانان: بانوان شریک لحظات غرورانگیز ورزش ایران
رکنا: وزیر ورزش و جوانان از رقم خوردن اتفاق بزرگ در ورزشگاه آزادی و ورود بانوان برای تماشای بازی تیم ملی مقابل بولیوی حمایت کرد.

وزیر ورزش و جوانان: بانوان شریک لحظات غرورانگیز ورزش ایران - 1

دیروز برای نخستین بار با موافقت شورای تامین استان تهران تعدادی از بانوان اجازه ورود به ورزشگاه آزادی Freedom در جریان برگزاری یک بازی رسمی را پیدا کردند تا جدال ایران با بولیوی توام با اتفاقی بزرگ و نادر در ورزشگاه پر از خاطره آزادی باشد.

در پی این اتفاق وزیر ورزش Sport و جوانان که همواره خود را حامی این اتفاق دانسته است در توئیتی به حضور بانوان در ورزشگاه آزادی واکنش مثبت نشان داد. مسعود سلطانی فر در توئیت خود نوشت:« بانوان هم زمان با حفظ ارزش های اسلامی و اخلاقی در لحظات غرورانگیز افتخارات ورزش کشورمان سهیم شدند».

حال با حمایتی که وزیر ورزش و جوانان از ورود رسمی بانوان به ورزشگاه آزادی انجام داد باید منتظر ماند و دید این اتفاق بزرگ در روزها و هفته های آتی شکل و شمایل جدی تری به خود خواهد گرفت تا سرانجام ورود بانوان به اماکن ورزشی برای حمایت از ورزشکاران آزاد شود یا نه؟

خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع

ورودگزینشی بانوان به استادیوم برای جلب رضایت فیفا

تابناکخبرگزاری تابناک
ورودگزینشی بانوان به استادیوم برای جلب رضایت فیفا

ورود بانوانِ خاص به ورزشگاه در جهت جلب رضایت روسای فیفا و کاهش فشار آنها آزاد شد.

به گزارش تابناک ورزشی تاج که اخیرا در سفر به مقر فیفا و دیدار اختصاصی با اینفانتینو، بار دیگر با پرسش وی درباره مجوز ورود بانوان به ورزشگاه های ایران مواجه شده بود، موفق شده این طرح را بصورت محدود و کنترل شده در آزادی پیاده کند.

مسئولان فدراسیون فوتبال موفق شدند تا مجوز حضور تعداد محدودی از هواداران زن را در ورزشگاه آزادی دریافت کنند. فدراسیون فوتبال رایزنی هایی را با شورای تامین تهران انجام داد تا برای بازی دیشب ایران و بولیوی تعدادی از هواداران زن فوتبال به ورزشگاه آزادی بروندو ظاهرا در این باره موفق هم شده است.

گفته می شود شورای تامین مجوز حضور برخی زنان در ورزشگاه آزادی را صادر کرد و ایلنا هم قبل از بازی نوشته بود قرار شد این افراد در بازی ایران و بولیوی حاضر باشند. خانواده بازیکنان تیم ملی فوتبال، همه تیم های ملی بانوان فوتبال و فوتسال، کارمندان زن فدراسیون فوتبال و البته تعدادی همیار هوادار زن از جمله افرادی هستند که توانستند به ورزشگاه آزادی بروند و تیم ملی ایران را مقابل بولیوی تشویق کنند.

ورودگزینشی بانوان به استادیوم برای جلب رضایت فیفا - 5

خواندن خبر در سایت منبع

لیوان حضور بانوان در استادیوم نیمه پر دارد؟

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
لیوان حضور بانوان در استادیوم نیمه پر دارد؟
ورزش > فوتبال ملی - شب گذشته در جریان دیدار دوستانه تیم‌ملی بانوان هم تماشاگر بازی بودند و این خودش نکته امیدوارکننده‌ای است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ شب گذشته تیم ملی ایران در حالی 2-1 مقابل بولیوی در دیداری دوستانه به برتری رسید که حضور بانوان در ورزشگاه آزادی یکی از نکات قابل توجه بازی بود. صبح دیروز این خبر منتشر شد که بانوان اجازه حضور در آزادی را دارند و سپس مشخص شد که تعدادی انتخاب شده توسط فدراسیون به عنوان همیار هوادار چنین اجازه ای کسب کردند. همین باعث شد خیلی ها حضور بانوان گزینشی دیروز را نقد کنند و آن را راهی برای فریب مسئولان فیفا بدانند. اما این لیوان شاید نیمه پر هم داشته باشد. از این نظر که به هر حال این اتفاق از یک جا باید شروع شود و این می تواند شروع قابل توجهی باشد. مخصوصا با توجه به این نکته که شب گذشته اعلام شد در بازی پرسپولیس و السد نیز ممکن است بانوان مطابق بازی دیشب حضور داشته باشند. ادامه دار بودن این اتفاق موجب امیدواری جامعه برای فراهم شدن بستر حضور بانوان در ورزشگاه ها شده.

خواندن خبر در سایت منبع

بانوان استقلالی و پرسپولیسی در شب آزادی

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
بانوان استقلالی و پرسپولیسی در شب آزادی
هواداران سرخابی در حاشیه دیدار تیم‌ملی کشورمان با پرچم‌های آبی و قرمز به ورزشگاه آزادی آمدند.

خبر ورزشی: بانوان استقلالی و پرسپولیسی امشب برای تماشای دیدار ایران مقابل بولیوی در ورزشگاه آزادی حاضر شدند و به تشویق تیم ملی کشورمان پرداختند. البته آنها پرچم باشگاه های مورد علاقه شان را نیز به همراه داشتند و حسابی برای هم کری خواندند.

بانوان استقلالی و پرسپولیسی در شب آزادی - 2

خواندن خبر در سایت منبع

انصاری‌فرد: به اهداف‌مان نزدیک‌تر شدیم/ حضور بانوان در ورزشگاه نکته مثبتی بود

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
انصاری‌فرد: به اهداف‌مان نزدیک‌تر شدیم/ حضور بانوان در ورزشگاه نکته مثبتی بود
بازیکن تیم ملی فوتبال ایران می‌گوید بولیوی حریف تمرینی خوبی بود که می‌تواند ایران را به اهدافش نزدیک‌تر کند.

کریم انصاری‌فرد پس از پیروزی ایران برابر بولیوی اظهار کرد: ابتدا از هواداران تشکر کنم که امروز به ورزشگاه آمدند و از تیم ملی حمایت کردند. امروز بانوان هم به ورزشگاه آمدند که درباره این موضوع هم می‌خواهم به همه تبریک بگویم. این یک نکته مثبت در بازی بود. طبیعتا بولیوی حریف تدارکاتی‌ای بود که می‌توانست ما را به هدف‌هایمان نزدیک‌تر کند. اما می‌شد حریف تدارکاتی بهتری برایمان تدارک دیده شود و شرایط بهتر باشد. اما همین هم خوب بود و حریف تمرینی خوبی داشتیم. همین تیم برابر عربستان بازی کرده بود و به تساوی ۲ بر ۲ رسیده بود. بازی خوبی شاهد بودیم اما بزرگترین مشکل این بود که ما یک فیفادی را از دست دادیم و به جای اینکه دو بازی دوستانه داشته باشیم یک بازی دوستانه داشتیم. امیدوارم که در اردوهای بعدی شرایط بهتر باشد.

او افزود: دو بازی برای اردوی بعدی تدارک دیده شده که باید برابر ترینیداد و توباگو و ونزوئلا بازی کنیم. امیدوارم که بتوانیم در بازی‌های تمرینی‌ای که در پیش داریم به هدف‌هایی که داریم نزدیک‌تر شویم و برسیم.

او درباره اینکه عراق با آرژانتین بازی دوستانه داشته هم گفت: طبیعتا این موضوع نگران‌کننده است اما همه باید شرایط را درک کنیم. اوضاع کشور ما جوری نیست که بخواهیم حریف‌های بزرگ را به ایران بیاوریم و با آنها بازی کنیم. فدراسیون هم در تلاش است بهترین بازی‌های دوستانه را برای تیم ملی انتخاب کنند و فعلا بضاعت ما همین است و باید به آن بسنده کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

کار زیبای بانوان ایرانی در استادیوم آزادی

الفخبرگزاری الف
کار زیبای بانوان ایرانی در استادیوم آزادی
در پایان بازی ایران و بولیوی، بانوان حاضر در ورزشگاه صندلی‌های خود را تمیز کردند.

به گزارش فارس، تیم ملی فوتبال کشورمان در دیداری تدارکاتی موفق شد تیم ملی بولیوی را شکست دهد.

* وحید هاشمیان که به ورزشگاه آزادی آمده بود با وینفرد شفر سرمربی تیم استقلال برخورد گرمی داشت. این دو نفر سپس با یکدیگر عکس یادگاری گرفتند.

* بانوان هواداری که به ورزشگاه آمده بودند بعد از پایان بازی در اقدامی جالب قسمت مربوط به خود را تمیز کرده و آشغال‌ها را داخل پلاستیک جمع‌آوری زباله ریختند.

* یک کودک خردسال قصد داشت با شفر عکس بگیرد اما به دلیل ازدحام جمعیت نتوانست این کار را انجام دهد. شفر که این کودک را دیده بود او را در آغوش گرفت و با این کودک عکسی به یادگار گرفت.

* آرمین سهرابیان، وریا غفوری، میلاد محمدی، علی کریمی و ... بعد از سوت پایان بازی به زمین آمده و به ریکاوری پرداختند.بعد از پایان بازی، بازیکنان ملی‌پوش به درخواست کی‌روش به سمت هواداران حاضر در ورزشگاه رفته و از آنها بابت حمایت از تیم ملی قدردانی کردند.

کار زیبای بانوان ایرانی در استادیوم آزادی - 6

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | لحظه انفجار مغز جوانی که مسموم شده بود!

خبرآنلاینخبرآنلاین8 ساعت قبل
بیمار جوانی در هند که به دلیل مسمومیت و وجود سم در معده‌اش به یکی از بیمارستان‌های این کشور مراجعه کرده بود حین درمان با دستگاه‌های پزشکی ناگهان مغزش دچار انفجار شد و با منفجر شدن ناگهانی سرش در مقابل پزشکان، پرستاران و خانواده‌اش جانش را به طرز دلخراشی از دست داد.

ویدیو/ آرزوی تلخ یک زوج عاشق در برنامه زنده: آرزو دارم دستش و بگیرم اما نمیتونم

انتخابانتخاب16 ساعت قبل

خلاقیت بدون هیچ امکاناتی (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران19 ساعت قبل

پیشنهاد تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بودبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بود.
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما، بیست و چهارمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی جهان که از ۲۵ اردیبهشت‌ با حضور ۹۷۵ تکواندوکار از ۱۵۰ کشور به میزبانی «منچستر» انگلیس آغاز شده بود امشب به پایان رسید. با این نشان نقره تیم ملی تکواندو همچون دوره گذشته رقابت‌های جهانی نتوانست صاحب مدال طلا شود. گوی در نیمه‌نهایی «جواد آچاب» تکواندوکار باسابقه بلژیکی را با نتیجه ۶ بر سه شکست داد و راهی مسابقه پایانی شد. تیم ملی تکواندو با هدایت فریبرز عسکری به عنوان سرمربی و علی محمد بسحاق و وحید عبداللهی به عنوان مربیان در این رویداد حضور پیدا کرد. به نفرات اول تا سوم رقابت‌های جهانی به ترتیب ۱۲۰، ۷۲ و ۴۳٫۲۰ امتیاز در رنکینگ المپیکی تعلق می‌گیرد.
ایرناایرنا11 ساعت قبل
به گزارش روز یکشنبه سازمان اورژانس کشور، در سال ۹۶ حدود ۳۸۰ هزار مرگ در کشور گزارش شد که ۳۱۳ هزار مورد آن به دلیل بیماری‌های غیرواگیر بود. از این ۳۱۳ هزار مورد، ۱۶۱ هزار مورد به دلیل بیماری‌های قلبی و عروقی بود و حدود ۹۷ هزار مورد از مرگ و میر مردم ایران مستقیما به دلیل فشار خون بوده است. این گزارش می‌افزاید: با توجه به آمار بسیار بالای ایرانیان مبتلا به فشار خون، وزارت بهداشت با همکاری سایر سازمان‌های اجرایی کشور طرح بسیج ملی کنترل فشار خون را از روز جمعه (۲۷ اردیبهشت) در کشور آغاز کرد. وی افزود: آمبولانس‌ها، اتوبوس آمبولانس‌های پشتیبان و عملیاتی در روز نماز عید فطر و نمازهای جمعه در تاریخ اجرای طرح (۲۷ اردیبهشت لغایت ۱۵ تیر) جهت پایش فشار خون نمازگزاران مستقر هستند. رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: اورژانس آماده ثبت اطلاعات خدمت گیرندگان این طرح و ارجاع به مراکز بهداشتی و درمانی در صورت نیاز است.

اخبار بیشتر