ظریف با مقامات کشور عراق در چه مواردی گفتگو کردند؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

ظریف با مقامات کشور عراق در چه مواردی گفتگو کردند؟

ظریف: سخن گفتن کافی نیست، اروپایی‌ها باید اقدام عملی کنند

فارسخبرگزاری فارس
ظریف: سخن گفتن کافی نیست، اروپایی‌ها باید اقدام عملی کنند
وزیر خارجه ایران در کنفرانس خبری مشترک با همتای عراقی خود، ضمن تأکید بر نقض قطعنامه‌ شورای امنیت از سوی آمریکا از اروپا نیز خواست تا در راستای برجام اقدام عملی اتخاذ کنند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران که شب گذشته (شنبه) وارد بغداد شده بود امروز صبح با «محمد علی الحکیم» همتای عراقی خویش دیدار و در یک کنفرانس خبری مشترک شرکت کرد.

به نوشته پایگاه خبری السومریه، وزیر خارجه عراق پس از نشست مشترک با ظریف به خبرنگاران گفت که سفر وزیرخارجه ایران با هدف پیگیری تفاهمات و توافقات صورت گرفته بین دو کشور از جمله مسائل مرتبط با اروند رود و ساخت شهرک‌های صنعتی و خط راه‌آهن بعلاوه بحث در خصوص مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی صورت گرفته است.

وزیر خارجه عراق با بیان اینکه دو طرف در خصوص ساخت راه‌آهن و مسائل مربوط به گذرنامه بحث و رایزنی کردند تأکید کرد: «عراق با تحریم‌های آمریکا مخالف و در کنار ایران ایستاده است و تحریم‌های آمریکا سودی ندارد و ما امیدواریم که بتوانیم به عنوان میانجی بین طرفین عمل کنیم.»

محمد جواد ظریف نیز به خبرنگاران گفت که گفت‌و‌گوهای خوبی با همتای عراقی در خصوص مسائل منطقه‌ای داشته است و ایران تمایل دارد روابط متوازنی با تمامی کشورهای حوزه خلیج فارس برقرار سازد.

او در ادامه افزود: هیچ زمانی توافق هسته‌ای را نقض نکردیم و اقدامات آمریکا با قطعنامه شورای امنیت در خصوص استفاده از زور تناقض دارد و ما با هرگونه تحرکی در راستای جنگ مقابله کرده و با قدرت و ایستادگی با آن روبه رو خواهیم شد.

ظریف از اروپایی‌ها نیز خواست تا به جای سخن گفتن در باره اینکه به توافق هسته‌ای پایبند هستند، اقدام عملی انجام دهند.

او همچنین از آغاز به کار ساخت خط آهن ایران و عراق خبر داد.

در حال تکمیل …

خواندن خبر در سایت منبع

ظریف در بغداد: گفت‌وگوهای خوبی با مقامات عراقی درباره تحولات منطقه داشتیم

تسنیمخبرگزاری تسنیم
ظریف در بغداد: گفت‌وگوهای خوبی با مقامات عراقی درباره تحولات منطقه داشتیم
وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران از گفت‌وگوهای مثبت با مقامات عراقی خبر داد.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه السومریه، محمد جواد ظریف امروز در بغداد تاکید کرد تهران تمایل دارد روابط متعادل و متوازنی با تمام کشورهای حاشیه خلیج فارس برقرار کند.

ظریف همچینن گفت ما کار متصل کردن خط آهن عراق و ایران به یکدیگر را آغاز کردیم.

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران افزود مذاکرات خوبی با مقامات عراقی درباره تحولات منطقه انجام شد.

در حال تکمیل

خواندن خبر در سایت منبع

دیدار ظریف با حلبوسی؛ تاکید رئیس پارلمان عراق بر حفظ روابط با ایران+عکس

تسنیمخبرگزاری تسنیم
دیدار ظریف با حلبوسی؛ تاکید رئیس پارلمان عراق بر حفظ روابط با ایران+عکس
رئیس پارلمان عراق در دیدار با وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران بر تمایل کشورش برای حفظ روابط با ایران تاکید کرد.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، به نقل از السومریه، دفتر محمد الحلبوسی رئیس پارلمان عراق امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد محمد الحلبوسی، محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران و هیئت همراه وی را به حضور پذیرفت.

این بیانیه آورده است: حلبوسی بر تمایل عراق برای حفظ روابط خود با جمهوری اسلامی ایران و تمام کشورهای منطقه تاکید کرده و به خطرات تنش در منطقه و ضرورت گفت‌وگو و ابتکارعمل‌های مسالمت آمیز برای اعتماد سازی میان تمام طرف‌ها اشاره کرده است.

دیدار ظریف با حلبوسی؛ تاکید رئیس پارلمان عراق بر حفظ روابط با ایران+عکس - 4

در این بیانیه آمده است: حلبوسی گفت عراق نقش محوری برای کاهش تنش میان تهران و واشنگتن ایفا خواهد کرد و هرگز در هیچ محوری نخواهد بود، عراق بر تمایل خود برای سلامت و امنیت همسایگانش و تلاش در تمام سطوح برای دور کردن خطرات تنش از منطقه تاکید می‌کند.

بر اساس این بیانیه، ظریف هم از نقش عراق در نزدیک کردن دیدگاه ‌ها استقبال و تاکید کرد از نظر تهران هیچ محدودیتی برای حل تمام مشکلات با کشورهای منطقه وجود ندارد و کشورش تمایلی به هیچ تنش نظمی ندارد و آماده دریافت هر ابتکارعملی است که به کاهش تنش و برقراری روابط سازنده با تمام کشورهای همسایه کمک کند.

خواندن خبر در سایت منبع

فیلم | ظریف در گفت‌وگو با سی‌ان‌ان: متحدان آمریکا در منطقه از داعش و القاعده حمایت کردند

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در گفت‌وگو با شبکه سی‌ان‌ان گفت: متحدان آمریکا از جمله عربستان و امارات از داعش، القاعده حمایت کردند.

جزئیات دیدار ظریف و صالح

تسنیمخبرگزاری تسنیم
جزئیات دیدار ظریف و صالح
رئیس جمهوری عراق در جریان دیدارش با وزیر خارجه ایران گفت که کشورش در تلاش برای تقویت روابط با کشورهای همجوار اسلامی و پیوند بین کشورهای دوست و برادر است.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از سایت النشره، در بیانیه دفتر برهم صالح رئیس جمهور عراق آمده است: برهم صالح رئیس جمهور عراق در جریان دیدارش با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران بر تمایل فراوان عراق برای تقویت پیوندها با ایران و تلاش بغداد برای تقویت روابط با کشورهای اسلامی و عمق عربی خود تاکید کرد.

وی افزود: عراق تلاش می‌کند که نقطه اتصال و پیوند بین کشورهای دوست و برادر و عنصر ثبات در منطقه به منظور برقراری روابطی متوازن با همه کشورها بویژه کشورهای همجوار بر اساس منافع مشترک باشد.

وزیر امور خارجه ایران نیز در این دیدار تمایل کشورش را «برای توسعه افق‌های همکاری و هماهنگی دوجانبه بین دو کشور» ابراز داشت و بار دیگر گفت که موضع ایران کمک به عراق در زمینه‌های مختلف است.

بر پایه این گزارش، در این دیدار آخرین تحولات سیاسی در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی و لزوم جلوگیری از جنگ و تنش و ایجاد آرامش و تکیه بر گفت وگوی سازنده برای تحکیم پایه‌های صلح در منطقه و اهمیت تلاش مشترک برای در امان ماندن منطقه از زیان تحریم‌ها و دستیابی به راه حل‌های سیاسی برای بحران‌های کنونی مورد بحث قرار گرفت.

ظریف در این دیدار همچنین دعوت حسن روحانی رئیس جمهور ایران از همتای عراقی وی برای سفر به ایران به منظور پیگیری پرونده‌های مشترک را ارائه کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

ضیافت افطاری نخست وزیر عراق به افتخار ظریف

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
ضیافت افطاری نخست وزیر عراق به افتخار ظریف
"محمدجواد ظریف" وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ضیافت افطاری عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق شرکت کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، دو طرف در این دیدار در خصوص اوضاع منطقه و جهان و راههای جلوگیری از تاثیرات منفی تحریم‌ها و نیز تهدیدات جاری بر کشورهای منطقه بویژه ایران و عراق تبادل نظر کردند.

مقام های ایران و عراق همچنین در خصوص اهمیت حفظ امنیت و ثبات در منطقه، مسائل پیرامون توافق هسته ای و نیز روابط دو کشور و نتایج و توافق های سفر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران به بغداد و نیز سفر عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق به تهران گفت و گو کردند.

وزیر امور خارجه ایران عصر امروز شنبه در راس هیات بلندپایه سیاسی برای انجام یک سفر رسمی دو روزه و دیدار با مقام‌های عراق وارد بغداد شد.

وی همچنین جداگانه با «برهم صالح» رئیس جمهوری و «محمد الحلبوسی» رئیس پارلمان عراق دیدار و در خصوص روابط دوجانبه و تحولات منطقه‌ای و بین المللی گفت و گو کرده بود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

تریبون مقاومت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR به مناسبت چهلمین سال امامت جمعه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، نماهنگ «تریبون مقاومت» را منتشر کرد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR به مناسبت چهلمین سال امامت جمعه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، نماهنگ «تریبون مقاومت» را منتشر کرد.

لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد

نماز جمعه ۲۷دی به امامت رهبر معظم انقلاب در مصلی امام خمینی (ره) برگزار می‌شود

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
خبرگزاری میزان- صفحه ریحانه منتسب به پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب پستی به بهانه برگزاری نماز جمعه ۲۷ دی به امامت رهبر معظم انقلاب در مصلی امام خمینی (ره) منتشر کرده است. به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، صفحه ریحانه منتسب به پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی)، رهبر معظم انقلاب پستی به بهانه برگزاری نماز جمعه ۲۷ دی به امامت رهبر معظم انقلاب در مصلی امام خمینی (ره) منتشر کرد که به این شرح است: بسم الله الرحمن الرحیمیا أیها الذین آمنوا إذا نودی للصلاة من یوم الجمعة فاسعوا إلیٰ ذکر الله وذروا البیع ذٰلکم خیر لکم إن کنتم تعلموندر آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در طلیعه گام دوم انقلاب، نماز جمعه این هفته به امامت حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدظله‌العالی) و با حضور پر شور مردم بصیر و انقلابی در مصلی امام خمینی (ره) برگزار می‌شود و ملت مؤمن و سرافراز ایران اسلامی بار دیگر صحنه‌هایی از همبستگی، شکوه و عظمت خود را به نمایش خواهند گذاشت. توضیح بیشتر در مورد این مراسم و نحوه حضور نمازگزاران محترم از طریق ستاد نماز جمعه تهران اعلام خواهد شد.» بیشتر بخوانید: تصاویری از ۴۰ سال حضور رهبر معظم انقلاب در نماز جمعهانتهای پیام/

سومین سالگرد رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در این مراسم اقای جهانگیری با اشاره به حوادثی، چون به شهادت رساندن سردار سلیمانی، جان باختن تعدادی از مردم کرمان در مراسم تشییع سردار شهید، سقوط هواپیمای اوکراینی و حادثه اتوبوس سوادکوه گفت: برآوردن خواست ملت ایران و انتظار مقام معظم رهبری در تحقق انتقام سخت از دولت جنایتکار آمریکا که اعلام کرده بود اگر ایران عکس العملی انجام دهد ما ۵۲ نقطه ایران را مورد هدف قرار می‌دهیم، با حمله موشکی به پایگاه عین الاسد ثمره شیرین و ماندگاری به جای ماند.

هدف آمریکایی‌ها از به شهادت رساندن سردار سلیمانی چه بود؟ (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به دنبال افشای فشار رییس جمهوری آمریکا بر اوکراین، ۲۱۹ نماینده از مجموع ۴۳۵ عضو مجلس نمایندگان آمریکا در پنجم مهرماه رای به استیضاح ترامپ دادند. قرار است سنا جلسه محاکمه ترامپ را آغاز کند. بر اساس قوانین استیضاح در سنا، روند محاکمه همان روزی که پلوسی مفاد استیضاح را ارائه دهد، آغاز می‌شود مگر این که روز ارائه آن یکشنبه باشد. پلوسی در بیانیه‌ای اعلام کرد که مفاد استیضاح ترامپ به همراه هفت مدیر دموکرات به سنا ارسال خواهد شد. مدیران استیضاح از مجلس نمایندگان آمریکا قرار است به عنوان دادستان در محاکمه ترامپ در سنا حاضر شوند.

اخبار بیشتر