ترامپ ژاپن را به میانجی‌گری میان ایران و آمریکا دعوت کرد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

ترامپ ژاپن را به میانجی‌گری میان ایران و آمریکا دعوت کرد

تغییر لحن ترامپ در قبال ایران در نشست خبری مشترک با نخست‌وزیر ژاپن

تسنیمخبرگزاری تسنیم
تغییر لحن ترامپ در قبال ایران در نشست خبری مشترک با نخست‌وزیر ژاپن
رئیس جمهور آمریکا در صحبت‌هایش در کنفرانس مشترک خبری با نخست‌وزیر ژاپن سعی کرد تا لحن اظهارات خود علیه جمهوری اسلامی ایران را تا حدی ملایم کند.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا امروز دوشنبه ضمن اشاره به «احتمال انجام مذاکره با ایران» گفت: نمی‌خواهم اتفاقات وحشتناکی رخ دهد.

وی همچنین از وجود احترام بزرگ و مهم بین آمریکا و کره شمالی استقبال کرده است.

ترامپ پیش از آغاز مذاکرات رسمی با شینزو آبه نخست وزیر ژاپن، ضمن کم اهمیت دانستن اقدامات اخیر کره شمالی از جمله شلیک موشک‌های کوتاه برد، گفت: شخصا فکر می‌کنم که اتفاقات زیاد خوبی از سوی کره شمالی رخ خواهد داد، من چنین احساسی دارم. شاید درست پیش بینی کنم شاید هم اشتباه کنم.

وی در ادامه افزود: اعتماد خوبی ایجاد شده است. شاید یک احترام مهم و بزرگ بین آمریکا و کره شمالی ساخته شده است ولی باید منتظر باشیم و ببینیم چه اتفاقی خواهد افتاد.

اظهارات ترامپ در شرایطی است که دیدار دوم وی با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در شهر هانوی پایتخت ویتنام بدون دستیابی به نتیجه مشخصی به بن بست رسیده است.

ترامپ روز یکشنبه نیز در اظهاراتی سعی کرده بود تا شلیک موشک‌های کره شمالی را اتفاقی کم اهمیت جلوه دهد.

وی افزود: آزمایش‌های اخیر موشکی کره شمالی موجب ناراحتی برخی دولتمردان من و سایرین شده است و نه من.

اشاره ترامپ به صورت تلویحی به جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید است که این اقدام کره شمالی را محکوم کرده و آن را نقض قطعنامه‌های شورای امنیت دانسته است.

ترامپ در ادامه سعی کرد تا لحن اظهارات خود علیه جمهوری اسلامی را تا حدی ملایم کند. اظهارات تند ترامپ طی روزهای اخیر موجب تشدید تنش بین واشنگتن و تهران شده است.

رئیس جمهور آمریکا گفت: بر این باورم که ایران مایل به مذاکره و گفتگو است و اگر آنها مایل به مذاکره باشند، ما نیز حاضر هستیم مذاکره کنیم. خواهیم دید که چه اتفاقاتی خواهد افتاد ولی یک واقعیت را می‌دانم و آن این است که نخست وزیر ژاپن روابط بسیار نزدیکی با رهبری ایران دارد، کسی نمی‌خواهد شاهد رخ دادن اتفاقات هولناک باشد، به خصوص من.

خواندن خبر در سایت منبع

کاخ سفید: اون و ترامپ درباره بایدن با هم عقیده‌اند

ایسناخبرگزاری ایسنا
کاخ سفید: اون و ترامپ درباره بایدن با هم عقیده‌اند
سخنگوی کاخ سفید گفت، رئیس جمهوری آمریکا و رهبری کره شمالی در ارزیابی‌شان درباره بایدن هم عقیده‌ بوده و گفته‌اند که وی سطح هوش پایینی دارد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه گاردین، سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید که همراه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در سفر به توکیو به سر می‌برد، گفت که از نقطه نظر ترامپ و کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی، جو بایدن، کاندیدای دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰، از نظر سطح هوشی پایین است.

ترامپ در توییت شنبه شب خود بایدن را شخصیتی با سطح هوشی پایین خطاب کرد و به اشتباه نام بایدن را «بیدان» نوشت.

سندرز در ادامه گفت: رئیس جمهوری آمریکا به شخص دیگری برای ارزیابی بایدن نیازی ندارد. او چندین بار ارزیابی خود را درباره بایدن اعلام کرده است. به نظرم شما هم این را دیده‌اید. مطمئنم که شما هم آن را در برنامه خود پوشش داده‌اید. ترامپ، شاهد ناکامی بایدن و دولت باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق آمریکا برای مدت هشت سال بوده است.

سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به این سوال که آیا این آزمایش‌های موشکی اخیر کره شمالی باعث رنجش ترامپ شده یا خیر، گفت: تمرکز کلی ترامپ بر این روند در ادامه روابط بسیار خوبی است که او با کیم جونگ اون دارد. او احساس می‌کند که کیم جونگ اون به تعهداتش پایبند است و به سمت خلع سلاح اتمی پیش می‌رود.

ترامپ در میانه سفرش به توکیو در توییتی اعلام کرد: کره شمالی چند سلاح کوچک شلیک کرده است که باعث نگرانی و مزاحمت برای برخی از افرادم شده اما برای من هیچ مزاحمتی ایجاد نکرده است. مطمئنم که کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی به قولش به من وفادار می‌ماند و زمانیکه جو بایدن را شخصیتی دارای هوش پایین خطاب می‌کند، می‌خندد. شاید این یک نشانه برای من باشد.

کمپین انتخاباتی بایدن در واکنش به این صحبت‌ها گفته است: به نظرم او برای خودش توییت کرده است. به نظرم این خیلی بی‌ربط است و به همین دلیل، نمی‌توانم مطمئن باشم که کسی بتواند با قیافه‌ای بی‌تفاوت چنین صحبتی را عنوان کند.

ترامپ گفته در حالی رهبری کره شمالی برایش پیام‌هایی محرمانه فرستاده که آمریکا به دفاع از نتایج دو نشست با هدف متقاعد کردن کره شمالی در توقف برنامه‌های اتمی‌اش ادامه می‌دهد.

خواندن خبر در سایت منبع

چراغ سبز ترامپ به نخست وزیر ژاپن برای سفر به ایران

تسنیمخبرگزاری تسنیم
چراغ سبز ترامپ به نخست وزیر ژاپن برای سفر به ایران
رئیس جمهور آمریکا موافقت خود را با سفر نخست وزیر ژاپن به تهران با هدف میانجیگری بین ایالات متحده و جمهوری اسلامی اعلام کرده است.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از اسپوتنیک، شینزو آبه نخست وزیر ژاپن بارها تمایل خود را برای سفر به ایران اعلام کرده است.

روزنامه یومیوری شیمبون ژاپن به نقل از منابع آگاه دولت توکیو نوشت: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نسبت به تصمیم شینزو آبه برای سفر به تهران در ماه ژوئن و تلاش برای میانجیگری بین ایران و ایالات متحده و کاهش تنش‌ها بین دو کشور، واکنش مثبتی نشان داده است.

این گزارش افزود: شینزو آبه روز یکشنبه به ترامپ اطلاع داده است که مایل به سفر به تهران و تلاش برای میانجیگری بین آمریکا و جمهوری اسلامی ایران است.

منابع دولت ژاپن گفتند: ترامپ از این پیشنهاد حمایت کرده و خواستار سفر فوری نخست وزیر ژاپن به تهران شده است.

چند روز قبل بود که شینزو آبه درباره سفر به ایران با جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید و همین طور محمد جواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی گفتگو کرده است.

خبرگزاری رویترز نیز نوشت: ژاپن متحد نزدیک آمریکا، روابط دیرینه و سنتی با ایران داشته است. در جریان این سفر شینزو آبه می‌خواهد می‌خواهد ایران را تشویق کند تا به تعهداتش پایبند باقی بماند.

خبرگزاری کیودو نیوز نیز گزارش داده است که سفر شینزو آبه به تهران طی روزهای ۱۲ تا ۱۴ ژوئن (۲۲ تا ۲۴ خرداد) انجام خواهد شد. آخرین باری که یک نخست وزیر ژاپن به ایران سفر کرده است مربوط به سفر ۱۹۷۸ میلادی توسط تاکئو فوکودا است. این سفر مدت کوتاهی قبل از سرنگونی رژیم شاهنشاهی صورت گرفته است.

پیش از این عمان نیز آمادگی خود را برای کاهش تنش‌ها بین تهران و واشنگتن اعلام کرده است.

وزیر خارجه جمهوری اسلامی تاکید کرده است که تهران در هیچ گونه مذاکره مستقیم یا غیر مستقیم با واشنگتن شرکت نخواهد کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

ترامپ: اگر ایرانی‌ها بخواهند مذاکره کنند، ما نیز مذاکره می‌کنیم

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
ترامپ: اگر ایرانی‌ها بخواهند مذاکره کنند، ما نیز مذاکره می‌کنیم
من می‌دانم که نخست وزیر ژاپن روابط خوبی با ایران دارد. خواهیم دید که چه اتفاقی خواهد افتاد.
ترامپ: اگر ایرانی‌ها بخواهند مذاکره کنند، ما نیز مذاکره می‌کنیم - 0

رئیس‌جمهور آمریکا از تلاش‌های نخست‌وزیر ژاپن برای آوردن ایران و آمریکا به پای میز مذاکره، قدردانی کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از آسوشیتدپرس، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، روز دوشنبه از میانجی‌گری نخست‌وزیر ژاپن میان ایران و آمریکا قدردانی کرد.

دونالد ترامپ در دیدار با شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن در توکیو گفت: من می‌دانم که نخست وزیر ژاپن روابط خوبی با ایران دارد. خواهیم دید که چه اتفاقی خواهد افتاد.

وی افزود: نخست وزیر در این رابطه با من صحبت کرده و من باور دارم که ایران خواهان مذاکره است. اگر آن‌ها بخواهند مذاکره کنند، ما نیز مذاکره می‌کنیم. هیچ‌کس نمی‌خواهد اتفاقات بدی رخ دهد، خصوصا خودم.

به گزارش ایسنا، اظهارات ترامپ مبنی بر این که ایران خواهان مذاکره است در حالی مطرح می‌شود که محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان اخیرا در گفت‌وگوی اختصاصی خود با شبکه خبری سی‌ان‌ان با انتقاد از خروج آمریکا از برجام اظهار داشت: ما [در برجام] با حسن نیت عمل کردیم، اما نمی‌خواهیم با کسانی که زیر تعهدات‌شان زده‌اند گفت‌وگو کنیم.

ظریف تصریح کرد: ما تسلیم تهدید نمی‌شویم. ایران هرگز تحت فشار مذاکره نمی‌کند. شما نمی‌توانید ایرانی‌ها را تهدید کنید و سپس از آنها انتظار تعامل داشته باشید. راه درست برای این کار احترام است، نه تهدید.

این مقام بلند پایه ایران تاکید کرد که ایران با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا وارد مذاکره نخواهد شد مگر اینکه این کشور با اجرای تعهداتش در برجام به تهران احترام بگذارد.

سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان نیز عصر یکشنبه اخبار منتشر شده به نقل از یک مقام کویتی مبنی بر آغاز گفت‌وگوی ایران و آمریکا را قویا رد و تاکید کرد: هیچ گفت‌وگوی مستقیم یا غیرمستقیمی بین ایران و آمریکا وجود ندارد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

انتخابانتخاب8 ساعت قبل
در این بین گویا تدبیر مسئولان برای کنترل اوضاع قطعی اینترنت بوده. شورای امنیت کشور زیر نظر وزیر کشور است؛ از این رو تعدادی از نمایندگان مجلس نیز به این موضوع واکنش نشان دادند. تا جایی که علی مطهری با بیان اینکه با بازگشت آرامش به کشور ادامه قطع اینترنت ضرورتی ندارد، گفت که اگر وزیر کشور به قطعی اینترنت ادامه دهد، حتی امکان استیضاح او نیز وجود دارد. طیبه سیاوشی هم از تذکر ۱۱ نماینده به وزیر کشور برای قطع اینترنت خبر داد. در این بین هیچ خبری از وزیر کشور نیست و اظهارنظری از او درباره احتمال وصل شدن اینترنت منتشر نشده.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین16 ساعت قبل
دبیرکل حزب سبز درمورد زمان تصمیم‌گیری برای ورود به شورای ائتلاف اصولگرایان، گفت: به نظرم تا پایان آذر سازوکار ستاد انتخاباتی ما تشکیل می‌شود. اعتمادآنلاین| حسین کنعانی‌مقدم، دبیرکل حزب سبز با اشاره به ورود حزب سبز و جبهه ایستادگی به شورای ائتلاف راهبردی اصولگرایان بیان کرد: شورای ائتلاف از ما دعوت به عمل آورده است اما هنوز به تصمیم قطعی نرسیده‌ایم. او ادامه داد: جبهه ایستادگی به شورای ائتلاف پیوسته است اما حزب سبز هنوز به تصمیم قطعی نرسیده است. کنعانی مقدم در واکنش به ورود مستقلانه جبهه پایداری به انتخابات اظهار کرد: هر قدر که عناصر اصولگرا پیوست بیشتری داشته باشند، قطعا نتیجه بهتری حاصل می‌‌شود، اما کسانی که فکر می‌کنند می‌توانند بدون وحدت در انتخابات پیروز شوند در اشتباه هستند. دبیرکل حزب سبز درمورد زمان تصمیم‌گیری برای ورود به شورای ائتلاف اصولگرایان، گفت: ما دقیقه نود را رد کرده‌ایم و اکنون در دقایق اضافه هستیم، به نظرم تا پایان آذر سازوکار ستاد انتخاباتی ما تشکیل می‌شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
کاربری به نام «عبدالعزیز بن عبدالله السعد» با هشتگ ایران_تشتعل (ایران در حال سوختن است)، تصویری از بن سلمان منتشر کرد و همراه آن نوشت: جنگ با موفقیت [به داخل ایران] منتقل شد. جنگ با موفقیت [به داخل ایران] منتقل شد. کاربری به نام «القوة الضاربة» پا را فراتر از هموطنان سعودی خود گذاشت و خواستار تجزیه ایران نیز شد و نوشت: ایران از درون می‌سوزد. رسما جنگ به داخل ایران منتقل شد و داخل کشورهایی که دولت‌هایشان تابع ایران هستند. سعودی‌ها درحالی این‌چنین با صراحت از کشیدن جنگ به داخل ایران سخن می‌گویند که آشوب‌ها در سراسر ایران به شکل گسترده‌ای فروکش کرده و امنیت به مناطق دستخوش اغتشاش بازگشته است.

سلاح‌هایی که در اغتشاشات اخیر بدست آمد

همشهریهمشهری19 ساعت قبل

عوض کردن جای اشرار و مردم

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
در این هسته‌ها عمدتا برخی زنان و دختران نقش محوری را دارند برای تحریک افکار عمومی نیز از واژه «غیرت» استفاده می‌شود. در آشوب‌های شنبه و یکشنبه خشونت رمز عملیات بود؛ خشونت‌های بسیار بالا و تخریب اموال عمومی. اکنون رسانه‌های بیگانه که در ماجرای آشوب‌ها و اغتشاشات به آخر خط رسیده‌اند و شکست طراحی دو ساله را جلوی چشمان خود می‌بینند همچنان تلاش دارند آموزش آشوب و خشونت بدهند. در طراحی آشوب‌های شنبه و یکشنبه استفاده از سلاح گرم و کشتن مردم در دستور کار جدی طراحان بوده است. اکنون آمریکایی‌ها و رسانه‌های آن‌ها بعد از شکست در این طراحی وارد مرحله جدیدی شده‌اند تا جای اشرار و مردم را عوض کنند و جلاد را به جای مظلوم بنشانند، اما این بار نیز به جایی نخواهند رسید.

کهن جامه‌ خویشتن آراستن، به از جامه‌ عاریت خواستن

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «در داخل، ظرفیتها خیلی بالا است، خیلی بالا است. شما بهتر از من میدانید، من هم البته بی‌اطلاع نیستم اما شماها خودتان که در بخشهای مختلف تولیدی دارید کار میکنید، خوب میدانید که ظرفیتهای کشور چقدر بالا است. همین آقایان و این خانمی که اینجا صحبت کردند، در واقع تبیین کردند بخشی از ظرفیتهای کشور را در آن رشته‌ای که خودشان در آن رشته دارند کار میکنند. گله‌ها و دغدغه‌ها که گفته شد، معنایش این است که در این بخش، ظرفیتهای استفاده‌نشده‌ای وجود دارد که با این موانع نمیتوانیم از آنها استفاده کنیم، موانع را برداریم تا بشود استفاده کرد. پس ببینید، همه‌ی حرف در این جلسه‌ی امشب ما این است که ظرفیتهای کشور بی‌نهایت است، فراوان است، از بخشی‌ از آنها استفاده شده و بحمدالله اثربخشی داشته، از بسیاری هم استفاده نشده» ۱۳۹۸/۰۸/۲۸پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENE. IR براساس این بخش از بیانات رهبر معظم انقلاب، نماهنگ «کهن جامه‌ خویشتن آراستن به از جامه‌ عاریت خواستن» را منتشر کرد.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری2 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری4 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری4 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

علائم هشداردهنده وجود لخته خون در بدن

ایسنا13 دقیقه قبل

الجعفری: آمریکا چاه‌های نفت سوریه را اشغال کرده است

فارس13 دقیقه قبل

حق‌الزحمه چندمیلیون یورویی کارشناس متخلف پرونده بابک زنجانی

ایسنا24 دقیقه قبل

روش‌هایی جالب برای درمان درد زانو

مشرق‌نیوز24 دقیقه قبل

خشونت‌ها و شدت عمل‌ اشرار فراتر از یک عمل اعتراضی ساده بود

میزان‌آنلاین27 دقیقه قبل