اخبار روز بازار خودرو- یکشنبه 5 خردادماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو- یکشنبه 5 خردادماه

ترخیص ۴۵۰۰ خودرو از گمرک

دنیای خودروخبرگزاری دنیای خودرو
ترخیص ۴۵۰۰ خودرو از گمرک
دبیر انجمن واردکنندگان گفت: تاکنون نزدیک به ۴۵۰۰ از تمامی برندها از گمرک ترخیص شده اما به دلیل مشکلات بحث گواهی اسقاط شماره‌گذاری نشده‌اند. در صورت حل این مشکل، تمامی خودروها تا هفته آینده شماره‌گذاری خواهند شد.

به گزارش «اخبار خودرو» مهدی دادفر، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در خصوص وضعیت ترخیص خودروها از گمرک گفت: ترخیص خودروها از گمرک همچنان در حال انجام است و تاکنون نزدیک به ۴۵۰۰ دستگاه آزادسازی شده‌اند. غیر از این تعداد حدودا ۸ الی ۹ هزار خودروی دیگر در گمرک مانده که باید ترخیص شوند البته لازم به ذکر است که ۲۳۰۰ خودرو تحت حکم مرجع قضایی متوقف شده‌اند. خودروهایی نیز که تاکنون نتوانستند خارج شوند از آن دسته‌هایی هستند که نتوانستند کد ثبت سفارش دریافت کنند. خودروهای ترخیص شده از تمامی شرکت‌ها از جمله کیا، هیوندای، رنو، تویوتا، ب‌ام‌و و میتسوبیشی هستند.

مشکلات گواهی اسقاط و شماره‌گذاری

وی در رابطه با مشکل گواهی اسقاط و شماره‌گذاری خودروها اظهار کرد: خودروهایی که آزاد شدند هنوز به دست مالکان و نمایندگی‌ها نرسیده‌اند چرا که مشکل اساسی بحث گواهی اسقاط وجود دارد. ستاد سوخت، این امکان را برای واردکنندگان فراهم نکرده است و حدود ۲۰ روزی است که درگیر این موضوع هستیم و ستاد صفحات واردکنندگان را بسته است. الزام کرده بودند که خرید باید از مراکز تعاونی اسقاط صورت بپذیرد و قیمت برگه اسقاط به ۶ الی ۱۰ میلیون تومان رسیده بود که ما به این موضوع اعتراض کردیم. در این خصوص جلسات متعددی گذاشتیم و در نهایت ستاد متوجه شد که این کار صحیح نبود.

روز گذشته مقرر شد که صفحات برای شرکت‌ها باز شود تا شماره‌گذاری صورت بپذیرد اما تاکنون این اتفاق نیتاده است. در صورتی که وضعیت اسقاط مشخص شود، هفته آینده تمامی خودروها شماره‌گذاری خواهند شد.

ترخیص ۴۵۰۰ خودرو از گمرک - 6

بازسازی خودروها توسط نمایندگی‌ها

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در رابطه با بازسازی خودروها به نکاتی اشاره کرد: بازسازی خودروهای ترخیص شده توسط نمایندگی‌ها برای هر خودرویی حداقل یک روز زمان خواهد برد. شرکت‌ها برای رهایی از شرایط موجود تمام تلاش خود را می‌کنند تا هر چه سریع‌تر خودروها را به دست مشتریان برسانند بنابراین پروسه بازسازی زمان زیادی نمی‌برد. اما تا زمانی که گواهی اسقاط وجود نداشته باشد، امکان شماره‌گذاری نخواهد بود.

آزادسازی واردات و تحول ناوگان تاکسیرانی

دادفر در پایان به بحث آزادسازی واردات چنین اشاره کرد: ‌ به صورت مکرر در خصوص آزادسازی واردات صحبت‌های گوناگونی شده است و هم‌اکنون نیز در حال آماده‌سازی مکاتبه با وزیر صمت هستیم. قرار است تکنیک‌ها و شیوه‌های ورود بدون انتقال ارز را ارائه دهیم و باید دید که به چه صورت با این قضیه موافقت می‌شود. ما در یک تحریم قرار گرفتیم و باید روال عادی زندگی مردم و روند کارها نباید متوقف شود.

تحلیل دیگری که داریم بحث جایگزینی ناوگان تاکسی کشور است به صورتی که به سمت خودروهای هایبرید و برقی برویم. این امکان در حال فراهم‌سازی است و منابع تامین وجوهات از مابه‌التفاوت بنزین مصرفی تامین خواهد شد. تمام ساختار حمل‌ونقلی درون‌شهری از این طریق به‌روز می‌شود و این موضوع نیز به خدمت وزیر صمت می‌رسد.

منبع: گسترش نیوز

خواندن خبر در سایت منبع

تهدید خودروسازان به دادگاهی شدن

تجارت‌نیوزخبرگزاری تجارت‌نیوز
تهدید خودروسازان به دادگاهی شدن
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در صورت تأیید شورای نگهبان، شرکت‌های خودروسازی باید مصوبه مجلس درباره‌ اعلام قیمت تمام شده خودروها به شورای عالی رقابت را اجرا کنند، در غیر این صورت متخلفان دادگاهی می‌شوند.

به گزارش تجارت‌نیوز، عزیز اکبریان رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار کرد: مجلس در مصوبه‌ای شرکت‌های خودروسازی را موظف به اعلام قیمت تمام شده خودروها به شورای عالی رقابت کرد؛ اگر این مصوبه به تأیید شورای نگهبان برسد لازم‌الاجرا خواهد بود لذا اگر اجرایی نشود ما برخورد می‌کنیم.

وی یادآور شد: در گذشته چنین روالی وجود داشت؛ با این تفاوت که قیمت خودرو توافقی بود و اگر شرکت‌های خودروسازی بر اساس قیمت اعلام شده شورای رقابت عمل نمی‌کردند اتفاقی نمی‌افتاد یعنی این موضوع ضمانت اجرایی نداشت. مجلس مصوب کرد که در صورت تمکین نکردن به قیمت شورای رقابت، متخلفان به دادگاه معرفی شوند. این ضمانت اجرایی است که شرکت‌های خودروسازی را مجبور به تمکین می‌کند.

نمایندگان مجلس اخیرا در طرح ساماندهی صنعت خودرو شرکت‌های خودروسازی را موظف کردند هنگام فروش، قیمت تمام شده خودرو، درصد سود و قیمت قطعی را محاسبه و به شورای رقابت اعلام کند.

تخلف از این امر جرم محسوب شده و مرتکب به یکی از مجازات تعزیری درجه ۶ موضوع ماده ۱۹ قانون مجازات اسلامی محکوم می‌شود.

منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

خودروهای ۷۰ تا ۱۰۰ میلیونی بازار تهران

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز
خودروهای ۷۰ تا ۱۰۰ میلیونی بازار تهران
آنچه در زیر می‌آید قیمت روز خودروهای صفر بازار تهران طی خرداد ماه ۹۸ است که بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان در سطح بازار قیمت خورده که ممکن است تا ۵ درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد.

آفتاب‌‌نیوز :

خودروهای ۷۰ تا ۱۰۰ میلیونی بازار تهران - 2

منبع: اقتصادآنلاین

خواندن خبر در سایت منبع

تعیین تکلیف وضعیت واردات خودروهای دست دوم از بنادر

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت
تعیین تکلیف وضعیت واردات خودروهای دست دوم از بنادر

محمدرضا منصوری؛ عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص واردات خودروهای دست دوم که بعد از استفاده مفید اسقاط می‌شوند گفت: طرحی را دنبال می‌کنیم که بر اساس آن خودروهای دست دوم ساخت کمتر از ۸ سال که در خاک ایران با پلاک ایران در بنادر داریم به جای اینکه اسقاط شوند به داخل وارد کنیم.

خودروهای دست دوم در بنادر و مناطق آزاد باید وارد کشور شوند

وی افزود: وزیر صمت به نمایندگان در خصوص برنامه هایشان برای ساماندهی بازار خودرو پاسخ خواهند داد و درخواست ما از دکتر رحمانی این است که مجوز ورود خودروهای دست دوم که در بنادر و مناطق آزاد هستند را صادر کنند تا این خودروها اسقاط نشده و وارد کشور شوند.

خودروهایی که در مناطق آزاد و بنادر کشور بعد از ۸ سال اسقاط می‌شوند شرایط خوبی را دارند به جای اسقاط، می‌توانند با ورودشان به کشور التهاب بازار را کاهش دهند.

وی با تاکید بر اینکه خودروسازان ما نتوانستند نیاز بازار را تامین کنند و با توجه به اینکه تا ۲ سال آینده هم پیش‌فروش کرده‌اند شرایط خوبی ندارند افزود: برای اینکه بتوانیم آشفتگی بازار خودرو را کاهش دهیم تزریق خودرو به بازار الزامی است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما شاهد این هستیم که در داخل کشور نیاز به خودرو داریم ولی خودروهای خوب که اسقاط شده‌اند قطعاتشان به خارج از کشور فرستاده می‌شوند در حالیکه این خودروها شرایط خوبی را دارند و می‌توانند با ورودشان به کشور خودمان التهاب بازار را کاهش دهند.

منصوری عنوان کرد: ما در مراحل بعدی میتوانیم واردات خودروها را پیگیری کنیم که با کنترل دولت و بدون ایجاد رانت اجازه واردات خودرو را بدهند تا بتوانیم عرضه را در بازار افزایش دهیم.

پایان پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

اعلام قیمت جدید خودروی جک S۵ اتوماتیک ویژه خردادماه ۹۸

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب
اعلام قیمت جدید خودروی جک S۵ اتوماتیک ویژه خردادماه ۹۸
گروه خودروسازی کرمان موتور قیمت جدید خودروی جک اس5 اتوماتیک را ویژه خردادماه 98 اعلام نمود.
اعلام قیمت جدید خودروی جک S۵ اتوماتیک ویژه خردادماه ۹۸ - 1

گروه خودروسازی کرمان موتور قیمت جدید خودروی جک اس۵ اتوماتیک را ویژه خردادماه ۹۸ اعلام نمود.

براساس این گزارش، شرکت کرمان موتور صبح امروز قیمت جدید جک S۵ را در دعوتنامه متقاضیان این محصول با موعد تحویل اردیبهشت ماه ۹۸ مشخص کرد.

این خودرو با کسر سود مشارکت، با قیمت ۲۸۷ ملیون تومان به ثبت نام کنندگان قابل واگذاری است.

خواندن خبر در سایت منبع

عدم تناسب بین قیمت خودرو و بنزین

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
عدم تناسب بین قیمت خودرو و بنزین
عضو سابق کمیسیون انرژی اتاق ایران با تاکید بر عدم تناسب بین قیمت خودرو و بنزین گفت: در ایران بنزین را مجانی می‌دهیم اما خودرو را با قیمتی بیش از توان مردم عرضه می‌کنیم.

اقتصاد آنلاین – فاطمه اکبرخانی؛ محمدجعفر برکتین در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصاد آنلاین با گلایه از بهای پایین انرژی در ایران اظهار کرد: در بیشتر کشورها بهای بنزین و خودرو با هم مطابقت دارند اما در ایران قیمت‌ها معکوس است، به طوریکه بنزین را مجانی می‌دهیم اما خودرو را با قیمتی بیش از توان مردم عرضه می‌کنیم.

او ادامه داد: در اروپا بنز ۲۰۱۵ را با ۳۰۰میلیون تومان می‌توان خرید اما در ایران قیمت همین خودرو میلیاردی است اما سایر کشورها بنزین را لیتری ۱۵ تا ۲۵هزار تومان می‌خرند و بهای آن در ایران هزار تومان است.

این فعال بخش خصوصی با تاکید بر واقعی‌سازی قیمت خودرو و بنزین تصریح کرد: قیمت خودرو اگر واقعی باشد هر کس می‌تواند خودرو داشته باشد و در همین رابطه اگر بهای بنزین نیز به نقطه تعادل برسد هر کس از خودروی شخصی خود استفاده نخواهد کرد.

برکتین به اختصاص یارانه انرژی به افراد اشاره کرد و افزود: این طرح باعث خواهد شد تا قدرت انتخاب و اختیار در برابر خانوارها قرار گیرد تا از بین استفاده از خودروی شخصی با صرف یارانه اختصاص یافته و یا استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی و دریافت مبلغ نقدی یارانه بنزین، یک مورد را براساس الگوی مصرف زندگی خود انتخاب کنند.

به گفته او، در شرایط فعلی معقولانه‌تر این است که به جای اختصاص سوخت یارانه ای به خودروها، یارانه سوخت به همه مردم داده شود چراکه دهک اول ۱٫۱ از یارانه بنزین و دهک دهم ۲۵٫۶ از یارانه بنزین استفاده می‌کنند، پس بهتر است یارانه سوخت را به مردم بدهیم.

برکتین تاکید کرد: نیمی از یارانه انرژی، به سه دهک ثروتمند جامعه پرداخت می‌شود، در حالیکه هزینه‌های انرژی آنها فقط سه درصد از مجموع هزینه خانوارشان است، بنابراین قیمت می‌تواند یک راهکار کنترلی برای مصرف آن باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

برنابرنا5 ساعت قبل
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: کاغذ فرهنگی؛ یعنی کاغذ مربوط به کتاب، کتاب‌های درسی و همچنین کاغذ مطبوعات که مشمول کالاهای اساسی باقی ماندند. وی افزود: کاغذ فرهنگی یعنی کاغذ مربوط به کتاب، کتاب‌های درسی و همچنین کاغذ مطبوعات، که مشمول کالاهای اساسی باقی ماندند. مجموعه ارزی که در سال ۹۸ برای کاغذ فرهنگی در نظر گرفته شده‌، ۸۰ هزار تن معادل ۸۰ میلیون دلار است که در مجموعه کالاهای اساسی قرار دارد و الباقی جز کالاهای غیراساسی است. در سال‌ ۹۷ کل کاغذ، مشمول کالاهای اساسی بود اما در سال ۹۸ فقط کاغذ کتاب و مطبوعات مشمول کالاهای اساسی است و ارز ۴۲۰۰ به آن تعلق می‌گیرد و مجموعه ارز در اختیار کاغذ فرهنگی ۸۰ میلیون دلار است. وی افزود: در حال حاضر تا پایان خرداد حدود ۲۵ هزار تن کاغذ تایید شده است؛ حدودا معادل ۲۵ میلیون دلار که حدود ۹۵۰۰ تن از آن متعلق آن کاغذ مطبوعات و ۱۵۵۰۰ تن کاغذ کتاب است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز6 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، آبه شینزو، نخست وزیر ژاپن در مصاحبه با روزنامه الشرق الاوسط درباره سفرش به ایران گفت مایل است ژاپن در کاهش تنش در منطقه نقشی مهم داشته باشد و برای همین منظور به ایران سفر کرد. وی افزود: تنش‌ها در خاورمیانه شدت گرفته است و برخی از کارشناسان به امکان وقوع درگیری‌های اشاره کرده‌اند. وی مسیر کاهش تنش‌ها در منطقه را همراه با سختی‌های بزرگی دانست و اعلام کرد که ژاپن برای کاهش تنش‌ها و تحقق ثبات در خاورمیانه به همکاری کشور‌های مرتبط ادامه خواهد داد. آبه شینزو در خصوص هدف قرار گرفته شدن نفتکش‌های ژاپنی در دریای عمان گفت که این مسئله تهدیدی برای صلح و شکوفایی کشورش است و اینگونه حملات را به شدت محکوم کرد. او افزود: با همکاری کشور‌های مرتبط به جمع آوری اطلاعات لازم برای تضمین امنیت دریانوردی خواهیم پرداخت.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلاین| تازه‌ترین بررسی‌های شرکت مدیریت منابع آب ایران نشان می‌دهد حجم بارش‌های کشور از ابتدای سال آبی جاری تاکنون نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته (۱۶۶٫۷ میلیمتر) ۱۰۰ درصد رشد دارد. سال آبی از ابتدای مهر هر سال آغاز و تا پایان شهریور سال بعد ادامه خواهد داشت. میانگین حجم بارش‌ها در حوضه دریاچه ارومیه نیز در سال آبی جاری ۴۹۰٫۴ میلیمتر بود که نسبت به میانگین دوره مشابه پارسال (۴۰۶٫۷) حدود ۲۱ درصد رشد و نسبت به میانگین دوره ۵۰ ساله (۳۲۷٫۹) دارای رشد ۵۰ درصدی است. حجم بارش‌های حوضه قره قوم نیز ۳۰۷٫۵ میلیمتر اعلام شد که نسبت به میانگین دوره مشابه پارسال (۱۴۲٫۱) ۱۱۶ درصد رشد کرد و نسبت به دوره ۵۰ ساله (با ۲۱۶٫۶) رشد ۴۲ درصدی داشت. بر اساس این گزارش، حجم بارش‌ها در حوضه مرزی شرق ۱۱۲٫۹ میلیمتر بود که نسبت به دوره مشابه پارسال (۴۰٫۱ میلیمتر) ۱۸۲ درصد رشد کرد و نسبت به میانگین دوره ۵۰ ساله ۱۱ درصد بیشتر شد.
تسنیمتسنیم7 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، جلال‌الدین محمد شکریه در آیین گرامیداشت روز ملی اصناف که شامگاه سه‌شنبه در سالن اجتماعات مجتمع تجاری اصناف استان برگزار شد اظهار داشت: ۹۰ درصد ماشین‌آلات مورد استفاده در اصناف تولید داخل است و تهیه آنها سبب خروج ارز از کشور نمی‌شود. وی با بیان اینکه ۲۵ درصد اشتغال کشور متعلق به اصناف است، افزود: سه میلیون واحد صنفی با ۹ میلیون اشتغال در کشور وجود دارد، در بخش صنعت برای برخی از بنگاه‌های کوچک اقتصادی از پنج میلیارد ریال تا ۵۰۰ میلیارد ریال هزینه می‌شود. نایب رئیس اتاق اصناف کشور با تاکید بر اینکه ۹۰ درصد صادرات کشور و ۷۰ درصد واردات نیز توسط اصناف صورت می‌گیرد، عنوان کرد: اصناف درک شورمان ظرفیت رها شده‌ای است که اگر مدیریت شود در بخش‌های مختلف دارای برکات زیادی می‌شود. شکریه با اشاره به اهمیت ایجاد اشتغال در جامعه خاطرنشانکرد: برای ایجاد هر شغل به طور متوسط بین ۲۰۰ میلیون ریال تا یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه می‌شود. انتهای پیام/ح
ایرناایرنا20 ساعت قبل
سیستم حسگر-تلفن همراه و یادگیری ماشین بهترین روش برای نشان دادن عملکرد کارکنان است. در این سیستم جدید، تلفن هوشمند تمام حرکات فیزیکی، مکان، استفاده از تلفن و نور محیط را ردیابی می‌کند. محققان برای بررسی سیستم ابداعی خود، عملکرد ناظران و کارکنان صنایع مختلف را ارزیابی کردند. آنها با استفاده از فناوری‌های پیشرفته و مشاوره مدیریت و گزارش افراد از رفتارهای خود، عملکرد کارکنان را بررسی کردند. این سیستم توانست تا ۸۰ درصد، عملکرد کارکنان خوب را به درستی تشخیص دهد.
مهرمهر2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، روز چهارشنبه، پس از این‌که داده‌های صنعتی نشان داد میزان ذخایر نفت خام آمریکا بیش از حد انتظار افت کرده است، با توجه به تقویت قیمت‌ها از سوی احتمال رویارویی آمریکا و ایران، قیمت نفت خام بیش از ۱ درصد جهش کرد. قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام آمریکا، ۱٫۰۵ دلار یا ۱٫۸۲ درصد جهش کرد و به ۵۸٫۸۸ دلار رسید. قیمت پیش‌خرید نفت خام برنت، بنچ‌مارک بین‌المللی قیمت نفت، ۹۵ سنت یا ۱٫۴۶ درصد جهش کرد و به ۶۶٫۰۰ دلار رسید. طبق داده‌هایی که موسسه سوخت آمریکا (غیر دولتی و غیر رسمی) منتشر کرده است، میزان ذخایر انبارهای نفت آمریکا در هفته منتهی به ۲۱ ژوئن، ۷٫۵ میلیون بشکه کاهش یافته و به ۴۷۴٫۵ میلیون بشکه رسیده است. میزان ذخایر انبارهای کوشینگ اوکلاهاما، که نقطه تحویل نفت آمریکاست، ۱٫۳ میلیون بشکه کاهش یافته است.

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


سپاه می‌گوید پهپاد آمریکا رو سرنگون کرده، پنتاگون می‌گوید پهپادی نداشتیم

6 روز قبلپوشش خبری3

محمد یا محمدرضا؛ کدامیک از برادران خاتمی دروغ می‌گوید؟ + فیلم

4 روز قبلمشرق‌نیوز2

افشاکنندگان فسادهای مسئولان مورد حمایت قرار گیرند

6 روز قبلفارس2

استفاده از کارت سوخت شخصی از ۲۰ مرداد الزامی است

2 روز قبلجام نیوز1

وزارت بهداشت: نگرانی از کاهش مراجعه مردم به مراکز درمانی به دلایل اقتصادی

4 روز قبلعصر ایران1

ضوابط ویژه برای رفتار بازیگران مشهور در سفر به خارج

4 روز قبلعصر ایران1

کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه + فیلم

5 روز قبلرکنا1

فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد

5 روز قبلالف1

پرونده| زیست شبانه در تهران؛ از شب‌های رمضان تا اولتیماتوم پلیس

6 روز قبلخبرآنلاین1

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی‌شود؟

6 روز قبلالف1