جابه‌جایی در جایگاه اعضای مجلس شورای اسلامی
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

جابه‌جایی در جایگاه اعضای مجلس شورای اسلامی

«پزشکیان» و «مصری» نواب رئیس مجلس شدند

ایسناخبرگزاری ایسنا
«پزشکیان» و «مصری» نواب رئیس مجلس شدند
مسعود پزشکیان و عبدالرضا مصری به عنوان نایب رئیس اول و دوم مجلس انتخاب شدند.

به گزارش ایسنا، مسعود پزشکیان و عبدالرضا مصری به عنوان نواب رئیس مجلس شورای اسلامی در چهارمین سال کاری مجلس دهم انتخاب شدند.

مسعود پزشکیان کاندیدای نایب رئیسی فراکسیون امید و عبدالرضا مصری کاندیدای فراکسیون ولایی بودند.

در سه سال مجلس دهم مسعود پزشکیان و علی مطهری دو نایب رئیس مجلس شورای اسلامی بودند که در سال چهارم عبدالرضا مصری جای علی مطهری را گرفت.

خواندن خبر در سایت منبع

نامزدهای دبیری هیات رئیسه مجلس مشخص شدند

موجخبرگزاری موج
نامزدهای دبیری هیات رئیسه مجلس مشخص شدند
اسامی ۱۴ کاندیدای دبیری هیات رئیسه در سال پایانی مجلس دهم مشخص شد.

به گزارش خبرگزاری موج، اسامی ۱۴ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای سمت دبیری هیات رئیسه مجلس در سال پایانی مجلس دهم اعلام شدند که به شرح زیر است:

غلامرضا کاتب، محمدعلی وکیلی، احمد امیرآبادی فراهانی، سمیه محمودی، علی‌اصغر یوسف‌نژاد، اکبر رنجبرزاده، رسول خضری، علیرضا رحیمی، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، بهروز بنیادی، فاطمه سعیدی، رضا کریمی، عباس گودرزی و محمدرضا صباغیان. قرار است از این کاندیدا ۶ نفر به عنوان دبیر هیات رئیسه در سال چهارم انتخاب شوند.

خواندن خبر در سایت منبع

نامزدهای کارپردازی مجلس اعلام شدند

موجخبرگزاری موج
نامزدهای کارپردازی مجلس اعلام شدند
اسامی ۹ کاندیدای کارپردازی مجلس در جریان برگزاری انتخابات هیات رییسه چهارمین اجلاسیه دوره دهم مجلس اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری موج، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جریان برگزاری انتخابات هیات رییسه چهارمین اجلاسیه دوره دهم مجلس، اسامی ۹ کاندیدای کارپردازی مجلس اعلام شد.

اسدالله عباسی، عبدالکریم حسین‌زاده، محمود صادقی، سید مهدی مقدسی، بهروز نعمتی، محمد آشوری، سید قاسم جاسمی، قاسم احمدی لاشکی و سید علی ادیانی کاندیدای کارپردازی مجلس شورای اسلامی هستند.

از بین این ۹ نفر سه نفر با رای نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای کارپردازی هیات رییسه چهارمین اجلاسیه دوره دهم مجلس انتخاب خواهند شد.

خواندن خبر در سایت منبع

۱۵ نفر کاندیداهای دبیری هیأت رئیسه اجلاسیه چهارم مجلس دهم شدند

فارسخبرگزاری فارس
۱۵ نفر کاندیداهای دبیری هیأت رئیسه اجلاسیه چهارم مجلس دهم شدند
15 نماینده مجلس شورای اسلامی کاندیدای تصدی پست دبیری هیأت رئیسه جدید مجلس دهم شدند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی با دستور کار برای برگزاری انتخابات هیأت رئیسه جدید پارلمان برای چهارمین سال فعالیت مجلس دهم آغاز شد.

محمدعلی وکیلی، علی‌اصغر یوسف‌نژاد، رضا کریمی، فاطمه سعیدی، بهروز بنیادی، احمد امیرآبادی، ‌ امیرحسین قاضی‌زاده، ‌ اکبر رنجبرزاده، ‌ غلامرضا کاتب، ‌ محمدرضا صباغیان، رسول خضری و سمیه محمودی کاندیدای تصدی پست دبیری هیأت رئیسه جدید مجلس دهم شدند.

در حال حاضر رأی‌گیری از نمایندگان پارلمان برای انتخاب ۶ دبیر هیأت رئیسه در حال برگزاری است.

خواندن خبر در سایت منبع

لاریجانی در ریاست مجلس ابقا شد

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما
لاریجانی در ریاست مجلس ابقا شد
علی لاریجانی در سال چهارم دوره دهم مجلس شورای اسلامی به عنوان رئیس باقی ماند
لاریجانی در ریاست مجلس ابقا شد - 0

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، دقایقی پیش از بین آقایان لاریجانی، عارف و ابطحی رای گیری انجام شد که از ۲۷۴ رای ماخوذه آقای لاریجانی با کسب ۱۵۵ رای همچنان رئیس مجلس باقی ماند.

آقایان عارف ۱۰۵ رای و ابطحی ۹ رای کسب کردند.

تعداد آرای باطله نیز ۵ رای اعلام شد.

۰۹:۴۰آغاز رای گیری برای انتخاب نواب رئیس

مسعود پزشکیان، علی مطهری، عبدالرضا مصری، محمدحسین فرهنگی کاندیدای نواب رئیس شدند.

از دقایقی پیش رای گیری برای انتخاب نواب رئیس آغاز شده است.

در این انتخابات مسعود پزشکیان و علی مطهری از فراکسیون امید و عبدالرضا مصری و محمدحسین فرهنگی از فراکسیون ولایی کاندیدای انتخابات نواب رئیس شدند.

رای گیری در حال انجام است.

۰۹:۲۸لاریجانی، عارف، ابطحی کاندیدای ریاست مجلس

از دقایقی پیش انتخاب رئیس مجلس شورای اسلامی برای سال چهارم مجلس دهم آغاز شده است.

علی لاریجانی عضو فراکسیون مستقلین، محمدرضا عارف عضو فراکسیون امید و محمد جواد ابطحی عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی کاندیدای ریاست مجلس شورای اسلامی شدند.

انتخابات هیات رئیسه در حال انجام است.

خبر تکمیل می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

انتشار تصاویر دیده نشده از عملیات لیله‌القدر سپاه علیه داعش برای نخستین بار

الفالف1 روز قبل
گروه سیاسی الف، ۲۷ خرداد ۱۳۹۸، ۲۲:۵۳ ۳۹۸۰۳۲۷۲۵۷به گزارش فارس، ۱۷ خردادماه سال ۱۳۹۶ و در یک روز گرم بهاری حملات تروریستی تهران اتفاق افتاد. پس از اتمام عملیات تروریستی و در همان روز ۱۷ خردادماه، سپاه پاسداران با صدور بیانیه‌ای وعده انتقام از این عملیات تروریستی را به ملت ایران داد و تاکید کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ثابت کرده است ریخته شدن هیچ خون پاکی را بدون انتقام نمی‌گذارد. در این عملیات تعداد ۶ فروند موشک بالستیک میان‌برد زمین به زمین که از پایگاه‌های موشکی نیروی هوافضای سپاه در استان‌های کردستان و کرمانشاه شلیک شد، پس از عبور از آسمان عراق، به صورت دقیق به اهداف خود در دیرالزور اصابت کرد. فرمانده نیروی هوافضای سپاه همچنین تاکید کرد: شناسایی و احاطه اطلاعاتی این تروریست‌ها به خودی خود یک دنیا مسئله است و شلیک این موشک‌ها از فاصله ۷۰۰ کیلومتری و نشاندن روی یک ساختمان کوچک، خودش یک پیام است و آنها می‌فهمند عیار ایرانی‌ها کجاست. اکنون و در دومین سالگرد این عملیات غرورآفرین، تصاویری از محل برخورد موشک‌های سپاه به مقر تروریست‌های تکفیری منتشر شده است که در آن به خوبی موقعیت قبل و بعد از برخورد مشخص شده است.

خودشیرینی نتانیاهو برای ترامپ

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بنیامین نتانیاهو نخستین بار در بیست سال گذشته، کلنگ شهرکی را در منطقه اشغالی جولان سوریه بر زمین زد که نام ترامپ برای آن انتخاب شده است. نتانیاهو برای تشکر از اقدام ترامپ در به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر منطقه اشغالی جولان، نام ترامپ را برای این شهرک انتخاب کرد. قرار است ۱۲۰ خانواده در شهرک ترامپ اقامت کنند. هزاران سوری ساکن منطقه جولان که بیشتر آنها از طایفه دروزی‌ها هستند، خود را ملت در اشغال می‌دانند و حاضر نیستند تابعیت و گذرنامه اسرائیلی دریافت کنند. نکته جالب این که در این مراسم وزش شدید باد در جولان اشغالی سوریه مراسم رونمایی از شهرک ترامپ را به شدت تحت الشعاع قرار داد و همه برنامه را به هم ریخت..

رونمایی از رقیب ترامپ

همشهریهمشهری1 روز قبل

اولین تصاویر از حمله موشکی سپاه پاسداران به مواضع داعش در سوریه

مهرمهر19 ساعت قبل
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشصلاح خاشقجی، فرزند جمال خاشقجی در این پیام توییتری که مصادف با «روز جهانی پدر» منتشر کرده است، تنها به نوشتن این پیام اکتفا کرده است: «خاشقجی … روز پدر مبارک». صلاح آخرین پیام خود را ماه آوریل منتشر کرد که نوشته بود: هر کسی که مشارکتی یا ارتباطی با جنایت قتل پدرم دارد، دادگاهی شده و به جزای عملش می‌رسد. جمال خاشقجی دوم اکتبر ۲۰۱۸ به دست تیم تروری در کنسولگری عربستان در استانبول ترکیه به قتل رسید. اواسط ماه نوامبر دادستانی کل عربستان اعلام کرد، رئیس تیم مذاکره با خاشقجی دستور قتل او را صادر کرده است. این در حالی است که سازمان اطلاعات آمریکا در گزارشی که پس از ارتکاب این جنایت منتشر کرد، آورده است، ولیعهد عربستان دستور قتل این روزنامه‌نگار را صادر کرده است.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، مراسم تشییع و تدفین پیکر جوان‌ترین آزاده دفاع مقدس شهید قنبرعلی بهارستانی صبح امروز ابتدا بر روی دستان مردم شهیدپرور شهرستان داران تشیع و سپس برای خاکسپاری به گلستان شهدای اصفهان بدرقه و توسط مردم ولایت مردار اصفهان به خاک سپرده شد. مراسم بزرگداشت این جانباز و آزاده سرافراز روز پنجشنبه ۳۰ خردادماه در خیمه گلستان شهدای اصفهان از ساعت ۱۶:۳۰ الی ۱۹:۳۰ برگزار خواهد شد. این معنویت در شهرها هم بود و تقریبا همه مردم به هر نحوی در اوضاع سخت جنگ به رزمنده‌ها کمک می‌کردند. لحظه لحظه پایداری پرشکوه آزادگان در دوران اسارت، موجب اجر مضاعف الهی است. عزت، قدرت و صدرنشینی هر ملت در تاریخ به مجاهدت فرزندانش بستگی دارد و استقامت پیروز عزیزان آزاده، ملت ایران را در صدر نشانده است».

اخبار بیشتر