نتانیاهو در تشکیل کابینه شکست خورد + همسر نتانیاهو فساد مالی را پذیرفت
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

نتانیاهو در تشکیل کابینه شکست خورد + همسر نتانیاهو فساد مالی را پذیرفت

نتانیاهو: حزب لیکود در انتخابات پیروز می‌شود/ انتخابات پارلمان ۲۶ شهریور برگزار می‌شود

ایسناخبرگزاری ایسنا
نتانیاهو: حزب لیکود در انتخابات پیروز می‌شود/ انتخابات پارلمان ۲۶ شهریور برگزار می‌شود
نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت، با انحلال کنست، حزب لیکود در انتخابات زودهنگامی که فراخوان آن داده شده، پیروز خواهد شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت النشره، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پس از آنکه کنست (پارلمان این رژیم) به انحلال خود رای مثبت داد، وارد طرح انتخاباتی فعال و روشنی خواهیم شد که پیروزی را برای ما به ارمغان خواهد آورد و مردم پیروز خواهند شد.

پس از آنکه نتانیاهو در تشکیل کابینه پیش از اتمام مهلت تعیین شده یعنی تا پایان روز چهارشنبه شکست خورد، کنست با اکثریت ۷۴ عضو به انحلال خود و برگزاری انتخاباتی جدید در سپتامبر آینده رای داد.

نتانیاهو در حالی در زمینه تشکیل کابینه شکست خورد که پیش از آن توافقنامه‌های ائتلافی را با احزابی که او را مامور تشکیل کابینه کرده بودند، برای کابینه‌ای با ۶۰ عضو از کنست به امضا رسانده بود.

به این ترتیب آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی موفق شد تلاش نتانیاهو را در تشکیل دولت جدید ناکام بگذارد.

این شکست نتانیاهو بعد از مخالفت لیبرمن با هرگونه راه‌حل میانه‌ای بود که نتانیاهو ارائه کرد.

رئیس کنست زمان برگزاری انتخابات آتی را ۱۷ سپتامبر آینده (۲۶ شهریور) اعلام کرد.

این برای اولین بار در تاریخ رژیم صهیونیستی است که انتخابات به دلیل شکست حزب پیروز در تشکیل دولت مجددا برگزار می‌شود. روزنامه یدیعوت آحارونوت نوشت، این اتفاق مهم برای اولین بار در تاریخ اسرائیل رخ داده و مردم اسرائیل در یک سال دو بار به پای صندوق‌های رای می‌روند. به این ترتیب عمر این کنست نیز کوتاهترین دوره پارلمان رژیم صهیونیستی محسوب می‌شود.

لیبرمن نیز در این باره گفت: تمام پیشنهادات نتانیاهو برای خریدن وقت بود و من گفتم که تسلیم احزاب حریدی نمی‌شوم.

اما نتانیاهو درباره شکستش تاکید کرد: لیبرمن رای دهندگان را فریب داد و راست‌گراها را تنها گذاشت.

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش آمریکا به ناکامی نتانیاهو در تشکیل کابینه: معامله قرن در زمان مناسب رونمایی می‌شود

انتخابخبرگزاری انتخاب
واکنش آمریکا به ناکامی نتانیاهو در تشکیل کابینه: معامله قرن در زمان مناسب رونمایی می‌شود
یک مقام وزارت خارجه آمریکا پس از اعلام انحلال پارلمان اسرائیل گفت کنفرانس اقتصادی بحرین با موضوع فلسطین در موعد مقرر برگزار می‌شود و طرح سازش نیز در موقعیتی مناسب رونمایی می‌شود.
واکنش آمریکا به ناکامی نتانیاهو در تشکیل کابینه: معامله قرن در زمان مناسب رونمایی می‌شود - 0

یک مقام وزارت خارجه آمریکا پس از اعلام انحلال پارلمان رژیم صهیونیستی گفت کنفرانس اقتصادی بحرین با موضوع فلسطین در موعد مقرر برگزار می‌شود و طرح سازش نیز در موقعیتی مناسب رونمایی می‌شود.

به گزارش فارس، پس از آنکه شکست «بنیامین نتانیاهو» در تشکیل کابینه و انحلال پارلمان رژیم صهیونیستی رونمایی از طرح سازش پیشنهادی آمریکا را با تردید مواجه کرد، یک مقام وزارت خارجه آمریکا بامداد پنج‌شنبه (به وقت تهران)، گفت واشنگتن این طرح را زمانی مناسب رونمایی می‌کند.

این مقام وزارت خارجه آمریکا به خبرنگار شبکه «کان» رژیم صهیونیستی گفته است: «طرح صلح در زمانی که مناسب باشد و زمانی که به عقیده دولت بهترین شانس موفقیت را داشته باشد، رونمایی می‌شود.»

ساعتی پیش پارلمان رژیم صهیونیستی در واکنش به پایان فرصت نتانیاهو برای تشکیل کابینه، به انحلال پارلمان و برگزاری مجدد انتخابات رأی مثبت دادند. بر اساس مصوبه پارلمان رژیم صهیونیستی انتخابات جدید قرار است روز ۱۷ سپتامبر (۲۶ شهریور) برگزار شود. (جزئیات بیشتر)

دولت آمریکا مدت‌هاست قرار است از طرح سازشی که به «معامله قرن» معروف شده، رونمایی کند، اما این طرح هر بار به دلیلی به تعویق می‌افتد. «جرد کوشنر» داماد و مشاور ارشد «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا دو هفته پیش گفت این طرح پس از ماه رمضان رونمایی می‌شود، اما با ناکامی نتانیاهو در تشکیل کابینه و نبود یک کابینه مستقر در فلسطین اشغالی، انتشار این طرح بار دیگر با ابهام روبرو شده است. با توجه تحولات روزهای اخیر در فلسطین اشغالی، رژیم صهیونیستی دستکم تا سه ماه آینده کابینه‌ای نخواهد داشت که بتواند درباره طرح سازش مذاکره انجام دهد.

جزئیات دقیق این طرح مشخص نیست، اما بر اساس گزارش‌های رسانه‌ای، در این طرح چیزی تحت عنوان «کشور فلسطین» وجود نخواهد داشت و آوارگان فلسطینی نیز از حق بازگشت محروم خواهند شد. علاوه بر این، گفته می‌شود آمریکا قدس اشغالی را پایتخت رژیم صهیونیستی اعلام کرده و برای فلسطینی‌ها شهر کوچکی در نزدیکی قدس را به عنوان پایتخت در نظر گرفته است.

تشکیلات خودگردان فلسطین به عنوان تنها گروه فلسطینی شرکت‌کننده در مذاکرات پیشین سازش، از ماه‌ها پیش در واکنش به تصمیم آمریکا برای انتقال سفارت به قدس اشغالی، هرگونه مذاکره با طرف آمریکایی را تحریم کرده است.

آمریکا قرار است روزهای ۴ و ۵ تیر در نشستی که از آن با عنوان مقدمه رونمایی از «معامله قرن» یاد شده، گروهی از کشورها را تحت عنوان تلاش برای جذب سرمایه‌گذاری برای مناطق فلسطینی‌نشین غزه و کرانه باختری، گردهم آورد.

مقام مورد اشاره شبکه کان گفته است که که نشست اقتصادی منامه در موعد مقرر و بدون تغییر برگزار می‌شود.

این نشست در حالی برگزار می‌شود که آمریکا در دو سال گذشته بسیاری از کمک‌های مالی خود به تشکیلات خودگردان فلسطین و نهادهای بین‌المللی فعال در فلسطین اشغالی را متوقف کرده است. به گفته برخی از کارشناسان، واشنگتن در تلاش است تا با اعمال فشار اقتصادی به طرف فلسطینی و با وعده رفع این فشارها و پرداخت کمک‌های مالی، فلسطینی‌ها را به مشارکت در طرح سازش وادارد.

اعلام انحلال پارلمان رژیم صهیونیستی چهارشنبه شب تنها ساعاتی پس از آن صورت گرفت که «جیسون گرینبلات» نماینده رئیس‌جمهور آمریکا در امور فلسطین اشغالی و کوشنر برای رایزنی در مورد طرح سازش وارد قدس اشغالی شدند. خبرنگاران اسرائیلی نوشته‌اند که با شکست نتانیاهو، به نظر می‌رسد سفر این دو مقام ارشد آمریکایی عملا با ناکامی مواجه شود، چراکه نتانیاهو به عنوان یک نامزد انتخاباتی و نه نخست‌وزیر مستقر، فعلا برای مشارکت در روند اجرای «معامله قرن» از اختیار چندانی برخودار نیست.

واکنش آمریکا به ناکامی نتانیاهو در تشکیل کابینه: معامله قرن در زمان مناسب رونمایی می‌شود - 14

خواندن خبر در سایت منبع

ناکامی نتانیاهو در تشکیل کابینه

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
ناکامی نتانیاهو در تشکیل کابینه
متعاقب ناکامی بنیامین نتانیاهو در تشکیل کابینه رژیم صهیونیستی کنست رأی به برگزاری انتخابات مجدد داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، متعاقب شکست نتانیاهو در تشکیل کابینه رژیم صهیونیستی، کنست رأی به انحلال خود و برگزاری انتخابات مجدد داد.

بر این اساس کنست با ۷۴ رأی مثبت مقابل ۴۵ رأی منفی به انحلال خود رأی مثبت داد تا انتخابات جدید در روز ۱۷ سپتامبر (۲۶ شهریور) برگزار شود.

در تاریخ رژیم صهیونیستی برای اولین بار است حزب پیروز موفق به تشکیل کابینه نشده است.

خواندن خبر در سایت منبع

همسر نتانیاهو اتهام فساد مالی را با پرداخت جریمه پذیرفت

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
همسر نتانیاهو اتهام فساد مالی را با پرداخت جریمه پذیرفت
همسر نتانیاهو اتهام فساد مالی را با پرداخت جریمه پذیرفت - 0

منابع خبری روز چهارشنبه گزارش دادند، «ساره نتانیاهو» همسر نخست وزیر رژیم صهیونیستی که به دلیل اتهام‌های فساد مالی بارها مورد بازجویی قرار گرفته بود، با پرداخت جریمه نقدی موافقت کرده است.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، همسر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در توافق با دادستانی این رژیم موافقت کرده است تا ۴۵ هزار شکل معادل ۱۲ هزار و ۴۴۰ دلار به خزانه دولت بازگرداند و ۱۰ هزار شکل معادل دو هزار و ۷۷۰ دلار نیز جریمه نقدی پرداخت کند.

ساره نتانیاهو متهم است که دفتر حسابرسی رژیم صهیونیستی را به مدت دو سال با ارائه فاکتورهای جعلی مربوط به مبالغی که باید به یک نهاد غیردولتی می‌داده، فریب داده است.

بر اساس این گزارش، قرار است ساره نتانیاهو در دادگاه به جرم خود اعتراف کند. هرچند که رسانه‌های صهیونیستی گزارش کردند که بایستی دادگاه نیز با توافق وی با دادستانی موافقت کند.

مسئولان دادگستری رژیم صهیونیستی و خانواده نتانیاهو هنوز گزارش رسانه‌ها در این باره را تایید یا رد نکردند.

ساره نتانیاهو همچنین در پرونده فساد مالی خود متهم است که از اموال دولتی برای سفارش غذا از رستوران‌های گران قیمت طی سه سال ۳۵۰ هزار «شگل» (تقریبا ۱۰۰ هزار دلار) هزینه کرده، در حالی که اقامتگاه نخست وزیری، آشپز رسمی دارد و تهیه غذا از هر مکانی به دلایلی امنیتی و تشریفاتی برای آنها ممنوع است.

خانواده نتانیاهو طی ماه‌های اخیر درگیر چندین پرونده فساد مالی بوده و بارها و بارها اخبار آن در صدر رسانه‌ها قرار گرفته است؛ پرونده هایی که در رسانه‌ها به «پرونده ۱۰۰۰»، «پرونده ۲۰۰۰»، «پرونده ۳۰۰۰» و «پرونده ۴۰۰۰» معروف شده است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی دستکم ۱۲ بار در پرونده‌های هزارگان خود، به بازجویان پلیس پاسخ داده که علاوه بر پرونده‌های مذکور، پرونده فساد مالی همسرش نیز در میان آنها است.

فقط در یکی از این موارد بنیامین نتانیاهو طی یک بازجویی ۴ ساعته در مرداد ماه امسال (ماه اوت) به سوالات پلیس رژیم صهیونیستی در مورد پرونده ۴۰۰۰ یا «پرونده بیزک» پاسخ داد؛ پرونده‌ای که تحقیقات در مورد آن از زمستان سال ۱۳۹۶ آغاز شد.

نتانیاهو در پرونده موسوم به «۴۰۰۰» متهم است که به «شائول ایلوویچ» مالک شرکت «بیزک» میلیون‌ها دلار تسهیلات مالی پرداخت کرده تا پایگاه خبری «واللا» وابسته به این سرمایه دار صهیونیست از او و همسرش حمایت رسانه‌ای بهتری داشته باشد.

زمستان سال ۹۷ «اویخای مندلبلیت» دادستان کل رژیم صهیونیستی، حکم بازداشت و تحقیق از «نیر حیفیتز» سخنگوی خانواده نتانیاهو، «شلومو ویلبر» مدیر وزارت اطلاع رسانی این رژیم، الوویچ و دو تن از افراد خانواده او و مدیران بلندپایه شرکت بیزک را به اتهام فساد مالی و گرفتن رشوه برای پوشش رسانه‌ای مثبت عملکرد نتانیاهو، کلاهبرداری و سوء استفاده از اموال عمومی صادر کرد و پلیس این رژیم پس از بازداشت، آنان را مورد بازجویی قرار داد.

همچنین بنیامین نتانیاهو در پرونده موسوم به ۱۰۰۰، متهم است که مبلغی در حدود ۳۰۰ هزار دلار رشوه به عنوان هدیه از سوی سرمایه داران دریافت کرده است.

در پرونده ۲۰۰۰ نیز نخست وزیر رژیم جعلی صهیونیستی، متهم به زد و بند با «ارنون موزس» ناشر روزنامه معروف «یدیعوت آحارونوت» رژیم صهیونیستی بوده تا پوششی مثبت از او و فعالیت هایش در این روزنامه داده شود، در عوض هم روزنامه «اسرائیل هیوم» یعنی رقیب یدیعوت آحارونوت توسط دولت تحت فشار قرار گیرد.

پر سر و صداترین پرونده نتانیاهو اما به ۳۰۰۰ شهره است؛ پرونده‌ای که مربوط به خرید سه زیر دریایی آلمانی توسط رژیم صهیونیستی است و در سال ۱۳۹۵ جنجال زیادی راه انداخت و برخی از نمایندگان کنیست (پارلمان) و سیاستمداران اسرائیلی، نخست وزیر را به دلیل اعمال نفوذ و کسب منافع از مساله‌ای مرتبط با امنیت ملی رژیم اشغالگر و بودجه جنگی اسرائیل به شدت مورد انتقاد قرار دادند.

بارها اعتراضات گسترده‌ای در داخل سرزمین‌های اشغالی با حضور شهرک نشینان و مخالفان سیاسی رهبر حزب «لیکود» (نتانیاهو) به راه افتاد که ادامه کار او به عنوان نخست وزیر را به خطر انداخت.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

متاسفانه نتوانستیم «آدم‌سازی» کنیم/حرف زیاد است، ‌ اما …

ایسناایسنا1 روز قبل
ایشان حکومت اسلامی را همراه با واژه «جمهوری» بیان کردند و این جمله تاریخی را که «من رأی به جمهوری اسلامی می‌دهم، و از شما تقاضا دارم که رأی به جمهوری اسلامی بدهید، نه یک کلمه کم، نه یک کلمه زیاد. جمهوری اسلامی.» در روز رای‌گیری برای استقرار جمهوری اسلامی بیان کردند. این افراد باید توجه داشته باشند که آمریکا و دشمنان جمهوری اسلامی اجازه نمی‌دهند این اتفاق بیفتد. از آفت‌های حکومت اسلامی این است که کارگزاران و مسؤولانش به زندگی تجملی، لوکس و اشرافی روی آوردند. روحیه خاصی در آن فضا بر جامعه حاکم بود، در همین فضا بود که ۹۸٫۲ درصد مردم به جمهوری اسلامی رای دادند.

برخوردار شدن ۶۰ میلیون نفر از منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی با اشاره به اینکه مدیریت مصرف سوخت و حمایت اجتماعی از تصمیمات مهم این جلسه بود، گفت: ابتدا آقای رحمانی فضلی وزیر کشور و آقای نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه گزارشی به جلسه ارایه کردند. آقای ربیعی افزود: سران قوا از تلاش‌های وزیر کشور برای اجرای طرح تشکر و هرکدام طی صحبت‌های جداگانه بر همکاری همه جانبه همه دستگاه‌ها و نهاد‌های کشور برای اجرای موفق این طرح ملی تاکید کردند. وی همچنین یکی دیگر از مباحث این جلسه را تحقق و اهداف این طرح دانست و گفت: در این جلسه ایجاد عدالت اجتماعی و برخوردار شدن ۶۰ میلیون نفر از خانواده‌های کم درآمد از منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین، مورد تاکید مجدد قرار گرفت. سخنگوی دولت افزود: از اهداف مهم ما در این طرح مبارزه با قاچاق سوخت بود که در این جلسه مورد بحث قرار گرفت. آقای ربیعی گفت: همچنین بحث مدیریت مصرف سوخت و مقاوم سازی اقتصاد ناشی از این طرح، مباحثی بود که در این جلسه مطرح شد.

از فردا طرح معیشتی را برای خانوارها می‌ریزیم

مهرمهر1 روز قبل

شعار علیه روحانی در سخنرانی احمدی‌نژاد+عکس

24+
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

فیلم | زیرنویس شبکه خبر درباره اعتراضات در برخی شهرهای کشور

همشهریهمشهری1 روز قبل
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
دوسایت خبری تحلیلی یکی در ایران و یکی درخارج با پیشینه متفاوت گردانندگان در یک روز اقدام به انتشار نوشته هایی از دوتحلیلگر متفاوت در باره مقتدی صدر کرده‌اند که همپوشانی قابل اعتنایی دارد. تفکر مقتدی صدر به استقرار نوعی حکومت مقتدر با دعاوی دینی (زعامت سیاسی- دینی) تمایل دارد آمیخته با ناسیونالیسم عربی. مقتدی صدر بازیگری است قدرت‌ طلب و جسور که پایگاه قابل‌اعتنا و به خوبی سازمان‌یافته دارد. او هیچ ابایی ندارد که برای نیل به قدرت از حمایت کانون‌های خارجی استفاده کند و اگر ایران را مزاحم راه خود ببیند رودرروی ایران بایستد. به خصوص این روزها که مقتدی صدر با یکه تازی‌های خود برای تداوم و تشدید اعتراضات مردمی در عراق و سمت و سو دهی به جریان تظاهرات، همان برنامه و طرح مطلوب آمریکایی‌ها را پیاده می‌کند.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

وضعیت آب و هوای کشور - امروز ۲۶ آبان‌ماه

خبری5 ساعت قبل

پس از تاکیدات رهبر، دو طرح بنزینی فراکسیون امید از دستور کار خارج شد

خبری5 ساعت قبل

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

نماینده ویژه وزیر در طرح ساماندهی موسسات آموزش عالی منصوب شد

ایسنا1 ساعت قبل

فرماندهان و یگان‌های برتر نیروهای مسلح تقدیر شدند

مهر1 ساعت قبل

رفع محدودیت‌های بانکی و تهاتر کالا لازمه تعاملات اقتصادی

صدا و سیما1 ساعت قبل

مادر ۷ فرزند از تأثیر مثبت ازدواج در سن کم می‌گوید / تربیت فرزندانم را به حضور در تیم ملی تیراندازی ترجیح دادم

قدس آنلاین1 ساعت قبل

جام جهانی شمشیربازی| سابریست‌ها از رسیدن به نیمه‌نهایی بازماندند

فارس1 ساعت قبل

دولت اجازه گرانی کالاها را نمی‌دهد/ قدردانی از حمایت رهبری از تصمیم سران قوا

فارس1 ساعت قبل

پربحث‌ترین خبرها


رایزن فرهنگی ایران در ترکمنستان از این کشور ممنوع الخروج شد!

1 روز قبلمهر2

قوانینی که به کاهش وزن شما کمک می‌کنند

14 ساعت قبلاقتصاد آنلاین0

طرح دوفوریتی مجلس برای توقف افزایش قیمت بنزین

1 روز قبلعصر ایران1

نظرات برگزیده مخاطبین الف: جشن تولد در هواپیما فقط به زخم مردم نمک می‌پاشد/ روحانی عصبانی است چون به وعده‌هایش عمل نکرده است/ تحریم بهانه خوبی برای افرادی است که مدیریت بلد نیستند

1 روز قبلالف1

طرح حمایت معیشتی دولت چیست؟ / آیا همان یارانه نقدی است؟ / حمایت معیشتی تا چه زمانی قرار است پرداخت شود؟ / مجموع دریافتی خانوده‌ها شامل یارانه نقدی و کمک معیشتی چقدر خواهد بود؟

2 روز قبلانتخاب1

فیلم افشاگری بی سابقه امام جمعه قزوین روی آنتن زنده شبکه یک

3 روز قبلرکنا1

نمایش مستند بازیگر فیلم‌های پورن در مشهد+تصاویر

5 روز قبلآفتاب‌نیوز1

کنایه فعال رسانه‌ای به سخنان امروز رئیس جمهور

6 روز قبلجام نیوز1

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس)

6 روز قبلعصر ایران1