اطلاعاتی درباره برنامه‌های آیفون و استفاده بهینه از شارژ این گوشی
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. تکنولوژی
پوشش خبری

اطلاعاتی درباره برنامه‌های آیفون و استفاده بهینه از شارژ این گوشی

۱۰ روش برای اضافه کردن عمر باتری‌ها در آیفون

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب
۱۰ روش برای اضافه کردن عمر باتری‌ها در آیفون
هر کاربری که از گوشی‌های آیفون تولید شرکت اپل استفاده کرده باشد می‌داند در همان حال که ممکن است این گوشی‌ها ترجیحاتی نسبت به ...
۱۰ روش برای اضافه کردن عمر باتری‌ها در آیفون - 0

هر کاربری که از گوشی‌های آیفون تولید شرکت اپل استفاده کرده باشد می‌داند در همان حال که ممکن است این گوشی‌ها ترجیحاتی نسبت به دیگر گوشی‌های بازار داشته باشند، خالی‌ شدن زود به زود شارژ باتری آن‌ها معضلی ریشه‌ای است.

با این حال راه‌هایی وجود دارند که به کاربران این گوشی‌ها کمک می‌کنند تا بتوانند از تلفن همراهشان مدت زمان بیشتری استفاده کنند.

در زیر شماری از این راه‌ها را با هم بررسی می‌کنیم:

- گزینه رفرش پیش‌زمینه را غیرفعال کنید

یکی از قابلیت‌هایی که آیفون را جهت استفاده آماده‌تر و سریع‌تر می‌کند، قابلیت Background app refresh در گوشی است که به صورت پیش‌فرض در همه آیفون‌ها فعال است. وظیفه این ابزار آن است که به طور خودکار اپلیکیشن‌های‌ مرتبط با شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها را از لحاظ اطلاعات به روز رسانی کند تا به محض اراده بتوانید به آخرین نسخه آن‌ها دسترسی داشته باشید.

این قابلیت البته به همان اندازه که مفید است، دمار از روزگار باتری آیفون شما هم درمی‌آورد. برای غیرفعال کردن آن، خصوصا در زمان‌هایی که به باتری بیشتری محتاج هستید، در قسمت تنظیمات به بخش General و سپس Background App Refresh بروید و آن را غیرفعال کنید.

- گزینه به‌روز رسانی خودکار اپلیکیشن‌ها را غیرفعال کنید

این قابلیت البته در جای خود مفید است، اما به طور زیادی باتری گوشی شما را مصرف می‌کند. برای غیرفعال کردن آن به بخش تنظیمات بروید. سپس در بخش iTunes & App Store، گزینه Updates را خاموش کنید.

- قابلیت نور صفحه نمایش خودکار را انتخاب کنید

گوشی‌های آیفون با تعبیه یک سنسور نوری از قابلیتی برخوردارند که می‌توانند نور صفحه نمایش را به صورت خودکار با توجه به نور محیط پیرامونی تنظیم کنند. این عمل هم استفاده از گوشی را آسان‌تر می‌کند و هم باعث کاهش مصرف باتری می‌شود. برای فعال کردن آن به بخش تنظیمات بروید و از طریق مسیر General > Accessibility. و سپس Display Accommodations، گزینه Auto-Brightness را روشن کنید.

- اتصال به اینترنت را در مواقع غیرضروری قطع کنید

بدون شک متصل بودن دائمی به اینترنت مزایای خودش را دارد، با این حال یکی از عمده‌ترین دلایل مصرف باتری‌ها در گوشی‌های آیفون روشن بودن این قابلیت است.

برای خاموش کردن آن به بخش Setting بروید و در بخش Wi-Fi آن را خاموش کنید.

- قاتلان باتری‌هایتان را بشناسید

سیستم عامل او. اس آیفون می‌تواند در هر لحظه به شما نشان دهد چه اپلیکیشن‌هایی در ۲۴ساعت گذشته بیشتر از بقیه در حال استفاده از باتری‌ بوده‌اند. این اطلاعات می‌تواند به شما کمک کند تا تصمیم بگیرید کار چه اپلیکیشن‌هایی را، موقت یا دائم، متوقف کنید. برای این کار در بخش تنظیمات Battery را انتخاب کنید و نام و میزان مصرف آن‌ها را ببینید.

- موقعیت‌یابتان را خاموش کنید

سرویس موقعیت‌یاب آیفون که با یک سیستم جی‌پی‌اس تعبیه شده در داخل آن کار می‌کند امکانی بسیار مفید است. با این وجود این قابلیت کار زیادی از باتری می‌کشد و می‌توان آن را در مواقع غیرلازم خاموش کرد. برای این کار، در بخش تنظیمات به Privacy بروید و از آنجا با انتخاب Location Services این گزینه را خاموش کنید.

- از پس‌زمینه‌های متحرک استفاده نکنید

پس‌زمینه‌های متحرک علی‌رغم رنگ و شکل زیبایی که به گوشی آیفون شما می‌دهند، یکی از عوامل مصرف بالای باتری هم هستند. درنتیجه اگر می‌خواهید باتری را برای ساعات بیشتری در اختیار داشته باشید، از انتخاب این گزینه‌ها صرف‌نظر کنید.

- زمان خاموش شدن خودکار صفحه نمایش را کاهش دهید

روشن ماندن بلااستفاده صفحه نمایش یکی دیگر از دلایل مصرف باتری است. برای تنظیم قابلیت خاموش کردن خودکار گوشی همراه به بخش Setting بروید، از آنجا Display & Brightness را انتخاب کنید و سپس در بخش Auto-Lock می‌توانید قابلیت را بین ۳۰ ثانیه تا ۵ دقیقه تنظیم کنید.

- انتقال خودکار عکس‌ها و فیلم‌ها را به آی‌کلاد غیرفعال کنید

گوشی‌های آیفون قابلیتی دارند که به طور خودکار عکس‌ها و فیلم‌ها را روی سرور آنلاین آی‌کلاد ذخیره می‌کنند. برای صرفه‌جویی در مصرف باتری، به بخش تنظیمات بروید و با انتخاب Photos & Camera این قابلیت را در قسمت iCloud Photo Library خاموش کنید.

- تا می‌توانید بگذارید باتری خالی شود

باور کنید یا نه، هرچه به دفعات بیشتری باتری‌تان را شارژ کنید، میزان انرژی کمتری می‌توانند نگه دارند. این یکی از ویژگی‌های شاید نه چندان خوب باتری‌های مدرن است.

در واقع با گذشت زمان باتری‌ها خود را با عادات شارژی وفق می‌دهند و رفتاری متناسب با محدوده‌های تعیین شده از خود نشان می‌دهند. برای مثال اگر شما اغلب اوقات باتری‌تان را وقتی هنوز ۷۵ درصد شارژ دارد به برق می‌زنید، باتری طوری خو می‌گیرد که گویی ظرفیتش ۷۵ درصد است و نه ۱۰۰ درصد.

پس بگذارید میزان شارژ تا ۲۰ درصد (یا حتی کمتر) پایین بیاید و آن وقت آن را دوباره شارژ کنید.

(یورونیوز)

خواندن خبر در سایت منبع

شناسایی برنامه‌های جاسوس از کودکان در آیفون

فارسخبرگزاری فارس
شناسایی برنامه‌های جاسوس از کودکان در آیفون
بسیاری از برنامه های تلفن همراه بی سروصدا به جمع آوری اطلاعات از کاربران می پردازند و تداوم این کار به خصوص در مورد کودکان باعث نگرانی های جدی شده است.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از یاهونیوز، بسیاری از برنامه‌های تلفن همراه بی سروصدا به جمع آوری اطلاعات از کاربران می‌پردازند و تداوم این کار به خصوص در مورد کودکان باعث نگرانی‌های جدی شده است. کاربران تلفن‌های همراه نیز به همین علت نسبت به شرکت‌های سازنده گوشی‌های هوشمند اعتراض کرده و خواستار حفظ امنیت و حریم شخصی خود و فرزندانشان هستند و همین اعتراض‌ها سرانجام باعث واکنش اپل شده است.

این شرکت سرانجام اعلام کرده که قصد دارد قابلیت ردگیری کاربران را در برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های طراحی شده برای استفاده کودکان محدود کند و این کار را از هفته آینده آغاز می‌کند.

شناسایی برنامه‌های جاسوس از کودکان در آیفون - 4

پیش از این گوگل و فیس بوک هم از اجرای برنامه هایی برای محدودکردن امکان ردگیری فعالیت‌های کاربران خبر داده بودند، اما هنوز مشخص نیست این وعده‌ها تا چه حدی عملیاتی شده است.

کارشناسان می‌گویند بسیاری از موارد نقض حریم شخصی کاربران آیفون ناشی از سواستفاده‌های برنامه‌های ثالثی است که بر روی گوشی‌های کاربران نصب شده و داده‌های خصوصی افراد را سرقت می‌کند. این امر در مورد برنامه‌های کودکان هم رخ می‌دهد و باید منتظر ماند و دید وعده‌های اپل منجر به ارتقای امنیت و حریم شخصی کاربران می‌شود یا خیر.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

اپل می‌خواهد جایزه اسکار را به ویترین افتخاراتش اضافه کند

دیجیاتودیجیاتو1 روز قبل
سرویس استریم اپل رقبای قدری نظیر نتفلیکس، آمازون و دیزنی پلاس را کنار خود می‌بیند اما از همین حالا برنامه هایی را نه فقط برای کنار زدن رقبا، بلکه با هدف کسب جایزه اسکار در سر دارد. اپل حین معرفی سرویس استریم خود تاکید کرد که به نمایش محتوا بسنده نکرده و با همکاری ستارگانی نظیر اپرا وینفری و استیون اسپیلبرگ به تولید برنامه نیز دست خواهد زد. یکی از انگیزه‌های اپل در این راه کسب جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی توسط فیلم «رما» به کارگردانی «آلفونسو کوارون» است که توسط نتفلیکس تولید و منتشر شده است. این فیلم درخشان برای ۱۰ جایزه اسکار از جمله بهترین بازیگر زن و بهترین کارگردان نامزد شده بود. فیلم هایی منتشر شده در سرویس‌های استریم تنها در صورتی اجازه رقابت برای کسب اسکار را دارند که حداقل در یک سینما برای مدتی محدود نمایش داده شده باشند.
الفالف18 ساعت قبل
سابق بر این تنها راه اطلاع از میزان جریمه خودرو، مراجعه حضوری به دفاتر پلیس +۱۰ بود اما در حال حاضر، روش‌های غیر حضوری استعلام و پرداخت خلافی نیز در دسترس هستند. یکی از این روشها استعلام خلافی خودرو با استفاده از اپلیکیشن‌های موبایل است. اپلیکیشنی که در ادامه قصد معرفی آن را داریم امکانات کاربردی زیادی را در کنار استعلام خلافی خودرو گرد هم آورده است. استعلام خلافی خودرو با فرمونفرمون برنامه‌ای اندرویدی است که تا کنون بیش از ۳۰۰ هزار نصب فعال داشته است. ۲-با فعال کردن کروز کنترل یا سرعت سنج فرمون، در هر مسیر یا جاده با سرعت مجاز برانید و نگرانی از بابت دوربین‌های کنترل سرعت نداشته باشید.
تسنیمتسنیم13 ساعت قبل
بنابراین از همه علاقه‌مندان دعوت به عمل می‌آید تا در فراخوان انتخاب نام و طراحی لوگو اپلیکیشن، شرکت کنند. خصوصیات اپلیکیشن: این اپلیکیشن در فاز نخست، برای پایش دوچرخه‌سواری شهروندان تهرانی و ارائه مشوق‌های متنوع (مادی و معنوی) جهت ترویج این شیوه حمل‌ونقل، تهیه و در مراحل بعدی برای سایر شیوه‌های حمل‌ونقل پاک ازجمله پیاده‎روی نیز توسعه خواهد یافت. • شرکت در این فراخوان برای عموم شهروندان آزاد است و امکان پیشنهاد نام یا لوگو و هردو وجود دارد (اولویت با طرح‌های ترکیبی پیشنهاد نام و لوگو هست). جوایز: به برترین ارائه‌دهنده نام و لوگوی اپلیکیشن، در هر بخش یک دستگاه دوچرخه به همراه لوح تقدیر اهدا خواهد شد. در نهایت نتایج در تاریخ ۲۰ تیرماه ۹۸ از طریق کانال تلگرامی حمل‌ونقل پاک و سایت معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران، اعلام خواهد شد.
ایرناایرنا20 ساعت قبل
روزنامه صبح نو در گزارشی آورده است: این فیلم‌ها در ژانر کمدی تعریف می‌شوند. سه ژانر کمدی، اجتماعی و کودک ونوجوان گونه‌های اصلی سینمای ایران است. حالا در نظر بگیرید وقتی فیلم کمدی می‌فروشد؛ چرا باید تهیه‌کننده دغدغه ساخت فیلم‌های دیگری را داشته باشد؟ در سال‌های اخیر، حتی برخی از فیلمسازان جدی سینمای ایران به سراغ کمدی سازی رفته‌اند. ما سه دسته فیلم بیشتر نداریم: فیلم‌های کمدی، اجتماعی یا اصطلاحا هنری. پس باید سینمای ایران را تحت حاکمیت شبه کمدی‌ها بدانیم؟ امروزه تقریبا همین‌طور است.
ایمناایمنا9 ساعت قبل
تبصره یک این طرح دولت را موظف می‌کند که از محل رفه جویی حاصل از بهبود و مدیریت مرف سوخت ناشی از اجرای این قانون، سازوکار و تسهیلات لازم را جهت جایگزینی خودروهای فرسوده حمل و نقل عمومی با خودروهای نو فراهم کند. همچنین بنابر تبصره ۲ این ماده تولید کنندگان خودرو و موتور سیکلت در داخل کشور موظفند که به ازای تولید هر چهار دستگاه خودرو یا موتور سیکلت، گواهی اسقاط خودرو یا موتور سیکلت معادل را از مرکز اسقاط دریافت کنند. شماره پذاری خودروها و موتور سیکلت منوط به ارائه گواهی اسقاط توسط خودرو سازان و موتورسیکلت سازان معادل ۲۵ درد تولید ماهانه است. بر این اساس مراکز اسقاط موظف هستند گواهی اسقاط مورد تقاضای تولیدکنندگان خودرو و موتور سیکلت را را ارائه دهند. علاوه بر این واردکنندگان خودرو و موتور سیکلت موظف هستند به ازای هر خودرو به تناسب مرف سوخت، علاوه بر پرداخت عوارض گمرکی، گواهی اسقاط خودرو معادل را دیافت کنند؛ تعدادگواهی اسقاط به تناسب مصرف نوع سوخت قیمت خودروی وارداتی توسط وزارت صمت با همکاری سازمان ملی استاندارد تعیین می‌شود.
رکنارکنا21 ساعت قبل
سال گذشته پرونده سرقت حدود ۳۰ هزار دلاری از یک دکتر مشهدی در شعبه ۲۰۳ دادسرای مشهد مطرح و توسط مقام قضایی مورد رسیدگی قرار گرفت. او مالباخته را به ما نشان داد و از ما خواست تا کیف همراه دکتر را سرقت کنیم و در ازای آن ۲۰ میلیون تومان بگیریم. نزدیک خودرو مالباخته توقف کردم، علیرضا پیاده شد و به سمت خودرو دکتر دوید و کیف را سرقت کرد و دوباره ترک موتور پرید و به روستای «کلاکوب» فرار کردیم. عیش و نوش با مال سرقتیمتهم ادامه داد: وقتی به روستا رسیدیم علیرضا گفت پیش از آنکه کیف را تحویل «پیام» بدهیم داخلش را ببینیم. وقتی کیف را باز کردیم و دلار‌ها را دیدم او دیگر پاسخ تماس‌های مکرر «پیام» را نداد و نقشه عوض شد.

اخبار بیشتر