اخبار روز بازار خودرو - شنبه 11 خردادماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - شنبه 11 خردادماه

بازگشت کارت سوخت به روند سوخت‌گیری

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
بازگشت کارت سوخت به روند سوخت‌گیری
خبرگزاری میزان- بازگشت کارت سوخت به روند سوخت‌گیری تصمیمی بود که از سال گذشته اقدامات اولیه آن صورت گرفت و در نهایت شرکت پخش فرآورده‌های نفتی در جدیدترین اظهارات خود خبر از الزامی شدن سوخت‌گیری از تاریخ ۲۰ مرداد ماه سال جاری داد.
بازگشت کارت سوخت به روند سوخت‌گیری - 0

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، در ادامه پرونده باز سهمیه بندی سوخت و بازگشت مجدد کارت سوخت به روند سوخت‌گیری که احیای زیرساخت‌های آن از سال گذشته آغاز شده بود، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در جدیدترین اطلاعیه خود خبر از اجباری شدن عرضه بنزین در جایگاه‌های سراسر کشور از تاریخ ۲۰ مرداد ماه سال جاری صرفا با ارائه کارت هوشمند سوخت خودرو داد.

چهارمین اطلاعیه در سال جدید که یکی از شبهات موجود در زمینه زمان عرضه جدید بنزین با کارت سوخت را روشن کرد.

بر اساس اطلاع رسانی‌های پیشین روند ثبت نام کارت سوخت در دوره جدید از ساعت ۲۴ یک شنبه ۸ اردیبهشت ماه آغاز شد تا افرادی که همچنان موفق به ثبت نام یا دریافت کارت سوخت نشده‌اند یا در چند ماه گذشته اقدام به نقل و انتقال خودرو کرده‌اند، ثبت نام خود را انجام دهند.

گفتنی است بر اساس اعلام مسئولین این حوزه امکان ویرایش اطلاعات همیشگی خواهد بود تا در صورت اتمام تاریخ انقضا کارت بانکی، تصمیم به تغییر کارت بانکی به عنوان کارت سوخت و موارد مشابه، امکان جایگزینی کارت دیگری وجود داشته باشد.

البته پیش از این نیز تذکراتی از سوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی مبنی بر استفاده از کارت سوخت در جایگاه‌ها اعلام شده بود که در آن زمان دلیل این توصیه، قانون مصوب مجلس شورای اسلامی مبنی بر سوخت گیری تنها با کارت سوخت عنوان شد تا کارت سوخت جایگاه دار فقط برای موارد ضروری استفاده شود. پس از اعلام تذکرات متعدد از سوی این شرکت، در اوایل تابستان سال گذشته طرح رونمایی از کارتخوان‌های جدید سوخت اجرایی شد و شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی متعهد شد تا پایان سال ۹۸ کل کشور را به کارت خوان‌های جدید مجهز کند.

در آذر ماه سال گذشته پروژه بازگشت کارت سوخت به صورت جدی‌تر دنبال شد به گونه‌ای که با آغاز انتشار اطلاعیه‌هایی برای ثبت نام مجدد و تعریف روش‌های مختلف برای ثبت نام در حدود ۳ میلیون درخواست صدور کارت سوخت مجدد یا اتصال کارت بانکی به کارت سوخت ظرف مدت یک ماه ثبت شد.

در کنار این مسائل، در زمینه طریقه سهمیه‌بندی بنزین مجلس شورای اسلامی در اواسط اردیبهشت ماه اعلام کرد هرگونه افزایش قیمت و یا سهمیه‌بندی به طور کامل منتفی است و به منظور مدیریت مصرف و جلوگیری از قاچاق سوخت، کارت سوخت احیا می‌شود.

شکی نیست مدیریت مصرف سوخت یکی از الزامات حال حاضر اقتصادی به حساب می‌آید که در صورت اجرا، علاوه بر حفظ ثروت ملی، جلوگیری از قاچاق و مشخص شدن میزان واقعی مصرف می‌تواند ایران را علاوه بر خودکفایی کامل به یکی از صادرکنندگان این محصول در بازار‌های جهانی نیز تبدیل کند.

به گزارش خبرگزاری میزان، متقاضیان برای ثبت نام کارت سوخت می‌توانند از روش‌های سامانه www. mob. gov. ir، اپلیکیشن دولت همراه، کد دستوری #۴* یا مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ روند ثبت نام خود را انجام دهند.

خواندن خبر در سایت منبع

خودروهای ۱۰۰ تا ۱۵۰میلیونی بازار تهران +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
خودروهای ۱۰۰ تا ۱۵۰میلیونی بازار تهران +جدول
اقتصاد آنلاین - مرضیه طهماسبی: آنچه در زیر می‌آید قیمت روز خودروهای صفر بازار تهران طی خرداد ماه ۹۸ است که بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان در سطح بازار قیمت خورده که ممکن است تا ۵ درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد؛

فروش فوری ۴ محصول ایران‌خودرو از ساعت ۱۱ امروز

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
فروش فوری ۴ محصول ایران‌خودرو از ساعت ۱۱ امروز
خبرگزاری میزان- فروش فوری چهار خودروی ۲۰۶ تیپ ۲، پژو ۴۰۵ بنزینی SLX ، پژو پارس LX با موتورTU و رانا LX شرکت ایران خودرو از ساعت ۱۱ صبح امروز آغاز می شود.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، ایران خودرو اعلام کرد: در راستای تنظیم قیمت خودرو‌های این شرکت در بازار، بدینوسیله به اطلاع کلیه متقاضیان و نمایندگان محترم می‌رساند.

شرایط فروش فوری تنظیم بازار مطابق جدول ذیل و از ساعت ۱۱ صبح امروز شنبه مورخ ۹۸٫۰۳٫۱۱ آغاز شد.

با هدف جلوگیری از ثبت نام واسطه‌ها و افزایش امکان ثبت نام برای مصرف کننده نهایی خودرو، شرکت ایران خودرو در همکاری مشترک با شرکت سایپا، فیلتر جدیدی به فیلتر‌های قبلی اضافه نموده است، بر این اساس مشتریانی که در ۱۸ ماه گذشته در شرکت‌های ایران خودرو و سایپا اقدام به ثبت نام نموده‌اند مجاز به ثبت نام در این بخشنامه نیستند، در صورت ثبت نام مغایر با این شرط و شروط مندرج در قواعد و ضوابط بخشنامه، ثبت نام مشتری از سوی شرکت ایران خودرو یک طرفه ابطال و وجه ایشان مسترد خواهد شد.

بدیهی است هر ثبت نام مغایر با شرایط این بخشنامه، از سوی شرکت یک طرفه ابطال خواهد شد.

در این بخشنامه امکان ثبت نام برای افراد بالای ۱۸ سال امکان پذیر است.

امکان ثبت نام صرفا برای مشتریان حقیقی فراهم است و امکان ثبت نام برای مشتریان حقوقی و کاردکس و ثبت نام با شماره مشتری دوم نمایندگی امکان پذیر نیست.

امکان انتخاب کد نمایندگی در زمان ثبت نام فعال است.

ثبت نام صرفا بصورت اینترنتی و از طریق سایت esale. ikco. ir امکان پذیر خواهد بود.

فروش فوری ۴ محصول ایران‌خودرو از ساعت ۱۱ امروز - 10فروش فوری ۴ محصول ایران‌خودرو از ساعت ۱۱ امروز - 11فروش فوری ۴ محصول ایران‌خودرو از ساعت ۱۱ امروز - 12

خواندن خبر در سایت منبع

سقوط قیمت خودرو در راه است؟

الفخبرگزاری الف
سقوط قیمت خودرو در راه است؟
بازار خودروهای وارداتی تکان می‌خورد؛ این انتظاری است که در حال حاضر فضای خودرویی کشور از مصوبه‌ای انتظار دارند که در روزهای گذشته در مجلس با طرح آن موافقت کرد.

خبرآنلاین نوشت: همه هیاهوها با یک خبر ایجاد شد و یک‌شبه کلی سروصدا به راه انداخت؛ واردات خودروهای تمام برقی و تمام هیبریدی آزاد شد. با منتشر شدن این خبر، آن‌قدر سر و صدایی در بازار خودرو به وجود آمد که حتی در یکی دو روز بازار رو به کاهش قیمت خودرو را شاهد بودیم.

این در حالی است که در حال حاضر واردات هر کالایی در داخل کشور که امکان تولید دارد، ممنوع است و خودرو نیز در زمره این کالاها قرار دارد. چندی پیش مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات اعلام کرد که به هیچ عنوان واردات خودرو در سال ۹۸ در دستور کار قرار ندارد.

آن‌طور که روند قیمت‌ها در بازار خودرو نشان می‌دهد، خودروهای وارداتی به حدی افزایش قیمت داشته‌اند که قیمت‌هایی نزدیک به قیمت خانه پیدا کرده‌اند و اغلب با قیمت‌هایی میلیاردی در بازار به فروش می‌رسند. این در شرایطی است که عده‌ای از دلالان با ایجاد انتظار تورمی در این بازار، باعث شدند که قیمت‌ها روز به روز بالا رود.

دقیقا در مجلس چه تصویب شد؟

اما نمایندگان مجلس در نشست علنی یک‌شنبه، ۲۹ اردیبهشت امسال در جریان بررسی طرح یک فوریتی ساماندهی بازار خودرو، با ماده ۴ این طرح موافقت کردند. در ماده (۴) آمده است: واردات خودروهای سواری تمام برقی – بنزینی (تمام هیبریدی) تا زمان تولید آنها در داخل از پرداخت حقوق ورودی معاف است. دولت موظف است زمینه تولید داخل خودروهای مذکور را ظرف مدت پنج سال فراهم کند. هزینه‌های مالی ناشی از اجرای این ماده از محل درآمدهای ناشی از اجرای حکم تبصره ذیل ماده (۳) این قانون تامین می‌شود.

سقوط قیمت خودرو در راه است؟ - 6

کاهش چشم‌گیر قیمت خودرو در راه است؟

مجلسی‌ها اعتقاد دارند که این مصوبه کمک زیادی به کنترل بازار خودرو می‌کند و به زودی شاهد کاهش چشم‌گیر قیمت خودرو خواهیم بود. بهرام پارسایی، سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی می‌گوید: خوشبختانه با وجود لابی و ارتباطات قوی خودروسازان، کلیات طرح ساماندهی بازار خودرو در مجلس به تصویب رسید. البته ما خواستار برگشت به طرح اولیه براساس آیین‌نامه بودیم، اما این درخواست پذیرفته نشد و با توجه به تغییراتی که در محتوای طرح رخ داده بود، ناچار بودیم این طرح را مجددا به کمیسیون برگردانیم.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ متذکر می‌شود: ‌ یکی از پیشنهادات دیگر ما در این طرح با توجه به مشکلات آلایندگی و زیست‌محیطی خصوصا در کلان شهرها این بوده که از واردات خودروهای هیبریدی حمایت شود و تعرفه واردات این خودرو‌ها مشابه سال گذشته باشد.

وی همچنین با اشاره به معاف شدن خودروهای هیبریدی و تمام برقی از عوارض واردات براساس مصوبه مجلس تاکید می‌کند: این امر به ترغیب مردم برای مصرف این نوع خودروها کمک کند و باعث کاهش قیمت آن‌ها، رقابت‌پذیر کردن بازار، کاهش آلودگی و کاهش قیمت‌ها می‌شود و بازار را از حالت انحصاری بیرون می‌آورد.

محمد حسن‌نژاد، عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۸ مجلس نیز تصریح می‌کند: با مصوبه نمایندگان در صحن علنی مجلس شورای اسلامی، واردات خودروهای سواری هیبریدی و برقی به مدت پنج سال بدون هیچ‌گونه پرداخت حقوق ورودی به کشور آزاد شد که این مصوبه مجلس باعث کاهش چشمگیر قیمت خودروهای بنزینی در بازار خواهد شد.

به گفته وی، به طور حتم آزاد شدن واردات خودروهای هیبریدی بدون پرداخت عوارض به کشور باعث کاهش قیمت خودروهای موجود در بازار خواهد شد. به عنوان مثال، اگر قیمت یک دستگاه خودروی تویوتا کمری هیبریدی وارداتی در بازار ۲۰۰ میلیون تومان شود، دیگر تقاضایی برای خودروی سمند و ساندرو ۲۰۰ میلیونی در بازار وجود نخواهد داشت، بنابراین واردات خودروهای هیبریدی بدون پرداخت عوارض گمرکی به کشور باعث افت شدید قیمت خودرو در بازار خواهد شد، به همین جهت مردم منتظر کاهش چشمگیر قیمت خودرو در بازار باشند.

واردات خودروهای هیبرید همچنان ممنوع است

این در شرایطی است که مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر این‌نکه واردات خودروهای هیبریدی همچنان ممنوع است، می‌گوید: متناسب با سیاست‌های تجاری کشور برنامه‌ریزی و عمل می‌کنیم.

سید مهدی نیازی در خصوص واردات خودروهای هیبریدی عنوان می‌کند: معافیت حقوق ورودی خودروهای هیبریدی به منزله مجاز بودن واردات نیست، ضمن اینکه طرح باید در مجلس تصویب و پس از تایید شورای نگهبان در قالب قانون ابلاغ شود. بعد از ابلاغ قانون و بر اساس احکام آن، متناسب با سیاست‌های تجاری کشور برنامه ریزی و عمل می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه در سال ۹۸ برای واردات خودرو برنامه‌ای نداریم، می‌افزاید: در شرایط فعلی و محدودیت‌های ارزی، کالاهای اساسی، مواد اولیه و واسطه‌ای بخش تولید در اولویت واردات قرار دارند و واردات کالاهای مصرفی در اولویت نیست.

مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات تصریح می‌کند: واردات خودرو در سال ۹۷ به دلیل ارزبری بالا و مدیریت تقاضا در شرایط ارزی کشور متوقف شد و این تصمیم همچنان ادامه دارد.

مجلس نمی‌تواند بازار آشفته خودرو را سامان دهد

نکته‌ای که در این میان مطرح است، این‌که آیا با این مصوبه مجلس باید منتظر کاهش قیمت خودروها باشیم؟ برخی کارشناسان خودرویی معتقدند که این مصوبه دارای ابهامات بسیاری است و در عمل یا اصلا به مرحله اجرا نرسد و یا اگر هم برسد، اتفاق خاصی در بازار نیفتد. یک کارشناس خودرویی با اشاره به مصوبات اخیر مجلس با محوریت ساماندهی بازار خودرو می‌گوید: این مصوبات هیچ‌کدام قابلیت اجرایی و منطقی ندارند.

فربد زاوه معتقد است: در حالی که نمایندگان مجلس باید به فکر حل مشکلات کلان کشور در زمینه مدیریت پولی و سیاست‌های بانکی باشند، با مصوبات نادرست درباره صنعت خودرو، تنها مشکلات این حوزه را افزایش می‌دهند.

وی تاکید می‌کند: مصوبات مجلس درباره ساماندهی بازار خودرو، همگی غیرتخصصی و غیرکارشناسی هستند و مشکل این حوزه را حل نخواهند کرد.

زاوه با اشاره به مصوبه واردات خودروهای هیبریدی نیز می‌گوید: گویا مجلسی‌ها فقط به‌دنبال حل مشکل تعداد معدودی لکسوس‌سوار هستند، چون این مصوبه هیچ دردی از اکثریت جامعه را درمان نخواهد کرد.

وی خواستار توجه جدی نمایندگان به اصلاح مشکلات کلان اقتصادی کشور شد و تصریح می‌کند: حل مشکلات موجود در شبکه بانکی، توزیع نقدینگی، اجرای سیاست‌هایی با محوریت رونق‌بخشی به جریان تولید، حل مشکلات تامین ارز و تسهیل امور اداری در کسب‌وکارها مهم‌ترین مسائلی است که مجلس باید به آن بپردازد.

خواندن خبر در سایت منبع

پیشنهادهایی برای خرید خودرو صفر در رده ۵۰ تا ۷۵۰ میلیون تومان

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز
پیشنهادهایی برای خرید خودرو صفر در رده ۵۰ تا ۷۵۰ میلیون تومان
​اقتصاد نیوز:با توجه به افزایش قیمت بسیاری از خودروهای موجود در بازار خودرو ایران، انتخاب گزینه‌ای مناسب برای خرید خودرو بسیار دشوار است. از این رو ۷ پیشنهاد مناسب در رده قیمتی ۵۰ تا ۷۵۰ میلیون تومان برای خریداران خودرو آماده کرده‌ایم که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از گجت نیوز، مدتی است که بازار خودرو ایران ملتهب شده و قیمت خودروهای تولید داخل و خارجی به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کرده‌ است؛ برای مثال خودرو رنو ساندرو به قیمتی حدود ۲۰۰ میلیون تومان رسید و قیمت سوزوکی گرند ویتارا مدل قدیمی نیز تا ۶۷۵ میلیون افزایش پیدا کرد که انتخاب مشتریان برای خرید یک خودرو مناسب را سخت کرده است. البته در بازار خودرو گزینه‌هایی وجود دارند که می‌توان آنها را خریداری کرد و در این وضعیت نابسامان بازار خودرو کشور انتخاب خوبی داشت. از این رو لیستی پیشنهادی از ۷ خودرو در رنج قیمتی ۵۰ تا ۷۵۰ میلیون تومانی برای خریداران خودرو تهیه کرده‌ایم که در ادامه با مشخصات هر یک از آن‌ها آشنا می‌شویم.

۷ پیشنهاد برای خرید خودرو صفر

۱. ‌ رده قیمتی ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان

سایپا کوییک پلاس

ظرفیت: ۵ نفر

حجم صندوق بار: ۲۵۵ لیتر

تعداد ایربگ: ۲ عدد

بیشترین سرعت: ۱۹۱ کیلومتر

قدرت موتور: ۸۷ اسب بخار

مصرف سوخت: ۷٫۲ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر

قیمت: ۹۴ میلیون تومان

خرید خودرو

در این رده قیمتی چند خودرو داخلی و یک یا دو خودرو ناشناخته چینی نیز حضور دارد، اما در میان آن‌ها سایپا کوییک پلاس می‌تواند انتخاب خوبی باشد؛ زیرا این خودرو از امکانات متعدد و مدرن بهره می‌برد و ظاهر خشن و اسپرت آن نیز جزو نقاط قوت این خودرو محسوب می‌شود. همچنین این خودرو نسبت به تیبا و ساینا از کابین به‌روزتر برخوردار است و در رده قیمتی کمتر از ۹۵ میلیون تومان انتخاب مناسبی به‌شمار می‌رود. در این رده قیمتی سایپا کوییک دارای مصرف سوخت و دوام مناسب بوده و از امکانات مدرنی چون سانروف، کروز کنترل و گیربکس اتوماتیک بهره می‌برد.

۲. رده قیمتی ۱۰۱ تا ۲۰۰ میلیون تومان

جیلی جی سی ۶ اکسلنت

ظرفیت: ۵ نفر

حجم صندوق بار: ۴۶۸ لیتر

تعداد ایربگ: ۲ عدد

بیشترین سرعت: ۱۹۴ کیلومتر

قدرت موتور: ۱۰۵ اسب بخار

مصرف سوخت: ۷٫۳ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر

قیمت: ۱۵۰ میلیون تومان

خرید خودرو

بدون شک بین دنا پلاس و جیلی جی سی ۶ اکسلنت رقابت جدی وجود دارد، اما قیمت خودرو چینی برای مشتریان ایرانی مناسب‌تر است. همچنین بسیاری از مشتریان از خرید دنا پلاس به دلیل مشکلات فنی ناراضی هستند، اما قطعات خودرو چینی جیلی جی سی ۶ اکسلنت از شرکت معروفی چون آیسین ژاپن تامین شده است و به همین دلیل مشتریان از کیفیت آن راضی خواهند بود.

۳. رده قیمتی ۲۰۱ تا ۳۰۰ میلیون تومان

چانگان سی اس ۳۵

ظرفیت: ۵ نفر

حجم صندوق بار: ۳۴۸ لیتر

تعداد ایربگ: ۲ عدد

بیشترین سرعت: ۲۰۰ کیلومتر

قدرت موتور: ۱۲۳ اسب بخار

مصرف سوخت: ۷٫۷ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر

قیمت: ۲۰۵ میلیون تومان

خرید خودرو

در این رده قیمتی مشتریان می‌توانند خودروهای چینی متعددی را انتخاب کنند. در این رده شاهد انواع محصولات چری، بستری بی ۳۰، جک اس ۳ و لیفان ۸۲۰ هستیم که البته چند مدل خودرو کره‌ای و فرانسوی چون هیوندای آی ۲۰ یا رنو ساندرو استپ وی نیز وجود دارد، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد خودرو چانگان سی اس ۳۵ از لحاظ کیفیت ظاهری و داخلی، فروش بالا، امکانات متعدد و موتور کم‌مصرف می‌تواند انتخاب مناسبی برای مشتریان باشد.

۴. رده قیمتی ۳۰۱ تا ۴۰۰ میلیون تومان

سیتروئن سی ۳

ظرفیت: ۵ نفر

حجم صندوق بار: ۳۰۰ لیتر

تعداد ایربگ: ۶ عدد

بیشترین سرعت: ۲۲۱ کیلومتر

قدرت موتور: ۱۶۳ اسب بخار

مصرف سوخت: ۶٫۷ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر

قیمت: ۳۴۵ میلیون تومان

خرید خودرو

در این رده قیمتی شاهد حضور کمرنگ خودروهای چینی به جز خودرو چری تیگو و کوپا تی ۲۱۰ هستیم. در واقع با حضور خودروهایی چون سیتروئن سی ۳، پژو ۲۰۰۸ و کیا سراتو آپشنال انتخاب خودروهای چینی منطقی به نظر نمی‌رسد. بررسی‌ها نشان می‌دهد خودرو سیتروئن سی ۳ در این رده قیمتی گزینه مناسبی محسوب می‌شود. البته اگر برایتان رنگ سفید و سقف قرمز رنگ این خودرو مشکلی به وجود نمی‌آورد، سیتروئن سی ۳ می‌تواند برایتان یک خودرو باکیفیت باشد.

۵. رده قیمتی ۴۰۱ تا ۵۰۰ میلیون تومان

مزدا ۳ سدان تیپ ۴

ظرفیت: ۵ نفر

حجم صندوق بار: ۳۴۰ لیتر

تعداد ایربگ: ۶ عدد

بیشترین سرعت: ۲۱۷ کیلومتر

قدرت موتور: ۱۴۸ اسب بخار

مصرف سوخت: ۷٫۹ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر

قیمت: ۴۶۵ میلیون تومان

خرید خودرو

هرچند مزدا ۳ سدان تیپ ۴ کمی قدیمی به نظر می‌رسد، اما این خودرو ژاپنی جذاب در قیاس با بسیاری از خودروهای موجود در بازار ایران حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. ارزش‌های این خودرو نسبت به مدل‌های جدید تویوتا، میتسوبیشی، رنو، کیا و هیوندای همچنان حفظ شده است و موتور و فنربندی این خودرو جزو نقاط قوت آن محسوب می‌شود.

۶. رده قیمتی ۵۰۱ تا ۶۰۰ میلیون تومان

تویوتا پریوس ۲۰۱۷ تیپ A

ظرفیت: ۵ نفر

حجم صندوق بار: ۵۰۲ لیتر

تعداد ایربگ: ۸ عدد

بیشترین سرعت: ۲۰۰ کیلومتر

قدرت موتور: ۱۴۰ اسب بخار

مصرف سوخت: ۳٫۷ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر

قیمت: ۵۲۵ میلیون تومان

خرید خودرو

تویوتا پریوس به دلیل هیبریدی بودن به صورت سالانه در بازارهای جهانی به تعداد ۲۵۰ هزار دستگاه به فروش می‌رسد و در بازار ایران نیز از این حیث توسط مشتریان استقبال می‌شود. همچنین این خودرو از سواری نرم، موتور پیشرفته، کابین بی‌سروصدا، سیستم صوتی و تصویری مدرن و ایمنی بالا بهره می‌برد.

۷. رده قیمتی ۶۰۱ تا ۷۵۰ میلیون تومان

نیسان ایکس تریل ۲۰۱۷

ظرفیت: ۵ نفر

حجم صندوق بار: ۴۹۵ لیتر

تعداد ایربگ: ۶ عدد

بیشترین سرعت: ۲۲۴ کیلومتر

قدرت موتور: ۱۷۰ اسب بخار

مصرف سوخت: ۷٫۷ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر

قیمت: ۷۵۰ میلیون تومان

خرید خودرو

در رده قیمتی ۶۰۱ تا ۷۵۰ میلیون تومان می‌توان خودرو نیسان ایکس تریل را انتخاب مناسبی دانست که از لحاظ ابعاد در کنار دو خودرو کیا اسپورتیج ۲۰۱۸ و تویوتا راو ۴ مدل ۲۰۱۷ قرار می‌گیرد و البته در سال گذشته از آن‌ها فروش بیشتری را نیز تجربه کرده است. نیسان ایکس تریل از موتور ۲۵۰۰ سی‌سی برخوردار است که در بخش‌های آفرودی توانایی‌های بسیاری دارد. هرچند کابین آن کمی ساده به نظر می‌رسد، اما در کلاس قیمتی خود امکانات متعددی را ارائه می‌دهد. این مطلب برایم مفید است ۰

خواندن خبر در سایت منبع

آخرین قیمت خودروهای وارداتی در بازار

الفخبرگزاری الف
آخرین قیمت خودروهای وارداتی در بازار
دنیای اقتصاد در جدول زیر، قیمت خودروهای وارداتی در بازار تهران را منتشر کرده است. با آرامش نسبی قیمت خودرو، بهای این محصولات نیز رو به ثبات گذاشته است.

نظرها

در ادامه بخوانید

تابناکتابناک18 ساعت قبل
کاهش قیمت طلا با دعوت چینی‌ها از آمریکا برای دور جدید مذاکره تجاریروز پنجشنبه در بازارهای جهانی قیمت هر اونس طلا با ۲٫۴دلار کاهش نسبت به روز چهارشنبه به قیمت ۱۴۶۹ دلار و ۱۰ سنت به فروش رفت. فلز گرانبهای پلاتینوم ۲ دلار افزایش داشت اما فلز پالادیوم ۲ دلار کاهش را تجربه کرد. رویترز نوشت: ‌ کاهش قیمت طلا در بازارهای جهانی متأثر از خوش‌بینی بازار به مذاکرات تجاری چین و آمریکا است. در سال‌های اخیر استخراج طلا افزایش یافته است اما کارشناسان پیش بینی می‌کنند نرخ رشد استخراج طلا طی هشت تا ۱۰ سال آینده کاهش یابد. متوسط حقوق معلمان در سال: ۱۹ هزار و ۵۷۲ دلارمازاد درآمد برای تامین حداقل مایحتاج زندگی در سال: ۴۶ دلار
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین19 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایلنا، پس از اعلام سهمیه‌بندی بنزین و آغاز شلوغی‌ها تا امروز ۷۷ فروشگاه زنجیره‌ای کاملا تخریب شده، ۳۵ هزار متر مربع از فضای فروشگاهی که بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان کالا در آن بوده نیز به‌طور کامل غارت شده است. علاوه بر این اعداد هزینه‌هایی نیز به این فروشگاه‌ها برای بازسازی املاک تحمیل شده است. این در حالی است که یکی از فروشگاه‌ها در فاصله ۵۰ متری کلانتری بوده و متاسفانه هیچ نیروی کمکی برای جلوگیری از غارت آن ارسال نشده است.
انتخابانتخاب1 روز قبل
در این رابطه، لازم نیست تمام جهان دوست ما باشند و سطحی از تعامل حسنه را با کشور داشته باشند. زمانی که قیمت بنزین با سایر کالاها قیاس می‌شود، متوجه خواهیم شد که قیمت این فرآورده نفتی پایین است اما این بدین معنا نیست که با افزایش قیمت بنزین بتوان مشکلات را حل کرد. در نتیجه تصمیمی با دو هدف اتخاذ شد؛ یکی افزایش قیمت بنزین و تقسیم بخشی از مابه‌التفاوت در داخل برای افزاد ضعیف جامعه یعنی ۱۸ میلیون نفر و دیگری جلب نظر مثبت مشمولان حمایت یارانه‌ای، یعنی ۶۰ میلیون نفر برای حضور در انتخابات آتی. نتیجه تمامی این امور این بود که مردم ناراضی از وضعیت از فرصت بهره بگیرند نسبت به سیاست و کم‌‎کاری مسئولین اعتراض کنند. در سطحی دیگر، افزایش قیمت بنزین هیچ مساله‌ای را حل نخواهد کرد؛ نه موجب پایان قاچاق بنزین می‌شود و نه تقاضا را کاهش می‌دهد.
صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ بر اساس اعلام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی؛ برای خودرو‌های شخصی تک سوز ۶۰ لیتر، دوگانه سوز ۳۰ لیتر، تاکسی بنزینی ۴۰۰ لیتر، دوگانه سوز ۲۵۰ لیتر، موتورسیکلت ۲۵ لیتر، وانت کم مصرف بنزینی ۲۰۰ لیتر، دوگانه سوز ۶۰ لیتر، وانت پرمصرف بنزینی ۳۰۰ لیتر، دوگانه سوز ۱۲۰ لیتر و آمبولانس ۵۰۰ لیتر بنزین واریز شده است. این سهمیه برای افرادی که کارت سوخت خود را دریافت نکرده‌اند، نیز واریز شده است.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری2 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری4 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری4 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

آتش سوزی در درمانگاه و آموزشگاهی در خاک سفید+عکس

مشرق‌نیوز25 دقیقه قبل

سروش: مکانی برای تجمعات مردم تعیین شود

ایسنا27 دقیقه قبل

بازداشت زوج قاتل که قلب قربانیان را به خورد سگ می‌دادند

مشرق‌نیوز27 دقیقه قبل

اعلام علل مسمومیت‌ دانشجویان علم و صنعت در هفته جاری/آغاز فعالیت پیمانکار جدید از دو هفته آینده

ایسنا34 دقیقه قبل

کوربین: نخست وزیر انگلیس شوم درباره برگزیت بی‌طرف خواهم بود

فارس35 دقیقه قبل