1. خبری
  2. اجتماعی
پوشش خبری

ورود گزینشی بانوان به استادیوم برای جلب رضایت فیفا

حضور بانوان در بازی پرسپولیس و السد صحت ندارد/ فعلا فقط بازی‌های ملی!

ایسناخبرگزاری ایسنا
حضور بانوان در بازی پرسپولیس و السد صحت ندارد/ فعلا فقط بازی‌های ملی!

به‌ گزارش ‌ایسنا، تیم‌های ملی ایران و بولیوی دیشب (سه‌شنبه) در دیداری دوستانه در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که این دیدار با پیروزی ۲ بر یک شاگردان کارلوس کی‌روش به پایان رسید. در این دیدار برای نخستین بار پس از حدود ۳۶ سال بانوان اجازه حضور در ورزشگاه آزادی را پیدا کردند تا بازی تیم‌ ‌ملی ایران را از نزدیک ببینند.

غلامحسین زمان آبادی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره روندی که برای حضور بانوان در دیدار دیشب (سه‌شنبه) طی شد، اظهار کرد: از حدود یک سال پیش تلاش‌های فدراسیون فوتبال برای فراهم کردن بستر حضور بانوان در ورزشگاه، آغاز شد. در این راه مشکلات فراوانی پیش روی فدراسیون قرار داشت که خود وزارت ورزش و جوانان وارد این کار شد و وزیر ورزش و جوانان دستور دادند زیر ساخت‌ها فراهم شود. همچنین مسئولان برگزاری مسابقات هم وارد عمل شدند و همکاری خوبی با ما در این زمینه داشتند.

او در بخش دیگری از صحبت‌های خود افزود: ما یکسری مشکلات از مسائل بهداشتی گرفته تا رفت و آمد داشتیم که باید برای حضور بانوان حل می‌شد. خدا را شکر یک عزم ملی برای حل این مشکل به وجود آمد و با در نظر گرفتن جایگاهی برای بانوان و ایجاد شرایطی برای حضور آنها توانستیم بازی ایران و بولیوی را با حضور بانوان برگزار کنیم.

زمان آبادی خاطر نشان کرد: مشکلاتی که از قبل در ورزشگاه آزادی وجود داشت قابل تحمل برای آقایان است اما بانوان که خانواده‌ محسوب می‌شوند، باید شرایط خاصی برای آنها در نظر گرفته شود و ساختارهای لازم برای حضور آنها فراهم گردد. خوشبختانه توانستیم به صورت نسبی این شرایط را در بازی مقابل بولیوی فراهم کنیم. حضور بانوان در این بازی به عنوان تست بود تا مشکلات را ارزیابی کنیم.

مشاور رییس فدراسیون فوتبال در امور فرهنگی و اجتماعی در ادامه‌ توضیح داد: ما از همکارانمان در فدراسیون فوتبال و بازیکنان ملی، همچنین از مهمانانی از کشورهای آمریکای لاتین مانند بولیوی و نیکاراگوئه دعوت به عمل آوردیم تا ببینیم چه مشکلاتی در ورزشگاه در صورت حضور بانوان وجود دارد. در حال‌ حاضر باید این مشکلات را بررسی کنیم تا برای هر کدام راه‌حلی پیدا کنیم.

زمان آبادی همچنین در پاسخ به این سوال که  آیا قرار است در بازی پرسپولیس و السد به بانوان برای حضور ورزشگاه در آزادی اجازه داده شود، توضیح داد: دیروز این خبر راجع‌ به بازی السد منتشر شد اما صحت ندارد. ما فعلا برنامه‌ای برای حضور بانوان در بازی‌های غیر از بازی‌های تیم‌ ‌ملی نداریم و باید مشکلات بر طرف شود تا آنها بتوانند در ورزشگاه حضور داشته باشند.  حضور بانوان در ورزشگاه آزادی فعلا در بازی‌های تیم‌ ‌ملی مقدور است.

او درباره مشکلاتی که برای بانوان در ورزشگاه آزادی وجود دارد، بیان‌ کرد: یک موردی که وجود دارد ولی شاید کمی بد باشد، این است که سرویس‌های بهداشتی که در طبقه دوم ورزشگاه آزادی نصب شده است، فقط برای آقایان قابل استفاده است. این مشکل نیز باید حل شود. یا مثلا در بحث تغذیه، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باید روی این مساله نظارت کافی داشته باشد تا مشکلی برای خانواده‌هایی که به ورزشگاه می‌آیند به وجود نیاید. همچنین باید به مساله بلیت فروشی و رفت و آمد نیز رسیدگی شود. فدراسیون فوتبال برای بررسی این مشکلات یک کار پژوهشی را آغاز کرده و از تماشاگرانی که به ورزشگاه می‌آیند درباره مشکلاتی که وجود دارد سوال می‌کنند.

مشاور  رییس فدراسیون فوتبال در امور فرهنگی و اجتماعی در پایان درباره ارزیابی‌اش از حضور بانوان در بازی دیشب هم گفت‌: واقعا حضور بانوان در دیدار ایران و بولیوی مثبت بود و شور و نشاط غیر منتظره‌ای در ورزشگاه ایجاد کرده بودند. خانم‌ها تشویق‌هایی جالبی انجام می‌دادند و جو زیبایی به ورزشگاه داده بودند. خدا را شکر  بانوان حاضر در  ورزشگاه مشکل خاصی هم نداشتند.

خواندن خبر در سایت منبع

وزیر ورزش و جوانان: بانوان شریک لحظات غرورانگیز ورزش ایران

رکناخبرگزاری رکنا
وزیر ورزش و جوانان: بانوان شریک لحظات غرورانگیز ورزش ایران

وزیر ورزش و جوانان: بانوان شریک لحظات غرورانگیز ورزش ایران - 1

دیروز برای نخستین بار با موافقت شورای تامین استان تهران تعدادی از بانوان اجازه ورود به ورزشگاه آزادی Freedom در جریان برگزاری یک بازی رسمی را پیدا کردند تا جدال ایران با بولیوی توام با اتفاقی بزرگ و نادر در ورزشگاه پر از خاطره آزادی باشد.

در پی این اتفاق وزیر ورزش Sport و جوانان که همواره خود را حامی این اتفاق دانسته است در توئیتی به حضور بانوان در ورزشگاه آزادی واکنش مثبت نشان داد. مسعود سلطانی فر در توئیت خود نوشت:« بانوان هم زمان با حفظ ارزش های اسلامی و اخلاقی در لحظات غرورانگیز افتخارات ورزش کشورمان سهیم شدند».

حال با حمایتی که وزیر ورزش و جوانان از ورود رسمی بانوان به ورزشگاه آزادی انجام داد باید منتظر ماند و دید این اتفاق بزرگ در روزها و هفته های آتی شکل و شمایل جدی تری به خود خواهد گرفت تا سرانجام ورود بانوان به اماکن ورزشی برای حمایت از ورزشکاران آزاد شود یا نه؟

خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع

ورودگزینشی بانوان به استادیوم برای جلب رضایت فیفا

تابناکخبرگزاری تابناک
ورودگزینشی بانوان به استادیوم برای جلب رضایت فیفا

ورود بانوانِ خاص به ورزشگاه در جهت جلب رضایت روسای فیفا و کاهش فشار آنها آزاد شد.

به گزارش تابناک ورزشی تاج که اخیرا در سفر به مقر فیفا و دیدار اختصاصی با اینفانتینو، بار دیگر با پرسش وی درباره مجوز ورود بانوان به ورزشگاه های ایران مواجه شده بود، موفق شده این طرح را بصورت محدود و کنترل شده در آزادی پیاده کند.

مسئولان فدراسیون فوتبال موفق شدند تا مجوز حضور تعداد محدودی از هواداران زن را در ورزشگاه آزادی دریافت کنند. فدراسیون فوتبال رایزنی هایی را با شورای تامین تهران انجام داد تا برای بازی دیشب ایران و بولیوی تعدادی از هواداران زن فوتبال به ورزشگاه آزادی بروندو ظاهرا در این باره موفق هم شده است.

گفته می شود شورای تامین مجوز حضور برخی زنان در ورزشگاه آزادی را صادر کرد و ایلنا هم قبل از بازی نوشته بود قرار شد این افراد در بازی ایران و بولیوی حاضر باشند. خانواده بازیکنان تیم ملی فوتبال، همه تیم های ملی بانوان فوتبال و فوتسال، کارمندان زن فدراسیون فوتبال و البته تعدادی همیار هوادار زن از جمله افرادی هستند که توانستند به ورزشگاه آزادی بروند و تیم ملی ایران را مقابل بولیوی تشویق کنند.

ورودگزینشی بانوان به استادیوم برای جلب رضایت فیفا - 5

خواندن خبر در سایت منبع

لیوان حضور بانوان در استادیوم نیمه پر دارد؟

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
لیوان حضور بانوان در استادیوم نیمه پر دارد؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ شب گذشته تیم ملی ایران در حالی 2-1 مقابل بولیوی در دیداری دوستانه به برتری رسید که حضور بانوان در ورزشگاه آزادی یکی از نکات قابل توجه بازی بود. صبح دیروز این خبر منتشر شد که بانوان اجازه حضور در آزادی را دارند و سپس مشخص شد که تعدادی انتخاب شده توسط فدراسیون به عنوان همیار هوادار چنین اجازه ای کسب کردند. همین باعث شد خیلی ها حضور بانوان گزینشی دیروز را نقد کنند و آن را راهی برای فریب مسئولان فیفا بدانند. اما این لیوان شاید نیمه پر هم داشته باشد. از این نظر که به هر حال این اتفاق از یک جا باید شروع شود و این می تواند شروع قابل توجهی باشد. مخصوصا با توجه به این نکته که شب گذشته اعلام شد در بازی پرسپولیس و السد نیز ممکن است بانوان مطابق بازی دیشب حضور داشته باشند. ادامه دار بودن این اتفاق موجب امیدواری جامعه برای فراهم شدن بستر حضور بانوان در ورزشگاه ها شده.

خواندن خبر در سایت منبع

بانوان استقلالی و پرسپولیسی در شب آزادی

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
بانوان استقلالی و پرسپولیسی در شب آزادی

خبر ورزشی: بانوان استقلالی و پرسپولیسی امشب برای تماشای دیدار ایران مقابل بولیوی در ورزشگاه آزادی حاضر شدند و به تشویق تیم ملی کشورمان پرداختند. البته آنها پرچم باشگاه های مورد علاقه شان را نیز به همراه داشتند و حسابی برای هم کری خواندند.

بانوان استقلالی و پرسپولیسی در شب آزادی - 2

خواندن خبر در سایت منبع

انصاری‌فرد: به اهداف‌مان نزدیک‌تر شدیم/ حضور بانوان در ورزشگاه نکته مثبتی بود

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
انصاری‌فرد: به اهداف‌مان نزدیک‌تر شدیم/ حضور بانوان در ورزشگاه نکته مثبتی بود

کریم انصاری‌فرد پس از پیروزی ایران برابر بولیوی اظهار کرد: ابتدا از هواداران تشکر کنم که امروز به ورزشگاه آمدند و از تیم ملی حمایت کردند. امروز بانوان هم به ورزشگاه آمدند که درباره این موضوع هم می‌خواهم به همه تبریک بگویم. این یک نکته مثبت در بازی بود. طبیعتا بولیوی حریف تدارکاتی‌ای بود که می‌توانست ما را به هدف‌هایمان نزدیک‌تر کند. اما می‌شد حریف تدارکاتی بهتری برایمان تدارک دیده شود و شرایط بهتر باشد. اما همین هم خوب بود و حریف تمرینی خوبی داشتیم. همین تیم برابر عربستان بازی کرده بود و به تساوی ۲ بر ۲ رسیده بود. بازی خوبی شاهد بودیم اما بزرگترین مشکل این بود که ما یک فیفادی را از دست دادیم و به جای اینکه دو بازی دوستانه داشته باشیم یک بازی دوستانه داشتیم. امیدوارم که در اردوهای بعدی شرایط بهتر باشد.

او افزود: دو بازی برای اردوی بعدی تدارک دیده شده که باید برابر ترینیداد و توباگو و ونزوئلا بازی کنیم. امیدوارم که بتوانیم در بازی‌های تمرینی‌ای که در پیش داریم به هدف‌هایی که داریم نزدیک‌تر شویم و برسیم.

او درباره اینکه عراق با آرژانتین بازی دوستانه داشته هم گفت: طبیعتا این موضوع نگران‌کننده است اما همه باید شرایط را درک کنیم. اوضاع کشور ما جوری نیست که بخواهیم حریف‌های بزرگ را به ایران بیاوریم و با آنها بازی کنیم. فدراسیون هم در تلاش است بهترین بازی‌های دوستانه را برای تیم ملی انتخاب کنند و فعلا بضاعت ما همین است و باید به آن بسنده کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

کار زیبای بانوان ایرانی در استادیوم آزادی

الفخبرگزاری الف
کار زیبای بانوان ایرانی در استادیوم آزادی

به گزارش فارس، تیم ملی فوتبال کشورمان در دیداری تدارکاتی موفق شد تیم ملی بولیوی را شکست دهد.

* وحید هاشمیان که به ورزشگاه آزادی آمده بود با وینفرد شفر سرمربی تیم استقلال برخورد گرمی داشت. این دو نفر سپس با یکدیگر عکس یادگاری گرفتند.

* بانوان هواداری که به ورزشگاه آمده بودند بعد از پایان بازی در اقدامی جالب قسمت مربوط به خود را تمیز کرده و آشغال‌ها را داخل پلاستیک جمع‌آوری زباله ریختند.

* یک کودک خردسال قصد داشت با شفر عکس بگیرد اما به دلیل ازدحام جمعیت نتوانست این کار را انجام دهد. شفر که این کودک را دیده بود او را در آغوش گرفت و با این کودک عکسی به یادگار گرفت.

* آرمین سهرابیان، وریا غفوری، میلاد محمدی، علی کریمی و ... بعد از سوت پایان بازی به زمین آمده و به ریکاوری پرداختند.بعد از پایان بازی، بازیکنان ملی‌پوش به درخواست کی‌روش به سمت هواداران حاضر در ورزشگاه رفته و از آنها بابت حمایت از تیم ملی قدردانی کردند.

کار زیبای بانوان ایرانی در استادیوم آزادی - 6

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

خبر ورزشیخبر ورزشی5 ساعت قبل
به گزارش خبرورزشی، حمایت‌ها از وریا غفوری که بعد از بازی با تراکتورسازی تبریز حرف‌هایی به زبان آورده بود و از سوی دیگر، از طریق استوری اینستاگرامش، نسبت به اظهارات برخی چهره‌های سیاسی اعتراض کرده بود، به کمپ پرسپولیس نیز کشید. شجاع خلیل زاده و حسین ماهینی با انتشار تصاویری از وریا غفوری به حمایت از این چهره استقلالی پرداختند.
خبرآنلاینخبرآنلاین6 ساعت قبل
تصویر تلویزیونی نشان می‌داد او روی نیمکت درد زیادی را تحمل می‌کند و احتمالا مصدومیت او جدی است. طبق اخبار دریافتی حسینی از ناحیه همسترینگ آسیب دیده و دچار کشیدگی عضله شده است. او دوشنبه شب MRI داد و نتیجه آن روز بعد مشخص می‌شود. به این ترتیب او بازی بعدی پرسپولیس که شنبه مقابل نفت مسجد سلیمان خواهد بود را به احتمال خیلی زیاد از دست می‌دهد و تلاش خواهد شد تا به بازی با صنعت نفت آبادان که پنج شنبه نهم اسفند در تهران برگزار می‌شود برسد. با این وجود باید منتظر ماند تا نتیجه MRI مشخص شده و پس از مشخص شدن میزان دقیق مصدومیت دوران نقاهت او اعلام شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل1 نظر
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ پرسپولیس با پیروزی در ضربات پنالتی به نیمه نهایی جام حذفی راه پیدا کرد. اما جنجال بزرگ این بازی به جز مصدومیت شدید سید جلال حسینی، خوشحالی بعد از گل بهنام برزای بود. او مثل فرهاد مجیدی خوشحالی کرد و هواداران پرسپولیس هم از رفتار‌های او خشمگین شدند. پس از آن که مهرداد میناوند هم به خوشحالی بعد از گل او واکنش نشان داد، مهاجم پدیده تصمیم گرفت به حرف‌های او هم واکنش نشان دهد. او با انتشار یک استوری که البته خیلی هم سریع حذف شد، واکنش تندی به حرف‌های میناوند داشت.
ایلناایلنا3 ساعت قبل
سرمربی فرانسوی در رادار باشگاه چلسی برای تصدی نیمکت این تیم قرار دارد. به گزارش ایلنا، رومن آبراموویچ از عملکرد مائوریتسیو ساری در تیم چلسی رضایت ندارد و احتمالا در پایان فصل او را از سمت سرمربیگری چلسی برکنار کند. مالک متمول و روس چلسی مذاکراتی را با زیدان سرمربی سابق رئال مادرید داشته و گویا به توافقات اولیه نیز رسیده است. زیدان در مذاکره با آبراموویچ خواستار تمدید قرارداد ادن هازارد و بودجه ۲۰۰ میلیون پوندی برای خرید بازیکن شده است که باید ببینیم آیا مالک روس می‌تواند از پس این دو شرط بر بیاید یا خیر. نشریه سان انگلیس ترکیب احتمالی چلسی پس از پیوستن زیدان به این تیم را منتشر کرده است که در ادامه مشاهده می‌کنید:
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین6 ساعت قبل
اعتمادآنلاین|‌ تیم ملی فوتبال زنان در مرحله دوم انتخابی المپیک ۲۰۲۰ در قاره آسیا، با تیم‌های چین تایپه، فیلیپین و فلسطین هم گروه شده است. طبق مقررات AFC، یکی از تیم‌های هر گروه می‌تواند میزبانی یک دوره را در اختیار بگیرد که فلسطین از قبل برای این مسابقات میزبان شده است. مطابق با قوانین ایران هیچ شهروند ایرانی حق ورود به فلسطین اشغالی را ندارد. در پی این اتفاق فدراسیون فوتبال ایران با Afc مکاتباتی انجام داده است تا یا میزبانی این مسابقات تغییر پیدا کنند یا اینکه گروه ایران عوض شود تا ملی پوشان ایران نیز بتوانند در مسابقات شرکت کنند. حسین عبدی مشاور فنی تیم‌های ملی فوتبال زنان این موضوع راتایید و اظهار کرد: نامه نگاری‌ها قبل از قرعه کشی مرحله دوم انتخابی المپیک انجام شده و بعد از قرعه کشی نیز دوباره پیگیری کردند اما نتیجه آن هنوز مشخص نیست.

اخبار بیشتر