اطلاعاتی درباره برنامه‌های آیفون و استفاده بهینه از شارژ این گوشی
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. تکنولوژی
پوشش خبری

اطلاعاتی درباره برنامه‌های آیفون و استفاده بهینه از شارژ این گوشی

۱۰ روش برای اضافه کردن عمر باتری‌ها در آیفون

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب
۱۰ روش برای اضافه کردن عمر باتری‌ها در آیفون
هر کاربری که از گوشی‌های آیفون تولید شرکت اپل استفاده کرده باشد می‌داند در همان حال که ممکن است این گوشی‌ها ترجیحاتی نسبت به ...
۱۰ روش برای اضافه کردن عمر باتری‌ها در آیفون - 0

هر کاربری که از گوشی‌های آیفون تولید شرکت اپل استفاده کرده باشد می‌داند در همان حال که ممکن است این گوشی‌ها ترجیحاتی نسبت به دیگر گوشی‌های بازار داشته باشند، خالی‌ شدن زود به زود شارژ باتری آن‌ها معضلی ریشه‌ای است.

با این حال راه‌هایی وجود دارند که به کاربران این گوشی‌ها کمک می‌کنند تا بتوانند از تلفن همراهشان مدت زمان بیشتری استفاده کنند.

در زیر شماری از این راه‌ها را با هم بررسی می‌کنیم:

- گزینه رفرش پیش‌زمینه را غیرفعال کنید

یکی از قابلیت‌هایی که آیفون را جهت استفاده آماده‌تر و سریع‌تر می‌کند، قابلیت Background app refresh در گوشی است که به صورت پیش‌فرض در همه آیفون‌ها فعال است. وظیفه این ابزار آن است که به طور خودکار اپلیکیشن‌های‌ مرتبط با شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها را از لحاظ اطلاعات به روز رسانی کند تا به محض اراده بتوانید به آخرین نسخه آن‌ها دسترسی داشته باشید.

این قابلیت البته به همان اندازه که مفید است، دمار از روزگار باتری آیفون شما هم درمی‌آورد. برای غیرفعال کردن آن، خصوصا در زمان‌هایی که به باتری بیشتری محتاج هستید، در قسمت تنظیمات به بخش General و سپس Background App Refresh بروید و آن را غیرفعال کنید.

- گزینه به‌روز رسانی خودکار اپلیکیشن‌ها را غیرفعال کنید

این قابلیت البته در جای خود مفید است، اما به طور زیادی باتری گوشی شما را مصرف می‌کند. برای غیرفعال کردن آن به بخش تنظیمات بروید. سپس در بخش iTunes & App Store، گزینه Updates را خاموش کنید.

- قابلیت نور صفحه نمایش خودکار را انتخاب کنید

گوشی‌های آیفون با تعبیه یک سنسور نوری از قابلیتی برخوردارند که می‌توانند نور صفحه نمایش را به صورت خودکار با توجه به نور محیط پیرامونی تنظیم کنند. این عمل هم استفاده از گوشی را آسان‌تر می‌کند و هم باعث کاهش مصرف باتری می‌شود. برای فعال کردن آن به بخش تنظیمات بروید و از طریق مسیر General > Accessibility. و سپس Display Accommodations، گزینه Auto-Brightness را روشن کنید.

- اتصال به اینترنت را در مواقع غیرضروری قطع کنید

بدون شک متصل بودن دائمی به اینترنت مزایای خودش را دارد، با این حال یکی از عمده‌ترین دلایل مصرف باتری‌ها در گوشی‌های آیفون روشن بودن این قابلیت است.

برای خاموش کردن آن به بخش Setting بروید و در بخش Wi-Fi آن را خاموش کنید.

- قاتلان باتری‌هایتان را بشناسید

سیستم عامل او. اس آیفون می‌تواند در هر لحظه به شما نشان دهد چه اپلیکیشن‌هایی در ۲۴ساعت گذشته بیشتر از بقیه در حال استفاده از باتری‌ بوده‌اند. این اطلاعات می‌تواند به شما کمک کند تا تصمیم بگیرید کار چه اپلیکیشن‌هایی را، موقت یا دائم، متوقف کنید. برای این کار در بخش تنظیمات Battery را انتخاب کنید و نام و میزان مصرف آن‌ها را ببینید.

- موقعیت‌یابتان را خاموش کنید

سرویس موقعیت‌یاب آیفون که با یک سیستم جی‌پی‌اس تعبیه شده در داخل آن کار می‌کند امکانی بسیار مفید است. با این وجود این قابلیت کار زیادی از باتری می‌کشد و می‌توان آن را در مواقع غیرلازم خاموش کرد. برای این کار، در بخش تنظیمات به Privacy بروید و از آنجا با انتخاب Location Services این گزینه را خاموش کنید.

- از پس‌زمینه‌های متحرک استفاده نکنید

پس‌زمینه‌های متحرک علی‌رغم رنگ و شکل زیبایی که به گوشی آیفون شما می‌دهند، یکی از عوامل مصرف بالای باتری هم هستند. درنتیجه اگر می‌خواهید باتری را برای ساعات بیشتری در اختیار داشته باشید، از انتخاب این گزینه‌ها صرف‌نظر کنید.

- زمان خاموش شدن خودکار صفحه نمایش را کاهش دهید

روشن ماندن بلااستفاده صفحه نمایش یکی دیگر از دلایل مصرف باتری است. برای تنظیم قابلیت خاموش کردن خودکار گوشی همراه به بخش Setting بروید، از آنجا Display & Brightness را انتخاب کنید و سپس در بخش Auto-Lock می‌توانید قابلیت را بین ۳۰ ثانیه تا ۵ دقیقه تنظیم کنید.

- انتقال خودکار عکس‌ها و فیلم‌ها را به آی‌کلاد غیرفعال کنید

گوشی‌های آیفون قابلیتی دارند که به طور خودکار عکس‌ها و فیلم‌ها را روی سرور آنلاین آی‌کلاد ذخیره می‌کنند. برای صرفه‌جویی در مصرف باتری، به بخش تنظیمات بروید و با انتخاب Photos & Camera این قابلیت را در قسمت iCloud Photo Library خاموش کنید.

- تا می‌توانید بگذارید باتری خالی شود

باور کنید یا نه، هرچه به دفعات بیشتری باتری‌تان را شارژ کنید، میزان انرژی کمتری می‌توانند نگه دارند. این یکی از ویژگی‌های شاید نه چندان خوب باتری‌های مدرن است.

در واقع با گذشت زمان باتری‌ها خود را با عادات شارژی وفق می‌دهند و رفتاری متناسب با محدوده‌های تعیین شده از خود نشان می‌دهند. برای مثال اگر شما اغلب اوقات باتری‌تان را وقتی هنوز ۷۵ درصد شارژ دارد به برق می‌زنید، باتری طوری خو می‌گیرد که گویی ظرفیتش ۷۵ درصد است و نه ۱۰۰ درصد.

پس بگذارید میزان شارژ تا ۲۰ درصد (یا حتی کمتر) پایین بیاید و آن وقت آن را دوباره شارژ کنید.

(یورونیوز)

خواندن خبر در سایت منبع

شناسایی برنامه‌های جاسوس از کودکان در آیفون

فارسخبرگزاری فارس
شناسایی برنامه‌های جاسوس از کودکان در آیفون
بسیاری از برنامه های تلفن همراه بی سروصدا به جمع آوری اطلاعات از کاربران می پردازند و تداوم این کار به خصوص در مورد کودکان باعث نگرانی های جدی شده است.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از یاهونیوز، بسیاری از برنامه‌های تلفن همراه بی سروصدا به جمع آوری اطلاعات از کاربران می‌پردازند و تداوم این کار به خصوص در مورد کودکان باعث نگرانی‌های جدی شده است. کاربران تلفن‌های همراه نیز به همین علت نسبت به شرکت‌های سازنده گوشی‌های هوشمند اعتراض کرده و خواستار حفظ امنیت و حریم شخصی خود و فرزندانشان هستند و همین اعتراض‌ها سرانجام باعث واکنش اپل شده است.

این شرکت سرانجام اعلام کرده که قصد دارد قابلیت ردگیری کاربران را در برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های طراحی شده برای استفاده کودکان محدود کند و این کار را از هفته آینده آغاز می‌کند.

شناسایی برنامه‌های جاسوس از کودکان در آیفون - 4

پیش از این گوگل و فیس بوک هم از اجرای برنامه هایی برای محدودکردن امکان ردگیری فعالیت‌های کاربران خبر داده بودند، اما هنوز مشخص نیست این وعده‌ها تا چه حدی عملیاتی شده است.

کارشناسان می‌گویند بسیاری از موارد نقض حریم شخصی کاربران آیفون ناشی از سواستفاده‌های برنامه‌های ثالثی است که بر روی گوشی‌های کاربران نصب شده و داده‌های خصوصی افراد را سرقت می‌کند. این امر در مورد برنامه‌های کودکان هم رخ می‌دهد و باید منتظر ماند و دید وعده‌های اپل منجر به ارتقای امنیت و حریم شخصی کاربران می‌شود یا خیر.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

همشهریهمشهری9 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین بعد از ظهر دیروز، پنجشنبه ۳۰ آبان اتصال اینترنت ایران به اینترنت جهانی ۱۳ درصد بود. این موضوع به همراه نمودار آن در خبر ذیل آمده بود. امروز نت بلاک که یک وبسایت در زمینه آزادی استفاده از اینترنت در جهان است تائید کرد که پس از ۱۳۶ ساعت قطعی اینترنت در ایران، اتصال داخل ایران به اینترنت جهانی به آرامی در حال افزایش هست و به ۱۵ درصد رسیده است.
همشهریهمشهری3 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، گزارش واصله در استانهای خراسان شمالی، خراسان جنوبی، گلستان، سمنان، یزد، همدان، چهارمحال و بختیاری، اردبیل، زنجان و ایلام حاکی از برقراری اینترنتهای خانگی در این استانهاست.
انتخابانتخاب1 روز قبل
اکنون در شرایطی که اینترنت کشور پس از چندین روز قطعی و اختلال در حال اتصال و افزایش دسترسی است، شاید برایتان سوال باشد چگونه می‌توان سرعت اینترنت را بررسی کرد. اگرچه گاهی مثل شرایط روزهای گذشته کشور، قطعی اینترنت سراسری است اما در برخی اوقات دیگر، سرعت اینترنت برخی کاربران خاص از حد عادی ضعیف‌تر است. سایت‌های متفرقهفارغ از سایت‌های اصلی که می‌توانید اینترنت خود را در آنها بررسی کنید، برخی سایت‌های متفرقه نیز برای بررسی وضعیت اینترنت شما وجود دارند. برخی از این سایت‌ها شامل موارد زیر است: Speedof. meوبسایت Speedtest. net یکی از مشهورترین سایت‌ها برای بررسی سرعت اینترنت است. با توجه به این که برخی سنجشگرهای سرعت اینترنت فقط روی سرویس‌های ثابت قوی عمل می‌کنند، این سیستم سنجش سرعت را می‌توان قوی‌تر از سایرین دانست.
همشهریهمشهری1 روز قبل
شامگاه امشب، پنجشنبه ۳۰ آبان، اینترنت تهران وصل شد. هنوز مقام رسمی این خبر را تایید نکرده است اما تعدادی از مخاطبان همشهری از مناطق مختلف شهر خبر از برقرار اینترنت دادند.

معرفی نخستین وانت برقی ضدگلوله

الفالف7 ساعت قبل
قیمت این وانت الکتریکی جذاب از ۳۹ هزار و ۹۰۰ دلار شروع می‌شود و در سال ۲۰۲۱ عرضه خواهد شد. اگر راننده خودرو تسلا از سیستم مسیریابی در سیستم اوتوپایلت استفاده کند، خودرو مسیر خود را تغییر می‌دهد تا از برخورد به مخروط‌ها جلوگیری کند. ماسک گفت که سایبرتراک نسخه قیمت پایین تک موتوره می‌تواند در کمتر از ۶٫۵ ثانیه از سرعت صفر به سرعت ۶۰ مایل در ساعت (۹۶,۵۶۰۶ کیلومتر) برسد. سایبرتراک نسخه دو موتوره می‌تواند در ۴٫۵ ثانیه به این سرعت برسد و سایبرتراک سه موتوره نیز می‌تواند در ۲٫۹ ثانیه به این سرعت برسد. ظرفیت بکسل برای نسخه تک موتور این وانت حدود ۷۵۰۰ پوند، موتور دوگانه در حدود ۱۰ هزار پوند و موتور سه گانه حدود ۱۴ هزار پوند است.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری2 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری4 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری4 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

علائم هشداردهنده وجود لخته خون در بدن

ایسنا11 دقیقه قبل

الجعفری: آمریکا چاه‌های نفت سوریه را اشغال کرده است

فارس12 دقیقه قبل

حق‌الزحمه چندمیلیون یورویی کارشناس متخلف پرونده بابک زنجانی

ایسنا22 دقیقه قبل

روش‌هایی جالب برای درمان درد زانو

مشرق‌نیوز22 دقیقه قبل

خشونت‌ها و شدت عمل‌ اشرار فراتر از یک عمل اعتراضی ساده بود

میزان‌آنلاین25 دقیقه قبل