اخبار روز بازار مسکن - سه‌شنبه 7 خردادماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار مسکن - سه‌شنبه 7 خردادماه

مظنه آپارتمان نوساز در تهران؟ +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
مظنه آپارتمان نوساز در تهران؟ +جدول
اقتصاد آنلاین-مرضیه طهماسبی: آنچه در زیر می‌آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان نوساز در مناطق ۲۲گانه شهری تهران طی خرداد ماه ۹۸ است. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می‌باشد:

قیمت خانه‌های معامله شده در هفته اول خرداد در تهران

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
قیمت خانه‌های معامله شده در هفته اول خرداد در تهران
دنیای اقتصاد نوشت: برآورد اولیه از حجم معاملات انجام شده در بازار مسکن طی یک ماهه اردیبهشت حاکی از رشد بیش از دو برابری تعداد آپارتمان‌های فروخته شده در این ماه نسبت به ماه نیمه تعطیل فروردین دارد؛ اما ریزش شدید حجم معاملات در مقایسه با اردیبهشت سال گذشته، نبض بازار مسکن را رو به افول توصیف می‌کند.

برآورد معاملات اردیبهشت در بازار مسکن

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز
برآورد معاملات اردیبهشت در بازار مسکن
برآورد اولیه از حجم معاملات انجام شده در بازار مسکن طی یک ماهه اردیبهشت حاکی از رشد بیش از دو برابری تعداد آپارتمان‌های فروخته شده در این ماه نسبت به ماه نیمه تعطیل فروردین دارد؛ اما ریزش شدید حجم معاملات در مقایسه با اردیبهشت سال گذشته، نبض بازار مسکن را رو به افول توصیف می‌کند.

به گزارش افکارنیوز،

پس از اینکه خواب معاملات مسکن به عمیق‌ترین حالت خود در فروردین امسال رسید و حجم معاملات به زیر ۴ هزار فقره، یعنی کمتر از سطحی که عموما حتی در این ماه نیمه تعطیل رقم می‌خورد، سقوط کرد، نگرانی درباره وضعیت بازار مسکن در اردیبهشت ماه تشدید شد و اغلب واسطه‌ها این طور پیش‌بینی می‌کردند که اردیبهشت نیز وضعیت بازار رکودی خواهد بود. این پیش‌بینی البته طبق برآوردهای اولیه حجم معاملات از سامانه اطلاعات بازار املاک محقق شده است؛ طوری که به نظر می‌رسد تعداد معاملات مسکن در مقایسه با اردیبهشت سال گذشته حداقل ۴۰ درصد افت را تجربه کند.

اردیبهشت سال گذشته معاملات مسکن با حدود ۱۷ هزار فقره به اوج خود رسید و بهترین ماه رونق بود، چراکه هنوز میزان رشدقیمت مسکن به سطوح نجومی نرسیده بود و نیز به دلیل اینکه هنوز اعلام قیمت از سوی مالکان «لحظه‌ای» نشده بود، امکان معامله برای متقاضیان مسکن بیشتر بود. اما امسال اردیبهشت بازار مسکن رخوت‌آلود بوده و خبری از حال و هوای رونق نیست. حجم معاملات در ماه میانی بهار امسال، قدری بیشتر از حد بهمن و قدری کمتر از اسفند سال ۹۷ برآورد می‌شود.

برآورد معاملات اردیبهشت در بازار مسکن - 5

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت خانه‌های ویلایی در تهران + جدول قیمت

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
قیمت خانه‌های ویلایی در تهران + جدول قیمت
خبرگزاری میزان- برای خرید خانه ویلایی ۲۰۴ متری در محدوده خیابان کارون به سرمایه ۳ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومانی نیاز است.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، برای خرید خانه‌های ویلایی در تهران با توجه به موقعیت دسترسی و متراژ بنا باید هزینه‌های متفاوتی پرداخت که در جدول زیر به برخی از آن‌ها اشاره شده است.

قیمت خانه‌های ویلایی در تهران + جدول قیمت - 2

خواندن خبر در سایت منبع

نشانه‌های پایان جهش قیمت مسکن

فراروخبرگزاری فرارو
نشانه‌های پایان جهش قیمت مسکن
رابطه قیمت‌ مسکن در مناطق مختلف تهران اگر در سه مقطع ابتدای ۹۶، اوایل ۹۷ و هم‌اکنون، با یکدیگر مقایسه شود، نتیجه آن مشخص می‌کند: نسبت قیمت واحدهای مسکونی در مناطق تهران، در اوایل ۹۷ از وضعیت متعارف خود در ابتدای ۹۶ خارج می‌شود و در پایان ۹۷ وارد فاز اصلاح می‌شود که هم‌اکنون نیز در همین فاز اصلاحی قرار دارد.

سبقت تورم ملکی مناطق جنوبی پایتخت از نرخ رشد میانگین و حتی از مناطق بالای شهر را می‌توان پس‌لرزه جهش قیمت مسکن برای محله‌های پایین و نشانه‌ای از پایان رشد شدید قیمت‌ها برای کل بازار ملک عنوان کرد. روند تغییرات قیمت مسکن در تهران نشان می‌دهد رابطه‌ای معنادار بین سطوح قیمت آپارتمان‌های مناطق ۲۲گانه وجود دارد. این رابطه (فاصله قیمت‌ها در مناطق) هنگام شروع رونق معاملات و بروز جهش از توازن خارج می‌شود و در مرحله تکمیل جهش و شروع رکود معاملات، نسبت‌های منطقه‌ای قیمت مسکن با ورود بازار ملک به فاز موازنه، مجددا به حالت اول برمی‌گردد. در فاصله سال‌های ۹۶ تا ۹۷، با شروع رونق معاملات در مناطق پیشران (همچون منطقه ۵) و رشد با تاخیر حجم خرید ملک در مناطق پایین، فاصله قیمتی مناطق، افزایش یافت؛ اما از اواخر پارسال با «تغییر محسوس شیب تورم ملکی در مناطق مختلف»، موازنه منطقه‌ای قیمت‌ها شروع شد. سال ۹۶، متوسط قیمت آپارتمان‌ها در جنوب پایتخت، ۲۰ درصد و در مناطق بالا و متوسط شهر بیش از ۴۰ درصد رشد کرد؛ اما فروردین امسال تورم ماهانه ملکی در مناطق یک و دو، ‌ منفی شد و در برخی مناطق جنوبی، رشد قابل توجهی پیدا کرد. فاز موازنه در صورت عدم بروز شوک‌های بیرونی، تداوم می‌یابد.

به گزارش دنیای اقتصاد، شکل نوسانات قیمت مسکن در مناطق تهران هم در زمان پیش‌رونق، هم رونق کوتاه مدت و حتی همین دوره فعلی، تقریبا‌ از یک رابطه معناداری تبعیت می‌کند. بررسی‌های «دنیای‌اقتصاد» درباره ارتباط منطقه‌ای نبض معاملات و قیمت مسکن در شهر تهران نشان می‌دهد: اگر چه در برخی مناطق پایتخت به دلایل مقطعی (با منشأ جمعیتی یا پارامترهای شهری، ساختمانی و اقتصادی)، تغییرات ملکی آن منطقه ممکن است عجیب یا بی‌معنا رقم بخورد اما در غالب مناطق تهران و برای عمده دوره‌های رکود-رونق معاملات مسکن، «نوسانات قیمتی» تا حدودی با یک الگوی بین منطقه‌ای، هماهنگی نسبی داشته است.

براساس الگوی بین منطقه‌ای تغییرات قیمت مسکن در پایتخت، رابطه قیمتی املاک مناطق نیمه شمالی و نیمه جنوبی شهر در زمان جهش قیمت مسکن از نسبت متعارف خود خارج می‌شود و بعد از آن با افت نسبی معاملات خرید و گذار از دوره التهاب قیمتی به دوره ثبات نسبی، رابطه بین متوسط قیمت واحدهای مسکونی مناطق ۲۲گانه، وارد فاز تنظیم می‌شود. اکنون بازار معاملات مسکن در پایتخت، در فاز «تنظیم رابطه» قرار دارد و سطح میانگین قیمت‌ها در مناطق تحت تاثیر قرارداشتن در این فاز، در حال تغییر (نوسان) است. جابه‌جایی بین منطقه‌ای تقاضای خرید مسکن و همچنین رشد با تاخیر حجم معاملات در مناطق ضعیف نسبت به مناطق دیگر، مهم‌ترین عوامل به‌وجود آورنده فاز تنظیم رابطه بین قیمت مسکن مناطق تهران است.

روند تغییرات قیمت مسکن در تهران طی دوره‌های قبلی رونق-رکود با تایید وجود رابطه نسبی سطح قیمت‌ها در مناطق مختلف، مشخص می‌کند: در ابتدای دوره جهش قیمت مسکن که به‌واسطه رونق معاملات خرید در مناطق بالا و متوسط شهر (همچون مناطق ۲ و ۴ و ۵) رخ می‌دهد، رشد قیمت‌های اسمی ابتدا از مناطق پیشران در معاملات، آغاز می‌شود. مناطق پیشران، دست‌کم دو منطقه ۴ و ۵ تهران هستند که در مجموع حدود ۲۵ درصد از کل معاملات خرید آپارتمان در پایتخت، در این دو منطقه انجام می‌شود. تراکم نسبی جمعیت و تعداد واحدهای مسکونی در این دو منطقه و همچنین جنس آپارتمان‌ها به لحاظ عمر بنا و نوساز بودن، مساحت کم و فراوانی فایل‌های فروش در این دو منطقه نسبت به سایر مناطق پایتخت، این دو را به مناطق پیشران برای تغییر فاز بازار معاملات ملک (از رکود به رونق و برعکس) تبدیل کرده است. بعد از شروع نشانه‌های اولیه جهش قیمت مسکن، به تدریج شیب رشد معاملات خرید آپارتمان در مناطق متوسط و شمالی شهر تحت تاثیر رشد نرخ تورم ملکی کاهش پیدا می‌کند اما در مناطق جنوبی شهر، معاملات مسکن با تاثیرپذیری از رونق ماه‌های قبل مناطق شمالی، وارد فاز رشد می‌شود. در مراحل پایانی روند رشد قیمت مسکن که وضعیت کلی بازار معاملات ملک حالت رکود به خود گرفته، فاصله تورم ملکی در مناطق بالا و پایین، نسبت به زمان رونق معاملات کم می‌شود و این مقطع زمانی است که کارشناسان اقتصاد مسکن از آن به «احیای رابطه از دست رفته بین مناطق ۲۲گانه در بازار مسکن تهران» یاد می‌کنند.

رابطه قیمت مسکن در مناطق تهران هنگام جهش قیمت‌ها به گونه‌ای می‌شود که نسبت متوسط قیمت مناطق شمالی به مناطق جنوبی، افزایش پیدا می‌کند. بعد از آن و با شروع اصلاح سطح منطقه‌ای قیمت‌ها، این نسبت روند کم شدن را طی می‌کند تا فاز تنظیم به پایان برسد. فاز تنظیم رابطه بین قیمت مسکن مناطق مختلف تهران تا پایان رکود معاملات و آستانه پیش‌رونق بعدی، می‌تواند ادامه یابد.

بخش‌هایی از فاز اصلاح یا همان تنظیم رابطه مناطق تهران در بازار مسکن، اواسط نیمه دوم سال گذشته شروع شد. براساس آمارهای مربوط به تغییرات قیمت و معاملات مسکن در مناطق ۲۲ گانه تهران – آخرین آمار در دسترس برای فروردین ۹۸ است- فاز اصلاح رابطه در شروع سال جاری نیز ادامه داشته است. بر این اساس، تورم ماهانه مسکن در مناطق یک و ۲ در فروردین امسال به ترتیب، منفی ۱/ ۰ و منفی یک درصد شد و در مناطق ۴ و ۵ نیز نرخ ۴ درصد را ثبت کرد اما در مناطق جنوبی شهر تهران (مناطق ۱۰ تا ۱۹)، متوسط قیمت‌ها با رشد ماهانه نزدیک به ۵ درصد مواجه بود و حتی در برخی از همین مناطق، تورم ماهانه مسکن به ۱۲ درصد رسید. در منطقه ۲۲ تهران که معاملات خرید مسکن در آن طی سال‌های ۹۶ و ۹۷ با تاخیر چند ماهه نسبت به مناطق متوسط رونق گرفت، در فروردین امسال تورم ماهانه ملکی نرخ ۱۹ درصد را ثبت کرد. به این ترتیب، اگر چه در کل شهر تهران، در اولین ماه از سال ۹۸، روند رشد قیمت مسکن ادامه داشته است اما میزان رشد در مناطق جنوبی، همپا یا بیشتر از مناطق شمالی شهر بوده است.

این رابطه در سال ۹۶ که ابتدای تحرک معاملات خرید آپارتمان در پایتخت بود (فاز پیش‌رونق معاملات مسکن در نیمه سال ۹۶ رخ داد)، درست برعکس الان رقم خورده بود. در سال ۹۶ – مقطع زمانی پایان رکود سنگین معاملات خرید و گذار به رونق- ابتدا در ۵ منطقه اول پایتخت تحرک معاملات ملکی شروع شد. در آذر ماه سال ۹۶ که نشانه‌های روشن از پیش‌رونق معاملات مسکن در پایتخت ظاهر شد، متوسط قیمت هر مترمربع آپارتمان در کل شهر رشد نقطه‌ای ۱۳ درصدی را تحت تاثیر افزایش ۵۲ درصدی حجم معاملات در همین فاصله زمانی تجربه کرد اما در منطقه ۵ متوسط قیمت آپارتمان‌ها ۲۳ درصد افزایش یافت.

در فاصله ابتدا تا انتهای سال ۹۶، متوسط قیمت مسکن در منطقه ۵، رقمی معادل ۴۳درصد افزایش یافت. در آن سال متوسط قیمت آپارتمان‌های کل شهر تهران ۳۰ درصد در انتهای سال نسبت به ابتدای سال افزایش یافت. در مناطق جنوبی شهر اما میزان رشد قیمت، حدود ۲۰درصد بود. بنابراین در سال ۹۶ براساس آمارهای رسمی مشخص می‌شود میزان افزایش قیمت مسکن در منطقه‌ای از پایتخت که مناطق پیشران و متوسط به بالای شهر در بازار معاملات ملک را نمایندگی می‌کند (منطقه ۵)، هم از میانگین تورم ملکی پایتخت بیشتر بوده و هم فاصله دو برابری با تورم ملکی مناطق جنوبی شهر داشته است. اما در سال ۹۷ که فاز جهش قیمت به مراحل تکمیل می‌رسد و در انتهای سال نشانه‌های ورود بازار به دوره ثبات قیمتی مشاهده می‌شود، شکل تغییرات قیمت مسکن در مناطق ۲۲ گانه تغییر می‌کند.

در فاصله ابتدا تا انتهای سال ۹۷، میزان رشد قیمت مسکن در مناطق جنوبی پایتخت، هر چند به میزان خفیف از میزان رشد قیمت مناطق متوسط و شمالی شهر سبقت می‌گیرد. متوسط قیمت مسکن در منطقه ۵ تهران در پایان سال ۹۷ حدود ۸۸ درصد نسبت به ابتدای سال ۹۷ افزایش پیدا کرد. در حالی که متوسط قیمت مسکن در کل شهر تهران طی همین فاصله رشد ۹۷ درصدی را تجربه می‌کند و در مناطق جنوبی شهر نیز قیمت آپارتمان‌ها حدود ۱۰۰ درصد افزایش می‌یابد. در سال ۹۶، قیمت املاک مسکونی جنوب تهران کمتر از تورم میانگین افزایش یافته بود اما در سال ۹۷ این نسبت برعکس می‌شود یعنی رشد قیمت مناطق جنوبی از کل شهر، هر چند به شکل خفیف، اما افزایش پیدا می‌کند.

رابطه قیمت‌ مسکن در مناطق مختلف تهران اگر در سه مقطع ابتدای ۹۶، اوایل ۹۷ و هم‌اکنون، با یکدیگر مقایسه شود، نتیجه آن مشخص می‌کند: نسبت قیمت واحدهای مسکونی در مناطق تهران، در اوایل ۹۷ از وضعیت متعارف خود در ابتدای ۹۶ خارج می‌شود و در پایان ۹۷ وارد فاز اصلاح می‌شود که هم‌اکنون نیز در همین فاز اصلاحی قرار دارد. در زمان احیای رابطه منطقه‌ای قیمت مسکن که هم‌اکنون است، نبض بازار خرید و فروش آپارتمان در مناطق جنوبی نسبت به مناطق شمالی، ‌ بهتر است. به بیان دیگر اگر چه در این مقطع، کل بازار معاملات مسکن در رکود و افت خرید و فروش به سر می‌برد اما میزان افت در مناطق پایین شهر کمتر از میزان افت در مناطق متوسط و بالای شهر است.

در فروردین امسال تعداد آپارتمان‌های فروش رفته در مناطق شمالی شهر در مقایسه با اسفند ۹۷، بیشتر از ۷۰ درصد کاهش پیدا کرد اما در مناطق جنوبی شهر، میزان کاهش در حدود ۶۰درصد بوده است. بررسی‌های «دنیای‌اقتصاد» از نسبت قیمت‌ها در بازار مسکن مناطق مختلف تهران براساس قیمت مناطقی که شمال و جنوب پایتخت را نمایندگی می‌کنند (قیمت‌های نمونه)، حاکی است: متوسط قیمت واحدهای مسکونی در منطقه یک در ابتدای سال ۹۶ که هنوز رونق معاملات و جهش قیمت رخ نداده بود و نسبت‌ها متعارف بود، ۳/ ۱ برابر متوسط قیمت در منطقه دو بود اما در ابتدای سال ۹۷ که موج جهش قیمت مسکن در جریان بود، این نسبت به ۴/ ۱ و در پایان سال ۹۷ به ۵/ ۱ می‌رسد. به نظر می‌رسد در این مقطع، لازم است فاصله دو منطقه یک و دو، با کندشدن روند رشد قیمت در منطقه یک نسبت به منطقه دو، به حالت قبل از جهش قیمت‌ها برگردد.

نسبت قیمتی منطقه یک به منطقه ۵ در ابتدای سال ۹۶ رقمی معادل ۶۹/ ۱ بود اما در انتهای ۹۶ به ۷۵/ ۱ افزایش یافت و این فاصله در پایان سال ۹۷ که اوج موج جهشی قیمت‌ها بود، قیمت آپارتمان‌های منطقه یک ۸۳/ ۱ برابر منطقه ۵ شد. در فروردین امسال این نسبت به ۷۵/ ۱ کاهش یافت و انتظار می‌رود این نسبت کمتر هم شود. نسبت منطقه یک به ۹ نیز از ۹/ ۲ در ابتدای ۹۶ به ۳۷/ ۳ در اوایل ۹۷ رسید اما به دلیل سبقت تورم ملکی منطقه ۹ از منطقه یک در پایان ۹۷، این نسبت به ۲۷/ ۳ در انتهای ۹۷ رسید. در فروردین امسال نیز این نسبت در مسیر کاهشی به ۳ رسید. نسبت منطقه یک به منطقه ۲۲ نیز از سطح ۲ برابری قیمت‌ها در ابتدای ۹۶ به ۵/ ۲ در انتهای ۹۶ رسید اما در انتهای ۹۷ با توجه به انتقال فاز جهش قیمتی به مناطق پایین شهر، این نسبت به ۴۷/ ۲ و در فروردین امسال به ۱/ ۲ کاهش یافت.

نسبت منطقه ۵ به منطقه ۹ نیز از ۷۲/ ۱ در ابتدای ۹۶ به ۹/ ۱ در انتهای سال ۹۶ افزایش یافت اما در انتهای ۹۷ به ۷۹/ ۱ برگشت. نسبت منطقه ۵ به منطقه ۲۲ هم از ۱۹/ ۱ در ابتدای ۹۶ به ۴۳/ ۱ در انتهای ۹۶ رسید اما در فاز اصلاح قیمتی در انتهای ۹۷ به ۳۵/ ۱ رسید. این نسبت در فروردین امسال به ۱۸/ ۱ کاهش یافت. نسبت‌های فعلی نشان می‌دهد فاز اصلاحی در بازار مسکن باز هم ادامه دارد. تداوم این موازنه قیمتی البته منوط به تنظیم بازار ارز و جلوگیری از بروز شوک دوباره در این بازار است.

نشانه‌های پایان جهش قیمت مسکن - 15

خواندن خبر در سایت منبع

جزئیات برنامه جدید برای کاهش قیمت مسکن

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
جزئیات برنامه جدید برای کاهش قیمت مسکن
نایب رئیس کمیسیون عمران از تهیه و تدوین لایحه‌ای در دولت برای کاهش قیمت مسکن خبر داد.

به گزارش مشرق، سید احسن علوی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح مالیات بر سود سرمایه راهکاری برای کاهش قیمت مسکن است، گفت: این طرح در کمیسیون عمران به عنوان کمیسیون فرعی تصویب شده و در حال بررسی در کمیسیون اقتصادی به عنوان کمیسیون اصلی است.

وی با بیان اینکه بسیاری از افراد خودرو و یا مسکن را برای سرمایه‌گذاری خریداری می‌کنند، افزود: بنابراین شخصی که چند دستگاه آپارتمان برای سرمایه‌گذاری خریداری کرده و این منازل خالی نگه داشته، باید مالیات آن را بپردازد.

نایب رئیس کمیسیون عمران با ابراز اینکه در حدود ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار واحد مسکونی خالی در کشور وجود دارد، ادامه داد: اگر این آپارتمان‌های خالی به بازار خرید و فروش و یا اجاره وارد شوند می‌تواند در کاهش قیمت مسکن و اجاره‌بها تاثیر موثری داشته باشد.

علوی با اشاره به جلسه اخیر اعضای کمیسیون عمران با محمد اسلامی وزیر و معاونان وی که در محل این وزارتخانه برگزار شد، گفت: در این جلسه درباره طرح مجلس درباره مالیات بر سود سرمایه نکاتی مطرح شد و با توجه به اینکه طرح مذکور ایراداتی دارد، پیشنهاد شد که دولت لایحه مالیات بر سود سرمایه را تهیه و تدوین کند و در آینده‌ای نزدیک به مجلس ارائه دهد.

علوی با بیان اینکه با تصویب و اجرای مالیات بر عایدی سرمایه عملا بازارهای مهم اقتصادی با ابزارهای مالیاتی ساماندهی می‌شود، تصریح کرد: این طرح در بسیاری از کشورهای توسعه یافته اجرا می‌شود.منبع: مهر

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین21 ساعت قبل
لحظاتی که گذشت راننده تغییر مسیر داد و در برابر اعتراضم ترافیک را بهانه کرد. شکایت‌های سریالیبا شکایت زن جوان تحقیقات آغاز شد و کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی پایتخت با شماره‌هایی که زن جوان در اختیارشان قرار داده بود، به بررسی برای شناسایی خودروی مورد نظر پرداختند. در تمامی شکایت‌ها راننده خودروی پراید دختران و زنان جوان را تحت عنوان مسافر سوار کرده و با کشاندن به محلی خلوت آنها را مورد آزار و اذیت قرار داده بود. با توجه به مشخصاتی که قربانیان در اختیار پلیس قرار دادند مشخص شد که نقشه آزار و اذیت‌ها از سوی یک نفر اجرا شده است. همین مسأله باعث شد از زنان و دختران کینه به دل بگیرم و به فکر انتقام از آنها بیفتم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین16 ساعت قبل
به گزارش دیلی‌میل، شرکت تجهیزات مخابراتی «اریکسون» (Ericsson) یک اختراع به ثبت رسانده که قادر است حضور جیب‌برها را شناسایی کند. اگر فردی به جز صاحب گوشی توسط این فناوری شناسایی شود، حالت اصطکاک گوشی فعال می‌شود و آن را لغزنده می‌کند تا به این ترتیب برداشتن آن از جیب سخت شود. شرکت اریکسون همچنین یک فناوری مشابه به نام «اصطکاک انطباقی» هم ابداع کرده که باعث می‌شود گوشی کاربران به زمین نیفتد و صفحه آن شکسته نشود. در این وضعیت حالت اصطکاک زیاد گوشی سبب می‌شود که صاحب گوشی به راحتی بیشتری گوشی خود را در دست بگیرد. این در حالی است که میزان گوشی‌های دزدیده شده در آمریکا در سال ۲۰۱۳ میلادی به ۳٫۱ میلیون دستگاه رسید.

کارگروه مشترک استانی و منطقه‌ای ایران و روسیه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
در تهران؛ کارگروه مشترک استانی و منطقه‌ای ایران و روسیهبرگزاری کمیسیون‌های مشترک ایران و روسیه می‌تواند علاوه بر ارتقاء همکاری‌های اقتصادی، دستیابی به حجم مبادلات تجاری تا سقف ۱۰ میلیارد دلار را که چند وقت پیش روسای جمهور ایران و روسیه سند آنرا امضا کردند محقق کند؛ میزان مبادلات تجاری دو کشور هم‌اکنون حدود ۲ میلیارد دلار است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز12 ساعت قبل
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین9 ساعت قبل
پیام خوزستان - مدیر اداره جهاد کشاورزی ایذه گفت: یک هزار و ۱۰۰ تن دانه روغنی کلزا از مزارع این شهرستان برداشت شد. مصطفی هنرمندیان در گفتگو با ایسنا – منطقه خوزستان، با بیان اینکه برداشت دانه روغنی کلزا از اواخر اردیبهشت آغاز شده بود، اظهار کرد: سیل فروردین ماه و توفان و باد شدید اواسط اردیبهشت، صدمات زیادی به مزارع کلزا وارد و برداشت این محصول را نیز با تاخیر مواجه کرد. وی افزود: اگر این مشکلات پیش نمی‌آمد پیش‌بینی می‌شد که از مزارع ایذه بیش از هزار و ۸۰۰ تن کلزا برداشت شود اما با توجه به وضعیت پیش آمده یک هزار و ۱۰۰ تن دانه روغنی کلزا توسط کشاورزان برداشت شد. مدیر اداره جهاد کشاورزی ایذه تصریح کرد: ارقام کشت شده کلزا در سال زراعی جاری شامل هایولا ۴۰۸۵، هایولا ۵۰، هایولا ۴۲۰، تراپر و آگامکس بود که از کیفیت بالایی برخوردار بودند و محصول خوبی به ما دادند. وی ادامه داد: سطح زیر کشت کلزا در ایذه یکهزار و ۵۴۰ هکتار بوده است که به دلایل مختلف مانند آبگرفتگی مزارع اطراف تالاب بندون، سطح قابل برداشت به یک هزار و ۳۰۰ هکتار رسید.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین10 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، دانشگاه ملی تایوان از سال ۲۰۰۷ دانشگاه‌های جهان را براساس کمیت و کیفیت عملکرد آنها در مقالات علمی رتبه‌بندی و هر سال ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان را معرفی می‌کند. در نظام رتبه‌بندی دانشگاه ملی تایوان، ارزیابی توسط ۸ شاخص در سه محور بهره‌وری پژوهش، تأثیر پژوهش و تعالی پژوهش انجام می‌شود؛ اطلاعات شاخص‌های این نظام از پایگاه ISI استخراج می‌شود. ارزیابی در سه محور بهره‌وری پژوهش (با وزن ۲۵ درصد) شامل تعداد مقالات در ۱۱ سال گذشته (با وزن ۱۰ درصد) و تعداد مقالات در سال جاری (با وزن ۱۵ درصد)، تاثیر پژوهش (با وزن ۳۵ درصد) شامل تعداد استنادها در ۱۱ سال گذشته (با وزن ۱۵ درصد)، تعداد استنادها در دو سال اخیر (با وزن ۱۰ درصد) و میانگین تعداد استنادها در ۱۱ سال گذشته (با وزن ۱۰ درصد) و تعالی پژوهش (با وزن ۴۰ درصد) شامل مقدار شاخص H در دو سال گذشته (با وزن ۱۰ درصد)، تعداد مقالات پراستناد در ۱۱ سال گذشته (با وزن ۱۵ درصد) و تعداد مقالاتی که در سال جاری در مجلات با ضریب تاثیر بالا به چاپ رسیده‌اند (با وزن ۱۵ درصد) صورت می‌گیرد. ۱۰ دانشگاه برتر دنیا براساس رتبه‌بندی دانشگاه ملی تایوان در سال ۲۰۱۹ به شرح زیر است: رتبه دانشگاه کشور امتیاز نهایی ۱ هاروارد آمریکا ۹۷٫۹ ۲ استنفورد آمریکا ۹۵٫۲ ۳ جان هاپکینز آمریکا ۹۵٫۱ ۴ تورنتو کانادا ۹۴٫۸ ۵ آکسفورد انگلیس ۹۴٫۳ ۶ کالج دانشگاهی لندن انگلیس ۹۳٫۸ ۷ واشنگتن آمریکا ۹۳٫۶ ۸ میشیگان آمریکا ۹۲٫۰ ۹ مؤسسه فناوری ماساچوست آمریکا ۹۱٫۸ ۱۰ کمبریج انگلیس ۹۰٫۳از تعداد ۸۳۵ دانشگاهی که در این رتبه‌بندی مورد بررسی قرار گرفته‌اند، ۸ دانشگاه ایرانی نیز حضور دارند. اسامی دانشگاه‌های ایرانی حاضر در رتبه‌بندی سال ۲۰۱۹ دانشگاه ملی تایوان را در زیر مشاهده می‌کنید: رتبه براساس ایران دانشگاه امتیاز ۱ تهران ۵۱٫۷ ۲ علوم پزشکی تهران ۵۳٫۰ ۳ صنعتی امیرکبیر ذکر نشده است ۴ صنعتی اصفهان ذکر نشده است ۵ صنعتی شریف ذکر نشده است ۶ تربیت مدرس ذکر نشده است ۷ بابل نوشیروانی ذکر نشده است ۸ علوم پزشکی شهید بهشتی ذکر نشده استوضعیت دانشگاه ایران در زمینه‌های ارزیابی رشته‌های مهندسی و شیمی را در زیر مشاهده می‌کنید:

اخبار بیشتر