گزارش‌های اولیه از حادثه قتل میترا استاد، همسر محمدعلی نجفی
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. حوادث
پوشش خبری

گزارش‌های اولیه از حادثه قتل میترا استاد، همسر محمدعلی نجفی

جزئیات جدید از قتل همسر دوم نجفی؛ شهردار سابق تهران

انتخابخبرگزاری انتخاب
جزئیات جدید از قتل همسر دوم نجفی؛ شهردار سابق تهران
ساعت ۱۲:۳۰ دقیقه امروز ۷ خرداد، وقوع قتل میترا استاد، همسر دوم محمد علی نجفی به پلیس ۱۱۰ اعلام شد. بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد این قتل در طبقه هفتم برج معروف (د) واقع در بلوار خوردین سعادت‌آباد به‌وقوع پیوسته و جسد مقتول در اتاق خواب و در حالیکه به ضرب گلوله به قتل رسیده، کشف شده است.
جزئیات جدید از قتل همسر دوم نجفی؛ شهردار سابق تهران - 1

میترا استاد، همسر دوم محمد علی نجفی؛ شهردار اسبق تهران در یک برج به قتل رسید.

ساعت ۱۲:۳۰ دقیقه امروز ۷ خرداد، وقوع این قتل به پلیس ۱۱۰ اعلام شد.

بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد این قتل در طبقه هفتم برج معروف (د) واقع در بلوار خوردین سعادت‌آباد به‌وقوع پیوسته و جسد مقتول در اتاق‌ خواب و در حالیکه به ضرب گلوله به قتل رسیده، کشف شده است.

هم‌اکنون مقامات انتظامی و قضایی در صحنه جرم حضور دارند و تحقیقات درباره این پرونده ادامه دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

محمدعلی نجفی هنوز به محل حادثه قتل همسرش نرفته است

ساعت ۲۴خبرگزاری ساعت ۲۴
محمدعلی نجفی هنوز به محل حادثه قتل همسرش نرفته است
ساعت 24- پیگیری‌ها از محل وقوع حادثه قتل همسر دوم شهردار سابق تهران که برجی در محله شهرک غرب است حاکی از آن است که همچنان با گذشت بیش از یک ساعت از وقوع این جنایت عوامل پلیس و مقامات قضائی در محل حاضر و تیم‌های تخصصی پلیس در حال بررسی صحنه جرم، انگشت‌نگاری و نمونه‌برداری از محل هستند.

حوالی ساعت ۱۳ ظهر امروز خبری در مورد مرگ زنی معروف به «میترا» به مقامات قضائی و انتظامی اطلاع داده شد. دقایقی بعد مأموران پلیس و قاضی محمد شهریاری سرپرست دادسرای امور جنایی تهران در محل حاضر شدند. شهریاری اعلام کرده که بر اساس اطلاعات موجود، زن جوان همسر دوم محمدعلی نجفی _ شهردار اسبق تهران_ بوده که در خانه مسکونی خود بر اثر اصابت گلوله به قتل رسیده است.

پیگیری‌های خبرنگار ایسنا از محل وقوع این حادثه که برجی در محله شهرک غرب است حاکی از آن است که همچنان با گذشت بیش از یک ساعت از وقوع این جنایت عوامل پلیس و مقامات قضائی در محل حاضر و تیم‌های تخصصی پلیس در حال بررسی صحنه جرم، انگشت‌نگاری و نمونه‌برداری از محل هستند.

این واحد مسکونی متعلق به همسر نجفی بوده و پس از بررسی صحنه جرم با دستور مقام قضائی جسد به پزشکی قانونی منتقل شده و پرونده نیز از سوی پلیس رسیدگی خواهد شد.

تا لحظه تنظیم این گزارش محمدعلی نجفی، شهردار پیشین تهران در محل حاضر نشده است.

خواندن خبر در سایت منبع

گفتگو با همسایه‌های میترا نجفی در صحنه قتل + فیلم

رکناخبرگزاری رکنا
رکنا: میترا نجفی همسر شهردار سابق تهران ظهر امروز درخانه مسکونی اش در خیابان دادمان سعادت آباد به ضرب 5 گلوله جان باخت.

حجم ویدیو: 5.75M | مدت زمان ویدیو: ۰۰:۰۰:۵۰

گفتگو با همسایه‌های میترا نجفی در صحنه قتل + فیلم - 2

به گزارش خبرنگار اعزامی رکنا به محل وقوع قتل همسر دوم محمد علی نجفی و در پیگیری‌های انجام شده از همسایگان شان در برج آرمیتا یکی از آنها گفت: این خانم حدودا یک ماه است به این ساختمان نقل مکان کرده است و حوالی ظهر بود که دخترانم صدای دعوای شدید و ضرب و شتم از واحد این خانم را شنیدند.

وی در ادامه بیان کرد: ما در طبقه ششم ساکن هستیم که بعد از سر و صدای شدید و درگیری‌ها متوجه به قتل رسیدن میترا نجفی شدیم. البته دخترانم صدای شلیک گلوله‌ها را نشنیده بودند و فقط صدای درگیری‌ها در ساختمان پیچیده بود.

این زن تصریح کرد: در طول مدتی که این خانم در این برج ساکن بود حتی یکبار هم نجفی شهردار سابق را ندیده‌ایم که به خانه این زن رفت و آمد داشته باشد که متاسفانه ساعتی بعد از به قتل رسیدن این زن مطلع شدیم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

مستندات صحنه قتل همسر دوم نجفی جمع‌آوری شد

رکناخبرگزاری رکنا
مستندات صحنه قتل همسر دوم نجفی جمع‌آوری شد
رکنا: سخنگوی قوه قضائیه گفت: مستنداتی از صحنه قتل همسر شهردار اسبق تهران جمع‌آوری شده است.

مستندات صحنه قتل همسر دوم نجفی جمع‌آوری شد - 1مستندات صحنه قتل همسر دوم نجفی جمع‌آوری شد - 2

غلامحسین اسماعیلی ضمن تایید خبر قتل همسر دوم محمدعلی نجفی گفت: در حال حاضر بازپرس ویژه قتل در محل صحنه وقوع قتل هستند.

وی ادامه داد: همچنین اکیپ‌های مربوط به کشف جرم، پزشکی قانونی و پلیس آگاهی نیز در محل هستند و مستنداتی هم جمع‌آوری شده است.

سخنگوی قوه قضائیه در خصوص شایعه احضار و بازداشت شهردار اسبق تهران در این رابطه هم گفت: بنده از این موضوع اطلاعی ندارم اما می‌دانم تاکنون شخصی به عنوان متهم این قتل دستگیر نشده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

معمای قتل میترا استاد؛ از استعفای نجفی تا مصاحبه‌ای که قبل از انجام رنگ خون گرفت

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
معمای قتل میترا استاد؛ از استعفای نجفی تا مصاحبه‌ای که قبل از انجام رنگ خون گرفت
عصر ایران نوشت: در تاریخ ۴۰ ساله جمهوری اسلامی این اولین بار است که همسر یک مقام مشهور سابق این گونه به قتل می‌رسد.

همسر دوم محمد علی نجفی شهردار سابق تهران به قتل رسید. این خبر را خبرگزاری فارس به نقل از شهریاری سرپرست دادسرای امور تهران منتشر کرد. براساس اطلاعات موجود همسر نجفی در خانه مسکونی خود در منطقه سعادت آباد به قتل رسیده است. شهریاری درباره آلت قتاله گفته است: این زن جوان به علت اصابت گلوله در خانه‌اش به قتل رسیده است. ماجرای همسر دوم محمد علی نجفی در سال گذشته پس از استعفای او از شهرداری تهران خبرساز شد.

محمدعلی نجفی و میترا استاد

آقای نجفی از شهریور تا اسفند ۱۳۹۶ بر جایگاه شهرداری تهران نشست اما در واپسین روزهای این سال استعفا کرد و بررسی کناره گیری او به جلسات شورای شهر تهران در سال بعد موکول شد و در آغاز سال ۹۷ اعضا با استعفای او موافقت کردند.

پس از آن اما در حالی که تصور می‌شد محمد علی نجفی مدتی از رسانه‌ها غایب خواهد بود و به معالجه بیماری‌یی می‌پردازد که به خاطر آن کناره گرفته بود ناگهان بحث همسر دوم پیش آمد و پس از شایعاتی که دربارۀ درست بودن یا نبودن این خبر و صیغه‌ای یا عقدی بودن ازدواج آن دو مطرح شد «میترا استاد» به عنوان «همسر عقدی» گفت و گو کرد.

انتظار برای واکنش محمد علی نجفی اما به درازا نکشید چون با انتشار تصویری صمیمانه و متفاوت با عرف رسمی مدیران ارشد جمهوری اسلامی در اینستاگرام و با شعری از حافظ به شایعات پاسخ داد و عملا تأیید خبر ازدواج خود با میترا استاد بود که دیگر با عنوان میترا نجفی مصاحبه می‌کرد.

«اگر غم، لشگر انگیزد که خون عاشقان ریزد

من و ساقی به هم سازیم و بنیادش براندازیم»

با این حال، هر چند خبر ازدواج رسمی این دو تایید شد ولی انتساب این صفحه و مطالب مندرج در آن به نجفی تکذیب شد.

هر چند آقای نجفی اکنون به عنوان شهردار پیشین تهران شهرت دارد اما سال‌ها وزیر آموزش و پرورش بوده است. او در سال آخر دولت مهندس موسوی وزیر آموزش و پرورش شد و در تمام سال‌های ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی نیز عهده دار این سمت بود و به گواه کارشناسان در دورۀ وزارت او آموزش و پرورش نظر مثبت فرهنگیان را جلب کرد.

نجفی در ۳۰ سالگی و در آغاز دهه ۶۰ وزیر علوم هم بوده که در آن زمان «فرهنگ و آموزش عالی» خوانده می‌شد و در دولت اصلاحات نیز یک چند معاونت ریاست جمهوری را بر عهده داشت.

در تاریخ ۴۰ ساله جمهوری اسلامی این اولین بار است که همسر یک مقام مشهور سابق این گونه به قتل می‌رسد و بیرون از دنیای سیاست و از منظر رسانه‌ای ابعاد این قتل شاید تنها با قتل همسر ناصر محمد خانی بازیکن و سرمربی فوتبال قابل قیاس باشد. هر چند تنها یک ساعت پس از انتشار خبر نمی‌توان قضاوت کرد که آیا قاتل یا قاتلان نیز شباهت هایی در انگیزه‌ها با آن فقره دارند و آیا این ماجرا هم یک «شهلا جاهد» دارد یا نه؟

آخرین خبر نیز حاکی از آن است که خبرنگار تارنمای انصاف نیوز در توییتی خبر داده که او قصد داشته امروز به دفتر این سایت بیاید و مصاحبه کند که خبر رسید به قتل رسیده است؛ این موضوع پرونده قتل را حساس‌تر و معماگونه‌تر می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

اولین عکس و گزارش اختصاصی از محل قتل همسر دوم نجفی شهردار سابق تهران + جزییات

رکناخبرگزاری رکنا
اولین عکس و گزارش اختصاصی از محل قتل همسر دوم نجفی شهردار سابق تهران + جزییات
رکنا: قتل همسر دوم نجفی شهردار سابق تهران در خانه اش آن هم با شلیک گلوله دومین جنایت مسلحانه در سال جدید است که خاص به نظر می رسد و پشت پرده هایی مافیایی دارد.. یک خبرنگار ادعا کرده امروز قرار بود میترا نجفی با وی مصاحبه کند اما کشته شده است و عجیب اینکه این زن خودش تماس گرفته بود و داوطلبانه خواستار مصاحبه بود که شاید ناگفته هایی داشت و نباید فاش می شد.

اولین عکس و گزارش اختصاصی از محل قتل همسر دوم نجفی شهردار سابق تهران + جزییات - 1اولین عکس و گزارش اختصاصی از محل قتل همسر دوم نجفی شهردار سابق تهران + جزییات - 2اولین عکس و گزارش اختصاصی از محل قتل همسر دوم نجفی شهردار سابق تهران + جزییات - 3اولین عکس و گزارش اختصاصی از محل قتل همسر دوم نجفی شهردار سابق تهران + جزییات - 4

به گزارش خبرنگار رکنا از محل جنایت، میترا نجفی در داخل حمام و با اصابت ۵ گلوله به سینه‌اش کشته شده است.

صبح امروز گزارش جنایتی به بازپرس ویژه قتل تهران مخابره شد که در آن زنی جوان در خانه‌اش واقع در خیابان دادمان سعادت آباد تهران به ضرب گلوله کشته شده است.

بلافاصله تیمی جنایی از اداره ویژه قتل پلیس آگاهی تهران به همراه تیم تشخیص هویت و پزشکی قانونی خود را به محل جنایت که در طبقه هفتم برج آرمیتا است رساندند و خیلی زود مشخص شد که این جنایت مسلحانه پرونده ساده‌ای نیست و قربانی قتل یکی از چهره‌های جنجالی سال گذشته است.

جسد میترا نجفی همسر دوم شهردار اصلاح طلب تهران که همزمان با استعفایش بخاطر بیماری و درمان آن ماجرای زن دومش فاش شد و جنجال به پا کرد در خانه روی زمین افتاده بود و با بررسی آثار زخم نشان می‌داد او هدف گلوله قرار گرفته است.

با توجه به تجهیز بودن محدوده قتل به دوربین‌های مداربسته کارآگاهان و تیم قضایی تحت نظر قاضی شهریاری سرپرست دادسرای امور جنایی تهران وارد عمل شده‌اند تا به ردی از قاتل مسلح و انگیزه‌اش دست یابند.

هنوز هیچ سرنخی در دست نیست اما فرضیه‌های مختلفی پیش رو است و ماموران همزمان از شهردار سابق تهران و خانواده میترا نجفی بازجویی می‌کنند تا به سرنخی از قاتل دست یابند.

کارآگاهان هم اکنون در محل جنایت حضور دارند و خبرنگار رکنا در صحنه قتل لحظه به لحظه گزارش می‌دهد!

خبرنگار رکنا گزارش می‌دهد میترا نجفی از عید به این برج نقل مکان کرده بود.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فراروفرارو1 روز قبل
مادر بهناز را یکی دو بار در مدرسه دیده بودم و زن موجهی به نظر می‌رسید. پدر و مادرم از این که دوست خوبی پیدا کرده بودم خوشحال بودند تا این که آن حادثه شوم رخ داد. آن روز خیلی خوشحال بودم و با پیشنهاد و اصرار مادر بهناز با لباس راحتی روی مبل نشستم تا به قول خودشان راحت باشم! مادر بهناز در برابر نگاه‌های نگران و سوال برانگیزم گفت: نگران نباش دوست بهناز است. بهناز در حالی که فریاد می‌زد «سورپرایز!» به طرف یکی از آن دو رفت و به او دست داد.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشصلاح خاشقجی، فرزند جمال خاشقجی در این پیام توییتری که مصادف با «روز جهانی پدر» منتشر کرده است، تنها به نوشتن این پیام اکتفا کرده است: «خاشقجی … روز پدر مبارک». صلاح آخرین پیام خود را ماه آوریل منتشر کرد که نوشته بود: هر کسی که مشارکتی یا ارتباطی با جنایت قتل پدرم دارد، دادگاهی شده و به جزای عملش می‌رسد. جمال خاشقجی دوم اکتبر ۲۰۱۸ به دست تیم تروری در کنسولگری عربستان در استانبول ترکیه به قتل رسید. اواسط ماه نوامبر دادستانی کل عربستان اعلام کرد، رئیس تیم مذاکره با خاشقجی دستور قتل او را صادر کرده است. این در حالی است که سازمان اطلاعات آمریکا در گزارشی که پس از ارتکاب این جنایت منتشر کرد، آورده است، ولیعهد عربستان دستور قتل این روزنامه‌نگار را صادر کرده است.
الفالف1 روز قبل
الف/ دوشنبه هفته گذشته، علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی سیاسی و امنیتی در زندان فشافویه تهران با ۳۰ضربه چاقو به قتل رسید. علیرضا شیرمحمدعلی فارغ از اتهامش از حق و حقوقی به عنوان یک زندانی سیاسی و امنیتی برخوردار بوده که با این قتل مشخص می‌شود نادیده گرفته شده است. آیا با این اتفاق نباید به مثابه یک زنگ هشدار برخورد کرد تا دوباره چنین وقایع تلخی رخ ندهد. در نهایت باید گفت علل وقوع قتل علیرضا شیرمحمدعلی نیاز به بررسی و پاسخگویی دارد و در این بین خود قوه قضائیه باید پیشقدم باشد و به ابهامات پاسخ دهد. در صورتی که چنین روندی طی شود اعتماد مردم به قوه قضائیه بیش از پیش تقویت خواهد شد.

کمیسیون بلایای طبیعی

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
گزارش اختصاصیکمیسیون بلایای طبیعیسالانه بین ۸ تا ۱۰ درصد درآمد ناخالص ملی صرف هزینه‌های ناشی از بلایای طبیعی می‌شود رقمی که شاید بشود با پرداخت تخصصی‌تر به موضوع مدیریت بحران و ایجاد ساز و کارهای جدید در سالهای پیش رو آن را کاهش داد.
الفالف12 ساعت قبل
روزنامه ایران نوشت: اوایل زمستان سال گذشته، زن جوانی هراسان با پلیس تماس گرفت و از حادثه تلخی که برایش رقم خورده بود خبر داد. شکایت‌های سریالیبا شکایت زن جوان تحقیقات آغاز شد و کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی پایتخت با شماره‌هایی که زن جوان در اختیارشان قرار داده بود، به بررسی برای شناسایی خودروی مورد نظر پرداختند. در تمامی شکایت‌ها راننده خودروی پراید دختران و زنان جوان را تحت عنوان مسافر سوار کرده و با کشاندن به محلی خلوت آن‌ها را مورد آزار و اذیت قرار داده بود. با توجه به مشخصاتی که قربانیان در اختیار پلیس قرار دادند مشخص شد که نقشه آزار و اذیت‌ها از سوی یک نفر اجرا شده است. همین مسأله باعث شد از زنان و دختران کینه به دل بگیرم و به فکر انتقام از آن‌ها بیفتم.
صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، هرچند تاکنون علت این آتش سوزی مشخص نیست، ولی پیش بینی می‌شود با توجه به حضور معتادان در این منطقه احتمالا آتش سوزی کار انهاست و آتش نشانی هم دقایقی قبل به محل رسیده است. خوشبختانه به منازل مسکونی آسیبی وارد نشده است.

اخبار بیشتر