دادگاهی مربوط به سال ۸۸ که قرار بود علنی باشد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

دادگاهی مربوط به سال ۸۸ که قرار بود علنی باشد

محمدرضا خاتمی؛ اسناد و مدارکم درباره انتخابات ۸۸ خدشه‌بردار نیست

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
محمدرضا خاتمی؛ اسناد و مدارکم درباره انتخابات ۸۸ خدشه‌بردار نیست
جماران نوشت: دومین جلسه رسیدگی به اتهامات محمدرضا خاتمی به پایان رسید.

دومین جلسه رسیدگی به اتهامات محمدرضا خاتمی به پایان رسید.

محمدرضا خاتمی پس از اتمام جلسه دادگاه گفت: به نظرم اسناد و مدارکی که در دادگاه ارائه دادم، خدشه بردار نیست.

وی افزود: من در این دادگاه تلاش میکنم با عدد و رقم ادعای خود را اثبات کنم. مدارکم برگرفته از مصاحبه‌ها و آمارهایی است که مسئولین برگزارکننده و نهادهای ناظر بر انتخابات ۸۸ ارائه کردند.

محمدرضا خاتمی؛ اسناد و مدارکم درباره انتخابات ۸۸ خدشه‌بردار نیست - 5

خاتمی یادآور شد: این اولین بار است که دادگاهی مستقل و با این اهمیت برای موضوع تقلب تشکیل شده که به نظر می‌رسد وقت آن رسیده تا این استخوان لای زخم درمان شود.

جلسه بعدی این دادگاه ۸ صبح روز چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ برگزار می‌شود. در این جلسه نیز مانند جلسه قبل، خبرنگاران اجازه انتشار دفاعیات خاتمی را نیافتند.

۲۷۲۱۲

خواندن خبر در سایت منبع

عکسی از محمدرضا خاتمی پیش از آغاز جلسه دادگاه مربوط به انتخابات ۸۸

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز
عکسی از محمدرضا خاتمی پیش از آغاز جلسه دادگاه مربوط به انتخابات ۸۸
سومین جلسه دادگاه محمدرضا خاتمی با عنوان اتهام نشر اکاذیب از طریق مصاحبه با یک سایت درباره انتخابات سال ۸۸ برگزار می‌شود.

آفتاب‌‌نیوز : جلسه سوم رسیدگی به اتهامات محمدرضا خاتمی با عنوان اتهام نشر اکاذیب از طریق مصاحبه با یک سایت درباره انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸، امروز شنبه یازدهم خردادماه در شعبه ۱۰۵۷ مجتمع قضایی کارکنان دولت برگزار می‌شود. جلسه نخست رسیدگی روز هجدهم اسفندماه سال ۹۷ تعیین شده بود که تشکیل نشد و جلسه دوم رسیدگی هم در تاریخ دهم اردیبهشت ماه امسال به شکل علنی برگزار شد.

عکسی از محمدرضا خاتمی پیش از آغاز جلسه دادگاه مربوط به انتخابات ۸۸ - 1

آذر منصوری و جمعی از فعالان سیاسی خاتمی را در این جلسه همراهی می‌کنند.

عکسی از محمدرضا خاتمی پیش از آغاز جلسه دادگاه مربوط به انتخابات ۸۸ - 5

ایلنا

خواندن خبر در سایت منبع

۱۰ سوالی که محمدرضا خاتمی باید در دادگاه به آنها پاسخ دهد

الفخبرگزاری الف
۱۰ سوالی که محمدرضا خاتمی باید در دادگاه به آنها پاسخ دهد
افراد متعددی از جریان متبوع شما به اتهام‌های مشابهی چون وارد آوردن تهمت بزرگ به نظام اسلامی و تشویش اذهان عمومی در دادگاه‌های پس از حوادث سال ۸۸ محاکمه و مجازات شده‌اند. چرا در همه این سال‌ها مدارک و مستنداتی که می‌گویید موید تقلب ۸ میلیونی در انتخابات است را نزد خود نگه داشتید؟

به گزارش الف، عبدالمطهر محمدخانی‌ فعال رسانه، در آستانه دومین جلسه دادگاه «محمدرضا خاتمی» طی یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود به طرح چند سوال از وی پرداخته است:

امروز دومین جلسه رسیدگی به اتهام محمدرضا خاتمی از اعضای حزب منحل شده مشارکت، برای طرح مجدد اتهام تقلب در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ برگزار می‌شود.

خاتمی در یک گفت‌وگوی ویدیویی در برابر سوال مجری درباره تبعات و خسارات فتنه سال ۸۸ گفته بود، همچنان اصرار دارد در انتخابات سال ۸۸ تقلب شده و در وزارت کشور ۸ میلیون رای جابجا شده است.

محمدرضا خاتمی چند روز پیش در آستانه برگزاری جلسه دوم دادگاه خود به رسانه‌های اصلاح‌طلب گفته بود که اسناد خود را برای اثبات «فساد» در انتخابات سال ۸۸ به دادگاه ارائه خواهد داد.

فارغ از تغییر زیرکانه عنوان «تقلب ۸ میلیونی» در انتخابات به «فساد در انتخابات» در اظهارات اخیر خاتمی، باید دید آیا اسناد و مدارک مورد ادعای وی می‌تواند به همه سوالات و تبعات حقوقی اتهام تقلب در برگزاری انتخابات توسط نهادهای قانونی جمهوری اسلامی ایران پاسخ دهد.

با این مقدمه چند سوال روشن و صریح که محمدرضا خاتمی باید در محضر افکار عمومی به آن‌ها پاسخ بدهد را در زیر می‌خوانید:

۱. به گواه رسانه‌ها بیش از ۴۶۰ هزار نفر در سراسر کشور که بخش قابل توجهی از آن‌ها را نیروهای داوطلب تشکیل می‌دانند از پایین‌ترین سطوح یعنی معتمدان محلی، مسئولان شمارش آرا، ناظران صندوق‌ها و نمایندگان وزارت کشور و شورای نگهبان تا مجریان و ناظران ارشد به عنوان دست‌اندرکار برگزاری در انتخابات حضور داشتند. چطور جابجایی و تغییر آرای مردم در گستره میلیونی به چشم و گوش این نیم میلیون نفر نرسیده است؟ چرا بعد از گذشت ده سال از آن انتخابات، حتی یک نفر از این جمعیت چندصد هزارنفری پرده از این راز سرنوشت‌ساز برنداشته است؟ در مستندات خود به شهادت چند نفر از این‌ داوطلبان مردمی استناد کرده‌اید؟

۲. یکی دیگر از کاندیدهای همان انتخابات، یعنی آقای محسن رضایی نیز مانند دو کاندیدای اصلاح‌طلب در ابتدا به نحوه برگزاری انتخابات و نتایج اعتراض داشت. اعتراض خود را رسما به نهاد ناظر انتخابات یعنی شورای نگهبان ارایه کرد و پس از پیگیری اولیه، باز کردن تصادفی چند صندوق و بازشماری آرا اعتراض خود را پس گرفت. چرا در همان زمان و با توجه به ادعای شما در خصوص وجود اسناد زیاد در اثبات تقلب، مشابه همین رفتار قانونی آقای محسن رضایی از سوی کاندیداهای معترض شما صورت نگرفت؟ و مهمتر اینکه چرا اسناد و مدارک خود را در اختیار آقای رضایی قرار ندادید؟

۳. در اظهارات خود بر خلاف همه چهره‌های اصلاح‌طلب در تمام این سال‌ها که از اعلام عدد تخمینی ادعای تقلب هم طفره رفتند؛ صراحتا از عدد عجیب ۸ میلیون رای پرده‌برداری کردید. اولین سوال این است که به فرض صحت ادعا، با احتساب همین تغییر ۸ میلیونی هم تفاوتی در نتیجه انتخابات و کاندیدای پیروز پدید نخواهد آمد. کم کردن ۸ میلیون از رای ۲۴ میلیونی آقای احمدی‌نژاد (۱۶ میلیون)، یا به جای آن افزودن همین تعداد به آرای ۱۳ میلیونی آقای موسوی (۲۱ میلیون) و یا حتی تقسیم برابر این عدد به هر دو کاندیدا و کاهش و افزایش ۴ میلیونی آرا با نتیجه ۲۰ در برابر ۱۷ باز هم موجب پیروزی قطعی آقای احمدی‌نژاد در همان دور اول و شکست آقای موسوی خواهد شد. با این حال چرا کاندیدای مورد حمایت شما در همان شام انتخابات اصرار داشت که برنده قطعی و نهایی با فاصله بسیار زیاد شده است؟

۴. از انتخابات سال ۸۸ و طرح تهمت تقلب در شام برگزاری انتخابات، یعنی ۲۲ خرداد، ده سال می‌گذرد. در روزها و ماه‌های پس از طرح این تهمت علیه نهادهای قانونی نظام، پایتخت کشور روزهای تلخ و ناآرام زیادی به خود دید، تعداد قابل توجهی از شهروندان آسیب‌های جسمی و روحی دیدند و چند ده نفر نیز در این حوادث جان خود را از دست دادند، خسارت چندهزار میلیاردی به اقتصاد کشور وارد شد، از سوی رسانه‌های بزرگ غربی تصویر بسیار زشت و بدی از جمهوری اسلامی به عنوان دولتی که به رای مردم خود خیانت می‌کند به دنیا مخابره شد و فشارهای دیپلماتیک فراوانی از سوی دشمنان به همین بهانه به ایران وارد گردید که در نهایت منجر به وضع سخت‌ترین تحریم‌های اقتصادی علیه ملت ایران شد. در همه این سال‌ها سران اصلاحات و به خصوص دو کاندیدای معترض به نتایج انتخابات از ارائه هرگونه ادله و مستندات به مراجع قانونی و صاحب صلاحیت سر باز زدند و تقریبا «هیچ» مستنداتی ارایه نکردند. با این حال در همه این ده سال ظاهرا شما اسناد و مدارک دال بر تقلب در انتخابات را نزد خود مخفی نگه داشته بودید. چرا این اسناد ادعایی را زودتر منتشر نکردید تا با مشخص شدن حقیقت ماجرا جلوی همه عواقب و حوادث پس از انتخابات گرفته شود؟

۵. یکی از خبرگزاری‌ها چند سال قبل یک فایل صوتی از اظهارات سیدمحمد خاتمی منتشر کرد که در آن وی صراحتا احتمال تقلب در انتخابات ۸۸ را تکذیب می‌کند. بعدها افراد حاضر در آن جلسه نیز با انتشار نامه‌ای تکذیب آقای خاتمی را تایید کردند. آیا این اسناد و مدارک را در همه این سال‌ها به برادر خود هم ارایه نکرده‌اید؟ یا این مدارک و مستندات نتوانسته وی را برای اتهام تقلب قانع کند؟

۶. کاندیدای مورد حمایت شما در سال ۸۸ در برابر اصرار مشفقانه بسیاری از صاحب‌کسوتان و دلسوزان نظام با این دلیل که نهادهای نظارتی و قضائی را بی‌طرف نمی‌داند از طرح هرگونه اعتراض و شکایتی استنکاف کرد. آیا در این ده سال تغییر معناداری در ماهیت این نهادها ایجاد شده است که شما از طرح مستندات ادعایی خود در دادگاه استقبال کرده‌اید؟

۷. یکی از پرتکرارترین انتقادات به آقایان موسوی و کروبی در انتخابات سال ۸۸ این بود که، چرا وقتی نهادهای قانونی مجری و ناظر انتخابات را قبول نداشتید و آن‌ها را بی‌طرف نمی‌دانستید اساسا در چنین انتخاباتی شرکت کردید و اگر با پذیرش مرجعیت این نهادها در انتخابات حضور یافتید چرا شکایت خود را از طریق همین مراجع پیگیری نمی‌کنید. حال همین سوال در مورد جنابعالی نیز مطرح است؛ در صورتی که دادگاه مستندات شما را برای طرح چنین تهمت بزرگی به نهادهای قانونی جمهوری اسلامی ایران کافی و معتبر ارزیابی نکند و رای بر علیه شما بدهد آیا ممکن است رفتار کاندیدای مورد حمایتتان را تکرار کنید؟ اساسا از نظر شما اینگونه نیست که نهادهای اجرایی، تقنینی و قضایی کشور تنها وقتی قانونی عمل می‌کنند که به نفع شما عمل کنند؟

۸. برادر بزرگتر شما آقای خاتمی به عنوان لیدر و قاطبه جریان اصلاح‌طلب به عنوان حامی در انتخابات سال ۹۲ شرکت کردند. انتخاباتی که توسط همان مجری، یعنی وزارت کشور دولت آقای احمدی‌نژاد و با نظارت همان ترکیب شورای نگهبان، به دبیری آیت‌الله جنتی برگزار شد. از قضا کاندیدای مورد حمایت جریان شما با اختلاف کمتر از ۲۵۰ هزار رای از حد نصاب آرا، یعنی ۷ دهم درصد بیش از نصف کل شرکت‌کنندگان برنده انتخابات شدند.

آیا هرگز این سوال برایتان پیش نیامد که نهاد ناظر و مجری که به ادعای شما ۸ میلیون رای کاندیدای یک جریان قوی و فعال در صحنه را در سال ۸۸ به سادگی جابجا می‌کند، چطور به یکباره در انتخابات بعدی از جابجایی ۲۰۰-۳۰۰ هزار رای عاجز می‌شود؟

آن هم در انتخاباتی که بر خلاف چهار سال قبل، اتفاقا جریان اصلاحات به دلیل تبعات حقوقی و کیفری عملکرد خود در سال ۸۸ در محاق است و توان کمتری برای فضاسازی و عملیات گسترده بر آمار عمومی دارد.

۹. افراد متعددی از جریان متبوع شما به اتهام‌های مشابهی چون وارد آوردن تهمت بزرگ به نظام اسلامی و تشویش اذهان عمومی در دادگاه‌های پس از حوادث سال ۸۸ محاکمه و مجازات شده‌اند. چرا در همه این سال‌ها مدارک و مستنداتی که می‌گویید موید تقلب ۸ میلیونی در انتخابات است را نزد خود نگه داشتید؟ چرا آن‌ها را برای دفاع در اختیار هم‌فکران خود قرار نداده‌اید تا از مجازات آن‌‌ها جلوگیری کنید؟

۱۰. در پایان یک سوال روشن و بی‌پرده: حداقل یک احتمال این است که قاضی پس از بررسی ادعاها، مستندات و مدارک تقدیمی شما به دادگاه، آن‌ها را برای اثبات تهمت بزرگ خیانت جمهوری اسلامی در امانت اعتماد و باور ملت ایران یعنی اثبات تقلب در انتخابات کافی نداند و حکم به محکومیت شما بدهد. آیا از وکلا و دوستان حقوقدانتان پرسیده‌اید که مجازات عادلانه برای ایراد اتهامی به این بزرگی با آن تبعات جانی، مالی، سیاسی، امنیتی، اقتصادی و دیپلماتیک برای ایران و ایرانی چه خواهد بود؟ به نظر شما چه مجازاتی با چنین جرم بزرگی برابری خواهد کرد؟

خواندن خبر در سایت منبع

محمدرضا خاتمی در راه دادگاه انقلاب

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
محمدرضا خاتمی در راه دادگاه انقلاب
محمدرضا خاتمی، چهره سیاسی اصلاح‌طلبان، برای شرکت در دومین جلسه دادگاه‌اش روانه دادگاه انقلاب شد

جماران: محمدرضا خاتمی، چهره سیاسی اصلاح‌طلبان، برای شرکت در دومین‌ جلسه دادگاه‌اش روانه دادگاه انقلاب شد.

محمدرضا خاتمی در راه دادگاه انقلاب - 2

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

انتشار تصاویر دیده نشده از عملیات لیله‌القدر سپاه علیه داعش برای نخستین بار

الفالف1 روز قبل
گروه سیاسی الف، ۲۷ خرداد ۱۳۹۸، ۲۲:۵۳ ۳۹۸۰۳۲۷۲۵۷به گزارش فارس، ۱۷ خردادماه سال ۱۳۹۶ و در یک روز گرم بهاری حملات تروریستی تهران اتفاق افتاد. پس از اتمام عملیات تروریستی و در همان روز ۱۷ خردادماه، سپاه پاسداران با صدور بیانیه‌ای وعده انتقام از این عملیات تروریستی را به ملت ایران داد و تاکید کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ثابت کرده است ریخته شدن هیچ خون پاکی را بدون انتقام نمی‌گذارد. در این عملیات تعداد ۶ فروند موشک بالستیک میان‌برد زمین به زمین که از پایگاه‌های موشکی نیروی هوافضای سپاه در استان‌های کردستان و کرمانشاه شلیک شد، پس از عبور از آسمان عراق، به صورت دقیق به اهداف خود در دیرالزور اصابت کرد. فرمانده نیروی هوافضای سپاه همچنین تاکید کرد: شناسایی و احاطه اطلاعاتی این تروریست‌ها به خودی خود یک دنیا مسئله است و شلیک این موشک‌ها از فاصله ۷۰۰ کیلومتری و نشاندن روی یک ساختمان کوچک، خودش یک پیام است و آنها می‌فهمند عیار ایرانی‌ها کجاست. اکنون و در دومین سالگرد این عملیات غرورآفرین، تصاویری از محل برخورد موشک‌های سپاه به مقر تروریست‌های تکفیری منتشر شده است که در آن به خوبی موقعیت قبل و بعد از برخورد مشخص شده است.

یک سوال از مردم …

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

لزوم بررسی راهکار‌های بهبود فضای کسب و کار

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
نماینده مردم شاهین شهر با بیان اینکه بحث فضای کسب و کار یکی از موضوعات مهمی بوده که باید به آن پرداخته شود، تصریح کرد: بند ۱۲ اصل ۳ قانون اساسی بر پی ریزی اقتصاد صحیح تاکید دارد و اصل ۲۸ این قانون بر انتخاب آزادانه شغل تاکید کرده همچنین بند ۵ اصل ۴۳ نیز به منع انحصار اشاره کرده است که این قوانین باید اجرایی شود. وی با اشاره به تصویب قانون فضای کسب و کار در مجلس ادامه داد: وزرای اقتصادی موظف هستند این قانون را اجرایی و کمیسیون‌های مربوطه را فعال کنند تا ببینند موانع کسب و کار در کدام بخش است و بر این اساس این موانع و بحث‌های انحصاری را برطرف کند. عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه بحث فارغ التحصیلان یکی از مواردی بوده که انحصار آن برطرف نمی‌شود، تاکید کرد: موضوع تربیت و آموزش پزشکان متخصص هیچ هزینه‌ای برای کشور ندارد، اما اجرایی نمی‌شود، بنابراین پیشنهاد می‌شود که در یکی از جلسات صبح مجلس با حضور دولت، موضوع شکسته شدن انحصار و بهبود فضای کسب و کار در داخل کشور بررسی شود تا بخش تولید فعال شود. نماینده مردم شاهین شهر در مجلس با بیان اینکه رونق اقتصادی به معنای ایجاد شغل و درآمدزایی برای مردم است، تصریح کرد: باید یک جلسه برای ایجاد شغل پایدار و مقاوم مردم در صحن مجلس برگزار شود. رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر گفت: موضوع بهبود فضای کسب و کار بحث مهمی بوده که پیگیری می‌شود تا هیات رئیسه زمانی برای بررسی آن در نظر بگیرد و کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی نیز متن منقحی در این باره تهیه کند تا در صحن مجلس مطرح شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
این تحرکات نگرانی‌های محافل منطقه‌ای در خصوص ارتباط استان غربی عراق با معامله قرن را افزایش می‌دهد. وی تاکید کرد که این تحولات می‌تواند در آینده خاستگاه تشکیل کانون گروه‌های مسلح باشد که در ادامه از الرقه و ادلب و حسکة ودیرالزور به این مناطق کشانده می‌شوند و این اتفاقات می‌تواند دلیلی برای ارتباط عراق با طرح آمریکایی معامله قرن باشد. وی در توضیح بیشتر این طرح آمریکایی گفت که احتمالا غرب عراق به عنوان میهن جایگزین فلسطینیان، سرنوشتی مشابه اردن و کرانه باختری خواهد داشت. نکته عجیب‌تر همزمانی این اتفاقات با زمزمه‌ها و تلاش‌های پشت پرده مطرح شده برای احیای پروژه نیروهای الصحوة و جریان‌های مسلح خودمختار در استان الانبار است که متحد واشنگتن خواهند بود. در سایه این تحولات، نگرانی‌های عمده‌ای در رابطه با ارتباط پروژه آمریکایی در عراق با معامله قرن وجود دارد، چرا که ممکن است استان الانبار بر اساس این پروژه بستر مناسبی برای جایگزین‌های مطرح شده در چارچوب معامله قرن لحاظ شود.
قدس آنلاینقدس آنلاین19 ساعت قبل
جنگ تحمیلی چهار ساله ائتلاف متجاوز سعودی علیه مردم بیگناه یمن اگرچه هیچ دستاوردی جز ویرانی و گسترش بی‌اعتمادی برای منطقه به همراه نداشت، اما آنچه دراین نبرد ضد انسانی بر همگان آشکار شد، چهره بزک کرده کشورهای غربی و رویکرد دوگانه آنها در مسئله حقوق بشر است. در راستای همین رویکرد دوگانه است که رسانه‌های آلمانی روز گذشته اعلام کردند دولت این کشور برخی محدودیت‌های صادرات تسلیحات به عربستان و امارات را لغو کرده است. آلمان سال گذشته، پس از قتل فجیع جمال خاشقچی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی در کنسولگری عربستان در استانبول به طور موقت صادرات سلاح به عربستان را متوقف کرده بود. شرایطی که تحت تأثیر سیاست‌های تفرقه‌آمیز و نفرت پراکنی دونالد ترامپ ایجاد شده، خاورمیانه را وارد بلبشوی سیاسی کرده و بهترین شرایط را برای بره‌کشون صنایع تسلیحاتی غرب ایجاد کرده است. برایشان مهم نیست این تسلیحات دفاعی باشد یا سلاح‌های غیرمتعارف که موجب مرگ بسیاری از کودکان و انسان‌های بیگناه در جنگ یمن می‌شود، بلکه آنچه برای غرب اهمیت دارد، کسب سود بیشتر و خالی کردن خزانه کشورهای منطقه است.

اولین تصاویر از حمله موشکی سپاه پاسداران به مواضع داعش در سوریه

مهرمهر19 ساعت قبل

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

کسب و کارهای جدید با نگاه فناورانه در استان بوشهر توسعه می‌یابد

مهر9 ساعت قبل

یک حزب اصلاح‌طلب تکلیف خود با انتخابات ۹۸ را روشن کرد؛ بستن لیست فقط با چهره‌های اصلاح‌طلب

خبرآنلاین5 ساعت قبل

تیم والیبال دانشجویان ایران حریفی خطرناک برای رقبایش در ایتالیا است

ایرنا5 ساعت قبل

چرا عقب‌نشینی؟ چرخش موضع بن‌سلمان مقابل ایران

افکارنیوز7 ساعت قبل

مصرف «گل» چه بلایی بر سر مصرف‌کنندگان می‌آورد؟

افکارنیوز1 روز قبل

برنامه کامل جام جهانی اسکی چمن جوانان و فینال جام جهانی بزرگسالان در دیزین

تسنیم9 ساعت قبل

صهیونیست‌ها دوباره در ورزش تحقیر شدند/حمایت فوتبالیست‌های مالزی از فلسطین

فارس18 ساعت قبل

ژائو فلیکس طی ۴۸ ساعت آینده در آزمایش پزشکی اتلتیکو مادرید شرکت خواهد کرد

طرفداری3 ساعت قبل

برخی دلالان مانع خودکفایی کشور در تولید هستند

ایسنا17 ساعت قبل

معاون سیاسی وزیر کشور: استعفای ۵۰ نفر از مدیران وزارت کشور برای شرکت در انتخابات مجلس

تسنیم18 ساعت قبل