جلیقه‌زردها باز هم خواستار استعفای ماکرون شدند
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

جلیقه‌زردها باز هم خواستار استعفای ماکرون شدند

جلیقه‌زردها خواستار استعفای مکرون شدند

افتصادنیوزخبرگزاری افتصادنیوز
جلیقه‌زردها خواستار استعفای مکرون شدند
اقتصادنیوز؛ معترضان فرانسوی موسوم به جلیقه‌زردها برای بیست‌وهشتمین هفته پیاپی به خیابان‌های پاریس آمدند و با سر دادن شعارهای تند علیه امانوئل مکرون، خواستار استعفای وی از ریاست‌جمهوری این کشور شدند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ درحالیکه جنبش اعتراضی به اوضاع اقتصادی فرانسه و سیاست‌های دولت امانوئل ماکرون رئیس جمهوری این کشور موسوم به جلیقه‌زردها در بیست و هشتمین شنبه سیاه به برگزاری تجمعات خود ادامه داده‌اند، تصاویر زنده ارسالی از افزایش شمار مردم در شهر پاریس برای برگزاری تجمعی وسیع حکایت ارد.

خبرگزاری اسپوتنیک نیز تصاویری از پلیش ضدشورش فرانسه را به نمایش گذاشته است که همراه با معتراضان مردمی در خیابان‌ها در حال حرکت هستند و لذا احتمال درگیری میان دو طرف نیز همانند هفته‌های گذشته وجود دارد.

جلیقه‌زردها خواستار استعفای مکرون شدند - 4

به گزارش راشاتودی، معترضان در شهر پاریس شعارهایی را در انتقاد از دولت ماکرون سر داده و با «دیکتاتور» خطاب کردن وی، خواستار استعفای رئیس‌جمهوری هستند.

تعدادی از معترضان هم چهره ماکرون را شبیه به آدولف هیتلر دیکتاتور المان نازی تغییر داده و تصاویری ب این شکل را بر دیوارها کشیدند. این مطلب برایم مفید است ۰

خواندن خبر در سایت منبع

بیست‌وهشتمین هفته از تظاهرات جلیقه‌زردها چگونه برگزار شد؟

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
بیست‌وهشتمین هفته از تظاهرات جلیقه‌زردها چگونه برگزار شد؟
مهر نوشت: در بیست و هشتمین هفته پیاپی از اعتراضات مردمی در فرانسه، جلیقه‌زردها در پاریس خواستار استعفای «مکرون» شدند.

به گزارش اسپوتنیک، درحالیکه جنبش اعتراضی به اوضاع اقتصادی فرانسه و سیاست‌های دولت امانوئل مکرون رئیس جمهوری این کشور موسوم به جلیقه‌زردها در بیست و هشتمین شنبه سیاه به برگزاری تجمعات خود ادامه داده‌اند، تصاویر زنده ارسالی از افزایش شمار مردم در شهر پاریس برای برگزاری تجمعی وسیع حکایت ارد.

خبرگزاری اسپوتنیک نیز تصاویری از پلیش ضدشورش فرانسه را به نمایش گذاشته است که همراه با معتراضان مردمی در خیابان‌ها در حال حرکت هستند و لذا احتمال درگیری میان دو طرف نیز همانند هفته‌های گذشته وجود دارد.

به گزارش راشاتودی، معترضان در شهر پاریس شعارهایی را در انتقاد از دولت ماکرون سر داده و با «دیکتاتور» خطاب کردن وی، خواستار استعفای رئیس‌جمهوری هستند.

تعدادی از معترضان هم چهره ماکرون را شبیه به آدولف هیتلر دیکتاتور المان نازی تغییر داده و تصاویری ب این شکل را بر دیوارها کشیدند.

خواندن خبر در سایت منبع

جلیقه زردها برای بیست و هشتمین شنبه به خیابان‌های فرانسه آمدند

همشهریخبرگزاری همشهری
جلیقه زردها برای بیست و هشتمین شنبه به خیابان‌های فرانسه آمدند
همشهری آنلاین: یک روز مانده به انتخابات پارلمانی اروپا، معترضان به سیاست‌های اقتصادی دولت فرانسه موسوم به "جلیقه زردها"، امروز شنبه چهارم خرداد ماه برای بیست وهشتمین هفته متوالی بار دیگر یه خیابان‌ها آمدند.

به گزارش ایرنا به نقل از «آر ته» فرانسوی، برای امروز ۲ تجمع بزرگ در شهرهای پاریس و «امین» - محل تولد امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه - برنامه ریزی شده است.

فردا (یکشنبه) انتخابات پارلمانی اروپا برگزار می‌شود، انتخاباتی که می‌توان گفت کارزار سختی برای مکرون جوان خواهد بود زیرا وی برای پیروزی در آن انتخابات به همگرایی مردمی نیاز دارد.

انتخابات اروپا نخستین آزمون مکرون پس از پیروزی در انتخاب سال ۲۰۱۷ برای ریاست جمهوری فرانسه است.

در شنبه گذشته که شهرهای 'ریمز' و 'نانسی' به عنوان نقاط همگرایی تجمع‌ها صحنه خشونت، درگیری و دستگیری معترضان بود و ۱۵ هزار و ۵۰۰ نفر بنا به اعلام وزیر کشور فرانسه دست به تجمع اعتراضی در خیابان‌ها زدند که یکهزار و ۶۰۰ نفر از آنها پاریسی بودند.

به گزارش آر ته، در پاریس چندین فراخوان برای اعتراض در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است. برای شرکت در تجمعات پاریس، در شبکه‌های اجتماعی بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر اعلام آمادگی کرده‌اند.

تظاهرات در شهر امین، از ساعت ۹ برگزار می‌شود که به روستایی واقع در «لا اتوا» امتداد خواهد داشت.

امروز همچنین تظاهراتی در اعتراض به وضعیت آب و هوا و نیز تظاهرات دوچرخه سواران در «پیکاردی» برگزار می‌شود. در دیگر شهرهای فرانسه از جمله تولوز، لیون، مونپلیه و لیل چندین تجمع برگزار خواهد شد.

در این ارتباط «فرانس اینفو تی وی» نیز نوشت: ممنوعیت برگزاری هر گونه تجمع و تظاهراتی در شانزه لیزه، مجلس ملی و نوتردام در پاریس صادر شده است.

همچنین «اریک دروئه» از رهبران جنبش جلیقه زردها با انتشار تک عکسی از برج ایفل در گروه فیس بوکی به نام «فرانسه عصبانی» نوشت: «پاریس ساعت ۹، ۲۵ می».

در عین حال، خبرگزاری فرانسه اعلام کرد رییس پلیس پاریس صبح شنبه نسبت به بازگشت جلیقه زردها به اصل تظاهرات غیرقانونی در پایتخت انتقاد کرد و نسبت به هر گونه رفتار غیر قانونی در تجمعات امروز هشدار داد که با «واکنش قوی» مواجه خواهد شد.

او با بیان اینکه برخی جلیقه زردها تصمیم گرفته‌اند تظاهرات را اعلام نکنند، گفت: نیروهای پلیس و ژاندارم در مناطق مختلف پاریس استقرار دارند.

خبرگزاری فرانسه از تجمعات امروز به عنوان «التیماتوم ۳» معترضان در طول افزون بر ۶ ماه گذشته از زمان آغاز اعتراض‌ها نام برده و به نقل از «لالمان» رئیس پلیس پاریس نوشته است اگر تظاهرات جلیقه زردها به زمان آغاز این اعتراض‌ها برگردد واکنش جدی از سوی پلیس را در بر خواهد داشت.

به گفته او، یکهزار مامور برای کنترل‌های پیشگیرانه در ایستگاه‌های راه آهن، ایستگاه‌های اتوبوس و در حومه پاریس مستقر شده‌اند.

همچنین سه هزار نیروی پلیس و ژاندارم مسئولیت حفظ نظم را در پاریس بر عهده دارند.

لالمان گفته «اگر معترضان در محدوده‌های ممنوعه اقدام به تجمع کنند، توسط پلیس متفرق خواهند شد.»

حمایت اکثر احزاب اصلی فرانسه از جلیقه زردها نشان می‌دهد که دولت مکرون که حدود ۲ سال از آغاز بکارش می‌گذرد برای آرام کردن معترضان و ایجاد ثبات و ارامش در جامعه با بحران و مشکلات فزاینده‌ای مواجه است.

همزمان با این ناآرامی‌ها، نظرسنجی‌های انجام شده در فرانسه نشان می‌دهد که میزان محبوبیت امانوئل مکرون ۴۰ ساله به کمتر از ۳۰ درصد رسیده و نیز نشان می‌دهد دولت مکرون برای کنترل نظم عمومی و بازگردان ثبات به این کشور و ایجاد رضایت نسبتی در میان شهروندان فرانسوی با مشکلات جدی روبرو خواهد بود.

جنبش جلیقه زردها که در ۱۷ نوامبر ۲۰۱۸ (۲۶ آبان ۹۷) با جمعیتی حدود ۳۰۰ هزار معترض آغاز شد امروز به بیست و هشتمین هفته متوالی خود رسیده است.

با گذشت ۶ ماه از آغاز اعتراض‌های جنبش جلیقه زردها در فرانسه، این کشور همچنان شاهد تجمعات اعتراضی به سیاست‌های اقتصادی دولت امانوئل مکرون است و بررسی‌های آماری نشان می‌دهد که دست کم روزانه به طور میانگین ۲۶۵ تجمع و تظاهرات در این مدت در شهرهای مختلف این کشور بویژه پاریس برگزار شده است.

فرانس اینفو در گزارش هفته گذشته خود با اشاره به مرگ ۱۱ شهرو فرانسوی در حوادث مرتبط با اعتراضات نوشت: این رقم یک رکورد بی سابقه برای یک تجمع اجتماعی است که با هدف بهبود وضعیت معیشت و اقتصادی مردم تشکیل شده است.

در این مدت ۱۲ هزار و ۹۰۸ گلوله پلاستیکی به سوی معترضان شلیک و ۲۵۶ پرونده تحقیقاتی برای خشونت‌های پلیس فرانسه علیه شهروندان گشوده شده است.

همچنین آمارها نشان می‌دهد که تاکنون ۱۲ هزار و ۱۰۷ نفر از مردم دستگیر شده‌اند که از این تعداد ۱۰ هزار و ۷۱۸ نفر بازداشت موقت شده‌اند.

همچنین طبق ارقام وزارت دارایی فرانسه که در اواخر ماه مارس منتشر شد، از زمان آغاز جنبش، خسارت وارده در این حوادث به ۴۰ میلیون یورو رسیده است. کد خبر ۴۴۱۶۳۲

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

بنزین مال مردم است/ درآمد ۳۰ هزار میلیارد تومانی دولت با افزایش قیمت بنزین/ دولت از این پس سه نوع پرداختی به خانوار‌ها خواهد داشت/ بر اساس تجربه، اصلاح قیمت بنزین اثر تورمی زیادی ندارد + فیلم

تابناکتابناک1 روز قبل
به گزارش تابناک اقتصادی؛ «محمد باقر نوبخت» در گفت و گوی ویژه خبری، درباره جزییات طرح حمایتی دولت برای جبران افزایش قیمت بنزین اعلام کرد: از محل افزایش قیمت بنزین ۲۹ تا ۳۰ هزار میلیارد تومان درآمد خواهیم داشت و ۳ هزار میلیارد تومان نیز از محل صادرات درآمد کسب خواهد شد. وی گفت: از هفته آینده پرداخت یارانه کمک معیشت خانوارها از محل منابع مالی افزایش قیمت بنزین آغاز می‌شود. وی گفت: پیشتر تعدادی از خانوارها برای کمک به دولت و جامعه از دریافت یارانه خود انصراف داده بودند، اما در این شرایط این خانواده‌ها نیز می‌توانند از یارانه معیشتی اصلاح قیمت بنزین برخوردار شوند. سال‌های قبل هرسال ۷ تا ۸ سال با افزایش مصرف بنزین مواجه بودیم، اما هم اکنون مصرف آن بسیار افزایش یافته است. رئیس سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت تدابیر لازم را اندیشیده است تا از طریق ستاد تنظیم بازار بتوانند آثار روانی ناشی از افزایش قیمت بنزین را کاهش دهد و از افزایش در کشور جلوگیری کند.

پرداخت درآمد گرانی بنزین جدای از یارانه‌هاست

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی گفت: حدود ۱۹ میلیون خانوار معادل بیش از ۶۰ میلیون نفر حائز شرایط دریافت درآمد حاصل از گرانی بنزین هستند و ممکن است افرادی که از دریافت رایانه انصراف داده باشند مبلغ تعیین شده برای هر خانواده بر اساس درآمد اصلاح قیمت بنزین را دریافت کنند. وی افزود: از این به بعد سازمان برنامه و بودجه در ماه حدود چهار هزار میلیارد تومان پرداخت یارانه، ۲۴ هزار میلیارد تومان پرداخت حقوق کارکنان و کارمندان و دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پرداخت حمایت معیشتی دارد. نوبخت با بیان اینکه هر کس خود را متقاضی دریافت درآمد حاصل از اصلاح قیمت بنزین می‌داند تقاضای خود را برای بررسی به وزارت رفاه ارائه دهد گفت: درآمد حاصل از افزایش نرخ بنزین از حدود ۶۴ میلیون لیتر بنزین سهمیه‌ای و ۳۰ میلیون لیتر بنزین آزاد و سوپر است. وی افزود: با سهمیه بندی بنزین پیش بینی حدود سه هزار میلیارد تومان صادرات بنزین می‌کنیم. وی گفت: پرداخت یارانه‌ها فردی بود، اما پرداخت درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین در جهت کمک به خانواده هاست.

پمپ بنزین‌ها قبل و بعد از اعلام قیمت تازه بنزین

تابناکتابناک1 روز قبل
با اعلام رسمی دولت، وضعیت تازه قیمت و سهمیه‌بندی بنزین و حامل‌های انرژی مشخص شد. بر این اساس، برای خودروهای شخصی (هر نفر تنها یک خودرو) ماهانه ۶۰ لیتر بنزین در کارت سوخت شارژ می‌شود. قیمت هر لیتر بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان و نرخ آزاد بنزین سه هزار تومان خواهد بود. تصاویر پمپ بنزین‌ها قبل و بعد از اعلام قیمت تازه بنزین را می‌بینید؛ شرایطی که با گذشت یک روز همچنان در برخی پمپ‌های بنزین تداوم دارد.

آمادگی برخورد با عاملان افزایش غیرقانونی قیمت‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: پیش بینی من اینست که ۸ الی ۱۰ درصد شاهد کاهش مصرف باشیم. وکیل‌زاده افزود: بنزین سوپر به صورت سهمیه‌ای نیست و به صورت آزاد عرضه می‌شود. تابش افزود: هیچ نواع افزایش قیمت کالایی نداریم و با هر گونه افزایش برخورد جدی می‌شود. وی درباره تاثیر افزایش قیمت بنزین بر حمل و نقل کالایی گفت: حمل و نقل کالای بین شهری بیشتر با گازوئیل است. تابش گفت: اجرای سیاست اصلاح قیمت بنزین نباید هزینه‌ای اضافی به خانوار تحمیل کند.

جزئیات طرح حمایت معیشتی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، وزیر نفت یک روز پس از اجرای سهمیه بندی بنزین درباره منابع حاصل از افزایش نفت توضیح داد: با اجرای طرح مدیریت مصرف بنزین ۳۱ هزار میلیارد تومان در سال افزایش درآمد خواهیم داشت. رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: همه منابع حاصل از این طرح در یک حساب مشخص که به همین عنوان نزد خزانه افتتاح شده است واریز می‌شود و ماهانه بین ۱۸ تا ۱۹ میلیون خانوار تقسیم می‌شود. کنترل مصرف بی رویه بنزین، هدفمند ساختن پرداخت یارانه سوخت و کمک به اقشار کم درآمد جامعه هدف اصلی طرح سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین اعلام شده است.
مهرمهر1 روز قبل
طبق قانون، ۵۰ درصد منابع حاصل از هدفمندی یارانه‌ها باید به صورت نقدی به مردم پرداخت شده و ۵۰ درصد دیگر در بخش‌های دیگر مانند سلامت و تولید توزیع شود. وی ادامه داد: در زمان آقای احمدی‌نژاد برای افزایش قیمت بنزین ۶ ماه دولت و وزرا با مردم صحبت کردند. درخواست استانداران برای به تعویق افتادن طرح افزایش قیمت بنزینعضو هیئت رئیسه مجلس اظهارداشت: استانداران و فرمانداران نیز خواستار به تعویق افتادن اجرای این طرح بودند. دستگاه‌های امنیتی نیز نسبت به افزایش قیمت بنزین هشدار داده بودند. وی تصریح کرد: برخی معتقدند دولت برای جبران کسری بودجه قیمت سوخت را افزایش داده است، این در حالی است که دولت همه پول افزایش قیمت بنزین را به صورت یارانه نقدی پرداخت خواهد کرد.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

وضعیت آب و هوای کشور - امروز ۲۶ آبان‌ماه

خبری5 ساعت قبل

پس از تاکیدات رهبر، دو طرح بنزینی فراکسیون امید از دستور کار خارج شد

خبری6 ساعت قبل

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

برگزاری بیش از ۲۰۰ برنامه فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی

نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور28 دقیقه قبل

تاکید دکتر لاریجانی بر توسعه روابط میان دو کشور

خانه ملت28 دقیقه قبل

ایجاد بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه بازی‌های رایانه‌ای

ایبنا29 دقیقه قبل

نصیرزاده: پنجره نقل‌وانتقالات‌مان باز می‌شود

مشرق‌نیوز30 دقیقه قبل

مذاکره عربستان و روسیه بر سر سامانه دفاعی اس-۴۰۰

ایلنا30 دقیقه قبل

تشدید حضور بازرسان در بازار شهرستان اسدآباد/ افزایش قیمت تخلف است

مهر30 دقیقه قبل

پربحث‌ترین خبرها


رایزن فرهنگی ایران در ترکمنستان از این کشور ممنوع الخروج شد!

1 روز قبلمهر2

قوانینی که به کاهش وزن شما کمک می‌کنند

15 ساعت قبلاقتصاد آنلاین0

طرح دوفوریتی مجلس برای توقف افزایش قیمت بنزین

1 روز قبلعصر ایران1

نظرات برگزیده مخاطبین الف: جشن تولد در هواپیما فقط به زخم مردم نمک می‌پاشد/ روحانی عصبانی است چون به وعده‌هایش عمل نکرده است/ تحریم بهانه خوبی برای افرادی است که مدیریت بلد نیستند

2 روز قبلالف1

طرح حمایت معیشتی دولت چیست؟ / آیا همان یارانه نقدی است؟ / حمایت معیشتی تا چه زمانی قرار است پرداخت شود؟ / مجموع دریافتی خانوده‌ها شامل یارانه نقدی و کمک معیشتی چقدر خواهد بود؟

2 روز قبلانتخاب1

فیلم افشاگری بی سابقه امام جمعه قزوین روی آنتن زنده شبکه یک

3 روز قبلرکنا1

نمایش مستند بازیگر فیلم‌های پورن در مشهد+تصاویر

5 روز قبلآفتاب‌نیوز1

کنایه فعال رسانه‌ای به سخنان امروز رئیس جمهور

6 روز قبلجام نیوز1

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس)

6 روز قبلعصر ایران1