ظریف با مقامات کشور عراق در چه مواردی گفتگو کردند؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

ظریف با مقامات کشور عراق در چه مواردی گفتگو کردند؟

ظریف: سخن گفتن کافی نیست، اروپایی‌ها باید اقدام عملی کنند

فارسخبرگزاری فارس
ظریف: سخن گفتن کافی نیست، اروپایی‌ها باید اقدام عملی کنند
وزیر خارجه ایران در کنفرانس خبری مشترک با همتای عراقی خود، ضمن تأکید بر نقض قطعنامه‌ شورای امنیت از سوی آمریکا از اروپا نیز خواست تا در راستای برجام اقدام عملی اتخاذ کنند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران که شب گذشته (شنبه) وارد بغداد شده بود امروز صبح با «محمد علی الحکیم» همتای عراقی خویش دیدار و در یک کنفرانس خبری مشترک شرکت کرد.

به نوشته پایگاه خبری السومریه، وزیر خارجه عراق پس از نشست مشترک با ظریف به خبرنگاران گفت که سفر وزیرخارجه ایران با هدف پیگیری تفاهمات و توافقات صورت گرفته بین دو کشور از جمله مسائل مرتبط با اروند رود و ساخت شهرک‌های صنعتی و خط راه‌آهن بعلاوه بحث در خصوص مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی صورت گرفته است.

وزیر خارجه عراق با بیان اینکه دو طرف در خصوص ساخت راه‌آهن و مسائل مربوط به گذرنامه بحث و رایزنی کردند تأکید کرد: «عراق با تحریم‌های آمریکا مخالف و در کنار ایران ایستاده است و تحریم‌های آمریکا سودی ندارد و ما امیدواریم که بتوانیم به عنوان میانجی بین طرفین عمل کنیم.»

محمد جواد ظریف نیز به خبرنگاران گفت که گفت‌و‌گوهای خوبی با همتای عراقی در خصوص مسائل منطقه‌ای داشته است و ایران تمایل دارد روابط متوازنی با تمامی کشورهای حوزه خلیج فارس برقرار سازد.

او در ادامه افزود: هیچ زمانی توافق هسته‌ای را نقض نکردیم و اقدامات آمریکا با قطعنامه شورای امنیت در خصوص استفاده از زور تناقض دارد و ما با هرگونه تحرکی در راستای جنگ مقابله کرده و با قدرت و ایستادگی با آن روبه رو خواهیم شد.

ظریف از اروپایی‌ها نیز خواست تا به جای سخن گفتن در باره اینکه به توافق هسته‌ای پایبند هستند، اقدام عملی انجام دهند.

او همچنین از آغاز به کار ساخت خط آهن ایران و عراق خبر داد.

در حال تکمیل …

خواندن خبر در سایت منبع

ظریف در بغداد: گفت‌وگوهای خوبی با مقامات عراقی درباره تحولات منطقه داشتیم

تسنیمخبرگزاری تسنیم
ظریف در بغداد: گفت‌وگوهای خوبی با مقامات عراقی درباره تحولات منطقه داشتیم
وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران از گفت‌وگوهای مثبت با مقامات عراقی خبر داد.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه السومریه، محمد جواد ظریف امروز در بغداد تاکید کرد تهران تمایل دارد روابط متعادل و متوازنی با تمام کشورهای حاشیه خلیج فارس برقرار کند.

ظریف همچینن گفت ما کار متصل کردن خط آهن عراق و ایران به یکدیگر را آغاز کردیم.

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران افزود مذاکرات خوبی با مقامات عراقی درباره تحولات منطقه انجام شد.

در حال تکمیل

خواندن خبر در سایت منبع

دیدار ظریف با حلبوسی؛ تاکید رئیس پارلمان عراق بر حفظ روابط با ایران+عکس

تسنیمخبرگزاری تسنیم
دیدار ظریف با حلبوسی؛ تاکید رئیس پارلمان عراق بر حفظ روابط با ایران+عکس
رئیس پارلمان عراق در دیدار با وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران بر تمایل کشورش برای حفظ روابط با ایران تاکید کرد.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، به نقل از السومریه، دفتر محمد الحلبوسی رئیس پارلمان عراق امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد محمد الحلبوسی، محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران و هیئت همراه وی را به حضور پذیرفت.

این بیانیه آورده است: حلبوسی بر تمایل عراق برای حفظ روابط خود با جمهوری اسلامی ایران و تمام کشورهای منطقه تاکید کرده و به خطرات تنش در منطقه و ضرورت گفت‌وگو و ابتکارعمل‌های مسالمت آمیز برای اعتماد سازی میان تمام طرف‌ها اشاره کرده است.

دیدار ظریف با حلبوسی؛ تاکید رئیس پارلمان عراق بر حفظ روابط با ایران+عکس - 4

در این بیانیه آمده است: حلبوسی گفت عراق نقش محوری برای کاهش تنش میان تهران و واشنگتن ایفا خواهد کرد و هرگز در هیچ محوری نخواهد بود، عراق بر تمایل خود برای سلامت و امنیت همسایگانش و تلاش در تمام سطوح برای دور کردن خطرات تنش از منطقه تاکید می‌کند.

بر اساس این بیانیه، ظریف هم از نقش عراق در نزدیک کردن دیدگاه ‌ها استقبال و تاکید کرد از نظر تهران هیچ محدودیتی برای حل تمام مشکلات با کشورهای منطقه وجود ندارد و کشورش تمایلی به هیچ تنش نظمی ندارد و آماده دریافت هر ابتکارعملی است که به کاهش تنش و برقراری روابط سازنده با تمام کشورهای همسایه کمک کند.

خواندن خبر در سایت منبع

فیلم | ظریف در گفت‌وگو با سی‌ان‌ان: متحدان آمریکا در منطقه از داعش و القاعده حمایت کردند

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در گفت‌وگو با شبکه سی‌ان‌ان گفت: متحدان آمریکا از جمله عربستان و امارات از داعش، القاعده حمایت کردند.

جزئیات دیدار ظریف و صالح

تسنیمخبرگزاری تسنیم
جزئیات دیدار ظریف و صالح
رئیس جمهوری عراق در جریان دیدارش با وزیر خارجه ایران گفت که کشورش در تلاش برای تقویت روابط با کشورهای همجوار اسلامی و پیوند بین کشورهای دوست و برادر است.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از سایت النشره، در بیانیه دفتر برهم صالح رئیس جمهور عراق آمده است: برهم صالح رئیس جمهور عراق در جریان دیدارش با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران بر تمایل فراوان عراق برای تقویت پیوندها با ایران و تلاش بغداد برای تقویت روابط با کشورهای اسلامی و عمق عربی خود تاکید کرد.

وی افزود: عراق تلاش می‌کند که نقطه اتصال و پیوند بین کشورهای دوست و برادر و عنصر ثبات در منطقه به منظور برقراری روابطی متوازن با همه کشورها بویژه کشورهای همجوار بر اساس منافع مشترک باشد.

وزیر امور خارجه ایران نیز در این دیدار تمایل کشورش را «برای توسعه افق‌های همکاری و هماهنگی دوجانبه بین دو کشور» ابراز داشت و بار دیگر گفت که موضع ایران کمک به عراق در زمینه‌های مختلف است.

بر پایه این گزارش، در این دیدار آخرین تحولات سیاسی در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی و لزوم جلوگیری از جنگ و تنش و ایجاد آرامش و تکیه بر گفت وگوی سازنده برای تحکیم پایه‌های صلح در منطقه و اهمیت تلاش مشترک برای در امان ماندن منطقه از زیان تحریم‌ها و دستیابی به راه حل‌های سیاسی برای بحران‌های کنونی مورد بحث قرار گرفت.

ظریف در این دیدار همچنین دعوت حسن روحانی رئیس جمهور ایران از همتای عراقی وی برای سفر به ایران به منظور پیگیری پرونده‌های مشترک را ارائه کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

ضیافت افطاری نخست وزیر عراق به افتخار ظریف

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
ضیافت افطاری نخست وزیر عراق به افتخار ظریف
"محمدجواد ظریف" وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ضیافت افطاری عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق شرکت کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، دو طرف در این دیدار در خصوص اوضاع منطقه و جهان و راههای جلوگیری از تاثیرات منفی تحریم‌ها و نیز تهدیدات جاری بر کشورهای منطقه بویژه ایران و عراق تبادل نظر کردند.

مقام های ایران و عراق همچنین در خصوص اهمیت حفظ امنیت و ثبات در منطقه، مسائل پیرامون توافق هسته ای و نیز روابط دو کشور و نتایج و توافق های سفر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران به بغداد و نیز سفر عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق به تهران گفت و گو کردند.

وزیر امور خارجه ایران عصر امروز شنبه در راس هیات بلندپایه سیاسی برای انجام یک سفر رسمی دو روزه و دیدار با مقام‌های عراق وارد بغداد شد.

وی همچنین جداگانه با «برهم صالح» رئیس جمهوری و «محمد الحلبوسی» رئیس پارلمان عراق دیدار و در خصوص روابط دوجانبه و تحولات منطقه‌ای و بین المللی گفت و گو کرده بود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، عزیز اکبریان ظهر امروز در مراسم روز اصناف که در سالن میلاد شهرداری کرج برگزار شد اظهار داشت: مسئولیت‌ها در مناصب تمام شدنی است و ماندنی نیست. رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دنیا، دنیای بزرگی است و راه‌های مختلف برای ایران در حوزه‌ها مختلف باز است، گفت: اگر نفوذی‌ها و خناسان کار ما را خراب نکنند دشمن نمی‌تواند کار ما را خراب کند، برخی نفوذی‌ها اطلاعات فروش نفت کشور را در فضای مجازی افشا می‌کنند. نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این شرایط برخی از مسایل در کشور تنها و تنها عنایت خداست، تصریح کرد: در حال حاضر شکار پهپاد فوق پیشرفته آمریکایی در معادلات نظامی نمی‌گنجد و این کار تنها با کمک خدا بوده است، اگر نیت برای خدا باشد کار شدنی می‌شود و دشمن هم با دیدن این توان دفاعی غیر قابل پیش بینی در لحظه اول تصمیم به حمله می‌گیرد اما عدم شناخت دشمن از توانایی دفاعی سبب عقب نشینی آن می‌شود‌، دشمن از قدرت دفاعی ایران هراس دارد. رئیس مجمع نمایندگان استان البرز با بیان اینکه به خاطر تعطیلی یک واحد صنعتی یکشنبه هر سه نماینده مردم استان البرز به وزیر صمت مراجعه کردیم، گفت: مشکل این واحد را هر سه نفر از نمایندگان البرز پیگیری کردیم و در این بین منیت‌ها هیچ چیزی نیست و کار با اختلاف و تفرقه پیش نمی‌رود، برخی از اختلاف و تفرقه خوشحال می‌شوند سعی ما کار برای مردم با اتحاد و همدلی است. انتهای پیام/ش
فارسفارس3 ساعت قبل
هیأت دولت چارچوب کلی طرح اصلاحات ساختاری بودجه عمومی با رویکرد قطع وابستگی مستقیم آن به نفت را مورد بحث و تبادل نظر قرار داد. به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، در جلسه امروز هیئت وزیران که به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری برگزار شد، اعضای دولت با هدف تحقق دستور مقام معظم رهبری و اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، چارچوب کلی طرح اصلاحات ساختاری بودجه عمومی با رویکرد قطع وابستگی مستقیم آن به نفت را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند. چارچوب کلی طرح اصلاحات ساختاری بودجه عمومی که امروز در دولت مورد بحث و بررسی قرار گرفت، پس از تکمیل، در نهایت در شورای عالی هماهنگی اقتصادی ارائه خواهد شد. محوری‌ترین مسئله در طرح اصلاح ساختاری بودجه، ایجاد یک قاعده مالی برای دولت است به‌طوری‌که طی برنامه از پیش تعیین شده، ثبات اقتصادی را تضمین نموده و نسبت‌های مالی پایدار کننده بودجه را در طی ۵ سال آتی، مشخص کند. دولت در ادامه با اختصاص ۱۰۰ میلیارد ریال دیگر به سازمان حفظ نباتات کشور برای مقابله با آفت ملخ صحرایی در استان‌های جنوبی کشور موافقت کرد.
وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
در نشست سه‌جانبه آمریکا، روسیه و اسرائیل چه گذشت؛ ایران هدف بود؟ در نشست سه‌جانبه آمریکا، روسیه و اسرائیل چه گذشت؛ ایران هدف بود؟ به گزارش وانانیوز، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه برای موافقت با برگزاری نشست مشترک بین مشاوران امنیتی واشنگتن، مسکو و تل‌آویو تشکر کرد. اسرائیل، آمریکا و روسیه می‌خواهند سوریه در صلح زندگی کند». جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا نیز گفت: «ایران از حزب‌الله و بشار اسد (رئیس‌جمهور سوریه) حمایت می‌کند». مشاور امنیت ملی آمریکا ادعا کرد این کشور آماده مذاکره است و همه آنچه ایران نیاز به انجام آن دارد گام نهادن در راهی است که باز گذاشته شده است. مشاور امنیت ملی روسیه نیز در این نشست سه‌جانبه تاکید کرد ایران و روسیه دوست هستند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
ایرناایرنا22 ساعت قبل
صلاح زواوی روز سه شنبه در نشستی که به منظور واکاوی ابعاد طرح آمریکایی معامله قرن در محل شورای راهبردی روابط خارجی برگزار شد، افزود: از ٢٠٠ سال پیش با موضوعی به نام اسرائیل کوچک و بزرگ مواجه هستیم؛ در سال ١٩٢٨ اسرائیل کوچک داشتیم و شهدای زیادی تقدیم کردیم اما موضوع الان اسرائیل بزرگ مطرح است و این طرح صهیونیستی خطرناک اکنون در حال اجراست. وی ادامه داد: بر اساس نقشه صهیونیست‌ها اسرائیل تنها خاک فلسطین نیست بلکه اردن، سوریه، عراق و بخشی از عربستان سعودی تا مدینه منوره هم جزو خاک اسرائیل محسوب می‌شوند و متاسفانه حرکت در این مسیر ادامه دارد. زواوی اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران وضعیت جدیدی ایجاد کرد و به همین دلیل توطئه نخست علیه ایران یعنی همان جنگ تحمیلی به راه افتاد. می دانیم آرمان‌های حضرت امام را امام خامنه‌ای ادامه می‌دهد و ایشان فلسطین را در اولویت‌های قرار دادند. این خبر در حال تکمیل است
خانه ملتخانه ملت1 روز قبل
محمدجواد جمالی‌نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص تکرار ادعاها و اتهامات مایک پمپئو علیه ایران پیش از سفر به عربستان و امارات و تاکید بر ضرورت ایجاد ائتلاف جهانی برای مبارزه با کشورمان، گفت: سرنگونی پهپاد آمریکایی تردید جدی در مقامات کشورهای خریدار تسلیحات نظامی آمریکا ایجاد کرده است. نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی در این راستا تصریح کرد: در واقع آنها به این نتیجه رسیده‌اند که وقتی پیشرفته‌ترین پهپاد جاسوسی ایالات متحده توسط تسلیحات بومی کشورمان مورد هدف و سرنگونی قرار می‌گیرد، سلاح‌های دیگر آمریکایی چقدر قابل اطمینان است. وی ادامه داد: اخیرا جمله تهدید آمیزی از سوی ترامپ مطرح شد مبنی بر اینکه هزینه هایی که برای اعمال فشار علیه کشورمان در منطقه انجام داده‌اند، باید عربستان پرداخت شود و بن سلمان نیز باید آنها را بپردازد. نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنابراین می‌توان به وضوح اذعان کرد که سفر مایک پمپئو به عربستان و امارات متحده عربی برای حساب و کتاب با آنها است. به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، وزیر خارجه آمریکا با بیان اینکه به سعودی و امارات سفر خواهد کرد، گفت: در این دو سفر درباره چالش موجود ناشی از ایران و چگونگی اطمینان دادن به متحدان راهبردی و اینکه چگونه می‌توانیم یک ائتلاف جهانی تشکیل دهیم، صحبت خواهیم کرد. /پایان پیام

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


سپاه می‌گوید پهپاد آمریکا رو سرنگون کرده، پنتاگون می‌گوید پهپادی نداشتیم

6 روز قبلپوشش خبری3

محمد یا محمدرضا؛ کدامیک از برادران خاتمی دروغ می‌گوید؟ + فیلم

4 روز قبلمشرق‌نیوز2

افشاکنندگان فسادهای مسئولان مورد حمایت قرار گیرند

6 روز قبلفارس2

استفاده از کارت سوخت شخصی از ۲۰ مرداد الزامی است

2 روز قبلجام نیوز1

وزارت بهداشت: نگرانی از کاهش مراجعه مردم به مراکز درمانی به دلایل اقتصادی

4 روز قبلعصر ایران1

ضوابط ویژه برای رفتار بازیگران مشهور در سفر به خارج

4 روز قبلعصر ایران1

کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه + فیلم

5 روز قبلرکنا1

فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد

5 روز قبلالف1

پرونده| زیست شبانه در تهران؛ از شب‌های رمضان تا اولتیماتوم پلیس

6 روز قبلخبرآنلاین1

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی‌شود؟

6 روز قبلالف1