فروش ده‌ها تن برنج تقلبی و کشف بیش از صد تن دیگر در انبار
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

فروش ده‌ها تن برنج تقلبی و کشف بیش از صد تن دیگر در انبار

پلمب انبار یک فروشگاه زنجیره‌ای با ۱۳۰ تن برنج تقلبی

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
پلمب انبار یک فروشگاه زنجیره‌ای با ۱۳۰ تن برنج تقلبی
الکان برنج‌های نامرغوب شناسایی و بازداشت شدند.
پلمب انبار یک فروشگاه زنجیره‌ای با ۱۳۰ تن برنج تقلبی - 0

رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت از کشف یک انبار حاوی ۱۳۰ تن برنج نامرغوب و تقلبی از انبار یکی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای در شهر آفتاب خبر داد.

به گزارش ایسنا، سردار علی ذوالقدری دراین باره گفت: در تحقیقات انجام شده از سوی مأموران معاونت نظارت بر اماکن عمومی پلیس پایتخت، مشخص شد که یکی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای در محدوده غرب تهران، اقدام به فروش برنج نامرغوب و تقلبی به شهروندان کرده که با هماهنگی از سوی مرجع قضائی تیمی از مأموران این یگان به همراه مسئولان سازمان تعزیرات حکومتی و اتحادیه بنکداران تهران، به محل اعزام و در بررسی‌های انجام شده، اجناس مذکور کشف و تقلبی بودن آن توسط کارشناسان سازمان تعزیرات حکومتی، محرز شد.

وی با بیان اینکه مالکان برنج‌های نامرغوب شناسایی و بازداشت شدند، گفت: در تحقیقات انجام شده مشخص شد که در انبار مرکزی در محدوده شهر آفتاب تهران که مربوط به همین فروشگاه زنجیره‌ای است مقادیر بیشتری برنج‌های تقلبی وجود دارد که بلافاصله مأموران با هماهنگی‌های انجام شده به محل اعزام و مشخص شد دست اندرکاران این فروشگاه حدود ۱۳۰ تن برنج را که روی کیسه آن عنوان برنج ایرانی درج شده بود را انبار کرده‌اند و این در حالی است که محتویات برنج‌های مذکور ۲۰ درصد ایرانی و ۸۰ درصد پاکستانی است.

وی افزود: این برنج‌های تقلبی با قیمت ۲۸ هزار و ۵۰۰ در اختیار شهروندان قرار می‌گرفت که در حال حاضر تا تعیین تکلیف از سوی مرجع قضائی محل مذکور پلمب شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

رییس شورای شهر تهران: سوال از شهردار در مورد عرضه برنج‌های تقلبی در فروشگاه شهروند، تعیین بازرس برای پیگیری این موضوع

انتخابخبرگزاری انتخاب
رییس شورای شهر تهران: سوال از شهردار در مورد عرضه برنج‌های تقلبی در فروشگاه شهروند، تعیین بازرس برای پیگیری این موضوع
محسن هاشمی درباره این که شاهد تغییرات اتوبوسی در شهرداری هستیم، گفت‌: تغییرات در حد موتور هم نیست چه برسد به اتوبوس. بحث تغییرات و روش انتصابات مشخص است و این بحث که کی به کجا برود، مطرح نبوده است و قرار شد از آن جایی که زمزمه تغییر چند شهردار نیز به گوش می‌رسد، تعاملات دوستانه باشد.
رییس شورای شهر تهران: سوال از شهردار در مورد عرضه برنج‌های تقلبی در فروشگاه شهروند، تعیین بازرس برای پیگیری این موضوع - 0

رییس شورای اسلامی شهر تهران در مورد وضعیت توزیع سهمیه طرح ترافیک خبرنگاری، برنج‌های ناخالص شهروند و … توضیحاتی را ارائه کرد.

به‌ گزارش ‌ایسنا، محسن هاشمی ظهر امروز (یکشنبه‌) با حضور در جمع خبرنگاران درباره جلسه هم ا ندیشی صبح امروز شهردار تهران و اعضای شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به این که یکی از موضوعات جلسه هم اندیشی امروز بحث ادغام فعالیت‌های شهربان، حریم بان در نظام انتظامی شهرداری بود؛ اعضای شورای اسلامی شهر تهران گلایه داشتند که چرا باید این موضوع را از طریق مطبوعات متوجه می‌شدند. البته حناچی در این رابطه توضیح داد که مسیر ادغام در گذشته طی شده بوده و این گونه نیست که به یک باره تصمیم به ادغام گرفته شده باشد.

وی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود یکی از شهرداران مناطق قرار است معاون شهردار شود، گفت: اعضای شورای اسلامی شهر تهران نباید در انتصابات دخالت مستقیمی داشته باشند، اما باید بدانند که چه کسانی قرار است که منصوب شوند تا بتوانند نکته نظرات خود را در این زمینه بیان‌ کنند و این موضوع به اطلاع حناچی رسید.

رییس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با بیان این که یکی دیگر از موضوعات در این جلسه بحث عدم توجه شهرداری به طرح‌های مصوب شورای اسلامی شهر تهران بود، افزود: البته این بی توجهی تنها مربوط به دوره حناچی نیست و در دوره دو شهردار قبلی نیز اتفاق افتاده است و شاهد هستیم که طرح هایی که به تصویب شورای اسلامی شهر تهران رسیده؛ یا ابلاغ نشده و یا در صورت ابلاغ، عمل نمی‌شود. بر این اساس قرار شد هیات رییسه لیستی از این طرح‌ها را دریافت کرده و به اطلاع شهردار برساند.

هاشمی با اشاره به این که امروز بررسی اساسنامه شورایاری به اتمام رسید، اما از آن جایی که برخی از اعضا معتقد بودند تا اساسنامه به تصویب هیات تطبیق نرسد، نمی‌توانیم آیین‌نامه‌ اجرایی برگزاری انتخابات را نهایی کنیم، گفت‌: به‌ هر حال به همین دلیل بررسی آیین‌نامه‌ برگزاری انتخابات شوایاری از دستور کار خارج شد.

وی در مورد عرضه برنج‌های تقلبی و ناخالص در فروشگاه شهروند، بیان‌ کرد: اتفاقا در جلسه صبح امروز از شهردار تهران در این خصوص سوال پرسیده شد و وی در این باره توضیح داد که بازرسی را برای پیگیری این موضوع تعیین کرده است و گفته شده که فروشگاه «شهروند» درخواست این را داشته است که برنج‌ها را به آزمایشگاه بفرستند، اما نظر تعزیرات در این زمینه منفی بوده و فروشگاه شهروند درخواست دارد که یک نهاد ثالث در این مورد نظر دهد، اما تعزیرات اعلام کرده است که برنج‌ها بدون کیفیت و ناخالص بوده و از آنجایی که یک مقام قضایی است، اجازه داده که برنج‌ها به جای کیلویی ۲۵ هزار تومان، ۱۰ کیلو هزار تومان فروخته شوند.

وی ادامه‌ داد: شهروند این موضوع را قبول ندارد و عنوان کرده که نمونه برنج‌ها را برای آزمایش به آزمایشگاه می‌فرستد تا از واقعیت آگاه شوند.

رییس شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود در مورد عدم ورود قطارهای جدید به ناوگان مترو، اظهار کرد: ۱۰ قطار در حال‌ مونتاژ در کارخانه واگن‌سازی است، اما ۱۵ درصد از تجهیزات مترو در گمرک باقی‌ مانده است و این قطارها معطل قطعات هستند و این گونه نیست که برخی‌ها تصور می‌کنند که تجهیزات مورد نیاز قطارها از گمرک ترخیص شده است.

هاشمی در پاسخ به سوالی مبنی بر توزیع نامناسب سهمیه طرح ترافیک خبرنگاران میان رسانه‌ها، گفت‌: اتفاقا از حناچی نیز پیامکی دریافت کردم که به همین موضوع توزیع رانتی بین دستگاه‌های خبری اشاره کرده است، اما در شورای اسلامی شهر تهران هیچ مصوبه‌ای در مورد نحوه توزیع نداشتند و تصمیمات در این خصوص به حناچی و پورسیدآقایی باز می‌گردد.

رییس شورای اسلامی شهر تهران در پایان درباره این که شاهد تغییرات اتوبوسی در شهرداری هستیم، گفت‌: تغییرات در حد موتور هم نیست چه برسد به اتوبوس. بحث تغییرات و روش انتصابات مشخص است و این بحث که کی به کجا برود، مطرح نبوده است و قرار شد از آن جایی که زمزمه تغییر چند شهردار نیز به گوش می‌رسد، تعاملات دوستانه باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

برنج‌های ناخالص شهروند آزمایش خواهند شد

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
برنج‌های ناخالص شهروند آزمایش خواهند شد
خبرگزاری میزان- رییس شورای اسلامی شهر تهران در مورد وضعیت توزیع سهمیه طرح ترافیک خبرنگاری، برنج‌های ناخالص شهروند و ... توضیحاتی را ارائه کرد.
برنج‌های ناخالص شهروند آزمایش خواهند شد - 0

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، محسن هاشمی ظهر در پایان جلسه شورای شهر تهران، با حضور در جمع خبرنگاران درباره جلسه هم اندیشی صبح امروز شهردار تهران و اعضای شورای اسلامی شهر تهران گفت: یکی از موضوعات مطروحه در این جلسه بحث ادغام فعالیت‌های شهربان، حریم بان در نظام انتظامی شهرداری بود که اعضای شورای اسلامی شهر تهران گلایه داشتند چرا باید این موضوع را از طریق مطبوعات متوجه شوند.

هاشمی ادامه داد: البته شهردار تهران در این رابطه توضیح داد که مسیر ادغام در گذشته طی شده بوده و این گونه نیست که به یک باره تصمیم به ادغام گرفته شده باشد.

وی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود یکی از شهرداران مناطق قرار است معاون شهردار شود، گفت: اعضای شورای اسلامی شهر تهران نباید در انتصابات دخالت مستقیمی داشته باشند، اما باید بدانند که چه کسانی قرار است که منصوب شوند تا بتوانند نکته نظرات خود را در این زمینه بیان کنند و این موضوع به اطلاع شهردار رسید.

رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان این که یکی دیگر از موضوعات مطروحه در این جلسه بحث عدم توجه شهرداری به طرح‌های مصوب شورای اسلامی شهر تهران بود، افزود: البته این بی توجهی تنها مربوط به دوره شهردار فعلی نیست و در زمان دو شهردار سابق نیز اتفاق افتاده است. ما شاهد هستیم که طرح‌هایی که به تصویب شورای اسلامی شهر تهران رسیده؛ یا ابلاغ نشده و یا در صورت ابلاغ، عمل نمی‌شود. بر این اساس قرار شد هیات رییسه لیستی از این طرح‌ها را دریافت کرده و به اطلاع شهردار برساند.

هاشمی با اشاره به این که امروز بررسی اساسنامه شورایاری به اتمام رسید، اما از آن جایی که برخی از اعضا معتقد بودند تا اساسنامه به تصویب هیات تطبیق نرسد، نمی‌توانیم آیین‌نامه اجرایی برگزاری انتخابات را نهایی کنیم، گفت‌: به هر حال به همین دلیل بررسی آیین‌نامه برگزاری انتخابات شوایاری از دستور کار خارج شد.

وی در مورد عرضه برنج‌های تقلبی و ناخالص در فروشگاه شهروند، بیان کرد: اتفاقا در جلسه صبح امروز از شهردار تهران در این خصوص سوال پرسیده شد و وی در این باره توضیح داد که بازرسی را برای پیگیری این موضوع تعیین کرده است و گفته شده که فروشگاه «شهروند» درخواست این را داشته است که برنج‌ها را به آزمایشگاه بفرستند، اما نظر تعزیرات در این زمینه منفی بوده و فروشگاه شهروند درخواست دارد که یک نهاد ثالث در این مورد نظر دهد، اما تعزیرات اعلام کرده است که برنج‌ها بدون کیفیت و ناخالص بوده و از آنجایی که یک مقام قضایی است، اجازه داده که برنج‌ها به جای کیلویی ۲۵ هزار تومان، ۱۰ کیلو هزار تومان فروخته شوند.

وی ادامه داد: شهروند این موضوع را قبول ندارد و عنوان کرده که نمونه برنج‌ها را برای آزمایش به آزمایشگاه می‌فرستد تا از واقعیت آگاه شوند.

رییس شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود در مورد عدم ورود قطار‌های جدید به ناوگان مترو، اظهار کرد: ۱۰ قطار در حال مونتاژ در کارخانه واگن‌سازی است، اما ۱۵ درصد از تجهیزات مترو در گمرک باقی مانده است و این قطار‌ها معطل قطعات هستند و این گونه نیست که برخی‌ها تصور می‌کنند که تجهیزات مورد نیاز قطار‌ها از گمرک ترخیص شده است.

هاشمی در پاسخ به سوالی مبنی بر توزیع نامناسب سهمیه طرح ترافیک خبرنگاران میان رسانه‌ها، گفت‌: از حناچی پیامکی دریافت کردم که به همین موضوع توزیع رانتی بین دستگاه‌های خبری اشاره کرده است، اما در شورای اسلامی شهر تهران هیچ مصوبه‌ای در مورد نحوه توزیع نداشتند و تصمیمات در این خصوص به حناچی و پورسیدآقایی باز می‌گردد.

رییس شورای اسلامی شهر تهران درباره این که شاهد تغییرات اتوبوسی در شهرداری هستیم، گفت‌: تغییرات در حد موتور هم نیست چه برسد به اتوبوس. بحث تغییرات و روش انتصابات مشخص است و این بحث که کی به کجا برود، مطرح نبوده است و قرار شد از آن جایی که زمزمه تغییر چند شهردار نیز به گوش می‌رسد، تعاملات دوستانه باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

نوسان قیمت برنج ایرانی برای فروش بنجل‌های خارجی

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
نوسان قیمت برنج ایرانی برای فروش بنجل‌های خارجی
هر سال در این زمان شاهد افزایش قیمت برنج هستیم که البته این افزایش متعارف است. نه این که مانند این روزها تا ۲ برابر نیز افزایش یابد.
نوسان قیمت برنج ایرانی برای فروش بنجل‌های خارجی - 0

گرانی غیر متعارف برنج در هفته‌های اخیر به اعتقاد بسیاری از فعالان کشاورزی و بازار این محصول، ناشی از برنامه ریزی‌های برخی واسطه‌ها برای ضربه زدن به برنج داخلی و عرضه برنج‌های وارداتی موجود در انبارها در هنگام برداشت برنج داخل است.

به گزارش ایرنا، قیمت برنج در بازار کشور و بویژه بازار تهران از فروردین امسال روندی صعودی گرفت و در حال حاضر به مرز کیلویی ۲۵ هزار تومان نیز رسید.

این در حالی است که تا ۲ ماه پیش از سال جدید، فروشندگان برنج پیش بینی هایی مبنی بر افزایش قیمت برنج تا کیلویی ۱۵ هزار تومان را مطرح می‌کردند، قیمت این محصول استراتژیک پس از فروردین و در اردیبهشت ماه از این پیش بینی‌ها هم عبور کرد و مرز ۲۰ هزار تومان را نیز پشت سر گذاشت.

فعالان و کارشناسان بازار برنج معتقدند که شایعاتی مبنی بر احتمال کاهش برداشت برنج در سال زراعی جاری به دلیل وقوع سیل هیچ پایه و اساسی ندارد و حتی در صورت عادی بودن شرایط، احتمال افزایش برداشت محصول نیز وجود دارد.

موج ایجاد شده در بازار برنج طی هفته‌های اخیر هم کشاورزان را به خاطر این که محصول شان را با قیمت پایین‌تری فروخته بودند ناراحت کرده و هم مصرف کنندگان را نگران کرده که این قیمت‌ها آیا دوباره پایین خواهد آمد یا نه؟

**عرف گرانی برنج

مدیرعامل مرکز بین ‌المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران گرانی برنج در این زمان از سال را امری عادی می‌داند و معتقد است که با توجه به کم شدن برنج داخلی در انبارها، هر سال در این روزها برنج با کمی افزایش قیمت به بازار مصرف عرضه می‌شود.

به گفته «سید اسماعیل یزدان پناه» فصل افزایش قیمت برنج بر خلاف بسیاری از محصولات باغی نه در آغاز عرضه نوبرانه‌های به بازار، بلکه زمانی است که برنج سال قبل در انبارها کم شده باشد و کشاورزان مشغول کشت برنج جدید هستند.

وی افزود: هر سال در این زمان شاهد افزایش قیمت برنج هستیم که البته این افزایش متعارف است. نه این که مانند این روزها تا ۲ برابر نیز افزایش یابد. معمولا در آغاز فصل کشت، عمده کشاورزان برنج تولید شده خود را می‌فروشند. تجار برنج یا کارخانه داران برنج را انبار می‌کنند تا به مرور به بازار عرضه شود. طبیعی است که انبارداری هزینه هایی دارد و این هزینه‌ها روی قیمت برنج عرضه شده در این زمان از سال محاسبه می‌شود افزایش قیمت برنج را به دنبال دارد.

این فعال بازار برنج افزایش قیمت این محصول را تا حدی که بانک‌ها به سپرده گذاران سود می‌دهند، مرسوم و قابل قبول دانست و افزود: منطقی‌ترین میزان افزایش قیمت برنج نرخ سود بانکی است. در این حالت برای کشاورز فرقی ندارد که برنج را پس از برداشت بفروشد و پول را در بانک بگذارد یا این که نگه دارد و بعدا بفروشد. چون در هر دو حالت به یک اندازه سود خواهد کرد و طبیعی است که میلی به هزینه‌ها و زحمات انبارداری نداشته باشد.

**خرید برنج به اندازه نیاز

وی به مصرف کنندگان پیشنهاد کرد که در شرایط کنونی و با توجه به این که فصل برداشت برنج جدید نزدیک می‌شود، به اندازه نیاز برنج خریداری کنند تا هم برنج گران نخرند و هم این که برنج با کیفیت و ماندگاری بالای سال جدید را با قیمت مناسب‌تری دریافت کنند.

یزدان پناه با بیان این که در شرایط کنونی کشاورزان از افزایش قیمت برنج سودی نمی‌برند و این سودها به واسطه‌ها می‌رسد، تصریح کرد: برخی واسطه‌ها و واردکنندگان برنج در این افزایش قیمت نقش اساسی ایفا می‌کنند. برنج وارداتی که هر سال برای تأمین نیاز بازار داخلی وارد می‌شود، باید در همین زمان که برنج داخلی کمتر وجود دارد، تا زمان عرضه برنج جدید بازار را تأمین کند، اما با عرضه نکردن این برنج‌های وارد شده با ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی، بازار دچار التهاب شد. این گروه می‌دانند که با عرضه نکردن برنج و ایجاد برخی شایعات می‌توانند هم برنج خود را گران‌تر بفروشند و هم زمینه را برای فشار به دولت به منظور دریافت ارز دولتی و واردات برنج فراهم کنند.

مدیرعامل مرکز بین ‌المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران گفت: اگر این برنج‌های وارداتی موجود در انبارها، در زمان برداشت و عرضه برنج داخلی تازه برداشت شده به بازار تزریق شود، روی بازار برنج داخلی هم تأثیر منفی می‌گذارد.

یزدان پناه کاهش ارزش پول ملی را نیز از دلایل افزایش قیمت برنج عنوان کرد و گفت: البته نمی‌توان انتظار این را هم داشت که کشاورز برنج را با همان قیمت زمان دلار سه هزار و ۲۰۰ تومانی بفروشد، اما قبول داریم که این افزایش قیمت هم خارج از عرف است. اگر قرار است افزایشی در قیمت برنج داخلی ایجاد شود باید در زمان برداشت محصول باشد و در روندی متعادل انجام شود تا سود آن به کشاورز برسد، نه این که ناگهانی و در زمانی که هنگام عرضه برنج وارداتی به بازار است این اتفاق رخ دهد و برنج وارداتی هم از انبار خارج نشود.

**اعتماد به برنج داخلی

یزدان پناه تفویض مدیریت برنج‌های وارداتی مورد نیاز بازار داخلی به مراکز صنفی و مجموعه‌های تخصصی برنج مانند مرکز تجارت بین الملل و پایانه صادرات برنج ایران را از راه‌های مقابه با این سودجویی‌ها برشمرد و گفت: کسری محصول بازار داخلی ما ۸۰۰ هزار تن است که با واردات تأمین می‌شود. اگر بخشی از این واردات به مجموعه‌های تخصصی و مورد اعتماد مثل مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات سپرده شود تا درست در زمان شیطنت برخی گروه‌ها این برنج ذخیره و استراتژیک وارد بازار شود، بازار کنترل خواهد شد. در حال حاضر بخش دولتی در بازار برنج، کمتر از تجارب فعالان برنج داخلی بهره می‌گیرد، اما فعالان برنج وارداتی در این تصمیم گیری‌ها اثرگذار هستند.

مدیرعامل مرکز بین ‌المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران افزود: اگر بتوانیم بخشی از این واردات را در اختیار بگیریم با امکانات و شناختی که از بازار داریم و برنجی که در انبار می‌ماند می‌توانیم جلوی سوء استفاده‌ها را بگیریم. معدود بودن افراد اثرگذار در این حوزه بویژه وقتی در مقابل شان مانعی نباشد می‌تواند مسائل خاصی را در بازار رقم بزند.

یزدان پناه با بیان این که کشاورزان نیز رزمندگان جنگ اقتصادی امروز کشور هستند، گفت: این قشر همان گونه که از ابتدای انقلاب تا کنون ایتادند و شهید دادند، اکنون نیز در این شرایط دشوار اقتصادی، زیر گرمای تابستان در حال تلاش برای کاهش وابستگی بازار داخلی به برنج هستند. دولت باید کمک کند که این سودجویی‌ها که به زیان کشاورز و مصرف کننده است، با کمک فعالان بازار برنج داخلی برطرف شود.

خواندن خبر در سایت منبع

قبل از ورود تعزیرات ۲۰ تن برنج تقلبی را با قیمت بالا به فروش رسانده‌اند

موجخبرگزاری موج
قبل از ورود تعزیرات ۲۰ تن برنج تقلبی را با قیمت بالا به فروش رسانده‌اند
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی عنوان کرد: اظهارات مدیرعامل شهروند پذیرفتنی نیست چرا که قبل از ورود تعزیرات ۲۰ تن از این برنج را با آن قیمت بالا به فروش رسانده اند و البته در حال حاضر ۱۳۰ تن از این برنج توقیف شده است و قطعاً پرونده مجموعه شهروند در تعزیرات در حال رسیدگی است و حکم آن صادر خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج، سیدیاسر رایگانیسخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی اظهار کرد: مجموعه شهروند ۲۳۰ تن برنج تقلبی موجود داشت که پیش از ورود تعزیرات ۲۰ تن از آن را با همان قیمت بالا عرضه کرده بود و وقتی تعزیرات ورود کرد با همراهی اتحادیه و بازرسان صنعت، معدن و تجارت ۸۰ تن از این برنج با قیمت مصوب (هر کیلوگرم ۱۰ هزار تومان) به فروش رسید.

وی گفت: ۱۳۰ تن از این برنج توقیف شده است و قطعا پرونده مجموعه شهروند در تعزیرات در حال رسیدگی است و حکم آن صادر خواهد شد.

رایگانی در پاسخ به سوالی درباره اظهار نظر اخیر مدیر عامل فروشگاه های شهروند که گفته بود ما خودمان پیش از تعزیرات به این تخلف رسیده بودیم، افزود: این اظهار نظر کارشناسی و پذیرفته شدنی نیست و طبق قانون صنفی هر شرکتی که کالایی ارائه می‌کند مسئول تضمین کیفیتی است که ادعا کرده است و فروشگاه شهروند مسئول عرضه کالا است و اینکه قبل از ورود تعزیرات ۲۰ تن از این برنج را با آن قیمت بالا به فروش رسانده است نشان می‌دهد که به صحت برنج اعتقاد داشته است.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی همچنین به پرونده‌ای دیگر در خصوص کشف ۴ محموله قاچاق لوازم یدکی خودرو به ارزش ۶۰ میلیارد ریال اشاره کرد و گفت: این پرونده در اداره کل تعزیرات حکومتی استان لرستان در حال رسیدگی است.

رایگانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا اظهار نظر مردم مبنی بر اینکه سازمان تعزیرات منبع درآمدی برای دولت شده و احکامش دردی را از مردم دوا نمی‌کند چه پاسخی دارید؟ گفت: سازمان تعزیرات، حکم محور است و بر اساس قانون حکم صادر می‌کند و ما در برخورد با گران فروشان و در صورت مشاهده تخلف در نوبت اول، دوم یا سوم حکم متفاوت صادر می‌کنیم و اگر روند صدور حکم، رسیدگی و استعلام در یک سال اتفاق بیفتد منجر به پلمپ و اتفاقات بعدی می‌شود، اما زمان وقوع تخلف و رسیدگی و رسیدگی مجدد در شعب تجدید نظر روند کار را کند می‌کند.

وی گفت: ما هم قبول داریم که قوانین صنفی بازدارنده نیست و متخلف باید پس از اینکه در تعزیرات و مراجع قضائی و شبه قضائی محکوم شد دیگر مرتکب تخلف نشود، اما قوانین موجود کشور این نتیجه را برای ما ندارد.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی از وصول جریمه ۸۲ میلیارد و ۵۹۴ میلیون ریالی شرکت پتروشیمی قائد بصیر به دلیل قاچاق یک هزار و ۹۰۵ تن محصولات پتروشیمی خبر داد.

سیدیاسر رایگانی افزود: شعبه ۸ تجدیدنظر تعزیرات حکومتی شهرستان ماهشهر این شرکت را به دلیل قاچاق یک هزار و ۹۰۵ تن محصولات پتروشیمی به پرداخت ۲ برابر بهای مال و ۱ برابر بهای مال از دست رفته و در مجموع به پرداخت ۸۲ میلیارد و ۵۹۴ میلیون ریال جریمه نقدی در حق صندوق دولت محکوم کرد.

وی گفت: سازمان تعزیرات با وجود فشار‌های سنگینی که بود این حکم را صادر کرد و جریمه هم وصول شده است.

وی افزود: در استان خوزستان همچنین مقادیر زیادی سرویس لوازم خانگی کشف شد که پس از احراز تخلف، حکم به ضبط کالا و پرداخت ۵ میلیارد و ۷۱۵ میلیون ریال جزای نقدی صادر شد که حکم صادره قطعی شده است.

رایگانی گفت: در استان زنجان نیز ۵۳ تن برنج ایرانی و خارجی به ارزش ۷ میلیارد و ۳۹۰ میلیون ریال احتکار شده بود که کشف و حکم به الزام عرضه صادر شد.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا افزایش قیمت روغن خودرو مورد تأیید سازمان تعزیرات است یا نه؟ افزود: هم اکنون میزان روغن در بازار کمی کاهش پیدا کرده است و متأسفانه اینگونه رویه شده که اگر می‌خواهند کالایی را افزایش قیمت دهند ابتدا توزیع آن در سطح بازار به صورت کم و قطره چکانی می‌شود و سپس کالا به میزان فراوان با قیمت جدید وارد بازار می‌شود.

رایگانی گفت: هنوز هیچ مجوزی برای افزایش قیمت روغن از سوی سازمان حمایت از مصرف کنندگان به تعزیرات ارسال نشده و هرگونه افزایش قیمتی از نظر ما غیرقانونی است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

پنجاه و نهمین اجلاس مجمع عمومی بانک مرکزی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در این جلسه رئیس کل بانک مرکزی، گزارش عملکرد مالی سال ۹۷ و شاخص‌های مالی سال ۹۸ را ارائه کرد.

حمله معترضان به خودروها و ساختمان بانک مرکزی لبنان + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش گروه حوادث رکنا، گروهی آشوبگر با پرتاب مواد آتش‌زا به سمت ساختمان بانک مرکزی لبنان به ساختمان آن خساراتی وارد کردند و در منطقه جدیتا در شرق لبنان با پرتاب سنگ به چندین خودرو، به شدت آنها آسیب رساندند. در منطقه کورنیش مزرعه در بیروت و در نزدیکی پادگان الحلو نیز، تعدادی آشوبگر با نیروهای امنیتی در گیر شده و به طرف این نیروها سنگ و مواد آتش‌زا پرتاب کردند، نیروهای امنیتی هم برای پراکنده کردن این آشوبگران مجبور به استفاده از گاز اشک آور شدند. در شهر صیدا نیز گروهی با آتش زدن سطل‌های زباله و لاستیک چند خیابان را مسدود کردند. این اغتشاشات و حمله به اموال عمومی به بهانه تاخیر در تشکیل کابینه دولت انجام شده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به دنبال افشای فشار رییس جمهوری آمریکا بر اوکراین، ۲۱۹ نماینده از مجموع ۴۳۵ عضو مجلس نمایندگان آمریکا در پنجم مهرماه رای به استیضاح ترامپ دادند. قرار است سنا جلسه محاکمه ترامپ را آغاز کند. بر اساس قوانین استیضاح در سنا، روند محاکمه همان روزی که پلوسی مفاد استیضاح را ارائه دهد، آغاز می‌شود مگر این که روز ارائه آن یکشنبه باشد. پلوسی در بیانیه‌ای اعلام کرد که مفاد استیضاح ترامپ به همراه هفت مدیر دموکرات به سنا ارسال خواهد شد. مدیران استیضاح از مجلس نمایندگان آمریکا قرار است به عنوان دادستان در محاکمه ترامپ در سنا حاضر شوند.

اخبار بیشتر