جلیقه‌زردها باز هم خواستار استعفای ماکرون شدند
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

جلیقه‌زردها باز هم خواستار استعفای ماکرون شدند

جلیقه‌زردها خواستار استعفای مکرون شدند

افتصادنیوزخبرگزاری افتصادنیوز
جلیقه‌زردها خواستار استعفای مکرون شدند
اقتصادنیوز؛ معترضان فرانسوی موسوم به جلیقه‌زردها برای بیست‌وهشتمین هفته پیاپی به خیابان‌های پاریس آمدند و با سر دادن شعارهای تند علیه امانوئل مکرون، خواستار استعفای وی از ریاست‌جمهوری این کشور شدند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ درحالیکه جنبش اعتراضی به اوضاع اقتصادی فرانسه و سیاست‌های دولت امانوئل ماکرون رئیس جمهوری این کشور موسوم به جلیقه‌زردها در بیست و هشتمین شنبه سیاه به برگزاری تجمعات خود ادامه داده‌اند، تصاویر زنده ارسالی از افزایش شمار مردم در شهر پاریس برای برگزاری تجمعی وسیع حکایت ارد.

خبرگزاری اسپوتنیک نیز تصاویری از پلیش ضدشورش فرانسه را به نمایش گذاشته است که همراه با معتراضان مردمی در خیابان‌ها در حال حرکت هستند و لذا احتمال درگیری میان دو طرف نیز همانند هفته‌های گذشته وجود دارد.

جلیقه‌زردها خواستار استعفای مکرون شدند - 4

به گزارش راشاتودی، معترضان در شهر پاریس شعارهایی را در انتقاد از دولت ماکرون سر داده و با «دیکتاتور» خطاب کردن وی، خواستار استعفای رئیس‌جمهوری هستند.

تعدادی از معترضان هم چهره ماکرون را شبیه به آدولف هیتلر دیکتاتور المان نازی تغییر داده و تصاویری ب این شکل را بر دیوارها کشیدند. این مطلب برایم مفید است ۰

خواندن خبر در سایت منبع

بیست‌وهشتمین هفته از تظاهرات جلیقه‌زردها چگونه برگزار شد؟

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
بیست‌وهشتمین هفته از تظاهرات جلیقه‌زردها چگونه برگزار شد؟
مهر نوشت: در بیست و هشتمین هفته پیاپی از اعتراضات مردمی در فرانسه، جلیقه‌زردها در پاریس خواستار استعفای «مکرون» شدند.

به گزارش اسپوتنیک، درحالیکه جنبش اعتراضی به اوضاع اقتصادی فرانسه و سیاست‌های دولت امانوئل مکرون رئیس جمهوری این کشور موسوم به جلیقه‌زردها در بیست و هشتمین شنبه سیاه به برگزاری تجمعات خود ادامه داده‌اند، تصاویر زنده ارسالی از افزایش شمار مردم در شهر پاریس برای برگزاری تجمعی وسیع حکایت ارد.

خبرگزاری اسپوتنیک نیز تصاویری از پلیش ضدشورش فرانسه را به نمایش گذاشته است که همراه با معتراضان مردمی در خیابان‌ها در حال حرکت هستند و لذا احتمال درگیری میان دو طرف نیز همانند هفته‌های گذشته وجود دارد.

به گزارش راشاتودی، معترضان در شهر پاریس شعارهایی را در انتقاد از دولت ماکرون سر داده و با «دیکتاتور» خطاب کردن وی، خواستار استعفای رئیس‌جمهوری هستند.

تعدادی از معترضان هم چهره ماکرون را شبیه به آدولف هیتلر دیکتاتور المان نازی تغییر داده و تصاویری ب این شکل را بر دیوارها کشیدند.

خواندن خبر در سایت منبع

جلیقه زردها برای بیست و هشتمین شنبه به خیابان‌های فرانسه آمدند

همشهریخبرگزاری همشهری
جلیقه زردها برای بیست و هشتمین شنبه به خیابان‌های فرانسه آمدند
همشهری آنلاین: یک روز مانده به انتخابات پارلمانی اروپا، معترضان به سیاست‌های اقتصادی دولت فرانسه موسوم به "جلیقه زردها"، امروز شنبه چهارم خرداد ماه برای بیست وهشتمین هفته متوالی بار دیگر یه خیابان‌ها آمدند.

به گزارش ایرنا به نقل از «آر ته» فرانسوی، برای امروز ۲ تجمع بزرگ در شهرهای پاریس و «امین» - محل تولد امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه - برنامه ریزی شده است.

فردا (یکشنبه) انتخابات پارلمانی اروپا برگزار می‌شود، انتخاباتی که می‌توان گفت کارزار سختی برای مکرون جوان خواهد بود زیرا وی برای پیروزی در آن انتخابات به همگرایی مردمی نیاز دارد.

انتخابات اروپا نخستین آزمون مکرون پس از پیروزی در انتخاب سال ۲۰۱۷ برای ریاست جمهوری فرانسه است.

در شنبه گذشته که شهرهای 'ریمز' و 'نانسی' به عنوان نقاط همگرایی تجمع‌ها صحنه خشونت، درگیری و دستگیری معترضان بود و ۱۵ هزار و ۵۰۰ نفر بنا به اعلام وزیر کشور فرانسه دست به تجمع اعتراضی در خیابان‌ها زدند که یکهزار و ۶۰۰ نفر از آنها پاریسی بودند.

به گزارش آر ته، در پاریس چندین فراخوان برای اعتراض در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است. برای شرکت در تجمعات پاریس، در شبکه‌های اجتماعی بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر اعلام آمادگی کرده‌اند.

تظاهرات در شهر امین، از ساعت ۹ برگزار می‌شود که به روستایی واقع در «لا اتوا» امتداد خواهد داشت.

امروز همچنین تظاهراتی در اعتراض به وضعیت آب و هوا و نیز تظاهرات دوچرخه سواران در «پیکاردی» برگزار می‌شود. در دیگر شهرهای فرانسه از جمله تولوز، لیون، مونپلیه و لیل چندین تجمع برگزار خواهد شد.

در این ارتباط «فرانس اینفو تی وی» نیز نوشت: ممنوعیت برگزاری هر گونه تجمع و تظاهراتی در شانزه لیزه، مجلس ملی و نوتردام در پاریس صادر شده است.

همچنین «اریک دروئه» از رهبران جنبش جلیقه زردها با انتشار تک عکسی از برج ایفل در گروه فیس بوکی به نام «فرانسه عصبانی» نوشت: «پاریس ساعت ۹، ۲۵ می».

در عین حال، خبرگزاری فرانسه اعلام کرد رییس پلیس پاریس صبح شنبه نسبت به بازگشت جلیقه زردها به اصل تظاهرات غیرقانونی در پایتخت انتقاد کرد و نسبت به هر گونه رفتار غیر قانونی در تجمعات امروز هشدار داد که با «واکنش قوی» مواجه خواهد شد.

او با بیان اینکه برخی جلیقه زردها تصمیم گرفته‌اند تظاهرات را اعلام نکنند، گفت: نیروهای پلیس و ژاندارم در مناطق مختلف پاریس استقرار دارند.

خبرگزاری فرانسه از تجمعات امروز به عنوان «التیماتوم ۳» معترضان در طول افزون بر ۶ ماه گذشته از زمان آغاز اعتراض‌ها نام برده و به نقل از «لالمان» رئیس پلیس پاریس نوشته است اگر تظاهرات جلیقه زردها به زمان آغاز این اعتراض‌ها برگردد واکنش جدی از سوی پلیس را در بر خواهد داشت.

به گفته او، یکهزار مامور برای کنترل‌های پیشگیرانه در ایستگاه‌های راه آهن، ایستگاه‌های اتوبوس و در حومه پاریس مستقر شده‌اند.

همچنین سه هزار نیروی پلیس و ژاندارم مسئولیت حفظ نظم را در پاریس بر عهده دارند.

لالمان گفته «اگر معترضان در محدوده‌های ممنوعه اقدام به تجمع کنند، توسط پلیس متفرق خواهند شد.»

حمایت اکثر احزاب اصلی فرانسه از جلیقه زردها نشان می‌دهد که دولت مکرون که حدود ۲ سال از آغاز بکارش می‌گذرد برای آرام کردن معترضان و ایجاد ثبات و ارامش در جامعه با بحران و مشکلات فزاینده‌ای مواجه است.

همزمان با این ناآرامی‌ها، نظرسنجی‌های انجام شده در فرانسه نشان می‌دهد که میزان محبوبیت امانوئل مکرون ۴۰ ساله به کمتر از ۳۰ درصد رسیده و نیز نشان می‌دهد دولت مکرون برای کنترل نظم عمومی و بازگردان ثبات به این کشور و ایجاد رضایت نسبتی در میان شهروندان فرانسوی با مشکلات جدی روبرو خواهد بود.

جنبش جلیقه زردها که در ۱۷ نوامبر ۲۰۱۸ (۲۶ آبان ۹۷) با جمعیتی حدود ۳۰۰ هزار معترض آغاز شد امروز به بیست و هشتمین هفته متوالی خود رسیده است.

با گذشت ۶ ماه از آغاز اعتراض‌های جنبش جلیقه زردها در فرانسه، این کشور همچنان شاهد تجمعات اعتراضی به سیاست‌های اقتصادی دولت امانوئل مکرون است و بررسی‌های آماری نشان می‌دهد که دست کم روزانه به طور میانگین ۲۶۵ تجمع و تظاهرات در این مدت در شهرهای مختلف این کشور بویژه پاریس برگزار شده است.

فرانس اینفو در گزارش هفته گذشته خود با اشاره به مرگ ۱۱ شهرو فرانسوی در حوادث مرتبط با اعتراضات نوشت: این رقم یک رکورد بی سابقه برای یک تجمع اجتماعی است که با هدف بهبود وضعیت معیشت و اقتصادی مردم تشکیل شده است.

در این مدت ۱۲ هزار و ۹۰۸ گلوله پلاستیکی به سوی معترضان شلیک و ۲۵۶ پرونده تحقیقاتی برای خشونت‌های پلیس فرانسه علیه شهروندان گشوده شده است.

همچنین آمارها نشان می‌دهد که تاکنون ۱۲ هزار و ۱۰۷ نفر از مردم دستگیر شده‌اند که از این تعداد ۱۰ هزار و ۷۱۸ نفر بازداشت موقت شده‌اند.

همچنین طبق ارقام وزارت دارایی فرانسه که در اواخر ماه مارس منتشر شد، از زمان آغاز جنبش، خسارت وارده در این حوادث به ۴۰ میلیون یورو رسیده است. کد خبر ۴۴۱۶۳۲

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 ساعت قبل
عدیل سروی، رییس مرکز نوغانداری کشور اعلام کرد: امسال تا پایان خرداد ماه یکهزار و ۲۰۰ تن پیله‌تر ابریشم معادل ۸۵ درصد میزان پیش بینی شده توسط نوغانداری برداشت شده است. اعتمادآنلاین| عدیل سروی، رییس مرکز نوغانداری کشور با بیان اینکه برداشت پیله‌تر ابریشم در استان‌های شمالی کشور همچنان ادامه دارد، گفت: امسال تولید یکهزار و ۴۰۰ تن پیله‌تر پیش بینی شده که چنانچه به این میزان تولید دست پیدا کنیم رکورد ۱۰ ساله (۱۳۸۹) در این محصول شکسته خواهد شد. سروی درباره قیمت تخم نوغان گفت: امسال تخم هر جعبه نوغان به قیمت هفت هزار و ۵۰۰ تومان و به صورت حمایتی از سوی دولت تأمین شد و حدود ۲۰ سال است که افزایش قیمت تخم نوغان را نداریم. پیش بینی تأمین ۴۰ درصد نخ ابریشم در داخلسروی، میزان نیاز نخ ابریشم کشور را سالانه ۵۴۰ تن بیان کرد و افزود: سال گذشته ۲۸ درصد نیاز کشور به نخ ابریشم از طریق تولید پیله در داخل تأمین شد و پیش بینی می‌شود امسال ۴۰ درصد از نیاز کشور به نخ ابریشم با تولید پیله داخلی تأمین شود. رئیس مرکز نوغانداری کشور اظهارداشت: این سازمان در دو استان گلستان و گیلان خرید توافقی پیله‌تر ابریشم را انجام می‌دهد.
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی سازمان نقشه برداری، یحیی جموردر جلسه مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری که به بررسی ابعاد پدیده فرونشست در کشور، اختصاص داشت، با اشاره به اینکه تا کنون حدود ۳۰ جلد اطلس فرونشست از سوی سازمان نقشه برداری کشور، تهیه شده است؛ افزود: هم اکنون شهرداری تهران، شهرداری اصفهان، سازمان مدیریت بحران و سایر دستگاه‌ها نسبت به این موضوع حساس شده‌اند و سازمان نقشه برداری کشور نیز گزارش مطالعات مستمر خود را به تمامی مراکز تصمیم گیر در کشور ارائه می‎کند. به گفته وی، صرف اعلام نرخ فرونشست و ارائه هشدار به مسئولان کافی نیست و مهمترین موضوع در این زمینه «مدیریت» است تا فرونشست بیش از این گسترش نیابد. جمور، همچنین یکی از بزرگترین چالش‎ها در این زمینه را کافی نبودن پشتیبانی‌های اعتباری عنوان کرد.
ایبناایبنا5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایبنا، مرکز آمار ایران شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای کشور بر حسب بخش‌های اصلی و برخی گروه‌ها و طبقات کالایی در خردادماه سال ۱۳۹۸ را طی گزارشی منتشر کرد. براساس این گزارش، شاخص کل قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای کشور ۱۷۴٫۹ درصد گزارش شده که در دوازده ماه منتهی به خرداد نسبت به دوره مشابه سال قبل، ۳۷٫۶ درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۵۰٫۴ درصد تغییر داشته است. دخانیات نیز در دوازده ماه منتهی به ماه جاری نسبت به دوره مشابه سال ۱۲۴٫۹ درصد رشد داشته و در مقایسه با ماه مشابه سال قبل نیز ۱۰۹٫۶ درصد افزایش نشان می‌دهد. در بخش پوشاک و کفش نیز رشد قیمت کالاها را داشتیم به گونه‌ای که در مقایسه خردادماه با ماه خردادماه سال ۹۷، شاخص قیمت پوشاک و کفش رشد ۶۱٫۳ درصدی داشته و در دوازده ماه منتهی به ماه خرداد نسبت به دوره مشابه سال قبل نیز افزایش ۴۲٫۸ درصدی داشته است. بخش مسکن، آب، برق، گاز و سایر سوخت‌ها نیز در دوازده ماه منتهی به ماه خرداد نسبت به دوره مشابه سال قبل، ۲۱٫۱ درصد رشد داشته که در مقایسه خردادماه امسال با ماه مشابه سال قبل ۲۶٫۶ درصد افزایش نشان می‌دهد.
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
متقاضیان مسکن مهر پردیس که آورده آن‌ها بیش از ۱۵ میلیون تومان است و هنوز انتخاب واحد نکرده‌اند به شرکت عمران پردیس مراجعه کنند. مهدی هدایت در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صداو سیما درباره متقاضیانی که تاکنون انتخاب واحد خود را در پردیس انجام نداده‌اند گفت: در زمان ریاست جدید ­وزارت راه و شهرسازی ‏، حدود ۹ هزار نفر در شهر جدید پردیس انتخاب واحد نکرده بودند که به دستور وزیر در شهر جدید پردیس ظرفیت سازی کردیم واز این تعداد ۷ هزار نفر در خود شهر انتخاب واحد کردند­. وی افزود: در شهر جدید پردیس ۸۲ هزار و ۳۰۰ واحد مسکن مهر داریم که از این تعداد همه به جز ۲ هزار نفر انتخاب واحد کرده‌اند ۲ هزار واحدی که هنوز انتخاب واحد نکردند نیز با مراجعه می‌توانند واحد‌های خود را انتخاب کنند. وی تصریح کرد: از ۸۲ هزار واحد مسکن مهر شهر جدید پردیس ۳۵ هزار واحد افتتاح و ۴۷ هزار واحد در مرحله ساخت است و در اواخر مرداد ماه ۱۰ هزار واحد مسکن مهر افتتاح خواهد شد. مدیرعامل شهر جدید پردیس با بیان اینکه ۹۰ درصد پروژه مسکن مهر ­پردیس تا پایان سال ۹۸ تکمیل می‌شود ­گفت: تا پایان سال ۴۰ هزار واحد تحویل می‌دهیم.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)؛ خداداد غریب پور، در این نشست گفت: برای رفع مشکلات این حوزه، کمیته‌ای با حضور نمایندگان ایمیدرو، انجمن صنایع و معادن سرب و روی و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران تشکیل شود. وی ادامه داد: این کمیته علاوه بر بررسی و حل مشکلات، به تهیه مدل استخراج و فروش خاک معدن سرب و روی انگوران نیز بپردازند. دبیر انجمن صنایع و معادن سرب و روی ایران نیز در این نشست گفت: حضور نماینده انجمن صنایع و معادن سرب و روی ایران در زمان تصمیم گیری‌های مهم در این حوزه، می‌تواند نقش اساسی در راهبردی بودن تصمیم‌ها داشته و مانع از اشتباهات احتمالی شود. مرادلو افزود: در حال حاضر ظرفیت تولید بخش سرب و روی ۴۷۵ هزار تن است که تنها ۳۰ درصد از این ظرفیت مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این نشست، اعضای انجمن صنایع و معادن سرب و روی ایران نیز خواستار حل مشکلاتی همچون تامین مواد اولیه، قیمت گذاری، عرضه خاک معدن سرب و روی انگوران در بورس کالای ایران، واگذاری مدیریت استخراج و فروش خاک معدن انگوران، اکتشاف، رفع موانع تولید و محدودیت‌های صادراتی شدند.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ­حمید رضا جانباز در همایش ملی­ سازگاری با کم آبی با اشاره به اینکه مصرف آب شرب­ در کشور بیش از ۷ میلیارد متر مکعب است افزود: باید این آب شرب­ مصرفی برای کمبود آب ­دوباره احیاء و باز چرخانی­ شود. مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ادامه داد: تابستان سال ۹۷ یکی از کم بارش‌ترین سال‌ها در ۵۰ سال گذشته بوده که ما به سختی توانستیم با کمک مدیریت مصرف از آن گذر کنیم تابستان امسال نیز با وجود وضعیت مناسب بارش‌ها همچنان مدیریت مصرف را در اولویت کار خود قرار می‌دهیم. جانباز با تاکید بر اطلاع رسانی و شفاف سازی وضعیت برای مردم افزود: باید اعتماد عمومی به ما افزایش یابد. جانباز­ با اشاره به اینکه چالش‌های ما در سال آینده بیشتر خواهد شد گفت: فقط اجرای طرح‌های جدید برای تامین آب کافی نیست ما باید به جای آن موضوع بهینه سازی­ مصرف آب را بیشتر ترویج کنیم. وی سرانه مصرف آب را در کشور به ازای هر نفر ۱۵۵ لیتر­ در روز دانست و گفت: این عدد بسیار بیشتر از سرانه جهانی است ما نیازمنده شکل گیری کار جدی برای کاهش مصرف آب در همه ارگان‌ها هستیم.

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


سپاه می‌گوید پهپاد آمریکا رو سرنگون کرده، پنتاگون می‌گوید پهپادی نداشتیم

6 روز قبلپوشش خبری3

محمد یا محمدرضا؛ کدامیک از برادران خاتمی دروغ می‌گوید؟ + فیلم

4 روز قبلمشرق‌نیوز2

افشاکنندگان فسادهای مسئولان مورد حمایت قرار گیرند

6 روز قبلفارس2

استفاده از کارت سوخت شخصی از ۲۰ مرداد الزامی است

2 روز قبلجام نیوز1

وزارت بهداشت: نگرانی از کاهش مراجعه مردم به مراکز درمانی به دلایل اقتصادی

4 روز قبلعصر ایران1

ضوابط ویژه برای رفتار بازیگران مشهور در سفر به خارج

4 روز قبلعصر ایران1

کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه + فیلم

5 روز قبلرکنا1

فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد

5 روز قبلالف1

پرونده| زیست شبانه در تهران؛ از شب‌های رمضان تا اولتیماتوم پلیس

6 روز قبلخبرآنلاین1

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی‌شود؟

6 روز قبلالف1